LWULGAT üéy.mam Res. orkest vertolkte virtuoos Van Otterloo's Symphoniëlta Eerste equipe om halftien binnen VRIJDAG 24 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Elise Czerfalvi voortreffelijk soliste ALS BLIJK van erkentelijkheid en waardering werd de dirigent componist Willem van Otterloo op recht hartelijk toegejuicht, nadat z_jn „Symphoniëtta" voor 16 blaasinstru menten (een joyeus begin en al dade lijk een boeiend hoogtepu t) door heren blazers van het orkest met meesterschap was gespeeld. Willem van Otterloo betoont in deze compo sitie grote zin voor het instrumenta le kleed, de brillant-orkestrale kleur, naast de muzikale inhoud; 12 hout blazers en 4 hoorns, zo is de bezet ting. Een ongewoon, maar fraaie ge- luidsensemble, virtuoos gespeeld; waarbij de fluitspelers, klarinet, fa got en Engelse hoorn zich bijzonder onderscheidden. Een doorwrochte partituur, waarvan met intelligentie en sensitief werd genoten. De soliste was Elise Czerfalvi in het vioolcon cert a kl. t. van Glazoenow. Deze componist, zich meer en meer verwij derend van het Petersburger „Mach tige Hoopje", staat later onder in vloed van Wagner en Brahms. Zijn folklore is meer en meer onder Wes terse invloed komen te staan. De aanvang van het le deel, het Andante, kan men nog Slavisch noe men de bewerking niet aldus en in de finale is de componist beland in de Duitse romantiek; maar het mooie luisterstuk is muzikaal en klinkt overtuigend. Het werk is tweedelig verbonden door een mooie cadenz Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „Circular polarization of gam ma rays emitted from oriented nuclei", de heer W. J. Huiskamp, ge boren te Winterswijk en thans wo nende te Leiden. De promotie ge schiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Differentiation induces by chorioal lantoic grafting of tissue homogena. te", de heer F. F. van Haeften, gebo ren te Jogjakarta en thans wonende te Wassenaar. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „On the ecology of cryptoga- mic epiphytes", de heer J. J. Bark man, geboren te Medemblik en thans wonende te Wijster (Dr.). De promo tie geschiedde cum laude). Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren J. W. van den Akker te Den Haag en L. A. Punt te Oegst- geest. Agenda Leiden VRIJDAG, 24 JANUARI. .LTJB.-Leiden. Feestavond. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde, Huishoude lijke avond, 't Gulden -Vlies, 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Jaarvergade ring. Smit Röntgen, Herengracht. 8 uur nam. Lustrumviering St. Agneslyceum. Culturele middag. St. Antoniusclub- huis, 2 uur nam. K. O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en Kale Halzen", Schouwburg, 8 uur nam. ZATERDAG, 25 JANUARI. „d'Oprechte Amateur". Uitvoe ring. Sadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O.-toneelgroep „Theater". „Grote Hanzen en Kale Halzen", Schouwburg, 8 uur nam. Kon. Mij. v. Toonkunst. Openbare les. Muziekschool. Rapenburg 22, 3.30 uur nam. Endegeest. „De Vokale Vuurslag". Ontspanningsgebouw Endegeest, 8 u. nam. ZONDAG, 26 JANUAR. R.K. Instuif Herensingel. Dans avond Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. St. Agneslyceum. Viering tweede lustrum. Slotbal, Foyer Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. R.K. Damesgymsnastiekvereniging. „Groen-Wit". Uitvoering. Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807, en te Oegstgeest: apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 2431 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Wenn der weisse Flieder wieder blüht", 18 jaar. Lido: „Inbraak met geweld", vol wassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De hel der verlorenen", 14 jaar. Rex: „In de sloppen van een we reldstad", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v. d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Boerhaavezaler (Vrouvvenkerkrt. 