ft. Imam óbjLMam Licderavond Jan Stipdonk jüarathon RIJNSTREEK jongste bediende <Mnu WOENSDAG 15 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 POSTDUTVENTBNTOONSTELLIN G Zaterdag 13 en zondag 19 januari a.s. organiseert „De bonte Duif' een grote postduiventento onstelling in 'holfel Bellevue op de hoek van de Morsstraat. De tentoonstelling is ge opend zaterdag van 19 tot 21 uur en zondags van 10 uur tot 18 uur. De toegang is gratis. Kappersprijs. Stadgenoot de heer Peper behaalde gisteren te Den Haag de 3e prijs in de voorronde van het Nationaal competitie-concours herenkappen. De heer Peper is employé van de firma V. Tongeren te Leiden. De wedstrijd werd georganiseerd door het insti tuut voor artistieke vakontwikkeling. Electrische installatie tropische geneeskunde. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra^ venhage, heeft het bedrijfsvaardig aanbrengen van een elektrische in- WIJ VRAGEN ONS AF: wat be- oogt de heer Stipdonk met het geven van deze liederenavond. De heer Stipdonk is handelsman en een invitatie (bedoeld als attentie) is een aardige geste van een beminlijk gast heer tegenover zijn cliëntèle en als zodanig te accepteren. Maar wanneer dit optreden bedoeld zou zijn als re cital. dan moeten wij constateren, dat hij als vertolker van liederen veel te kort is geschoten. Sinds zijn laatste optreden in 't wijkgebouw Levendaal is zijn stem door veel en verkeerd gebruik sterk achteruit ge gaan. Vermoeid, te luid met onvol- dende résonance en onvoldoende ademtechniek is 't hem onmogelijk ook maar enige schakering of tekst belichting aan te brengen, noodza kelijk bij lied vertolking; de moei lijkste van alle vocale kunst. Zich zelf op de vleugel begeleidend, waar bij hij zich de nodige rhythmische en melodische vrijheden veroorloofde, schoot hij o zo veel te kort in Schu bert's cyclus „Die schone Müllerin". De geestelijke rijpheid, die nu een maal nodig is om opera-aria's of ro mantische liederen suggestief te in terpreteren, bezit de heer Stipdonk niet, waarbij zijn onvoldoend ge- school zijn, een lelijke factor is. Bij ontstentenis van zijn accompagnateur ondernam de zanger het na de pauze nogmaals (althans ten dele) de zwa re begeleidingen van onderscheidene opera-aria's en liederen te spelen ten koste van stem zuiverheid en voor dracht. Als liederenavond is Stip donk geenszins geslaagd; hetgeen on prettig is om neer te schrijven, maar het moet hem gezegd, dat hij op ge bied van zangkunst (hoeveel liefheb berij hij blijkbaar hiervoor heeft) in 't publiek beoefend, faalt. J. KORTMANN. A. POORTMAN, PROCURATIE HOUDER, 25 JAAR BIJ HET LEIDSCH DAGBLAD De heer A. Poortman, procuratie houder bij N.V. het Leidsch Dagblad, vierde vanmorgen het feit dat hij 25 jaar in dienst van het bedrijf is. De jubilaris werd toegesproken door de directeur de heer J. W. Henny, die o.m. opmerkte, dat de heer Poort man, het geduld in eigen persoon is. Hij had veel waardering voor het werk van de jubilaris, dat de laatste jaren gelocaliseerd was tot de leiding van de advertentie-afdeling. Namens Ce commissarissen bood hij een en veloppe met inhoud aan. De heer A. Gaykema, boekhouder, sprak namens het personeel, o.m. dankend voor de prettige samenwer king. Hij bood als geschenk aan een