GELD koningen J De pot wordt verdeeld 369 miljoen van lening woningbouw voor gemeenten 't Hoorntje Kind blijft onder voogdij van moeder OVERPEINZING Klasse-klassen iXlOSXl Twee princessen in Oostenrijk Twee chauffeurs omgekomen Texticldief „werkte over" ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 De opbrengst van de nationale wo ningbouwlening, die 394 miljoen gul den heeft bedragen, zal thans onder de gemeenten worden verdeeld. In een circulaire aan de provinciale en gemeentebesturen maakt minister Witte bekend, dat uit de lening de volgende bedragen beschikbaar ko men: voor in november en december aangevangen woningwetbouw, voor aankoop en bouwrijp maken van terreinen 115 miljoen; voor scholenbouw 25 miljoen; voor consolidatie en verdere fi nanciering van reeds onderhan den zijnde werken op het gebied van de woningbouw 254 miljoen. Totaal 394 miljoen. Bedreigde punten Wat toewijzing aan de gemeenten uit de eerste post van 115 miljoen betreft, zullen de gemeentebesturen voor 10 januari hiervoor aanvragen moeten indienen. De beslissing berust uiteindelijk by minister Witte, die FYE dagen vóór Kerstmis waren wel bijzonder donker voor vele ver tegenwoordigers van de wildstand in ons land. Alom werd er jacht op hen gemaakt en werden ze verschalkt. Zulke dagen leven konijnen en ha zen gewoon op hun zenuwen en ook het pluimvee heeft geen zekerheid van bestaan. Menige haan heeft in zak en as gezeten omdat er begerige blikken op zijn hennetjes werden ge worpen. De slachting moge dan groot zijn geweest, krielkippen en duinbewo ners kunnen nu even vrijer adem ha len en de poelier kan na de seizoen- drukte van een paar dagen weer bij komen om zijn balans op te maken. Met de poelier heb ben we altijd een beetje medelijden gehad als wij zijn winkel bekeken ge durende het groot ste deel van het jaar; hier en daar een kale kip en verder glanzend witte tegels en lege borden. Maar tegen de winterse hoogtijda gen leek het wel, of heel de eierleg- gende gemeenschap van Barneveld hier op smartelijke wijze aan zijn einde gekomen was, met af en toe een kleurig bloedje van een fazant of een mals patrijzenboutje er tussen door. Het is bij de konijnen af. Wat wij echter daags vóór 25 de cember hebben meegemaakt heeft ons met recht deugd gedaan. Niet dat wij onze medemensen een hartige hap misgunnen wijzelf kunnen ook heerlijk kliederen met een vette kluif maar doorgaans zijn de par tijen ongelijk verdeeld. Een konijn kan nóg zo smekend kijken, het geeft nietBarbertje moet hangen. Bij onze buren schuin tegenover ging het evenwel volkomen anders. Daar werd een maal aangericht; de hele buurt wist het al: twee kippen en een ko nijn. Tegen vieren 's middags wij kwamen juist thuis zagen wij, dat de deur bij de lekkerbekken open stond, waarschijnlijk omdat men reeds aan het braden van de boter toe was en 't er niet te harden was van de rook. We hadden een en an der nog niet goed en wel geconsta teerd of onder luid gekrakeel kwam het kakelbont gezelschap naar bui ten gedwarreld: beide kippen en het konijn. De heer des huizes liep er vertwijfeld achter aan, maar de die ren kozen elk een andere richting het hazepad (met toestemming van de haas, denken we) en een achtervol ging bleek vruchteloos.. Wij menen gezien te hebben,, dat het konijn om een oor een kerstkransje had han gen en dat de kippen bijna struikel den over het engelenhaar aan hun poten. De Kerstvreugde verdween in het vrije veld. Appelmoes, aardappelen, kaarsjes