Pitmanschool UiUULGAT öéymmTAD DE LEIDSE BIOSCOPEN U.V.S.-D.H.C. Zeldzaam fraai Nieuwjaarsconcert door het Madrigaalkoor Alma Mater-kinderkoor Minder schapen naar Leiden minder schepen dóór Leiden SCHUDEI's CITROEN Landsteiner onderscheidingen voor bloedgevers uit Leiden en omgeving ZATERDAG 4 JANUARI 1958 DE LEIDSE COUR. PAGINA 5 dat zo'n buitengewoon mooi vocaal-concert zo slecht bezocht was? Wij vermoeden, dat de datum de oorzaak is en men nog niet terug was van Kerstvakantie of Nieuw jaarsbezoek. Dit kwaliteitskoor heeft echter zo'n zeldzaam programma uit gevoerd, dat een verwijt over zo'n A Cappella zang is een van de specialiteiten, waarop Willem Mizée zich mag beroemen. In de drie delen van Strategiers „Cantica pro tem pore natali" kon het koor op over tuigende wijze de voorname zang- cultuur demonstreren, die het zich heeft eigen gemaakt onder leiding van Willem Mizée. Een opmerkelijke de Leidse Courant van donderdag 1.1. heeft men een korte inleiding kunnen lezen tot de interessante werken, die de dirigent met zijn uit stekend ingezongen Madrigaalkoor zou uitvoeren. slechte opkomst gemotiveerd is. In eigenaardigheid van Mizée's dirigeer- j -■*—j j—trant is de ingetogen wijze waarop hij het werk van Benjamin Britten „A ceremony of Carols" laat zingen, waarin de componist op fraaie wijze gebruik maakt van het Gregoriaans. Aanvankelijk moge men in het koor te strijden hebben gehad met de leegte van de zaal, de stemvoe ring werd meer en meer helder ir de levendige en harmonisch interes sante compositie van de Engelse componist, welke Mizée wonderwel ligt en waarvan ons' klimaat niet zo ver verwijderd is van de bakermat van Brittens welluidende, toeganke lijke muziek. De begeleiding alleen door de ijle tonen van de harp was simpel en ontroerend. Daar de com ponist dit werk oorspronkelijk voor jongenskoor met harp heeft geschre ven, heeft Julius Harrison een mooie bewerking ervan voor gemengd koor geschreven en deze werd uitgevoerd. Niet alleen door het reine klank idioom, maar zeker niet minder door het feilloos kunstzinnig harpspel van mevrouw Margot Broeders ging een grote bekoring uit van de drie soli en Interlude in Brittens werk, waar door een onverdeeld genot werd ge smaakt. Gisterochtend op de ïste vrijdag in 't nieuwe jaar - was de Hartebrugskerk om 9.30 u. slechts ten dele bezet. Maar die er waren, waren zeer belangstellend, en die er niet waren hebben iets moois gemist, om dat het de eerste uitvoering was, wel ke het nog niet lang geleden Alma Mater kinderkoor gaf. Dit tijdens het H. Officie te doen is een mooie ge dachte. Wat wij van dit jeugdkoor, dat onder leiding staat van Simon Dekker, hoorden is veelbelovend. De ze jonge koorleider-organist studeer de aan de Kerkmuziekschool te Utrecht o.a. bij Albert de Klerk, en hy was het dan ook die de grote voor- en tussenspelen op het mooie orgel vertolkte, terwijl een jeugdige assistent voor een nauwgezette koor begeleiding zorgde. De serieuse jonge dirigent had het ondernomen met de circa 50 meisjes en jongens de Kindermis ter ere van Jeanne d'Arc van G. Wienk in te studeren en keurig uit te voeren. De muziek is eenstemmig van onze tijd,1 en als intonatie daardoor niet zo een voudig, als men zou denken. De Hol landse