Drie jaar geëist tegen frauduleuze burgervader EN TRALIE „De $temmeni*ov 1 |aar geëist tegen ex-politieman die zijn vrouw doodschoot De Spoorwegongevallenraad slaan verrassingen te wachten woensdag 18 december 1957 np t.eidse courant pagina 5 Burgemeester bedroog burgers meesterlijk Meer dan f 100.000 uit de gemeentekas De officier van justitie bij de rechtbank te Zwolle heeft gisteren te gen de 56-jarige ex-burgemeester van Urk drie jaar gevangenisstraf met af trek geëist wegens een reeks verduis teringen en vervalsingen. Sinds de be vrijding eigende verdachte, die in 1938 tot burgemeester van Urk werd benoemd, zich op allerlei slinkse wij zen meer dan 100.000 uit de gemeen te-kas toe. KLij werd op 11 december 1956 aangehouden en gedetineerd. In de dagvaarding, die volgens de pre sident, mr. L. J. 't Hooft, slechts een bloemlezing van de delicten bevatte, werd het uitschrijven van 13 chèques in de jaren 1952 t./m. 1956 genoemd. Verdachte stelde die betaalbaar bij het kantoor van de Amsterdamsche Bank in Urk en op deze manier tou cheerde hij ruim ƒ57.000. Zeven vervalste betalings-manda- ten dekte verdachte met valse reke ningen. Bij een drukkerij in Enkhui zen liet hij nota's drukken met het hoofd van een aannemingsbedrijf in Dordrecht. Op grote voet. Op deze nota's schreef hij wat hem het beste voorkwam, zoals bijv. riole- rings- en tfestratingswerk. De beta- lings-mandaten voorzag hij van de- handtekening van wethouder K. M. Kramer en zijn eigen handtekening en zo nodig van die van de Dordrecht- se aannemer en de ingenieur van het technisch bureau, aan de goedkeuring waarvan dit soort nota's was gebon den. Dan inde hij het geld bij de ge meente-ontvanger en wendde het aan ten eigen bate. Met speculeren ver loor hij veel en met zijn gezin leefde hij op veel te grote voet. De presi dent ging van alle dertien chèques na, wat verdachte met het geld heeft ge daan. Opmerkelijk was, dat K. bijna 17.000 aan chèques motiveerde als registratie-kosten voor grond in de Noord-Oostpolder. Hiervoor bleken echter in het geheel geen registratie kosten verschuldigd te zijn. En zo wa ren er verscheidene punten, waardoor, de knoeierijen van de burgemeester gemakkelijk aan het licht hadden kunnen komen. Het duurde nog ja ren en daarover spraken zowel de president als de officier enkele malen hun verwondering uit. Tussen begin 1954 en eind 1956 schreef verdachte zes betalingsman daten uit voor een totaalbedrag van 40.000, welke mandaten gediend zouden hebben om de beheerscommis sie van het christelijk landbouwon derwijs Overijssel in staat te stelley in Urk een school te bouwen. Een deel gebruikte de burgemeester om bedragen, die met chèques waren op genomen, aan te zuiveren. Arrestatie. De president vroeg zich af, hoe het mogelijk was dat niemand er over viel dat de burgemeester persoonlijk vrij grote bedragen aan de penning meester van de beheerscommissi trisch rapport, waarin gezegd wordt, dat verdachte nooit burgemeester had mogen worden, stelde de officier nadrukkelijk voorop, dat hij niet de psychiatrische rapporten wilde klei neren, maar hij vroeg zich wel af wat de reikwijdte is van de conclusie in het rapport „dat aan verdachte bet gedane in niet onbelangrijke mate verminderd toe te rekenen is." Het wordt hoog tijd, dat er een juiste be- gripsvoming hiervoor komt, aldus de officier. Naar zijn mening moeten verdachte zijn stappen wel worden aangerekend. Verdachte heeft ernstig gefaald, het algemeen belang vraagt in de eerste plaats een onkreukbaar en onomkoopbaar ambtenarenappa raat. H\i heeft hiertegen