Stedelijke KAV vierde uitbundig vastenavondfeest Scherp Zo'n noodkerk wordt ook in de St. Leonardusparochie gebouwd Ruimte voor 400 personen Opera Festival in de Gehoorzaal VRIJDAG 7 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gesol met Neeltje Hooigras Er is gisteravond uitbundig feest gevierd in het Sint Antoniusclubhuis, waar zo goed als alle leden van de Stedelijke KAV, afdeling Leiden, te zamen waren gekomen om eens on der elkaar een vastenavondviering op touw te zetten. De avond werd inge leid door de voorzitster van de afde ling, mevr. C. Uphoff-Visser, die al len, onder wie de geest, adviseur pa ter J. E. J. van Swelm en het be stuur, hartelijk verwelkomde. Voordat het officiële programma een aanvang nam, bracht de voorzit ster eerst nog enkele belangrijke pun ten voor de komende maanden ter sprake. Zo onderneemt de KAV van 24 april tot 2 mei a.s. een Lourdes- bedevaart. De intenties en reiskosten 230) moeten worden afgedragen aan de wijkleidsters. Op 20 april wordt er in de Hartebrugkerk des morgens om half tien een H. Mis op gedragen voor degenen, die niet naar Lourdes kunnen gaan en die toch hun intenties hebben meegegeven naar het Maria-oord. Mevr. Uphoff kondigde vervolgens nog een excusie aan in de maand mei naar Utrecht voor het bezoek aan een Coöperatie. Wat betreft de naai- en brei-actie hoopte zij, dat deze weer net zo'n succes mocht worden als de vorige. In maart zal er een speciale vastenbijeenkomst worden gehouden waarop als spreekster optreedt mevr. Steiger-Asperslag, die een causerie zal houden over de echtheid van de H. Lijkwade van Turijn. Tenslotte deed mevr. Uphoff een beroep op de leden, voor de ledenwerfactie in de parochies alle krachten in te zetten. Hierna was de lichte toets van de bijeenkomst aan de beurt en ver scheen op het podium Fata Morgana, een groepje gitaar- en bas-spelende dames en heren, die enkele vrolijke liedjes brachten en in gezelschap van een Hawaian-gitaar ook even Wenen aandeden. Na deze inleiding ging het doek open voor de hoofdschotel, de klucht in twee bedrijven „Neeltje Hooigras als Salome" van Mar. Jans sen en opgevoerd door de eigen to neelgroep van de KAV, onder regie van de heer H. Kienjet. Het was een kostelijk drama, zonder veel preten ties, dat met enthousiasme door de dames werd gebracht. Mevr. v. Kam pen speelde Neeltje, een boerendoch ter met toneelaspiraties die alle mo gelijke moeite doet om bij het toneel te komen en het boerenleven vaar wel te zeggen. Enige leden van een toneelgezel schap zullen haar daarbij helpen en - beloven haar een rol als Salome, dë dochter van koning Herodes. De drie actrices maken er echter een spelle tje van en nemen Neeltje danig in de maling. Het slot van het liedje is, dat onze boerendochter voorgoed van haar stadse neigingen °n zucht naar het toneel verlost is en maar liever bij haar koeien blijft. Het waren een paar dolle scènes op dat toneel in het clubhuis en de dames in de zaal konden bijna niet meer op adem komen bij het zien van al die malle fratsen met Neeltje die als een koningin op een troon een ton met parapluie als balda kijn pronkte met een vergiet op het hoofd en een koolraap in haar hand. De dames hebben zonder uit zondering allemaal hun best gedaan en plezierig met „Salome" gesold; de gierende lachsalvo's uit de zaal waren een -roede