leeslamp en drie langspeelplaten. Nadat de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer J. Heems kerk, nog prijzende woorden had ge sproken, dankte de jubilaris. Nieuwtjes Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bodendien mee In onze niéuws-marathon, waarvooi dke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25. van 10 en vas 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. DE ZUIDHOEK VAN R.A.VEEN GEÏSOLEERD VOOR AUTO'S In 1956 is de Zuidhoek door Rijn land opgehoogd met klei, waarover een dun laagje koolas werd uitge spreid. Nu wordt dag aan dag dit pad „tot pap" gereden door auto's, zodat de klei je om de oren spat, en de weg haast niet meer begaanbaar is. Thans hebben enige bewoners het initiatief genomen, een paal aan het begin van het pad te plaatsen, zodat er geen auto's meer door kun nen. Nu wel gemopper van automo bilisten, maar wij misschien weer een goed pad. een Sudeten-veender Ingezonden door stall'atie ten behoeve van het gebouw voor Tropische Geneeskunde te Lei- dien, na onderhandse aanbesteding, gegund aan de laaigste inschrijver Elektrotechnisch Installatie Bureau „Ergon Electric", Uiterstegracht lb te Leiden voor 11.994. Morgen is het 26 jaar geleden, dat de heer F. W. Wijnberg in ddenst trad van de N.V. Van Gend Loos. De jubilaris, die 1 maart 1956 werd aan. gesteld als bedrijfsleider van het Leidse kantoor, begon zijn loopbaan bij deze N.V. ais hoofdbesteller te Amsterdam. In 1949 werd hij overge. plaatst naair Alkmaar. Na hier gerui me tijd als rayonchef werkzaam te zijn geweest, volgde zijn benoeming tot bedrijfsleider van het Alkmaarse kantoor, een functie, welke hij tot aan zijn vertrek naar Leiden heeft bekleed. Ter gelegenheid van dit ju bileum vindt morgenochtend in de woning van de jubilaris, Borneostraat 39 te Oegstgest, een huldiging plaats. RESTAURATIE GEVEL JONGENSSCHOOL RAPENBURG De voorgevel van het pand Rapen burg 48 is slechter dan werd ver wacht. De natuursteenstukken ble ken, nadat de verf was verwijderd, ernstig te zijn aangetast en bijge werkt met cement. Het gevelbak- steenmetselwerk moest opnieuw worden gemetseld, omdat het gro tendeels los stond van het achter liggende werk. De natuursteenlateien van de raamkozijnen waren gebro ken en moesten worden vervangen door betonlateien. In de restauratie waren mede be grepen de natuurstenen trappen met hekken en de ingangspartij van het pand. Tengevolge van de overschrij ding van de begroting zijn deze wer ken niet uitgevoerd. Een verhoging van de bijdrage in de restauratie kosten achten b. en w. van Leiden alleszins verantwoord. Leidse Assurantie Club bijeen Gisteravond belegde de Leidse As surantie Club in Het Gulden Vlies een bijeenkomst, waarbij als spreker optrad de heer F. J. M. v. d. Pluijm, die sprak over „Levensverzekering en geldbelegging". Nadat de voorzitter, de heer J. A. Harteloh, de aanwezigen had wel kom geheten en spreker en onder werp had geïntroduceerd, kreeg de heer v. d. Pluijm het woord. Deze ging na welke facetten aan een be leggingsmedium in het algemeen te onderkennen zijn en noemde als zo danig de soliditeit, de liquiditeit, de rentabiliteit en de mate van gevoe ligheid van daling van de koop kracht van het ruilmiddel. Spreker kwam tenslotte tot de