DUINSTREEK Oude Couranten RECHTZAKEN winkeljuffrouw Constructiewerkplaatsen ZATERDAG A JANUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Lissenaar bij autobotsing gedood Een ander ernstig gewond Op de grote weg UtrechtDen Bosch is gisteravond onder Beesd bij een autobotsing de 16-jarige V. uit Llsse omgekomen. Hij zat in een per sonenauto, bestuurd door P. uit Lisse, die bij het inhalen op een tegenlig ger botste. Zowel P. als de 16-jarige V. uit Lisse, die naast hem zat wer den zeer ernstig gewond. V. is in de loop van de nacht overleden in het ziekenhuis te Gulemborg. De inzit tenden van de tegenligger, ook een personenauto, de heren B. en K. uit Den Haag, werden licht gewond. De beide auto's werden totaal vernield. DE ZILK Onder zeer grote belangstelling, zowel uit onderwijskringen als van de burgerlijke overheid van Noord- wijkerhout, is vrijdag door pastoor J. Groen van de H. Hartparochie de nieuwe meisjesschool aan de Beu kenlaan in De Zilk, gemeente Noord- wykerhout en toegewijd aan O. L. Vr. van het H. Hart, ingezegend. Na het ritueel van de inwijding, heette pastoor Groen allen welkom en bracht vooral dank aan het ge meentebestuur voor de ondervon den medewerking. Na hem boden vele sprekers w.o. burgemeester P. M. v. d. Weyden, de architect Jacq. van Velzen uit Haarlem, de binnen huisarchitect de heer F. N. Duyn uit Heemstede, en de heer Jac. Rem merswaal, hoofd van de parochiale IJ. Hartschool hun gelukwensen aan. De school, gebou-vd onder archi tectuur van de heren Jacq. van Velzen te Haarlem en W. Kuitems te Hillegom, door de fa. Waleveld Zn. te Haarlem, maakt een fraaie indruk. Behalve een ruime en lichte aula is het gebouw verdeeld in 13 frisse klaslokalen, alles in moderne tinten geschilderd, fraai gestoffeerd en gemeubileerd en verzien van de modernste leermiddelen. Voor de aula heeft de Haagse kunstenaar Jan Waltman een fraai mozaïk Vervaardigd van glas op be ton, voorstellende de patrones van de school. Tot hoofd van de nieuwe meisjesschool, die maandag 6 janu ari haar poorten opent, is benoemd de heer A. C. v. d. Berg, afkomstig uit Lisse, voorheen hoofd der school te Schermerhorn. De heer v. d. Berg was reeds eerder bij het Zilkse onderwijs werkzaam. Het is de be doeling dat later nog een gymnas tieklokaal wordt bijgebouwd. NOORDWIJK OUDSTE INWONER 101 JAAR De oudste inwoner van Noordwijk dè heer A. v. Rooyen, vierde giste ren in huize „Dalrust" zijn 101e verjaardag. De gezondheid van deze krasse baas laat nog niets te wensen over. Tal van gelukwensen zijn hem op deze heuglijke dag deelachtig ge worden. Klaverjascompetitie De laatst gehouden competitiewedstrijd van de Klaverjas vereniging T.O.G. in café De Beurs bracht de volgende uitslag: D. Wijnands 5206 p.; P. Koelewijn 5199 p.; L. v. d. Berg 4978 p.; A. Wijnands 4923 p.; Mevr. Vink 4718 p.; Mornhout 4655 p.; P. Borst 4410 p.; A. de Ruiter 4407 p.; P. Romijn 4384 p.; G. v. Schie 4359 p. Hedenavond zal in De Beurs een grote klaverjas-drive worden ge houden. Volleybal-competitie Het eer ste deel van de Volleybal-competitie van Sportverenigingen uit Noordwijk en Omstreken is nu afgewerkt. On danks het grote aantal verenigingen hetwelk hieraan deelneemt, had dit deel van de competitie een zeer vlot verloop, dank zij de ondervon den medewerking van meerdere heren, die zich beschikbaar stelden als scheidsrechter. De uitslagen van deze week zijn: dames: TeylingenK.V.C. 31; M. S.V.