RIJNSTREEK weeckelykse CRonycke Scherp Draak van Guido van Deth kon zijn draai niet vinden Tentoonstelling „De Zwaluw" en „Columba" in Leiden ZATERDAG 4 JANUARI I958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuws van Alphens Bouwpastoor Aan alle weldoeners en weldoen sters van de op te richten Pius-paro. chie een hartelijk Zalig Nieuwjaar. 1958 is begonnen met goed nieuws. De burgemeester van Alphen a. d. Ryn belde op Kerstavond op, dat de regering geld beschikbaar heeft ge steld om de nieuwe R. K. Lagere School te bouwen. Dat is inderdaad pracht nieuws! Wat is een parochie zonder school? U begrijpt dat dit nieuws me goed gedaan heeft Het zal nu wel niet lang meer duren of de vergunning voor de bouw van de noodkerk zal ook wel gauw afkomen. Dit jaar is een voornaam jaar voor de Pius X parochie. Met volle moed gaan we 1958 tege moet. Verleden week eens wezen kijken in de noodkerk van pastoor Burkxen in Den Haag. Het ziet er goed uit, maar ik heb wel gezien dat het wel wat moet worden aangekleed, een kaal gebouw is niet bevorderlijk voor de devotie. Misschien zijn er nog mensen met een goed hart, die nog iets willen gireren op 664172 v. d. parochie Pius X, te Alpnen a. d. Rijn, A. GROEN, BOUWPASTOOR Bevorderd. De heer J. S. Wijfje, stationsbeambte der Nederlandse Spoorwegen alhier, is met ingang van 1 januari 1953 bevorderd tot adjunct, commies. ALKEMADE Geboren: Gerardus J. C. W. zn van J. C. W. v. d. Berg en G. P. C. van Velzen; Petronella C. C. dr van G. J. I. v. d. Zwet en C. M. Dobbe; Eleonora G. J. dr van Th. Hille- brand en C. Th. Koot; Viktor K. zn van C. Groothof en E. C. Osnabrug- ge Wilhelmina H. M. dr van M. S. v. Ruiten en A. E. Verdel; Cornelis A. zn van J. C. Hogenboom en G. J. v. Haastregt; Martinus H. M. zn van P. W. v. d. Meer en J. K. Bakker; Wilhelmus J. M. zn van C. v. d. Staren en M. W. v. d. Zwet. Ondertrouwd: J. J. Hogenboom en C. J. M. Straathof; S. Bokhorst en J. van Tol. Getrouwd: M. C. Dingenouts en K. A. J. T. M. v. d. Wal; A. M. van Amsterdam en M. J. M. Th. Kennis. Overleden: Johannes Hogenboom 66 jr; Abraham Oudshoorn wonende te Leiden 61 jr. BOSKOOP „JAAP" LEEUWRIK, MET PENSIOEN In een daartoe speciaal belegde bij eenkomst heeft het personeel van het gemeentelijk gasbedrijf, afscheid ge nomen van de heer J. Leeuwrik, die gedurende de 43 jaar als stoker is werkzaam geweest. Allereerst werd de scheidende functionaris toegesproken door de Russische soldaten poogden uit te wijken Het Wcstduitse „Bildzeitung" meldt vandaag dat de Oostduitse politie en Russische militairen vrijdag hebben verhinderd, dat zeven ongewapende Russische soldaten uit Oost-Duits- land uitweken. Deze vluchtpoging zou nabij de Westduitse plaats Esch- wege zijn ondernomen. De deserterende soldaten, die van uit een wachttoren door Oostduitse politiemannen werden beschoten, stietten in een bosje op een patrouille van de Oostduitse politie, waarna een handgemeen ontstond, aldus heb ben ooggetuigen „Bildzeitung" mee gedeeld. Even later werden de vluch tende militairen overmeesterd door Russische soldaten, die in allerijl met een vrachtauto waren aangevoerd, zo meldt de „Bildzeitung". Poolse geleerde loopt naar 't Westen De Amerikaanse minister van jus titie, William Rogers, heeft vrijdag bekendgemaakt, dat de internatio naal bekende Poolse geleerde dr. Jerzy Leon Nowinski naar het wes ten is overgelopen en donderdag asiel in de Verenigde Staten heeft gekregen. Dr. Nowinski is 52 jaar en zeven jaar hoogleraar geweest aan de uni versiteit van Warschau. Hij is voor al op de hoogte van het