conclusie, dat iedere particuliere belegger er in de allereerste plaats naar moet stre ven, zijn huidige welstand zover mo gelijk in de toekomst veilig te stel len en dat dit op de zekerste wijze kan geschieden door middel van een levensverzekering, gezien de moge lijkheid van dekking van overlij dens risico. Daarnaast is vooral ook door fiscale bepalingen het sparen door middel van levensverzekering aan trekkelijk. Spreker concludeerde, dat een beleggingsadvies, waarin geen rekening is gehouden met de moge lijkheden t.a.v. risicodekking en fis cale voordelen van een polis van levensverzekering, niet juist en/of niet objectief is. Na de pauze ontwikkelde zich een geanimeerde discussie, waarbij o.a. aan de hand van een eenvoudig voorbeeld werd aangetoond, dat bij belegging in een levensverzekering polis door gebruikmaking van fis cale voordelen rendementen in de orde van grootte van 20 a 25 pet. samengestelde interest niets bijzon ders zijn. De voorzitter -loot de avond met een dankwoord tot de spreker. Leidse konijnen in A'dam te roond Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Nederl. Konijnenfokkers- bond, in samenwerking met de Ne derl. Pluimveebond werd zaterdag en zondag in het RAI-gebouw te Am sterdam een grote Nationale Jubi leum-show gehouden waarbij Lei den belangrijke succesen wist te boe ken. Ingezonden waren pl.m. 3000 konij nen en 500 stuks pluimvee, zodat niet minder dan 42 keurmeesters deze show moesten beoordelen. De voornaamste resultaten der Leidse deelnemers waren: Vlaamse Reus: J. van Velzen 2 x z.g., C. v. d. Helm 1 x z.g. Weners: J. W. Rozendaal 2 x z.g., T. van Amsterdam 1 x z.g., A. G. v. Leeuwen 1 x z.g., E. Houtsma 2 x z.g. Rode Nieuw Zeelander: M. J. Kouwenberg z.z.g. en z.g. Thuringer: A. Couzyn 2 x z.g. en 2 x g.g. Aavana: A. Augustinus 2 x z.g., 2 x g.g. Alaska: C. v. d. Aar 3 x z.g. Rex: L. G. Zirkzee 3 x z.g. Klein Chinchilla: B. Rutgers 1 x z.z.g. Tan: L. Boomstra z.z.g. en z.g., W. Blij leven 2 x z.z.g. en 1 x z.g. Hollander: E: Quist 3 x z.g. en 1 x z.g. Polen: C. Leemans 1 x z.z.g. en 1 x z.g., Hè Smit 2 x z.g., L. Droog 1 x z.z.g. en 2 en z.g. Hoenders: J. Rol (Red Island) 2 x z.z.g.. Tobm: Wijandotte z.g., Wou- duiven: z.z.g. en z.g. Zoals uit deze predicaten blijkt heb ben de Ieideaars fraaie successen ge boekt en zijn verschillende dieren met ereprijzen bekroond. Thans worden de beste dezer dieren weer ingeschreven voor het sluitstuk van het tentoonstellingseizoen n.L de kaïrupioensehow van Zuid-Hol land welke in Leerdam wordt gehou den op 7 en 8 februari a.s. Agenda Leiden WOENSDAG, 15 JANUARI. Leidse Bond v. Volkstuinverenigin gen. Propaganda-filmavond. „Den Burcht", 8 uur nam. K.A.B. Gewestelijke Kring Leiden. 3e Kaderforumavond winterprogram. „Leven of worden geleefd". Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering, Gul den Vlies, 8 uur nam. K. O. Toneelgroep „Theater", Grote Hanzen en Kale Halzen, Schouwburg 8 uur nam. Archeologische lezingen. „De ge schiedenis van het leven op aarde", mej. G. E. de Groot, Rijksmus. v. Geologie en Mineralogie, (Garen- markt 8 uur nafn. DONDERDAG 16 JANUARI KJV.V.-stad. Jaarvergadering. „De Harmonie", Breestraat. 