DE LEIDSE BIOSCOPEN tfWVOtlE IMO-leraren vergaderden in Leiden Oude Couranten ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het Instituut voor Middenstands- ontwikkeling (I.M.O.) hield gisteren in Leiden zijn jaarvergadering. Uit het gehele land waren leraren in het middenstandsonderwijs naar Leiden gekomen om de jaarlijkse vergade ring bij te wonen. In de Breestraat werd een levendig verkeer tussen „Vlies" en „Turk" onderhouden, want in de Turk werd vergaderd, in Het Vlies werd de inwendige mens op afdoende wijze versterkt. Gistermiddag hield men na de voor jaarvergaderingen gebruikelijke inleidingen, zoals ontvangst door b. en w. op het stadhuis en een koffie maaltijd de jaarvergadering van het Instituut. Vele deelnemers over nachtten in Leiden, omdat zij ook vanmorgen de algemene vergadering van de vereniging van I.M.O.-lera- ren wensten bij te wonen. De jaarvergadering gistermiddag had een vlot verloop. Na een inlei ding door de voorzitter van het de heer J. C. Deering, rector van het Libanon-gymnasium te Rot terdam, waarin deze o.m. wees op de wenselijkheid van subsidie voor het middenstands-avondonderwijs. „Goed middenstandsonderwijs is een van de belangrijkste voorwaarden voor het slagen van vestigingsbe leid". De heer B. J. Udink ec. drs., geen onbekende in Leiden sinds zijn le zing over de Euromarkt, die hij hield voor de K.V.P.-afdeling, hield een inleiding over de Europese Econo mische Gemeenschap. Hij zei o.m., dat het voor Neder land van groot belang is, dat het streven naar Europese integratie niet zal blijven stilstaan bij de EEG. Uitbreiding van het gebied van vrije handel tot landen als Engeland, Scandinavië, Oostenrijk, Zwitserland en zo mogelijk de Engelse overzeese gebiedsdelen, blijft voor de Neder landse economie uiterst gewenst, op dat wij niet opgesloten worden in een betrekkelijk beperkt economisch blok van klein Europa, dat zich mis schien in een protectionistische rich ting zou kunnen ontwikkelen. Ook U kunt een officiële I.M.O. cursus VOLGEN Bij: Onderwijsinstituut „M.E.A.B." o.l.v. M. van der Horst HERENGRACHT 4 LEIDEN TEL. 01710-30660 Lessen te Katwijk aan Zee, Leiden, Roelofarendsveen. (Advertentie) OEGSTGEEST Villabouw. Architectenbureau De Haan te 's-Gravenhage, heeft het bouwen van een landhuis aan de Van Alkemadelaan gegund aan de firma W. den Dubbelden alhier. Casino. Gewoonlijk biedt een verhaal van Graham Greene ons de blijde zekerheid, dat er, hoe benau wend de omstandigheden ook mogen zijn, altijd nog een uitkomst is. In dat opzicht moet „De Fatale Brug" wel tegenvallen, want waar de zeker heid van het geloof niet bestaat, de liefde plaats heeft gemaakt voor de haat en het uiterste spoor van de hoop is uitgeblust, daar is het leven een hel. Zulk een hel is het grensgebied van de States en Mexico. Een groot zakenman, die fraude heeft gepleegd, wil vluchten naar Mexico. Op zijn reis ontmoet hij een man, die hij wil doden om zijn Mexicaans visum in handen te krijgen. Om niet op te vallen moet hij de hond van het slachtoffer in ontvangst gaan nemen. Hij schuwt het dier als zijn verrader maar hij verraadt zichzelf door zijn gedrag, wanneer hij bemerkt, dat de berooide nog leeft. Door de verwis seling van de visa en de angst van de zwaargewonde politieke vluchte ling, sterft de laatste en wordt de frauduleuze zakenman als arrestant Mexico binnengevoerd. Door z'n geld wordt de gevangene het middelpunt van een chantage in de hoogste politionele kringen: de Amerikanen willen hem hebben en de Mexicanen laten hem niet los, maar breken met man en macht zijn moreel door hem dood te verklaren. Alleen de verguisde hond blijft hem trouw maar het is tenslotte die hond, die de oorzaak wordt