REEDS f46.142,25 UITBETAALD Doet tlians weer mee met de P.P. Gefingeerde overval leverde een halve ton op Loketbediende benadeelde ouden van dagen GERDING visie op televisie Gemeentelijke scholenbouw te Haarlem door rijksambtenaar geboycot VRIJDAG 10 JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De pot blijft overstaan, wie biedt DE PRIJZENPOT is er deze week niet uitgekomen. Bij de tijdig ingekomen geldige oplossingen bevond zich geen enkele kolom met 0 of 1 fout, zelfs was er deze week niemand met twee fouten, hetgeen de week daarvóór nog wel het geval was. Toen boekten acht inzenders het suc cesje van de troostprijs, omdat ze de oudejaarspuzzel bijna goed hadden. Het nieuwe jaar daarentegen begint met een blanco score. De prijzenpot is dus nog beschikbaar en wordt deze week verhoogd met de inleggelden van de nieuwe puzzel. En hoe is de balans? Wij hebben eens even gerekend ter gelegenheid van de jaarwisseling, wat er in 1957 is ge wonnen en het bleek ons, dat er ultimo december aan prijzen was uitgekeerd het totale bedrag v&n 46.142,25. Ken fraai resultaat voor een geheel apart soort prijsvraag en wel een bewijs, dat er nu en dan fikse prijzen kunnen vallen. Velen zijn er vorig jaar met een groot bedrag ver blijd, wie wint er deze week 1.000,of meer? Wij heb ben nu reeds herhaaldelijk aan een aantal winnaars der gelijke aardige prijzen uit de opbrengst van een puzzel kunnen uitbetalen. Zorgt ervoor, dat u er ditmaal ook eens bij bent en kunt meedelen in de prijzen! ZENDT UW BRIEFKAARTEN IN VOOR DINSDAG 14 JANUARI A.S. Wie wil kan winnen! PUZZELT U MEE? Op deze eindtotaal te schrijven in de pagina staan tien zinnen cirkel onderaan, afgedrukt, waaruit één of Is m zin A b.v. elk van de drie meer woorden zijn weggelaten, antwoorden mogelijk, dan PRIJZENPOT A. In de binnenlanden van Afrika kan een ontdekkings reiziger zowel een verlaten stad (2) alsook een onbe kende plantensoort vinden (3). In de loop der laatste jaren zijn reeds verschillende bouwsels van oude ste den in de wildernis aangetroffen en ook vindt men nog steeds planten, die men nog niet kende. Een oli fantenkerkhof is echter uitgesloten, aangezien de we tenschap bewees, dat de verhalen hierover fabeltjes zijn. B. Als een vaartuig in moeilijkheden komt, draait de ka pitein zijn schip met de kop in de wind (1). De achter steven is niet op deze manoeuvre gebouwd. C. De middeleeuwse beul hoopte de gevangene tot een bekentenis te brengen door hem de duimschroeven aan te doen (1). Aan de schandpaal zetten en brand merken waren vonnissen en geen middelen om een bekentenis af te dwingen. D. Welke wind wenst de jager? Wordt een wildjager be- dat hij dan de watervogels kan benaderen zonder dat deze hem ruiken. Maar een jager kan ook de schipper doelde dan zal hij gaane de wind tegen hebben, om- van een trekschuit zijn die zal ongetwijfeld liever de wind achter hebben, dan kan hij 'n zeil bijzetten. Windstilte heeft voor beide geen nut. Dus 1 en 2. E. Stilstaande motorrijtuigen behoeven binnen een be bouwde kom in ons land binnen een afstand van der tig meter van een brandende straatlantaarn, ook bij duisternis niet van een verlichting te zijn voorzien. Maar het woord „brandende" stond niet in de opgave vermeld, dus hier een O-vraag. F. Onder een oude meester kan zowel e€h (oude) onder wijzer als een kunstenaar en een schilderij worden verstaan. Welk van deze woorden past in de gegeven zin? Geen enkel, want er stond: Hans vergiste zich, toen hij beweerde.... Omdat Hans zich niet vergiste, toen hij een van de drie noemde, een 0. G. In de Nederlandse vlag komen de zelfde kleuren voor als in die van Frank rijk (1). In de Nederlandse vlag komt niet het goud voor van de sterrand in Tito's vierkleur en niet het bleu van de Luxemburgse rood-wit-bleu vlag. H. Punch is zowel een drank (1) als de naam van een bekend Engels