8 uur nam. Leidse Schouwburgvereniging. Le denvergadering. Schouwburg, 4 uur nam. In de Vrolijcke Arke. Filmvoorstel ling „Heidi" (alle leeftijden). Lange Pieterskerkkoorsteeg 15, 19.30 uur nam. VRIJDAG 17 JANUARI Gen. Nederland-Engeland. „Those angry young men" by Eric Gillett. De Doelen, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Jaarvergadering. Ja- coba-zaal „Den Burcht", 8 uur nam. „St. Christoffel". Ledenvergade ring. „De Harmonie", 8 uur nam. De avond- en zondagdienst van de apotheken te Leiden wordt tot zater dagmorgen 18 januari 8 uur waar genomen door de Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Ha venapotheek, Haven 18, tel. 20085. ZATERDAG 18 JANUARI K.A.B.-IIartebrug. Feestavond. Op voering „De Rode Beul", na afloop bal. St. Antoniusclubhuis, 19.45 uur. Toneelvereniging „TJ.G." „De Va der, de Moeder, de Dochter enz.". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Hotel Beflevue: Postduivententoon- stelling „De bonte Duif". Geopend van 19 uur tot 21 uur n.m. ZONDAG 19 JANUARI Hotel Bellevue: Postduivententoon- stelling „De bonte Duif". Geopend van 10 uur v.m. tot 18 tuur n.m. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen (Vrouwenkerkrt. 12): Tentoonstelling van tekeningen, de school voor esthetische vorming. Werkdagen 2-5 en 7-9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon Werk dagen van 25 uur (t.m. 18 jan.). BIOSCOPEN. De films in de week van 1017 ja nuari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Voor zonsondergang", 14 jaar. (Donderdagcyclus: „I Vi- telloni (De nozems) 18 jaar). Lido: „Razzia op Montmartre", 14 jaar. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Een koning in New York", alle leeftijden. Rex: „De misdaad van kapitein Stuart", 14 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN VERKORTE ARBEIDSTIJD BIJ MOTORENFABRIEK „DE INDUSTRIE". De directie van „De Industrie" van D. en J. Boot N.V. heeft het per soneel van een bepaalde afdeling in deze fabriek een verkorte arbeidstijd voorgeschreven. Dit komt er op neer, dat het personeel bij roulering drie weken werkt en één week op wacht geld gesteld wordt. Oorzaak van deze maatregel is, dat meerdere opdracht gevers hun orders in vertraagd tempo willen zien uitgevoerd. Hierdoor heeft de directie niet voldoende orders voor de gehele personeelsbezetting van deze afdeling en is zij in overleg met het personeel tot bovengenoemde op lossing gekomen. De directie sprak de hoop uit, dat deze noodoplossing van zeer tijdelijke aard zal blijken te zijn. ALPHEN SLAAT GOED FIGUUR BIJ LECTUURINZAMELING ROODE KRUIS. Het zal vrijwel niemand in onze ge meente onbekend zijn, dat sedert en kele jaren bij het postkantoor een lectuurhuis staat, waarin uitgelezen boeken en tijdschriften gedeponeerd kunnen worden ten bate van sociale en charitatieve doelstellingen. Er staan in het gehele land 130 van der gelijke lectuurhuisjes of -kastjes. Weinigen zulen echter op de hoog te zijn van de resultaten van deze wijze van inzameling voor het Roode Kruis. Het landelijke resultaat be droeg in 1955 216.445 kg. tijdschriften en 34.433 exemplaren boeken; in 1956 was het 312.354 kg en 43.372 ex. In 1957 vertoont de inzameling wederom een flinke stijging van wat de tijd schriften betreft, waarvan er 455.984 kg is bijeengekomen en een betrek kelijk geringe stijging van wat