van zijn dood. De film, die uitmunt door 'n goede karaktertekening, is wel wat te wijs voor 14-jarigen, maar desondanks is de keuring: boven 14 jaar. Lido. Met de film „Casino de Paris-' sluit het Lido-theater op voor treffelijke wijze het jaar 1957 af. Drie internationale sterren, nl. Catarin Valente, Vittorio de Sica en Gilbert Bécaul hebben van deze film een showfilm van bijzondere klasse we ten te maken, maar zij zouden het natuurlijk nimmer gedaan hebben gekregen zouder de hulp van de vele deelneemsters aan de fantastische balletten, uitgevoerd door de Bleu- bell-Girls van het „Lido" te Parijs. Velen zullen de film „Du bist Musik" nog niet zijn vergeten, maar de film, die deze week in de kleur, rijke Cinemascope-Eastmancolor ge geven wordt, wedijvert daarmee in velerlei opzichten en 't valt moeilijk te zeggen welke film de boventoon voert. Maar „Casino de Paris" vol doet in alle opzichten aan de ver wachtingen, welke men aan een showfilm mag stellen. Het journaal is ditmaal meer dan een dagboek, nl. een jaarboek, waar in op voortreffelijke wijze een beeld wordt gegeven van tal van gebeurte nissen uit het afgelopen jaar, daarbij op de bekende geestige wijze toege licht. Het geheel vormt e enuitste- kende afsluiting van het afgelopen jaar. Luxor. Het verhaal van de film „Op kantoor geen gehoor" bezit de vermoeiende overladenheid, die ook de moderne Amerikaanse korte ver halen kenmerkt. Men valt van het een in het ander en „vallen" is nu eenmaal 'n pijnlijke bezigheid. Maar het spel van de oude rotten-in-het- vak Spencer Tracy en Katherine Hepburn vergoedt veel. Zij laten zien hóe de liefde opbloeit tussen een zonderlinge vrijgezel, die een wiskunde-knobbel bezit, en de juf frouw van de inlichtingendienst van een radio-maatschappij. De zonder linge vrijgezel komt een mechanisch brein plaatsen, die het mogelijk maakt het geheugen van het inlich- tingenpersoneel te vervangen. De da mes zijn bang, dat ontslag zal vol gen, maar in de allerzotste praktijk blijkt het met de concur rentie nogal mee te vallen. Het i9 een film, die in staat is u een uurtje verstrooiing te geven. De kwaliteil van het cinemascoop-filmbeeld was in de eerste helft van de voorstel ling zeer slecht. Lag het aan de operateur of aan de rolprent? Het is een film voor alle leeftijden. Trianon. Reeds jarenlang zwerft de knappe Tarzan (steeds goed ge schoren!) door de Afrikaanse wilder nis, maar nog nooit hebben wij hem over zo'n breed doek zien zwieren als bij deze „Tarzan en de verloren safari". Een vijftal Amerikanen, drie mannen en twee vrouwen, moeten met hun vliegtuig een noodlanding maken in de jungle van Afrika, waar zij al spoedig belaagd worden door een woeste negerstam. Zij krijgen echter bijstand van Tarzan, die met zijn aap Cheta juist in de buurt is. Er komt evenwel nog een „redder" opduiken, die het gezelschap gidsen zal naar de kust, maar die gemene zaak maakt met de wilde negers. Het gevolg is, dat men eerst met z'n allen een lange tocht door de wildernis maakt, waarbij gelegen heid is om kennis te maken met allerlei dieren uit de tropische ge bieden van Afrika, wat één van de aantrekkelijkheden uitmaakt van deze film. Maar de tocht eindigt ab rupt in een hinderlaag, waar nie mand levend uit tevoorschijn zou zijn gekomen, als Tarzan en zijn slimme aap er niet geweest waren. Figuren als Tarzan en de wilde Opars in de Afrikaanse wildernis moet men met een korreltje zout ne men, maar de dieren zijn echt en de kleuren zijn fraai. En een bio scoopbezoeker wil ook wel eens wat anders zien dan drama's. Boven 14 jaar. Rex. Geen cowboys deze week en rokende revolvers, maar 't thema is als vanouds: de verdrukte onschuld corrupte bandieten en een