graadmeter voor de appreciatie van het gebodene. i Na de pauze zag en hoorde men weer Fata Morgana, werd het twee de bedrijf van Neeltje opgevoerd en gaven twee dames blijk van hun ta lenten met het zingen van enkele liedjes o.a. over een snoertje met bloedrode kralen; zij beschikten over een goede voordracht. Het waren ook deze dames die een kersvers KAV-vastenavondslied inzetten, dat aanvankelijk nog wat aarzelend, maar later met grote spontaneïteit door allen wei-d meegezongen. Het officiële gedeelte was nu ten einde en alle tafels en stoelen gingen aan de kant om de dames de ruimte te geven voor de polonaise. Tot het POTLOOD en GEEST middernachtelijk uur zijn de vasten- avondviersters in de weer geweest met stoelendansen, zakjes opblazen en wat dies meer zij. Wij hebben ge zien, dat voor een carnavalsstemming men niet alleen beneden de Moerdijk terecht kan, maar dat ook rasechte Leidsen hun beste beentje op dit ge bied kunnen voorzetten. Mevr Up hoff bracht in haar dankwoord hul de aan de toneelspeelsters voor hun stuk, dat een uitstekende keus was voor een vastenavondviering. Ook het muziekgezelschap werd in de dank betrokken. RIOLERINGSWERKEN PLAN LEIDEN ZUID-WEST V AANBESTEED. Door de directeur van gemeente werken is hedenmorgen om 11 uur ten stadhuize namens b. en w. open baar aanbesteed; Het maken van rioleringswerken ten behoeve van het bouwrijp ma ken van Zuid-West V met bijko mende werken. In 2 percelen en in massa. Er waren 21 inschrijvers, welke van hoog naar laag als volgt inschreven: Aannemings Maatschap pij Vaas te Amsterdam a. 238.000, b. ƒ16.000, massa ƒ254.000. Van Eer den en Veltman, Den Haag a. ƒ232.000, b. ƒ20.000, massa ƒ251.000. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijver heid te Oegstgeest, massa f 249.000. A. Ph. Kuil, Voorschoten a. 228.000, b. 14.000, massa 243.800. Fa. West- dijk, Woubrugge a. 227.700, b. 12.500, massa 240.200. Joh. Visser, Leiden a. 223.000, b. 18.000, massa 235.000; P. Visser, Wassenaar a. ƒ215.000, b. ƒ13.000, massa ƒ227.000. D. de Rooy, Badhoevedrrp ƒ203.000. massa f 213.000. N.V. Hillen en Roos- sen, Amsterdam a. 199.300, b. 12.000}, massa ƒ199.300. N.V. v.h. P. Meijer, Beverwijk a. 196.900, b. 12.950, massa 209.850. J. Stam, Voorschoten massa 206.300. A. Ho- genboom, Rijpwetering massa 193.000. H. J. Strijk, Rijpwetering massa 192.000. L. P. v d. Geer Leiden a 186.180, b. 11.600, massa 197.780. H. Bunschoten, Noordwijk a. 180.000, b. 13.500, massa 191.780. C. Smit en de Jong, Vijfhui zen a 180.448, b. 9.500, massa 189.948. N.V. Gebr. Schouls, Leiden a. 180.000. b. 16.000, massa 196.000. A. Th. Stuifzand, Leiden a. 176.400, b. 9000, massa 195.400. A. v. d. Marei, Hoofddorp a. 163.250, b. 12.000, massa 175.250. Aann. Bedr. de Later, Venlo a. 159.780, b. ƒ10.200, massa 169.980. J. Mens, Lisse a. 157.900, b. 10.000, massa 167.900. *1\ No. 530. Horizontaal: 1. zwemvogel, 6. voorzetsel, 7. duw, 8. ik (Lat.), 9. kippenloop, 10. godin der eeuwige jeugd. Verticaal: 2. gem. in Z. H., 4. lans, 5. wijze. