H Hl H* Waag: ïw laatste schot in de Prijzenpot! H\ EÉN WINT op 4 feilloze kolommen fl. 1.164.87 Man schoot revolver op zijn vrouw leeg Verwonderde eigenaars vinden schat in oud kasteel Bij D.A.F. 150 man met „betaald verlof" Lokomolief blokkeerde het verkeer in Utrecht VRIJDAG 24 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 VROUWE FORTUNA LACHT U TOE PUZZELT U MEE? Op deze eindtotaal te schrijven in de pagina staan tien zinnen cirkel onderaan, afgedrukt, waaruit één of Is in zin A b.v. elk van de drie meer woorden zijn weggelaten, antwoorden mogelijk, dan Inzenden mogen, waarmee vrflwel wekelijks is ke van de daarbij vermelde daarachter in 6. Passen in afzender in blokletters Invullen en gestreden. Er zün opmerkelijke spor- (genummerde) woorden in de- vraag Belechtetwee omschrü- SS port- yXTMT^tS^aSWE; M' te ontmoeten. ze zinnen thuishoren. Het kan vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, plus het nieuwe in de Puzzel-a IJET GROOTSTE DEEL van de prijzenpot is deze week 1 gewonnen door A. A. EDELAAR, Ryn- en Schiekade 115b te Leiden, die er in slaagde al zfjn mededingers te verschalken en feilloos uit de bus te komen met 4 kolom men. Aan hem kan worden uitgekeerd: Hij is de enige, die een mooi bedrag ontvangt Er zijn ook nog 53 kolommen ingekomen met slechts één fout en 217 met twee foutjes. Daar in vele families de knappe kop- z1n- dat alle dne gegeven mo- en telt die twee cijfers op. Is P°rt° van 8 cent pen bij elkaar waren gestoken, kunnen we aan de geluk- gelijkheden juist zijn, maar bij C slechts één mogelijkheid, kaart njet jn enI kige puzzelvrienden, die gezamenlijk een serie winnende ook, dat er twee, slechts één of dan streept U dat nummer aan veioppe maar open kolommen instuurden, nog hoge prfjzen uitkeren Aan de geen enkele van deze ingevuld en herhaalt dit als totaal voor ln- andere kant zijn er natuurlijk ook enkelingen, die onder f het minimum uit te keren bedrag bleven. Die kunnen het !l worden. r deze week overdoen en een gooi doen naar de laatste De tien «nnen zijn aangeduid geen enkel van de gegeven ge- Vervallen postze- prijzenpot. met de letters A t.m. K. Als U vallen van toepassing kan zijn, Ja, puzzelaars, vandaag publiceren we dan onherroepelijk nu de antwoorden van een zin dan kruist U niets aan en worden door dé weet, neemt U het diagram en schrijft U als totaal bij D een posterijen niet ver kruist achter de overeenkom- 0. *°ed* De inzendingen stige letter in de eerste ko- diagram biedt u vier ko- moeten uiterlijk lom telkenmale de num- lommen, zodat vier gezinsle- "„J'Tm mertjes door van de goede om- den (b.v. vader, moeder, zoon In ons be.it itjn. schrjjvingen behorend bij die en dochter) ieder een oplos- De oplossing van deze puzzel is we zin- sing künnen inzenden op de- tenschappelijk ver Als de gehele kolom op de- zelfde briefkaart. Ieder legt antwoord. dooi ze wjjze is afgewerkt, hebt U 25 cent in, zodat per ingevul- decsnkund'eKn<'" niets anders meer te doen, dan do kolom 25 cent extra port iedereen contro- de aangekruiste cijfers op te geplakt moet worden. leerbaar tellen, regel voor regel de to- £"a, talen te vermelden per zin en Dit is de laatste^ prijsvraag. De pot jn zyn geheel dan nog eens alle totalen sa- pot gaat er dus in elk geval en men te tellen en het gevonden in zijn geheel uit uitgekeerd aan de inzender(s) met de minste fouten. Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart Aan de andere Gezien de plannen om t.z.t. met een kant adresseert U als volgtP.P- _nie?we serie prijsvragen te komen, Postbus 35, Utrecht. TOT ZIENS! sP.C. W,w &£reeü de laatste prijsvraag in deze serie. Gezien de animo twijfelen wij er aan, of er zal weer minstens ƒ2.000 te verdienen zijn. Dit bedrag willen wij ook voor de puzzelaars garanderen, zodat er in deze laatste ronde beslist gerekend mag worden op een uitbetaling van TWEEDUIZEND GULDEN Waag nu een schot, op de laétste prijzenpot! PRIJSWINNAARS IN DIT RATON i =:r ■KM M MTU 1 l u 12 5 1 I 5 1 2 5 1 2 5 r= S 12 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 12 5 112 5 d 12 5 1 1 1 1 2 3 1 2 5 1 1 7 5 I i 2 3 i r 2 3 r 12 5 rrrd 1 2 3 1 1 2 5 I II!! 12 5 12 5 1 12 5 1 2 3 2 3 2 3 1 1 2 i 1 2 3 1 2 3 i L_ i B. BOERMAN Jr. Hugo de Vriesstraat 09 Leiden 13.44 A. A. EDELAAR Rijnr en Schiekade 115b Leiden 1.164,87 FAM. H. REEKERS Jr. Breestraat 87 Leiden 37,99 TH. H. REEKERS ,,'t Behouden Huis" Haagweg tegenover 226 Leiden 28,90 K. STOKKERMANS Jr. Loawbokstraat 1 Leiden 26,88 DE OPLOSSING VAN VORIGE WEEK LUIDDE A. De Biedermeiertijd is een bepaald cultuurtijdperk (3). Spreekt men over een mode-richting, dan geldt Bieder meierstijl en niet -tijd. Gottlieb Biedermaier was een figuur in de literatuur, doch heeft niet geleefd! B. Plaatsen wij twee personen op één vierkante meter, dan zaJ de gehele wereldbevolking van ongeveer 2500 miljoen zielen een ruimte vergen van 1250 miljoen vierkante meter, dat is 1250 vierkante kilometer. Aan gezien Gelderland (1) een oppervlakte bezit van ruim 5000 km2, Utrecht (2) van 1363 km2 en Noord-Brabant (3) van 4973 km2, kan de onderwijzer elk der drie provincies hebben genoemd C. De vrouw doet iets goed op gevoel, zonder tevoren te weten of het goed is. Hier is sprake van intuïtie (1). Inspiratie slaat op een plotselinge ingeving in de vorm van bezieling of gedachte, hiervan was geen sprake in de vraag. Instinct is een natuurlijke drang tot on bewust handelen, bv. de drang tot zelfbehoud. Ook dit kwam niet ter sprake. D. Koning Nobel, de leeuw, is een figuur uit de dierenfabel „Van de vos Reinaerde". Maar dat zei Jan jutö niet, want hij was abuis. Hij moet dus gezegd hebben, dat koning Nobel een figuur was uit Sneeuwwitje (1) of De gelaarsde kat (3). E. Italiaanse havensteden kenden vroeger voor de titel hertog de be naming doge. Het voorbeeld kon derhalve zyn: de doge van Genua (2) of de doge van Venetië (3). Milaan ligt niet aan zee en kende die titel niet. F. Gerst (1), in sommige streken ook garst (3) genoemd, wordt inderdaad in Nederland nog heel wat verbouwd. Onder gierst wordt een hele reeks van cultuurplanten verstaan. De pluimgierst en trosgierst wor. Voorwaa alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, elk meedingend gezinslid ie 25 cents inleopeld ver- schuldigd; het volledig uitgeknipte diagram moet op een 0 briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken Q een inzending ongeldig; oplossingen, die na a.s dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dinoen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet ÏO het verschuldigde porto (8 rden cent) en het extra porto van 25 cent per ingevulde kolom is geplakt, zijn on geldig: briefkaarten, die event niet door P.T.T zijn af gestempeld. zijn ongeldig, wij dragen geen oerant- woordelijkheid voor zoek raken. beschadiging of vertraging der kaarten, over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de- ze voorwaarden. „Deze heeft minder waarde. Het is een mis kleur", oordeelde de 1 sigarenmaker; 2 kunstschilder; 3 fokker. Toen mijn vriend het groot opgemaakte artikel op de voorpagina van de krant had gelezen, glimlachte ht) en zei „We zullen het maar niet helemaal serieus nemen, want het ia een.. C. De pyramids van Cheops in Egypte is 1 een godsdienstig gedenkteken; 2 een der ze ven wereldwonderen; 3 een koningsgraf. D. „Onze eigen haard is gond waard!" se! vader doelend op 1 de heerlijk brandende haard; 2 het huis waarin hij woonde; 3 de prettige sfeer in het gezin. E. d'Artagnan, de held alt het beroemde boek „De drie musketiers", geschreven door Alexandre Dumas, l heeft werkelijk geleefd; 2 ls een verzonnen figuur; 3 was een vriend van Dumas Zo lang er In de wereld kluizenaars te vinden zijn, zal men er goed aan doen, deze te zoeken. 