—P.T.T. 3—0. Heren: N.P.S.V.—R.T.V. 0—3;Ona R.T.V. 2—2. De drie hoogst ge plaatsten in deze competitie zijn: Dames: N.V.C. 8 wedstr. 15 p. M.S.V. 10 wedstr. 13 p.; Teylingen 11 wed str. 13 p. Heren: Sios 10 wedstr. 20 p.; R.T.V. 11 wedstr. 18 p.; M.S.V. 10 wedstr. 15 p. Medische dienst De zondags dienst zal worden waargenomen door Dr. Mulder, tel. 2230. De Duin randapotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor spoedge vallen doorlopend. REJNSBURG Afscheid G. Hogewoning. In 'n kort gezellig samenzijn nam dinsdag morgen na afloop van de veiling, de directeur van veiling Flora, de heer G. Hogewoning afscheid van het per soneel in de cantine van de veiling, alwaar hij toegesproken werd door de heer M. van der Heul, voorzitter van de personeelsvereniging. Deze sprak zeer waarderende woorden tot de scheidende directeur waarbij hij zijn grote dank namens Ivet personeel uitsprak voor de prettige samenwer king tussen personeel en directeur én hem in zijn nieuwe werkkring veel goeds toe wenste. De heer Hogewo ning dankte de heer v. d. Heul voor zijn welgemeende woorden en wenste hem en het personeel in hun verdere loopbaan het allerbeste toe. Geb.: Willibrordus Jacobus Corne- lis, z. v. P. H. van Diemen en P. van den Berg; Cornells z. v. S. K. Ra- vensbergen en A. de Mare; Wilhel- mina Hendrika d. v. N. Glasbergen en H. van den Haak; Elisabeth d. v. W. Kromhout en A. van Egmond; Wobbe z. v. N. Driebergen en G. E. Westra, Hendrik Johan z. v. W. J. Vrijhof en K. Boer; Aaltje Geesje d. v. J. M. Achterberg en C. J. de Mooij. Overl.: te Leiden: Gerrit van der Vijver 62 jr. e. v. C. de Feij, eerder van L. Hogewoning. SASSENHEIM Medische dienst Zondag 5 jan. jls. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr. H. Kwint, Sassen- heim, tel 7263 en dr H. Walenkamp, Warmond, tel. K. 1711—220. Geb.: Bernardus M. Th., z. v. G. J. Beijk en A. C. A. Vermin; Hendrik, z. v. J. A. Faber en A. Bergman; Leendert J., z. v. F. W. J. Vink en T. Hazenoot; Gijsbertus z. v. G. van der Niet en W. L. Freke; Louise J. M., d. v. P. J. IJdema en M. J. Lem; Maarten, z. v. P. Meijer en M. W. Bakhuizen; Leendert, z. v. L. den Duik en I. Tuit; Adriana M. J., d. v. J. C. Mens en R. van de Pol; Antoi nette E. M., d. v. J. Q. Janssen en C. M. Kortekaas. Getr. M. Deuster, 26 jr. te 's-Gra- venhage en J. de Ridder, 26 jr.; C. H. L. Langelaan, 27 jr. en J. G. v. Rijn, 27 jaar. Overl.: Maria Hornan, 84 jr.; Cor nelia E. Fhilippo, 36 jr.; Johannes v. Zonneveld, 69 jaar. VOORHOUT Medische dienst Zondag 5 jan. a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door dr. H. Kwint, Sassen- heim, tel. 7253 en dr H. Walenkamp, Warmond, tel. K. 1711—220. VOORSCHOTEN Cursussen voor dames Voor vrouwen en meisjes boven 20 jaar is er gelegenheid cursussen te vol gen in: knutselen, bloemenschik- ken, repareren van matrassen en stoelkussens, e.d.; naaien en knip pen, kookcursussen waarin de lera res de bereiding van de verschillen de gerechten demonstreert. De cursussen worden in samen werking met de Federatie V.V.H., gegeven door leraressen van de Commissie Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande in Z.