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 528. Horizontaal: 1. Sara, 5. Emma, 8. nerveus, 11. Deest, 13. Irene, 15. sla, 17. la, 18. Ane, 20. ei, 21. Ide, 23. dreef, 25. maand, 27. vormsel, 29. leek, 30. tram. Verticaal: 2. An, 3. rede, 4. arena, 5. ees, 6. muts, 7. m.s., 9. Veendam, 10. milie, 12. Haifa, 14. rad, 16. Lee, 19. ernst, 22. emoe, 24. Eder, 26. ark, 27. v.e., 28. la. GLAS-IN-MELK-PAP Gistermiddag raakte op de Haag- weg ter hoogte van de Da Costastraat dè lading los van een vrachtauto, eigendom van een zuivelfabriek. Ze ven kratten, elk gevuld met twaalf flessen melk, vielen op straat. Temid den van de glas-in-melk brei vond men slechts 24 flessen terug, die de krachtproef hadden doorstaan. Het nam enige tijd voor de ravage was op geruimd. Pater Verhage jubileert. Een oud-Leidenaar, pater A. Ver hage M.S.C viert maandag 10 febr. a.s. zijn koperen priesterjubileum. Pater Verhage die als missionaris in de missie van Zuid-Nieuw-Guinea werkt, is op het moment op vacan- tie bij zijn familie 'n Leiden. Geslaagd. Aan de Tchnische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieurs examen voor electrotechnisch inge nieur de heer J. Ober te Leiden. Argos. De Argosleden worden er nog even aan herinnerd dat zij zaterdagavond vrij houden voor 't grote festijn. Het begint om half acht en het is in Ro- manuszaal. Klaverjassers attentie! Vrienden van het kaartspel ver geet vooral niet deel te nemen aan de kaartavonden, welke door de K.A. B.-wijk „St. Leonardus" worden ge organiseerd op 10 en 24 februari a.s. in het parochiehuis aan de Haagweg. Aanvang 8 uur. Mooie prijzen wor den beschikbaar gesteld. Allen har telijk welkom! Leidse Universiteit Geslaagd voor het Kerk. Voorber. ex. de heer R. van de Kley te Oegst geest. Geslaagd voor het Cand. ex. Ned. Recht mej. C. J. van Bruggen te Den Haag, mej. E. E. Kohier te Eindhoven, en de heren A. F. Duy- verman te Den Haag, P. G. M. van Lierop te Hillegom, O. Schutte te De Steeg, P. de Wit te R'dam, J. A. G. Jonckheer te A'dam, L. G. Schim- melpenninck te WassenaarR. J. C. van Randwijck te OegstgeestP. J. A. Idenburg te Den Haag, M. R. van der Laan te Den Haag, E. M. En schedé te R'dam, R. C. van Schaar denburg te Wassenaar, G. F. Jonck heer te Amsterdam, F. E. van Haas- tert te Den Haag, A. van Rossem te Den Haag, R. O. Fuchs te Huizen (N.H.), E. van Rossem te Den Haag en G. L. van Hoogstraten te Den Haag. Bij K. B. is met ingang van 1 febr. aan dr. J. J. Hermans op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als ge woon hoogleraar aan de Leidense universiteit; is met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde om onderwijs te geven in de fysische scheikunde: dr. A. J. Sta verman, thans directeur van het centraal labo. ratorium van de Nederlandse centrale organisatie voor toegepast-natuur- wetenschappelijk onderzoek. BIOSCOPEN De films in de week van 714 februari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De 41ste" 14 jaar. Lido: „De vloek van Franken stein", volwassenen. Luxor: „Mompti", strikt volwasse nen. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Vrijgevochten", 18 jaar. LEIDEN LEENT. KLAVERJASSEN Leidse Bedrijvcncoinpetltle. De uitslagen luiden: Afdeling 1: GroenoordKNG 163 165; LBFT en D 167—171; SLF Krantz 165—166; MDSAPP 1771/$— 164V-t'. OosthoekZaalberg 155156. Afdeling 2: Groenoord 2KNG 2 178—145; MDS 2—P v H 166—155; AWS- T en D 2 156—173; SLF 2—Krantz 2 164—163; MDH—DSB 2 160—165; Oost hoek 2Centrum 177—154. Afdeling 3: DSB 3—Groenoord 3 175U168U; LBF 2—Menken 168^— 165 V?; Oosthoek 3T en D 3 167139; OverrijnPeVeWe 166181. Afdeling 4: Krantz 