1 Nederland; 2 West-Duitsland; 3 Egypte. 1 vogel; 2 vrucht; 3 vis K. Wist U, dat er ongeveerhoutsooi op aarde zijn 1 duizend; 2 tienduizend ;3 honderdduizend den wel rijp in Nederland, maar men verbouwt ze toch niet wegens de geringe opbrengst en het „heel wat" is daarop dtL> niet van toe passing. G. De gewone koekoeksbloem is als regel lichtrood, soms donkerrood, maar zelden wit (3), zodat juist over dit wit de plantenverzamelaax verrast kan zyn. H. Opa kan in zijn nopjes (1), in zijn sas (2) en in zijn knollentuin (3) zijn. Alle drie de uitdrukkingen betekenen: in zijn schik. I. Er zijn wel twee dorpen Beek in de provincie Gelderland, behorend respectievelijk tot de gemeenten Ubbergen (bij Nijmegen) en Berg (bij het Montferland), maar die dorpen zijn geen gemeenten en een ambtenaar zal zich in deze benamingen stellig niet vergissen. In Beek in het Nederlandse Limburg bestaat de bodem niet uit zand, maar uit löss, maar er is ook een gemeente Beek in Belgisch Limburg, en daar bestaat de bodem wel grotendeels uit zand. enslotte ligt in ons Noord-Brabant een gemeente Beek, waar de bodem hoofd zakelijk uit zand bestaat. Aangekruist konden dus worden de nummers 2 en 3. Ook deze antwoorden zijn weer wetenschappelijk verantwoord en door deskundigen gecontroleerd. Correspondentie hierover kan niet worden gevoerd. 10 Jaar geëist wegens doodslag Pleiter stelde straf voor De officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam mr W. A. Baron van der Feltz, heeft gistermiddag we gens doodslag een gevangenisstraf voor de tijd van 10 jaar met aftrek van het voorarrest en met daarna een voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering geëist tegen de 46-jarige los arbeider J. G. P. uit Bus- sum. Deze licht invalide man, die sterk verminderd toerekenbaar wordt ge acht, bekende op 14 juni van het vo rig jaar bij een hooglopende ruzie zijn 41-jarige echtgenote voor de ogen van hun 14-jarige zoon met 5 revol verschoten te hebben gedood. De raadsman, mr M. G. Rood, acht te in zijn pleidooi ook doodslag niet bewezen. Hij verzocht de rechtbank, zijn cliënt wegens zware mishande ling, de dood ten gevolge hebbend, te veroordelen tot 3 jaar met aftrek van het voorarrest en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de rege ring. Door zelf een bepaalde termijn voor de op te leggen straf voor te stellen zorgde deze pleiter voor iets nieuws. Het echtpaar had al jarenlang on enigheid. Ruim een jaar geleden ver liet de man zijn gezin en ging weer bij zijn moeder in Bussum wonen. Licht werk kon hij niet krijgen. Dus ontving hij ook werkloosheids steun, maar toen hij het huis uitliep bleek hem, dat die laatste steun (en ook de kinderbijslag) aan de vrouw uitbetaald werden en hij uitsluitend invaliditeitsuitkering ontving. Wel probeerde hij weer bij zijn ge zin terug te keren, doch de vrouw accepteerde hem niet meer. Zij begon een procedure voor een scheiding van tafel en bed en op 14 juni ontving de man een afschrift van haar request aan de president van de rechtbank. Er stond in, dat de man makkelijk 60.