als hoogge plaatst ambtenaar in zeer ernstige mate gezondigd, aldus de officier', die hierna tot zijn eis kwam. Verpletterd. De verdediger hield hierna een kort pleidooi, waarin hij clementie vroeg. Mijn cliënt, aldus mr. Bouman: heeft de wens geuit, dat er niet ge pleit wordt. Verdachte is totaal ve~- pletterd en verslagen door hetgeen gebeurd is. Hij heeft diep berouw en wil, indien mogelijk, iets goed maken. De verdediger vroeg de straf zo te bepalen, dat verdachte vrij spoedig in de gelegenheid zal zijn in een be scheiden functie voor zijn gezin te zorgen. De officier antwoordde, dat gezien het gedrag van verdachte tot nu toe, aangenomen mag worden, dat een derde van de uit te spreken straf voorwaardelijk niet ten uitvoer zal worden gebracht. Uitspraak 31 december. Jaloersheidswaan werd een obsessie Voor de Haagse rechtbank stond gisteren de 47-jarige politieman Dirk de B. uit Scheveningen met gebogen hoofd het tragische verhaal te ver tellen, hoe hij er toe gekomen was zijn vrouw te vermoorden. Op 2 fe bruari j.l. vuurde De B. met een dienstpistool zeven kogels op zijn vrouw af, waarop zij op slag stierf. Op de publieke tribune heerste een dodelijke stilte als De B. zijn verhaal enige minuten moest onderbreken omdat hij in snikken uitgebarsten was. Ook de rechtbank was onder de in druk want bij deze aanvallen van ver driet liet men de man eerst weer tot bedaren komen. De B. legde een volledige bekente nis af en getuigde van zijn grote spijt over het gebeurde. Door vragen van de president en de bedachtzame maar duidelijke antwoorden van de ex-po litieman kwam de hele tragische ge schiedenis aan het licht. Enige jaren had De B. een geluk kig huwelijksleven gekend, tot hij in 1946 het waanidee kreeg, dat het der de van zijn vier kinderen niet van hem was. De vrouw had nooit een ernstige aanleiding voor een derge lijke veronderstelling gegeven, ze had alleen maar een grapje in die richting gemaakt. De B. echter zag zijn ver moeden uitgroeien tot zekerheid en het geval werd hem tot een obsessie. Psychiaters waren er aan te pas ge komen en de politeman had een btv- reaubaantje gekregen en halve dagen werk. Na de geboorte van het vierde kind werd het gezinsleven nog slech ter door een nieuw waanvermoeden van de man. Hy verliet tenslotte het huis en ging op een kamer wonen. Op een middag had De B. een van zijn kinderen gevraagd naar hem toe te komen om met hem te gaan wan delen. Inplaats van zijn zoontje kwam zijn broer die tegen hem op speelde en hem vertelde, dat een vader die zijn kinderen in de steek heette af te dragen. Ook wekte heti;et geen recht meer op die kinderen nergens bevreemding, dat hij reeds begin 1954 geld opnam voor het bou wen van de school, waarmede echter eerst in de loop van 1956 werd be gonnen. De president merkte op, dat verdachte in 1950 er niet voor is te ruggeschrokken een inwoner van Urk te laten arresteren om hem en zijn zwager er toe te brengen een schuld bekentenis te tekenen. Een gerechtelijk onderzoek werd ingesteld, waarbij van een vervolging van de burgemeester werd afgezien, nadat deze ernstig was onderhouden over zijn optreden. De president vroeg verdachte of dat niet-het ogen blik was geweest zijn ongeoorloofde praktijken te staken, waarop deze antwoordde, dat het wel zijn plan was geweest, maar dat hij dat "niet meer kon. „Ik zat in het schuitje en moest varen". En op de vraag van de president: „ook terwijl u wist ten onder te gaan?", antwoordde verdachte met een simpel: „Jawel, mijnheer de president". In zijn requisitoir bracht de offi cier naar voren, dat