tijdschrift (2) en een boksterm (3). I. Abrikoos is de boom zowel als de vrucht. Wanneer de vruchten werden be doeld, kon „onmogelijk" goed zijn (2); werden de bomen bedoeld, dan kon de boer spreken over „precies" (1) en „binnen 10 minuten" (3). iK- De wethouder maakte geen grote fout, want hij wist wel wat hij zei tijdens de behandeling van de begroting. Hier is sprake van. een schertsend gezegde (een vaste uitdrukking) met de betekenis: acht geven is belangrijker dan duizend, dus de wethouder schertste (1) en had gelijk (3). I nzenden ta^l GOV. van de PrUsenpot, gevormd nit inleggelden en saldi, na aftrek van Het Ingevuld, dl.gr.ro Icnlpt u uit J™"». uitgekeerd. Inzenders van een kolom met slechts plakt dit op de blanco zijde één fout ontvangen 30V. van de be- n een briefkaart Aan de andere «chikbate pot en onder de inzenders van kolommen met 2 fouten wordt de kant adresseert U als volgtP.P, resterende 10V. verdeeld, ongeacht de Pottbu» 35, Utrecht. uitkeringen in de andere categorieën. Kan een bepaald deel van de pot niet Aan U de taak te bepalen wel- kruist U 1, 2 en 3 door en vult Naam en volledig adres van de worden uitbetaald, omdat in die ca ke van de daarbij vermelde daarachter in 6. Passen in »'«nder in blokletters invullen en het° tegoed'°van «"Inzender minder (genummerde) woorden in de- vraag B slechts twee omschrij- p«e 1 nidan f worden deze bedragen r. i ingevulde kolom aan extra post- gevoegd bij de Inleggelden van de ze zinnen thuishoren, Het kan vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, plus het nieuwe eerstvolgende prijsvraag, zijn, dat alle drie gegeven mo- en telt die twee cijfers op. Is porto van 8 cent gelijkheden juist zijn, maar bij C slechts één mogelijkheid, ^/rt^nle^in^en- ook, dat er twee, slechts één of dan streept U dat nummer aan veloppe maar open geen enkele van deze ingevuld en herhaalt dit als totaal voor in. kan of mag worden. C. En treft U het bij D, dat Sebrüik alleen geldige postzegels. De tien zinnen zijn aangeduid geen enkel van de gegeven ge- vervallen postze- met de letters A t.m. K. Als U vallen van toepassing kan zijn, gels. radiozegels, nu de antwoorden van een zin dan kruist U niets aan en worden^'doo" éi weet, neemt U het diagram en schrijft U als totaal bij D een posterijen niet ver kruist achter de overeenkom- 0. poed. stige letter in de eerste ko- Het diagram biedt u vier ko- "'.fen 'TlS lom telkenmale de nura- lommen, zodat vier gezinsle- dinsdag 14 januari mertjes door van de goede om- den (b v vader, moeder, zoon schrijvingen behorend bij die en dochter) ieder een oplos- De oploss'ns van z*n- sing kunnen inzenden op de- j1"* we- Als de gehele kolom op de- Mltde briefkaart. Ieder legt antaooS d'ór ze wijze is afgewerkt, hebt U 25 cent in, zodat per ingevul- deskundigen naee- niets anders meer te doen, dan de koiom 25 cent extra port Sr«„c" C0„V,°SI de aangekruiste cijfers op te gepiakt moet worden. leerbaar tellen, regel voor regel de to- Aan de in*end«(s> talen te vermelden per zin en Inzenders van kolommen met £*|®om ee£orat'" fo- dan nog eens alle totalen sa- 0, 1 en 2 fouten hebben in de- men te tellen en het gevonden ze puzzel ALTIJD PRIJS I BRIEFKAART 7* L m KM sp.C. Winner --Qc/cZécxyen. 35 ïförëcïï: 12 5 1 7 x l 1 2 5 t 2 5 1 1 2 5 r=j 1 2 J 12 5 1 2 5 1 2 5 1 1 1 2 5 1 2 5 h=H 3 T 2 5 1 1 L_J 1 2 5 Ij 1 2 5 U 1 2 5 J U==j i 12 3 i 1 2 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 1 1 2 5 1 2 5 1 12 5 1 2 5 A 12 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 1 2 5 I 1 1 2 5 1 2 5 1 2 5 alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, elk meedingend gezinslid Is 25 cents inleggeld ver schuldigd; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig; oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur vm tn ons bezit komen, dingen briefkaarten, waarop nier het verschuldigde