aantal stoere mannen, die een ontroerende aanhankelijkheid ten opzichte van hun kleine, wettige heerser aan de dag leggen en liever sterven dan on recht te laten geschieden. Dit is in het kort de entourage van de film: „De zoon van Robin Hood". Het is een kleuring geval geworden met veel natuurschoon, dure decors en veel onwaarschijnlijkheden, maar het is een kniesoor, die op het laatste let; de romantiek eist nu eenmaal van de werkelijkheid een zware tol. Ro bin Hood Jr. is een flinke, vrolijke jongen, die in het voetspoor van zijn vader is getreden en armen en on derdrukten helpt waar hij kan. Hij zet de kleine koning van Engeland weer op de troon, wordt in de adel stand verheven en krijgt uitdruk kelijk bevel, een hofdame van de koningin-moeder te huwen, hetgeen aan het begin van de film reeds een uitgemaakte zaak was, want anders was er van de hele rolprent niet te recht gekomen. Hoe het er in de (Amerikaanse) middeleeuwen aan toeging kunnen veertien jarigen en ouderen gaan zien. Maandag volgt een nieuw program ma: „Door het dolle heen" met Stan Laurel en Olivier Hardy. Voor alle leeftijden. De Provinciale Waterstaat van Zuid Holland te 's-Gravenhage, heeft openbaar aanbesteed: het onderhouden van wegvakken ZoetermeerLeiden enz. gedurende 1958. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: fa. Gebr. Streefkerk Zn. Ameide 190.000; N. V. Aann. Bedr. P. Stigter en Zn. Ammeretol 186.000; A. de Rooy Boskoop 174.425; Aannemers- Wegenbouw en Transportbedrijf J. M. Samson Oegstgeest 173.400; J. Mens Lisse f 168.000; N. V. v. Splun. der's Aann. Mij Ridderkerk f 166.500; fa. P. Bokhoven Gouda 164.575; Aann. Bedr. Gebr. Schouls N. V. Leiden 163.170; fa. Wed. H. v. Driel Koudekerk a. d. Rijn 161.000; C. de Rade Rotterdam 158.900; H. Rien- stra Nieuwerkerk a. d. IJssel 158.200; fa. S. van 't Verlaat Co Giessen- dam 156.360. De gunning is aangehouden. VEREEN VO UDIG1NG GRLN Sf UKiviALil la i C.N GEiYH»i'isitlSEEjti) VERKEER IN DUITSLAND, ZWITSERLAND EN ZWEDEN. De reeds enige tijd geleden aange kondigde maatregelen tot alschafung van grensdocumenten voor gemotori seerd verkeer in Duitsland, Zwitser land en Zweden, zullen op 1 jan. 1958 in werking treden, zo deelt de ANWB mede. In Duitsland en Zwit serland zal de invoer van personen auto's, motorrijwielen, scooters en bromfietsen voor een verblijf van maximaal 1 jaar zonder carnet of triptiek voor Duitsland uiteraard ook zonder zollvermerkkarte kun nen plaatsvinden. Wei vereist blijft in beide landen het bezit van het internationale ver zekeringsdocument, de „groene kaart" terwijl voor Duitsland ook het inter nationale rijbewijs en het internatio nale bewijs voor motorrijtuigen nog verplicht zijn. Voor betaald personen- en goederenvervoer, zoals vracht auto's en autobussen, zullen voor Duitsland en Zwitserland de grens- documenten noodzakelijk blijven. In Zweden ook commercieel vervoer vrij. Zweden heeft besloten met ingang van 1 januari 1968 de invoer van alle motorrijtuigen en aanhangwa gens voor een verblijf van maximaal 1 jaar vrij te geven. Hier zal dus, zo meldt de ANWB, ook het commer cieel vervoer zonder grensdocument plaats kunnen vinden. Bij de inreis zal de douane een datumstempel op de ook hier verplichte „groene kaart" plaatsen. Deze kaart dient tijdens het verblijf in Zweden op verzoek aan douane of politie te worden ge toond. GEZINSVERZORGING VOOR BEJAARDEN VERRUIMD Op 1 januari aanstaande zal een nieuwe regeling in werking treden voor de gezinsverzorging van bejaar den en chronische zieken. De be doeling van de regeling is, de instel lingen voor de gezinsverzorging een ruimere armslag te geven voor de ontwikkeling van hun werk, (al'dus de Volkskrant). Hierdoor