RIJNSTREEK Contact Leids bedrijfsleven met het onderwijs DAMPO GENEEST SUUTUGAT Scherp De gemeenteraad van Katwijk leende geld van schooibes.uur DINSDAG 24 DECEMBER 1957 DP I.EIDSE COURANT PAGINA 2 In navolging van en in overleg met de landelijk werkende „Stichting Contact Centrum Bedrijfsleven-On derwijs", in het leven geroepen door de werkgeversorganisaties enerzijds ci) vertegenwoordigers van het on derwijs anderzijds, is ook te Leiden op initiatief van de Leidsche Ver- eeniging van Industrieëlen een com missie ingesteld ter bevordering van het contact tussen het bedrijfsleven en het onderwijs. In de eerste plaats is daarbij ge dacht aan de scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. In bedoelde commissie hebben dan ook zitting genomen de rectoren en directeuren van het Gemeentelijk Gymnasium, r.-k. Lyceum St. Bona- ventura, Christelijk Lyceum, Ge meentelijke H.B.S. voor meisjes, Rijn lands Lyceum, r.-k. Middelbare school voor meisjes te Voorschoten, r.-k. Lyceum St. Agnes en Rembrandt Lyceum tesamen met een gelijk aan tal industriëlen. Daaruit werd een kleinere z.g. werkcommissie samengesteld. Tot voorzitter van beide commis sies werd gekozen ir A. van Driel, voorzitter van de Leidsche Vereen i- ging van Industrieëlen en tot plaats vervangend voorzitter de rector van het r.-k. Lyceum St. BonaJentura. Sëcretaris zal zijn mr Ph. J. de Ruy- Leidse Agenda DINSDAG 24 DECEMBER „Komt allen tezamen Inter kerkelijke samenzang van kerstlie deren, Stadhuisplein, 7.157.45 uur nam. WOENSDAG 25 DECEMBER Eerste Kerstdag. Feestdag van de geboorte des Heren. DONDERDAG 26 DECEMBER Tweede Kerstdag. VRIJDAG 27 DECEMBER "8 Leidse Kunstkring „Voor Allen". Jan Smeterlin, piano. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. Expogé en Bond v. oud-onderoffi cieren. Excursie naar Koninklijk Staldepartement. Vertrek Station Leiden. 1 uur nam. Instituut v. Middenstandsontwik keling en Ver. van I.M.O.-leraren. Jaarvergadering, 't Gulden Vlies, 11 Ulir r'F1' m TT Tegen een uur of acht, gisteravond, .J.A. Toneelgroep Arena: Hoera wertj brandweer gealarmeerd voor voor zon en rsgen. Stadsgehoorzaal. een brandie. dat was uiteehrokpn in 10 uur v.m. en 2.30 nam. ter de Wiidt, secretaris van de Leid sche Vereeniging van Industrieëlen. De commissie zal zich in eerste in stantie bezighouden met het werken door de schooljeugd in de vakanties, de voorlichting van de leraren over het bedrijfsleven en de voorlichting van de leerlingen der hoogste en/of een na hoogste klassen van de mid delbare scholen over het bedrijfsle ven. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Jacobus zn van O. L. Magielsen en G. Viele; René zn van M. Janssen en G. van Meurs; Stijntje dr van C. J. Hoogendijk en M. E. Deegenaars; Charlotte dr van J. Lepelaar en A. Arnoldus; Peter Jan zn van J. van der Woude en B. van der Schaaf; Ar ie Hendrik zn van G. L. Sala en T. W. Salij; Maria Louise dr van W. H. Steenbergen en M. M. Speel; Ronald Carl Johannes zn van C. J. van Hoorn en J. G. Keijzer; Cornelia Catharin? Maria dr van E. M. Mooren en C. C. Rot teveel. Getrouwd: W. Wiersma en A. A. Buriks; H. L. M. Bierhuizen en S. P. M. Stikkelman; J. J. Schoon en H. M. C. Sweep; J„ W. M. van Leeu wen en A. W. Brands; H N. Lem merman en J. E. van der Kroft; A. Bon en H. de Ruiter; J. van Klave ren en D. M. Zwart; J. M. Vreeken en C. van der Meij. Overleden: I. Dorst 42 jr man; A. Elink-Schuurman 70 jr huisvr. van R. C. de Lange; M. Heusen 69 jr huiavr. van J. T. Silvester; H. J. To ren 59 jr vrouw; D. de Bruin 65 jr man; J. van Walsum 83 jr wed. van M. H. de Bakker; G. van Eijgen 45 jr man; W. 't Hart 79 jr vrouw. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. Op le en 2e Kersstdag zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dagen geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk woensdag worden bediend, zal nu plaats hebben op zaterdag 28 decern' ber e.k. en uit die percelen, welke gewoonlijk op donderdag worden be diend, op maandag 30 december e.k. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. INZAMELING KERSTBOMEN. Ter kennis van de ingezetenen wordt gebracht, dat kerstbomen op 2 januari 1958 kunnen worden afge geven aan de jeugd voor gezamen lijke verbranding op het Schutters veld of Kanaalweg. Ook kunnen zij worden medegege ven aan de ophaaldienst van huis vuil. De bomen mogen dan echter niet vóóraf aan de openbare straat wor den geplaatst, doch dienen aan de op- haalauto's te worden afgegeven, nadat een luid klinkende bel de komst van de vuilnisophaler heeft aange kondigd. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. verkoudheden bij Vader, MoederenKino v A f* itofb DE RODE HAAN TAST TOE ZATERDAG 28 DECEMBER. Instituut v. Middenstandsontwik keling en Ver. von I.M.O.-leraren. Besluit varr Jaarvergadering. L.J.A. Bond Speeltuinverenigingen „Hoera voor Zon en Regen", Toneel groep Arena. Stadsgehoorzaal 14.30 nam. OKO-„St. Leonardus". Hans Cor- dans Jeugdparade. Kinderprogram ma, grote zaal Den Burgt, 14.30 nam. R.K. Jongeren-sociëteit „St. Leo nardus". Jaarsluiting met het Veri- dansorkest. Socitëteit 8 uur nam. L.J.A. Toneelgroep Arena: idem. 2.3>0 uoir nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling van Haagse aquarellen, tot 16 december Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1) Tentoon stelling geologie van Nederland üp werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN TE LEIDEN. A.s. 1ste Kerstdag zal de dienst worden waargenomen door: dr. 's Gravesande, de Jong, Mastenbroek, Den Haan, v. Wingerd. 2e Kerstdag, Pieterse, Postel, Jan sen, Langezaal. 2de Kerstdag volgens lijst Boktersdienst Oegstgeest. le Kerst dag: F. W. N. Hugenholtz, J. B. Hu- genholtz. 2e Kerstdag: E. W. F. van Walche ren. DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Douza, Douzastraat 3>1tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Op le Kerstdag 25 december is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Nieuwe Rijn. Des nachts van 25 op 26 december zijn geopend: Apotheek Douza; Apotheek Nieuwe Rijn; Apo theek Oegstgeest. Op 2e Kerstdag 26 december zijn van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur geopend: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 46, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wilhel minapark 8, Oegstgeest, tel 26274, vanaf 's avonds 12 uur zijn geopend: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot hulp der Mens heid: Apotheek Oegstgeest. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 536. Horizontaal: 1. refter, 5. Ao, 6. de, 7. mep, 9. mes, 10. Ida, 11. Marne, 13, van, 15. Ria, 17. als, 19. un, 21. et, 22. Gambia. Verticaal: 1. roe, 2. fa, 3. Ede, 4. rest, 5. ami, 8. Piava, 9. manna, 12. brug, 14. Est, 16. Ina, 18. Lea, 20. eb. een brandje, dat was uitgebroken in de rookkast van een slagerij aan de Lange Mare. Een stuk spek, dat van de roe was gevallen, werd aangevre ten door het smeulende vuur, dat hierdoor oversloeg op 250 kilo spek. De voorraad, ter waarde van circa 200 gulden ging in vlammen op. Het vuur werd door de brandweer met de nevelspuit gedoofd. VEEL MOOIS IN „LAKENHAL" Het Stedelijk Museum „De Laken hal" heeft van het Mauritshuis te Den Haag in langdurig bruikleen ge kregen het beroemde schilderij van Jan Steen: „Soo de ouden songen, so pijpen de jonghen", dat onlangs door de heer Traas gerestaureerd is. Door deze belangrijke verrijking kan men thans in de Lakenhal een goed over- krijgen van Jan Steen. Het nieuwe schilderij is in de Harteveltzaal op gesteld. Eveneens van het Mauritshuis ont ving het Stedelijk Museum de Laken hal in bruikleen het schilderij: „de opwekking van