tekst is van de dichter Piet Broos. De woorden van diepe bete kenis zijn zeer geschikt om de aan dacht van het kind op het grootse gebeuren aan het Altaar te vestigen en zodoende te leren kennen. De kinderen wisten, wat zij zongen. De leider gaf een kundige en ar tistieke leiding. Kinderen hebben'de neiging veel te luid te zingen, wat niet mooi is, maar dat was hier niet het geval. Zonder aan frisheid in te boeten, zorgde Simon Dekker voor een ronde, vrije toonvorming, devote voordracht, dóódsimpel en eenvou dig. De articulatie zal hij ongetwij feld meer en meer onderhanden ne men; aangezien het duidelijk is dat hij begaafd met paedagogisch-muzi- kaal talent, de kinderen boeit, en met vriendelijke hlik, maar vaste hand de puntjes op de i zet. Gesticht door de devote zanglust van de kinderen, is onze indruk, dat wanneer onze jonge stadgenoten, aangespoord door hun ouders, blij ven volhouden, door de goede ver zorging van de leider, steeds meer het artistieke doel bereikt zal kun nen worden. Dit toch is het streven Van de dirigent om de kinderen de diepere waarde van de muziek te le ren kennen, de tekst te leren bele ven en met goede smaak en beschei denheid te leren uitvoeren. De eerste stap is met succes geweest. De orgar nist Dekker eindigde met een muzi kale improvisatie naar de thematiek van de sympathieke Missa Jeanne d'Arc. jVTA DE PAUZE twee grote werken van Koda'ly Zoltan. Met mees terschap voor het koor geschreven, melodisch rijk en zeer persoonlijk. De vrome tekst van Pange Minqua werd welhaast bovenaards ver-1 klankt. Ten slotte Koda'ly's Missi Brevis, welke door orgel laat bege leiden. Hoezeer toegewijd was het koor, bewogen en dirigent in het| smeekgebed „Kyrie eleison"; dan het „Christe eleison", door enkele sopra- i nen rein en mooi; waardevol was het „Agnus Dei" speciaal het „Do- na nobis Pacem". Alt tenor en bas I gebruikt de componist bij de woor- i den „Qui tollis peccata mundi". In de Gloria was het de gewijd decoratieve kunst van de meester, die door de vertolkers naar waarde I werd geëerd. Majestueus klonk I „Glorificamus" en „Gratias agimus". Wat nog meer te roemen: voor-1 dracht, stemmenmateriaal, doorvoe ling van wat de componist aan ver- I hevens schreef? De Credo: harmo-1 nische spannend. Diep dalend, som ber, uitgeput: „Et incarnatus est" en „Crucifiscus etiem pro nobis". Ont spannend het slotaccoord, rijk aan fantasie niet gering zijn de eisen hier gesteld aan dirigent en koor leden. Bekoorlijk en zinvol is het „Sanctus", waarin de componist de warme, zelfs schroeiende kleur laat oplossen in de melodische eenvoud van het „Benedictus". Het koor zong prachtig onder de artistieke en bezielde leiding van Willem Mizée, dank zij de vooraf gaande gedegen scholing en de uit gesproken feeling, waarover dirigent en koor blijkbaar 'tegenover deze muziek beschikken. Bram Martijn, volkomen opgewas sen tegen z'n omvattende taak, heeft aan het electronisch orgel veel mooi en goed werk gedaan in de niet te onderschatten begeleiding. Mocht hij eenmaal over een fraai pijporgel be schikken, dan zou de illustratieve werking, dank zij het ideale instru ment, nog groter diepgang krijgen. Mizée en zijn medewerker Martijn mochten voor de technisch vrij uit gegroeide