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming. Werkdagen 2-5 en 7-9 uur nam. en juist de cadenz heeft Elise Czer falvi zo prachtig gespeeld. Door haar voor treffelijke muzikaal-virtuose vertolking, haar sublieme toon en brede streek, heeft zij haar toehoor ders tot groot enthousiasme gebracht; niet minder om haar kunstenaarschap en men mag wel haast zeggen vol maakt vioolspel, dat door het orkest toegewijd, maar ongelooflijk sterk ge secondeerd werd. 't Schijnt niet ge makkelijk te zijn, om in de gehoor zaal, bij begeleidingen een juiste do sering van klank te geven. NA DE PAUZE „Four sea interlu des" van Benjamin Britten, wiens muzikale taal onmiddellijk aanspreekt door melodie en gemiddeld harmo nisch coloriet. De vier Interludes, be doeld om tussen de scènes van de opf Peter Grimes gespeeld te wor den, -s muziek, vindingrijk van kleur, en eigen sfeer; (die Engels is) het le ven in het dorp, de nabijheid van de zee bij ochtendstond; de zondagstem ming, de rust van de avond, het ge weld van de storm in wilde fascine rende jacht, een toccata-figuur. De wedergave imponeerde door sfeer en stemming, en door indrukwekkende grootheid en overrompeling. Van de rond 1909 door Debussy ge schreven orkestsuite Images werd het poëtische Heria gespeeld. Te ver wachten is, dat men Spaanse muziek zou horen, maar dat heeft Debussy geenszins bedoeld. Hij heeft zelfs Spanje nooit gezien maar de juiste toets heeft hij getroffen: de stemmin gen langs straat en -wegen. De zwoele nachten, de geuren en aroma van de fauna. Dan: de ochtend van een feest dag, een habanera-ihythme. De fel heid van de vreugde, aangeduid met: Dans en rhythme; de marche lointai- ne, alerte et joyeuse. In een vurige, exatisohe en met inzicht gebouwde uitvoering, voortreffelijk in zijn di rectie, beleed Van Otterloo zijn liefde voor de schoonheid van deze zeldza me muziek; een uitnemend herschep per. Het orkest speelde vol inspiratie en gloed, beheerst en tegelijk onbe lemmerd. 't Was een waar genot voor de vele toehoorders, die enthousiast uiting gaven van waardering. J. KORTMANN. Nog 2 DAGEN OPRUIMING ZONDER WEERGA VULPEN-KOOPJES! in uw vulpenspeciaalzaak VULPENKLINIEK G. Wolfslag BREESTRAAT 145 (Advertentie) Dan hoeft u geen lid van de KVP te zijn! Als u van mening bent, dat het niet nodig is de katholieke overtuiging te verdedigen, als u meent dat er geen katholieken meer in de Kamer nodig zijn, dat in de Staten en gemeente raden geen katholieke stem gehoord behoeft te worden, zult u geen lid van de K.V.P. worden, dan zult u ook wel geen stem op de katholieke partij uitbrengen. Maar als u denkt, dat uw veiligheid, uw persoonlijke verantwoording als katholiek, uw ge zin en uw vrijheid op het spel staan, zult u weten op wie u uw stem zult uitbrengen. Maar dan weet u ook, dat het hoogst onzakelijk is „aan de kant te blijven staan". Vanavond misschien wordt van u een antwoord verwa t, de propagan disten van de afdeling Leiden zwer men over de stad uit. Bepaal uw standpunt, wees positief, en geeft u op als lid. Burgerlijke Stand Geboren: Martinus Adriaan zn van G. van der Vos en A. M. Brujggink; Johnny Abraham zn van J. Hoppers en E. C. Glasbergen; Elisabeth Jo hanna Maria Antonius dr van A. A. O wel en T. J. T. Rotteveel; Margo dr van H. C. van Duiuren en J. Wel bergen; Froukje Jacoba dr van L. J. van Braam en W. Bemer; Mar- garetha Jannetje dr van T. Leyenaar en N. Klinkhamer; Agnes Maria dr van G. P. Zwetsloot en A: A. van der Geest; Er win Alphons zn van M. W. Walsarie en H. E. Gabriël; Gerardus Hermanus zn van G. van Stein en J. Filippo; Cornelia dr van C. Broer en A. Ravenhorst; Maria Johanna dr van D. Reitsma en B. J. Ofner; Laurens Rudolf zn van L. Sjardin en D. van Leeuwen; Henri zn van J. Wolring en E. Sommeling; Hendrik Otto Matthijs zn van M. L. 