— per week zou kunnen verdie nen, als hij maar niet te lui was om werk te zoeken. Dit nu prikkelde de man in hoge mate. Hij zocht 's middags zijn vrouw op. Volgens verklaringen van het zoontje kregen zijn vader en moeder daarna ruzie over de vraag, wie bij scheiding de schuld op zich zou moe ten nemen. Plotseling richtte de man een revol ver op zijn vrouw en schoot die op haar leeg. Zij werd door vier van de vijf kogels in haar bovenlichaam ge raakt, rende bloedend de straat op en zeeg daar ineen. De man vluchtte weg, doch meldde zich 20 minuten la ter volkomen overstuur bij de politie. De raadsman zei, dat iemand die met een auto op een agent inrijdt wanneer deze agent hem een stopte ken geeft veroordeeld moet worden wegens doodslag. Maar wanneer later blijkt, dat de chauffeur bedwelmd achter het stuur lag, dan zal men hem zeker geen doodslag ten laste leggen. Deze situatie achtte hij van toepassing op zijn cliënt Daarom achtte de raadsman dood slag niet bewezen en vroeg veroorde ling wegens zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbend. Officier en raadsman waren het er over eens, dat de verdachte van de zijde van zijn vrouw jarenlang zeer veel onbegrip en onrecht heeft moe ten verduren. Hij zelf was in de pe riode tussen 1934 en 1947 vier maal wegens inbraken veroordeeld. Uit spraak 5 febr. a.s. AANRANDING TE ROTTERDAM. Op de avond van dinsdag, 21 jan., werd nabij de Heer Vrankelaan te Rotterdam een vrouw op ernstige wijze aangerand. In verband hiermee wordt vrouwen en meisjes, die de laatste tijd zijn lastig gevallen en nog geen aangifte bij de politie heb ben gedaan, verzocht zich in verbin ding te stellen met de afdeling ze denpolitie op het Rotterdamse hoofdbureau van politie aan het Haagseveer. Het is de politie name lijk gebleken, dat dergelijke geval len uit bepaalde overwegingen soms niet ter kennis van de politie werden gebracht, hetgeen echter in het be lang van de openbare veiligheid in het algemeen juist bepaaldelijk no dig is. SANATORIUM OPENGESTELD VOOR REPATRIANTEN. De broeders van St. Joannes de Deo hebben hun sanatorium Kalora- ma te Beek bij Nijmegen opengesteld voor uit Indonesië gerepatrieerde chronische zieken. Tegen 1 februari kunnen de eerste patiënten worden verwacht. Al eerder was besloten het sanato rium voor TBC-lijders op te heffen en het gebouw in te richten voor ver pleging van lijders aan chronische ziekten. Door gasverstikking is om het leven gekomen, de 25-jarige mej. E. J. te Amsterdam. Zij was ziek en is in de keuken vermoedelijk onwel ge worden en gevallen. In haar val heeft zij het gascomfoor van de tafel ge rukt, waardoor de slang losraakte. TWEE KINDEREN AANGEREDEN. Gistermiddag zijn te Onstwedder- holte (Gr.), de tienjarige Sientje Heis en haar achtjarig broertje Detmer die per fiets van school op weg naar huis waren door een achterop rijden de auto aangereden. Beide kinderen werden tegen de grond geslingerd en gewond. Ze zijn naar het ziekenhuis in Winschoten vervoerd. De autobe stuurder heeft even gestopt en is daarna doorgereden. Parlevinkersbootje gezonken „Klant" voer door Terwijl de heer P. M. Zijdeman, die als knecht in dienst bij de parlevin ker E. H. Veenendaal uit Zntphen donderdagmiddag op de IJssel onder Eefde bezig was het Duitse schip „Bielefeld-Bremen", dat stroomop waarts in de richting Zutphen voer, te bevoorraden, ging het schip met volle kracht vooruit. Het aan het schip vastgemaakte bootje van de parlevinker werd door de zuigkracht naar beneden getrokken. Zijdeman kon op het nippetje overstappen op het Dnitse schip. Kort daarop zonk zijn bootje, nadat het touw geknapt was. Hoewel Zijdeman de kapitein van de ,3ie!efeld-Bremen" enkele malen verzocht hem aan wal te zet ten, opdat