RIJNSTREEK 5E5SS5 1958 start met de grote PRIJZENSLAG Bontmantels EESBSi. moid DONDERDAG 9 JANUARI 1958 DP LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN AMATEURSCONCOURS OP NIEUWE LEEST GESCHOEID De amateurwedstrijden, welke onder het motto „Amateur? zetten hun beste beentje voor", in 1956 en 1957 te Alphen aan den Rijn zijn gehouden, blijken, ondanks het gro te succes dat de organisator en de deelnemers ervan mochten beleven, niet ten volle aan hun doel te be antwoorden, omdat door diverse oor zaken de belangen der amateurs deelnemers niet ten volle worden gediend. Teneinde te voorkomen dat dit evenement voor Alphen aan den Rijn en de streek verloren gaat, al dus vernamen wij van de zijde van de organisator en zijn medewerkers is een onafhankelijk comité ge vormd, hetwelk zich ten doel stelt, het bevorderen van het zuivere amateurisme op het gebied van mu ziek, zang, toneel, deklamatie, voor dracht, cabaret en variété, alles in de ruimste zin, mede door het orga niseren van concoursen. Er zal jaarlijks een amateurscon cours worden gehouden, waarbij een ter zake kundige jury de prestaties zal beoordelen. Eventuele baten zul len worden afgedragen aan een na der aan te wijzen vereniging of cha ritatieve instelling. De eerstvolgende drie amateurs- avonden, deze keer echter zonder wedstrijd-element, worden op 27, 28 en 29 januari a.s. in het Nutsge- bouw te Alphen aan den Rijn ge houden, ten bate van de drie plaat selijke verenigingen van bejaarden, t.w. „Ouderdomszorgen", „Ouder- domskas" en de R.K. bond van be jaarden en gepensioneerden „St. Jozef." Er hebben reeds ca. dertig ama teurs bereid verklaard aan de amu sementsavonden hun medewerking te zullen verlenen, Het vorenbedoeld comité is ge vormd door de heren W. v. d. Louw, organisator, v. Vorselenburgstraat 6, Alphen aan den Rijn en B. Lam, P. Koren en D. de Vries, juryleden van de in het verleden gehouden amateurwedstrijden. Klaverjassen De klaver jas ver eniging „Rijn en Gouwe" speelde in haar clubhuis café-restaurant „Win kels" een tweekamp tegen "„Harte aas" van café-restaurant „De Rus tende arend" te Zwammerdam. Rijn en Gouwe behaalde 33.982 pnt. en won met 4.164 pnt. de fraaie beker. Harten Aas behaalde 29.818 pnt. en won de lauwertak. Beide voorzitters, v. d. IJssel van R.G. en H. Aas 4689 pnt.; B. v .d. LJssel R. G. 4591 pnt.; P. Putters H. Aas 4549 pnt.; G. v. Klaveren R.G. 4512 pnt.; G. van Halen R.G.4437 pnt.; J. Am sterdam R.G. 4283 pnt.; G. Ruardy H. Aas 4230 pnt.; Mevr. Hey H. Aas 4224 pnt.; J. v. d. Louw H. Aas 4088 pnt.; J. Hendriks R.G. 4009 pnt.; H. Goebel H. Aas 3973 pnt.; Mevr. Amsterdam R.G. 3924 pnt.; P. Koren H. Aas 3915 pnt.; A. v. 't Hoog 3706 pnt.; W. Zaal H. Aas 3405 pnt. C. v. f d. Leede H. Aas 3236 pnt.; G. denSbestaan in het vervangen van de ze uitslag heeft De Jong zijn kans op een der hoogste plaatsen ver speeld en blijven de gegadigden voor de eerste plaats C. Brunt, L'. Kante been en A. Post. BOSKOOP VERBETERINGEN AAN VOOR OORLOGSE WONINGWET WONINGEN. Reeds na de oorlogsjaren 19401945 moesten ten aanzien van een 15-tal woningwetwoningen enkele voorzie ningen worden getroffen, welke zou- Baronie verloor tweemaal. Ba ronie heeft twee wedstrijden achter elkaar gespeeld. Thuis ontmoette zij RTC 2 en uit ATTC 3. RTC 2 kwam met een geheel andier team naar Alphen aan den Riijn dan waarmee zij tot dusver uitkwam. Zij stelde o.a. K. v. d. Meer op, die altijd in RTC 1 heeft gespeeld. Dit tweede klas team had nl. een betere speler ter beschikking; hij versloeg zijn te genstanders met grote cijfers: tegen de Veth 21-10 en 