Ondanks houding van Leiden verder overleg onmogelijk Burgemeester van Leiden acht een grenswijziging gebiedend nendzakelijk Scherp Clubhuis LFC - zojuist opgebouwd - moet vermoedelijk verplaatst worden Operette-melodieën klonken door de Doelen-kantine Knap gespeeld „Onder verdenking'1 $LW£LGAT i&j imam Woningliouwvereniging „Gruno" schrijft het wasmiddel voor DINSDAG 28 JANUARI 1958 DR T.F.IDSE COURANT PAGINA 2 Burgemeesters van randgemeenten over structuurplan Positieve uitlating in vraaggesprek „Grenswijziging is gebiedend noodzakelijk" heeft de burge meester van Leiden tegen een verslaggever van „Het Vader landgezegd. In een artikel over de stad Leiden in deze (Haagse) krant van vrijdag 24 januari J.l. stond deze uitspraak opgetekend. Feitelijk heeft Leidens burge meester hiermede niets nieuws gezegd. De randgemeenten ken den het standpunt van de Leidsc raad, die een grenscorrectie met Oegstgeest noodzakelijk achtte. De voorzitter zal geen andere mening aan zijn raadsleden ver kondigen. De aspiraties van Lei den gingen destijds zelfs in de richting van een totale annexa tie van Oegstgeest maar men voelde wel, dat Leiden niet spoe dig aan een verwerkelijking hier van kan toekomen. Gedeputeer de Staten schijnen de ideeén van Leiden bestudeerd te hebben, want in de provinciale begroting staat, dat zij „plannen tot wijzi ging van de grenzen van de ge meenten Leiden en Delft spoe dig ter hand zullen nemen". De vijf gemeenten, die met Leiden overleg pleegden over het structuur plan, kenden dus de verlangens van Leiden, maar men heeft zonder ooit over grenswijziging of annexatie te spreken het overleg voortgezet. Toch heeft de uitspraak, die de bur gemeester in dit interview heeft ge- aaan in de betrokken gemeenten de nodige reactie verwekt. Wij kunnen cns niet aan de indruk onttrekken na gesprekken met gemeentenaren van de randgemeenten, dat men de uit spraak van Leidens burgemeester op zjjn zachtst gesproken „onelegant" vindt. „In het huis van de gehan gene spreekt men niet van de strop". Men ziet er een symptoom in van Leidens hooghartigheid, terwijl men als gemeenten toch op basis van ge lijkheid moet kunnen onderhandelen. De burgemeester heeft letterlijk tot de verslaggever gezegd: „Men staat dus in Leiden al evenzeer voor het probleem van het tekort aan grondgebied als in Den Haag en elders. Grens wijziging is gebiedend noodzake lijk en een oplossing moet op korte termijn gevonden worden. Provinciale Staten werken dan ook met spoed aan een plan tot uitbreiding van Leiden". Een vooraanstaand ingezetene van Leiderdorp zei ons; dit is een tijd van mooie woorden: bezuiniging noemt men bestedingsbeperking, an nexatie noemt men grenswijziging. Een grenswijziging is immers een an nexatie. het doet er niet toe om welk gebied het gaat. Als men bij voor beeld de Rijksweg 4A als grens van Leiden wil aanhouden „wijzigt" men de grens van Leiderdorp. Mag je zo iets geen annexatie noemen? POTLOOD en GEEST Ondanks de reacties op de uit spraak van Leidens burgemeester in de betrokken gemeenten is er toch geen reden aan te nemen, dat over leg over de uitbouw van het struc tuurplan niet zal worden voortgezet. Men staat nu eenmaal voor het feit, dat Gedeputeerde Staten een struc tuurplan verlangen, een plan, dat al leen na overleg door de betrokken gemeenten tot stand kan komen. Vraag De antwoorden van de burgemees ters van de betrokken gemeenten op onze desbetreffende vraag wijzen ook in deze richting. Wij stelden de vraag: acht