-H. Zij om vatten 6 wekelijkse lessen van 2*4 uur, de kosten bedragen 3.50 per volledige cursus. Voor kdken en bloemenschikken 25 ct. extra per les voor materiaal. Men kan zich tot 10 januari a.s. opgeven bij de secretaresse van de Federatie, Mevr. Uyterlinde, Pape laan 48, telef. 2756. P.T.T. De hulpbestellers van de P.T.T. de heren M.J. Smit, J. J. de Bruyn en H. van den Hoorn, allen te Voorschoten, zijn thans in vaste dienst bij het Staatsbedrijf van de P.T.T. benoemd. Zondagsdienst De dienst der doktoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waarge nomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, telef. 2520: voor wijk verpleegster: Gezondheidscentrum, telef. 2177. WARMOND Medische dienst Zondag 5 jan. wordt de doktersdienst waarge- magazijn te Leiden een japon gestolen had. Eerst had ze een japon gekocht, maar die moest ze ruilen. Toen zag ze een tweede japon, waarvoor ze niet genoeg geld had. In een opwelling hdd ze toen de tweede japon ook mee genomen. „Als de eerste japon direct goed was geweest was het nooit ge beurd". De rechter besloot deze zaak aan te houden voor het inwinnen var een voorlichtingsrapport. LOODDIEFSTAL. Een 37-jarige metaalbrander uil Leiden werd door de Haagse poli tierechter conform de eis veroordoeld tot twee weken voorwaardelijke ge nomen door dr. H. Kwint, Sassen- vangenisstraf met twee jaar proef- heim, tel. 7253 en dr H. Walenkamp,! tijd en daarvan een jaar toezicht van Warmond, tel. K. 1711—220. 4 vJ:"~ WASSENAAR Geb.: Peter, z. v. A. Sluimer en C. Varkevisser Maria Johanna Henena Gerarda, d. v. P. C. van der Eerst en J. H. van der Kleij; Robert Francis- cus, z. v. JJ. P. Ruijgrok en M. J. E. Lingerak; Philip Clarence Simon An thony z. v. J. O. Helsdingen en P. J. Haringhuizen; Roelandia Maria, d. v. G. v. Heen en en J. H. Janssen; Fre- derik Joseph Alexander, z, v. F. A. v. Agtmaal en M. P. A. ten Brink; Eduard z. v. J. Nieuwenhof en J. E. Sep; Frank Peter, z. v. R. H. Meijer en A. M. F. Mönnich. Getr.: J. M. C. van der Garden en A. J. C. Waelput; B. Vrijburg en M. v. Leeuwen; G. H. Bilderbeek en G. Onderlingen; A. M. van der Peel en J. M. Kuijpers; J. Kautz en J. A. Oostdam; A. K. H. Lakemeijer en E. K. Junker. Overl.: J. L. Paardekoper, 56 jr.; J. C. M. Both, 76 jr.; J. R. Th. ïrn- mink, 99 jr.; L. E. Eustis, 84 jaar. HAAGSE POLITIERECHTER. OPWELLING. „Het was de eerste keer en ik zal het nooit weer doen", zei een 37-ja- rige vrouw uit Katwijk tegen de Haagse politierechter. Ze stond te- recht omdat ze op 6 juli in een mode te LEIDEN Op dinsdag 7 jan. a.s. des n.m. 2 uur zullen t.o.v. deurwaarder W. Bloem, door de beëdigde makelaar A. H. Zellenrath, in de zaal J. van Zijp, Hooglandse Kerkgracht 40, te Leiden, publiek contant worden verkocht: KLEURCOLLECTIE TAPIJTEN Hierbij zijn: Perzische-, Smyrna-, Oosterse- en andere tapijten in diverse maten en soorten. Hall- en serrekleden, slaapkamer- en bij kleed jes, lopers, kussens, tafel- en divankleden, wand- en