reproductie veel enthou siaste toejuichingen in ontvangst ne men. J. KORTMANN PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits Engels Frans Nederlands Spaans Het afgelopen jaar heeft 84.000 schapen op de Leidse veemarkt ge- j bracht. Dit is voor deze veemarkt een recordgetal. In 1954 werd dit getal I bijna bereikt, maar in andere jaren I was het getal schapen meestal aan- I merkelijk minder. Toch had de tota- I le aanvoer van schapen naar de Leid- se veemarkt enige duizenden hoger kunnen liggen, indien niet de handel de laatste tijd bijzonder traag is ge- I weest. Dis is onder invloed van de j internationale toestand, de schapen- markt is sterk afhankelijk van de I buitenlandse handel, en België en Frankrijk hebben voor de invoer be- Advertentie perkende maatregelen ingevoerd. m v O DUBBEL GESTOOKTE NV DE CONDOR DISTILLEERDERIJ IEIDEN (Advertentie; KANTOOR KAMER VAN KOOPHANDEL LEIDEN WORDT VERBOUWD De leden van de Kamer van Koop handel en Fabrieken Rijnland heb ben in hun nieuwjaarsvergadering goedkeuring gehecht aan een ver bouwingsplan van het kantoor aan de Stationsweg 43. De verbouwing heeft op de eerste plaats ten doel een betere indeling van de kantoorruimte, daarnaast wil men de verbinding tussen de beide panden verbeteren, de achtergevel van 't gebouw wordt recht gezet. De kosten van de gehele verbouwing be dragen 75.000. COMMISSIE KAMER VAN KOOPHANDEL RIJNLAND In de vergadering van de Kamer van Koophandel' en Fabrieken voor Rijnland werden de volgende com missies benoemd: Commissie voor bedrijfsruimte: J. H. van der Kloot; W. G. J. van der1 Linden; A. Oosthoek; J. P. van der Stoel; L. R. van Vliet. Aldus word J. KORTMANN besloten. Commissie voor bouwmaterialen, voorziening: G. J. den Heeten; P. J. van Hoeken; A. Oosthoek; C. Sweris. Aldus werd besloten. Commissie voor colportage en af betalingen: P. A. de Jong; C. F. Meer poel; W. J. E. Tissing. Commissie voor het handelsregis. ter: J .A. E. Aalders; S. J. Anes; N. Langezaal; F. H. Nieuwenhuizen- Segaar; F. J. E. Urlus. Commissie voor de makelaardij: P. J. van Hoeken; H. L. van der Horst; D. Houtzagers; D. L. Landman; J. G. J. Verhey van Wijk; T. M. H. v. Wa- veren; L. Zitman. Aldus werd beslo ten. Commissie inzake uitverkopen: P. A. de Jong; C. F. Meerpoel; W. J. E. Tissing. Commissie voor vervoer en ver keer: P. J. van Hoeken; Ir. M. C. de Jong; F. van der Meer; E. S. Prins. Aldus werd besloten. Commissie vestigingswet: C. Bos; A. Vogelaar Mr. W. J. M. Kerck- hoff; J. H. van der Kloot; C. D. Ligt- voet; C. F. Meerpoel; G. Schrama; W. J. E. Tissing. Commissie afvalwaterzuivering: Ir. J. J. G. van Hoek; J. H. van der Kloot; F. H. Nieuwenhuizen-Segaar; J. G. J. Verheij-van Wijk. De commissie voor bedrijfsruimte Katwijk werd opgeheven. Casino Ook in Leiden draait weer, zoals op vele andere plaatsen in ons land, de uitzonderlijk mooie en ontroerende tekenfilm van Walt Disney „Bambi".. Deze film is in staat alle zorgen volkomen te doen vergeten, niet alleen in de besloten heid van de bioscoopzaal, doch ook daarbuiten, lang na het zien ervan. Wie de film al een keer gezien heeft zal zeker de gelegenheid niet voorbij wilen laten gaan, de kennismaking te hernieuwen: de belevenissen van de dieren, niet in het minst