hij een bevoegde instantie zou kunnen waarschuwen, voer deze door. De schipper van de „Luma", de heer Leunis uit Terneuzen, die op enige afstand achter de „Bielefeld- Bremen" voer, heeft menende dat de heer Zijdeman zich nog in het water bevond, op de plaats van het onge val een reddingboei uitgegooid. Toen schipper Leunis uitsluitend kisten en dergelijke op het water zag drijven, is hij de „Bielefeld-Bremen" achter na gevaren. Zijdeman is vervolgens overge stapt op de „Luma", die daarna voor anker is gegaan op de plaats van het ongeval. Door het zinken van de parlevin kersboot ging een grote hoeveelheid kruidenierswaren, groente, en derge lijke, verloren. HOOFDVERPLEEGSTERS AAN DE STUDIE. De School voor Maatschappelijk Werk „Twente" te Hengelo is van daag met een nieuwe activiteit ge start. Men is begonnen met een cur sus voor verplegenden in hogere func ties in ziekenhuizen, sanatoria en psychiatrische inrichtingen. De hoofd verpleegsters komen gedurende twee jaar iedere maand drie dagen naar Hengelo. De cursus, die onder leiding staat van mevr. zr J Fuhri Snetlage- Doorman uit Amsterdam, werd van morgen officieel geopend door de heer D. W. Stork, voorzitter van de school. VEILIGE BELEGGING Men spreekt van één miljoen Bij de aanleg van een centrale ver warming in het kasteel te Oostrum in Limburg, moest een brandkast, die in een der nissen in het gebouw stond, weggebroken worden. Groot was de verbazing, toen men ontdekte, dat de bergplaats niet leeg was, zoals werd aangenomen. Men vond een aantal munten, tafel zilver en gebruiksvoorwerpen en voorts een pak effecten, waarvan de waarde nog niet helemaal is vastge steld. Beweerd wordt echter, dat de waar de het miljoen zou overtreffen. Het zouden in hoofdzaak aandelen zijn van ondernemingen in Belgisch Con go, gedateerd 1897 en 1898. Men ver telt al, dat een van die stukken op het ogenblik een koers heeft van 610. Over de herkomst van de papieren weet men nog niets. Vermoed wordt, dat zij onder de oorlog uit veiligheids overwegingen uit België naar Neder land zijn overgebracht. Bij de effec ten werd echter een nummer van „La Libre Belgique" van 1933 gevon den, hetgeen er op zou kunnen wij zen, dat ze al langer in de kluis lig gen. Van wie? In de eerste opwinding heeft men justitie en gemeentelijke overheid van de vonst op de hoogte gesteld. Daar de justitie niets met de zaak te ma ken heeft, voordat gebleken is, dat van enig misdrijf sprake is, moest men het onderzoek zelf voortzetten. Het is vooralsnog een civielrechte lijke kwestie tussen de vermeende eigenaren. In 1955 kochten de heren Jansen en Houben, eigenaren van een fabriek van scheepsketels te Maasbracht, net kasteel van de baron Barbou de Rechteren. De baron is inmiddels overleden. Zijn zoon, en zijn dochter, die met een Engelsman gehuwd is, wonen thans in Born. Zij hebben begrij pelijkerwijs grote belangstelling getoond voor de vondst in de brand kast. Het kasteel verkeerde in een ver waarloosde toestand. Het was gerui me tijd onbewoond geweest, nadat er tijdens de oorlog Nederlandse en Duitse militairen in waren gelegerd, daarna werden er Belgische NSB-ers in ondergebracht z.g. „Incivieken" die werden gevolgd door Engelse en Amerikaanse soldaten. De huidige eigenaren hadden op dracht gegeven de brandkast open te snijden, toen het oude ding in de weg bleek te staan bij de aanleg van een verwarmingsinstallatie in het gebouw. Deze werkzaamheden waren noodza kelijk omdat de heren Jansen en Hou ben het voornemen hadden opgevat om gerepatrieerden uit Indonesië in hun kasteel onder te brengen. Ook het DAF-bedrijf te Eindhoven ondervindt de gevolgen