Go!d Cup-wedstrijden voor Oiympiajollen tijdens de Braassemweek 1958? Gontsjarenko Europees kampioen LFC verbeterde haar kans op de ranglijst door 3-0 zege op DCV Lisse won van S.J.C. zoals zij wilde, maar het bleef op 5-0 Kerdenkingsplannen worden uitgewerkt „ontsluiting Noorderhem" begonnen MAANDAG 3 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 DE ZATERDAGCOMPETITIE West II, 2e klas: HoogvlietExcel sior '57 3—3; ARC—SSS 3—1; Quick Boys's-Gravenz. SV 21; VVGZ Ter Leede 11; RWHKozakken Boys 11. 3de klas A: OrnasSchev. Holl. Sp. 32; MonsterRijnsb. Boys 05; NSW—Capelle 3—0; Zwart Wit *28— Excelsior P 00; Sportlust'46Groo- te Lindt 21. 4de klas A: Die HagheOegstgeest 7—0; Koudekerk—DEVJO 3—4; RAS RÓL 05; VWSSemper Altius 2—3; RouwkoopDe Lier 11. 4de klas B: JAC—HVO 1—1 (o.p.v. HVO); GWSZwammerdam 4—0; RCVTOGR 26; LeidenUnicum 1—5; SV '35—Katwijk 5—1. Reserve 2de klas: ARC 2NSW 2 24; Kozakken Boys 2TSB 2 10; Rijnsb. Boys 2wart wit '28 2 51; Quick Boys 2Noordwijk 2 50. Reserve 3de klas A: Ter Leede 2 Zwaluwen 2 40; RCL 2Leiden 2 12; 'sGravenz. SV 2Ornas 2 31; DEVJO 2—JAC 2 2—2. Tweede klasse Quick Boys 13 10 1 2 21 44—15 Ter Leede 13 8 3 2 19 48—20 Excelsior M. 14 6 3 5 15 36—29 ARC 13 5 3 5 13 22—34 Hoogvliet 11 5 2 4 12 26—19 's-Grav. SV 13 5 2 6 12 17—23 RWH 12 3 3 6 9 19—25 WGZ 13 3 3 7 0 25—42 Kozakken B 10 3 2 5 8 22—17 SSS 12 2 2 8 6 16—41 Derde klasse A NSW 13 10 0 3 20 29—21 Zwart Wit 14 9 2 3 20 34—19 Ornas 13 8 2 3 18 34—28 Monster 14 7 2 5 16 33—28 Rijnsb. Boys 13 5 3 5 13 29—22 Groote Lindt 13 5 0 8 10 15—18 Capelle 13 '4 2 7 10 18—29 Excelsior P. 14 3 4 7 10 24—26 SHS 14 3 3 8 9 16—28 Sportlust 13 2 4 7 8 16—32 De Russische schaatsenrijder Oleg j kampioen, links de Rus Sjilikofski, Gontsjarenko op het „schavotje" tij- die tweede werd en rechts de Noor dens de hulidiging. In het midden de i Knut Johanessen, die als derde eindigde. De wedstrijd LFC—DCV eindigde Aad Heymans was het, die opnieuw gisteren in eenzelfde overwinning van 30 voor de Kanaries als de uit wedstrijd in Krimpen aan de IJssel. Maar nu werden deze drie doelpun ten niet zoals de vorige maal in de c-erste helft gescoord, doch pas in de tweede helft. De eerste helft speelden de DCV- ers zeker een klasse beter dan de Kanaries, de aanvallen werden door hen zeer goed opgebouwd over de volle breedte en met lange passes, wat bij LFC geenszins het geval was. Daar werd het spel te kort gehouden en de fout weer gemaakt steeds maar door het midden te spelen en de vleugelspelers buiten het spel te hou den. Na 9 min. kreeg DCV een open kans om in te schieten toen de ver dediging uit haar balans was ge speeld, maar een goede schutter ont brak in de voorhoede. Daarna kwam LFC even opzetten en ook zij kreeg de kans om te doelpunten toen de zeer goed spelende verdediging van DCV voorbij gelopen was door Henk Heymans, maar ook deze trof de roos niet. Aan het. einde van de eerste helft was LFC veel meer in het of fensief gekomen, getuige de 5 corners tegen 2 voor DCV, maar hoe er ook geschoten werd, geen van de schoten trof doel en zo kwam de rust met bjanke stand (00). Na de thee kreeg het spel van LFC een beter aanzien. De aanvallen wer den veelvuldiger en breder, ook wer den zij opgebouwd doordat ook de beide vleugelspelers in het spel wer den betrokken. Na 9 minuten spelen kreeg midvoor Henk Heymans een prachtkans uit een diepe pass van zijn broer Aad. Te zacht schoot hij echter de bal. zodat keeper Van Wijne het leer nog vóór de lijn te pakken kon krijgen. Het was een en al LFC, dat voor de veste van DCV opereerde en een doelpunt hing in de lucht. En na ruim een kwartier spelen was het dan zo ver. Door een fout van de defensie kreeg W. Nag- tegeller de bal en met een hard schot ging deze via de