Lazarus" uit 1622 door Pieter Lastman, de Amster damse leermeester van Rembrandt. Omstreeks 1622 werkte Rembrandt op het atelier van Lastman. Ter gelegenheid van de aankoop van het schilderij van Van der Nat ,Het bloemkoolmeisje" is in het Ste delijk Museum de Lakenhal een zaal ingericht, waar dit schilderij getoond wordt met andere werken van Van der Nat, Van der Windt en Van Driesten. Ter gelegenheid van de Kerst- vacantie is de eigen collectie van Verster in de Van Mieriszaal opge steld, terwijl de ere-tentoonstelling van Coba Ritsema in de Schotten- zalen te zien is. Juichende kinderstemmen zullen vrijdag en zaterdag weer de Stads gehoorzaal vullen. De L.J.A. organi seert kindervoorstellingen door to neelgroep „Arena", die laat zien, dat zon en regen beide noodzakelijk zijn. KERSTBOMEN IN BRAND De L.J.A. doet nog meer: kerst bomen verbranden. Met vereende krachten krijg je een veel mooier vuurtje dan van één kerstboom. Daar zit tegelijk een mooi symbool in: gemeenschapszin. Samen genieten en samen de vuile boel opruimen. Brandweer, jeugd- naalweg. Tussen kwart voor acht en acht uur. Hoe méér kerstbomen, hoe mooier vuurwerk. Wil daarom de kerstbomen niet vóór 2 januari weg doen, maar aan de kinderen mee geven, die zich .bij een van de optoch ten kunnen aansluiten. Ook kan men bomen naar een van de verbran dingsplaatsen brengen van negen uur 's morgens op 2 jan. a.s. VISSEN MET DVS De hengelsportvereniging DVS hield op zondag 22 dec. een viswed strijd in Rijpwetering. Het weer en de vangst vielen beide mee. Na ruim VA uur vissen waren er 132 maat- visjes gevangen met een totaal ge wicht van 6711 gram. De persoonlijke uitslag was als volgt: 1. J. v. Soon; 2. J. de Beer; 3. L. J. Vernet; 4. W. Koo reman; 5. W. v. Berkel; 6. H. W. Schachhard jr; 7. L. J. Devilee; 8. P. Fuchs; 9. L. Schachhard; 10. H. W. Schachhard Sr.. ALPHEN AAN DEN RIJN Meevaller voor het lager onderwijs. De kosten van het openbaar on derwijs zijn richtsnoer voor de door de gemeente aan bijzondere scholen te verlenen vergoeding. Deze bedra gen worden jaarlijks door de raad vastgesteld. Op 12 dec. 1956 heeft de raad, over eenkomstig het voorstel van b. en w. het bedrag van de uitgaven voor het c.I.o. over 1955, alsmede het verschil tussen de werkelijk uitgegeven en de beschikbaar gestelde bedragen vast gesteld. Tot onze spijt was, naar thans blijkt aldus delen b. en w. de raad mee in het bij het aangehaald voorstel gevoegde ontwerpbesluit, echter abu sievelijk geen rekening gehouden met de verhoging van het bedrag per leer ling bij het raadsbesluit van 28 maart 1956 met 0.49, i.v.m. de herziening van de kosten wegens verlichting, verwarming en schoonhouden dei- openbare scholen voor g.l.o. Gevolg daarvan is. dat het voor 1955 in eerstgenoemd besluit ver melde beschikbaar gestelde bedrag, voor het g.l.o. alsnog met 0.49 per leerling verhoogd moet worden en dan voor eigen scholen en voor in bruikleen gegeven scholen respectie velijk 15.950,14 en f 15.110,90 zal bedragen. Deze bedragen waren aan vankelijk vastgesteld op resp 15.722,94 en 14.883,70. Dientengevolge zullen de over schrijdingsbedragen voor het g.l.o. (eigen en in bruikleen gegeven scho len) worden verminderd tot onder scheidenlijk 220,19 en 260,49. De laatstgenoemde bedragen waren oorspronkelijk gesteld op resp. 447,38 en 457,76. Bejaarde dame aangereden. De 79-jarige mevr. A. van Veen, wonen de aan de Hooftstraat, werd maan dagavond omstreeks half zeven, toen zij ter hoogte van de Kwekerij Lam in die straat, plotseling de rijbaan opliep, aangereden door de motor rijder M. v. B. uit Rijnsaterwoude, die op weg was naar zijn woonplaats Mevr. v. V. kwam te vallen en liep een ernstige wond boven het rechter oog op alsmede een hersenschudding. Dr. A. J. Zwartendijk verleende de eerste hulp. Het slachtoffer is per ziekenauto