van Bambi en de olijke Stamper, het ko nijn, zullen hem weer volkomen in beslag nemen. De anderen kunnen niet nadrukkelijk genoeg worden aangeraden, dit ontwapenende mees terwerkje te gaan zien. Toegang ale leeftijden. Lldo. De film „The Prince and the showgirl" is een opname uit de Kroningsfeesten in 1911 te Londen, waaraan gefingeerd natuurlijk wordt deelgenomen door de groother tog Charles, regent van de Balkan- staat Karpathië, zijn minderjarige zoon Nicholas, de koningin-weduwe, de schoonmoeder van de regent. Tij dens de feesten wordt een revue op gevoerd in een der Londense theaters dat met een bezoek van de groother tog vereerd wordt. Een der revue- sterren, Elsie Marina, wordt door de groothertog uitgenodigd voor een in tiem souper. Zij is verrast als zij be merkt, dat er slechts voor twee per sonen is gedekt en neemt de benen. Bij de laatste deur loopt zij de groot hertog tegen het lijf, die haar na tuurlijk weer meetroontDe ont vangst valt Elsie echter helemaal niet mee, want haar aanbidder is te veel bezet door staatszaken, maar als hij avances maakt, is zij op haar beurt erg teruggetrokken. Zo ver loopt de nacht en de volgende dag viert Elsie haar triomfen door de uitnodiging van de koningin-moeder om de plechtigheid der kronings feesten mee te maken. Zij rijdt mee in de stoet, ^beleeft" de plechtigheden en keert terug op de ambassade, waar zij „staatszakelijk" wordt in de vrede tussen vader-regent en zoon-koning weet te herstellen. Merilyn Monroe speelt op geraf fineerde wijze de rol van de „aan beden" revuester tegenover Lau rence Oliver als de verliefde groot hertog. Het is een uitstekende ver filming van Terrence Rattigan's kos telijke comedie onder regie van Lau rence Oliver. Het is een showfilm in klein formaat, om het luchtig ge heel door de KFC alleen voor vol wassen goedgekeurd. Luxor Slechts weinigen hebben de opzet en het verloop van de Spaanse burgeroorlog nu twintig jaar geleden volkomen begrepen. Ook niet Robert Jordan, de hoofd persoon uit Ernest Hemingway's ex cellente boek „Voor wie de klok luidt". Niettemin is deze gruwelijke periode uit de geschiedenis van het Avondland een waarschuwing voor het Westen: een boodschap, die niet veronachtzaamd mag worden. Alleen om deze reden is het een geluk, dat het verhaal zulk een schitterende verfilming heeft gekregen. Een jong, Amerikaans idealist is op zijn reis door Spanje door de burgeroorlog overrompeld. Hij is achter de linies van de „witten" te rechtgekomen en heeft zich daar bij partisanen aangesloten, die in het gebied der opstandelingen een ver twijfelde guerilla voeren. De regeringstroepen smeden grote aanvalsplannen en Jordan krijgt opdracht om de brug, die zij zullen gebruiken om versterkingen aan te voeren, op te blazen. Vier dagen voor de aanval arriveren Jordan en zijn oude strijdmakker nabij de brug in het kamp van een louche lafaard, die in die streek het verzet heet te leiden. De groep raakt in penibele om standigheden, niet in het minst door de laffe houding van de „hoofdman" die hoewel voortdurend dronken, de enige man is, die de groep na het opblazen van de brug een veilig heenkomen zal kunnen wijzen. Jor dan beseft het gevaar en verliefd op een meisje dat een toevlucht in het kamp heeft