sierkleden, schoorsteen- dressoirlo pers. FRAAIE MEUBELEN waarbij Parkersalon, dito losse fauteuils, En gelse- en Kloosterfauteuils, worteln. en eiken commodes, bureaux en salontafels, Kristal- en glaswerk, serviesgoed, kop- en schotels, schil derijen, tafel- en bedlinnen, dekens en wat verder te zien zal zijn. BEZICHTIGING: maandag 6 jan. van 26 uur dinsdag 7 jan. van 1012 uur. Tijdens de veiling worden alle goederen getoond. Onderstaande F.N.O.P. RIJSCHOLEN waarborgen U, door hun diploma een «edegen opleiding In 19S8. TE LEIDEN: Telefoon KRET'S Autorijschool, G. v. d. Laanstraat 4 KWAK'S Verkeersinstituut, Zoeterwoudsesingel 104 LEIDSE AUTORIJSCHOOL. Hooigracht 66 SECURIT, Breestraat 103 STALLINGA, Hogewoerd 56a VAN STRATEN, Pieterskerkhof 26 Verkeersopleiding TON VAN DEN BOS Korte Mare 4 31722 b.g.g. 22402 VLASVELD, Telderskade 28 30704 TE NOORDWIJK: VAN MEYLAND, J. v. Henegouwenweg 7 017192213 TE VOORSCHOTEN: DE PAUW, Pauwenstraat 22, 01717—2140 Zij verstrekken U gaarne alle inlichtingen. 30429 22803 21280 25915 24949 22888 Door deze deel ik U mede, dat mijn bedrijf per 6 januari a.s. zal worden overgenomen door de heer L. Holshuijsen. Ik dank U voor het in mij gestelde vertrouwen en ben er van overtuigd dat de heer L. Holshuijsen door zijn vakbekwaamheid ook uw vertrouwen zal weten te winnen. Hoogachtend, H. Niepoth Sr. WIJNHANDEL EN SLIJTERIJ Levendaal 166B Leiden Hierdoor deel ik U mede, dat de Wijnhandel en Slijterij van de heer H. Niepoth Sr, Levendaal 166B, Leiden, op 6 januari a.s. door mij zal worden overgenomen. Ik zal alles in het werk stellen U tot volle tevredenheid te bedienen en hoop daar door het in de heer H. Niepoth Sr gestelde ver trouwen eveneens te mogen verkrijgen. Beleefd aanbevelend, L. Holshuysen NIEPOTH'S WIJNHANDEL EN SLIJTERIJ Levendaal 166B Tel. 22717 Leiden Gevraagd een flinke jongen voor hel bloembollenbedrijl C. J. M. VESTER - Voorhout Terstond gevraagd wegens teleurstelling, flinke Banketbakkerij en kokerij ALKEMADE, Parkweg 284, Voorburg (bij viaduct Leidschendam). Telef. 778381. LEIDEN bericht, dat van 6 januari 1958 af een interim-divi dend van 6%. onder aftrek van 15% dividend-belas ting, betaalbaar wordt ge steld bij de Amsterdam- sche Bank n.v. te Amster dam en haar bijkantoren, alsmede ten kantore van de Rotterdamsche Bank n.v. te Leiden. Op dividendbewijs no. 42 wordt betaald: 'ner aandeel van ƒ500. 25.50 per aandeel van 100. ƒ5.10 Leiden. 3 januari 1958 De li.il. Neti. EleciroM Maatschappij Ie Leiden bericht, dat vanaf 6 ja nuari 1958 een interim di vidend over het boekjaar 1957 van 6% onder aftrek van 15% dividendbelasting bij alle kantoren van de N.V. Rotterdamsche Bank betaalbaar is gesteld. Od dividendbewijs no. 41 der Aandelen serie A en B zal derhalve worden be taald: Per aandeel van 500. 25.50 Per aandeel van 100. ƒ5.10 Leiden, januari 1958 Spaarbank ▼an de COöP. Boerenleenbank „LEIDEN-OEGSTGEEST" Lelden: Rapenburg A3 Oeggtgeest: Deutvtraat 7 freiefaontjeó PERSONEEL 2* Net rJc. meisje gevr. voor 14 dagen i. d. schoon maak. In Zoeterwoude. Br. onder no. 6296 bur. v. d. bl. 2" Gevraagd: meisje, van 95 uur. zaterdagmiddag vrij.-Of werkster van 9 12 uur. Knappere. Narcis straat 1, Voorschoten. 