Enige overpeinzingen bij vragen van dokter Kortmann ^Harathon- jMieuwtjes Kerstshow van „Bloemlust' te Lisse Onze~~~~ kerstprijsvraag Kinderpuzzel Troepenschip voer op pier Expresstreinen botsten op elkaar Moskou wil topconferentie over ontwapening K.L.M. vervoerde 100.000 passa giers meer dan vorig jaar MAANDAG 23 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Zwaar verkeer uit Leidens binnenstad? Herinnerend aan verkeersongeval len, die door vrachtwagens in de binnenstad van Leiden zijn zijn ver oorzaakt, heeft het raadslid, de heer H. M. J. W. J. Kortmann, aan b. en w. gevraagd of zij willen overwegen do binnenstad voor doorgaand zwaar verkeer gesloten te verklaren. B. en w. wyzen er in hun antwoord op, dat niet vaststaat, of bij het on geval op het Kort Rapenburg de vrachtwagen het ongeluk heeft ver oorzaakt. Zy betogen, dat door de toename van het verkeer nu een maal het aantal verkeersongevallen zal toenemen. Zo véél mogelijk dient echter gezocht te worden naar mid delen om het aantal verkeersonge vallen te doen afnemen. B. en w. hebben hun onderzoek nog niet voltooid. Uit een summier onderzoek is ge bleken, dat niet vaststaat of een der gelijke geslotenverklaring inderdaad effect zal sorteren. Anderzijds moet nog worden onderzocht of een der gelijke maatregel niet op onoverko melijke bezwaren stuit. B. en w. zul len hun onderzoek zo spoedig moge lijk voltooien. LEIDEN GEVAARLIJKE STAD Men zou in de verleiding kunnen komen de kwestie van het verkeer in Leiden uitgekauwd en afgezaagd te noemen. Aan deze verleiding zul len wij niet toegeven, zolang de vei ligheid van de burgerij er van af hankelijk is. Want Leiden is een gevaarlijke stad. Na Schiedam is vol gens een overzicht van de KNAC Leiden de onveiligste stad wat het verkeer betreft in het westen van ons land. En u behoeft waarachtig geen gediplomeerd verkeersdeskun- dige te zijn om de oorzaak van dit euvel aan te wijzen: de vaderlandse geschiedenis heeft ons een kostbare erfenis geschonken, aardige gevels, mooie gebouwen; de erven echter zit ten tevens opgescheept met een bin nenstad, die het modern verkeer geen levensruimte biedt. Maar wij hebben nóg een erfenis, een die uit een jon ger verleden stamt: achterstand. Een tctaal gebrek aan inzicht in toekom stige verkeerseisen bij de gemeen telijke magistraten, die na 1900 tot 1940 het roer in handen hielden heeft deze achterstand veroorzaakt in de eisen. Wij noemen u een symptoom: bruggen, die om vernieuwing rie pen, bleven in al hun provinciaalse onbenulligheid liggen. Voorbeelden: Turfmarksbrug, Koepoortsbrug, Ma- rebrug, Vreewijkbrug, Wittepoorts- brug, etc. Enkele van hen zijn na de oorlog verbeterd, maar een achter stand kan men niet zo snel inhalen. Wij spraken van een „symptoom", we verbinden er n.l. de veronder stelling aan vast, dat de verkeers technische ontwikkeling van de ge- héle stad in de jongste geschiedenis is achtergebleven en we geven enige vergelijkingen ter overweging. Ste den als Utrecht, Rotterdam, Den Haag hebben hun stadskern ver- Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. Oe tipgevers dingen bodendien mee in onze nieows-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 galden beschikbaar wordt gesteld. AFSCHEID VAN DE MORSWEG Vele bewoners van de Morsweg en omgeving hebben jarenlang zonder het nog te zien, langs een tamellijk aftandse koffietent gelopen. De eige naar hiervan, een oude baas (72) probeerde op zijn manier nog iets aan plaatst, naar een gedeelte waar het j z'n rijkspensioentje toe te voegen. 