op tafel en een emmer vol boterjus. Wie zei, dat je in deze tijd niet kon lachen? EEK. het geld zodanig zal verstrekken, dat het de meest bedreigde punten van onze woningbouw komt steunen. Een pondsponds gewijze verdeling over alle gemeenten achtte de rege ring niet verantwoord, omdat het geld dan te zeer zou worden versnip perd. Het beschikbare bedrag is toch al onvoldoende om elke gemeente in staat te stellen de terreinen aan te kopen, nodig voor de voortzetting van de woningbouw. Er zal dan ook volgens een volgorde van urgentie geld worden toegewezen. Scholenbouw De toewijzing van gelden voor scholenbouw zal geschieden ingevol ge de beslissingen van minister Cals. Lagere scholen in nieuwe stadswij ken krijgen de voorkeur. Verdeelsleutels Het resterende bedrag van 254 mil joen zal in twee helften geheel on der de gemeenten worden verdeeld volgens een bepaalde verdeelsleutel. 127 miljoen wordt toegewezen naar rato van de netto vlottende schuld der gemeenten, zoaL die op 1 juli 1957 bestond en dient dus voor ge deeltelijke consolidatie van die schuld. De andere helft is bestemd voor verdere financiering der wo ningbouw en wordt eveneens over de gemeenten verdeeld, waarbij in aan merking wordt genomen het totaal van uitgaven en verplichtingen ten behoeve van de woningbouw, die de verschillende gemeenten in het tijd vak van 1 januari tot en met 11 juli van dit jaar op zich namen. Afschaffing van de douane-documenten voor auto's? De Ned. regering overweegt of; in navolging van Oostenrijk en Zweden, ook voor Nederland de douanedocu menten voor oe tijdelijke invoer van motorrijtuigen voor persoonlijk ge bruik kunnen worden afgeschaft. Mi nister Hofstra heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van het Twee de Kamerlid de heer Posthumus. Deze kwestie moet volgens de mi nister echter worden geregeld in overleg met de twee andere Benelux- partners. Het is n.l. gewenst, dat zul ke maatregelen door de Beneluxlan- den gemeenschappelijk worden ge troffen, daar anders voor het verkeer in de Benelux nieuwe belemmeringen zouden ontstaan. Voorwaarde voor de afschaffing is echter, dat in elk van de drie Bene- lux-landen voldoende waarborgen be staan, dat voor motorrijtuigen geen kentekenbewijzen worden afgegeven, indien niet wordt aangetoond, dat het motorrijtuig van binnenlandse herkomst is of dat daarvoor de bij invoer verschuldigde rechten en uef- fingen zijn voidaan. Bijna twee ton voor hulp aan repatrianten In twee weken is op het gironum mer 777 van 't Ned. Roode Kruis een bedrag gestort van 29.315 gulden en 53 cent voor aanvullende steun aan repatriërenden uit Indonesië. Zoals wij gisteren berichtten heeft ook prinses Beatrix een belangrijke gift geschonken. Ook de stichting „Hulp 2an landgenoten in Indonesië" kreeg in twaalf dagen een groot bedrag op giro 308 binnen, n.l. ongeveer 145.000 gulden. Uit een reeds bestaand hulpfonds heeft het Roode Kruis thans al weer een veelvoud van het ingezamelde bedrag uitgegeven, 150.000 werd besteed aan het kledingdepot op Schiphol, het verstrekken van pak ketten aan repatriërenden en aan hulpacties in Singapore. Een func tionaris van de stichting „Hulp aan landgenoten in Indonesië" vertelde, dat reeds 80.000 gulden door de stich ting werd uitgetrokken voor kleding ten behoeve van de armsten onder de terugkerenden. Bovendien ging een belangrijk bedrag naar hulpbehoe vende landgenoten in Indonesië zelf. voor de feestdagen.... BISSChopwIJn