u verder overleg met Leiden over het struc tuurplan mogelijk indien Leiden vasthoudt aan zijn plannen tot grens wijziging. Antwoorden De burgemeester van Leiderdorp, de heer K. van Diepeningen, zei, dat de gemeenteraad van Leiderdorp hem in de raadszitting heeft opgedra gen, het overleg met Leiden voort te zetten, hij zal niet van deze opdracht afwijken. De raad heeft in een brief aan b. en w. van Leiden om verder overleg verzocht. De burgemeester van Voorschoten, de heer C. J. v. d. Hoeven, acht ver der overleg zeker mogelijk; de deur is niet dicht, ook niet indien Leiden zijn grenswijzigingsplannen hand haaft. Anders wordt het, wanneer Leiden van „annexatie" gaat spre ken. Ik geloof, dat er dan geen lust meer zal bestaan om samen aan de tafel te gaan zitten. De burgemeester van Zoeterwoude, de heer H. J. J. A. Smeets, acht het overleg zelfs noodzakelijk, temeer omdat er ook samenwerking moet zijn tussen Leiden en Zoeterwoude in het industrieschap, dat men samen heeft gesticht. Hij is echter van me ning dat méér met overleg dan met een botte grenswijziging te berei ken is. De burgemeesters van Warmond en Oegstgeest konden wij helaas nog niet bereiken. Maatschappij voor Toonkunst Openbare les voor iets gevorderden De aula van de Toonkunstschool aan 't Rapenburg had een vrolijk aan zien, met zoveel belangstelling. Een overvolle zaal met leerlingetjes, leer lingen, ouders, (zelfs een fotografe rende vader), belangstellenden, de staf van leraren en last not least de directeur. Een lange lijst van jeugd- muziek wees er op, dat er deze mid dag heel wat ten beste gegeven zou worden; wat inderdaad ook zo ge beurde. De jongste leraar, de heer Serlie, had verschillende mooie klei ne muziekjes voor z n leerlingen uit gezocht, die zij met durf speelden naar men zeide. Evenals bij dit eerste vierdelige nummer hoorden wij ook nu de guitaarélèves van mevrouw Blangé, want nu volgde de 4 handi ge Sonatine G gr. t. van Diabelli. Deze bracht door vlot opgewekt spel de beste verwachting voor het overi ge programma. Mejuffrouw van Ros- Uitbreidingsplan Zuid-west gewijzigd Naar wij vernemen is de moge lijkheid zeer groot, dat het met zo veel zorgen en moeiten door LFC opgebouwde clubhuis op het ter rein aan de Boshuizerkade moet worden afgebroken om op bijna dezelfde plaats weer te worden herbouwd. Ditmaal is het niet zoals op an dere plaatsen wel met bouwwerken het geval is omdat er zonder bouw vergunning van de gemeente zou zijn gebouwd, maar omdat de door de ge meente verleende bouwvergunning door weer andere plannen is achter haald. In verband n.l. met de aanleg van een weg vanaf de Haagweg is het uitbreidingsplan Zuid-West ge wijzigd. Het rijk neemt nl. geen ge- HAAGSE OPERETTEZANGERS De vrolijke klanken hebben gis teravond weer door de kantine van de Doelenkazerne geklaterd en deze klanken waren voor de zoveelste keer afkomstig van de Haagse Ope rettezangers, die hun reputatie bij de militairen en hun genodigden reeds voorgoed hebben gevestigd en niet ten onrechte. Dat heeft men nu weer kunnen ondervinden bij een pro gramma van een keur van vlotte, ge zellige operettemuziek afgewisseld met een enkel lied van meer serieu ze inslag. Als bijzondere gasten wa ren gisteravond de bestuursleden van UVS aanwezig, welke club met zijn terreinaccommodatie de militairen zo nu en dan terwille is. Voor de rest was het jammer, dat de zaal niet ge heel was gevuld, doordat (juist zoals de laatste keer) het vaderland weer een beroep op de