gevonden ziet hij, dat hy slechts drie dagen heeft om volmaakt gelukkig te zijn. In zijn liefde voor het meisje geeft hij zijn leven om, na het gelukken van de opdracht, de aftocht van de verzets groep te dekken. De duur van deze boeiende film is bijna twee en een half uur, zodat men moet zorgen op tijd in het the ater aanwezig te zijn. K.F.C. keu ring: Volwassenen. Trianon Het verhaal van „Ari ane" behandelt het thema van de liefde wel op een ongewone manier. Hier is het nl. een piep jong meisje, dat verliefd wordt op een oudere man met een overrijke ervaring op dit chapiter. De man is weliswaar een niet te versmaden partij,, hij is nl. een Amerikaanse miljoenair, maar geld speelt blijkbaar geen rol in het romantische hoofdje van het Parijse meisje. Zij is trouwens naar het hotel van de miljoenair gekomen, meer uit nieuwsgierigheid en om hem te waar schuwen, dat er een bedrogen echt genoot klaar stond om hem een kogel door het lijf te jagen. Om dat te ver hinderen nam zij zelf de plaats in van de vrouw, waardoor de bedrogen echtgenoot om de tuin geleid werd. Zij had zich daarna bescheiden wil len terugtrekken, maar hoe gaat dat? Van het één komt het ander. Om in druk te maken gaat zij zelfs hoog op geven van haar (gefingeerde) vroe gere amourettes en het eind van net liedje is, dat beiden serieus van el kaar gaan houden. De charme van de film ligt in het optreden van Awdrey Hepburn, die gesecondeerd wordt door Gary Cooper en Maurice Chevalier. Daar het ver haal zioh afspeelt in een (weliswaar opertte-achtig luchtige, maar toch op de achtergrond aanwezig zijnde) sfeer van echtbreuk, is het minder geschikt voor jeugdige toeschouwers, weshalve de KFC de toegang heeft gesteld op 18 jaar. Rex „My gun is quick" wil zeg gen, „mijn revolver gaat spoedig af" en dus wordt er geschoten. In het be gin belooft het er vreedzaam aan toe te gaan, want de detective Mike Hammer geeft een Uitgehongerd meisje soep en geld om uit haar be narde omstandigheden te geraken. Maar dan wordt het meisje overre den. Is het een ongeluk of is het mis daad; Mike zal dat wel even uitvis- DE TIJD ZAL HET HELEN In de Marktsteeg heeft bijna een eeuw lang een stoomleiding de enige verbinding gevormd tussen het fabrieksgebouw van de n.v. Fabriek van Wollen dekens v. h. J. Scheltema en de drogerij van dat bedrijf. Drie meter vijf en veertig bleek al die jaren hoog genoeg voor het hoogst opgeladen marktvervoer, dat een enkele keer zijn weg door de steeg koos. Nooit heeft iemand hinder van de buis ondervonden, hoewel de maxi mum toegestane hoogte van een be. iaden motorvoertuig 3.80 meter be draagt. Gistermiddag omstreeks één uur reed een trekker de Marksteeg bin nen, waarvan de oplegger precies vijf centimeter te hoog was voor de buis. Die werd geramd en brak op twee plaatsen. Tengevolge hiervan, ondervindt de drogerij van het bedrijf enige stag natie. De schade aan de leiding be draagt ongeveer vijfhonderd gulden. De vraag is nu, wie de schade moet betalen want de politie, nieuwsgierig of de dekenfabriek ontheffing ge- i noot voor de betreffende bepalingen, kreeg tot haar verwondering te ho ren, dat de leiding kadastraal be schreven staat en dat het bedrijf nooit een vergunning had behoeven aan te vragen. In honderd