naar haar woning over gebracht. De motorrijder bleef on gedeerd. Het voertuig werd licht be- AARLANDERVEEN Kerstavond K.A.J. Het moet ieder, die gisteravond het Parochie huis binnengegaan zou zijn wel vreemd-aangenaam te moede zijn geweest bij het gewaar worden van een dergelijk schouwspel, bij het ont moeten van zo'n sfeer. Rond die tijd hebben daar nl. de K.A.J. en V.K.A.J. een kerstavond gevierd, die in alle opzichten een opmerkelijk succes is geworden. Voordat het grote aantal leden de zaal kwam bezetten, had den ijverige handen reeds het ver trek omgetoverd in een aan alle eisen beantwoordende ruimte, geheel aan gepast aan het intieme feest, dat er gevierd ging worden. Een zacht rood licht, aangevuld met kaarslicht, be scheen stemmig het geheel, waaraan ook de kerststal niet ontbrak. De avond werd geopend met een kerst lied, zoals er in de loop van de bij eenkomst nog verscheidene zijn ge zongen. Om de juiste toon te treffen, las Martha Mulders, voorzitster van de V.K.A.J. het Evangelie van de Kerstnacht voor. Voor Jan Eys, voor zitter van de K.A.J. was de taak, al len van harte welkom te heten. Hij deed - dit in korte, veelzeggende bewoordingen, waarin hij zijn wens tot uitdrukking bracht, dat allen aan het goede van de avond zouden me dewerken. Onder begeleiding door Riet Vlught met haar blokfluit, zon gen daarna een vijftal meisjes enige wel de uitzending van het Kerstspel op de Vrijthof in Hilvarenbeek over de televisie. Allen konden hiervan meegenieten, doordat een t.v.-toestel in de zaal geplaatst was. Vol span ning heeft men dit interessante stuk met als naspel het prachtige epiloog van Mgr. W. M. Bekkers, gevolgd. Nadat dit spel geëindigd was, heeft Nelly Eys nog een korte voordracht gehouden. Tenslotte heeft de aal moezenier, na nogmaals zijn tevre denheid over dit feest betuigd te hebben, de bijeenkomst gesloten. BODEGRAVEN GOUDEN FEEST BODEGRAAFSE WATERLEIDING Vrijdag was het 50 jaar geleden, dat het waterleidingbedrijf in ge bruik werd gesteld. Dit interessante feit werd in de namiddag officieel herdacht. Om 3 uur verzamelde zich aan de bedrijfsgebouwen un Buiten kerk) een kleine kring van genodig den, die bij de dagelijkse gang van zaken van het bedrijf nauw betrok ken zijn of zijn geweest. In het ma chinegebouw sprak burgemeester mr. J. J. Croles namens het gemeen tebestuur een welkomstwoord tot de genodigden, waaronder meerdere le den van de gemeenteraad (bedrij- vencommissie), hoofden van de di verse gemeentelijke diensten en het bedrijfspersoneel. Een bijzonder woord richtte de burgemeester tot de nog in leven zijnde bestuurders van de vroegere naamloze vennoot schap voor dit bedrijf, t.w. de heren mr. H. E. la Gro, president-commis saris, de bijna 91-jarige heer Z. J. Ninaber van Eijben, vóór de ge meentelijke overname tot 1938 vanaf de oprichting directeur van dit be drijf. Na rondleiding over het sedert de overname sterk gemoderniseerde bedrijf en bezichtiging van de nieu were installaties, ontmoeten de ge nodigden elkaar na korte tijd weer in hotel Van Haaften. Burgemeester Croles memoreerde hier het ont staan, de geschiedenis en de ontwik keling van dit „gezonde" bedrijf, bracht hulde aan het particulier initiatief in het jaar 1907, daarbij in het midden latende of dit voort sproot uit ideëele dan wel uit com merciële overwegingen. Het woord werd hierna nog ge voerd door mr. H. E. la Gro, de heer H. J. van de Pol, als oud-wethouder tijdens de gemeentelijke overname in de jaren 1936 tot 1939, de heer Z. Ninaber van Eyben en de heer J. G. Breekveldt, sedert de over name administrateur van het bedrijf. Allen herdachten dankbaar de ont wikkeling van het bedrijf in econo misch opzicht, zowel voor als na af loop van de concessie en de gemeen telijke overname. De burgemeester sprak ten slotte de wens uit dat bij een 25-jarige