2 Bj:.a. rJc. huishoudster leeftiid 68 jaar. genegen bij man of vrouw alleen tegen inwoning de huis houding waar te nemen. Geen huwelijk. Br. onder no. 6308 bur. v. d. blad. Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op vrijdagen 17 en 24 januari 1958 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, bli inzet en afslag publiek te verkopen onder Leiden: 1. Pand bestaande uit rui me werkplaats met achter, huis en bovenwoning en erf Hooigracht 73, groot 116 c.a.; woonruimte 1ste etage en zolderkamer on- verhuurd en ontruimd te aanvaarden, overige woon ruimte en werkplaats sa men verhuurd voor 13.10 per week. 2. Bedrijfspand Van der Werfstraat 34a. groot 52 c.a.. bestaande uit winkel en pakhuisruimte met af zonderlijke bovenwoning, samen verhuurd voor 15.30 per week. 3. Woonhuis met erf Vol dersgracht 27, groot 54 c.a. verhuurd voor 10.40 per week. 4. Woonhuis met erf Vol dersgracht 29, groot 50 c.a. verhuurd voor 7.60 per week. 5. Woonhuis met erf Raamstraat 14 groot 54 c.a. Dit perceel onverhuurd en ontruimd te aanvaarden. 6. Woonhuis met erf Noordrundersteeg 8, groot 31 c.a., verhuurd voor f6.40 per week. 7. Woonhuis met erf Tol lensstraat 12, groot 56 c.a.. verhuurd voor 7.25 per week. 8. Woonhuis met erf Uiter stegracht 162, groot 49 c.a. verhuurd voor 6.10 per week. Lasten per jaar plm. 1. ƒ54 88; 2. ƒ50.27; 3. 25.63; 4. 20.03: 5. 14.52; 6. ƒ14.64; 7. ƒ17.83: 8. 12.70. Bezichtiging: 14. 16, 21 en 23 jan. van 24 uur nam. Betaling koopp. 24 febr. 1958. Kopers van perc. 1 en 5 dienen zelf te zorgen voor het verkrijgen van woon vergunning. Inl. verstrekt gen. notaris. Tel. 32341. 2 B.z.a. r.k. huishoudster 42 laar in klein midden- standsgezin 1 a 2 personen Br. onder no. 6309 bur. v. d. blad. 2 Biedt zich aan: r.k. werkster, voor alleen maandag. Te bevr. Jac. Verhaar. Kolk 10. Oud- Ade. 2 Gevraagd: meisje voor de huishouding 86 uur. Grote was buitenshuis. 1 middag vrij. v.g.g.v. De Kempenaeretr. 20. Oegst- geest. 2 Nette werkster gevr. voor 3 ochtenden of 2 hele dagen per week. Mevrouw Boogmans. De Sitterlaan 123. 2 Jongeman, wil zater dagmiddag productief ma ken. Onverschillig welk werk! Brieven onder no. 6310 bur. v. d. blad. 2 R.K. Meisje. 19 Jr.. b.z. a. per 1 maart in huishou ding en/of winkel (kruid.) intern r.k. milieu. Br. on der no. 6282 bur. v. d. blad. 2 Lampe, Leiden vraagt voor haar veranderatelier een assistent-coupeuse, Breestraat 161. de reclassering, met bovendien nog 20, boete of vier dagen. In januari 1957 had verdachte bij de N.V. Hol- landsche Constructiewerkplaats la Leiden, waar hij vanaf zijn 14e jaar al in dienst was, een aantal loden **ln- gen weggenomen. Hij had deze voor ƒ25,— aan een opkoper verkocht en daarbij een valse naam opgegeven. Desgevraagd antwoordde verdach te, dat hij geen schulden had, dat hij niets op afbetaling had gekocht of zo iets dergelijks. „Dat hoor je tegen woordig anders maar al te vaakH, zei de politerechter. Verdachte had het geld gebruikt voor nieuwe schoenen voor zijn zoontje. Tegen zijn vrouw had hij gezegd dat hij het geld over gespaard had. Hij had het geld eigen lijk niet nodig gehad. „Het zal me geen tweede keer gebeuren", ver- verzekerde hij. BALOORIGHEID. „Ik was in een balorige stemming. Er zat een zekere sensatie in", gaf een 58-jarige monteur uit Sassenheln» voor de Haagse politierechter als verklaring voor het feit, dat hij in Leiden gedurende 1956 en 1957 aan de Koningstraat bij de aanleg van een elektrisch station telkens koper had weggenomen. Hij werkte daar in dienst van de N.V. Elektriciteitsbe drijf Z.