zal de kans groter worden, dat de bejaarden en chronische zieken zo lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen blij ven. Minister Klompé (Maatschappelijk Werk) heeft voor deze nieuwe rege- Wat lezers schrijven „HEER IN HET VERKEER" Mijne heren, Naar aanleiding van een bericht in Uw courant van 11 december 1957 onder het opschrift „Heer in het ver keer", zij het mij vergund ook een lezing van het voorgevallene te ge- Ik reed op zaterdagavond 7 de cember onder slechte weersomstan digheden in een bocht op het nieuwe weggedeelte in de Haarlemmermeer tussen Leimuiden en Oude Wete ring met gedimd licht in verband met tegemoetkomend verkeer. Plot seling zag ik een schim voor mij op de weg, waarop door mij werd ge reageerd door schielijk remmen en toen zag ik vlak voor mij geen mo torrijder op de weg liggen, doch iemand die gebukt over zijn motor rijwiel stond, naar mijn mening be zig om zijn motor op gang te bren gen midden op de rijbaan. Een min der snelle reactie van mijn kant en de gevolgen waren niet te overzien geweest. De man keek pas op toen ik stil stond en signaal gaf en aangezien ik een en ander zag als een onverant woordelijke manier van doen, was mijn reactie misschien niet helemaal zoals deze behoorde te zijn, doch na de mededeling dat hij geslipt was en mijn antwoord, dat hij dan toch in de eerste plaats aan de kant van de weg moest gaan staan, gebeurde dit zonder haperen, terwijl uit niets bleek, dat de motorrijder gewond was of zich bezeerd had. Ik neem aan, dat iemand die ge wond is hiervan wel iets zal zeggen in zo'n geval, doch daar ik geen en kele reactie hoorde, bleef ik het ge heel als een onverantwoordelijke handelwijze zien en ben toen door gereden. C. CARDCL, Noordeinde 110, Leimuiden. ling een beschikking uitgevaardigd. De voornaamste punten zijn: Wanneer de huisvrouw de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt of chronisch ziek is ral de gezinsverzorging niet langer meer tijdelijk behoeven te zijn. De instellingen voor de gezinsver zorging zullen voor de hulp aan be jaarden en chronische zieken help sters in los dienstverband mogen aanstellen. Dit zal vooral van belang zijn wanneer in een gezin volstaan kan worden met enkele uren hulp per week. De oude subsidieregeling liet niet toe, dat het aantal hulpdagen groter was dan het aantal verzorgingsdagen per instelling. In de nieuwe regeling is bepaald dat de gezinshulp voor be jaarden en chronische zieken voor een onbeperkt aantal dagen gegeven mag worden. Het percentage van de rijkssubsidie in het werk der gezinsverzorging wordt verhoogd van 25 tot 30 en de subsidie in het werk van de gezins hulp van 20 tot 25. Bij het oversteken van de Pur- merenderweg in de Beemster is de 42-jarige mevr. K. Visser uit Venhui zen gisteravond, nadat zij uit een Naco-bus, die de dienst Purmerend Hoorn onderhoudt, was gestap:, door een passerende personenauto gegre pen en op slag gedood. DE BLOEMENHANDEL (Overzicht Flora, mjnsburg) Ziezo: de feestdagen zitten er weer op en als de bloemkwekers even ach terom kijken en balans opmaken, dan is er stellig reden tot tevredenheid. Vooral voor de feestdagen werden er beste prijzen voor de tulpen en de hyacinten gemaakt. Na Kerstmis be woog de markt zich in dalende lijn. Van een sterke prijzenval was echter geen sprake, daar reeds op tweede Kerstdag de heer N. de Heijer de knop begon te bespelen als inkoper voor het inmiddels wijd en zijd ver maarde Zwitserse Migros-concern. Er gingen weer heel wat doosjes heen enkele duizenden bossen en dat zet nog altijd enige zoden aan de bloemendijk. Het duurst zijn voor de Kerst be slist de witte hyacinten geweest. Men betaalde daar nog tot f 0,55 per stuk