Russische onderzoek op het gebied van hoge temperaturen, veroorzaakt door wrij ving van de lucht op metalen. Dit onderzoek is van beslissend belang met betrekking tot de ontwikkeling van straalvliegtuigen, ballistische ra ketten en kernreacties. Dr. Nowinski is in oktober in de V.S. gearriveerd. Hij had van de Poolse regering toestemming gekre gen een reeks lezingen te houden aan de John Hopkins-universiteit. direkteur van het bedrijf, de heer M. G. Constandse. Deze zeide o.a., dat allen die met hem omgingen de heer L. hebben leren kennen als een hu maan mens, die dag en nacht klaar stond als het om de belangen van het gasbedrijf ging. Voor uw trouw en plichtsbetrachting zijn wij u zeer dankbaar. Spr. besloot met de wens dat de heer Leeuwrik nog vele jaren van zijn welverdiende rust zou mo gen genieten terwijl hij hem een waardevol boekwerk aanbood en een ingelijste luchtfoto van het fabrieks complex. Vervolgens sprak de fa brieksbaas, de heer Berger, die o.a. de kameraadschappelijke samenwer king noemde en een imitatie gashou der aanbood. Voorts hadden de col lega's gemeend „Jaap" op een specia le wijze te moeten onderscheden door een medaille op zijn borst te spel den. Onder grote hilariteit werd een madaille van uitzonderlijk groot for maat waarop gegraveerd: Van 's-mor- gens vroeg tot 's-avond laatwas Jaap een beste kameraad "1914 1968", opgespeld. Als laatste sprak de heer L. Slinger die er op wees dat de heer Leeuwerik met de heer West maas en spr. zelf tot de drie oudste medewerkers behoorde, daarom neemt hy met enige weemoed van daag afscheid. Ook het kantoorperso neel is zeer erkentelijk voor de altijd ondervonden prettige samenwerking en de goede verstandhouding. Spr. besloot met de beste wensen en het overhandigen van het laatste loon zakje. Nadat ook mevr. Leeuwerik in de hulde was betrokken, dankte de scheidende stoker voor de hem ge brachte hulde, waarna men nog ge ruime tyd, niet officieel, bij elkaar bleef, HAZERSWOUDE Damvereniging „Samen Sterk". Onze plaatsgenoten hebben het ge presteerd om met negen gewonnen en één remise uitslag, afdelings kam pioen te worden in de 2e klas, van de LDDB. Indien de a.s. promotie-wed- strijden tegen Katwijk aan Zee wor den gewonnen, is onze gemeente een le klasse damvereniging rijk. De ge detailleerde uitslag van de laatste wedstrijd tegen Wassenaar is als volgt: J. Wortman (Samen Sterk)J. van Vuren (Wassenaar) 0-2; N. Schoon- der woerdP. v. d. Schaft 2-0; C. KerkvlietH. Vermeulen 1-1; C. Slingerland—W. C. v. d. Laan 1-1; F. Panne bakkerJ. Mulder 1-1; W. VerdegaalTh. van Dru 1-1; G. KerkvlietC. van Rijswijk 0-2; P. VerdegaalD. Timmermans 1-1; A. StolwijkD. Veerman 2-0; J. Wes- selinghJ. van Biezen 2-0; Totaal 11-9. Geb.: Petrus Theodorus zn v. P. Th. Pont en J. A. van Egmond; Pau lina Johanna Maria d. v. S. N. Am- merlaan en A. H. P. Klijn. Ondertr.: G. B. M. de Jong 29 jr en J. G. N. Velzen 28 jr. Getr.: N. A. Pouw en E. N. van der Laan; C. A. Klop en B. den Boer. H00GMADE Toneelavond ouden van dagen. Het feestcomité „Wilhelmina", dat de jaarlijkse uitgaansdag voor onze be jaarden verzorgt, ziet zich ieder jaar voor grotere moeilijkheden geplaatst om deze dag te kunnen financieren. De jaarlijkse inzameling geeft geen reden tot klagen, maar het aantal deelnemers stijgt steeds en ook de POTLOOD en GEEST Oplossing No 5'L Horizontaal: 1. toets, 7. verto, 9. op, 11. keep, 12. ras, 11 ees, 15. laf. 16. Ida, 18. tra, 20. ergo, 22. en, 23. reëel, 25. kriek. Verticaal: 2. O.V., 3. eek, 4. treeft, 5. stee, 6. portier, 8. opstand, 10. pa, 13. slager, 17. drek, 19. re, 21. oei, 24. le. REMY VAN DE KERCKHOVE OVERLEDEN Remy van de Kerckhove, adjunct- directeur van de voorlichtingsdienst van de Wereldtentoonstelling te Brussel, is donderdagavond te Duf fel om het leven gekomen, doordat z(jn auto in botsing kwam met een vrachtwagen. T\tfee personen, die hem vergezelden werden licht ge wond. GEEN VERGOEDING VOOR UITVINDINGEN, DOOR AMBTENAAR GEDAAN. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft gisteren het beroep van de heer A. S., ex-ambtenaar bij de PTT in Den Haag inzake toekenning van een vergoeding voor gedane uit vindingen ongegrond verklaard. De heer S. had n.l. aanspraak gemaakt op een vergoeding van f 30.000 vcor een veertiental Nederlandse octrooien, welk bedrag door de PTT werd be twist, omdat hij de uitvindingen zou hebben gedaan in zijn functie als hoofdambtenaar op het research-la- boratorium van de PTT. MILJOEN VREEMDELNGEN IN NEGEN MAANDEN. Voor het eerst in de geschiedenis van het vreemdelingenverkeer be zochten in negen maanden tijds meer dan één miljoen toeristen ons land. Van januari tot en met september van het vorige jaar werden vol gens gegevens van het C. B. S. meer dan een miljoen buitenlandse gasten in de gastenboeken van hotels en pensions geregistreerd. Er kwa men vooral veel Duitsers, Engelsen, Amerikanen en Fransen. Het bezoek van de Belgen, Zweden en de geal lieerde verlofgangers uit West-Duits- land liep daarentegen terug. LOGEETJE VERONGELUKT Te Helden is de 10-jarige Hansje van Weerdt die by de familie K. lo geerde, by het spelen van een hooi schelf gevallen. Tengevolge van een hersenbloeding is de knaap daarna overleden. 1 RECHTSZAKEN Praktizijnskantoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie* kosten zelf. Vandaar dat andere bronnen van inkomsten aangeboord moeten worden. Het comité is er in geslaagd de R.K. Toneelgroep „De Gastspelers" te engageren voor een avond ten bate van de ouden van dagen. Op zondag 5 jan. brengen bij in café v. d. Ploeg het stuk „Dolle Toon" van A. Boere. Er is een interessante verloting en voor de liefhebbers na afloop een ge zellig dansje. In verband met de lange speelduur van het stuk moet om precies 7.45 u. begonnen worden. Komt dus op tijd. Zie verder de advertentie in dit blad. KOUDEKERK Geb.: Adrianus zn v. P. van He- mert en A. van Sprang; Jitske Geer- truida d. v. A. Platteel en N. Struyk. Ondertr.: C. T. Visser 33 jr en A. K. Moerman 25 jr; A. J. de Vogel 29 jr en A. M. Hogenes 21 jr. Getr.: C. T. Visser en A. K. Moer man. LANGERAAR Kerstviering K.A.V. In het pa rochiehuis organiseerde de K.A.V. een avond die voor de leden een kerstviering was. De avond werd ge opend door de presidente, mej. Pij per. Na het gebruikelijke gebed volg de een welkomstwoord tot de geest, adv., kapelaan Lagerberg, tot pater Carolus Petersen en tot alle verdere aanwezigen. Voorts wenste spreek ster een zalig nieuwjaar en zij ver bond er de wens aan, dat in 1958 de K.A.V. tot grote bloei zou komen. Hierna volgde een mededeling na mens het hoofdbestuur inzake de bijzondere ledenwervingsactie van 1 januari tot 31 maart. Degene die de meeste leden aanwerft, zal worden beloond met een gratis reis naar Lourdes. Hierna zong een groepje meisjes op verdienstelijke wijze enige kerst liedjes. Mej. Truus Heemskerk de clameerde Adventsgedachte, Maria bidt tot God den Vader en Kerstlied in Polen. De declamaties werden met de grootste aandacht gevolgd en zij mochten een dankbaar spontaan ap plaus in ontvangst nemen. Na de pauze werd door kinderen van de K.A.V.