porto (8 Voorwaarden cent) 10 het extra porto van 25 cent per ingevulde kolom is geplakt, zijn on- qeldig: briefkaarten, die event niet door PT.T zijn af gestempeld. zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken. beschadiging of vertraging der kaarten, over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze Is bindend: door inzending verklaart men zich akkoord met de- ze voorwaarden. In de box" tei de 1 moeder; 2 monteur; 3 pikeur. Toen Ik de naam Bedford noemde, was het na tuurlijk weer de schrandere Simon, die prompt reageerde met„Een 1 schilder; 2 automerk; 3 componist. 1 dierlijke; 2 beestachtige; 3 monsterlijke C. „Kan een haan een et leggen?" vroeg de Ie-v_ raar aan zün leerling. "luidde het juis te antwoord van de knaap. 1 bloeiende; 2 etende; 3 levende. I. Nonnetjes aal men uiteraard aantreffen 1 in kloosters; 2 in het koor; 3 aan het strand. K. Toen aan de hongaarse vluchteling werd ge vraagd, wie Abraham was, dacht hy, geheel verklaarbaar en terecht, onmlddeliyk aan 1 kotters; 2 loggers; 3 trawlers P.P. 25 EN DE OPLOSSING VAN DE VORIGE WEEK (P.P. 24) LUIDT: A In China (1) zowel als in India (3) ontdekten de mensen voor het eerst hoe zij van de bladeren van de theestruik een heerlijke drank konden trekken. Het is niet meer na te gaan, of men in China of in India het éérst thee zette, zodat de leraar beide landen kan hebben genoemd. B. Het beroemdste schilderij van Rembrandt is natuurlijk de Nachtwacht (1), doch dit is een bijnaam. De oorspronkelijke titel luidde „De compagnie van Frans Banningh Cocq" (3). C. De juiste tijd wordt in Nederland officieel vastgesteld door de P.T.T., welke dienst een precisie-signaal doorgeeft aan de daarvoor in aanmerking komende instanties. De radio geeft dit tijdsein weer, maar stelt het niet vast en de Leidse sterrewacht kan wel de tijd vaststellen, maar doet dat niet „officieel". Alleen 2. D. Er is sprake van een geroutineerd gebaar van de technicus. Zo'n geroutineer de technicus ziet aan de plaat op welke snelheid deze afgedraaid moet worden en behoeft dit niet aan een collega te vragen. Een nul. E In een echte stallantaarn kan zich een kaars bevinden (1), doch ook een pit (2) wanneer het een olielamp is. Is het een sierlamp in de vorm van een stal lantaarn, dan is (elektrische) lamp (3) eveneens juist. F Naaister (2) en matroos (3) kunnen een kantje aangeven of er om vragen, maar een kantoorbediende vraagt niet om één kantje, maar om het gehele vel papier. Het kan moeilijk voor hem gesplitst worden. G. De wegversperringen van bomen en balken, al of niet van prikkeldraad voor zien en rustend op kruishouten, worden Friese 1) of Spaanse (3) ruiters genoemd. H. Zowel aasbloemen, aasklokjes als aassterren kunnen een lelijke aasgeur ver spreiden, maar deze planten behoren niet tot de cactussen, doch tot de vet- planten. Een nulvraag. I. Een pop is een stuk speelgoed en een pop is ook het wijfje van een vogel, inzonderheid van een kanarie, zodat poppen zowel in een dierenverzameling (1) als in een speelgoedverzameling (3) kunnen thuishoren. K. Abel was een zoon van Adam (1) en tevens schaapherder (3). Voorts zijn er verschillende musici geweest (2), die de naam Abel droegen, namelijk Clamor Heinrich. Karl Friedrich en Ludwig Abel, die respectievelijk leefden in de 17de, 18de en 19de eeuw. Bankwerker en bankloper zorgden voor sensationele beroving Twee jaar voor ieder was de eis De officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank, mr. J. F. Hart suiker, heeft gistermorgen zowel tegen de 33-jarige bankloper G. B. als tegen de 32-jarige bankbewerker W. S., beiden uit Amsterdam, wegens het „medeplegen van verduistering, in dienstbetrekking" twee jaar ge vangenisstraf met aftrek geëist. Deze twee verdachten hebben op 25 juli van het vorige jaar in de Paleisstraat te Amsterdam een gefingeerde over val opgezet, waarbij