't Hart en H. Rompelman; Willy Johanna dr van H. Rijnsburger en N. van Duuren; Emilie Pieternellia dr van W. D. J. Boterenbrood en J. S. van Heeren; Matthijs zn van M. van der Horst en R. L. Merkel. Gehuwd: J. B. Smits en C. Stou ten; J. P. Zonderop en J. A. van Mook; N. van der Linden en A. C. Stijlaart; W. G. Zwetsloot en J. H. H. de Groot; A. J. Zwartelé en M. P. Smeets; J. Siera en A. Colpa; A. Langeveld en C. M. van den Bergh; P. Smit en M. Beij; J. Rijsdiam en C. van Weeren; J. van der Mark en E. Klinkhamer. Overleden: J. A. Caspers 79 jr weduwe van W. J. van Leeuwen; F. Mulder 49 jr man; B. Rijerkerk 83 jr wediuwe van T. Versteeg; K. van Leeuwen 72 jr man; A. C. Piena 83 jr man; J. Kok 74 jr man; J. Bult 67 jr man; J. Poortman 80 jr man. M De heer N. de Ren 25 jaar bij Soc. Zaken Morgen is het feest bij de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken aan het Steenschuur. Het is dan n.l. 25 jaar geleden, dat de heer N. de Ren in gemeentelijke dienst trad, destijds op het Levendaal no. 1. De heer De Ren is in het dagelijks le ven een geziene figuur, ondanks het feit, dat hij een man van weinig woorden is en een persoon die niet op de voorgrond treedt, men kent hem ook als de secretaris van Lug- dunum. De jubilaris begon zijn loopbaan in de rang van controleur le klasse. In 1943 werden de dienst voor So ciale Zaken en de dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon samenge voegd onder de naai., van dienst voor Gemeenschapszorg; de heer De Ren was vanzelfsprekend ook hierbij be trokken. Op 1 januari 1946 werd hij bevorderd tot maatschappelijk wer ker le klasse, welke rang hij thans nog bekleedt. De dienst gaat dus morgen op bij zondere wijze aandacht wijden aan de jubilaris en dat hij daarbij in het zonnetje zal worden gezet zal de heer De Ren niet k"nnen verhinde ren; hij heeft het alleszins verdiend. Er is een samenkomst met het ge hele personeel en namens b. en w. zal hem een oorkonde worden aan geboden; ook de gebruikelijke enve loppe met inhoud zal niet ontbreken. De personeelsvereniging zal een ge schenk aanbieden in de vorm van enkele boekwerken. Mevrouw De Ren zal in de hulde van haar man de len en ook in de bloemetjes worden gezet. WAT LEIDEN VERLOOR EN VOND In de maand december werden op het politiebureau gebracht: Paraplu in foudraal, damespolshor loge, aktetas, steektrechter, porte- monnaie, handschoenen, kinderpan toffels, bontcape, kindertasje, sjaal, kenteken wegenwacht, broche, overall, muntbiljet, étui met schrijf behoeften, sleutels, bril, bankbiljet, handdoek, zwembroek, autostep, jon genspet, duo van rijwiel met hulp motor, zadeldek, vulpen, schooltas, kabelslot, bivakmuts, rijwieltas, por tefeuille, boek, herenpolshorloge, jasje, ceintuur, kousen, wanten, pas poort, riem. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag- en zater dagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. EXAMEN HANDENARBEID TE LEIDEN. Het Leidsche Volkshuis was woens dagmiddag, ondanks het slechte weer, nog drukker bevolkt, dan anders, want een 8-tal groepjes jongens en meisjes uit het Leidse jeugdwerk wa ren in verschillende lokalen, onder leiding van een „vreemde" juffrouw of. meneer ijverig bezig. Feestmutsen maken, aardappelenstempelen, met de groep een zomerkamp uitbeelden of een aquarium met geheimzinnige vissen maken, waren de opdrachten, die door 8 cursisten van de Leidse Jeugd Actie met de verschillende groepen, als onderdeel van het B- examen, werden uitgevoerd. Nadat de candidaten ook nog aan de tand waren gevoeld over