jaar kan heel wat veranderen! Wielrijder aangereden. De veertienjarige H. v. Tol uit de Van 't Hofstraat werd gistermiddag op de kruising van Herenstraat en Andries Schotkade aangereden door een wielrijder, die onverwacht naar rechts van richting veranderde. De jongen, die zelf ook op de fiets was, viel door de aanrijding van zijn rij wiel en brak zijn rechteronderbeen. De E.H.D. bracht de jongen naar een ziekenhuis. Anti-rolschaatsactie. Steeds meer jongens en meisjes gaan de openbare rijweg vooral de geasfalteerde wegen beschou wen als een rolschaatsbaan. Dat blijkt niet zonder gevaar, doch waar de lieve jeugd zich zelfs achter stads bussen en andere motorvoertuigen laat voortslepen lokt zij het gevaar ook uit. Deze overweging heeft de politie ertoe doen overgaan, een anti- rolsohaatsactie in te zetten. De jongens en meisjes die op rol schaatsen op de rijweg worden aan getroffen, worden verzocht op het trottoir te gaan spelen. Wanneer ze na herhaald waarschuwen geen ge volg geven aan dit verzoek, lopen ze gevaar dat ze hun rolschaatsen twee weken zullen moeten missen. Mocht dat nog niet helpen, dan overweegt de politie nog strenger maatregelen. Diakenwijding. Op zondag, 12 januari a.s. hoopt de eerwaarde frater Chrysologus o.f.m. (Hein Lagerberg uit Leiden) in de parochiekerk van St. Pascalis van Bay Ion aan de Neuhuyskade te Den Haag, de H. Wijding van het diaco naat te ontvangen. R.K. begraafplaats „St. Barbara' De maanddienst op de r.k. begraaf, plaats „St. Barbara" aan de Zijlpoort is niet op maandag 6 januari a.s., maar op dinsdag 7 januari. Directeur Bril. De heer F. C. Wieder ir., die sinds 25 maart 1949 adjunct-directeur was, is met ingang van 1 januari j.l. tot directeur benoemd van de N. V. Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill te Leiden. Dr. B. A. van Proosdij volgt hem op als adjunct-directeur. Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida Margaretha Maria dr van H. A. L. van den Berg en C. M. H. Neelissen; Elizabeth Catharina dr van A. G. Humme en A. Oudshoorn; Jacoba Elisabeth dr van W. M. van Dijke en W. Slappen- del; Susanna dr van W. M. van Dy ke en W. Slappendel; Romy Frede- rika Christel dr van J. G. Nijhof en C. O. B. H. Reinke; Cornelis zn van C. Kuyt en S. van 't Wout; Wille- mijntje Alida Jella dr van A. Jan sen en W. C. Boelee; Veronica Pe- tronella Maria Theresia dr van C. J. Halvemaan en R. Libochant; Ly- dia dr van J. C. H. Bentvelzen en K. de Vrueh Aaldert Jan zn van J. Klunder en H. W. Pol; Margan Louise dr van N. Arends en L. J. Repko; Nicoline Jacoba Maria dr van J. C. P. Springorum en G. P. C. M. Smits. Ondertrouwd: J. T. A. M. Hen driks en M. van Hagen; H. van Hoe ken en M. Korink; J. P. Casparie en J. M. van Alphen; A. F. G. W. Nijs en H. Kühler; T. Rietkerk en E. L. Botermans; A. P. Slewe en P. S. Bekkering; J. van Hout en J. C. Bos; J. P. Zonderon en J. A. van Mook; R. E. Spijker en J. M. W. van Weerlee; A. van Riet en L. M. J. Wakka; G. Bregman en A. C. den Held. ZUSTER LOUISE VAN DEN BRINK OVERLEDEN. Zuster Louise van den Brink, die van 22 september 1917 tot 31 januari 1945 directrice van het Diaconessen- huis te Leiden was, is in Apeldoorn, waar zij de laatste jaren woonde, overleden. De Leidse markt en