Koffie en Nutroma en de gezellige feestdagen.... ze horen bij elkaar! de veredelde koffiemelk MAANDAG 23 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 «ion»* 1 L-y RIJNSBURG Levendige bloemenhandel De Kerstdrukte in de bloemenhan del is in volle gang en over de af gelopen week mag bloemen-Rijns burg stellig niet ontreden zijn. Er is hoogstens enige verwondering ge weest over de prijzen der rode Men- deltulpen, die deze dagen vrij sterk hebben gevarieerd. Maandag bijv. noteerden soorten als Overdale, Su- perba, Hildegarda, e.d., tussen 1,30 en 1,50 per bos. Woensdag bleek er veel meer vraag te zijn en trokken de beste kwaliteiten aan tot rond 2,per bos en gisteren (vrijdag) besteedde men voor genoemde tul pen van 1,45 tot f 1,70 per bos. An dere kleuren waren heel wat vaster wat de opbrengst betreft. Wintergold zagen we verkopen voor gemiddeld 1,80 en 1,90 per bos. Rose Copland voor ruim 3,Preludium voor 1,70, Lustige Witwe voor ruim 2,Yellow Poppy voor f 1,50, Demeter voor 1,70 tot 2,— en Crown Imperial voor f 1,50 of daar omtrent. Dan zagen we ook nog een par tijtje van de vrij nieuwe rode Ad vent, waarvoor men 1,70 en 1,80 per bos betaalde, terwijl de gele Le vant van eigenaar veranderde voor 1,90. De vrolijk gekleurde Victo- rine deed 1,80 en 1,90, en Eerly Queen f 1,45. De Kersttulp bij uit nemendheid Brilliant Star vond kopers voor f 6,tot 9,per 100 stuks. Van de hyacinten was l'Innocence veruit de duurste en.het slechtst vertegenwoordigd. De allerbeste par tijen brachten zelfs nog tot 0,58 per stuk op. Jan Bos, Anne Marie en Delft's Blauw kwamen tot f 0,35 per stuk. Zware Pink Pearl zagen we van de hand gaan voor f 0,40 per stuk. Wat Blauwe druifjes brachten van 0,40 tot ruim 0,50 per bosje op. Van de narcissen noteerde Cragford tot 1,Helios tot 0,75, Carlton tot 0,80 en Golden Harvest tot ƒ1,per bos. ST0MPWIJK BESCHIKBAARSTELLING CREDIET Het kerkbestuur van St. Laurentius heeft aan het gemeentebestuur ver zocht gelden beschikbaar te stellen teneinde de kosten gemaakt in ver band met de voorbereidingen voor de bouw van een gymnastieklokaal en 'n kleuterschool grondonderzoek- aankoop grond-bestedingskosten) te kunnen voldoen. Deze objecten zullen echter voor lopig niet tot stand kunnen komen omdat hiervoor geen rijksgoedkeuring is verleend en indien dit wel zou ge schieden voor de financiering van de bouw geen vast financieringsmiddel aanwezig is. Hierdoor zal het school bestuur voorshands geen gebryik kun nen maken van de mogelijkheden welke de lageronderwijswet en de kleuteronderwijswet opent, gelden van de gemeente te verkrijgen voor de noodzakelijkerwijze reeds gemaak te kosten. Hoewel b. en w. van oor deel zijn dat deze situatie zeer on bevredigend is achten zij het toch alleszins redelijk dat aan het school bestuur de gevraagde 1080.ten behoeve van het gymnastieklokaal en 6925.voor de kleuterschool) beschikbaar worden gesteld doch zul len de gelden niet uitkeren alvorens het schoolbestuur een waarborgsom van 16% berekend over 1080.en 20% van 6925.in de gemeentekas heeft gestort. Alleen onder deze voor waarde zijn b. en w. bereid de ge vraagde bedragen totaal 8.005. beschikbaar te stellen. VOORHOUT Motorrijder verongelukt Zon dagmiddag omstreeks 2.30 uur reed op de Jac. v. Beierenweg te Voor hout ter hoogte van de Engelselaan de motorrijder Aardman van Noord wij kerhout. Als scheidsrechter had hij een voetbalwedstrijd geleid en hij was op weg naar zijn woonplaats toen de 15-jarige Anneke van Leeu wen Hdr van haar huis per rijwiel de weg opreed. Vermoedelijk heeft de motorrijder gemeend dat zij zou stoppen voor het verkeer, waardoor hij enigszins naar links uithaalde. Het meisje reed echter door, waar door een botsing onvermijdelijk was. De fiets van het meisje werd geraakt en de heer Aardman kwam met een smak op het wegdek-terecht. Hij ge raakte bewusteloos. Ook het meisje werd over de weg geslingerd. Later bleek zij alleen maar aan haar schou der te zijn geblesseerd. De vader van het meisje was de eerste getuige, want deze kwam op het hevige gerem van de berijder van de motor naar buiten. E.H.B Ö.-hulp was het eer ste aanwezig, waarna Dr. van Es van Sassenheim een hersenschud ding constateerde bij de motorrijder. Deze werd in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis in Leiden ver voerd. Het meisje zou juist vandaag weer aan het werk zijn gegaan na dat zij, na een operatie, enige tijd verhinderd was dit te doen. W0UBRUGGE Kerstfeest Ouden van Dagen. In het Oude Raedthuys vierden dc Ouden van Dagen van alle gezindten vrijdagmiddag het Kerstfeest, waar bij de plattelandsvrouwen als gast vrouwen optraden. In de stemmig versierde zaal heerst een gezellige sfeer, ook burgemeester Van Wa- geningen en zijn echtgenote waren aanwezig. Het programma bestond afwisselend uit zang door een da meskoor, samenzang, een Kerstver telling door de heer S, Coupeurs en Kerstmeditatie door dr. Van den Broek uit Zwammerdam. Ook de trac- taties vielen zeer in de smaak. Geslaagd. Mej. A. van Leeuwen slaagde te Leiden voor het diploma kleuterleidster A.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12