soldaten deed, thans in de vorm van een veldoefe- Over de uitvoering van de gezon gen nummers kunnen wij voorname lijk lof hebben. Het opschrift van de avond luidde eigenlijk „Van Offen bach tot Gershwin", maar het ge tuigde van goed inzicht van de Ope rettezangers, de rij te openen met een uitbundige selectie uit lm weis- sen Rössl, een oude bekende in de Doelenkantine, waarbij ook de mooie Sigismund niet mocht ontbreken. En zo ging het verder. Wij moeten vol staan met een greep te doen uit de rijk gevarieerde muzikale aaneen- schakeling: de Barcarolle van Offen- I bach, uit diens Hoffmanns vertellin- i gen, het Wolgalied, een grote selec- tie uit de Fledermaus, hoogtepunten j uit Die Lustige Witwe en Der Vogel handier. Ook het Nonnenkoor, dat een populair soort gewijde muziek is geworden, werd ingetogen gezongen en aanhoord. I De Operettezangers hadden helaas een weinig te kampen met verkoud- heidsaandoeningen, vooral de tenor Rinze Gorter was hierdoor gehandi capt. Mocht een enkele maal de stern- kwaliteit door deze seizoenverschijn selen wat te lijden hebben gehad, men kan daarnaast ook gerust spre ken van uitschieters onder de voca listen. Dit waren zonder twijfel de bariton Lex Goudsmit, bekend van radio en t.v., en de sopraan Dany Zonnewa. Vooral Lex Goudsmit zette met stem en mimiek de zaal tot enthousiasme aan. Wij mogen niet nalaten ook de an dere dames en heren onze compli menten te maken. Dit waren dan de sopraan Ans van Baaien, die in me nig duet de hoogste toon voerde, de alt Suse Beumer, opvallend donker van stem en Cor Wijgers, tenor, te vens leider van 't gezelschap, die over een prachtig geluid beschikt, doch thans ook door schorheid werd ge plaagd. De tenor Bart Ravensteijn tenslotte had een groot aandeel in het programma wat het aantal liede ren betreft, hij zingt echter helaas wat scherp en ook zijn uitspraak is nog niet geheel bijgeslepen; overi gens heeft ook hij goede prestaties verricht. De instrumentale begelei ding en inleiding lagen in de kundige vingers van Jos Carpaij, die het hammond-orgel bespeelde. Het succes van de Operettezangers was groot en het applaus en bis-geroep lokten nog een paar toegiften uit. Dat omstreeks mei van dit jaar een reprise van deze uitvoering zal worden gegeven kun nen wij ons best voorstellen. noegen met de dezerzijds door de gemeente gemaakte plannen. Indien men inderdaad tot verplaat sing van het clubhuis moet overgaan, zullen de kosten voor rekening van de gemeente komen. Naar het schijnt zal het clubhuis slechts wei- nog verplaatst moeten worden, doch dat betekent dan toch ook, dat de betonfundering geheel vernieuwd zal moeten worden. sum legde eer in met haar discipelen. Viool is blijkens het programma momenteel een geliefd instrument. Eerst hoorden wij aardig vioolspel, door mevrouw HoogervorstMoulijn grondig voorbereid. De heer Vlake bracht een vlot spelend pianistje op het podium, een meisje, dat muzikaal is, en een aardig ontwikkelde linker hand liet horen. Mevrouw Gerda Bro- melow had succes met haar (goed tel lende) drie vioolleerlingen, die in mooie muziekjes solo speelden, en de ensembles door meerderen gespeeld, muntten uit door zuiverheid en rhyth- me. De leraar de heer Briër kwam maar éénmaal op het plan voor, maar goed; nl. met een belovende leerlinge, die Sonatine G. gr. t. van Duszek speelde. Dan kwam de lerares mejuf frouw Botermans met een stoet van leerlingen, die solieerden op de blok fluit, of knapjes ensemble speelden op sopraan- en