de boeken betreft, t.w. 45.847 exempla ren. Voor wat Alphen a. d. Rijn betreft vertoont de actie achtereenvolgens de volgende cijfers: 1955: 851 kg. en 109 ex.; 1956: 1.248 kg en 193 ex.; 1957: 2.637 kg en 139 ex. In het raam van de landelijke actie gezien vertoont de inzameling van tijdschriften in onze gemeente dus geen slecht beeld, doch wat de boeken betreft een sterke ach teruitgang. En het zijn juist de boe ken waarvoor het Roode Kruis een bijzondere waarde hecht en dit on derdeel van actie speciaal in ieders vrijgevigheid aanbeveelt. Bezette Alphen a. d. Rijn in 1955 in de ranglijst van de ingezamelde hoeveelheden de 57e plaats en klom in 1956 op naar de 51e. plaats, het vo rig jaar maakte zij een flinke sprong naar de 27e plaats. Nummer 1 is Leeuwarden, nr. 2 Wassenaar en Ois- terwijk handhaafde zich op de derde plaats. In onze streek staan de volgende gemeenten op de na te mélden rang lijst: Hillegom 17, Leiden 28, Leid- schendam 32, Noordwijk 49, Voor schoten 53, Oegstgeest 73, 'Warmond 91, Woerden 117, Bodegraven 126. Het Ned. Roode Kruis richt een woord van hartelijke dank tot alle medewerkers en medewerksters die voor het materiaal hebben gezorgd en in het bijzonder tot de heer A. Klein, directeur van het postkantoor te Al phen a. d. Rijn, die zich persoonlijk belast met het sorteren van de alhier ingezamelde tijdschriften en boeken. BOSKOOP Pijp-rookwedstrijd. Voor de pijprook wedstrijd welke op woensdag 22 januari a.s. zal worden gehouden in hotel Neuf bestaat grote belang stelling. Elke deelnemer ontvangt 3,3 gram pijptabak, een lange Goude pijp en een doosje met slechts één lu cifer. Met dit materiaal zal worden uitgemaakt wie het langst kan ro ken. Vroege zomervakantie. De wet houder van onderwijs, dr mr J. F. Taat, heeft in overleg met de school besturen en hoofden van de scholen, bepaald, dat alle scholen voor ge woon lager onderwijs te Boskoop in 1958 zomervakantie zullen hebben van zaterdag 19 juli tot en met maan dag 25 augustus. Bloeddorstige honden. Geduren de de laatste nachten doet een of meer bloeddorstige honden de ronde langs de kippenhokken van de bewo ners aan het oostelijk gedeelte van onze gemeente. Een twintigtal kippen werd hiervan reeds het slachtoffer. Pogingen om de dader(s) op het spoor te komen zijn tot dusverre nog niet met succes bekroond, zodat de meeste kippenhouders met angst en vreze de nachten tegemoet zien Zij, die menen aanwijzingen te kunnen geven, wohden verzocht zich in ver binding te stellen met de Boskoopse Rijkspolitie, opdat zo spoedig moge lijk aan deze ongewenste toestand een einde gemaakt kan worden. LANGERAAR ARTI ET RELIGIONI De jaarvergadering van de r.k. muziekvereniging Arti et Religioni, welke onder voorzitterschap van de heer C. A. Volgering in het parochie huis gehouden werd, genoot een gro te belangstelling. De opkomst der leden was uitstekend. De vergade ring werd ook bijgewoond door de beschermheer pastoor A. v. d. Hoe ven en de geest, adviseur kapelaan G. Lagerberg. In het openingswoord verwelkomde de voorzitter alle aan wezigen en sprak de wens uit, dat in 1958 in goede harmonie zou wor den samengewerkt om de vereniging verder vooruit te brengen. Veelbe lovend voor de toekomst was dat er zovele jongeren aanwezig waren