paal achter doelman v Wijnen in het lege doel (10). Gesterkt door dit doelpunt kwamen ac Kanaries steeds opnieuw terug. BOSKOOP—UNIO 2—1 In een vrijwel tegen elkaar opwe gende wedstrijd wist de thuisclub op beide doelpunten beslag te leggen. Hoewel ook de bezoekers veelvuldig in de aanval waren wisten zij het doelman Broker toch niet bepaald lastig te maken. Aan de andere zijde moest de keeper nogal eens hande lend optreden hetgeen hem echter goed afging. Toch kon hij niet ver hinderen, dat v. d. Velden toen hij de bal goed kreeg aangegeven hem met een strak schot passeerde (10). Deze stand bleef niet lang gehand haafd want uit een goed opgezette aanval was het van Engelen, die de partijen weer op gelijke voet bracht (11). Dit doelpunt betekende een ommekeer bij Boskoop. Het spel werd beter en de bezoekers werden in de verdediging gedrongen. Meerdere kansen voor Boskoop ontstonden, doch de Oudewater-defensie liet zich maar éénmaal passeren. Dit doel punt ontstond uit een goed genomen corner waaruit v. Bemmel ineens in schoot (2V). Na de rust eenzelfde spelbeeld met voor beide doelen gevaarlijke mo menten. De verdedigingen bleven echter baas in eigen huis, zodat on der grote spanning de tweede helft verstreek. Unio bleef tot het einde voor de gelijkmaker strijden, doch Ihet lukte niet. een open kans kreeg om de voor sprong te vergroten, nadat zijn broer eerst keeper v. Wijnen had gepas seerd en deze de bal doorgaf, maar Aad schoot tegen de zijkant van de paal achter. Doch Aad Heymans maakte twee minuten later zijn fout ongedaan met een tweede schot, dat nu wel raak was (20). Henk Hey mans was met een sneltreinvaartje vanaf de verdediging naar voren ge komen doch werd in het strafschop gebied op onzachte wijze gevloerd. De scheidsrechter gaf geen penalty maar liet doorspelen en Aad kreeg in die tijd de bal vlak voor het doel en met een fraai schot scoorde bij nummer twee voor zijn ploeg. In de 32e minuut probeerden de Leidenaars het nogmaals met een snelle aanval en deze had voor de derde maal suc ces. De aanval werd opgebouwd op links, naar W. v. Kampen werd de pass geplaatst die de bal met een boogje hoog voor het doel bracht, de keeper tikte het leer nog aan, maar kon niet verhinderen, dat deze door zijn handen in het verlaten doel ver dween (30). Nu kwam er ook meer beweging in de steeds stug verdedi gende achterhoede van DCV, die nu tot ver over de middellijn was op getrokken en zo haar voorhoede steeds maar aan werk hielp, maar geen enkele aanval werd met succes waren, hetgeen zij op de scheidsrech- afgesloten mede doordat de verdedi- ^gr wreekten toen een der spelers ging van LFC geen steek meer liet hem 4 min. voor tyd te lijf ging en vallen. I tevens het publiek het veld opstorm- L AAKKWARTIERRKAVV 1—I. Laakkwartier heeft het ondanks groot machtsvertoon tegen RKAW niet tot een overwinning kunnen brengen en de koploper mag dank baar zijn, dat voor RKAW de tijd verstreken was om met de gehele winst te gaan streken. Nadat RKAW met tegenwind had afgetrapt moest de Haagse keeper Mooyman al dadelijk handelend op treden en het was vooral Henk van Oosten, die thans in de voorhoede was opgesteld, die het de Hagenaars lastig maakte.'Een pracht kans moest hij laten passeren omdat hij voor het doel wegens het gladde veld kwam te vallen. Na deze kennismaking kwam Laakkwartier krachtig in de aanval en RKAW ontglipte enige malen op fortuinlijke wijze aan de Haagse druk. Door goed samenspel bleven de Hagenaars in de aanval en keeper Van Brecht kon zijn doel schoon houden maar na 22 minuten was de aanval zo bliksemsnel, dat een door rechtsbuiten Klootwijk voor het doel geplaatste bal door Van Dinteit onmiddellijk werd ingeschoten (10). Na de rust was RKAW meer ac tief w'at