S. wat tabak in het gezicht van B. gooide en deze de tas met 55.000, die hij als bankloper moest overbrengen aan de bankwer ker gaf. Van het geld is 54.739,56 achterhaald. De bankloper vertelde, dat het plan tot de overval via een grap is op- fekomen. Hij had de bankwerker, die ij o.m. uit hun diensttijd in Indo nesië kende, in Amsterdam ontmoet en tijdens het gesprek hadden zij de mogelijkheid overwogen, een gefin geerde overval op touw te zetten als hij de bankloper weer eens een grote som geld moest wegbrengen. Op de vraag van de president, mr. J. Coninck Liefsting, of de twee man nen een afspraak hadden gemaakt inzake de verdeling van de buit, ant woordde de bankloper na een aan vankelijke ontkenning, dat zij beiden de helft zouden krijgen. Stuif tabak. Op de bewuste ochtend hoorde B. van de kassier /an het bijkantoor van de Amsterdamse Bank aan het Dam. rak, waar hij werkzaam was, dat hij een grote som geld moest wegbren gen. De bankloper waarschuwde toen de bankwerker. Zij hadden afgespro ken, dat deze wat zout in de ogen van de bankloper zou gooien, maar omdat hij het niet bij zich had, nam hij stuiftabak onder uit zijn pakje shag. De „overval" zou in de Paleisstraat moeten gebeuren. De bankloper moest het geld naar het wisselkan toor van de Nederlandse Bank aan de Herengracht brengen. De bankwerker vertelde dat hij na het overnemen van de tas met geld naar zijn fiets was gelopen in ver snelde pas die in de eerste zij straat van de Kal verstraat stond en daarna kalm is weggereden. Hij bad het geld in de omgeving van de Utrechtse weg begraven, maar werd bang toen de kranten zoveel over deze zaak schreven en heeft het geld weggehaald en opnieuw in de buurt van Vinkeveen, in lege conserven blikken geborgen, verstopt. In zijn" requisitoir zei mr. Hartsui ker onder meer: „Van een impulsieve daad, een geintje of een kwajongens streek, zoals de verdachten zelf later deze overval hebben gekwalificeerd, is geen sprake geweest omdat zij drie weken de tijd haaden om er over na te denken". Mr. Hartsuiker zei tenslotte de zaak te emêtig te vinden voor een ge combineerde straf en eiste tegen elk der verdachten twee jaar gevangenis straf met aftrek. Kinderlijke opzet. Mr. J. P. Vreeken, verdediger van de bankloper, zei de mening van de rapporten inzake motieven te delen. „De opzet was meer gericht op het avontuur dan op het verkrijgen van geld. Wij hebben niet te maken met beroepsmisdadigers. De overval was niet geraffineerd opgezet, maar door zichtig en kinderlijk. Niemand heeft hierin een werkelijke overval ge zien". Hij vroeg voor zijn cliënt een gecombineerde straf. Mr. Th. Ph. v. Raalte, verdediger van de bankwerker, zei, dat de ver dachten reeds veroordeeld zijn door de pers, die de verhalen over de overval op de voorpagina heeft ver meld. Hij zei van mening te zijn, dat de twee mannen „elkaar hebben op gejut". Ook hij vroeg een gecombi neerde straf. De bankloper vroeg in zijn laatste woord om uiterste clementie. De bankwerker betuigde zijn spijt over het gebeurde. „Ik weet dat net alle daags klinkt, maar ik meen het. Zo dra ik in de gelegenheid ben, zal ik de ontbrekende S 260.terugbeta len". Uitspraak 23 januari a.s. DADER VAN AANSLAG ZELF OVERLEDEN De 38-jarige C. D. te Leeuwarden, die woensdag met een bijl 'n moord aanslag op zyn vrouw heeft gepleegd en daarna heeft getracht zichzelf van het leven te beroven, is aan de gevolgen overleden. Zijn vrouw ver keert thans niet meer in levensge vaar. BEJAARDENCENTRUM BIJ HET LOO. Apeldoorn zal, naar het zich laat aanzien, een nieuw bejaardencen- centrum krijgen nabij „De Naald" De stichting hervormd bejaardencen trum, welke onlangs op initiatief var de diaconie van de hervormde ge meente Apeldoorn en Het Loo werd opgericht, heeft, dank zij een zesluit van H.M. de Koningin, de beschik king gekregen over het terrein, gele gen