van de be stedingsbeperking, waardoor er voor ongeveer vijf procent, dat is 150 man, van het personeel geen werk meer is. De directie heeft besloten deze werk nemers met „betaald verlof" te zen den. Hiermee wordt hun de mogelijk heid gegeven elders werk te zoeken, bij welke pogingen de afdeling so ciale zaken van het bedrijf hen ter zijde, zal staan. Deze maatregel komt voor de DAF op een ongelegen tijdstip, omdat het niet onwaarschijnlijk is, dat het vol gend jaar in verband met de perso- nenwagenprodktie weer tot uitbrei ding van het personeel zal kunnen worden overgegaan. De ongunstige omstandigheden in de bedrijfsauto- handél maken het echter onmogelijk deze periode op andere wijze te over bruggen, aldus de directie. Korte werkweek. Als gevolg van de achteruitgelopen orderpositie en de toenemende voor raden gereed produkt heeft de direc tie van de Nederlands-Amerikaanse Fittingsfabriek In Deventer besloten met ingang van maandag 27 januari een werkweek van 28 uur in te stel len. Het personeel bedraagt 400 man. De maatregel is voorlopig tot 1 maart van kracht. De koninklijke fabriek F. W. Braat N.V. te Delft gaat met ingang van 27 januari in verband met de order portefeuille met 128 werknemers in de stalen-ramenwerkplaats voorlopig 36 uur per week werken. AUDIëNTIE Mgr. HUIBERS. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem zal woensdag 29 januari geen audiëntie verlenen. VERPLICHT-VERZEKERDEN; MEER RECHTEN OP KUNST- EN HULPMIDDELEN. Op advies van de Ziekenfondsraad heeft minister Suurhoff enkele wij zigingen gebracht in de regeling be treffende kunst- en hulpmiddelen voor de verplicht-verzekerden der al gemene ziekenfondsen. Tot de kunst en hulpmiddelen worden onder meer gerekend kunstledematen, orthope disch schoeisel, chirurgische kaakpro- thesen, brilleglazen en hoortoestel- len. In de nieuwe beschikking die reeds op 20 januari j.l. in werking is ge treden, is het aantal kunst- en hulp middelen uitgebreid met buikbreuk banden, catheters, kunstogen, verre- kijkerbrillen, spalken, krukken en kunstschouders. Evenals in de vorige beschikking zijn de vergoedingen aan de verzeker den in het algemeen op 75 pet. van de aanschaffingskosten gesteld (voor kunstledematen op 100 pet)De maxi ma, waaraan deze vergoedingen wa ren gebonden, zijn echter aangepast aan het sinds de totstandkoming der vorige beschikking (eind 1951) sterk gestegen prijspeil. Hierdoor is bereikt, dat in de meeste gevallen 75 pet. van de kostprijs ook werkelijk wordt ge dekt. De vergoeding voor brilleglazen blijft ongewijzigd. De bewoners van het Wilhelmina- park te Utrecht dragen de spoorlijn, die hun wijk van de rest van de stad afsnijdt nu niet bepaald een goed hart toe. Meermalen gebeurt het, dat men in de Burgemeester Reigerstraat, De Ramstraat en de Biltstraat meer dan een kwartier moet wachten, alvorens een goederentrein uiterst langzaam is gepasseerd. De Utrechters hebben gisteren weer een aanleiding gevon den om hun opgekropte gemoederen te luchten, toen een defecte lokomo- tief het verkeer tussen het Wilhel- minapark en het stadscentrum twee uur lang blokkeerde. Toen de lokomotief defect raakte waren de spoorbomen al dicht en daar de baan automatisch beveiligd wordt bleven ze dicht. Alleen de halve bomen in de Biltstraat waren nog niet gesloten maar wel was het rode knipperlicht in werking getre den. De verkeerspolitie heeft al haar overredingskracht moeten gebruiken om het verkeer ervan te overtuigen, dat het veilig de overweg kon passe ren. Eerst na twee uur kon een loko motief zijn defecte broertje komen wegslepen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8