die zich nu als leerling voorbereiden om later de oudere leden te vervangen. De voorzitter deed vervolgens di verse mededelingen over getroffen maatregelen en ook over de bazar, die gehouden zal worden op 25, 26 en 27 januari a.s. De baten van deze bazar zullen gezamenlijk ten goede komen aan de kerk en aan Arti. Bei de hebben zware financiële zorgen en vestigen de hoop op een alge mene deelname van de parochianen opdat deze zorgen door het slagen van de bazar verlicht kunnen wor den. Het jaarverslag werd uitge bracht door de penningmeester, de heer N. J. Wassenburg. De rekening sloot met een klein batig saldo. Na mens de controlecommissie bracht de heer G van Lammeren een gunstig rapport uit. De secretaris, de heer J. C. Hij dra, vermeldde in het jaarverslag, dat de prestaties van de vereniging in het afgelopen jaar niet ongunstig waren geweest. Het ledental was vooruitgegaan. Door elf leden werd deelgenomen aan het dilettanten examen. Tien van hen slaagden voor het diploma A en één voor het di ploma B. Bij de activiteiten werd vermeld, dat de vereniging 26 maal in het openbaar was opgetreden. Aan de secretaris en aan de pen ningmeester werd dank gebracht voor het vele werk dat in het afgelopen jaar door hen met zo voorbeeldige ijver was gedaan. De aftredende bestuursleden N. J. Wassenburg, J. Pieterse en A. J. Wassenburg werden met grote meer derheid van stemmen herkozen. Een uitvoerige bespreking volgde over deelname aan het dilettanten-examen en het federatieve bondsconcours. Staande de vergadering gaven meer dere leden zich op voor deelname aan de examens. Verder werd be sloten tot deelname aan het con cours, zowel in de concertwedstrijd als de drumbandwedstrijd. Een voor behoud bij dit besluit moest worden gemaakt omdat het oordeel van de dirigent nog niet bekend was, mede in verband met de vele jonge leden in het corps. Tot leden van de controlecommis sie 1958 werden benoemd de heren G. van Lammeren en H. Pieterse. Hierna volgde uitloting van een aantal aandelen. Bij de rondvraag kwamen enige punten van huishou delijke aard ter sprake. De geestel. adviseur spoorde de leden aan tot ijverige en volledige medewerking. Met een kort dankwoord werd hier na deze prettige vergadering geslo ten. Loterijclub 't Avontuur. In café Hoogendijk werd gisteravond de jaarvergadering van de loterijclub 't Avontuur gehouden. De vergade ring stond onder leiding van de 2e voorzitter, de heer Th. A. Hijdra. Na een welkomstwoord en een goede wens voor het nieuwe jaar werd ook herinnerd aan het zeventigjarig ju bileum dat de club dit jaar zal vie ren. Men vond dit toch wel een feit dat een herdenking waard is. Maar feestvieren kost geld en daarom be sloot men om van nu af gezamenlijk te werken aan het vormen van een spaarpotje voor dit doel. En wie weet misschien is vrouwe Fortuna 't Avon tuur voor die tijd nog wel eens gun stig gezind! Feest zal er in ieder ge val gevierd worden. De bestuursverkiezing bracht geen wijzigingen in het bestuurscollege. De aftredende leden werden herko zen. En de heren G. v. d. Pijl, G. Voortman, P. den Haan en Th. A. Hijdrag zullen zich opnieuw gaan wijden aan de avontuurlijke belan gen. Na het zakelijke gedeelte werd er een wedstrijd klaverjassen ge houden. De uitslag was: 1. Mar. v. d. Zwaan; 2. Bert v. d. Laan; 3. A. de Jong; 4. J. Markwat en 5. J. Bouwmeester. In de wedstrijd kruis jassen behaalde G. v. d. Pijl de 1ste en W. Hassel de 2de prys. LEIDSCHENDAM Daar de heer H. de Ruyter (Ant.