3—Centrum 2 151 180; GKLP v H 3 189—149; T en D 4—Oosthoek 4 175V<—168M; SLF 3— PeVeWe 187^—144& SCHROOTVISSERS HADDEN GOEDE VANGST. Hedenmorgen vroeg al stonden twee schrootvissers aan de boorden van de rustig vlietende Oude Vest. Ze lieten hun lijnen over het water flitsen en wanneer de haak zich in de modder had vastgebeten, begon nen de mannen welgèmoed te trek ken in de hoop op een „goed schot". Het wilde niet en daarom verlegden ze hun werkterrein naar de visgron den van de Mare nabij de Alkemade- brug. Reeds na een paar pogingen raak te daar de lijn van een van de man nen vast. Hoe hij ook trok, de haak kwam niet los en de onbekende prooi gaf niet mee. Ter assistentie gooide de tweede visser een lijntje over dezelfde plaats: Het bleek op de goe de plaats terecht gekomen te zijn, want de haak kreeg houvast en liet niet meei los. De twee mannen trok ken uit alle macht. Op het zien van de vergeefse krachtsinpanning ble ven enkele toeschouwers niet langer passief toezien. Ze spanden zich mee in maar de buit liet zich nog niet verschalken. Daarop werd de hulp ingeroepen van een vrachtwagen chauffeur. De lijnen werden aan de wagen bevestigd en zachtjes aan getrokken. Centimeter voor centi meter gaf toen het onwillige vracht je mee. Tot beloning van hun vast houdendheid zagen de beide mannen een complete, driewielige bakfiets boven het modderige water ver schijnen. Het vehikel had kennelijk al heel lang onder water geparkeerd gestaan want het houtwerk was vol komen verteerd. Een en ander trok veel bekijks van het vrijdagsmarkt- publiek. Ingezonden door. de heer R. G. van Dam, Irenestraat 14, Leiden. Van de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten te 's-Gravenhage ontving Leiden een aanbieding voor de verstrekking van een geldlening ad 2.055.389.op onderhandse schuldbekentenis tegen een koers van 10P pet. De lening wordt ver strekt uit de opbrengst van de Eerste Nationale Woningbouwlening 1957 en is bestemd voor de finanicering van de stichting van 134 woningwetwo ningen. De lening zal worden aange gaan voor circa 25 jaar af te los sen in 20 zoveel mogelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende op 15 novem ber 1963, tegen een rente van 6 pet. per jaar, halfjaarlijks te voldoen. Bonzo is het vol maakte voedsel vooi iedere hond! 70 cent per pak. Burgerlijke Stand Geboren: Ben j amino zn van F. Marquenie en J. van der Velden; Johanna Klasina dr van L. Hakken- brak en J. van Rijssel; Henricus Petrus zn van H. C. van der Star en C. H. van Beek; Petronella Gerar- da dr van I. Habraken en L. F. Bontje; Maartje Johanna dr van J. Freke en J. Messemaker; Elizabeth Martha dr van G. P. la Lau en H. J. J. van Strater. Getrouwd: J. B. H. van der Kwaak en M. M. van der Heijden; D. Hou wer en G. M. Wassink; C. W. L. de Groot en C. G. Bergers; L. F. Kraaij en J. Oostendorp; D. Hemerik en A. den Os; J. Mulder en J. H. Brou wer; T. J. Bousie en L. M. Mom- berg; G. J. Kühn en A. Begeer; B. Pijnakker en C. van der Hoogt; P. van der Gunst en P. Hage. Overleden: G. Pelker 73 jr wed. van F. A. Feikema; J. Verhoef 58 jr vrouw; B. van Zijll 63 jr man. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 7 Februarij 1858. De heeren jhr. J. A. C. A. van Nispen van Sevenaer en mr. A. A. J. Meylink, leden van de tweede kamer der staten gene raal, zijn door den Paus benoemd tot Kommandeurs fier orde van den H. Gregorius. Tot ridder dier orde is benoemd de heer Haf- kenscheid, vborzitter van den bijzonderen raad van de vereeni- ging van den H. Vincentius van Paulo. te Amsterdam. Stadsberigten: Burgemeester en Wethouders van Leyden, gezien art. 13 der Alg. Politieverorde ning; doen te weten dat tot Raad der Gebuurte No. 21 of No. 3 van Wijk VI is benoemd de Heer Theo dorus Molkenboer Bz., en zulks inplaats van den Heer J. J. Faas, overleden. Zoals bekend heeft de Situerings- commissie van het bisdom Rotterdam besloten, dat er in de St. Leonardus parochie een houten noodkerk ge bouwd zal worden. Pastoor v. Scha len heeft zich bij deze beslissing neergelegd omdat de commissie hem de verzekering had gegeven, dat deze noodkerk slechts van tijdelijke aard zal zijn. Het zal een werkelijke nood kerk worden en de nieuwe St. Anto- niuskerk zal op de vastgestelde tijd verschijnen. Van een lid van de situeringscom- missie hoorden wij dat de noodkerk van Leiden geheel gebouwd zal wor den volgens het type noodkerk dat momenteel is voorgeschreven en dat onlangs is geplaatst bij nieuwbouw van Den Haag-Zuid in het complex „Bouwlust". Vanmorgen hebben wij van deze kerk in Den Haag een foto gemaakt en de parochianen van de St. Leonardus-parochie krijger* aan de hand van bovenstaande foto een goede indruk van de noodkerk die straks op de hoek van de 5 Mei-laan en de Boshuizerkade gebouwd zal worden. ^OALS DE EERSTE aankondiging al had bericht, was het concert van gisteravond uitsluitend gewijd aan operamuziek, koor en solo-frag menten. Als het om de opera gaat, komt men in verschillende plaatsen veelal in actie. Niet aldus gister avond in deze stad, waar velen deze keer verstek lieten gaan. Een lelijke handicap voor de uitvoerenden om in deze zaal dan het geluid juist te doseren. De begeleiding was in han den van Anny van den Dop, een goed pianiste, die al moet zij de han den vol hebben gehad om op 't kla vier de onmisbare orkestpartijen enigszins te vergoeden, haar zware taak kunstzinnig, technisch en met goede smaak volbracht. Het Moer- v/ijks Operakoor, onder de vakkun- dig-doorkr.ede leiding van de voor malige operazanger Henk Weimar, heeft zich van z'n beste zijde laten kennen. Het geluid was wel eens wat overmatig in de weinig bezette zaal, maar zo'n groot koorrepertoire uit 't hoofd te zingen en wel in een vreemde taal, daarvoor moet men respect hebben. Nu nog wat meer dere vrijheid in dictie en accentuatie en wij zijn er! Steevast zitten de ko ren uit de Italiaanse opera-litteratuur bij dit gezelschap er in. De gasten van deze avond waren de tenor Nino Adami van de Italiaanse radio, de dramatische sopraan Marijke van der Lugt van de Nederlandse opera en Henk Weimar basse serio, die allen de vele opera-aria's van de Italiaan se school op lofwaardige wijze ver tolkten. Laten we eerlijk zijn. Met alle respect voor de muziek en voor de diverse solisten en hun ar tistieke px-estaties, moet 't ons toch van 't hart, dat operafragmenten in Concertvorm slechts matig bevredi gen. Aldus is onze beoordeling van de artistieke waarde van een operacon cert. Een selectie uit beroemde aria's en fragmenten, uit de dramatische handeling losgemaakt, moge qua in terpretatie mooi zijn, maar nauwelijks hebben executant en toehoorder zich in een