-Holland. De rechter vond het maar gevaarlijk als ballorige stem mingen hierop uitdraaien. „Ik wil het niet tegenspreken", zei verdachte. De rechter besloot nog geen vonia te vellen, maar eerst de uitslag af te wachten van een reclasseringsrapport 2 Gevraagd een flink r.k. meisje. A. J. Knijnenburg, Rhijngeesterstraatweg 31, Oegstgeest. tel. 20058 2 Strijksters en nette meisjes gevraagd bii: Stoom- en Chemische was serij ..De Zon", fij-ma H. J. Dieben. Zoeterwoudsesin gel 23. Op gezinswas be langrijke korting. AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline bamo trompet sax. klaiinet en drumcur- sus Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pre pectus Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5 tel 24358 2 Aangeboden: bloemis- terijverg. A en B. koude of warme kas. koop of huur. J. Elstgeest, Zuid einde 99A, Roelofarends- veen. tel. K1713—291. 2 Aangeboden 30 ton koe mest en varkensmest. H. J. Vaneman. Zuidweg 35. Rijpwetering. 2 Alt op de Mare. Inzet ten van nieuwe pakkingen in bedkruikstoppen. klaar terwiil U wacht. 2 cent p. millimeter. 2 Pako-prints. Het foto succes van dit iaar: ver grote afdrukken 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent Fotornoort Fotoh N v d Horst Doe Steeds de eerste met het nieuwste! 2 c.v. N. Bakkei tJzn. Roelofarendsveen K 1713 487 in Groententeeitver- gunningen en Sierteelt- vergunningen 3? De Knittax breit in enkele uren wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare natro nen. Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Leiden, tel K 1710—23214 2 Wasmachines f 395.— met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de Enkele beschadigde machines belangriik goed koper Ook op gemakke- tiike betaling voorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48 Noordwijk Zee weg 1 Katwijk/Zee 2 Dames polshorloges. Edel doublé 17 st Anker onbr veer schokvrij (In- cabloc). In de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit Geen f79.50 slechts f 57 50 ..De Goedkopere Zaak' S v. d Water en Zn. Haar lemmerstraat 207. 2 Houthandel ,De Burcht' Nieuwstraat hoek Hoogl. Kerkgracht. Geperf. hard board 244x122. 386x122 305x122 bij hele platen 2.50 m2. Plasticplaten in 24 kleuren, teeelboard v.a. 5.75 m2. Aanbev. R. Kan tebeen. 2 Tuin- en bloemzaden. Soortecht en hoge kiem- kracht. Bii vroegtijdige be stelling 20% kortin" Vraagt onze nieuwe prijs courant W. Segaar U Zn Zaadhandel. sedert 1887. Diefsteeg 8. Leiden. 2 V.IV zig-zag naairaach. van de ..Victoria" Werke A G Neurenberg (Did sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Roovackers Leemanstraat 31 Leiden tel 31324 3? Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrij- wielen Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbelebuurt 11. Rijns- burg tel K 1718—2917 3? Behalve auto-, motor-, scheeps- en verlichtines- batterijen leveren wil alle aanverwante artikelen eed water ooolklemmen viltjes vet massastrips startkabel Accu service Groenen. Nieuwe Riin 106 Tel 2314U Leiden 2 Roovackers en naaima chines een begrip, prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn Naai machinehandel Roovackers Leemanslraat 31. Leiden, tel 31324 3? Kinderrilwtelen f 25.— eoedkoper Door aankoop van enorme partij kinder rijwielen jongens en meisles met remr.aaf in 5 kleuren Volle garantie Thans f 56 alleen con tant Fa Dusoswa. rurt markt 2 Leiden. Kerkstr 48. Noordwijk: Zeeweg 1 (atwiik/Zee 3? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3 3? Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslamoies automaat van fotohandel N. v. d Horst Doezastraa^ 39. tel 24702. 3? Wil leveren u, ruime solide hangkasten met hoe- denplank 54.-50. legkas ten. 6 vakken 59.50. dub bele kasten 110.-, boe ken-. keukenkasten, enz. Ook uitneembaar. ..De Timmerwinkel", Uiterste- f;racht 168. b. d. Oude Rijn el. 20051. 3? Met 'n schrijfmachine maakt U snel keurige brie ven en gelijk copieën. Een prima machine is o.a. de ..Kolibri" in tas. 260 contant ol in 2. 6. 9. 12 mnd. Vrijblijvend demon stratie en proefplaatsing. Hees icantoormachines Ho gewoerd 92. tel. 31983. 2 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar Nog mooier nog solider, nog krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66 68 Eigen financiering Tel 31292 2 Aangeb.: stalen woon boot, kamer, keuken, sl.- kamer, w.c.. hanglegkas- ten. Direct te aanvaarden. Prijs 1400.-. Te bevragen G. Lantrok, schip Haar- lemmervrt. (Kwaakbrug). 2 Rijwielstalling per dag per week en per maand met sleutel. Grote inboe del: boekenkasten, bureaus diverse kasten, tafels, stoe len. bankstel, typetafel, di van. opklapbedden. divan bedden, matrassen, ameu blementen. kassa. Pluym. Hoogewoerd. koopt inboe dels. Tel. 21266. 3? Direct te aanvaarden een wooi arkje. zeer ge schikt voor weekendbootie Voorzien van gas en licht met ligplaats. Te bevragen Herenstraat 90. n.m. 7 uur. Leiden. Te koop een grijze sportkinderwagen. in goe de staat, ook als wandel wagen te gebruiken. Prijs 45.-. Binnenweg 43. Rijp wetering. 2 Autohoezen, kappen, pyama's complete bekle dingen, sponsrubber zit tingen, asbakken, spiegels, jashaken. bloemvaasjes. armsteunen. zonnekleppen rubbermatjes, vloermatten kaplak. ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuijk, Autobekleder, Morsstraat 46. tel. 30552. Leiden. 2 16 man. geluidsfilm- projector. in uitstekende staat, zeer geschikt voor grote zaal. gekost 3000.— tegen lage prijs, moderne stoelen met echt rundlede. ren bekleding. Nieuwe Rijn 60. let speciaal op 60. tel. 22150. 2 Bouwgrond te koop, tussen Rijn en dijk. gem. Zoeterwoude. 840 m2 voor 4 huizen. Br. onder no. 6280 bur. v. d. blad. 3? Gash., faut.. schriifm., badkuipen, als nieuwe ra dios. pick ups. gasfornuis, huiskameretoelen. mahonie stoelen, vloerkleden, tafels electr. wasmachine, haar den. kinderbox, ledikan ten, spiralen, linnenkasten. Nieuwe Riin 60. let op no. 60. tel. 22150. 3? Schaatsen v.a. 1.50 d. Daar. Hanglegkast 25.-: 2 mod. clubfauteuils met 4 stoelen 75.