hun ken nis van didactiek, psychologie en ma terialen en gereedschappen, kon aan 7 van hen het B-diploma Handenar beid voor jeugdleiders worden uitge reikt. De gelukkigen waren: mej. M. J. G. Buis, mej. A. van Tienen, mej. F. E. Veldhorst, de heer G. G. Brinks, pater S. W. J. van Beurden, de heer A. La- bordus en de heer H. K. Molenaar. Danswedstrijd. Woensdag is te Amsterdam een danswedstrijd gehouden tussen teams van de dansschool Sandman te Am sterdam (bekend van de radio-dans wedstrijden) en de Leidse dansschool Evert Castelein. In de junioren-afde ling behaalden onze stadgenoten de eerste prijs, terwijl zij in de senio ren-afdeling de tweede prijs mee naar Leiden brachten. Uitvoering „Groen-Wit". De generale repetitie voor de uit voering van „Groen-Wit" begint zon dagmorgen om 12 uur. De deelnemers (sters) worden om 7 uur aan de Stadsgehoorzaal verwacht, omdat de uitvoering om half acht begint. In gang achterzijde Gehoorzaal. Kaarten van de voorverkoop zijn alleen nog te krijgen bij mevr. v ,d. Post, Meer burgkade 14. Indien voorradig des avonds ook aan de zaal. Operetteconcert. Op maandag 27 jan. a.s. 's avonds om acht uur, zal in de kantine van de Doelenkazerne een operetteconcert worden gegeven dat tot titel draagt Van Offenbach tot Gershwin. Het aantrekkelijke programma zal wor den verzorgd door de Haagse Operette zangers. Jongeren - forum in Leiden Een vijftigtal jonge mensen was gisteravond naar de parochiezaal aan de Maria Gijzensteeg getogen om te luisteren naar en te discussiëren over de inleiding, welke pater drs Körver o.f.m. zou houden over het onder werp: Geboorteregeling en geboorte beperking. Na de opening, door de voorzitter van het forum, mr H. A. L. Vijver berg, werd er gelegenheid gegeven vragen te stellen over gevarieerde onderwerpen, daar de inleider van deze avond pas later op de bijeen komst zou komen. Hiervan werd, na een aarzelend begin, gretig gebruik gemaakt. Vra gen werden gesteld over de beste dingsbeperking, over zwarte lonen, en over de bezitsvorming, of deze laatste wel verantwoord was. Na de pauze hield drs. Körver o.f.m. zijn inleiding over het gestel de onderwerp. Spr. haalde in zijn be toog St. Paulus aan, hoe deze de verhouding ziet tussen de gehuwde man en vrouw. Hij vergelijkt deze met Christus in verhouding tot Zijn Kerk, en noemt 't een groot geheim. Zo is ook het huwelijk een groot ge heim, dat wij alleen met grote eer bied moeten benaderen. Spr. zette uiteen, dat het voor naamste doel van het huwelijk is de voortplanting van het menselijk ge slacht en de opvoeding der kinderen. Na in dit verband de geboorte-be perking en geboorte-regeling bespo ken te hebben, bracht spr. eer aan de ouders, die door een talrijk nage slacht omringd zijn. Na deze inleiding ontspon zich een leerzame discussie tussen de jon geren enerzijds en het forum ander-' zijds, bestaande uit mevr. Van Don genTe Nijenhuis, mevr. Lindenhoff Hop, mr. H. A. L. Vijverberg en dr. W. Dijsselbloem en last but not least: pater drs Körver o.f.m. Kapelaan Lemmers sloot deze leerzame avond met gebed. UIT DE OMGEVING LISSE Brandweerkazerne geopend Lisse is een hypermoderne brand weerkazerne rijker geworden. Na dat reeds in 1954 plannen werden gemaakt; nadat er vervolgens diver se wijzigingen in aangebracht moes ten worden en de Rijksgoedkeuring iarng op ziicli deed wachten kreeg men dan enkele maanden geleden de vergunning en kon het Lissese bedrijf van Openbare Werken zijn gang gaan. Het gebouw van Open bare Werken aan de Gladiolenstraat kreeg bezoek van metselaars en tim merlieden enz. en gisteravond kon Lisse's burgemeester, mr Th. M. J. de Graaf de kazerne officieel in ge bruik stellen. Men kent het voormalige gebouw van Openbare Werken niet meer te rug. Er