exploitatie door de gemeente de om standigheden een waardige jubileum viering van dit voor de volksgezond heid zo belangrijk bedrijf zullen toe laten. De raad van Katwijk kwam gister avond in openbare vergadering bij een. Afwezig met kennisgeving de heren A. Wassenaar wegens verblijf buitenlands en de heer N. van Duy- venbode wegens ziekte. De voorzitter deelde mede dat de begroting van in komsten en uitgaven 1958 gereed is en voor Kerstmis aan de leden zal wordt aangenomen. Aan de heer J. Klinkenberg, Schoolstraat 14 te vergoeden een be drag van 1000.wegens het slopen van zijn opstal in de Princêstraat, en tevens een voorstel om aan ge noemde heer Klinkenberg te verko pen plm. 62 m2 grond a 21.per m2 en verder -onder de gewone voor waarden. Goedgekeurd. De firma Gebr. de Mol wil het be drijf aan het Prins Hendrikkanaal uitbreiden en vraagt van de gemeente te kopen plm. 850 m2 tegen een prijs van ƒ6.50 per m2. Wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om uit het grondbedrijf te nemen het per ceel grond, gelegen in de onmiddel lijke omgeving van het raadhuis, op welk perceel een ambtswoning voor de burgemeester is gebouwd, groot 1925 m2 gerekend naar een prijs van ƒ0.60 per m2 of in totaal ƒ1115. wordt aangenomen. Een voorstel met betrekking tot de nieuwe regeling inzake het ver- orkest ,Tf)e Burcht", A J.c'^drumband le!>f.n van tegemoetkomingen b|j vrij Ned. Padvindersgilde en de Band van de Ned. Padvinders zullen weer hun medewerking verlenen. Verbrandingsplaatsen zijn dit jaar „Het Schuttersveld" en terrein Ka- NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefoniscb te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE willige beschikbaarstelling van woon ruimte wordt goedgekeurd. Het voorstel tot het verlenen van een crediet ad 7500.voor de aan leg van een verbindingsweg tussen Duinpad en Duinstraat en tot het vaststellen van een naam (Tadama- straat) voor dit gedeelte dat in het verlengde ligt van de reeds bestaande Tadamastraat. Zonder verdere be spreking wordt dit voorstel van B. en W. aangenomen. In oud-Katwijk-Zee valt nogal een en ander op te ruimen maar lang zaam aan gaat het gemeentebestuur met de sanering verder en ten dienste van die sanering hebben B. en W. thans een voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een ge. deelte van het verbindingsslop tus sen Louwestraat en Princêstraat. Met alg. st. aangenomen. Het bestuur van de Christ. Wijk verpleging heeft een verzoek inge diend om subsidie in de kosten van exploitatie over het jaar 1956. Het bestuur bericht aan B. en W. dat de contributie voor het lidmaatschap in middels is verhoogd van f 5.tot 6.— per jaar. B. en W. stellen voor aan de vereniging „Christelijke Wijk verpleging" 'n bedrag groot f 3609.30 toe te staan als bijdrage in de kosten van exploitatie. Goedgekeurd. Het bestuur van de Chr. Stichting „Gezinszorg" heeft een verzoek in gediend om subsidie van 1823 in de kosten van exploitatie over het jaar 1956. Ggedgekeurd. Op het verzoek van A. v. d. Poel, Noordwijkerweg 66 te Katwijk a. d. Rijn, om uit de gemeentekas een tegemoetkoming te mogen ontvangen in de kosten var het reizen per tram van zijn drie kinderen naar diverse scholen te Leiden, wordt goedgun stig beschikt. Het bestuur der Mij. voor Toon kunst te Leiden verzoek om toeken ning van een subsidie. Een achttal inwoners uit Katwijk zijn daar als leerling ingeschreven. Afgewezen. Vervolgens een voorstel met be trekking tot het verlenen van kre diet voor de onderbrenging van de r.k. kleuterschool in een ander ge bouw en in verband daarmee tot het aangaan van een geldlening waarom b. en w. voorstellen met het r.k kerk- en schoolbestuur een onder handse geldlening aan te gaan gfoot 45.000 of zoveel meer of minder als boven de te storten waarborg som nodig zal blijken te zijn voor de