van Bordeauxwlfn) (VOOR OE ZONDAG) NAAR HET UITEINDE T^ussen appelbollen en oliebollen door rolt het jaar straks de afgrond in van wat geweest was en er niet meer is. Het is een heerlijk seizoen vol huiselijk vertier zij het niet meer zo heerlijk als vroeger, toen het jaar weg-ebde tot „dood-tij'. Het leek wel of de klok van het jaar langzaam afliep en nodig weer moest worden op gedraaid. Daar is nu geen sprake meer van. Het leven is gemotoriseerd, een tocht met snelle, telkens wisselende indrukken, zonder rust, behalve de in bewusteloosheid doorgebrachte nacht. Wij ryden over een 'auto-snelweg en het enige, wat het nieuwe van het oude jaar scheidt, is een paaltje met cijfers van het aantal levens-kilome ters, dat we nog voor de boeg hebben. Stap in deze laatste dagen even uit. Van al ons bezit is niets zo onvergelijkelijk kostbaar, kostbaarder dan goud en diamanten, dan ons leven. We zijn het zelf, dat leven. We hebben het en we hebben het niet. We kunnen ermee doen wat we willen en toch weer niet mee doen wat we willen. Want het zal worden opgeëist. Stap dus even uit en wandel rustig het oude uit en het nieuwe iaar in met het gebed van Christus' Kerk in het hart (op deze zondag): „Almach tige, eeuwige God, doe ons handelen volgens uw welbehagen, opdat wij, in naam van uwen geliefden Zoon, verdienen vruchtbaar te zijn in goede werken". Zo geleefd is het „Zalig Uiteinde!" een zalig uiteinde. door E. Phillips Oppenhetm 50) „Ja!" zeide zij. „Ziet u, ik heb'al door het gevoel, dat ik eigenlijk Stel la benadeel door haar plaats bij mün oom in te nemen en weet u, mijn heer Vine sedert hij in Londen is, is hjj helemaal veranderd. Hij is een voudig alleraardigst en ik ben nog geen enkele keer bang voor hem ge weest. Hij geeft me aldoor mooie dingen en hij schijnt in 't minst geen haast te hebben, om naar Amerika terug te keren." Norris glimlachte zuur. „Daar kan ik in komen", zei hij. „Gisteren", vervolgde zij, „kon ik er niets aan doen, ik was ongehoor zaam aan zijn bevel en begon over Stella te praten en weet u, hij luis terde heel geduldig naar me. Mijn heer Vine, ik moet iets heel ernstigs tegen u zeggen. U moet me niet vra gen hoe ik 't weet en wat ik precies weet, maar toevallig ben ik te we ten gekomen, dat u en Stella erg veel van elkaar houdt en ik zou graag willen, dat u met elkaar ging trouwen." Hij trok even de wenkbrauwen op. „U zoudt graag willen", herhaal de hij, „dat wij met elkaar gingen trouwen." Zij wendde haar blik van hem af. Hij kon zien, dat zij om de een of andere reden verlegen was. Er was een blos op haar wangen gekomen, maar zij ging dapper verder. „Ja!" zeide zij. Ik praatte er met mijn oom over en hij was heel vrien delijk. Hy zegt, als jullie je zinnen ei op gezet hebt om te trouwen, zo drukte hij zich uit dat hij Stel la dan een miljoen dollar zou ge ven." „U schijnt een tovenares te zijn zei hij koel. „Helemaal niet", antwoordde zij, „maar ik geloof, dat mijn oom heel erg miskend is of anders is hij se dert de laatste maanden veranderd. Nu ben ik dadelijk naar v toe geko men om u dit te vertellen, omdat ik niet weet, waar ik Stella kan vinden. Kunt u niet hier in Londen trouwen en mij bij uw huwelijk vragen?" Er werd geklopt en de deur werd tegelijkertijd geopend. Zij keerden zich beiden om. Daar stond Stella- Zij keek een ogenblik verbaasd van de een naar de ander. Toen sloot zij de deur en kwam verder binnen. „Virginia!" riep zij uit. „Wat kom