zijn drie grote voordeuren in gekomen, waardoor het in- en uitrijden zeer snel kan geschieden. Er kwam verder een commandopost een toiletgroep met wasbakken, een spoelgoot voor de slangen met een drooginrichting, terwijl de bergzol der werd herschapen in een groot gezellig theorielokaal, waar ook de B.B. gastvrijheid zal genieten. De verwarming, die tot voor kort zeer onvoldoende was in de strenge winter van twee jaar geleden kon den de grote kachels het gebouw door de vele kieren en slecht slui tende deuren niet vorstvrij houden is nu prima: een centrale verwar mingsketel (oliestook) zorgt er voor dat er in het gehele gebouw een be haaglijke temperatuur heerst. Ver schillende raadsleden en wethouder Mesman, het complete brandweer corps en diverse andere belangstel lenden waren aanwezig, toen de commandant van de brandweer, de heer J. P. C. v, d. Drift, het gebouw met een enkel woord aan het ge meentebestuur overdroeg. De burge. meester ging de gang van zaken even na en zei er van overtuigd te zijn, dat het Lissese brandweercorps er een goed gebruik van zal maken Hij droeg het vervolgens op zijn beurt weer over aan de brandweer. De heer C. A. J. Godthelp, instruc teur van het brand weer wezen, sprak nog ziin grote waardering uit over het Lissese corps. DE ZILK Jongen gleed uit Een 11-jarige zoon van de fam. C. Kleverlaan, wonende in de buurt schap De Zilk bij Hillegom, reed per rijwiel langs de Delfweg aldaar toen hij door de gladheid slipte en tegen een juist passerende zandauto te recht kwam. De jongen kwam daar bij zo ongelukkig te vallen, dat het stuur van zijn fiets hem in de lies steek drong en hem ernstig ver wondde. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer overgebracht naar de Mariastichting in Haarlem. De Rallye naar Monte Carlo Gatsonides met 660 stratpunten De verschrikkingen duurden voort, deze nacht. In geheel Zuid- en Cen- traal-Frankrijk bleef de sneeuw val len en werden de wegen, bij tempe raturen van 12 tot 20 graden beneden het vriespunt, spiegelglad. Van de (verbrokkelde) rallye-ka- ravaan vermoeid door gebrek aan slaap, een slopende oplettendheid en nerveuze spanning werd dus weer het uiterste gevergd In de omgeving van St. Claude en Chambéry waren de wegen vrijwel onberijdbaar en het aantal uitvallers, diskwalificaties en ongelukken (gelukkig veelal niet ernstig) steeg dan ook voortdurend Het is langzamerhand duidelijk geworden, dat de kans niet gering is, dat de uiteindelijke winnaar zich be vindt onder de 10 combinaties, die Athene als startplaats hebben geko zen. Deze groep heeft de minste moeilijkheden gehad, omdat de Vo gezen, Centraal-Frankrijk en de Jura niet in hun parcours waren opgeno men. De coupe des dames wordt nu vele equipes zijn uitgevallen nog slechts door vier combinaties betwist, onder welke de Noorse equipe Greta MolanderHelga Lundberg, die te Oslo startte. De eerste wagen ls vanmorgen om streeks half tien in Monte Carlo aan gekomen. Het was de „Opel" van de Grieken Constantin Lycouris en De- metre Nomicos, die te Athene was gestart. Kort na de Grieken arriveer den ook de andere rijders van hun groep. Lycouris en Nomicos vertel den, dat zij weinig moeilijkheden hadden gehad en waren verbaasd over de grote aantallen strafpunten, die de favorieten uit de andere start plaatsen hadden opgelopen. De volgende groep, die in het vor- Bloedende inbreker Katwijk gearresteerd De politie is er in geslaagd de man te arresteren, die dinsdagavond in een villa te Huizen heeft ingebroken en wiens bloedsporen men tot het derde perron van het centraal station te Amsterdam heeft kunnen volgen. Het is de Katwijker V., die bij de inbraak zo ernstig werd gewond dat hij uitgeput door bloedverlies niet meer in staat was in Amsterdam