19 mogelijk was de slopershamers in de Jaar lang heeft hij daar in winter en huizen te plaatsen zonder dat tranen van spijt werden gehuild. Delft heeft hiermee een begin gemaakt. Haar lem heeft zijn stadskern verruimd. Leiden echter behield het centrum, zomer koffie gezet voor z'n weinige klanten. En het mag gezegd worden ondanks het feit dat hij geen water leiding had (en dit in emmers moest worden gehaald) zette hij goede kof dat driehonderd jaar geleden reeds I fie en de tent was kraakzindelijk. een gezapig beeld van rijtuigen en sleperswagens te zien gaf. De stad bleef zijn verkeer drijven door stra ten als Haarlemmer- en Breestraat, die aan aderverkalking lijden. Geen wonder dat het verkeersprobleem er een is van „hoge bloeddruk". Daar om komt ons het voorstel van dokter Kortmann doeltreffend voor. Als geldgebrek, hoge ouderdom van de Nu is daar zaterdag een eind aan gekomen. De oude heer Jacobs heeft op aandringen van zijn vrouw die wat sukkelend wordt de tent geslo ten, en dus is deze gedoemd te ver dwijnen, Enige vaste bezoekers hebben de koppen bij elkaar gestoken, en zater dag jl. om half vier afscheid van hem genomen, zij boden hem daarbij patiënt, of het ontbreken van een een mooie plant en een grote taart nrnffnnt» ppn inCriinPnrtp nnpratie mnf -r'rt ar nn mat Ho „Het wonder van de 34e straat" „Het wonder van de 34e straat" is een Amerikaanse Kerstfilm, althans een verhaal, dat zich afspeelt in de dagen, welke aan Kerstmis vooraf gaan en dat de Kerstman als hoofd figuur heeft. Zaterdagmiddag heeft K. en O. deze film in Luxor laten draaien en daar het een Kerstverhaal is voor oud en jong, was het jeugdige element het sterkst vertegenwoor digd. Of de jeugdige toeschouwers het allemaal begrepen hebben, is een andere vraag, maar wel zullen zij zich afgevraagd hebben: bestaat die Kerstman nu echt of niet? Maar dat is nu juist het „wonder" van de 34e straat in New York, dat daar een echte Kerstman optreedt, die in zich zelf gelooft en er (door middel van een handige advocaat) in slaagt, ommand zal kunnen peilen, hoe diep prognose een ingrijpende operatie niet toelaten, blijft er niets anders crver dan de bloedstroom gedeeltelijk af te dammen. Het moest een arts zijn die met dit voorstel kwam. Zolang het gemeentebestuur niets beters kan vinden, mag men géén maatregel, die er op gericht is het verkeer veiliger te maken, onbe proefd laten. Ook de suggestie van de heer Jongeleen voor eenrichting verkeer in de Breestraat moet men in dit licht bezien. Veiligheid en rust in de binnenstad zijn geboden, óók in het belang van de voetgangers, voor wie het wandelen door de oude stad met zijn „eenbeentrottoirs" en stegen waarin wandelaars vogelvrij zijn, niet meer zo „vermaeckelijk" is als twee eeuwen geleden. Winkels te Leiden vanavond open Evenals zaterdagavond zullen ook hedenavond de winkels in Leiden tot 9 uur nam. geopend mogen zijn. Kerstviering voor de Hongaren te Leiden Voor de tweede maal sinds de bloe dige vrijheidsstrijd in hun vaderland vieren duizenden Hongaren, ver van huis en familie het Kerstfeest. Nie- zich door de rechtbank officieel tot de enige en originele Kerstman te la ten erkennen. De sfeer van het Kerstfeest is in deze film natuurlijk op en top Ame rikaans, maar door de business komt tenminste een vleugje menselijke goedheid waaien en een milde hu mor, die zich goed aanpast aan deze dagen van Kerststemming. Dat Kerstmannetjes overigens gewilde re- clame-abjecten zijn van de grote wa renhuizen, zoals in ons land de Sin terklazen, komt in deze film wel goed uit. Zij vormen de materiële kant van het Kerstfeest, waarbij men de eigenlijke betekenis van het Kerst gebeuren wel eens vergeet. Deson danks is 't een enige film, waarvan de ouderen misschien meer nog dan de jongeren hebben genoten. Voor de kinderen van 7-10 |aar Dc letter „Z" was weg! Bij het afdrukken van de krant is een letter, de letter t, weggevallen uit de puzzel-opgave voor kinderen van 710 jaar. Je zoudt er duizelig van