-; grote en kleine rijwielen ƒ20.-: vloerkleden en matten, kachels, driewielerfietsjes, bedstellen, oüklanbedden. tafels, enz. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen win kelhuis). GEVRAAGD 3? Kleuterleidster zoekt kamer met huiselijk ver keer. genegen te helpen s avonds, eventueel week end. Br. onder no. 6286 bur. v. d. blad. 2 Pension. Heer (bank employé) zoekt zit-slaapk. met volledig pension (weekenden afwezig) per 1 of 15 febr. a.s. Br. met opgaaf van prijs etc onder no. 4780 bur. v. d. blad. 3? Een net r.k. kosthuis gezocht voor een jongen van 28 jaar; liefst in Lan- geraar en omstreken. Br. onder no. 4959 bur. v. d. bl. 2 Gevraagd: een in goede staat zijnde uitschuiftafel van minimum 214 m. Brie ven met prijsopgaven aan Norremeerstraat 62, War mond. T Onderwijzeres. 27 jaar. zoekt vriendin. Br. onder no. 6791 bur. v. d. blad. 3? A.s. echtpaar zoekt ka mers. gemeubileerd of on gemeubileerd. Br. onder no. 6307 bur. v. d. blad. TE HUUR 3? Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 oers Ail riak» verzekering De zaak met de grootst mogelijke «ar- vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto- \erhuur Van t Hóflstraat 11 Leiden tel 22300 352 Opel Rekord 1957 t» huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con- sul beiden met radio, en Morris Minor. Alléén nieuw materiaal, billijk ta rief. Stlpdonk. Hoogl Kerkgracht 80 tel 316Ó8 K-iiauiicuj, v^uswinunc en Consuls Garage v. d. Pijl. Stompwiik. tel. 1916-K 1761. 3T Aj» bruidjes wij ver huren lste klaa brulde- toiletten, compl m sluier handschoenen en taaie, ook bont en maraboe- capes. Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig. Fa J J Sloos en Zn.. Stille Rijn 11 Telef 20868 W0NINGRUIL <7? Wonlngruil. Aangebo den een zeer goed en zon nig huis met flinke tuin in Leiden. Gevraagd: een huis met 5 kamers, dat zich schikt voor inwoning. Br. onder no. 6291 bur. v. d. blad. 2 Woningruil: Aangebo den te Den Haag aan hoofdverkeereweg: vrije etage, 4 kamers, keuken, badkamer, fietsenbox. Ge vraagd: 5-kamer woning, omgeving. Hoge- of Lage Mors of Oepstpeest. Brie ven: H. J. Geenjaar. Loos- duinsekade 523, Den Haag. DIVERSEN 3? Engels. Grondige exa menonleiding hat.oelscor respondentie spreek vaar- digheid. Cambridge Spoedopleiding Emigran ten Vertalingen. W Ver boog Leraai Engels beë dlgd Tolk/Vertaler. Prof Cert Cambridge Univer sity Steenschuui 18 Lei den Telefoon 25335 3P H. P. de Prle, Schilder. Behanger, wenst cliëntèle. vrienden en bekenden een Z. N. 2 Magnus bindt uw Illus- straties weer in twee ste vige banden, vanaf 8.50. Gave afleveringen. Lange Raamsteeg 31. Leiden, tel. 31591. bekende nieuwe adres: Muziekinstituut D. van Wouw (voorheen Rapen burg) thans gevestigd- Kort Galgewater 8 (ver Jenfcde v. d. Steenstraat) Tel. 20458. Piano. Accor deon; Guitaar enz. Uitslui tend vol uur privélessen. Geen tariefsverhoging! T Een dier kwtjt? Een dier gevonden? Stichtine Amivedi: mevr. J. Brons- SSÖIi- Zeemanlaan 57 tel 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami- vedi neemt geen dieren oo in pakken van 5 K.G. a I 0.78 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPEHGRACHT 32 LFinrw

Leidse Courant | 1958 | | pagina 9