je hier in 's hemelsnaam doen?" NUT OF WAANZIN Tijdens de algemene vergadering van de vereniging van Hoofden van Scholen, die gisteren te Amsterdam gehouden werd, heeft een van de le den, de heer D. Jansen, gepleit voor aparte klassen voor bijzonder intel ligente leerlingen „opdat de maat schappij ten volle van hun capacitei. ten zal kunnen profiteren". Naar de schatting van de heer Jansen, zouden er ongeveer 9000 kin deren in ons land voor de aparte klassen m aanmerking komen. Het tekort aan leerkrachten baarde de vergadering de grootste zorgen. Op 16 september waren er 881 vaka- tures bij het lager onderwijs en 362 gepensioneerden en 3273 gehuwde onderwyzeressen hielpen, wat de heer Jansen noemde, „het zinkende schip drijvende te houden". Hij vroeg zich af of het niet mogelijk is onder wijzers in militaire dienst naar huis te sturen zodra zij de eerste feitelijke opleiding achter de rug hebben. Nog te veel leerkrachten staan voor overvolle klassen. Het gemiddelde is 35 per klas. NIEUW COMMUNISTISCH KAMERLID. In de plaats van de heer C. Geugjes (CPN) is tot lid van de Eerste Kamer benoemd diens opvolger op de com munistische lijst, de heer H. Haken, wethouder van Finsterwolde. Vaders eis afgewezen De Haagse Rechtbank heeft thans uitspraak gedaan in de kwestie van de voogdijschap over een kind, waar van de vader bang was, dat het door de voogdes naar Indonesië zou wor den meegenomen. De voogdes was namelijk de moe der van het meisje en gewezen echt genote van eiser. Ze is thans met een Indonesiër gehuwd en was be last met de voogdijschap over haar dochtertje. De zaak werd aanhangig gemaakt, toen bekend werd gemaakt, dat alle Indonesiërs in ons land zich gereed moesten houden voor het vertrek naar hun vaderland. De vader werd toen bang dat zijn achtjarige dochter, tje het land zou verlaten. De rechtbank nu heeft de eis van KLAVER 4[A VIER Wjp Volgende uitzending zaterdag 4 |an. 9.45 n.nt. over Hilversum I <402 m.). Schrijf in elk der tien vakje* een 1 of 2 of 3. Optellen. Plok dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 cent extra porto op adreszijde. Inzenden aam Klaver Vier, Hilversum. Eén oplossing per kaart. Radio-actie in samenwerking met en ten bate vanSt.„Prins Bernhardfonds",St.„Het Nederl. Blindenwezen", Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder-Vallden „AVO" en St. „Ned. Org. voor Intern. Bijstond". Goed gekeurd bij besl. v.d. Min. v. Justitie d.d. 27-8-1957 no. 1026/257. (Advertentie) „Ik zou je wel opgezocht hebben, Stella!" zei Virgniia, „als ik gewe ten had, waar je woonde." „Virginia is gekomen, om ons te vertellen, dat je vader van plan is de rol te spelen van de vergevings gezinde vader", zei Vine. „Ik denk, dat hij óf heel ziek is, óf het moet worden. Virginia zegt ook, dat we moeten trouwen en dat hij ons een kleinigheid wil geven als huwelijks cadeau. Zij had 't geloof ik, over een miljoen dollar." Stella keek vol verbazing naar haar nichtje. „Meen je dat Virginia?" riep zij uit. „Volkomen", antwoordde Virginia. „Hij heeft 't eerlijk beloofd. Er valt niet aan te twijfelen." „Wat een geluk!" verklaarde Stel la. „Ik heb er genoeg van arm te zijn, jij ook niet, Norris? Virginia, je bent een schat." Stella sloeg haar arm om Virgi nia's hals. Deze sloeg haar ogen wat verlegen naar haar op. „En trouw je dan dadelijk met mijnheer Vine?" zeide zij. Stella lachte zachtjes. „Mijn lieve kind", zei ze, „we zijn al sedert zes weken getrouwd." Virginia