21-8, tegen Kramer 21-5 en 21-9 en tegen Leijnse 21-13, en 21-18. Het werd een 10-0 nederlaag voor de Baronie-mensen. In de uitwedstrijd tegen ATTC 3 startten beide teams met gelijke kan. sen. Thuis had Baronie op wat onge lukkige wijze met 6-4 klop gekregen en wilde dus revanche nemen. ATTC 3 wilde daartegenover de tweede plaats niet uit handen geven aan het Baronie-trio. Een felle strijd bracht uiteindelijk een onverwacht grote overwinning voor ATTC: 8-2. On danks deze twee nederlagen blijft het Baronie-team op de derde plaats. Na de eerste helft van de competitie is de stand in afdeling 4 C: De Burcht 5 ATTC 3 Baronie 1 LPSV 2 St. Vooruit 2 Scylla 6 PIT '54 2 RTC 2 Reflex 4 DEC '56 1 Sparkler 3 10 9 1 19 10 8 1 1 17 10 6 1 3 13 10 5 1 4 11 10 5 1 4 11 10 4 2 4 10 10 1 1 Schaken Voor de competitie, eerste klas van de LSB werd door de Alphense Schaak Club een wed strijd gespeeld tegen Bodegraven. Drie partijen moesten worden afge broken. Bij het afbreken had ASC een voorsprong van 4 y. tegen 254 punt. De afgebroken partijen staan echter iets beter voor Bodegraven. Daar bij twee partijen lopers van ongelijke kleur voorkomen worden deze partijen waarschijnlijk remise, waardoor ASC wederom met het 't Hoog van H. Aas, bedankte voor kleinst mogelijke verschil zou win de sportieve strijd en de goede sfeer die de gehele avond aanwezig was. Persoonlijke uitslagen: J. J. Win kel R.G. 5153 pnt.; E. Bretting R.G. 5100 pnt.; A. Honcoop R.G. 5015 pnt.; J. v. Lienden R.G. 4995 pnt. Mevr. Honcoop R.G. 4986 pnt.; W. Piketh R.G. 4947 pnt.; H. de Wissel R.G. 4936 pnt; P. Verkerk RG. 4875 pnt; R. Verhoef H. Aas 4818 pnt.; G. Honcoop H. Aas 4814 pnt.; J. Scho- newille H. Aas 4793 pnt.; A. Ernst Voor de wintercompetitie, te vens kampioenschap van de Alphen se Schaakclub, werden gespeeld de partijen: J. KempenJ. v. Schaik 10; Th. Ausems—L. Kleijweg 01; P. J. WijnbeekJ. G. Kardol 01; J. G. KardolA. Kooij 01; A. KooijP. de Jong 10. Laatstge noemde partij werd bij het vorig verslag als remise vermeld. Door de- LISSE V.V.V.-Lisse. Onder voorzitter schap van notaris F. J. M. Pinxter werd woensdagavond in restaurant „De Nachtegaal" een drukbezochte jaarvergadering gehouden van de V.V.V.-Lisse, welke bijeenkomst te vens werd bijgewoond door afvaar digingen van de zusterverenigingen Voorhout en Noordwijkerhout. De ere-voorzitter, mr. Th. M. J. de Graaf, burgemeester van Lisse, was wegens ambtsbezigheden verhinderd de vergadering bij te wonen. Na een hartelijk woord van wel kom door de voorzitter en het uit brengen van de gebruikelijke jaar verslagen, ging men over tot de be stuursverkiezing. Deze had tot re sultaat dat de periodiek aftredende bestuursleden Baten, De Ruyter en H. Verwoerd bjj enkele candidaat- stelling werden herkozen en in de plaats van de heer C. A. Gehrels, die wegens drukke werkzaamheden zijn functie ter beschikking had gesteld, werd benoemd de heer W. A. Veld huizen van Zanten. Vóorzitter Pinx ter sprak waarderende woorden aan het adres van de heer Gehrels en bood hem als blijk van dank een luxe sigarendoos en een legpenning aan, waarvoor de scheidende func tionaris hartelijk dankte. De secretaris, de heer W. Verkerk, ontvouwde vervolgens een aantal op stapel staande plannen voor het ko mende jaar en nadat verschillende leden en genodigden van de rond vraag gebruik hadden gemaakt om het bestuur lof toe te zwaaien, kwam de vreugde aan bod onder muzikale leiding van de band van Theo Pa- ternotte met conférence van Ben Fyma. Ren- en toervereniging „Boven streek". -De ren- en toervereni ging „Bollenstreek" heeft op