-leden een toneelspel letje opgevoerd getiteld: De kerst groep van mijnheer pastoor. De pre sidente was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen zij de geestel. adv. hartelijk dankte voor het werk dat hij gehad heeft om dit mooie spel door de kinderen mogelijk te maken. Ook vestigde zij de aandacht op het Mariaspel van H. de Greeve, ge naamd ,,'n Opzienbarende recht spraak". De avond voor dit spel is bepaald op 4 februari a.s. De entree bedraagt voor de leden 0.75, voor niet-leden f 1.25. Hierna werd de avond gesloten. LEIDERDORP Geboren: Margaretha Gertrudis Maria dr van J. Kok en B. H. de Wit; Johannes Paulus Emanuel zn van E., J. Schoondergang en H. W. M. van der Zwet; Wilhelmus Johan nes zn van W. J. Kuiters en F. J. van Os. Ondertrouwd: J. Schoonenberg 34 jr wonende te Leiden en T. J. van der Horst 31 jr 0UDE-WETERING GOUDEN ZANGERSJUBILEUM N. J. HOEKSTRA Het zangkoor van de parochie van St. Jacobus Major te Oude We tering telt deze week onder zijn le den een gouden jubilaris. Op 2 janu ari was het 50 jaar geleden, dat de heer N. J. Hoekstra zijn zangers loopbaan begon. Gedurende deze lange tijd maakte de jubilaris zich zeer verdienstelijk voor da parochie. Juist als geen of weinig andere zan gers beschikbaar waren, in de late rouw- en trouwmissen, was de heer Hoekstra praktisch altijd present. Het gedurende een halve eeuw zich beschikbaar stellen van stem en tijd en zulks alleen tot meerdere eer en glorie van God is ongetwijfeld een prestatie en een reden tot dank bare herdenking. Het jubileum zal dan ook niet ongemerkt voorbijgaan. Morgen wordt de Hoogmis opgedra gen tot intentie van de jubilaris en donderdagavond „na de repetitie" zal een officiële huldiging plaats hebben. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Training Sportvereniging Meer burg Door de verschillende feest dagen en het uitvallen van trai ningsavonden zyn vele leden niet in de gelegenheid geweest te komen trainen. Het bestuur heeft, nu de training weer intensief kan aanvan gen de trainingsavonden definitief vastgesteld en wel voor Badminton maandagavond van 710.30 uur, dinsdagavond van 7.3010.30 uur en zaterdagmiddag van 25 uur Voor volleybal: woensdagavond van 7—10.30 uur. Tafeltennis: dinsdag- en woens dagavond van 710.30 uur. De tafel- tenniscompetitie is volop aan de gang. De competitie voor badminton start a.s. week. Nieuwe leden kun nen zich op de trainingsavonden op geven aan de desbetreffende leiders. Het bestuur rekent op een trouwe opkomst op de trainingsavonden en wenst de leden nog een Zalig Nieuwjaar en een prettig speelsei zoen. Levend poppenspel Gistermiddag trad voor een ge heel door kinderen en hun ouders bezette zaal van het St Antonius- clubhuis op uitnodiging van K. O. de kunstenaar Guido van Deth op met zijn poppentheater. Tezamen met zijn vrouw gaf hij een voorstel ling van het sprookje „De konings dochter en het tovermannetje." Een enthousiaste kinderschaar en vaak niet niet minder enthousiaste volwassenen zagen de geschiedenis van de prinses, die op haar verjaar dag bezoek krijgt niet alleen van een goede fee, maar ook van een boosaardig tovermannetje, dat een prachtige bloem van de prinses steelt, een geschenk van de fee. Het prinsesje gaat de bloem overal zoe ken en belandt tenslotte in het huis van het slechte mannetje waar zij al gauw omgetoverd wordt in een varken. Met behulp van een slaperige en niet-waakse draak, die de gestolen bloem voor het tovermannetje moest bewaken, slagen de aap van de prin ses en een knecht erin het dochtertje van de koning haar oorspronkelijke lieftallige gedaante weer