leunde achterover in haar stoel. „O!" zeide zij. Toen sprong zij plotseling overeind. Zij was klaar blijkelijk heel verheugd. Haar hou ding was opeens veel minder ge De prinsessen Irene en Margriet zijn gisteren in Lech am Arlberg in Oostenrijk gearriveerd voor winter sportvakantie, die tot 6 januari zal duren. De beide prinsessen werden op haar reis door zes personen begeleid. Het gezelschap zou aanvankelijk per vliegtuig tot Zürich reizen, doch het toestel moest wegens weersomstan digheden uitwijken naar Bazel. Van daar reisde men per trein naar Lech. R. k. toeristenkerk in Zoutelande De gemeenteraad van Zoutelande heeft besloten een r.k. kerk te laten bouwen. Zoutelande heeft practisch geen katholieken, maar wel komen elke zomer veel katholieke toeristen, die tot nu toe de Heilige Mis in de openlucht moesten bijwonen. Het al taar was dan geplaatst onder een zin ken afdak- Het r.k. kerkbestuur te Middelburg heeft nu een verzoek tot de gemeenteraad van Zoutelande ge richt een toeristenkerk te bouwe i. Op het gunstig advies van de burge meester, het S.G.P.-Kamerlid de heer D. Kodde, en de wethouders, hebben de raadsleden besloten het verzoek van het kerkbestuur in te willigen, mits G.S. van Zeeland een wijziging van het uitbreidingsplan der gemeen te toestaan. de vader afgewezen op de over weging, dat de huidige echtgenoot van de vrouw nu al zestien jaar in Nederland woont en niet het verlan gen heeft naar Indonesië terug te gaan. De vrouw heeft een westers uiterlijk en zou onder de huidige om. standigheden om die reden niet te hartelijk ontvangen worden. Mocht een bevel tot vertrek van alle Indonesiërs uit ons land bevolen worden, dan is het onduidelijk, hoe dit bevel in het buitenland zou kun nen worden uitgevoerd. Het zou in strijd zijn met alle opvattingen van volkenrecht. Zolang Nederland niet besluit tot uitwijzing van Indonesiërs is er evenmin gevaar voor een ver trek van het dochtertje. Voorlopig bestaat er geen enkele aanwijzing dat Nederland zulk een besluit zal nemen. STAAT DER NEDERLANDEN KOOPT VISSERSSCHIP. Gistermiddag is in IJmuiden, ten overstaan van notaris Boerlage uit Velsen, de stoomtreiler VI. 77 „Abra ham" geveild. Het schip werd ge kocht door de Staat der Nederlanden voor een bedrag van 150.000 gulden. Het Rijk was een der aanvragers van het faillissement van de rederij, de N.V. Van Toors Stoomvisserij Maat schappij te Vlaardingen. Na afloop van de veiling deelde notaris Boer lage mee, dat de Staat bereid is het schip te verkopen. BELANGRIJK MINDER HUIZEN GEVEILD. In 1957 werden in Amsterdam be langrijk minder percelen in veling ge bracht dan in 1956, n.l. slechts 330, tegen 518 in 1956. Hiervan werden, aldus een door Blikman Sartorius samengesteld overzicht, 248 (v.j. 448) percelen verkocht, 57 (40) opgehou den en 25 (30) percelen aangeslagen doch niet geveild. De verkochte percelen brachten ƒ6.319.193 (10.290.576) op. Met de op gehouden percelen was een bedrag van /L842.355 (1.315.105) gemoeid Totaal derhalve f 8.161.548 (11.605.681) dwongen, het was duidelijk dat het nieuws een opluchting voor haar was. „Dat is heerlijk", zeide ze. Je moet allebei vanavond Vomen eten in „Claridge". Je vader zei, dat ik het je vragen moest, Stella", liet zij er op volgen, „als ik jullie sprak." „Om acht uur zeker", merkte Vine op. „We zullen komen." Virginia en Stella gingen samen weg. „Ik heb een auto", zei Virginia wat verlegen. „Je vader is veel te goed voor me, maar ik hoop