voor. Rose variëteiten als Pink Pearl en Anne Marie draaiden voor 0.40 per stuk of daaromtrent en goede kwaliteit blauwe soorten, zoals Os- tara en Bismarck, bleef daar niet ver van af. Rode Mendeltulpen als Kre- lage's Triumph, Hildegarda, Impera tor, Superba, enz. deden tot 1.40 per bos. Rose Copland rond 2, Roland tegen 1,85. Demeter rond 2,Emmy Pecck idem en White Sail bewoog zich in de koers van 1,35 en 1,40. Wat de narcissen aangaat: Helios veranderde van eigenaar voor ƒ0.50 tot 0,65, Carlton noteerde van 0,60 tot 0.85, Golden Harvest idem en California van 0,50 tot 0,60. Na de feestdagen lagen de tulpen gemiddeld 0.30 per bos la ger, narcissen bleven op hetzelfde niveau en de allerbeste kwaliteit wit te en rose hyacinten kocht men vrij dag voor 0,35 per stuk. Wat cro- cussen brachten 3,— en 4,per 100 op en blauwe druifjes 0,35 tot 0,45 per bosje. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN 27 dec. Groente. Waspeen export 24.50 29.00; Waspeen binnenland A 20 36; Waspeen binnenland B 1516; Spruiten A 3965; Spruiten B 16— 31; Gele kool 68.90; Groene kool 12.30—12.40; Rode kool 6—9.80; An dijvie A 3536; Andijvie B 10—19; Aardappelen Do ré p. kist 2.40; Wit lof p. 100 kg. 72—03. ROELOFARENDSVEEN 27 dec. Bloemen Freesia's 4494; Ane monen 59; Cyclamen 4895; Narcis, sen: Earley Glorie 5471; Blauwe Druifjes 2834; Troschrysanthen 50 94; Tulpen: Hillegarde 6989; White Sail 76—1.05 Krelage 64—90; Rose Copland 1.411.50; Overdale 72—80; Wintergold 62—95; E. pddy 1.30; Sabaros 0.80—1.02; White Pax 8709; Pink Glow 1.18; Libaration 0.95; Preludium 9697; Early Queen 8188; Rland 1.40; Red Pierson 85 per bos. Am. Anjers: Sim rood 25 34; Sim rose 2635; Sim wit 2028; Betty Lou 2123; Brenner 2330 per stuk. TER AAR 27 dec Groente. Wit lof 1. 0.85—0-.98; idem 2. 0.67—0.85; idem stek 0.O50.35; glasandijvie 0.48 —0.58; spruiten 0.520.65; idem B. 0.210.43; prei 0.220.24; kroten 0.11 alles per kg. sla 0.04; knolselderij 0.080.16 alles per stuk, bosselderij 0.060.07 per bos. boerenkool 0.40 0.70 per kist. VINKEVEEN 27 dec. Groente. Andijvie 4055; Groene kool 7; Prei A II 14—16 Witlof A 96—97; Witlof A H 88—95; Witlof B II 82—93 cent per kg. Peterselie 17 cent per bos. Selderij 2022 cent per bos. MAANDAG - DINSDAG WOENSDAG en DONDERDAG Dagelijks: 2.30, 7.15, 9.15, Alle leeftijden Oudejaarsdag alleen 2.30 uur. Nieuwjaarsdag: 4 voorstell. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15. Selefaontjea PERSONEEL 2* Winkeljuffr. gevraagd, liefst met het vak bekend. Aanmelding na 7 uur. Ban ketbakkerij A. P. Kraay. De Kempenaerstraat 20. Oegstgeest. 2 Gevraagd flinke werk ster lx per week. Prinses Marijkelaan 16. Oegstgeest 2 Werkster of meisje ge vraagd voor halve dagen. Mevr. De Jonp Prins Mau- ritslaan 20, Voorschoten. 2* Werkster gevraagd voor 2 ochtenden in de week. Aanmelden: Gerrit Doustraat 6. tel. 25631. 2 Gevraagd koksleerling of banketbakkersleerling die het koksvak wil leren. Zondags vrij. Restaurant Bernsen, Breestraat 157. <2* B.z.a. r.k. meisje voor winkel of winkelhuishou ding. Onverschillig welke branche. Br. onder no. 6249 bur. v. d. blad. <2* B.z.a. r.k. huishoudster middelbare leeftijd in klein middenstandsgezin. Br. onder no. 6253 bur. v. d. blad. 2* Net r.k. meisje, 19 jaar, zag zich gaarne geplaatst in winkel. onverschillig welke branche. Br. onder no. 4651 bur. v. d. blad. <2 B.z.a. r.k. meisje 17 jr voor de middaguren be hulpzaam te ziin in een winkel. Br. onder no. 6252 bur. v. d. blad. 2" Gevraagd: bloemist knecht en een halfwas nu of per 1 maart. J. van Pa ridon Jzn, Noordwijker- hout. AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline banjo trompet sax. klaiinet en drumcur sus Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pre pectus Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 tel 24358 2 Dames polshorloges. Edel doublé 17 st Anker onbr veer schokvrij (In- cabloc). In de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit Geen f79.50 slechts f 57 50 „De Goedkopere Zaak' S v. d. Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. 21 Aangeboden: bloemis terij verg. en B. koude of warme kas. koop of huur. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofar. ndsveen. tel. K 1713—291. 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslamoies automaat van fotohandel N. v. d Horst, Doezastraat 39. tel. 24702. 2* c.v. N. Bakbei Hzn.. Roelofarendsveen K 1713 487 in Groenten tee it ver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 Schuimrubber, schuim- plastic kunstleder, plastic in alle maten .omplete be kledingen. auto-hoezen, kappen pyama's, asbakjes zonnekleppen. bloemvaas- jes. spiegels kaplak, rub bermaties tochtrubbers vloermatten, sloten, enz Autobeklederij Van Kunk Morssstraat 46. Tel. 30552. Leiden 2 De Knittax breit in enkele uren wat anders wekenlang moesi duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare natro nen Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Leiden tel K 1710—23214 2* Van Dorp's van ouds bekends wrijfwas in wit. geel. bruin en rood thans verkrijgbaar bij De Verf- ton. Hogewoerd 75. Leiden 2 Pako-prints. Het foto succes van dit jaar: ver grote afdrukken 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent Fotoreoort Futoh N v d Horst Doe Steeds de eerste met het nieuwste! 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3 2* WÜ verzorgen alles op accu-gebied. Gratis ver zorging van uw batterij en doormeten van de elektri sche installatie. Heeft u start-moeilijkheden? Gra tis advies. Accu-Service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Tel. 23140. Leiden. 2 Wasmachines f 395.— met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een ménsenleven me de Enkele beschadigde machines belangrük goed koper Ook op gemakke liike betaling voorwaar den Firma Dusoswft Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48 Noordwiik Zee wee 1. Katwük/Zee. 2 Rooyackers en naaima chines een begrip, prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd ziin Naai machinehandel Rooyackers Leemanstraat 31. Leiden tel 31324. 2 Nieuw Caltex Edel- Haardolie, meer warmte voor minder geld! -Speciaal Caltex produkt. Reukloos en geen roet. Neemt proef Bestellingen Caltex Servi- cedienst Fa. Sasburg De Wetstraat 35. Leiden, tel. 21523. 2* In één dag uw oude matras als nieuw terug maar dan alleen Dij Jar Vonk. matrassenmakerii— stoffeerderij. Haarlemmer straat 81. Leiden Tele foon 22580 2 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar Noe mooier, nog solider, noe krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66-68 Eigen financiering Tel 31292 2* Kinderrijwielen f 25.— goedkoper Door aankoop van enorme partii kinder rijwielen jongen» er meisjes met remnaal in 5 kleuren. Volle garantie Thans f 56 alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden, Kerkstr 48. Noordwiik- Zeeweg 1 Catwiik/Zee X V.W zig-zag naalmach van de „Victoria" Werke A G Neurenberg (Did sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen sopoel en geluidloos! Uw adres: Roovackers Leemanstraal 31 Leiden tel 31324 <3? Met Oudejaar oliebol len. rozijnenbollen en ap pel beignets van Melle de Vries. Een tractatie met oude jaar. Van 8 uur v.m. tot 8 n.m. met grote olie- bollenkraam op Boter markt b.h. Gangetje. 2* We hebben weer een grote sortering, kersvers, kurkdroog vuurwerk. Ook kokers met pracht sorte ring vanaf 3.Spoed- niks 1.De Volle Neef. Diefsteeg 19. 