drie achtereenvolgende zondagen een cycle-cross gehouden in de duinen nabij de Ruigenhoek, over een zeer zwaar parcours van 2200 meter. De uitslagen hiervan waren: A-B-klasse: I. J. van Dijk, Lisse, 20 pnt.; 2. P. v. d. Lans, Sassenheim, 19 pnt.; 3. E. van 't Oever, Lisse, 17 pnt.; 4. W. Janssen, Noordwijkerhout, 9 pnt.; 5. W. Knoppert, Noordwijkerhout, 8 pnt.; 6. H. v. d. Zwet, Lisse, 7 pnt. C-klasse: 1. N. Gastien 28 pnt.; 2. C. Meeuwissen 24 pnt.; 3. J. v. Diest 22 pnt.; 4. F. van Dorp 15 pnt.; 5. F. van Houten 10 pnt.; 6. J. Ver- gunst 9 pnt.; 7. St. van Graven 6 p. Zondag 12 januari zal wederom een cycle-cross en trainingsrit worden gehouden. Verzamelen half 10 in de Ruigenhoek. Feestavond postzegelver. Philate- lica". Dinsdagavond organiseerde de vereniging van postzegelverzame laars „Philatelica" een feestelijke bijeenkomst in „De Witte Zwaan". Onder de aanwezigen die voorzitter C. A. Gehrels mocht verwelkomen bevonden zich o.m. de heer Bakker, voorzitter van het hoofdbestuur van de landelijke vereniging, alsmede de heren Kemper en Beukers, resp. voorzitter van de afdelingen Amster dam en Noordwijk. Na het uitbren gen der gebruikelijke jaarverslagen hield de heer Bakker een interes sante causerie over het verzamelen van postzegels onder de veelzeggen de titel „Even snuffelen". Na het huishoudelijk gedeelte gingen aanwezigen over tot kienen. Nieuwe damclub opgericht. De zer dagen is te Lisse een nieuwe damclub opgericht die iedere maan dagavond bijeenkomsten houdt café „De Duif" aan de Hereweg. Het secretariaat wordt voorlopig waar genomen door de heer N. P. Dekker, Lisserdijk 411. Bevolkingsonderzoek op t.b.c. In de maand december zal wederom een algemeen onderzoek naar t.b.c. onder de bevolking plaatsvinden volgens de thans algemeen gebrui kelijke foto-methode. Vrijwilligers, die bij de organisatie van deze door lichting de helpende hand willen bieden, worden verzocht zich op te geven bij de afdeling Sociale Zaken op het Raadhuis, telefoon 3545. VOORHOUT Schietvereniging „St. Hubertus". In verband met event, toetreden van een nieuw lid, moest een kleine wijziging van 't huishoudelijk regle ment plaats vinden. Op een hiervoor uitgeschreven ledenvergadering werd art. 6 met bijna algemene stemmen gewijzigd. Na voorlezing van notulen en enige ingekomen stukken, werd na ballo tage als nieuw lid aangenomen de heer E. F. Knopperd. Besloten werd om te komen tot algehele herziening van statuten en Huishoudelijk reglement. Tevens zal de Koninklijke Goedkeuring worden aangevraagd. Geïnformeerd zal worden naar de kosten voor verzekering tegen W. A. Na deze bespreking ging men prijs, jassen om carbonade. lste prijs J. Winters; 2e prijs J. A. Verdegaal; 3e pr. G. Langeveld Hzn. Bridgeclub „Voorhout". De bridgeclub „Voorhout" speelde een viertallenwedstrijd tegen de club „Het juiste bod" uit Noordwijker hout, welke door Voorhout werd ge wonnen met 15 m.p. De uitslag was: Voorhout: echtpaar v. Beuren te gen Th. v .d. HulstJ. R. v. d. Nou- land 4215; mevr. mr. K. Casens- v. Rappard tegen BauwEbbe 35— 46; mr. Weve-Venne tegen Leferink van Dam 37—34; Casa de Groot te gen Hoek-Van Velzen 3741. Totaal Voorhout 151, Noordwijkerhout 136. Dit was de 4e viertallenwedstrijd te gen Het juiste bod. De stand is nu 31 in het voordeel van Voorhout. houten schuurtjes door stenen schuur tjes; de nieuwe schuurtjes te voorzien van betonnen kolenbergplaatsen en de droogclosets in de woningen te ver vangen door waterclosets. De omstandigheden waren destijds echter oorzaak dat vertraging ont stond in de uitvoering van het uitge stelde