zo, Stel la, dat 't jt niet hindert. Ik weet ze ker, dat hij nu heel anders tegen je zal zijn." „Me hindert! Natuurlijk niet", antwoordde Stella. „Ik ben zelf eigenlijk schandelijk tegen hem ge weest en ik vind het snoezig van je, na alles wat er gebeurd is, dat je nog wat met me te maken wilt heb ben. Maar wie is dat?" Zij stonden in de vestibule van „Mansions" opeens tegei over een jongmens, dat op 't punt stond bin nen te komen. Virginia keek op en uitte een kleine, verschrikte kreet. „Jijl" riep zij ademloos uit. „Virginia!" riep hij, „waar heb je je al die tijd verborgen gehouden en hoe durfde je van me weg te lo pen?" „Er viel niet veel anders voor me te doen", antwoordde Virginia la chend, „maar ik ben erg blij, je weer Tegen boom gereden Omstreeks één uur vrijdagmiddag is een met kerosine geladen tankauto uit Duisburg (Did.) op de rijksweg nabij Well in Limburg aan het slin geren geraakt en tegen een boom ge reden. De boom, die een middellijn had van 1.20 meter, knapte af en drong de cabine binnen. De auto schoof van de weg ln het talud, dat een meter lager ligt. Uit de wrak stukken kon men met grote moeite de twee inzittenden bevrijden. Een van hen, een Jeugdige bijrijder, was reeds overleden. De chauffeur die zeer ernstig gewond was, werd naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar hij later op de middag is over leden. Goede nacht voor 2 agenten Een opvallende verschijning in het holst van de nacht is zeker een ma troos op een hoog-opgcladen bakfiets. Dat was ook de mening van twee agenten, die vannacht zo'n ontmoe ting hadden op de Herengracht te Amsterdam. De bakfieta was volge laden met nieuwe dames- en heren kleding en dat deed de maat voor de twee politiemannen overlopen. Ze sommeerden de matroos te stop pen maar, alsof hij hen niet gehoord had, reed die kalm door. Toen een van de agenten riep: „Sta of ik schiet!" maakte de „transpor teur" hem duidelijk, dat hij maar aan zijn instincten moest toegeven. Van die uitnodiging maakte de politieman natuurlijk gebruik. Na een eerste schot in de lucht fietste de vreemde matroos nog gewoon door maar bij een schot voor de boeg haalde hij de handrem aan. Op de vraag, wat hij midden in de nacht deed met een bakfiets vol goed, antwoordde de matroos: „Ik werk over!" Dat bleek maar al te waar want hij had zojuist textiel ter waarde van 2000 gulden gestolen uit een confectiefabriek aan de Bergstraat. Nauwelijks hadden de beide agen ten hun cliënt afgeleverd aan het Bureau Warmoesstraat, of ze ont moetten op de Blauwburgwal een 25-jarige jongeman, die in de Prin senstraat een bromfiets had gestolen. Ook hij werd naar het bureau ge bracht. Met een beetje afwisseling is de nacht gauw om. te zien, liet zij er zachter op volgen „Wat zie je er goed uit!" riep hij uit. „Waar kunnen we wat gaan zit ten? Ik moet met je praten en, denk eraan, ik wil je niet meer uit het oog verliezen." Stella, die zij beiden vergeten had den, stoorde hen. „Ik geloof, dat 't goed treft, dat ik een afspraak heb", zei ze. „Om acht uur dan, Virginia." Guy nam zijn hoed af en Virginia mompelde iets. „Dat ia mijn nichtje Stella", zeide zij. „Wat is 't, dat je tegen me wilde zeggen, Guy?", lie* zij er half verle gen op volgen, zodra zij alleen wa ren. „Kom mee in mijn auto", zei hij „We zullen achterin gaan zitten en de man laten chaufferen, dan kun nen we met elkaar praten. Maar 't eerste, wat ik je te zeggen heb, is dat: dat ik je geen enkele vraag zal