- Rev.) nog niet hersteld is van de hartaanval welke hem enige maan den geleden heeft getroffen, acht hij het raadzaam zich om gezondheids redenen niet meer voor de a.s. ver kiezing voor de nieuwe gemeenteraad beschikbaar te stellen. Zijn werk zaamheden als wethouder van on derwijs worden nog steeds door zijn plaatsvervanger waargenomen. SASSENHEIM Oprichting wielervereniging. Donderdagavond 16 jan. a.s. om 8 u. zal in café De Oude Post, Hoofdstraat 99, Sassenheim, een vergadering worden gehouden om tot oprichting te komen van een wielrennersvereni ging voor Sassenheim en omstreken. Alle sportliefhebbers zijn op deze avond welkom. Marktberichten LEIDEN, 15 jan. Groente. Aard appelen 2859; kroten, gekookt 10 16; boerenkool 11—30; rode kool 7— 11; gele kool 9; groene kool 816; postelein 22; prei 10—22; spinazie 84 99; stoof sla 1525; spruiten A 15 50; idem B 20—44; uien 1118; was- peen 14- -23; witlof 46—73; knolselde rij 3—22; sla A 13.70—16.10; idem B 78012.00; selderij 1011. 'S-HERTOGENEOSCH, 15 januari. Vee. Op de markt van heden wa ren aangevoerd 6020 stuks vee, n.l. 2276 runderen, 209 graskalveren, 616 vette kalveren, 485 nuchtere kalveren, 278 schapen, 12 geiten, 27 fokzeugen, 523 slachtvarkens, 58 lopers, 1536 big gen. De prijzen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van bui tengewone kwaliteit als volgt: melk en kalfkoeien van ff 740—1275, guis. t<» koeien f 575—875, kalfvaarzen 7501175, klamvaarzen 660 890, guiste vaarzen f 625—835, pin ken f 450—675, graskalveren 270 390, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 65205, weideschapen 5085, Jammeren f 4075, drach tige zeugen 225—310, lopers 52— 60, biggen f 3048, alles per stuk. Slachtrunderen aanvoer 754 stuks: extra kwaliteit van f 3.203 40 le kw. f 3.00—3 15. 2e kw. f 2.75—2.95. 3e kw. 2.552.70, vette stieren f 2.753 00, worstkoeien 2.40 2 60, alles per kg geslacht gewicht; vette kalveren le kw. 2.60—3.00, 2e kw. 2.20—2.45, 3e kw. f 1.80— 2.10, nuchtere slachtkalveren f 1.20 1.50, slachtvarkens f 1.501.59, s.'achtzeugen le kw. 1.381 43. 2c kw. f 1.281.35, alles per kg levend gewicht; vette schapen f 70—100, vette lammeren 5590, nuchtere slachtkalveren f 30—62.50, alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien aanvoer iets ruimer, handel lui. prij zen duur; guiste koeien: aanvoer groter, handel traag, prijzen ongeveer gehandhaafd; jongvee: aanvoer min der, handel redelijk goed, prijzen stijf duurder: vette kalveren: aan voer groot, handel rustig, prijzen weinig verandering; nuchtere slacht kalveren: aanvoer groter, handel re delijk, pryzen prijshoudend; scha pen en lammeren: aanvoer minder, handel kalm, prijzen onve randerd; fokzeugen: aanvoer beperkt, handel matig, prijzen iets stijver; lopers en biggen: aanvoer minder, handel iets williger, prijzen ruim prijshoudend; slachtvee: aanvoer ruimer handel stroef, prijzen niet goedkoper; slacht- zeugen: aanvoer ^root, handel ge drukt, prijzen prijshoudend. WOERDEN, 15 jan. Kaas. Aan gevoerd 12 partijen. Notering ƒ2.06 2.22. Handel kalm. TER AAR, 13 jan Groente. Wit lof 1 0.47—0.55, idem 2 0.25—0.45. idem stek 0.050.19, glasandijvie 0 560.61, idem B. 0 44, kroten 0.08 0.09, spruiten 0.300.35, idem B. 0.12—0.21, aardappelen 0.10, prei 0.12- -0.15, alles per kg; knolselderij 0.12- -0.17 per stuk; boerenkool 0.60 1 10 per kist. LEIDSCHENDAM. 