onderhoud van voor-oorlogse woningwetwoningen. Meerdere ma len werden besprekingen dienaan gaande gehouden doch steeds waren er oorzaken die uitvoering onmogelijk maakte. Zo stelde het rijk eén ver hoging van de bijdrage in het exploi tatietekort afhankelijk van een huur verhoging, doch deze wensten de be woners niet te betalen. Weer werd onderhandeld met de bevoegde in stanties en na vele besprekingen kwam men tot het resultaat dat uit eindelijk toch een huurverhoging van 1.43 per week, zou moeten worden betaald. Ook hiertegen bestonden weer bezwaren. Teneinde raad is een vereenvoudigd plan opgemaakt waar in wordt voorgesteld: het bouwen van stenen schuurtjes op paalfundering en vervanging van droogclosets door waterclosets. Alleen de kosten voor het laatst genoemde zullen een ver hoging van het woongerief met zich brengen, waardoor de huurverhoging zal worden beperkt tot f 0.45 per week. Het woord is nu weer aan de be woners van genoemde woningen of zij bereid zijn deze geringe huur verhoging te accepteren waarvoor zij dan weer een goede schuur achter hun woning krijgen en een meer hy giënisch closet. En dan moet nog van gemeentewege getracht worden een verhoging van de rijksbijdrage te krijgen. Weer een schoorsteenbrand. Gis teravond werd wederom de hulp van de brandweer ingeroepen voor een schoorsteenbrand, welke was uitge broken in de woning van de fa. A. W. Hoogerdijk aan de Puttekade. Een ondeugdelijke schoorsteen was oor zaak dat het plafond was gaan bran den. De met twee spuiten uitgerukte brandweer kon het brandje blussen met bluspoeder. Loop der bevolking. Per 31 dec. 1956 bedroeg het zielenaantal van Boskoop 9227 t.w. 4704 en 4523 vrou welijke personen. In 1957 werden ge boren 202 kinderen, waarvan 10P mannelijke en 94 vrouwelijke, ter wijl 32 mannelijke en 21 vrouwelijke personen overleden. Het aantal man nelijke en vrouwelijke personen dat de gemeente verliet (waarbij 21 per sonen emigreerden) bedroeg resp. 212 en 158. Het aantal inwoners bedroeg in Boskoop per 31 december 1957 dus in totaal 9304, t.w. 4706 mannelijke en 4509 vrouwelijke. In 1957 werden in Boskoop 63 hu welijken gesloten. Vogelvereniging zang en kleur. Tijdens de jaarvergadering van de Boskoopse vogelvereniging Zang en Kleur werd een ovezicht gegeven van de resultaten in 1957. Het aantal le den liep iets achteruit doordat een aantal in Waddinxveen wonende le den zijn overgegaan naar een aldaar opgerichte vereniging. Het ledental daalde van 58 tot 44 doch daarna meldden zich weer 7 nieuwe leden, zodat aan het eind van het jaar de vereniging 51 leden telt. De daagse tentoonstelling was voor de vereni- king weer een hoogtepunt van het jaar geweest. Betreurt werd dat de ere-voorzitter, de heer J. de Jonge, in verband met het slechter ter been worden niet meer zoveel activiteit kan ontplooien. Ook de financiële resultaten waren gunstig geweest zodat, zoals de voorzitter opmerkte, de vereniging na een kleine inzinking toonstelling, beschikbaargesteld door de heer A. H. Oskam, J. de Jonge. De bestuursverkiezing bracht geen wyziging aangezien de aftredende W. Langenberg, J. G. Romijn en M. v. d. Willik met vrijwel algemene stem men werden herkozen. HAZERSW0UDE (Dorp) Speeltuinvereniging. Het be stuur van de speeltuinvereniging op het dorp doet 'n dringend beroep op hen die het speeltuinwerk in hun ge meente 'n warm hart toedragen door op dinsdag 14 januari de algemene ledenvergadering in zaal Kroon (het Oude Raadhuis) te bezoeken. Men wordt erop attent gemaakt dat deze vergadering de doorslag zal geven of het speeltuinwerk in deze