verbouwing van de voormalige St. Jozefschool tot kleuterschool en onder de door b. en w. in het pre advies genoemde bepalingen. De heer dr. Overdijkink noemt het een uniek geval een dergelijke lening aan de gemeente aan te bieden, maar acht het bedrag in de specificatie voor een zandbak 1400 wel erg hoog. In deze tijd is bezuiniging ge boden. De heer H. Haasnoot zegt blij te zijn dat het schoolbestuur dit geld op tafel weet te brengen. Na een korte toelichting door dg voorzitter wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. Voor de uitvoering van het na tuurreservaat „De Pan" zal, om een bocht in het tracé der weg weg te werken bij de woningen van de fa milies Cox en Van Rijn afgesneden moeten worden. Voorts zal pl.m. 475 m-. grond van mevr. Jochems-Bur- gerhout aangekocht moeten worden tegen de prijs van f 300 en 7.37.50 ha. in huur moeten worden genomen ad ƒ600 per jaar voor 20 jaar en 10 jaar in optie. Alle bijkomende kosten voor rekening der gemeente. Wordt zonder verdere bespreking goedgekeurd. Hierna sluiting. WASSENAAR Tuinbouwvereniging. Onder voorzitterschap van de heer P. Zeg waard werd eind vorige week de jaarvergadering gehouden van de Tuinbouwvereniging Wassenaar en Omstreken. Uit het jaarverslag van secretaris C. van Vulpen bleek, dat het ledental van de vereniging in het afgelopen jaar gestegen is van 120 tot 132. Er werden enkele geslaagde excursies gehouden en in samenwer king met andere tuinbouwverenigin- gen interessante lezingavonden geor ganiseerd. De samenwerking tussen de verschillende verenigingen laat niets te wensen over. Een verslag van de penningmeester, de heer D. A de Rooy moest voorlopig worden uitge steld, omdat deze functionaris in een ziekenhuis is opgenomen. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heren C. van Vulpen. A. H. Aartsen en W M. van Tol wer den herkozen. Er had een keuring plaats van ingezonden kerststukjes. Het prijsvragenprogramma voor het volgende verenigingsjaar zal door het bestuur in overleg met enkele le den worden samengesteld. Onderwijzer aan openbare Ulo school benoemd. De agenda van een spoedeisende gemeenteraadsver gadering die maandagmoigen op het raadhuis gehouden werd, bevatte slechts een punt: de benoeming van een onderwijzer aan de openbare uloschool, als op/olger van de heer H. G. Noor, aan wie op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend. Omdat rich na herhaalde oproepen slechts één gegadigde heeft aangemeld, be vatte de voordracht voor deze benoe ming slechts een naam, die van de heer A. J. van Grijfland uit Zuid broek (Groningen). De raad ging tot benoeming over. Vóór honderd jaar Leyden. In de vorige week is op een uur af stands van Noord- wijk aan Zee gestrand het Ned. schip Amphitrite, Kapt. Grim, met koloniale waren van Bata via naar Amsterdam bestemd. De bemanning, uit 33 koppen bestaande, is door reddingboo ten van Noordivijk aan Zee en Zandvoort gered. Het schip Herman de Ruiter, Kapt. Freynt~, van Amsterdam te Batavia aangekomen, heeft de reis in 81 dagen afgelegd. BOSKOOP Boskoopse amateurs schilders en fotografen Zoals gebruikelijk or ganiseerden de Boskoopse amateur schilders en fotografen tijdens de Kerstvacantie een tentoonstelling in de lokalen van de openbare school aan de Burg. Colijnstraat. Bij de opening sprak de voorzitter van de schilderskring, de heer Gert van Eijk, zijn voldoening uit over de gro te belangstelling en verwelkomde in het bijzonder mevr. Verkerk, wet houder Taat de oud-leraar, Ferry Siebe en Dr Roem. Deze keer exposeren er maar 5 schilders. De anderen lieten verstek gaan hetgeen hij ten zeerste betreur de Spreker noemde nog het lid Toon Hendriksen, aan wie o.a.een eervolle opdracht voor de wereld tentoonstelling te Brussel en voor het Beursgebouw te Boskoop is ver strekt. Tevens vestigde de voorzitter de