altfluit, met of zonder medewerking van cello of viool. Wij hebben pleizier gehad in de leerling van mejuffrouw de Jong, die twee van aard verschillende Preludes speelde; maar bij Chopin moet hij met het pedaal wat zuiniger zijn, maar 't 'begrip is er. Nog een moment heb ben wij geluisterd naar een vioolleer ling van de heer Krijnen en moesten hierna afscheid nemen, zonder de pia noleerlingen gehoord te hebben van de heer Perdeck en de fluitleerling van mejuffrouw Verheulen. Zoals men kan concluderen dus: een ge slaagde voordrachtmatinée, door leerlingen van de nog in lang niet ontvolkte muziekschool. J. K. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Semietische taal- en letterkun de de heer G. Janssens te Mariaburg (België). 1JET SPEL van Dorothy en Camp bell Christie „Onder verden king", dat het Rotterdams Toneel gisteren als vijfde abonnementsvoor stelling op de Leidse planken bracht, is een zgn. „thriller", maar een van de goede soort. Er zijn sinds de da gen van „De wrekende god" en „De Spooktrein" vele thrillers geschre ven, waarbij men de moordgeschie denis vaak zozeer in de knoop heeft gedraaid, dat de ontknoping slechts met kunst en vliegwerk kon plaats vinden. Dit spel van het Britse schrijvende echtpaar heeft de ver dienste, dat het een betrekkelijk een voudige intrige opbouwt rondom de moord en de ontknoping logisch laat volgen. Wat het verhaal compliceert is de psychologische verhouding van vader en zoon. De. vader is nl. een energiek zakenman, die in alles zijn wil doorzet, zelfs in kwesties als het al of niet ontslaan van een kinder meisje in het gezin van zijn jsoon. Hij is als een circusdirecteur, die met de zweep knalt en zijn zoon springt als een hondje door de hoe pel. Dat heeft wel niets te maken met het feit, dat het kindermeisje in het tuinhuis vermoord wordt, maar wel met enkele leugentjes, die de zoon lelijk in verdenking bren gen. Het conflict tussen vader en zoon geeft niet alleen meer diepgang aan het spel, maar levert ook de stof voor een psychologisch verantwoor de „verdenking" op te bouwen, wel ke nu eens niet het gevolg is van allerlei toevalligheden. Ook de hu mor ontbreekt niet, wat aanleiding gaf tot enkele „open doekjes". T")E ROTTERDAMMERS hebben er U dan ook uitgehaald, wat eruit te halen was. De meeste kansen tot goed spel hadden de beide echtelie den Stanham, resp. Ina Faassen en Ton v. Duinhoven, die het psycho logische conflict te verwerken kre gen en hoe langer hoe meer in de knel raakten. Beiden gaven de op windende stemmingen bij 't naderen van het hoogtepunt in de zenuw crisis voortreffelijk weer. Maar er waren meer goed getroffen typerin gen, zoals bijv. het dienstmeisje van No. 519. Horizontaal: 1. /.eeëngte tussen Seeland en Zweden, 4. grap penmaker, 8. familielid, 10. huisdier, 11. op de rekening, (afk.), 12. ver keerd, 14. deel van de mast, 15. be kend It. dichter, 17. jongensnaam, 19. vis, 21. muzieknoot, 23. zwemvogel, 24. telwoord, 25. bid (Lat.), 27. groen te, 28. zekere boom. 29. bijb. figuur. Verticaal: 1. sociéteit, l. lichaams deel, 3. maanstand, 5. pers. voornaam woord, 6. bloeiwijze, 7. plaats voor dieren, 9. president van de V.S. van 1860—1865, 12. het voedsel der Israë lieten in de woestijn, 13. punthoed, 15. spijstafel, 16. afgesloten bebouwd veld, 18. rode kleur op de wangen, 20 platte grond, 22. lichaamsdeel, 24. meisjesnaam, 26. water in N. Brab. 27. welaan. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 318. Horizontaal: 1. dreun, 5. Kos, 8. elan, 10. pt, 11. ge, 13. maat, 15. ga. 17. Sawoe, 19. sela, 21. berk, 22. crêpe, 24. E.K.. 25. mier. 27. A.D., 29. nu, 31. snik, 33. eik, 34. Samsö. Verticaal: 1. dog, 2. Ee, 3. Ulm, 4 Maas, 6. op, 7. steek, 9. Naab, 12. Eger, 14. twee, 16. Alem, 18. orka, 19. scene, 20. apis, 23. eens, 26. Ria, 28. duo, 30. ui, 32. km. Burgerlijke Stand Geboren: Miralda Francis dr van 1. D. de Ridder en H. A. van der Linden; Berend Johannes zn van J. Drijber en M. Halbertsma; Sylvia Clementine Constance dr van J. J. Erades en J. B. van der Tuin; Cor nelia Elisabeth dr van J. T. de Mooij en M. van den Haak; Adrianus Cor- nelis Maria zn van J. G. Olijerhoek en M. C. Roos; Edward Leonardus Johannes zn van T. van Leeuwen en B. S. P. Zandvliet; Conny dr van P. van Vliet en E. M. de Vries; Herma- nus zn van A. J. Bavelaar en M. Te- leng. Getrouwd: A. J. Rodenburg en C C. de Groot; N. Boom en T. M. A. de Boer; J. A. Zirkzee en A. Zandvliet. Overleden: J. P. van der Zwet 64 jr man; W. Mol 82 jr vrouw; A. Lar- dé 20 jr dochter; W. F. de Haan 80 jr man; D. Bergman 79 jr man; S. de Tombe 69 jr echtgenote v. B. Pardon; N. van Leeuwen 59 jr man; H. C. P. van der Wulp 54 jr echtgenote van J. C. van Beek; G. W. Brussee 4<j jr weduwe van J. van Dijk; A. C. de Reus 10 dagen dochter; M. Baart 65 jr echtgenote van H. Zwart; A. J. Sommeling 92 jr vrouw; A. C. Car rière 77 jr man. LANGS HET DIEVENPAD. In de afgelopen dagen, vermoede lijk tussen zaterdag en maandag, hebben dieven hun slag geslagen in de kleuterschool „Prinaes Juliana" in de Herenstraat, aUtfer. De „he ren" verschaften zig toegang tot het schoolgebouwJBtoor over een muur te klimmen ei^en vensterruit in te drukken. Ze namen de benen met medeneming van 140 gulden uit de schoolkas. Aanleg lift in Kam. Onneslab. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage heeft het bedrijfsvaardig aanbrengen van een personen- en goederenlift in het Kamerlingh On nes Laboratorium te Leiden gegund aan de N.V. van Straaten te 's-Cïra- venhage voor 44.000, Geruststelling op het Rapenburg. Onder het bericht „Opschudding op het Rapenburg" in onze krant van zaterdag j.l. stond, dat de vermiste tot grote teleurstelling van de be woonsters en de buurt kwam opda gen. Het woord „teleurstelling" moest gelezen worden als „geruststelling". De bewoonsters van het huis heb ben ons nadrukkelijk om deze recti ficatie gevraagd, omdat zij van me ning zijn, dat deze zetfout de bemin nelijke eigenschappen van haar hos pita oneer aandoet. Op onze beurt haasten wij ons te stellen dat het zet- duiveltje ons in deze gewraakte re gel parten heeft gespeeld. Tevens ma ken wij van de gelegenheid gebruik de hoofdpersoon in dit vermeende drama in leeftijd te korten. Zij is n.l. niet 72, zoals het verslagje meldde, maar 69 jaar oud. BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Wenn der weisse Flieder wieder blüht", 18 jaar. Lido: „Inbraak met geweld", vol wassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De hel der verlorenen", 14 jaar. Rex: „In de sloppen van een we reldstad", 18 jaar. Henny Orri en haar man, de chauf feur-tuinman, gespeeld door Pieter Lutz, om wie braaf gelachen werd. Ook de dokter van Leo de Hartogh voldeed aan alle eisen, terwijl de figuur van de dictatoriale vader in Wim v. d. Brink een geloofwaardige uitdrukking vond. Het was over de hele linie knap spel. Dank zij de omstandigheid, dat de plaats van de handeling niet veran derd behoefde te worden, had men alle aandacht aan- het