tegenover de naald tussen de Jachtlaan en de Koning Lodewijk- laan. Het perceel is op zeer gunstige voor waarden ter beschikking van de stich ting gesteld, uitsluitend met het recht, daarop een bejaardencentrum te bouwen. DADER INGEREKEND VAN TWINTIG INBRAKEN De Delftse recherche heeft een man gearresteerd, die vroeger in Delft woonde, maar de laatste jaren in ho tels in verschillende steden vertoefde. Hij heeft ongeveer twintig inbra ken op zijn geweten. Niet alleen in Delft, maar ook in Gouda, Arnhem, Wierden, Naarden. Amersfoort, Wa- geningen, Woerden, Hillegom en Heemstede. Men vermoedt, dat de man zich cok schuldig maakte aan tal van kleine diefstallen in bedrijven te Delft, die de laatste maanden werden gepleegd en niet werden opgehel derd. Zijn compagnon is in Utrecht in arrest gesteld. Soldaat vrijgesproken van dood door schuld De 22-jarige dienstplichtige soldaat eerste klasse van het 411de bataljon fuseliers van het garderegiment „Prinses Irene" B. H. is niet schuldig bevonden aan de dood van de huzaar H. B. J. R. op 5 mei vorig jaar. De krijgsraad in Arnhem sprak hem gistermiddag vrij van het ten laste gelegde, conform de vordering van de auditeur, die ook van mening was, dat het hier een bijzonder on gelukkige samenloop van omstandig heden betrof. R. werd gedood door een ontploffende aanvals-handgra- naat, die H. gooide tijdens een grote oefening op de Elspeterheide. H. had deze handgranaat gekregen van een pelotons-sergeant, die voor dit feit reeds een bijzonder gevoelige straf heeft ondergaan. Ongelukkigerwijs rolde de hand granaat een glooiing af waarachter zich nog enkele militairen onder wie R. van de tegenpaa^tij, be vonden. De ontploffende granaat verwondde de huzaar R. zo zv/aar. dat hy na een uur overleed. De krijgsraad hoorde nog als ge tuige de compagnies-commandant, kapitein B., die H. als een uitstekend soldaat schetste met een groot ver antwoordelij kheidsge voel. Acht maanden geëist De officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank heeft gistermiddag acht maanden met aftrek van voor arrest geëist tegen de 44-jarige employé van het postkantoor te Haarlem A. J. K., die verdacht .was van verduistering ten nadele van j mensen die sociale uitkeringen ont-1 vangen. Als loketbediende had verdachte bij het uitbetalen van gelden vol- j gens de algemene ouderdomswet of ongevallen- en invaliditeitspensioen aan de rechthebbende minder uitge keerd dan waarop zijn recht hadden Ouden van dagen telden het geld aan het loket niet na, doch thuis be merkten zij te weini'- te hebben ont vangen. Daarna had de directie van het postkantoor steekproeven ge nomen. De president van de rechtbank, mr. N. Smits, noemde het gedrag van de verdachte schandalig. De verdediger, mr. G. H. Veenhoven, zeide, dat K. veel dronk en daardoor schulden had. Ambteharen aan het loket mogen kasoversohotten houden; misschien heeft dit het misdrijf in de hand ge werkt. meende pleiter, die een lich tere straf vroeg. Uitspraak 23 januari. voor Kantoorinrichting voortaaniJREESTRAAf 11 (Advertentie) (Van onze t.v.-medewerker). Ernstige avond bij de K.R.O. Onder de nieuwe titel „Vademe cum" gaat de KRO, geleid door Jan Willem Hofstra, gesprekken voor de camera houden. Het eerste onder werp betrof het Kruis „Van teken tot beeld". Men had de Nymeegse hoog leraar prof. dr. Frits van der Meer bereid gevonden de spits af te bijten en we mogen wel zeggen: dus was welslagen verzekerd. Ook voor de kijkers, die hem nog niet mochten Naar aanleiding van een voorstel van b. en w. van Haarlem om te ko men tot de bouw van drie noodscho ten in het nieuwe stadsdeel Delft- wijk in Haarlem-noord, is er gister middag in de raadsvergadering ern stige critiek geleverd door de wet houder D. J. A. Geluk op het Rijks beleid inzake de scholenbouw en met name ook op de rijksinspecteur, die de Haarlemse plannen