ge meente onder de gegeven omstan digheden doorgang kan vinden. Op aller komst wordt gerekend. Aan vang van de vergadering half acht, weer flink op beide benen is komen te staan. Hierna volgde uitreiking van de prijzen. Klasse I: wisselbeker, beschikbaar gesteld door Zang en Kleur: J. de Jonge. Klasse II: wisselbeker, beschikbaar gesteld door Zang en Kleur: J. de Jonge. Klasse III: wisselbeker, beschik baar gesteld door Zang en Kleur: J. de Jonge. Klasse IV: wisselbeker, beschik baar gesteld door de gemeente Bos koop J. G. Romijn. Klasse V: wisselbeker, beschikbaar gesteld door Zang en Kleur J. Ph. den Boer. Klasse VI: wisselbeker, beschik baar gesteld door notaris Smeenk J. Ph. den Boer. Klasse VII: wisselbeker, beschik baar gesteld door fa. Otto en Zn G. Ramp. Klasse VIII: wisselbeker, beschik baar gesteld door Zang en Kleur J. van Gemeren. Klasse IX: wisselbeker, beschik baar gesteld door Nijhoff's houthan del M. v. d. Willik. Klasse X: wisselbeker, beschikbaar gesteld door H. den Ouden zn J. van Gemeren. Klasse XI: wisselbeker, beschik baar gesteld door fa. Vuykvan Nes A. van Leeuwen. Klasse XII: wiaöelber, beschikbaar gesteld door Zang en Kleur M. v. d. Willik. Wisselbeker voor. het hoogste aan tal punten Harzers eigen kweek, be schikbaar gesteld door Zang en Kleur J. de Jonge. Wisselbeker voor het hoogste aantal punten tropische vogels, eigen kweek beschikbaar ge steld door de heer H. Colpa, J. Ph. den Boer; Wisselbeker voor het hoog ste aantal paanten over de gehele ten- LANGERAAR JAARVERGADERING BOUWVAKARBEIDERSBOND „ST. JOZEF" Gisteravond kwamen de leden van de Kath. Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef' afd. Langeraar in café Huig- sloot bijeen voor het houden van de jaarvergadering. De opkomst der leden was zeer goed. De voorzitter, de heer J. v. d. Laan, verwelkomde bestuur en leden. 'Hij hoopte op vlotte besprekingen en het was zijn wens, dat ieder het nieuwe jaar met frisse moed zou beginnen. Door de secretaris, de heer W. Hoo- gervorst, werd een uitstekend ver zorgd jaarverslag uitgebracht. Hierin werd het afgelopen jaar niet onver deeld .gunstig genoemd voor de bouwvakken, omdat de bestedings beperking zich hier liet gelden. Het ledental is gestegen tot 63. Een aan tal dat nog nimmer was bereikt. Ten slotte werd met nog enkele woorden gerept over het 25-jarig bestaan in april a.s. Penningmeester A. de Rijk had een dankbare taak, want het door hem uitgebrachte financiële verslag maakte melding van een flink batig saldo. Namens de controle-commissie deelde de heer M. Bader mede, dat boek houding en beheer in orde waren be vonden. De voorzitter bracht dank aan de secretaris en de penning meester over het door hen verrichte werk. In de controle-commissie voor het nieuwe boekjaar werden be noemd de heren Jac. Zevenhoven Gz, en Jac. Zevenhoven Cz. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. v. d. Laan, 1^. Slof en P. Zevenhoven bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het be danken van de heer W. A. Hooger- vorst werd voorzien door de verkie zing bij enkele candidaatsstelling van de heer Theo Zevenhoven Jz. In de plaats van ie aftredende voorzitter J. v. d. Laan werd tot voorzitter ge kozen de heer P. Zevenhoven. Alle gekozenen namen hun benoeming aan. Evenals vorig jaar werd aan de eerste en de tweede penningmeester een gratificatie toegekend. De g. a. kapelaan Lagerberg gaf aan het begin van het jaar naast zijn goede wensen, een behartigingswaar- dig lesje mee over een juiste levens houding. Men moet zich niet blind staren op uitsluitend stoffelijke