decor kunnen schenken, dat dan ook smaakvol was uitgevoerd. Aan het eind van de avond kregen de dames bloemen en het hele ge zelschap een hartelijk applaus. Kon men in de dertiger jaren bij huur van een woning allerlei privi leges van de eigenaar verkrijgen, de woningnood dreigt verhuurders in Het tegenovergestelde uiterste te doen vervallen. Ze gaan onredelijke eisen en voorschriften stellen. De woningbouwvereniging „Gruno" die eigenares is van moderne woon blokken in het uitbreidingsplan „Kostverloren", aldaar, vergallen het plezier dat de huisvrouwen gewoon lijk hebben in hun was. De woning bouwvereniging schrijft ze namelijk strikt voor, een wasmiddel te ge bruiken in de wasmachines, die bij de woningen behoren. Het is een product, dat in een zelfbedienings zaak tegen betaling te verkrijgen is. Vanzelfsprekend hebben velen van de huisvrouwen bezwaren tegen deze dwang. Ze wensen zelf te bepalen, welk wasmiddel ze zullen gebruiken. De voorschriften van „Gruno" wor den daarom ook niet altijd nageleefd. Ook de winkeliers hebben bezwaar tegen de handelwijze van de woning bouwvereniging, want het wasmid del wordt direct van de fabriek tegen concurrerende prijzen aan geboden. Het argument, waarop de vereni ging „Gruno" haar voorschriften ba seert, is de verklaring, dat de mo derne wasmachines het beste behou den blijven bij het gebruik van de voorgeschreven middelen. Hierbij diene men te weten, dat in de kel der van de „Gruno"-woningen een gemeenschappelijke wasruimte is in gericht, waarin gasgeisers, wasma chines, centrifuges, droogtrommels en strijkmachines zijn aangebracht. LEIDSE KANTONRECHTER Dierenmishandeling Een boerenarbeider uit Noordwij- kerhout stond terecht, omdat hij op 3 oktober j.l. een koe van anderhalf jaar op een pijnlijk wijze vervoerd had, en zijn patroon, landbouwer uit Sassenheim stond terecht, omdat hij zijn knecht gelast had, de koe op die zeer pijnlijke wijze te vervoeren. Men had de koe eerst met een lang touw achter een landbouwtractor vastgemaakt, maar later weer het touw ingekort, en om de kop en kaken vastgemaakt. De wachtmeester bij de rijkspolitie, die verdachte had aangehouden, verklaarde, dat het touw in de onderkaak gedrongen was waardoor een ernstige diepe wond was ontstaan. Het vervoer was zeer pijnlijk. De wachtmeester liet foto's zien. De landbouwer verklaarde dat de koe zo kort achter de landbouw tractor was gebonden, omdat men op een drukke verkeersweg de koe moeilijk in bedwang kon houden. De officier van justitie die het een ernstige dierenmishandeling vond, eiste tegen de arbeider f 50,— boete of 20 dagen en tegen zijn patroon 75,boete of 25 dagen. De uit spraak van de kantonrechter, mr de Koning luidde: de knecht 10,— boete of 4 dagen, en zijn patroon 75,boete of 25 dagen. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dinsdag 28 Januarij 1858. Leyden. Te Breda is gevan kelijk binnengebragt P. C. A van der P., burgemeester Rijsbergen, als verdacht var knevelarij in zijne betrekkinj als ambtenaar van den burger lijken stand. Donderdagavond l.l. is de IJs selbrug nabij Zutphen, terioijl twee voerlieden met een wagen kolengruis daarover gingen plotseling met een ontzettenden slag bezweken. Ten gevolgen van den lagen waterstand kon men aan menschen en paarden onmiddellijk hulp verlenen. Onlangs kocht een boer in het ambt Nienhuis in een oudekleer. winkel te Ootmarsum, voor de som van 7 een militairen man- tel, volgens zeggen van den koopman, een oud-gediende uit de Krim". Toen na eenige dagen de mantel tot andere einden ver knipt werd, vond men tusschen de voering drie stuks Nederl. bankbilletten, ieder groot 1000 gulden. Agenda Leiden DINSDAG, 28 JANUARI. N.RJC.M. Jaarvergadering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. K.A.B.O. Jaarvergadering. Gebou v v. Chr. Sociale Belangen, Oude Sin gel 236, 8 uur nam. Cebuto. Toeristische filmavond. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Speeltuinvereniging „Zuiderkwar tier". Jaarvergadering. Recreatiezaal .C.W.N.E.M. Zoeterwoudseweg 8 u. nam. Katholieke Jeugdraad Leiden. Ver gadering. 't Gulden Vlies. 8 uur nam. „St. Liduina" Ned. Kath. Invaliden- bond. Feestavond. „De Gastspelers", met „Daar liegen we ons uit". St. An- toniusclubhuis, half acht nam. Klassieke muziekavond. „Anekdo tes uit ie muziekwereld", Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Rotter dams Toneel. „Onder Verdenking", Schouwburg 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chr Soc Belangen. WOENSDAG, 29 JANUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Expogé. Filmlezing „Op stap in Amerika" door mej. H. Tol. „De Har monie", 8 uur nam. Leidsch Politie Muziekgezelschap. Uitvoering Stadsgehorozaal, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 2/0&08; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina. park 8, tel. 26274. Wat lezers schrijven LEEG-STAANDE WOONRUIMTEN IN DE WATERSTEEG Leiden, 27 jan. '58. De oproep van burgemeester Van Kinschot tot de burgerij betreffende „Burgerzin" gaf mij aanleiding tot de gedachte, of het ook geen daad van goede burgerzin zou zijn, wan neer b. en w. met de raad tot be sluit zouden kunnen komen, om de voorgenomen Watersteegverbreding enige jaren uit te stellen, waardoor de nu sedaat enige maanden leeg staande woonruimten weer benut konden worden, terwijl het midden in staand oud fabrieksgebouw met enige kosten kon worden opgeknapt tot eenvoudige bewoning. Bij zijn oproep tot de burgerij wijst de burgervader op circa 4300 huiszoekenden. Voorwaar een bijna adembenemend aantal. Uitzichtloos voor jaren. En gelet op de zeer grote sommen, waarop gewezen wordt voor woningbouw (met alles wat daaraan vooraf gaat), is het toch moeilijk denkbaar, dat de bij de afbraak be horende nieuwbouwbrug en nieuw Hooigracht-dek, gelden beschikbaar zouden worden gesteld vóór die, be nodigd voor woningbouw, als vijand no. 1. Nood moet ook hier wet bre ken. Ik geloof, dat een besluit als bedoeld, zou aangemerkt mogen wor den als een goede daad, gewaardeerd door elkeen, die zich het droeve lot van de 4300 kan indenken. Ik moge van harte hopen, dat de oproep aan de burgerij tot het ne men van spaarbrieven en het inzen den van de kaart ten gunste van Leidens kas succes zal hebben, doch dan ook uitsluitend en alléén voor de Woningbouw. N. G. SPAARGAREN 26 januari 1958. SPORT VOETBAL WEDSTRIJD TUSSEN TWEE GEWESTELIJKE ELFTALLEN AFGELAST Naar de KNVB ons mededeelt zal de voetbalwedstrijd tussen twee ge westelijke elftallen, die morgen op het VUC-terrein in Den Haag zou worden gehouden, niet doorgaan. WATERPOLO LWV 2LGB 2 1—5 De reserven van de Leidse Golf brekers boekten in deze wedstrijd een verdiende overwinning. Bij de rust was de stand reeds 03 door doelpunten van O. Brussel, P. Ver burg en P. Verhoef. Verburg zorgde na de hervatting voor 04, waarna L. de Hoed voor de gastheren tegen- scoorde (14). Th. v. Wieringen bracht de eindstand op 15.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2