worden. De goede opgave luidt: Fritsje is naar de speeltuin geweest en daar heeft hij heerlijk gespeeld. Het fijnste vond hij de: aaoeimdrnl en de nlfmwzeoee Zetten jullie nu maar eens gauw de letters op de goede plaats. hun heimwee en hun eenzaamheid in deze dagen zijn. In de geest van de leuze: „Met Kerstmis mag niemand eenzaam zijn" had een interkerkelijk comité de Hongaren uit Leiden en omgeving, vergezeld van hun Neder landse kennissen, uitgenodigd om in de foyer van de Stadsgehoorzaal ge zamenlijk het kerstgebeuren te vie ren. De Hongaren en hun vrienden wer den ontvangen in de zaal, waar een grote kerstboom, kerstversieringen en kaarslicht de juiste sfeer schiepen. Het is een stijlvol feest geworden, dat de ballingen zeker voor enige uren hun eenzaamheid en verdriet heeft doen vergeten. Er waren toespraak jes door een katholieke- en een prote stantse geestelijke, die hen de beteke nis van het Kerstfeest uiteenzetten en die de Hongaren bezwoeren, dat die betekenis niet voor de verdreve nen verloren is gegaan: Christus-zelf werd immers op reis geboren en Hij, die kwam om ons wel te doen, werd direct na zijn geboorte vervolgd en verdreven. Met omlysting door het bekende kinderkoor „de Leidse Sleuteltjes" o.l.v. Henk Franken werden door Joop Koevoets enkele gedichten rond de Annunciatie en het Kerstgebeuren voorgedragen, welke gedichten wer den geïllustreerd met „tableaux" door leden van de „Club de Limetz". In gelijke geest voerden de Honga ren een „pastoraal spel" op, als verle vendiging van hun kerstliederen, waaraan zij zich door te geringe voorbereidingsmogelljkheden aanvan kelijk wat aarzelend geheel over gaven. Zozeer als de Nederlanders hebben genoten van de vreemde, weemoedi ge liedenr, zo waardeerden de Honga ren, en alle aanwezigen, ook de ballet- dansen, opgevoerd door meisjes van „De Goede Herder", o.l.v. zuster Ma ria Assumpta. Ademloze stilte tijdens de uitvoeringen van een Spaanse, een Japanse en een Hongaarse dans van het Coppeliaballet van Delibes en van een solodans op een melodie van Chopin en het opgetogen applaus na afloop waren hiervoor .de beste graadmeters. Alle Hongaren kregen een kerst stukje uitgereikt, dat vervaardigd was door padvinders, verkenners en gidsen. De viering van dit intieme kerst feest is zeer zeker een schitterend Initiatief geweest, dat een bemoedi ging was voor de Hongaren, wier leed door de snelvlietende wereldgeschie denis reeds te zeer in de vergetelheid is geraakt. met z'n koffietent er woorden: „Vaarwel Jacobs". Ook kreeg hij nog een enveloppe met inhoud om iets aardigs voor de Kerstdagen te kopen. De oude baas was hierover zeer verrast; hij kon niet nalaten te vragen: „Zijn jullie zo blij dat ik wegga?". Hij bood z'n laatste klanten nog een kop koffie met koek aan en sloot daarna z'n tent. Daarna werd hij met z'n spullen netjes in de auto van de heer B. van Veen naar z'n huis ge bracht. We wensen je nog een lang en welverdiende rust toe, Jacobs. Een van je vaste klanten. Ingezonden door: P. J. F. Markt gladiolenveiling blijft hoog De laatste gladiolenveiling van 1957 staan op de kalender en het ziet er naar uit, dat het oude jaar afgesloten zal worden met een markt, die tot het laatst hoog is ge bleven. Immers: toen de afgelopen' week Koning Thialf zijn intrede scheen te gaan doen, had dit geen in vloed op de prijzen. Dat is vrij op merkelijk. De bollenhandel pleegt in het pakseizoen vrij vlug te reageren als de vorst invalt. Begrijpelijk, wanneer de vorst even doorzet, kan men niet langer verzenden. Een al lesbehalve winterhard artikel als een gladiool, zou bij wijze van spre ken aan de kist vastvriezen. Op beide Lissese veilingen was het aanbod voor de tyd van het jaar groot. Meestal draait de klok tegen de Kerstdagen op een minder