tot resultaat had, dat na 20 minuten Frans Hakkaart uit een in gooi de bal naar rechtsbuiten C. Bol- leboom doorgaf. Deze ging op het doel af, waar Fr. Hakkaart inmid dels had plaats genomen en door een kluwen van Haagse benen de bal over de doellijn bracht (11). Nu vooral kwam er spanning. Door stug spel en goed plaatsen behield Laak kwartier de overmacht maar steeds stuitte het op de hechte verdediging van RKAW. GD AALP HI A 2—3 In een spannende wedstrijd heeft Alphia voor een grote verrassing ge zorgd door een der kampioenscandi- daten op eigen veld te verslaan. Ge makkelijk is dit echter niet gegaan daar de gastheren slechte verliezers A. Bon scoorde vier doelpunten Met wel zeer duidelijke cijfers heeft hierna niet veel meer te betekenen, Lisse revanche genomen op de 43 nederlaag in Noordwijk door nu met 50 te zegevieren oen zelfs had dé nederlaag van de bezoekers nog gro ter kunnen zijn. De Lissenaren, die hun doelman Baak misten, \yaarvoor v. d. Lam was opgesteld, begonnen al direct na de aanvang met een flink offen sief. Reeds in de eerste minuten schoten v. Kesteren en Hoekstra te gen de paal; hetgeen Lisse al een 20 voorsprong had kunnen opleve ren, maar in het eerste kwartier ble ven doelpunten uit. Over het alge meen waren de aanvallen van Lisse gevaarlijker, daar er niet veel kracht van de SJC.-voorhoede uitging. Na een kwartier wist Hoekstra uit een doorbraak doelman Lincel te passe ren en kort hierop maakte Bon van een misverstand in de SJC-defensie handig gebruik om de voorsprong te vergroten 20. De SJC-verdediging beging verschillende malen fouten, vooral doelman Lincel bleek zeer on zeker en de grootste fout maakte hij toen hij bij 'n door Bon genomen cor ner de bal in zijn eigen doel sloeg, waardoor de rust met een 30 voor sprong voor Lisse aanbrak. In de tweede helft kwam SJC krachtig opzetten en kreeg de Lisse defensie het zwaar te verantwoor den, maar de voorhoede bleef teleur stellen, zodat doelman v. d. Lans geen moeilijk werk te verrichten kreeg. Het offensief van SJC duurde echter niet lang en weer kwam de Lisse- aanval met snelle doorbraken, die na een kwartier een vierde doelpunt vor de thuisclub opleverden, weder om door Bon gescoord. Het spel had de waar de arbiter echter door spe lers van Alphia werd beschermd. Daarvóór had de scheidsrechter al een speler wegens belediging het veld uitgestuurd, ook de grensrech ter onderging dit lot en twee andere spelers liepen een waarschuwing op. Het was in het begin een gelijk op en neer gaande strijd met de verdedi gers als de sterksten. Na 15 min. werd Alphia gevaarlijk en J. v. Leeuwen kreeg een pracht kans, toen hij alleen voor de keeper ver scheen, maar de zenuwen speelden hem parten en hij schoot in handen van de keeper. Ditzelfde overkwaim W. de Jong enige tijd later ook, maar hij schoot hoog over. Ook GÜA liet zich niet onbe tuigd, maar hier was de Alphia- verdediging er prima in. Toen Alphia na 25 min. een goede aanval opzet ten was het de meegekomen rechts half G. Thomasse, die fraai inschoot (01). GDA kwam nu meer opzet ten maar het kwam toch op gelukki ge wijze aan de gelijkmaker, toen de midvoor een tam schot loste en kee per Staay er finaal overheen trapte (11). Tot aan de rust bleef GDA sterker zonder gevaarlijk te worden en met gelijke stand brak de rust aan. Na de rust zat GDA fel op de bal en Alphia moest zich op verdedigen toeleggen. Na 15 min. kreeg GDA een corner te nemen en hieruit kopte de l.binnen in (21). Er werd nu fel aangepakt v. Laan ging naar vo ren, Thomasse werd spil en l.binnen de Jong kwam op de rechtshalf plaats Na 25 min. spelen gaf v. Laan naar S. Bauthoven een pass, die naar vo ren sprintte met een back op zijn hielen en toen schoot hij heel fraai en onhoudbaar