een kaartje te kopen en zonder meer in de trein naar Lelden stapte. On derweg kocht hij een kaartje bij de conducteur. In Leiden aangekomen zakte V. op het perron in elkaar. Men bracht hem naar het ziekenhuis vanwaar hij naar zijn woning in Katwijk werd ge bracht. Daar is hij door de politie ge arresteerd. Thans verblijft V. in het politiebureau te Huizen. KATWIJK AAN DEN RIJN De gladheid. Op de Wassenaarse weg, bij de Nieuwstraat, had giste ren tengevolge van de gladheid van de weg een botsing plaats tussen een bestelauto en een luxe auto. De luxe wagen reed door die gladheid tegen de bestelauto op. De bestelauto werd aan de linkerzijde flink open gescheurd. Een soortgelijk geval had plaats op het beruchte kruispunt MolentuinwegValkenburgse weg. Een Belgische personenauto, komen de vanuit de Molentuinweg, gleed tegen een uit richting Valkenburg komende bus van de N.Z.H.V. Het kwam flink aan waardoor de bus aan de linkerkant danig ingedeukt werd, maar ook de personenauto bekwam flinke schade. Maar gelukkig bleef het bij materiele schade. OEGSTGEEST GEMEENTERAAD In ons verslag van de vergadering van de Raad van Oegstgeest, gehou den op woensdag, 22 januari j.l. wa ren nog niet opgenomen de redevoe ringen van de heer Van der Hulst en van mr Bergmeyer. We laten een uittreksel hierbij volgen: De heer van der H 1st waarschuw de in 't algemeen tegen het struc tuurplan, dat de agrarische bevolking in beroering brengt. Juist in het wes ten ligt de beste cultuurgrond. Spre ker wees met cijfers wat alzo niet wordt voortgebracht. Volgens spr. wordt hier in 't alge meen zeer slordig met de bodem om gegaan. Wat moet er van de bedrijven worden, als er geen cultuurgrond meer is en hoe worden de eigenaars van die bedrijven schadeloos gesteld, vraagt spr. Wannee hij z'n stem aan het voorstel geeft, dan is dat met een bloedend hart. Mr Bergmeyer heeft veel waarde ring voor de commissie dié dit plan heeft tot stand gebracht. Het kan zeer goed zijn, dat over enige jaren weer andere plannen moeten worden gemaakt. We moeten niet te kort zichtig zijn, wanneer een groot plan op het spel staat; een klein plan moet worden prijsgegeven. Wanneer door dit structuurplan een betere onderlinge samenwerking tussen de gemeenten wordt verkre gen, is zulks toe te juichen. De gemeente wordt volgebouwd ten koste van zelfstandige bedrijven. Deze bedrijven moeten worden ge holpen hetzii financieel of door ver vangende grond. Dat wil spreker onder de aandacht van b. en w. brengen. stendom zal aankomen is die uit Oslo. Volgens een official zijn op het ogenblik nog slechts 16 deelnemers zonder strafpunten, o.w. 9 van de Athene-groep en 4 van de groep uit Oslo. Aan de rallye nemen nu nog slechts 92 equipes deei. De laatste wagen passeerde omstreeks kwart voor tien Gap, het verzamelpunt van alle groepen. De Nederlands-Franse rallye-equi- pe GatsonidesBecquart is om 12 u. in Monte Carlo aangekomen zonder bij één der controles de tijdslimiet te hebben overschreden. Het aantal strafpunten is in de mist van de af gelopen nacht nog opgelopen tot 660, hetgeen neerkomt op 6 min. tijds overschrijding In totaal. Vanavond om half tien zal de equipe starten vooi de 1055 km. lange klassements proef door de Alpes-Maritime en de uitlopers van Massif Central. Daar op het ogenblik te Monte Carlo vele equipes binnenkomen is de toestand te onoverzichtelijk om enige voor spelling met betrekking tot Gatsoni des' kansen in deze bijzonder zware rallye te doen. VOORSCHOTEN K.R.O.-POLITIEK FORUM Gisteren was het Cultureel Cen trum in Voorschoten voor één avond K.R.O.-studio. Het Politiek Forum onder voorzitterschap van de heer Paul de Waart beantwoordde vragen, gesteld door leden en Introducees van de K.V.P.