za ken. Hoger is ons levensdoel, dat is hier en hiernamaals gelukkig te zijn. In ons geloof moeten we de kracht vinden om ook tegenspoed te kunnen dragen. Onder alle omstandigheden moet men het Godsvertrouwen be waren. Hierna sprak de districtsbestuurder de heer v. d. Meché. Nadat hij na mens het bondsbestuur de beste wen sen voor 1958 had overgebracht, dankte hij de afgetreden secretaris, die zal vertrekken naar een andere afdeling voor hetgeen hij deed voor deze afdeling. Ook de scheidende voorzitter verd dank gebracht. Ver volgens wijdde hij een beschouwing aan de moeilijkheden in het bouw bedrijf. Er zijn meer werklozen en al is het nog niet verontrustend, ze zijn er toch en dit mag niet uit het oog worden verloren. Goede vak lieden hebben de bestt kansen en daarom wees hij er nog eens op hoe belangrijk een goede vakopleiding is. Na de causerie van de heer v. d. Meché werden enige vragen gesteld. I waarop de spreker leerzame ant- NIEUWKOOP IJSCLUB HULDIGDE TWEE JUBILARISSEN De vergaderingen van de IJsclub worden sinds jaar en dag omstreeks St. Nicolaas gehouden, doch door drukke bezigheden van de voorzitter zo vertelde deze in de opening, moest de jaarvergadering van 1957 naar het nieuwe jaar verschoven worden. Hierna las de heer C. Kwakken- bos de uitgebreide notulen voor van de vorige vergadering, alsmede een keurig verzorgd open-winter-jaarver- slag, waarin we niet veel vernamen van winterse geneugten, dooh deste- meer de verdiensten werden geme moreerd van de beide jubilerende bestuursleden C. v. Houten en J. Kra nenburg. die beiden in de vergadering van 28 november 1932 waren gekozen en sinds die tijd 25 jaar onafgebroken liun beste krachten aan de yssport hebben gegeven. Namens het bestuur werden beide gehuldigd door voorzitter L. de Pater, die hen als blijk van waarde ring een luxe doos sigaren aanbood. De heer Stroombeek sekretaris-pen- ningmeester van de Z.H. IJsbond. weg van eigenaren zullen verwisse len. Zowel zaterdag- 11 als zondag avond 12 januari vanaf 8 uur zal een groot dansorkest de muziek verzor gen voor het bal o.l.v. de heer Hen- ny Boes. Een der grote veilinghal len is hiervoor tot balzaal ingericht. De opening van de fancy-fair, waarvoor toegang gratis is, is zater dagmiddag te 3 uur en zondagmid dag te 1 uur. Voor de stichting jeugd- en verenigingsgebouwen ho pen wij, dat men in groten getale naar de geheel verwarmde veiling hallen zal komen. Men kan dan ge nieten van een prettige ontspanning, een gezellig zitje, en men steunt te gelijkertijd een instelling die nu reeds veel werk verzet voor de toe komst van de eigen Veense jeugd. Vermelden wij tot slot nog, dat zaterdagmiddag voorafgaande aan de opening de muziekcorpsen „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarends- veen en „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering met een muzi kale rondgang de bezoekers naar de veilinghallen zullen trekken. Jaarvergadering Comité Ouden van Dagen Onder voorzitterschap van de heer M. Niewint hield het Comité Ouden van dagen zijn eer- woorden wist te geven. Na de rond. vraag sloot de voorzitter deze inte ressante vergadering. gewest Zuid-Holland en sloeg beide jubilarissen tot ridder van de gladde schaats, door hen de zilveren ereme daille op te spelden van de Bond. Na al deze opgewekte geluiden kon de heer P. Augustinus ook al als pen ningmeester een optimistisch geluid laten horen. De inkomsten bedroegen 637,88. De uitgaven 128,35, zodat er een batig saldo was van 509.83. Aan de kascommissie wordt nog toe gevoegd de heer A. A. R/uiterman. De aftredende bestuursleden