in, (2—2). Alphia bleef gevaarlijk en de verhouding in het veld werd minder goed. Het was 15 min. voor tijd toen Dweelaard een vrije trap kreeg te nemen. Hoog plaatste hij voor het doel waar v. Eg- mond door kopte naar l.buiten van Leeuwen en deze onhoudbaar in schoot (23). daar verder het grootste deel de strijd zich voor het SJC-doel afspeelde. Uit de vele aanvallen van Lisse werd nog slechts eenmaal gescoord, ook nu weer door Bon, die wel bijzonder pro ductief was. Met een 5—0 zege voor Lisse werd deze zeer eenzijdige ver toning afgesloten. Het spel van SJC bleef beduidend beneden de verwach tingen. Dat het gisteren tijdens de wed strijd van Wassenaar tegen Vrien denschaar doelpunten geregend heeft is te verklaren uit het feit, dat de beide doelverdedigers geen beste dag hadden. Het heeft er in het begin van de wedstrijd en zelfs in de eerste minuten van de tweede helft niet naar uitgezien, dat Wassenaar de strijd zou gaan winnen. Voor de rust speelde Wassenaar met de wind te gen en aanvankelijk wisten de bezoe kers het windvoordeel uit te buiten. Toen echter enkele gevaarlijke aan vallen op het Wassenaarse doel geen resultaat opgeleverd hadden kreeg Wassenaar een kans. Na 20 minuten werd het 10 door een kopbal van Prosman na een door Pieters goed opgezette aanval. Enkele minuten later stelde Pieters, die bijzonder goed op dreef was, Klinkhamer in de gelegenheid er 20 van te maken. Bij de rust was de stand echter weer gelijk 22 door twee treffers van de gasten. Kort na de hervatting werd het zelfs 23 in het voordeel van Vrien denschaar. Wassenaar, niet ontmoe digd, kwam opnieuw in de aanval en in een kwartier tyd was dank zij twee treffers van Pieters, een van Klinkhamer en een van Prosman de stand op 63 gekomen. Vrienden schaar bleef sportief tegenstand bie den en toen Verboon in het laatste gedeelte van de wedstrijd een over treding beging kreeg Vrienden schaar een strafschop te nemen, die door de Jager werd benut (64). ROODENBURG—TYBB 0—0 Beide kanshebbers voor de eerste plaats hebben ook nu geen beste wedstrijd gespeeld en speciaal Roo- denburg deed vele kansen door slecht schieten verloren gaan. Aanvankelijk ging het voor onze stadgenoten niet slecht, maar Gulde- mond en Van Rooyen misten enkele opgelegde kansen. De thuisclub be hield een klein overwicht en zelfs kwamen enkele spelers oog in oog met de TYBB-keeper, echter ont brak het juiste schot. In de tweede helft waren de aan vallen van TYBB gevaarlijker, maar nu toonden keeper Keereweer c.s. zich goede verdedigers. Tegen het einde probeerden onze stadgenoten nog het spel te verplaatsen, echter bleef de schotvaardigheid hopeloos zoek, zodat ook nu een kostbaar puntje verloren ging. LUGDUNUM—H3.S. 0—1 Beide ploegen speelden een slechte wedstrijd en waar ook de voorhoeden zich geen kansen wisten te scheppen, bleef het een doelloos heen en weer getrap, met voor rust geen doelpun ten. Ook de tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld met slechts dit verschil, dat na 7 min. spelen Vossenaar zijn club de leiding gaf (0—1). Wel bleef HBS in deze periode sterker, maar de ge makkelijkste kansen werden ook nu gemist. Wel ondernam nu ook groen wit enkele felle tegenaanvallen, ech ter waren deze te doorzichtig van op zet öm succes te hebben. Zo bleef de stand onveranderd en staan onze stadgenoten hopeloos onderaan. De Watersportvereniging „Braasse- mermeer" heeft zaterdagnamiddag in een buitengewone ledenvergadering in Paviljoen „De Brasem" te Oude-Wete- ring de plannen voor de herdenking van het veertigjarig jubileum onder de loupe genomen. In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer C. Boekei, de wens uit, dat dit jubileumjaar een goed jaar moge worden. Een hartelijk woord van