RANG GwmdeCac&v „De stemmeni*ov Hebt RANG u de nieuwe al geproefd anrmrrirm'irrrm'CTmTyTrinnnrmTmTi mrrrrm»-rrrmrinnrrirrnTrinnnrmTrrrmTrrnTinnn"rm»rnmnrmirrrrmrS Vandaag geen nieuwe puzzle ZATFnDAG 28 DECEMBER 1957 DELEIDSE COUR A NT PAGINA 9 gyflOBUBaoflflfloooBooooooo am 0 a a a a a 0 a 0 ft o a a a a a a HXiJLO.IUL8.8XII.ll.il «.a,»» Hg een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. Advertentie. Lastige klant. Gisteren ben ik wel bij vijf kleermakers geweest, maar nergens kon ik vinden wat ik zocht!" „Je zocht zeker crediet!" Nog groeien dagelijks de stapels inzendingen op onze grote Kerstprijs vraag en alweer is de Nieuwjaars- prijsvraag in zicht. Dat is teveel van het goede en om administratieve en andere moeilijkheden zover mogelijk te omzeilen hebben we besloten, de gebruikelijke kruiswoordpuzzel op te schorten tot de volgende week zater dag. Dat betekent een teleurstelling voor velen maar ter hunner aanmoe diging vermelden we hierbij de na men van hen, die winnaar zijn ge worden van de prijzen, die we de vo rig week ter beschikking hebben ge steld. De winnaars zijn: Mevrouw S. A. van Egmondv. d. Hoorn, Noord einde 20 te Leimuiden, een sigaretten koker; Jo van Beukering, Lammen - schansweg 64 te Leiden 'n sieraad en Jan Opdam, Kerkstraat 8, te Noord- wijkerhout een boek. De prijzen wor den hen zo spoedig mogelijk toegezon den. Ad rem. „Max, heb je vandaag al weer vergeten je pen mee te nemen. Hoe zou je een soldaat noemen, die zonder geweer ten oorlog trekt?" „Een generaal, meester." Ingewikkeld. „Heb je Muller nog gezien de laatste tijd?" „Ja, tenminste: ik meende, hem aan de andere zijde van d$ straat te zien en hij meende mij te zien, maar toen we elkaar voorbijgingen, waren we het allebei niet! Geen referentie nodig. Zij; Voor ik u mijn antwoord geef, zei ze blo zend, moet ik u naar papa verwij' zen. Hij. O, neen, ik vraag van u hele maal geen referenties hoor! Dat ging niet op. Ruim vier en twintig jaar lang was Rozeboom een punctueel man geweest. Nooit was hij ook maar één minuutje te laat op z'n werk, maar op zekere morgen riveerde hij omtien uur inplaats van negen. Z'n rechter arm zat in verband, z'n gezicht was bedekt met pleisters en hij hinkte 'n beetje. De chef keek hem eens aan en vroeg toen,, waarom Rozeboom zo laat was. Hij vertelde, dat hij een antenne had willen vastmaken, uitgegleden was en naar beneden gevallen. De chef haalde de schouders op: „En wou je mij wijsmaken, dat dat een uur duurde?" Duidelijk. Vertrekkende gast: „Ja, je villa is werkelijk prachtig alleen is 't nog wat kaal en leeg er omheen." Gastheer: „Dat komt omdat de bomen nog jong zijn. Ik hoop, dat ze flink uit de kluiten gewassen zullen gijn tegen de tijd, dat u terug komt..." De straf„Als u me durft zoenen, roep ik vader!" Deze woorden klonken uit de mond van een aanvallige Schone, die zich toevallig onder een takje mistletoe bevond. De jongeman, tot wien zij gericht waren, trok zich er niets van aan, en gebruik makend van een ge woonte, voltrok hij de misdaad. Het meisje vloog naar haar va der. „Vader, de heer Jansen is in de salon. Hij zou graag uw nieuwe ge weer zien." De jager nam trots zijn wapen en spoedde zich naar zijn bezoeker. En hij snapte er geen jota van, toen me neer Jansen zich met ware doodsver achting door het vensterraam wierp en danig gewond aan hoofd en han den in het grasperk tuimelde. Gecostumeerd. Portier: „Par don, meneer, hier worden slechts ge- costumeerden toegelaten." Heer (in rok): „Wat zou dat? Ik kom als diplomaat"!" Tegemoetkomend. Een bedelaar belt aan de deur en krijgt ten ant woordt meneer Jansen, „maar uw je kan werk krijgen!" „Nou, als u zelf geen geld hebt, wil ik u dat werk niet afnemen." In het restaurant. „Ober, de heer die daar aan het raam zit, wordt veel beter bediend dan ik. Kan ik de di recteur spreken?" „Maar dat is de directeur!" Aetherklanken ZONDAG HILVERSUM I, 402 M. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nws. 8.15 Beiaardklanken. 8.25 Hoogmis. 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Meisjeskoor. 10.00 Chr. Gerefor meerde kerkd. 11.30 Gram. 11.35 Idem. 11.55 Süsser Trost, mein Jesus kommt, cantate. 12.15 Inleiding op de Vlaamse dag. 12.25 Orgelconc. 12.45 Gram, 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Lichte muz. 13.30 Orgelconc. 13.45 Het godsdienstig leven in Vlaanderen, caus. 14.00 Radiophil- harm. ork. en solist. 14.55 Zang en piano. 15.10 Literair forum. 15.55 Koorzang. 16.10 Sport. 16.30 Vespers 17.00 Zangdienst. 17.45 De kerk aan het werk, rep. 18.00 Het geladen schip, causerieën. 18.30 De kerk aan het werk, caus. 18.40 Catechisatie voor varenden. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.25 Tot ziens in Jeruzalem, gesprek. 19.45 Nws. 20.00 Lichte muz. 20.30 Studen tenliederen. 21.30 U bent toch ook van de partij?, caus. 21.40 De laatste kerstgang van Wanny Raps, klank beeld. 22.20 Gram. 22.35 Uit het boek der boeken, caus. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO 8.00 Nws. 8.18 V. h. platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 Strijkork. en solist. 10.30 Boekbespr. 10.40 Muzikale caus. 11.20 Cabaret. 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Pianospel. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Eoekbespr. 14.20 Strijkkwart. 15.00 Filmpraatje. 15.15 Omr. ork en solist. 15.55 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Zigeunerork. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sport- uitsl. en sportjourn. 18.30 Perspek- tief, toespr plm. 18.50 Kamermuz. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De open deur caus. en vragenbeantw. 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork., koor en sol. 20.45 Act. 20.55 Lichte muz. 21.15 Voordr. 21.25 Lichte muz. 21.45 Act. uit het jaar 1957. 22.30 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.4024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS 19.30—23.00 Eurovisie: Don Giovanni, opera, (relais v. d. Duitse TV). MAANDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewij de muz. 7.50 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Sport- uitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken 9.30 Waar voor uw geld, caus. 9.35 Waterst. 9.40 Quizprogr. 10.20 Gram 10.30 Theologische etherleergang. 11.15 Gram. 11.35 Gevar. progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Instr. septet. 12.53 Gram of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Kamerork. en solist. 14.45 V. d. vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.40 Gram. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Pianotrio. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Lou Lichtveld; De functie van de reken kamer van Suriname. 18.00 Orgel spel. 18.30 Sport. 18.40 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Schoolzang. 19.35 Pari. comm. 19.50 3ram. 20,00 Ra diokrant. 20.20 Lichte muz. 20.45 Mattheus de tollenaar, hoorsp. 21.45 Promenade-ork., i:oor en solist. 22,15 Boekbespr. 22.30 Geestelijke liede ren. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40—24.00 Evan- gelisatieuitz. i. h. Spaans. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20— 24.00 VALA 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 10.00 Voor de oude dag, caus. 10.05 Morgenwijding 10.20 Gram. 10.45 Dit is uw leven. 11.40 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Instr. trio. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Gitaar duo. 14.156 De weddenschap, hoor sp. 15.00 Gram. 15.30 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.30 Gelders ork., gemengd arbeiderskoor, kin derkoor en solist. 17.15 Pianoduo. 17.35 Lichte muz. 17.50 Mil. comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Pianospel. 19.10 Pari. overz. 19.25 Muziek-kiosk. 19.45 Regeringsuitz.: Landb. rubr.: Land bouwkundig weeroverzicht. 20.00 Nws. 20.05 De familie Doorsnee. 20.35 Dansmuz. 21.10 Plantaardig on mine raal. 21.50 Problemen rond de mid denstand, caus. 22.05 Brabants ork. en soliste. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 20.30 Gesprek aan de schrijftafel. 20.55 P.F. gepakt en ge zakt, rep. 21.15 Licht progr. DE WINTERSLAPERS Nauwelijks heeft de wintervorst zijn komst aangekondigd door nachtvorsten en koude noordenwinden of het klein gedierte- verdwijnt als bij toverslag. Dan kruipen de siakken in haar huisjes, om er in te blijven tot het lentezonnetje haar wekt, zelfs een aantal vissen ver dwijnen in de diepte, terwijl ook som mige grotere dieren zich opmaken om de winterslaap In te gaan, vóór ze de scherpe prikkel van de koude of de honger voelen. En daar gaan ze: de vleermuizen, de egels, de marmotten, de beren en de dassen. Zij zoeken hun uit gezochte slaapholen op en dommelen in en soezen voort in aosolute rust, soms maanden lang. Waarom doen sommige dieren zo? En andere niet? Waarom de mol en de spitsmuis niet en de vleermuis en de egel wel? Waarom de beren en de das sen wel en de andere grotere dieren niet? Al is nog niet helemaal precies te zeggen, waarom deze winterslapers zo doen, toch zijn de geleerden het hier over eens, dat de winterslaap niet voort spruit door de invloed van de koude, maar ln de dierenwereld voortkomt als gevolg van voedselgebrek in de winter. Het is dan ook bewezen, dat de win terslapers vooraf zich vetmesten, dat wil zeggen, in de zomer en lïet najaar zoveel vet vergaren als ze maar kunnen en dit overgespaarde vet, wordt ver. bruikt in de winter, terwijl ze stil voortslapen. Vandaar dat al deze die ren, die rolrond van welgedaanheid de winterslaap ingingen, broodmager ont waken. Ze hebben dus van hun eigen vet geleel'd. Dat vet wordt geleidelijk .omgezet in warmte. Hoe dit gebeurt, is voor jullie nog wel te moeilijk om uit te leggen. We zien hier voor de zoveel ste keer, hoe oneindig wijs de almach tige God is, die elk dier zijn eigen le venswijze gaf en zijn aard. Dat het niet de koude is, die de die ren doet inslapen, maar het voedselge brek, wordt gesteund door het bewijs, dat in tropische gewesten dieren voor komen, die een zomerslaap houden. Dat klinkt wel erg vreemd. De hitte daar, kan soms dezelfde uitwerking hebben, als de koude hier, doordat ze alles laat verdrogen. Die „zomerslapers" berusten er in en wachten op betere tijden door weg te kruipen in slijk en modder. Weer andere dieren zoeken stille, donkere ho len op en slapen tot de natte moeson weer aanbreekt. Ze komen dan te voor schijn even mager en uitgeteerd als onze winterslapers. Niet alle dieren slapen even lang en even vast. Er zijn er die in de winter maanden een oogje open doen en eens gaan kijken, hoe het er mee staat en of er haast weer iets te eten valt. An dere dieren slapen lang en vast, de bloedsomloop werkt uiterst traag en aan het uiterst langzame kloppen van het hart bemerkt men dat ze nog in leven zijn. Maar juist omdat het bloed zo traag door de aderen vloeit en het hart steeds zwakker slaat, vermindert ook de lichaamstemperatuur, vandaar dat in de Poollanden de dieren onmo gelijk een winterslaap kunnen houden. Bij een lage temperatuur van het wa ter 4 tot 6 gr. vervallen