terug te geven. De koning komt dan ook nog even ten tonele en gelast grote feestelijkheden, omdat het prinsesje weer prinsesje is en geen varken tje, dat zomaar door de zalen van het paleis doolde tot ergernis van een lakei, die nergens van af wist. Guido van Deth heeft met zijn kunst een hoog niveau bereikt. Zyn poppen zyn levende wezens en oefenen op de kleine toeschouwers grote aantrekkingskracht uit. De Leidse Agenda ZATERDAG, 4 JANUARI St. Adelbertvereniging. Drieko ningenfeest. Aula St. Bonaventura- lyceum, Mariënpoelstraat, half ne gen nam. Filmdienst Endegeest. „De fami lie Moordslee", recreatiezaal Nieuwe gebouw, 7 uur nam. K.A.B. „Petrus en Lodewijk". To neelver. „Nut en Vermaak" War mond: „De Gouden Kooi", Den Burcht, 8 uur nam. ZONDAG 5 JANUARI Verbum Dei. H. Mis met uitleg voor niet-katholieken. Zoeterwoudse Sin gel 34. Lidwinahuis. 9 uur v.m. MAANDAG 6 JANUARI Leidse Amateurfotografen. Excur sie Tentoonstelling dr Erich Salo mon. Prentenkabinet, Kloksteeg 25, 8 üur nam. DINSDAG 7 JANUARI R.-K. Technische School „Don Bos- co". Ouderavond. Soreken met de leraren, inleidingen en toneelspel door de leerlingen. Boerhaavelaan 44, 7 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Toneel gezelschap „Het Masker". Blijspel „Doe niet zo gek". Cantine Doelen, 8 uur nam. K. O. „Bezoek aan een klein pla neetje". Toneelgroep .Theater", Leid se Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG 8 JANUARI K.V.P.-Statenkring Leiden. Verga dering. „De Harmonie", Breestraat, 8 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Trio Pasquir. Grote zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DONDERDAG 9 JANUARI Veren, van Zeeuwen. Toneelavond „En de boer ploegt voort", Den Burcht, 8 uur nam. A.K.W.V. Lezing door pater dr R. C. Kwant, Gulden Vlies, 8 uur nam. VRIJDAG 10 JANUARI Leids Jeugdparlement. Over On derwijs, Kunsten, Jeugd- en Sport zaken. Trouwzaal Stadhuis, 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie (v. d. Weff f park 1). Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Boerhaavezalen (Vrouwenkerk steeg 12): Tentoonstelling van teke ningen, de School voor esthetische vorming. Werkdagen 25 en 79 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1953). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon. Werk dagen van 2—5 uur (t.m. 18 jan.). Zondagsdienst der Hui^irtsen te Leiden Dit weekend, 4-5 januari, zal de dienst worden waargenomen door: dr Heystee, Schaefer, Teeuwen, Gaasbeek, Kortmann. Doktersdienst Oegstgeest: F. W. N. en J- B. Hugenholtz. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek van Drie- sum: Mare 110, tel. 20406; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8. tel. 26274; Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553, is alleen geo pend zaterdagmiddag tot 18 uur. Op zondag 5 jan. is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen ge opend apotheek van Driesum. BIOSCOPEN De films in de week van 310 januari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Bambi", alle leeftijden. Lido: ..The prince and the show girl", volwassenen. Luxor: „Voor wie de klok luidt", volwassenen. Trianon: „Ariane", 18 jaar. Rex: „My gun is quick", 18 jaar. expressie van de „spelertjes" is vaak frappant, zoals wij zagen van de kracht van de boze tovenaar, de niet erg pientere Jozef, bij wie een lijzi ge stem een juiste typering vormde. De goudgroene draak vonden wij be paald een hoogtepunt de laatste taferelen bezaten meer leven dan de eerste in Van Deth's geeestige vertoning. De manier waarop deze dodelijk vermoeide wachter de slaap te pakken trachtte te krijgen en daarbij zijn draai niet kon vinden was kostelijk. De kinderen, die her haaldelijk door de poppen in het spel werden betrokken, hebben deze middag genoten van éen artistieke prestatie bij uitnemendheid. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 4 Januarij. Parijs, 29 December. Enige dagen geleden had men het ge rucht verspreid, dat de Porte (de Turkse regeering) reeds ver gunning had verleend tot door graving van de landengte van diende dat berigt niet het min- Suez. Gelijk te voorzien was ver ste geloof. Thans verneemt men, dat die vergunning afhankelijk wordt gesteld van het eiland Pe- rim door de Engelschen. Op die wijze zou het plan van den Heer De Lesseps misschien wel nooit tot stand komen, want de En gelschen zullen weinig zin heb ben, Perim, den sleutel van de Roode Zee, te verlaten. De tweede gecombineerde tentoon-1 Klas 4, oude duivinnen, 300500 stelling met de P. V. de Zwaluw, Voorschoten en de P. V. „Columba", Leids, op zaterdag en zondag te hou den in hotel, café-restaurant „Het wapen van Voorschoten" bracht voor de Zwaluw bijzonder succes, want deze vereniging wist voor de tweede maal beslag te leggen op de Hok- tentoonstelling. Zij werd daardoor winnaar van de Helaf wisselbeker. Het behaalde gemiddelde was: P. V. de Zwaluw 360.69 punten; P. V. Columba 358.4 punten. DE UITSLAGEN Beste oude doffer: G. D. J. Oude Elferink; beste oude duivin: M. Y/ol- leswinkel; beste jonge doffer: H. School; beste jonge duivin: H. Schoo. Beste der gehele tentoonstelling: M. Wollsewinkel. Uitslag hoktentoonstelïing: H. Schoo, 365; M. Wolleswinkel 365; F. C. v. Heusden 364,5; P. v. Klaveren 364,5; H. Flippo 364,5. P. P. de Graaf 363,5; A. de Graaf 362,5; K. A. Boe- kee 362,5; H. v. d. Voort 362,5; H. v. de Wal 362,5; J. v. Ewijk 362. De overige uitslagen waren: Klas 1, oude doffers, 500 km. en hoger, alle kleuren: 1, 2 en 4 P. P. de Graaf; 3 G. D. J. Oude Elferink; 5 M. Wolleswinkel. Klas IA: oude doffers, 500 km en hoger, alle kleuren: 1. P. v. Klave ren; 2. F. C. v. Heusden; 3. G. D; J. Oude Elferink; 4. H. Flippo; 5. H. Verhoork. Klas 2, oude duivinnen. 500 km en hoger, alle kleuren: 1. Wolleswinkel; 2. en 4. G. D. J. Oude Elferink; 3. P. v. Klaveren. Klas 2- -, oude duivinnen, 500 km en hoger, alle kleuren: 1. F. C. van Heus den; 2. A. G. Kleiweg; 3. R. P. de Graaf; 4. P. d'Haens. Klas 3, oude doffers, 400500 km, alle kleuren: 1. P. N. van Wissen; 2. G. D. J. Oude Elferink; 3. P. Douwes; 4. H. v. d. Voort; 5. P. N. van Wis sen. Klas 3A, oude doffers 300—500 km, alle kleuren; 1. en 2. R. P. de Graaf; 3. G. D. J. Oude Elterink; 4. J. S. A. Bailey; 5. K. A. Boekee. J. HOUPS NAM NA 44 JAAR AFSCHEID VAN H.C.W. Vrijdagmiddag vond in de recrea tiezaal van de Hollandsche Construc tie Werkplaatsen onder schafttijd het afscheid plaats van de heer J. Houps, die gedurende 44 jaren in dienst is geweest van de H.C.W. voorheen v. Egmond. Hij begon zijn loopbaan in de machinebankwerkery en werkte daarna 32 jaar als kraandrijver; de laatste jaren was hij in het maga zijn tewerk gesteld. Hij werd o.m. toe gesproken door de heer C. Pouw, voorzitter van de kern, die hem na mens het gehele personeel een enve loppe met inhoud aanbood, de heer H. Laman, die hem namens de Sta len Band een fruitmand overhandigde en de heer Blom, baas van de kranen en bankwerkerij. km, alle kleuren: 1. H. Flippo; 2. A. de Graaf, 3. P. N. van Wissen. Klas 4A, oude duivinnen, 300500 km, alle kleuren: 1. G. D. J. Oude Elferink; 2 en 3. P. v. Klaveren; 4. H. van Kampen; 5. S. de Graaf. Klas 5, oude doffers. 