welkom richtte hij voorts tot het ere lid, de heer Riebroek. Olympiajollenslrijd om dc Gold Cup Als enig ingekomen stuk kwam een schrijven ter tafel van de Internationale Zeilfederatie, waarin verzocht werd of „de Braassemermeer" de internationale zeilwedstrijden om de Gold Cup in de Olympiajollenklasse wilde organiseren. Als data werden hiervoor aangewezen 2026 juli, doch aangezien juist een week daarvoor de „Braassem-week" ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan wordt gehouden, zal getracht worden de wedstrijden om de Gold Cup ook in die week te verzeilen. Dit zou mee brengen. dat het cachet van de zeil- week van 1216 juli niet onbelangrijk zou worden verhoogd. Herdenking 40-jarlg bestaan De secretaris, de heer P. Verdel, leid de hierna de besprekingen rond de her denking van het 40-jarig bestaan in. Het is bij de „Braassemermeer" altijd zo geweest, dat men altijd wedstrijdgeven- de vereniging is geweest. Een eigen sociëteit heeft men nimmer bezeten, dit in tegenstelling tot sommige andere verenigingen, die wel een sociëteit be zitten, doch weinig wedstrijden organi seren. Daarom zijn er plannen gemaakt tot het houden van een Braassemweek van 1216 juli. De vereniging werd opge richt op 14 maart 1918. Voor de leden zal deze dag in een eenvoudige bijeen komst herdacht worden, terwijl op 7 en 8 juni onderlinge wedstrijden zullen worden gehouden. Nadere plannen voor deze dagen worden nog verder uitge werkt. Wat de Braassemweek betreft, hoopt men op zeer grote deelname in de Finn- jollen-, Draken- en F.D.-klassen, waar bij men zeker ook rekent op interna tionale deelname. De Kon. Marine Jachtclub heeft haar wedstrijden be reids verzet om de Drakenzeilers gele genheid te geven aan de Braassemweek mee te doen, terwijl er verder kans is op deelname uit Californië. Deze zeilers zullen dan evenwel niet met eigen bo ten kunnen komen. Voorts ligt het in de bedoeling wedstrijden uit te schrij ven voor Ronde en Platbodemvaar tuigen. Namens de V.V.V. te Oude-Wetering vroeg de heer Groothof of er ook mo torbootwedstrijden zullen worden ge houden, terwijl de heer Krispijn infor meerde wat er nu eigenlijk precies gaat gebeuren. De V.V.V. had de indruk, dat zij tot nu toe buiten de feestplannen was ge houden. doch de voorzitter wees erop, dat de „Braassemermeer" eerst haar eigen plannen „in kaart" had willen hebben om $an de hand daarvan met V.V.V. verder te gaan samenwerken. Spr. dacht hierbij o.m. aan enige illu- minatie, aan een vuurwerk midden op de Braassem en mogelijk nog andere festiviteiten. Op een vraag, of er ook raceboot- wedstrijden zullen worden gehouden, zeide de voorzitter hiervan tegenstan der te zijn, omdat het de rust op de plassen zeker zou schaden en de zeil- liefhebbers hiervan veel nadeel zouden ondervinden. De heer Ad Zeegers kwam hiertegen op. omdat de raceboten en waterskiërs opkomende sporten zijn, die zeker ge- staund dienen te worden. Na uitgebreide discussies zegde de voorzitter toe deze kwestie in het be stuur nader te zullen bespreken. Ontsluiting „Noorderhem" en ontsluiting van beurzen De voorzitter herinnerde voorts aan het besluit der vorige vergadering tot aankoop van de „Noorderhem" ten be hoeve van meerdere mogelijkheden voor de vereniging en de leden en het be sluit tot het aangaan van een obligatie lening groot 15.000 ten behoeve hier van. De voorwaarden voor deze lening werden hierna bekend gemaakt en ter vergadering (er waren ruim dertig leden aanwezig) werd voor 2050,op de lening ingetekend. Aan het einde van de rondvraag ver kreeg de ere-voorzitter der vereniging, de heer E. J. M. Kolfschoten, burge meester van Alkemade, het woord. Ten aanzien van de speedboten ver klaarde spreker, dat deze de aandacht van de bevoegde instanties