havendienst heeft nog op ander gebied de invloed van de tijdsomstandigheden kunnen vaststellen. Het getal schepen n.l. dat door de stad ging of Leiden als bestemming koos is sinds augustus van dit jaar aanzienlijk minder dan het vorig jaar. Men kan het uitleg gen als een symptoon van de beste dingsbeperking. Zandschippers bij voorbeeld zijn afhankelijk van de bouwnijverheid, geringere activiteit in deze sector kan schepen stil leg gen. ZONDAG 2.30 UUR SPORT WEDSTRIJDEN AFGELAST De Koninklijke Nederlandse Hoc- keybond heeft in verband met de ge steldheid der terreinen alle wedstrij den welke zoor vandaag en morgen waren vastgesteld, afgelast. KORFBAL AFGELASTE WEDSTRIJDEN In verband met de gesteldheid der terreinen zijn alle door de Kon. Ned. Korfbalbond voor vandaag en morgen vastgestelde wedstrijden in de dis tricten Zuid-Holland, Oost, Noord en Zuid afgelast Ook de wedstrijden van de regionale bonden in die dis tricten gaan niet door. In de grote cursuszaal van het Ac. Ziekenhuis werd gisteravond de Landsteiner-plaquette de onder scheiding voor het 15 maal afstaan van bloed uitgereikt aan: Th. A. Ausems, Alphen a. d. Rijn, J. Bijlo, Hillegom, J. van Geldere, W. Berkheij, beiden Katwijk a. Zee, W. Barnard, P. F. de Boer, C. M. Boom, B. M. van Brummelen, mevr. C. van BrummelenKoolhaas, H. Flaman, F. Groenewegen, mevr. G. H. J. HaanHofkes, N. H. van Haar lem, mevr. W. v. d. HoekZoet, F. G. M. Langebroek, P. Loekenbach, E.Maarseveen, J. Marijt, mevr. J. J. NeuteboomKnol, P. van Noort, C. P Omtzigt, M. H. de Reede Jr., Chr. Trommelen, A. Versteeg, mevr. C. L. VoorbijSusan, M. J. de Vos, C. N. H. Waasdorp, allen te Leiden, J. C. J. van Kampen, Lisse, E. H. Moens, Oegstgeest, J. Streng, H. L. P. Pee- ters, beiden Voorschoten. De Landsteiner-penning voor het 5 maal schenken van bloed, werden overhandigd aan: Ch. L. de Keyzer, Alphen aan den Rijn, A. P. van Noort, mej. P. A. van Noort, beiden Benthuizen, mej. A. Buitenhuis, Boskoop, M. P. Ochse Freiwald, Haarlem, Ph. de Geldere, Hazerswoude, C. J. Haasnoot, Kat- sen en de weg, welke hij daarbij i wijk, mevr. M. ÊlsgeestVerdoes, volgt, is de inhoud van dit filmver- Katwijk aan Zee, J. Hogenes, Koude- haaL Toegang 18 jaar. kerk a. d. Rijn, A. J. Bekoov, J. K. v. d. Berg, M. v. d. Berg, W. Boogert, C. M. J. Boom, mevr. C. J. Borgers van Orden, M. L. Brasker, D. F. Devilee, J. J. Devilee, P. Dullemeyer, W. R. Ie Feber, mevr. M. FuchKa- paan, P. S. Geertsma, J. v. d. Have, P. G. Huisman, B. J. Janson, C. H. Klein, H. de Koning, J. W. Krabbe, mevr. H. Lepelaar—den Hoed, A. van Mastricht, mej. C. M. A. Mulder, C. P. Omtzigt, J. A. Paalman, C. J. M. Poulus, D. P. M. Rietdijk, mevr. H Scheepsberichten AAGTEKERK 3 jan. rede Colombo 7 jan. te Colombo verwacht; ALWAKI 3 jan. v. Kobe n. Yokohama; AMSTEL- BRUG 3 jan. v. Dakar n. Rotterdam; ANNENKERK 3 jan. te Suez; BANG- GAI 3 jan. v. Manilla n. Singapore; BILLITON 3 jan. v. Labuan n. Sorong; BRITSUM 3 jan. v. Shapour n. Dam man; DIEMERDIJK 3 jan. te Curagao; DUIVENDIJK 2 jan. v. Los Angeles n. San Francisco: ESSO ROTTERDAM 3 jan. v. Antwerpen n. Perzische Golf; EREMAT 3 jan. v. Berre n. Piraeus; KELLETIA 3 jan. v. Duala n. Curagao; KOSICIA (t.) 4 jan. te Trinidad; LIE VE VROUWEKERK 3 Jan. v. Hamburg