de dagvaarding is gebaseerd op slechts twee proces sen-verbaal. Er zijn nog 8 andere. Spreker vestigde hierop de aandacht, omdat anders geen volledige indruk zou worden gegeven van de omvang en importantie van hetgeen ver dachte heeft pedaan. Geen scrupules. Dat verdachte geen scrupules ken de, aldus de officier, bleek uit het feit, dat hij bijna 8.000 uit de ge meente-kas nam van het voorschot op de vergoedingen, welke de Urker- vissers kregen die na de watersnood ramp hulp hebben geboden in Zee land. Verdachte betaalde het voor schot ecfcter niet, maar behield het geld voor zichzelf en betaalde de vis sers eerst nadat het rijk had uitge keerd. Een ander détail van de ernstige aard van de knoeierijen is, dat ver dachte het drukken van de nota's van het Dordrechtse aannemingsbe drijf uit de gemeente-kas liets-beta- len, aldus de officier. Voor de bouw van 26 woniiygen vroeg hij van de toekomstige eige naar een waarborgsom van f 2.000, Met 46.500 ging hij speculeren, maar binnen een half jaar verloor hij het hele bedrag plus nog f4.000. Dit en het feit, dat zijn gezin zeer royaal leefde, heldert echter nog niet op, waar tienduizenden guldens zijn ge bleven. Sprekend over het psychia- zou hebben De B. bracht zijn broer, na nog een poosje gepraat te hebben naar de tram en sprong toen op de fiets om Ook in oktober hadden de ambte naren, verbonden aan de bevolkings bureaus in ons land, weer vele mu taties in de bevolkingsregisters te verwerken. Immers, het aantal in woners onderging opnieuw een uit breiding en wel van 11.058.369 op 1 Oktober tot 11.068.276 op 1 novem ber j.L Het aantal levendgeborenen beliep in oktober 19.352. tegen 18.571 in ok tober van het vorige jaar. Daarmede kwam het aantal levendgeborenen over de eerste tien maanden van dit jaar uit op 196.429, tegen 194.776 in dezelfde periode van het vorige jaar. Het aantal overledenen bedroeg, vol gens het CBS, in oktober 7.963 (v.j. 6.639) en in de eerste tien maanden van dit jaar 67.669 (70.326). Door immigratie nam onze bevol king in oktobej toe met 5549 (5103) personen in jan./okt. met 40.708 (41.749) personen. Het aantal inwo ners verminderde daarentegen door emigratie met 6.174 (6.351) personen en in de eerste tien maanden van dit jaar met 56.674 (52.556) personen. Het aantal huwelijken, dat in ok tober in ons land werd gesloten, be droeg 8023 (8250) en in jan./okt. 77.708 (76.295). ONGELUK i-JEP GOED AF. Twee auto's zijn gistermiddag by een gecompliceerd ongeluk naby Hoogkerk te water geraakt. Een per sonenauto, bestuurd door de heer G. R. uit Nooorderhoogebrug, passeerde een voor hem rijdende vrachtauto. Op hetzelfde moment naderde uit tegen overgestelde richting een beladen stro-auto. De bestuurder van de per sonenauto raakte daardoor in het nauw en moest uitwijken naar rechts. Hij kwam in aanraking met de vrachtauto, sloeg over de kop en schoot het water in. De vrachtauto kantelde en geraakte eveneens te wa ter, boven op de personenauto. Enige wegwerkers snelden te hulp en slaag den erin de bestuurder van de perso nenauto te redden. Hij had slechts een lichte shock opgelopen. De bei de inzittenden van de vrachtauto kwamen er met de schrik af. naar huis te gaan. Thuis gekomen vertelde zijn vrouw dat hy beter weg kon gaan en dat hij zijn kinderen niet meer te zien zou krijgen. Toen zijn vrouw in de keuken was, maakte De B. zijn dienstpistool (dat hij vol gens de psychiaters niet meer in huis had mogen hebben) schietklaar en schoot die op zijn vrouw leeg. Milde straf. Het psychiatrische rapport vermeld de, dat B. door de