hebben. In samenwerking met de gemeente War mond t.a.v. de Kagerplassen is overleg hieromtrent gaande. Spr. betoogde bij voorbaat, dat men eventuele plannen van de Ned. Speedboatclub niet bij voorbaat wenste te torpederen, doch daartegenover staat, dat voorkomen moet worden, dat de race-boten over last veroorzaken, o.a. voor waterkerin gen en dfjken. De waterpolitie, de afd., G. VAN WIJK NAAR DUITSLAND De heer G. van Wijk te Woubrugge, de bekende Drakenzeiler van de „Puzzle II" is uitgenodigd deel te nemen aan de internationale yszeilwedstrijden, wel ke op 8 en 9 februari zullen worden gehouden op het Steinhudermeer ten oosten van Hannover. De heer v. Wijk zal hieraan deelnemen met de Ijsbeer of de Ijsvogel, terwijl zijn zoon Barend als bemanning zal optreden. watertoerisme van de A.N.W.B. en de Provinciale Commissie voor Veilig Ver keer hebben deze problemen bereids in studie. Wat de medewerking der gemeente betreft bij het jubileum van de vereni ging, zij zal hierbij zelve niet achter blijven, doch een herinneringsplaquette voor alle deelnemers zal z.i. wel erg duur worden, indien hij zich herinnert wat de plaquettes bij de vlootschouw t.g.v. het koninklijk bezoek in 1954 heb ben gekost. Bovendien, de V.V.V.'s krij gen overheidssubsidie, waarin reeds veel verdisconteerd kan worden. Ook hier vroeg spr. stuwing vai\ het particulier initiatief zoals bij de obligatie-lening getoond werd. Wat de plannen van de „Noorderhem" betreft, ook daar zal men met allerlei omstandigheden rekening moeten hou den en spr. verwacht hieromtrent gaar ne nadere plannen en tekeningen. De Prov. Planologische Dienst en de Prov. Staten zullen dan hiervan op de hoogte gesteld kunnen worden. De voorzitter ging op voorstel van burgemeester Kolfschoten niet nader in op al deze suggesties, doch knoopte aan de toegezegde steun van de gemeente de suggestie vast, dat men misschien zou kunnen komen tot een Grote Prijs van Alkemade voor de voornaamste klasse wedstrijdzeilen. Na de pauze volgde een boeiende voordracht over de „Zeesleepvaart on der Nederlandse vlag" door de heer Jack Verhagen, marconist van 's werelds grootste zeesleper „De Zwarte Zee". In het eerste deel behandelde de heer Ver hagen de voor-oorlogse berging, in het tweede de na-oorlogse. Hij schetste daarbij de rol. die „De Zwarte Zee" o.a. gespeeld had bij de berging van de „Enterprise" met kapt. Karlsen, en een berging op de Noordzee bij Hoek van Holland. THB—DOCOS 7—0. De Leidenaars trokken met drie invallers naar Aerdenhout om THB te bekampen, maar daar is niet veel van terecht gekomen. Zelfs indien men het feit in aanmerking neemt, dat de ploeg drie invallers telde, was het vertoonde spel nog geen excuus. Er werd slecht en lusteloos gespeeld en uit niets bleek, dat de Docos- ploeg mogelijk nog strijd hebben te leveren tegen de laatste plaats. THB won alleszins verdiend, had binnen 3 min. reeds een 20 voorsprong en ging de rust met een veilige 40 voorsprong in. In de tweede helft hadden de Lei denaars de wind mee, maar ook dit leverde geen succes op en geleidelijk voerde THB de stand op. Toen het halve dozijn vol was, kregen de gast heren nog een penalty cadeau, welke eveneens benut werd (70). Een wedstrijd, welke maar gauw verge ten moet worden. TONEGIDO—BODEGRAVEN 2—0 Op een uitstekend terrein hebben Tonegido en Bodegraven een slechte wedstrijd gespeeld. Reeds na 15 mi nuten spelen scoorde Scheer voor Bodegraven, doch de bal werd meer dan een halve meter achter de doel lijn vandaan, door een Tonegidospe- ler weggewerkt, hetwelk de op het middenveld opererende scheidsrech ter ontging. Vijf minuten later had Tonegido geluk, toen het hapdig pro fiteerde van 'n missen van de rechts back van Bodegraven en de stand op 10 bracht. 