hoog toerental, maar dat was nu niet het geval. Er was niet alleen veel aan voer, maar ook veel belangstelling. In grote lijnen kwam in het prijs- beeld van verleden week geen ver andering, zodat er voor de kwekers alle reden tot tevredenheid was. Vooral zij, die van de gele Hopman's Glorie nog flinke hoeveelheden veer tienen aan te bieden hadden. We 'neb ben nog partijen van deze soort zien verkopen voor ruim 9,per 100. Beneden 4,— per 100 was geen „dikke" gladiool te koop. Zelfs een veel verguisd soort als Sneeuwprin- ses kwam daar nog bovenuit. De prijzen van de lelie Regale zijn nu zo langzamerhand op een niveau terecht gekomen, dat men zonder overdrijving krankzinnig hoog kan noemen. Er zyn exporteurs geweest, die voor de zwaarste bollen 24 cm en groter niet minder dan 0,70 per stuk hebben moeten betalen. En dergelijke opbrengsten zijn sinds mensenheugenis niet voorgekomen. AUTO TE WATER; ééN DODE. Gisteren in de vooravond is te Akersloot een auto met drie inzitten den van het .veerpont in het Noord- hollands Kanaal gereden. Een hun ner is verdronken. De inzittenden wa ren de heer en mevrouw Veldt uit Haarlem met hun zes-jarig zoontje. Zij waren op weg van Haarlem naar De Rijp, waar familie van mevrouw Veldt woonde. Mevr Veldt, die de auto bestuurde, gaf, toen zij op het veerpont stond, gas in plaats van te remmen, met gevolg dat de auto in het water reed. De heer V. en zijn zoontje konden gered worden. De auto met het stoffelijk overschot van mevr. V. werd een uur later met een hijskraan uit het water gehaald. Ruim 2000 m2 hetonvloer, 200 ba len turfmolm, enkele honderden heesters en bomen, wat dekzeilen, een volwassen voorraden bollenkis- ten en pakweg! ruim 300 kis ten met bloeiende bolgewassen. Dat waren de materialen, die de tuin architect, de heer W. Buurman uit Oegstgeest, zaterdag om zo te zeg gen in zijn handen kreeg gestopt met de opdracht daarvan vóór maandag middag half drie een bloementen toonstelling te maken, die de faam van Jiet Lissese Blocmlust zou ver groten. Ook dank zij de vele medewerkers die vannacht doorwerkten is de Kerstshow van Bloemlust, die van middag door Lisse's burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, officieel ge opend, een mooie show geworden. Sober en strak van aanleg, maar met een sortiment bolbloemen zoals op een show rond Kerstmis nog nimmer is geëxposeerd. Ook in Bloemlust niet! Ovenheersten anders de narcis sen, nu prijkt er een collectie bloei ende tulpen, die honderden en hon derden kisten omvat. Tientallen ver schillende soorten kan men daar zien: de statige purperen Demeter de uitdagend getinte rood-witte Lus tige Witwe, de gerande Roland, de gele Levant en Koranga, de lilarose Gander „een leeuw van een tulp zeggen de vakmensen van deze lang- stelige aanwinst met de grote bloe men terwijl ook de fijn gekleur de, héél licht zalmrose Apricot Beauty ook sterk de aandacht trekt. De rose Fondant steekt eveneens in een prima conditie en als altijd is de bonte White Sail-sport: Beauty of DE STILLE OMGANG. De jaarlijkse Stille Omgang in Am sterdam zal in 1958 gehouden worden in de nachten van 9, 16 en 23 maart. Hethoofdbestuur van de Stille Om gang zal op zondag 29 januari in Krasnapolsky te Amsterdam de alge mene jaarvergadering houden. Volendam ook nu een trekpleister. Daarnaast: de elegante cyclamineus- narcissen met het sierlijk terugge bogen bloemdek, zodat verschillende soorten qua bloemvorm inderdaad op een cyclaam gelijken de mooie donkergele Peeping Tom o.m. verder de forse dubbele Texas, ver schillende fraaie gele trompetnar cissen en ga-maar-door. De hyacin ten zy'n niet zo overdadig rijk verte genwoordigd. Voor een deel het ge volg van een zeer vroeg trekseizoen waardoor bij enkele grote inzenders omvangrijke groepen