aandacht op Drilcus v. d. Valk, die vorig jaar exposeerde met glas in lood, met het gevolg, dat ook hem enkele eervolle opdrachten werden verstrekt, o.a. het aanbrengen van twee glas in loodramen in de Ned. Herv. Kerk te Boskoop. De heer A. G. de Ru ij ter, sprak als voorzjtter van de amateur foto grafenvereniging ,,'t Open Oog" die mededeelde dat het werk van de amateur fotografen een belangrijke vooruitgang te zien geeft, doch voeg de daaraan toe: wij zijn nog lang niet tevreden. Evenals de schilders willen ook de fotografen iets uit beelden en daarom stemt het spr. tot vreugde, dat de Boskoopse ver eniging op dit terrein aanwijsbare vorderingen heeft gemaakt. De schilders welke nu exposeren zijn: Gert van Eijk, Drikus van der Valk, Piet Vervveij, Thijs van Wijn gaarden, Rudolf Kluis (oud-lid, thans in Amerika) en het adspirant lid mej. P. C. van Dijk. Door de fotografen wordt o.a. «ffl prachtige collectie kleuren-dia's ten toongesteld, waarvan een fascine rende werking uitgaat. Tevens is op de show de Cerami- sche-kunst vertegenwoordigd. Hét is George Frissel, die met het beoefe nen van deze kunst laat zien tot wel ke resultaten vrije tijdsbesteding kan leiden. HAZERSW0UDE Speeltuinvereniging. Vrijdag avond kwam de Speeltuinvereniging in het café „Het Oude Raadhuis" in vergadering bijeen. De opkomst van deze vergadering was niet bijster groot. De voorzitter, de heer D. Kui per, opende deze vergadering met een kort openingswoord, gaf een uiteen zetting hoe de zaken voor de speel tuinver. er voor staan, en kwam in zijn openingswoord tot de slotsom: wij moeten besluiten om een stuk land te huren van de heer L.P. Hof man, aan de Voorweg. Spr. gaf de fi nanciële konsequenties hiervan aan. Voor het geld, hiervoor nodig dienen wij garant te blijven. Gezien de slech te opkomst van de leden, zou men gaan denken: is er nu werkelijk be hoefte aan een speeltuin, en zouden wij ons werk maar staken. Er kwa men enkele stemmenn uit de vergade ring, die het toch nog éénmaal willen proberen de leden op de vergadering te krijgen om de voorstellen van het bestuur nog nader onder de loupe te nemen. De voorzitter gaf vervolgens een uiteenzetting over de mogelijke statuten van de vereniging. Echter kunnen wij niet met enkele leden .n zee gaan, aldus de voorzitter. Daarom werd eenparig besloten alsnog een vergadering uit te schrijven op dins dag 13 januari a.s. Het bestuur dringt er met klem op aan, dat degenen die de noodzakelijkheid van een speel tuinvereniging inziea, dan ook wer kelijk op de vergadering moeten ko men. Dit is noodzakelijk om nadere stappen te doen in verband met de huur van het land. alsmede de aan schaffing van speel verktuigen. NIEUWE-WETERING Aanbesteding vernieuwing Franse Brug. Door de directeur van ge meentewerken is namens b. en w. onderhands aanbesteed: het aanbren gen van een vast betondek van 6 m. breedte op de Franse Brug te Nwe- Wetering. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: L. P. v. d. Geer te Leiden 19.300, H. J. Strijk, Rijpwetering, 18.900, Gebr. Van Luiing te Woubrugge 18.440, J. L. Zoet, Veerstraat 14 te Oude- Wetering 17.883. Het werk is aan de laagste inschrijver, de firma Zoet te Oude-Wetering, gegund. WOUBRUGGE NIEUWE GEREFORMEERDE KERK Onder grote belangstelling van kerkelijke en burgerlijke autoritei ten werd maandagavond de nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Dr. Abraham Kuyperweg in gebruik ge nomen. Aanwezig waren o.m. bur gemeester J. C. van Wageningen, de wethouders Bank en Heenk, voorts dr. K. Dronkert, prof. J. Nauta en ds. J. van der Meulen, allen oud predikant van Woubrugge, afgevaar digden van de deputaten voor oor logsschade, architect Van der Bom uit Amsterdam, aannemer Hulsbos uit Abbenes en verschillende onder aannemers.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2