vissen ook wel tot een winterslaap, waarbij ze op hun vet teren, maar wanneer de temperatuur erg laag geweest is, m de winter, dan ontwaken de vissen niet meer. Maar met een karper schijnt dit niet gauw te gebeuren. Deze vissen vond men eens ingevroren in een ijs klomp en bij voorzichtig ontdooien wer den ze weer springlevend. HaringspeJ Dit is een spelletje waar iedereen aan mee kan doen. Elk kind knoopt een touw om zijn middel, dat tot op de grond reikt. Aan het eind van elk touw tje is een strook papier bevestigd, clat de vorm heeft van een vis. Elk kind moet proberen op de vis van een ander te trappen om hem aldus af te scheuren, maar moet er tevens voor zorgen, dat zijn eigen haring niet wordt afgerukt, j Het kind dat zijn vis kwijt is, is af. I Wie het laatst overblijft is winnaar. Woordjes maken Ieder kind krijgt een potlood en pa pier. Er wordt een woord opgegeven bijv. tafelpoot. Nu'moet men proberen in de tijd van vijf minuten van dit woord zoveel mo gelijk andere woordjes te maken. In dit geval bijvoorbeeld: Otto, pot, lef, lat, pal enz. De jongen of het meisje, die de mees te woorden heeft, leest nu zijn lijstje voor, terwijl de anderen de woorden, die gelijk zijn, doorstrepen. Zoek Je schoen Op de grond wordt een cirkel gete kend of gelegd met een touw. De kin deren gaan er in een wijde kring om heen staan, trekken elk één schoen uit en brengen die in de cirkel. Ze gaan nu weer op hun plaats terug. Op een gegeven teken hinken ze alle maal naar het midden en zoeken al hinkend hun schoen weer op, hinken er mee terug naar hun plaats en trek ken de schoen weer aan. Wie het eerst weer twee schoenen aan heeft, is win- Correspondentie Ab Koomen (Voorhout). Natuurlijk mag je met ons meedoen. Je hebt toch zeker ook met de Kerstwedstrijd mee gedaan? Frans v. d. Meel (Leiden). Ik kon het goed merken, dat de raadsels ge makkelijk waren. Er kwam een reuze stapel brieven binnen. Anneke en Peter van de Vlugt (Sas- senhclm) hebben samen de raadsels op gelost en samen een verhaaltje ge maakt. Dat moeten de andere kinderen maar eens lezen. NAAR HET BOS Jos en Ton gingen naar het bos. Ze wilden bramen gaan plukken voor moe der. die zou er lekkere jam van maken. Toen ze in het bos kwamen, zagen ze heel wat bramen staan. Ze hadden elk een potje en een zakje meegenomen. Daar gingen veel bramen in. Ze aten er ook heel wat op, dat kon je wel aan hun lippen en tanden zien. Ze plukten net zo lang tot de potjes en de zakjes vol waren en gingen toen naar huis. Het was ondertussen al vijf uur gewor den. Moeder maakte er. gauw jam van en om half acht kregen ze al een boter ham met lekkere jam. Daarna moesten ze naar bed en droomden heerlijk van de lekkere bramen en de fijne jam. José v. d. Meer (Leiden). Keurig ge daan José. Ook Leo Hoogcveen (Noordwijk) heeft een pluim verdiend voor het nette briefje. Truusje Duivenvoorde (Noordw.houl). Leuk hè Truusje om in de krant t« staan. Ciska de Best (Leiden). Alles goed. Ook Elly heeft geen fout gemaakt. Leo Klein (Leiden). Jij bofte toch maar om het boek te winnen. Fijn dat je het zo mooi vindt. Lia Vrlsekpop (Leiden). Je hebt ze ker ook wel met de wedstrijd meege' daan. Rietje de Heiden (Leiden). Wanneer krijg ik van jou eens een verhaaltje? Coble Verhoeven (Noordwijk). Een nieuw nichtje met haar eerste ver haaltje. EEN MIDDAGJE VRIJ Het was woensdagmiddag en ik had de hele middag vr(j. Het was mooi weer. Mijn vriendinnetje Ineke gaan fietsen. Nou dat vond ik ook wel goed, Maar waar naar toe? „We gaan naar Leiden, naar het mu seum", zei Ineke. We gingen op de fiets, dat kostte dus niets, Voor het museum moesten we een dubbeltje betalen. We zagen er ook schilderijen van Rembrandt van Rijn. Op de terugweg hadden we flinke tegenwind. We gingen langs de vaart. Toch was het een leuke middag ge- woest. Jan v. d. Ploeg (Leiderdorp). Is je arm alweer beter? 