situatie ingeleefd, of men krijgt iets geheel anders voorgedra gen, geheel verschillend van 't vo rige qua stijl en inhoud. Het is mooi en goed om de dramatische ontwik keling van de zangers tr onderschei den, maar niet geschikt om de zo no dige ontroering te wekken. Als zangers mag men de dramati sche voordrachtskunstenaars roemen. Nino Adami heeft een heel mooie êrote tenorale stem, fors maar tevens yrisch week getint, en men heeft veel genoten van zijn echt Italiaanse zangkunst. Zijn succes was groot; waar hij ensemble zong gaf hij uit stekend partij. Henk Weimar kent zijn auditorium en weet de zaal tot groot enthousiasme te brengen. Even wel een groot aantal geheel ver schillende koor-werkers te dirigeren en bovendien nog te soliëren dit was waarneembaar teveel van hem gevergd. Tenslotte roemen wij de dramati sche sopraan Marijke v. d. Lugt, die steeds welluidend de verschillende aria's begrijpelijk en begrijpend in terpreteerde; veel gevend zonder teveel te willen bieden; het karakter en de poëtische intentie goed bena derend met fraaie toon voortbren ging en vormende aanzet. Het Moer. wijk's Opera-koor dat begon met een koor uit Nabuccodonosor van Verdi en de le afdeling besloot met het be roemde Slavenkoor uit dezelfde opera, heeft met mooie toon en voor. dracht gezongen. Het eindigde dit overmatig bezette programma met Inno al sole van Mascagni dat wij niet meer konden horen. Nogmaals vermelden wij de begeleiding als vlot en met sentiment verzorgd. De nieuwe kerk zo Schreef de pastoor al in Sursum Corda (de ste nen kerk dus) wordt in 1959 gegund en is in 1961 gereed. Wij hebben de tekeningen voor deze kerk eerder al gepubliceerd. De noodkerk zoals deze op de foto wordt afgebeeld, kan gebouwd wor den voor een bedrag van 50.000 a "".000 gulden, zij telt 400 zitplaatsen en wordt gebouwd en gefinancierd door het bisdom. De parochie behoeft enkel een zeker bedrag aan huur te betalen. Verbetering. Ongetwijfeld betekent deze bouw voor de bewoners van de woonblok ken aan de 5 Mei-laan (Grrrit Kas- teinstraat, Montgomerylaan etc.) een aanzienlijke verbetering. De katho lieken in deze buurten kwamen wel wat te ver van hun parochiekerk te zitten en ook de St. Petruskerk lag op aanmerkelijke afstand. Pastoor Van Schalen schreef in Sursum Corda: „het zou jammer zijn indien wij in die tussentijd (tot de nieuwe kerk gebouwd is, Red.) alle Laatste Berichten FUCHS BIJ DEPOT 700 Dr. Vivian Fuchs is vrijdagavond op zijn tocht van de zuidpool naar Scottbasis bij depot 700 aangekomen. Hij arriveerde met enige leden van zijn expeditie in twee sneeuwkatten. De twee andere voertuigen waax-over zijn ploeg beschikt komen later. Sir Edmund Hillary vliegt vermoedelijk zaterdag naar het depot. De afstand van depot 700 naar Scottbasis, die Fuchs' expeditie nog moet afleggen, bedraagt 1100 km. Op 24 januari was de expeditie van de Zuidpool naar depot 700 vertrok ken. Over dit stuk, circa 800 km., deed zij veertien dagen. BUZIAU'S BEGRAFENIS. Het stoffelijk overschot van Johan nes Franciscus Buziau, die maandag jl in zijn woning te Rijswijk is over leden, is vanmorgen in het familie graf op het R.K. Kerkhof te 's-Gra venhage begraven. Voor de teraardebestelling werden in de parochiekerk van de H. Gerar- dus Majella uitvaartdiensten gehou den. De belangstelling in de gezongen H. Mis