hyacinten te vroeg in bloei zijn gekomen. Op de opening en de uitslagen ho pen we morgen nader terug te ko men In officiële kringen in Washington toonde men zich niet enthousiast .oor nog eens een conferentie op het hoogste niveau tussen Oost en West. In Genève is er een geweest en wat zijn de resultaten geweest?, zegt men. Gromiko noemde het v- .rstel van de Navo „een poging de Russische vertegenwcoxdigers te laten praten met dezelfde mensen, met wie Rus land vele jaren lang vruchteloos be sprekingen over ontwapening heeft gevoerd." De minister zei verder dat de jong ste successen van Rusland oo weten schappelijk en technisch gebied alle illusies van westelijke voorrang heb ben doen vervliegen. Partijleider Kroestsjef gaf aan de Ver. Staten de raad: „Gooi je reeds gecompromitteerde politiek, geba seerd op kracht, op de mestvaalt der geschiedenis." „Laat ons de status quo erkennen, dat is de situatie, die op het ogen blik in de wereld bestaat met socia listische en kapitalistische stelsels. Laten wij ons niet in elkanders zaken mengen". Kroestsjef zei, dat Rusland niet zal deelnemen aan het werk van de nieuwe ontwapeningscommissie der V.N., daar het grootste aantal van de 25 zetels ingenomen wordt door de kapitalistische landen. Een Engels troepentransportschip, de „Empire Wamsbeck", dat een dag dienst onderhoudt op het militaire doorgangskamp in Hoek van Holland, is gisteravond om elf uur toen het met verlofgangers uit Duitsland naar Engeland koers zette, binnen de pie ren uit het roer gelopen en op de Noorderpier gevaren. Het schip kwam door achteruit te varen spoedig weer vrij waarop het in het midden van de rivier voor an ker is gegaan. Later heeft de sleep boot Maas van L. 3mit Co de „Em pire Wamsbeck", die avery had op gelopen aan voorsteven en kiel, te ruggesleept naar de Fruitkade in Hoek van Holland. Krantenpuzzel gaat -voorlopig-vrij uit Officier in cassatie De rechtbank te Amsterdam heeft vanmorgen, uitspraak doende in ho ger beroep, de hoofdredacteur die verantwoordelijk is voor de in „De Telegraaf" gepubliceerde puzzel „Wie weet die wint", ontslagen van rechts vervolging. In eerste instantie had de kantonrechter de hoofdredacteur vrij gesproken omdat naar zijn oordeel de deelnemers aan de puzzel wel in staat zijn op de oplossing een overwegende t invloed uit te oefenen. De raadsman, mr. C. R. C. Wijcker- held Bisdom uit Den Haag, had zijn pleidooi besloten met de opmerking, dat de rechtbank moest uitmaken of het was: één vrijspraak, of twee ontslag van rechtsvervolging. Voor hem was „drie" (allebei) goed. In de overwegingen van het von nis werd o.m. gezegd, dat de wijze waarop de gelegenheid wordt gegeven tot deelneming aan deze puzzel niet zonder meer het houden van een lo terij is. De deelnemers kunnen zeer zeker een overwegende invloed uit oefenen als de gedeponeerde antwoor den juist zijn. Anders wordt dit wan neer een of meer der gedeponeerde antwoorden onjuist zijn. Doch dit is niet in de dagvaarding gesteld; alleen de vragen zijn er in opgenomen. Tengevolge van een verkeerde wisselstand zijn zaterdagavond om streeks middernacht op het Noord- Italiaanse station Arenzano bij Genua twee exprestreinen met elkaar in botsing gekomen. Eén man verloor daarbij het leven en een zestigtal passagiers werd gewond. De expres die met slaapwagens uit I Nice en het Italiaanse grensp laats je I Ventimiglia was gekomen, wachtte op het station van Arenzano de komst van de dieselelektrische „nachtpyl" de exprestrein eerste klasse uit Milaan, af. Maar deze reed op het verkeerde spoor het station binnen en botste, tegen de wachtende trein. De treinbestuurder van de „nachtpijl" werd vrijwel op slag gedood, en ook verder vielen in dit treinstel de meeste gewonden. Dat er niet meer