doen en dat ik niet zal toelaten dat anderen je naar iets vragen. Wie of wat je ook bent, je wordt mijn vrouw, zodra ik een nieuwe „special licence" kan krijgen." Zij lachte zachtjes. „Goed", zeide zij. „Alleen moet je In mijn auto komen en de jouwe wegsturen. Als Je 't goed vindt, zul len we wat rijden." „Zoals je wilt", antwoordde hij, met enige verwondering naar de auto met de onberispelijke chauf NIEUWE DEKENATEN IN HET AARTSBISDOM UTRECHT De aartsbisschop van Utrecht heeft besloten met ingang van 1 januari 1958 een nieuwe indeling van de de kenaten in te voeren in het Aarts bisdom. Hierbij golden o.a. de volgende overwegingen. Door de oprichting van nieuwe parochies en door de grenswijziging en uitbreiding der bisdommen waren sommige dekena ten abnormaal groot geworden; het geen in verband met de moderne intensievere zielzorg niet wenselijk geacht moet worden, andere de kenaten waren minder goed aange past bij de burgerlijke grenzen van gemeente en provincie. Naast de 17 bestaande dekenaten, die ten dele werden gewijzigd, zijn er thans 6 nieuwe dekenaten opgericht: Apel doorn; Harderwijk; 's-Heerenberg; Raalte; Wageningen en Zeist. Het aartsbisdom bestaat thans uit 23 dekenaten. VADER VAN 13 KINDEREN VERONGELUKT. Op de avond van Tweede Kerstdag is de 51-jarige G. te W. uit Driel (Be tuwe), vermoedelijk misleid door de mist, in Eist met zijn bromfiets tegen een trottoirband gereden en on middellijk overleden tengevolge van de val. Hij was vader van dertion kinderen. Vele kleintjes maken één grote Naar wij vernemen zullen alle rijksambtenaren in de laatste week van januari a.s. een loontoeslag ont vangen. Deze uitbetaling is bedoeld als een tegemoetkoming voor de huurverhoging, gecombineerd met een financiële, aanvullende uitkering van de gewijzigde kindertoelage voor de rijksambtenaren. Genoemde be dragen werden gedurende het twee de halfjaar van 1957 per kwartaal uitgekeerd. Op voorstel van Binnen landse Zaken en naar aanleiding van een beslissing in de centrale com missie voor georganiseerd overleg in rijksambtenarenzaken zal de beta ling plaats vinden in de vorm van een eenmalige uitkering. De Coöp. Centrale Raiffeisen-hank te Utrecht heeft haar aangesloten coöp. boerenleenbanken (Raiffeisen- banken) gearviseerd de rente voor direct opvraagbare spaargelden per 1 jan. 1958 vast te stellen op 3%%. feur en groom kijkend, die op Virgi nia stond te wachten. „Ik geloof lieveling", liet hij er op volgen, met een zweem van te leurstelling in zijn stem, „dat je aan het eind van je moeilijkheden bent gekomen zonder mijn hulp." „Ik geloof het ook, Guy" ant woordde zij, „maar ik ben toch net zo blij om je te zien. Zou je mee wil len gaan om kennis te maken met mijn oom en voogd?" „Graag!" antwoordde hy. „Terug naar Claridge", zeide tij tegen de groom en zij stapte in. „Dit is toch geen droom?" vroeg Guy. „Ik geloof 't niet", antwoordde zij, „Je zult mijn oom tenminste wer kelijk genoeg vinden." HOOFDSTUK XXIII Een feestmaaltijd. Phineas Duge liet in Londen zijn zaken niet in de steek; met een si gaar in de mond en zijn handen op de rug liep hij ir de weelderig in gerichte zitkamer in „Claridge" heen en weer, al dicterend aan zijn secretaris, terwijl i, een kamer er naast het tikken van een schrijfma chine klonk. Virginia kwam heel on- ceremonieus binnen, gevolgd door Guy. Phineas Duge keek enigszins verrast naar hen beiden. (Slot volgt)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5