10 minuten voor de rust werd een snelle doorbraak van Tonegido met een fraai doelpunt be sloten (20). Na de hervatting was Bodegraven vrijwel de gehele tweede speelhelft sterk in de meerderheid, doch de scheidsrechter onthield enige malen Bodegraven een strafschop, toen bij goed opgezette aanvallen de rood zwarte aanvallers op onbehoorlijke wijze van de bal werden gewerkt. Het einde bracht dan ook uiteindelijk een verdiende zege voor Tonegido. A.S.C.—S.V.L.V. 3—2 Het is een tot het uiterst geladen ASC-elftal gelukt haar medegegadig de voor de laatste plaats, het Voor- schotense SVLV terug te wijzen. En verdiend, want behoudens een wan hoopsoffensief in de tweede helft der Voorschotenaren, dat de Leidse de fensie even deed wankelen, was èn het initiatief' èn het betere spel aan de zijde der thuisclub. ASC startte in hoog tempo en hield dat uitstekend vol, toen Lamtooo cs. een veste vormden, die niet zo maar was te nemen. De Leidse aanval wist echter ook daarmee raad, want na een klein halfuur, nadat Lolkes te gen de paal had geschoten en doel man Spiegeler prima werk had ver richt, pikte Van Dorp een fraaie pass van Vreeken op en dat was 10. Vijf minuten later veerde de ASC aanhang weer op, toen de ASC- linksbuiten ongelofelijk hard inknal- ae. De scheidsrechter had echter bui tenspel geconstateerd. In de 43e mi nuut werd zijn harde werken be loond, toen een verre pass van Brard hem een vrij veld bood. De moedige poging van Spiegeler mocht niet ba ten (20). Een blunder beging de scheidsrechter hierna, toen hij in de laatste minuut voor de rust opnieuw een rood-zwart doelpunt afkeurde Het moet de groenhemden onge twijfeld moed hebben gegeven, want nauwelijks was de tweede helft be gonnen of Spoor moest eveneens naar het net (21). Inderdaad hebben de Voorschotenaren toen een offensief ingezet, dat de Leidenaars griezelige visioenen voorschotelde. Wolterink c.s. bleven echter goed volgen en dat rcod-zwart niet ongevaarlijk was bleek na een harde kopbal uit een corner van Van Dorp, die net naast vloog. Aan de andere zijde verrichtte Spoor enige saves. Twintig minuten voor tijd leek alles ineens weer mo gelijk, want een goede aanval van SVLV, waarbij de Leidse verdedi ging uit positie was gespeeld, resul teerde in een harde kopbal van Kooyman (2—2). Even leek ASC aangeslagen. Het was echter opnieuw Lolkes, die rood-zwart de leiding bracht na een goede combinatie, waarbij centervoor Spiering zich niet onbetuigd had gelaten (32). BONDSZATERDAGELFTAL TEGEN OSV. Een Bondszaterdagelftal zal op za terdag 8 februari een wedstrijd spe len tegen OSV op het terrein van deze eerste klasser (amateurs) uit Oostzaan. De Bondsploeg komt in de volgen de opstelling uit: doel: Woudsma (DES); achter: Van der Vuurst (LJs- selmeervogels) en De Grave (Blauw Wit '34); midden: Van Duyn (Quick Boys), Otto (AVJ) en De Graaf (IJs- selmeervogels); voorhoede: Dorgelo (Oranje Blauw Nijmegen), Nieuw- straten (Zwart Wit '28), Van Dalf- zen (Sportclub Genemuijden), Kerk dijk (Sparta, Enschede) en Van Soe- ren (CJW). HET FIFA-JEUGDTOERNOOI Het Fifa-jeugdtoernooi zal dit jaar van 4 tot 13 april a.s. te Luxemburg worden gehouden. De Luxemburgse voetbalbond zal bij de organisatie steun krijgen van Frankrijk, België en Duitsland. Enkele wedstrijden worden in deze landen gespeeld. De indeling der teams geschiedt op 1 maart a.s. te Brussel, tijdens een vergadering van 't organisatiecomité van de Europese voetbalunie. IJSHOCKEY HOKIJ-TEAM ZEGEVIERDE TE BAD NAUHEIM Het team van de Hokfj heeft de Ijs- hockeywedstrijd tegen Bad Nauheim, welke in het kader van de competitie om de Cunningham-beker is gespeeld, met 64 gewonnen. De tussenstanden waren 30 1—3 21.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8