P. Augustinus, J. de Koker en C. San- der worden bij akklamatie herkozen, nadat was vastgesteld, dat de leef tijdsgrens van aftreden van 70 jaar verschoven is naar 100 jaar. De heer G. Sanders stelde voor, voortaan geen kinderen van niet-le- den meer toe te laten bij de wedstrij den. Op voorstel van de heer Verdel zal men hiertoe nog niet overgaan, doch bij een volgende wedstrijd de namen van de kinderen noteren wier ouders geen lid zijn en deze trachten te bewegen lid te worden. Bij de rondvraag bracht de heer A. Bloos verslag uit van de kommissie, die een veld-ijsbaan in studie heeft. De pogingen zijn nog op niets uitge lopen, doch zullen worden voortge zet. Tot slot sprak de heer Stroombeek nog uitvoerig over de KNSB-verga- dering in Apeldoorn en over de ver hoogde kontributie-afidracht, waar uit blijkt dat deze een voorvechter is voor de kleine afdelingen, die het financiëel toch al zo zwaar hebben. Een flinke verloting bracht nog weer wat geld in het laadje. ROELOFAREfiSVEEM FANCY FAIR VOOR JEUGD- EN VERENIGINGSGEBOUWEN De stichtingscommissie voor jeugd- en verenigingsgebouwen ter plaatse zal wel niet gauw het verwijt te ho ren krijgen, dat zij niet actief ge noeg is geweest. Immers, sinds de laanvang van haar werkzaamheden heeft zij in velerlei vorm bij de in gezetenen de aandacht op zich ge vestigd en reeds een mooi bedrag bijeengebracht, hetwelk moet gaan dienen als basis voor de gevormde bouwplannen. Dat dit bedrag in ver gelijking met de relatieve bouwkos ten in feite nog gering is, is natuur lijk te begrijpen. Daarom blijft er voorlopig nog veel geld nodig. Mid dels het houden van een fancy-fair hoopt men hier thans een weikome aanvulling op te verkrijgen. Maan denlang reeds is er een comité aan het werk om deze fancy-fair voor te bereiden. Allereerst heeft men be slag weten te leggen op de grote veilinghallen. Hierin heeft men een groot aantal vermakelijkheden weten te plaatsen. Vermakelijkheden van formaat zelfs, waarvoor de welwil lende medewerking van kermisex ploitanten is verkregen. Dank zij veler medewerking heeft men ook de beschikking over een zeer veel noodzakelijke goederen, welke als en verslag van de laatste uitgaans dag kon de penningmeester, de heer S. Bakker, een verblijdend financi eel overzicht geven. Na de geslaagde toneelavond in november en de film- middag voor de jeugd, bleek er een behoorlijk batig saldo in kas te zijn. Dit jaar viert het Comité zijn 10- jarig bestaan en besloten werd om alle ouden van dagen in deze vreug de te doen delen. Op donderdag 16 januari e.k. zul len daarom alle personen boven de 65 jaar persoonlijk worden uitgeno digd voor een bijeenkomst in de Pancratiuszaal. En kaartwedstrijd, film uitgaansdag 1957 en een brood maaltijd staan op het program. In juli zal een jubileumtocht een feestelijke tocht worden voor al on ze ouden van dagen, doch dit blijft voorlopig nog een verrassing. Leidse Kaasmarkt nu in de Waag Naar wU vernemen zal bij wijze van proef gedurende de wintermaan den, de Kaasmarkt vanaf a.s. vrijdag 10 januari gehouden worden in het Waaggebouw (Boterhuis) te Leiden. prijs e.a. langs een aantrekkelijke selderij 20—25. Marktberichten GOUDA, 9 jan., Kaas Aanvoer 31 partijen, le kwaliteit per kg ƒ2.07 2.15. 