't Deed zeker wel pijn. Voortaan maar wat voorzichtiger zijn. Maria en Gerda Edelaar (Alphen). Jullie hebben je best gedaan met de tekeningen. Martien Ping (Noordwijk). Wat zou dat leuk zijn, als je eens een verhaaltji schreef over Tipje, de hond; Toon, de schildpad en Koosje de marmot. Moet jij voor die dieren zorgen? Truus Rietveld (Hazerswoude). Mis schien dat je een andere keer geluk kiger bent. Ria, Marga on Truus de Jong (Zoe- terwoude). Jullie hebben bij de loting drie kansen gehad, maar jammer ge noeg niets gewonnen. Corrle Keyzer (Langeraar). Wèt een klein papiertje Corrie. Geen tijd gehad voor een briefje? Greet je v. d. Salm (Zoeterwoude). Fijn dat je weer meegedaan hebt. Elly Berg (Zoeterwoude). Ben jij een vriendinnetje van Greetje? Annie v. d. Bos (Stompwijk). Ook de groetjes aan allemaal. Wllllei Elstgeest (Hoogmade). Ben je blij dat het weer Kerstvakantie is? MIJN VERJAARDAG De dag vóór mijn verjaardag kon ik op school bijna niets leren. Ik verlang de zo naar die volgende dag. Eindelijk was de school dan toch uit. 's Middags speelde ik fijn tot het tijd was om te eten. Toen ging ik vroeg naar bed om maar gauw jarig te zijn. De volgende morgen werd ik wakker met de ge dachte: „Wat zal ik vandaag krijgen?" Van mijn moeder kreeg Ik een kin dermissaal, van mijn zusje een kop en schoteltje, van mijn broertje een spel en van mijn andere broertje een schrift. Mijn jongste zusje kwam met een zakje caramels aandragen en de tweeling met een reep. Het mooiste cadeau kreeg ik van mijn vader: een paar oorbelletjes, 's Middags kwamen mijn vriendinnetjes- We speelden fijn. Allemaal mochten ze ijven eten. 's Avonds bleven ze nog ng. Het was een heerlijke dag. Thea de Ridder (Oegstgecst)Nou Thea dat ik een leuk idee. Wanneer je ipa geregeld onze krant leest in Ca- lada, dan leest hij natuurlijk ook de krantentuin en dan ziet hij daar van daag je naam staah. Ik zie hot al in mijn gedachten, wat grote ogen hij dan op zal zetten en met de krant naar je oom en tantes loopt. Je kleine nichtjes en neven snappen er niet veel van. Of kennen zij ook Nederlands? In elk geval door middel van dit briefje aan je hele familie in Canada, de har telijke groeten van Thea en haar ouders en ook van Oom Toon en Tante Jo. Leo v. d. Geest (Warmond). Je had gelijk, om met ons mee te gaan doen. Je hebt dan kans op een prijs en je krijgt een antwoordje in de krant. Tot schrijfs dus Leo. Peter Rodewijk (Zoeterwoude). Peter „geluk hebben" is een raar ding. Sommige kinderen doen steeds mee winnen nooit iets en andere doen de eerste keer mee en ,,'t is raak"; ze winnen een boek. Maar al win je ook niets, toch is 't wel leuk mee te doen. Liesje Warnau (Leiden). Ja Liesje, ik had je al gemist. Zeker erg druk ge had. Je had zeker wel een goed cijfer voor schrijven op je rapport. Je briefje zag er tenminste keurig uit. Ik zie graag een net geschreven briefje; er zijn al tijd nog kinderen, die maar wat aan knoeien en dan soms nog wel mot pot lood. Dag Liesje blijf maar zo goed je best doen. Nellie Hoek (Voorhout). Lees jij het briefje van hierboven eens en dan.... voortaan met inkt Nellie. Of was je soms ziek? Dan mag het wel. Er zou dan een inktvlekje op de deken kunnen komen en dat is niet zo best. Elly Driehuis (Bodegraven). Wat is jouw vader een gelukkige, om al twee maal een taart te winnen. Ik ben nog nooit zo gelukkig geweest. Heeft je broertje Nico nog een extra cadeautje gekregen van Sint Nicolaas, omdat hij een naamgenootje was? Rla v. d. Geest (Zoeterwoude). Mis schien