54270 Ion, alle kleuren: 1. G. D. J. Oude Elfe rink; 2. H. van Kampen; 3. en 4. R. P. de Graaf; 5. H. v. d. Wal. Klas 6, oude duivinnen, 65270 km, alle kleuren: 1. M. Wolleswinkel; 2. A. G. Kleiweg; 3. R. P. de Graaf, 4. F. C. van Heusden. Klas 7. Oude doffers, onbevlogen: I. D. M. Kloosterman; 2. K. A. Boe kee; 3. H. Schoo; 4. A. de Graaf; 5. J. D. J. Oude Elfearink. Klas 8, oude duivinnen, onbevlo gen: 1. K. A. Boekee; 2. H. Schoo; 3. D. M. Kloosterman. Klas 9, jonge doffers, 300 km en hoger, alle kleuren; 1/2 G. D. J. Oude Elferink; 3. H. van Kampen; 4. A. de Graaf; 5. C. Zwaan. Klas 10, jonge duivinnen, 300 km en hoger, alle kleuren: 1. G. D. J. Oude Elferink; 2. P. v. Klavers; 3. D. M. Kloosterman. Klas 11 jonge doffers, 2003O0 km. alle kleuren: 1. K. A. Boekee; 2 en 4 D. J. Oude Elfrink; 3. R. P. de Graaf. 5. P. van Klaveren. Klas 12, jonge duivinnen, 200300 km., alle kleuren: 1. H. v. d. Wal, 2. P. d'Haens, 3. G. D. J. Oude Elfe rink, 4. R. P. de Graaf, 5. P. Aertsen. Klas 13, jonge doffers, 65200 km. alle kleuren: 1. en 3. J. Oude Elferink, 2. G. L. Schrijvers, 4. C. v. Kampen, 5. P. v. Klaveren. Klas 14, jonge duivinnen, 65200 km., alle kleuren: 1. K. A. Boekee, 2. H. Flippo, 3. P. d'Haens, 4. J. P. v. d. Assem, 5. A. G. Kleiweg. Klas 15, jonge doffers, onbevlogen, alle kleuren: 1. H. Schoo, 2. G. D. J. Oude Elferink, 3. K. A. Boekee. Klas 16, jonge duivinnen, onbevlo gen, alle kleuren. 1. H. Schoo, 2. F. C. v. Heusden, 3. K. A. Boekee. Klas 17, jonge doffers, alle kleuren, late jongen: 1. D. M. Kloosterman, P. v. Klaveren. Klas 18, jonge duivinnen, alle kleu ren, late jongen: 1. R. P. de Graaf, 2. P. v. Klaveren. WEDERSPANNIGHEID. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse politierechter de niet- verschenen zeevisser Van T uit Kat wijk a. d. Rijn wegens wederspannig- heid tot ƒ40,boete of acht dagen en een week voorwaardelijke gevan- gevangenisstraf met drie jaar proef tijd. Verdachte was al eerder veroor deeld wegens het belemmeren van een ambtenaar. Men moet stoppen en voorrane geven aan hei verkeer op de andere weg De olybollen synder weer genooten, de smaeck van pons en and're dranck verdween. Een nieuw jaer quam weer aen, het oud gingh heen en wierd voor altyd in de eeuwigheyd gestooten. Een beetjen weemoed toch vervulde onse herten om 't jaer dat heenen gingh, tsy goed. tsy quaed. Een yegelyck in synen eyghen staet bracht het wat vreughd of gaf het bittere smerten. Hoe sal het nieuws syn, het ongewisse jaer datter nogh voor ons leyt, verborghen in de neev'len van de tyd? Ick hoop dat wy het quaede sullen missen en slechts het goede komt tot onse haerdstêe in. Ick wensch myn leesers nogh veel heyl en seeghe in al hun handel, wandel en hun weeghen. Dat het een jaer magh syn vol goede burghersin. Want U sowel als ick sal er van maecken moeten wat saeligh is voor lyffs- of sieleheyl; met weeghen niet te erom en niet te steyl en sonder daên waervoor wy moeten boeten. Veel vreughd sy U gewenscht al naer behooren, veel goede luym en so min naerighheyd dat wy aen 't eynde seggen: welck een tyd van voorspoed en geluck was ons beschooren. Welaen dan leeserlief en lieve leeseressen, weer fix het leeven door sonder verdriet. Gesond de vrueghde is die 't leeven biedt aen allen die verstaen de wyse lessen dat het niet noodigh is als eenen geck te leeven al heyt hy vreughde in syn aerdsch bestaen. Want met een lach het leeven door te gaen dat is de schoonste wensch die ick kan geeven. WILLEM VAN HORSTENDAEL.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2