2e kwaliteit ƒ2.002.06. Han del traag. LEIDSCHENDAM, Eieren Op de weekmarkt waren aangevoerd 53360 kipeieren. De prijzen waren voor: 4800 eieren no. 0 17.60—17.95; 6400 eieren no. 1 16.00—17.05; 17700 eie ren no. 2 15.00—15.80; 17800 eieren no. 3 14.5015.00; 5860 eieren no. 4 13 7014.25; 800 eieren no. 5 13.10 —13.40. R.A.VEEN, 8 jan., Bloemen BI. Druifjes 16—21. Freesia's 44—72. Troschrysanthen 58—61. Narcissen: Earley Glorie 28—48; Fortuna 33; Carlton 3542; Buxton 37. Tulpen: Crown Imperial 52—65; John Gay 55 Wintergold 43—60; Krelage 3864; Rose Copland 99—116; Lustige Witwe 79—91; Demeter 101—103; v. d. Eer den 8891; Sulpter Triumph 5154; Christmas Gold 57—59; White Sail 50—74; Early Queen 49—64; Prelu dium 70—76; Hillegarde 49—63; Pi- quante 1.00 per bos. Am. Anjers: Sim rose 17—23; Sim rood 1620; Bren- nei 1618 per stuk. TER AAR, 8 jan., Groente Wit lof 1 0.50—0.60; idem B 0.40—0.49; idem stek 0.050.28; spruiten 0.45— 0.54; idem B 0,280.36; glasandijvie 0.65—0.69; uien 0.13—0.14; boeren kool 0.130.15; prei 0.13; groene kool 0 10 alles per kg. Sla 0.06—0.07; knol selderij 0.100.18 per stuk. Boeren kool 0.90—1.10 per kist. VINKEVEEN, 8 jan Groente Andijvie 55 ct per kg; boerenkool 25; prei 16—19; spruiten All 22; witlof All 5058; witlof BI 59—60; witlof BH 42—55; petersolie 23 ct per bos; SPECIALE AANBIEDING Alléén: NIEUWE RIJN 54 to. 't Gangetje Leiden Telef. 23308 Woonhuis: Melchior Treublaan 46, tel. 22768 In onze collectie JAPONNEN vindt U nog enige exclusieve modellen 3T Wasmachinet f395-— met sneldroger merk Al- ba Lien onverwoestbaar gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigd' machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalinesvoorwaar den. Firma Dusoawa, Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48 Noordwijk Zee weg 1, Katwijk/Zee. Vloerkleden ƒ25.-; 2- pers. kapokbedstellen ƒ35; 1-pers. ƒ19; rijwielen ƒ25: boekenkast ƒ45; hangleg- kast 25: opklapbedden 15; wringers: babvledi- kanten; traplopers; drie wielerfietsjes: step; arm- fauteuils; losse stoelen: dressoirs. Nieuwenburg Hooigracht 55 (geen win kelhuis). Welk meisje wil mij in de huishouding komen helpen. Mevr. A. Menken—v. d. Drift. Ge versstraat 37, Oegstgeest. tel. 30614. „Kosine" geeft de hoog ste prijs voor goud zilvei en juwelen Grote keuze in verlovingsringen gou den. zilveren en ver/ '">r de artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken Stpenstraai no 16 fpl 26854 Kinderrliwielen f 25.- goedkoper. Door aankoop van enorme Dartii kindnr rijwielen. jongens en meisjes met remnaaf in 5 kleuren. Volle «arantle Thans f 58 alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden Kerkstr 48. Noordwijk* Zeeweg 1 Katwijk/Zee 2T Twee boekenkasten: 375x225 met 4 schuifdeu ren en 200x225 met 2 schuifdeuren. Eiken kleur. Voorts: divanbedden, ledi kanten. matrassen, tafels thonetstoelen. diverse kas ten. Pluym. Hooeewoerd 41. tel. 0171Ó—21266. 3? Goedkope herenkleding Werkjasies vanaf ƒ8.-: sportjasjes va. ƒ9.-: kos tuums v.a. ƒ25.-; regenjas sen v.a. 12.-. Winterjas sen, jekkers. Ook nieuwe kledinv, Het vanouds be kende adres v. Leiden. Groenewegen, Raamstecg 5. tel. 23759. f, Gitaars cithers, man- olines. koffergrammo foons. pick-ups. grammo- foonnlaten. enz. enz. te knop gevraagd wij betalen goede Drtis. Doet uw voor deel. W. Grönloh, Muziek handel Burgsteeg 9. Lei den. 7? Televisienieuws. Waar om moeten uw ogen eerst naar de maan zijn alvorens V overgaat tot aanschaf fing van een Hollandse kleurenfilter. Verkrijgbaar vanaf 4.-. Gijzenij. Mun- nikonstraat 43. Leiden, tel. 30899. Modern driezitsbank- stel met tien kussens van 675.- nu ƒ345.-: twee clubfauteuils met vier stoelen van 425.- nu ƒ175.-: vier clubfauteuils v. ƒ325- nu ƒ195,-. Nieu wenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). Als hier uw advertentie had gestaan, was zij de lezers niet ontgaan

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3