-afdeling Voorschoten. Een twintigtal vragen betrekking hebbende op het sociaal-politieke bestel van ons land werden door de stellers persoonlijk voor de K.R.O.- microfoon op het forum afgevuurd. Het forum bestond uit mej. mr. J. de Vink, lid der Tweede Kamer, de heren L. A. H. Alberink, lid van het partijbestuur der K. V. P., de heer Deerenberg, lid Ged. Staten; P. J. J. Mertens, bestuurslid der K.A.B. en A. van Ruiten van de J.O.-K.V.P., terwijl de heer Paul de Waart op zijn bekende vlotte manier de vragen en antwoorden aan elkaar lijmde. Lang stond het forum stil bij de vraag of het nu wel nodig was, dat de „Randstad Holland" geheel volge bouwd werd, dit ten koste van het agrarische gedeelte van de bevolking. De heer Mertens was een voorstander van de industrie brengen daar waar werknemers zijn, bv. in West-Bra bant. In West-Brabant is een groot tekort aan industrie en daarom steeds wer keloosheid. De heer Deerenberg was de mening toegedaan, dat daar waar werkgelegenheid is, ook woongele genheid moet zijn en daar het westen van 't land zich leent voor industria lisatie, door haar gunstige ligging, moet het westen wel volgebouwd worden. Op de vraag van de stichting van Vrouwenafdelingen in de K.V.P. was het Forum eensgezind in haar oordeel dat dit beslist niet moet, daar de wouwen reeds vertegenwoordigd zijn in de K.V.P. De belastingpolitiek zal herzien moeten worden ten aan zien van de ongehuwden, de huidige belastingen drukken te zwaar op deze klasse. Dat aan de radio-opname nog heel wat geschaafd moet worden, valt te begrijpen wanneer deze drie uur in een half uur geplakt worden. Tijdens de pauze werd een korte algemene ledenvergadering belegd. Het zal wel de eerste keer in de Voor- schotense K.V.P.-geschiedenis ge weest zijn, dat thans ook veel vrou wen een woordje meespraken. Zon der hoofdelijke stemming werden de navolgende heren in het afdelings bestuur gekozen: dr. J. J. Dormeier, A. Langemeijer, ir. W. Rombouts, G. H. Sijbers en J. Bakker. Het bestuur telt thans weer elf leden welke de verkiezingsslag 1958 aandurven. Aanwezig waren deze avond onder anderen Wethouder G. Schrama, de K.V.P.-fractie en scho lieren van de M.M.S. van Huize Bij dorp. Marktberichten LEIDEN, 24 jan. Vee. Aanvoer 3 stieren, 35 melkkoenen, 180 vette koeien, 17 vare koeien, 46 vette kal veren, 80 nuchtere kalveren, 25 vette schapen, 1449 vette lammeren, 35 var kens zeugen, 333 schrammen, 491 big gen, 5 geiten. Totaal 2699 stuks vee. Prijzen: melkkoeien 8501000, vette koeien sch. gew. 2.553.05; varekoeien 600—800, vette kalveren lev, gew. 1.802 50. nuchtere kal veren lev. gew. f 1.301.50, vette schapen 6085, vette lammeren 6590, drachtige zeugen 225300. schrammen 60—95, biggen 30—34 en extra 3744. Handel: voor melkkoeien rustig vette koeien matig, varekoeien stil, vette kalveren matig, nuchtige kal veren redelijk, ve*te schapen en vette lammeren zeer traag, zeugen, schram men en biggen matig. Kaas. Aangevoerd 11 Goudse partijen. Notering Goudse eerste kw. 2.052.17. Handel kalm. LEIDEN, 24 jan. Groente. An dijvie 60—88, kroten 6—15, boeren kool 2739. rode kool 1012, gele kool 89, groene kool 7—11, poste lein 2728 prei 3142, stoofsla 32 33, spruiten A 39—1.14, idem B 59— 1 13, uien 5—16, waspeen 10—13, wit lof 3956; knolselderij 529, sla A 15 8016.30. idem B 915.60; selderij 11—19. LEIDSENDAM, 23 jan. eieren. Aangevoerd 560UU kipeieren. Prijzen 5800 eieren no. 0 19.95—16.75; 6000 no. 1 15.05—15.70; 21000 eieren no 2 /13.9514.75; 17400 eieren no. 3 13.25-13 90; 4800 eieren no 4 12.33 —12.25; 1000 eieren no. 5 11.75— 12.50. Groente. Sla A 14.00—15.60; sla B 10.90—14.50; sla C 3.204.10; stoofsla 2833; boerenkool 18- 21; winterpeen 10—11; spruiten 48—50.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3