14 jan. Groente. - Sla A 16 40—16 50, idem B 9 50— 13.00, idem C 3 00—5 40. stoofsla 18— 20. witlof 49—50, winterpeen 12—13, prei 1416, boerenkool 21—24, an dijvie 36—37 RIJNSBURG, 14 jan. Bloemen. Hyacinthen: Anne Marie 16—23, Jan Eos 1823. L'Innocence 18—22, Pink Fearl 1324. Delfts blaauw 12—17. Ostara 13—16, Rismark 1116 per stuk; Crocussen 180—300 per 100; Narcissen: Helios 30—42 Bicolor 6062, Magnificence 5558, King Alfred 40- 50. Cragford 4053. Carl ton 38- 50; Tulpen- Copland 80—105. Roland 80 95. Lustige Witwe 80—95. Fr. o Nance 85—90. Yellow gem. 90 95, Superbe 70—85, Picant 75—85, Golden Harvest 60 85, v. d. Eerden 70—90. White. Sail 75 -95, Winter- gold 60— 70. Crown Imperia! 65—72. Farly Queen 50—65 HillesaHn 50 65 Krelage 50—65. King of the Yel low 54—59; Chrysanten 70—80; Restaurant „De Gouden Leeuw' VRAAGT: zelfstandig werkend timmerman voor onderhoud en nieuwbouw van onze be drijven. Aanmelden: dagelijks Veurseweg 182, Voorschoten. 2? Gevraagd: net dag meisje of flinke werkster. N. van Ruiten. Witte Sin gel 5. Roelofarendsveen. 2* Aangeboden te Roelof arendsveen volledig Den sion voor dame of heer. Br. onder no. 4823 bur. v. d. bl. 2* S.O.S. Voor slechts 3.95 zuiver wollen hand schoenen in diverse kleu ren. G. de Grootv. Eg- mond. Haarlemmerstr. 145 147, Leiden. Filiaal: Ju- lianastr. 51. Alphen a. d. Rijn. 21 35 pracht grammofoon platen 12.50. v. d. Wate ringelaan 154 Voorburg. Hulp in de huishouding gevraagd, niet ionger dan 18 jaar aanmelden na 7.30 uur 's avonds. Mevr. Pie terse. Hoge Rijndijk 4. Spoed vertrek. Batavus bromfiets van 1955 150.-. Dames- en herensportfiets 65.- p. stuk. Philips ra dio BX 410 A van ƒ395.- voor 95.-. Sleestofzuiger 125 V. compleet 20.-. Pe likaanstraat 10. Ten kantore der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrlciteit te Leiden kan geplaatst worden een Soil, te richten aan de Afd. Personeelszaken van bo vengenoemde fabrieken, Langegracht 70, Leiden 21 Te koop: Belg. herder, oud 6 mnd. reu: en voilère met 10 tropische vogels. Langestraat 41. 21 Te huur: Handy Sound bandrecorders met en zon der versterker: tevens eni ge te koop. Langestraat 41. Leiden. 2* Gezellige gestoff. zit- slaapkamer aangeboden voor heer of dame b.b.h h. met stookgelegenheid en stromend water. Br. onder no. 6410 bur. v. d. blad. 21 Te koop aangeboden: 1 kanten bruidsiaoon met toebehoren, maat 40. Te bevragen Sophiastraat 7. Gevr. een net r.k. meis je liefst voor dag en nacht met huiselijk verkeer in long gezin. H. J. den Hol lander Leidse Wallen 36. Zoetermeer. tel 222. Te koop: een z.g.a n. Velo-wasmachine met electr. wringer. Ook te rui len voor kleinere Wed. v. Haasteren. Leidseweg 388. Voorschoten. 2' Waarom U niet? Ook U bent niet te oud om een rijbewijs te halen, maar dan naax de rijschool ,Lo- wi". Gedinl. rijks- en bur gerinstructeur 5.- d. u. Coornhertstraat 63. telef. 23113. Expl. W. Onstenk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3