slachtoffers in de stilstaande trein waren, is vermoedelijk te danken aan het feit dat deze twee locomotieven had, die als buffers dienden. De an dere treinbestuurder moest men met acetyleenbranders bevrijden. De man bleek zwaar gewond. De hoofdlijn Rome-Riviëra was door het ongeluk gestremd. BUS ONGELUK IN CHILI In de omgeving van Santiago in Chili is zondag een autobus veronge lukt. Een-en-twintig inzittenden kwamen om het leven en meer dan dertig werden zwaar gewond. Een felle brand heeft zondag avond gewoed in een boerderij aan de Kerkedijk te Angelo. Het gelukte met grote moeite, de gehele veestapel en enig meubilair in veiligheid te bren gen. Doordat de wind gunstig bleef werden aangrenzende gebouwen ge spaard. Tijdens de brand ontplofte een butagasfles, die op ongeveer 400 meter van de boerderij twee rijwielen en een bromfiets vernielde. WOONHUIS Te koop aangeboden een kleine keurige woning. Leeg te aanvaarden Groepskaart vereist. Te bevragen: Vestestraat 152. Leiden. Niet zoals de Navo het wil Rusland wil op allerlei manieren over ontwapening praten, maar zijn eigen voorwaarden en niet op een bijenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken der grote vijf, zoals de NAVO had voorgesteld. Deze slotsom trekken westelijke De KLM heeft in 1957 naar schat ting rond 920.000 passagiers vervoerd. Dat zijn er bijna 100.000 meer dan vorig jaar. De luchtvloot, die uit 96 toestellen bestaat, was dit jaar ruim 195.000 uren in de lucht Een gemid delde van 540 uur per dag. Het vracht- en postvervoer nam ook toe. In Europa werden voor een deel in samenwerking met de Belgi sche Sabena en de Zwitserse Air, vrachtvluchten naar een achttal ste den uitgevoerd. In de winterperiode verrichtte de KLM zes vrachtvluch ten per week naar New York. De KLM heeft momenteel 17.300 personen in dienst Hiertoe behoren 670 vliegers, 355 boordwerktuigkun digen, 220 telegrafisten, 360 stewards en 235 stewardessen. Bij het grond personeel in Nederland werden 9600 mensen. In het buitenland zijn bij de KLM 5860 personen werkzaam. Van hen zijn er 625 Nederlander. waarnemers in Moskou uit de verkla ringen die minister Gromiko en par tijleider Kroestsjef zaterdag in de Op perste Sowjet hebben afgelegd. Gromiko pleitte voor nieuwe onder handelingen over ontwapening, het zij op een speciale zitting van de Ver. Naties, hetzij op een internationale conferentie. Hii verwierp het Navo- voorstel voor een vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken. Partijleider Kroestsjef daagde het Westen uit, met de Sowjet-Unie een overeenkomst tot het uitbannen van oorlog te ondertekenen. Hij stelde een bijeenkomst van regeringsleiders van Oost en West voor, teneinde „alle vraagstukken die de mensheid ver ontrusten, met inbegrip van dat der ontwapening, op te lossen". De Opperste Sowjet- het „parle ment" van de Sowjet-Unie, nam een vredesplan aan, waarin onder meer voorgesteld wordt dat Oost en West de proeven met kernwapens met in gang van het nieuwe jaar staken en beloven geen kernwapens meer te maken. Het plan kwam in grote lij nen overeen met de voorstellen in de jongste brieven van de Sowjet- premier Boelganin. Heeft U onze collectie „SOLE MIO" DEKENS al gezien? Een vacht gelijk, en mot- was- en kleurecht Ook de „SOLE MIO"- kinderplaids ziin een lust voor het oog. LEIDSCH MATRASSENHUIS C. Jeuster&Zn Breestraat 138 - Leiden (MIDZA) 'S' Naumann handnaaima chine aangeboden in zeer goede staat, compleet met kap. Prys /65.Singer handnaaimachine in prima staat, prijs 35.-. Heren straat 23. Leiden, tel. 32027. 3? 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar Nog mooier, nog solider, nog krachtiger Gebr Huisman. Hogewoerd 66 68 Eigen financiering. TeL 31292.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6