3? Een knal oudejaars avond. Met onze bekende vuurwerk-pakketten elk met 40 stuks gesorteerd middel 2.50, zwaar 4. extra zwaar 5.Bii aan koop van 1.4 rotjes ca deau. Alleen Feestartike- lenmagazijn G. Brussel. Haarlemmerstraat 267. 2* 7 Nieuwjaarskaarten, samen 10 ct. Bedrukt met diverse landschappen ir. kleurendruk, met goud af gewerkt. Alleen met ad vertentie 7 stuks voor 10 cent. Geldig tot 1 januari. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43 Lei den. 2* Voor Oudejaarsavond tijdig uw schotel bestellen. Hors d'Oeuvre zalmsalade, huzarensalade. Russische eieren, hamsalade, garna lensalade croquetten. bit terballen. enz. Huize Ge rard de Wekker, Heren gracht 100 tel. 21935. <3? "Ze zijn er weer de gil lende keukenmeiden, ka nonslagen. voetzoekers, atoomraketten, roties. ze venklappers, goud- en zil verregen. enz. Uitsluitend goedgekeurd vuurwerk. Victorie- en Hogewoerd- Bazar. Hogewoerd 31 en 73 2* Vuurwerk. Zojuist ont vangen uit Kat's vuur werkfabriek. dus kurk droog. onze grote sortering vuurwerk. Bii ons uw vuurwerk gekocht, succes \erzekerd. Bazaroriizen. Victorie- en Hogewoerd- bazar, Hogewoerd 31 en 73 2 Flitsfoto's met Kerst mis en Oudejaar door ore advies altijd geslaagd Reeds vanaf f 11.eer flitser. A. G. Ober foto handel. Hooglandse Kerk koorsteeg 5. Let op: t.o St. Elisabeth Ziekenhuis Hooigracht. 2 Een „getypte" brief dwingt respect af, mits U een goede schrijfmachine heeft. Wij verkopen uit sluitend eerste klas mer ken en demonstreren vrii blijvend. Hees kantoorma chines, Hogewoerd 92. tel. 31983, 2 Te koop: tomatenplan ten soort Ailsa Graig, plm. 3000, lx verspeend. J. P. Segaar. Leidseweg 252, Voorschoten, tel. K 1717 2646. 2 Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrii- wielen Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Rijns- burg tel K 17182917 2 Een slecht kerstrap port? Onderwijzer heeft nog enkele uren vrij voor het geven van bijlessen en hulp bii huiswerk tegen normale vergoeding, Br onder no 3623 bur. v d' bl GEVRAAGD 2* Rustige studente zoekt kamer per 1 februari. Br. onder no. 6255 bur. v. d. bl. 2 Lerares b.b.h.h. zoekt per 1 febr. ruime zonnige zit slaapkamer, gestoffeerd of ongestoffeerd, met ge bruik van keuken. Br. on der no. 6251 bur. v. d. bl. 2 Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk Lisserdilk 303 tel 3003 Lisse oost Ahbenes TE HUUR 2 A.s bruidjes wii ver huren 1ste klas bruids toiletten comol m sluier handschoenen en tasje ook bont en maraboe caoes Hveiënische ver zoreine Bespreek vrope tijdig Fa J J Sloos en Zn. Stille Riin 11 Telef 2* Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio en Morris Minor Alléén nieuw materiaal öilltik ta rief. Stipdonk Hoog] Kerkeracht 30 tel 31608 2 Verhuur zondei chauf feur 4 5-6 oers All *isk- verzekering De /aak met de erootst mogelijke ser vice. billnke tarieven Werkhoven s I xe auto- \erhuui Van t Huttstraat II Leiden tel 22300 2 Voor verhuur zonder chauffeur. Customline en Consuls Garage v d Pijl. Stompwiik tel 1916K 1761 DIVERSEN 2* Engels Grondige exa- menonleiding handelscor respondentie soreekvaar- digheid Cambridge Spopdiinlptding Emigran ten Vertalingen W Ver- bone Leraar Engels beë digd Tolk/Vertaler Prof Cert Cambridge Univcr- sitv Stepnschuui 18 Lei den Telef )nn 25335 2 GratL boekje ..Waar wetenschap en natuur el kaar ontmoeten Zend een br'pTVanrt met naam en adres aan: Postbus °7 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi* mevr J Brons- eeest Zeemanlaan 57 tel. 22982 helpt koste!i.or dier of eigenaar opsporen Ami- vedi neemt geen dieren op In pakken van 5 K.G. f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIOEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3