vindt je de raadsels van de kerstwedstrijd ook wel gemakkelijk. Je moet echter bedenken dat de kleintjes van 7 jaar ook mee willen doen en dat knnnen ze nu met hun leesplankje. Micke v. d. Veer (R. veen.) Ook alles prima en keurig geschreven. Nellie Droogh (Hazerswoude). Als je de verhaaltjes van de kinderen zo leuk vindt, moet je zeker zelf ook eens een opstelletje maken, 't Is heus niet moei lijk. Je begint maar en de rest komt vanzelf. Rietje Koek (R.veen). Welkom nieuw nichtje. Je moet ons maar dikwijls schrij ven. Margo Berg (Zoetermccr) Ook wel kom Margo. Je ziet onze kring wordt steeds wijder. Het aantal oplossingen is altijd groot en ik lees jullie briefjes steeds met veel plezier. Groetjes aan je kleine broertje en drie zusjes. Nelly Pciuiings (Aarlanderveen)Ook de hartelijke groeten aan de familie. Gerry Dienhoven (Warmond). Fijn dat jullie weer allemaal beter zijn. Hier bij mij thuis, hebben er ook een paar griep gehad, maar ik zelf gelukkig niet. Ik heb de anderen nu mooi op kunnen passen. Dora Duinhoven (Warmond). Zo ben jij een zusje van Gerry, jullie kunnen nu voortaan saampjes insturen. Arnold v. d. Poel (Zoeterwoude). Fijn dat Je me een paar raadsels wilt sturen. HET EIGENWIJZE KABOUTERTJE De kabouters in het bos. Dansten op het groene mos. Op ééntje na. En dat was Ka. Ka is altijd eigenwijs. Zoals nu, vond zij zich heel wijs. Om niet te gaan naar het bal. Dat was toch wel al te mal. Toen het afgelopen was. Zagen ze haar aan de kinderwas. Ze vertelden alles van het bal. Nu zij niet geweest was. Vond zij het toch ook wel mal. Ineke Jagers (Voorhout). Dit is eerste keer, maar zeker niet dc laatste keer, hè Ineke. Jan Schouten (Hazerswoude). Wat heb jij de oplossing met leuke tekeningen versierd. Nico v. d. Laan (Voorhout). Is dat van jou een fopvraag? Ik denk dat het een olifant ls. Of heb ik het mis? Schrijf dat maar eens gauw. Nico Molenboer (Llsse). Zou jij zo graag mee willen doen? Maar natuur lijk Nico, hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Janny Stijnman (Stompwijk). Maak ook eens wat Janny, dat vinden de vln- dm de andere kinderen vast aardig. Adrie v. d. Lans (Lisse). Dat is enkel geluk Adrie, of je iets wist, daar kun nen we zelf nie.s aan doen. Volhouden Magda Schools (Lelden). Hier komt je versje Magda. Gansje, de meikever, had zijn winterslaap gedaan. Opeens werd hij wakker. En wreef toen voldaan, Zijn oogjes uit. Toen zei de kleine guit. Het is lente, om te dromen! Ik zie het aan bloemen en bomen. Marian v. d. Meer (Oude Wetering). Als jij het zo fijn vindt om je naam in de krant te zien staan, wolnu.... dan gebeurt dat vandaag. Rla Klein (Oude wetering). Ook jij vandaag in de krant. Van de volgende kinderen kwamen ook nog de goede oplossingen binnen: Centa Zoetemelk Hoogmade. Alle Klein Ter Aar, Coble v. d. Akker Zoeterwou de; Beppic Nederlof Voorschoten, Ton Duindam, Leiden, Aart-Jan Verdegaa! Sassenhelm, Jopie den Elzen Llsse. Ada den Elze Lissc, Jan Schouten Hazers woude, Paul van Schle Oegstgecst, Rla Adegeesl, Zoetcrmcer, René Boutcrne, Abbenes. Ans Jufferraans, Sassenhelm, H. Valentijn, Voorscholen, Corrle Knlj- nenburg, Voorschoten, Thea Oostdam, Katwijk, Jan v. d. Lans, Sassenhelm, Elly Ruigrok Noordwijk, Mientje Aanhane Katwijk, Hans Kortokaas Voorhout, Hans en Thea Kerkvliet Voorhout, Marja Warmerdam Voorschoten, Anneke v. d. Lans, Voorhout, Ilans de Jong, R.veen, L. v. d. Zon Leiden, Aric Hijdra Lan geraar, Elske en Iluubje v. Remundt, Leiden, Jan Vink, Leimuiden, Sjaantje Lane Voorschoten, Rla Pauw R.veen, Wlm Rietbrock R.veen, Bas v. Hofwegen. TANTE JO EN OOM TOON (66) Ltr beften not vendetimmY .meb 7~TT1«

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11