zou tegenwer- ken. Toen het communistische raadslid Hennevelt voorstelde om bij de mi nister per motie het misnoegen van de Raad over het optreden van de rijksinspecteur kenbaar te maken, weigerde de heer Geluk hierop in te gaan, omdat hij reeds eerder in Den Haag dergelijke stappen had on dernomen, zonder resultaat te boe ken. Het voorstel tot het bouwen van drie noodscholen werd gedaan, om dat men weigert de oorspronkelijke bouwplannen te wijzigen, zoals de rijksinspectie dat wil. Men acht de plannen goed genoeg. Liever heeft Haarlem noodlokalen dan definitieve scholen, die, wanneer ze eenmaal staan, niet blijken te voldoen. Ruim een jaar na het indienen van de bouwplannen kreeg de gemeente bericht, dat die niet voldeden aan de nonnen die gesteld waren in een cir culaire, welke was afgekomen een half jaar nadat de plannen waren in gediend. VROUW EN MEISJE NA AANRIJDING OVERLEDEN Te Goor op de Markelose weg zijn woensdagavond de 24-jarige mevr. J. Leverlnk en haar 5-jarig buur meisje H. Bomans vlak voor hun wo ning bij het oversteken van de straat door een auto aangereden. De vrouw moeder van een kind, was vrijwel dadelijk dood. Het meisje liep een hersenschudding op en brak een arm. Gistermorgen is het overleden. I kennen, is dr. v. d. Meer een voor- treffelijk leraar en.tekenaar geble I ken. En enig was het fotomateriaal, I dat hij uit zijn grote collectie had meegebracht. Bij het aanhoren van zulk een voortreffelijk geleerde en docent was elke onderbrekende vraag of opmerking van Hofstra eigenlijk storend. De rest van de woensdagavond werd gevuld met de vertoning van het t.v. spel „De Stillen", door Jan Cas- telijns in populair Nederlands uit het Engels vertaald. De bedoeling was, ie laten zien, hoe communisten door ondergronds gewroet onder de arbei- I ders er op uit zijn de bona fide vak- bonden te ondermijnen en verwyde- j ring in het gezinsleven te veroorza- ken. Het onderwerp was uiteraard in- teressant en de regie van Luc van Gent had niet uitdrukkelijker kunnen j zijn. Behalve bekenden behoorden tot de cast Elly Ruimschotel en Piet Kamerman, die beiden uit het buiten land zijn teruggekeerd en die ruim schoots accent op de hoofdfiguren hebben gelegd. Een compliment voor de ruimtewerkende décors van Fokke Duetz; anderzijds de ondergeschikte vraag, of het wel nodig was, tot twee maal toe, zij het dan bescheiden re clame voor een bepaalde krant en een merk vruchtensap op het scherm te projecteren? Gijshrecht voor de camera's. Wederom heeft regisseur Jack Dixon een indrukwekkende verto ning van vondel's Gijsbrecht gereali seerd. He1 kwam hier vooral aan op een juiste werking van de camera's, waardoor ruime .«peelmomenten en close ups harmonisch elkaar behoor den af te wisselen. Hel ware jammer, als dit de laatste Gijsbrecht voor de televisie zou zijn De directeur van de Nederlandse Comedie, Juus Oster, heeft namelijk zo iets uitgelaten. Ver toning in de huiskamers zou namelijk het bezoek aan de schouwburg scha den. Mocht dat zo zijn, dan is mis schien een voorstelling thuis te be reiken, verderop in hel sei'oen Maar dan zullen de kosten wel veel hoger komen te liggen!' Gezamenlijk ontspannings- programma. Voor het eerst zullen Nederlandse en Vlaamse t.v. in één programma samendoen. Zaterdagavond namelijk wordt een ontspanning gebracht, die begint met een half uur cabaret in de Bussumse studio. Het volgende half uur is uit de studio van Brussel en brengt een quiz met bekende figu ren uit Nederland en België Ter af sluiting komt de t.v. opnieuw binnen de week In Treslong te Hillegom sa men, waar onder de titel „Piste" een showprogramma wordt geboden. Daarbij zal het amusementsorkest van het Belgische N.I.R van de partij zyn. Voor zondagavond is de repor tage van de ijshockey-wedstrijd Den HaagBad Nauheim aangekondigd.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11