van Requiem was buitenge woon groot. De kerk was tot de laat ste plaats bezet en velen moesten in de paden naast de banken en achter in de kerk staan. Tientallen, die de overleden, beroemde kunstenaar een laatste eer wilden brengen stonden voor de kerk. Achter de lijkwagen reed in de stoet een met bloemen en kransen bedekte volgwagen. Op de R.K. Begraafplaats schaar den zich ook nu weer bijzonder vele belangstellenden rond de groeve. On der hen waren vele artisten van het toneel, de revue- en variétéwereld, o.m. de revue-artist Siem Nieuwen- huizen, met wie Buziau jarenlang heeft samengewerkt, bewonderaars van de befaamde clowneske kunste naar, vrienden tn kennissen, Pastoor J. H. A. Remmer verrichtte de absoute. mensen zouden moeten ontvangen in onze St. Leonarduskerk. Niet alleen zou deze op de duur toch te klein zijn, maar ook zou de afstand voor de mensen die over de 5 Mei-laan wonen en nog komen wonen veel te ver worden. Het gevaar voor het ver zuimen van de zondagsmis vooral bij de zwakkere broeders zou daardoor in de hand gewerkt worden en die verantwoordelijkheid kunnen en mo gen we niet dragen. Er zal dus na de winter een eenvoudige maar schone noodkerk verrijzen, welke heel ge makkelijk in en uit elkaar kan ge nomen worden, én die na twee jaar ergens anders wordt gebruikt". Elke zondag H.H. Missen Het ligt in de bedoeling in de nood kerk elke zondag te „kerken"'. De geestelijken van de Haagweg komen om beurten twee heilige missen le zen, bijv. om 9 uur en half 11. De foto laat zien, dat men in Den Haag bij de enorme uitbreiding in Zuid met dezelfde moeilijkheden als in Leiden te kampen heeft. Ook hier in een afgelegen buurt een houten noodkerk, die dezelfde uitvoering heeft als de Leidse kerk. Dit is de eerste en thans nog enige nood kerk van dit type in Nederland. (Foto: De Leidse Courant). Agenda Leiden ZATERDAG, 8 FEBRUARI. Dies Leidse Universiteit. Bijeen komst in Pieterskerk, toespraak rec tor magnificus. 2 uur nam. R.K. Bouwvakarbeidersbond ,,St. Jozef". Feestavond. Den Burcht, 8 u. nam. Bal na. „De Vrolijcke Arke". Carnavals viering voor leden, ouders en (kath.) introducés. Lange Pieterskerkkoor- steeg 15, 8 uur nam. „De Sleutelring" Fototentoonstel ling Boerhaavezalen, 1417 uur nam. Marktberichten LEIDEN, 7 febr. Vee. Aanvoer: 2 stieren, 62 melkkoeien, 180 vette koeien, 75 vai-ekoeien, 46 vette kal veren, 125 nuchtei-e kalveren, 50 vet te schapen, 957 vette lammeren, 3 zuiglammeren, 28 varkens (zeugen), 434 schrammen, 736 biggen, 1 paard, 1 geit. Totaal 2700 stuks vee. Notering: melkkoeien 8501050; vette koeien p. kg sch. gew. 2.60— 3.10, varekoeien 600800, vette kal veren p. kg lev. gew. 1.702.40, nuchtere kalveren p. kg lev. gew. 1.00 1.35; vette schapen 6585; vette lammeren 6590; drachtige zeugen 225300; schrammen 6090; big gen 32—36; extra kwaliteit biggen 38—45. Kaas. Aangevoerd 9 partijen Goudse kaas. Notering Goudse eerste kwaliteit 2.032.19. Handel kalm. LEIDEN. 7 febr. Groente. Kro ten 78, Boerenkool 1631, Rode kool 812, Gele kool 10, Postelein 17 —23, Prei 37—41, Rabarber 55—66, Spinazie 5378, Stoofsla 6072, Spruiten A 4490, idem B 4092, Uien 12—22, Waspeen 16—31, Witlof 1764 per 100 kg. Knolselderij 12 20, Sla A 22, idem B 18—27 per 100 st. Raapstelen 1114, Radijs 1215 per 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2