n. Bremen; LOENERKERK 4 jan. te Bahrein; LUTTERKERK 3 jan. te Ge nua; MAETSUYCKER 3 jan. v. Tand jong Pr. n. Soerabaja; MARNELLOYD 3 jan. te Suez; ORANJE 3 jan. van Southampton n. Genua; OUWERKERK 4 jan. te Kobe; POLYPHEMUS pass. 3 jan. Malta; RADJA 5 jan. Suez verw.; RIOPW 3 jan. v. Siain n. Balikpapan; RIJNDAM pass. 3 jan. Kaap Race; SCHELWIJK (O 3 Jan. v. Curagao n. Buenos Aires; SINGKEP 4 jan. te Singapore; SLAMAT 3 jan. v. Soerabaja UTRECHT 3 jan. v. Narvik n. R'dam; STRAAT JOHORE 4 jan. te Aden; THELIDOMUS (t.) 3 Jan. te Port Said; VASUM (t.) pass. 3 jan. Gibraltar; VIVIPAPA (t.) 3 Jan. v. Portland naar New York; WILLEM RUYS 3 jan. van Singapore n. Belawan; AMSTELDIJK 3 jan. te Rotterdam; BLITAR 3 jan. van Rotterdam n. Port Said; MENTOR 8 jan. v. Amsterdam n. Hamburg; WIL LEMSTAD 3 jan. v. Amsterdam via Do ver n. George Town. Marktberichten LEEUWARDEN 3 jan. Zuivel. Gouda volvet 1.901.91; Edammer 40+ 1.761.77. Stemming goed. TER AAR 3 jan. Groente. Wit lof 1. 0.60—0.70; idem B. 0.37—0.59; idem stek 0.020.30; spruiten 0.64 0.71; idem B. 0.52; glasandijvie 0.6? 0.70. idem B. 0.500.57; waspeen 0.21 0.30; kroten 0.09; witte kool 0.08; prei 0.41, alles per kg. sla 0.06 per stuk, knolselderij 0.080.15 per stuk, serderij 0.100.11 per bos, boeren kool 1.102.00 per kist. KATWIJK AAN DEN RIJN 3 jan. Groente. Waspeen export 2234.50 Waspeen binnenlands A 1936; Was peen binnenland B 11.5016.50; Spruiten A 5089; Spruiten B 17— 20; Andijvie A 7376; Andyvie B 2336; Knolseiderie 11—26; Boeren kool 3133; Breekpeen 611; Rode kool 5.30—9.80; Uien 17.20—18; Gele kool 9.80—9.90. ROELOFARENDSVEEN, 3 jan. Bloemen. Cyclamen 3158; Tros- chrysanthen 2070; Blauwe Druif jes 17-21; Nascissen: Early Glory 2953; Carlton 46—51; Tulpen: lm- A. M. Schercn-van Loöyen, J. 3:|^tor JHSi _Wintergold 44—62; Sulphur Triumph 1.101.15; Preludi um 7078; Roland 9095; Freesia's: zaaigeel en wit 30—77; Marijke 1.30— 1.70; Blauwe Wimpel 62—1.15; Oranje Zon 87—91 per bos. Am. Anjers: Sim rose 2538; Sim rood 22—37; Bren ner 2227 per stuk. Groenteveiling. Witlof 59.00; Andijvie 45.00—63.00; Kropsla 3.00; Spruiten 21.00 per 100 kg. Stoofsla 25—37 per kist. VINKJEVEEN 3 jan. Groente. Andijvie 5564; Boerenkool 34; Groene kool B 10; Rode kool 12; Prei 26; Spruiten A II 58; Spruiten B II 52; Waspeen A H 15; Witlof A 63—66; Witlof A II 56-62; Witlof B I 63; Witlof B II 46-60 cent per Heykoop, A. Polak beiden te Leider dorp, W. Los, Leimuiden, C. S. Neder- pel, J. van Royen, beiden te Noord- wijk aan Zee, mevr. P. Kroon—v. d. Berg, A. J. van Schooten, beiden te Noordwijkerhout, mevr. A. v. Leeu wen, W. Sira, beiden te Oegstgeest, mej. W. J. Th. Bartels, Oud-Ade, mej. M. J. J. Bladel, J. Hoogeboom Jr., C. M. L. v. d. Hoorn, P. J. J. Lan- gev:ld, allen te Sassenheira, Broeder Augustinus, J. H. v. d. Holst, Th. War merdam, J. P. Went, allen te Voor hout, W. de Vreugd, mevr. M. Zoe temelkReding, beiden te Voorscho ten, W. Beesems, J. E. Hartman, mej. C. A. P. M. Hertog, L. A. v. d. Steen, allen te Wassenaar J. M. Th. Ammer- laan, R. Hiemstra, J. D. Hulsbos, C. H J. Redegeld, H. C. Turk, J. A. Zand- kg. Peterselie 1232; Selderij15-^32 bergen allen te Zoeterwoude. cent per bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3