weigering van zijn vrouw, de enige bron van liefde die hij nog had, zijn kinderen, ontnomen werd; het spreekt dan ook van „crime passionale". De officier van justitie mr. H. J. Kemper, meende, dat een man die zijn volstrekt oppassende vrouw doodschiet niet als normaal beschouwd kan worden. Hij volgt daarom het advies van de deskundi gen en eist één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbe schikkingstelling van de regering. De verdediger vond de eis juist. Hij meende dat De B. in het geheel niet toerekeningsvatbaar was. Hij zag het als een geval van doodslag. De rechtbank zal over veertien da gen vonnis wijzen. Woltabriek Blomjous' Tilburg, gaat sluiten Situatie niet rooskleurig Het arbeidsbureau .te Tilburg heeft van de wollenstoffenfabriek J. A. Blomjous n.v., de mededeling ontvan gen, dat het bedrijf de productie binnenkort zal stopzetten. Voor J20 werknemers zal ontslag worden aan gevraagd. De vergadering van aan deelhouders heeft besloten de lopende orders nog af te werken, daarna worden de machines verkocht en het bedrijf gesloten. Het sluiten van het bedrijf is vol gens de directie die onveranderd bleef het gevolg van de slechte gang van zaken in de textielbranche die het bedrijf gevoelige verliezen heeft doen incasseren. Hoewel het arbeidsbureau van de gang van za ken op de hoogte is gesteld, blijkt ie ontslagaanvrage nog niet te zijn in gediend. Naar gelang van de dienst tijd, die zij bij Blomjous hebben, zul len de personeelsleden geleidelijk af vloeien. Naar informaties bij het geweste lijk arbeidsbureau te Tilburg, is de situatie in de textielindustrie aldaar niet rooskleurig. Van een diepe of ernstige malaise is echter geen spra ke, zo meent men. Het werkloos heidscijfer van het Tilburgse gebied ligt nog beneden het landelijke en het Brabantse gemiddelde. In textiel- kringen meent men verschillende te kenen te kunnen aanwijzen, die er op zouden duiden, dat de industrie over het dieptepunt van de terugslag heen is. Ontploffing in Gouda Bewoners van het stadsdeel Gouwe te Gouda werden gisteren tegen het middaguur opgeschrikt door een he vige ontploffing, die zich bleek te hebben voorgedaan ten huize van de familie De Jongh aan de Gouwe. Een gehele binnenmuur werd weggedrukt en kwam met donderend geweld om laag. Een tussendeur werd openge- drukt en vloog door het behang, ter wijl de ramen van het huis sneuvel den. Er ontstond een begin van brand, die door de heer De Jongh echter zef werd geblust. De ontploffing ontstond^toen een loodgieter met een propaangascylin- der onder de vloer van het huis een waterleiding-reparatie verrichtte. De loodgieter liep brandwonden op, doch de heer De Jongh, die naar het werk stond te kijken, kreeg geen schrammetje. De andere bewoners van het huis hadden zich juist naar boven begeven. De schade beloopt en kele duizenden guldens. Bij onderzoek van Woenselse treinramp De behandeling van de treinramp in Woensel komende vrijdag door de spoorwegongevallenraad kan van grote betekenis worden voor een eventuele strafrechtelijke vervolging en de behandeling van de ramp voor het scheidsgerecht voor spoorwegper soneel. Verschillende getuigen, die bij het interne spoorweg-onderzoek en de politieverhoren waren betrok ken, zullen thans onder ede gehoord worden. Verwacht mag worden, dat enkele belangrijke nieuwe punten in de spoorwegramp naar voren komen, aldus de „Volkskrant". De treindienstgeleider J. R., uit Eindhoven, tegen wie nog een gerech telijk vooronderzoek loopt, zal een dxenstaanschrijving van de chef ver voer van de Nederlandse Spoorwegen, ir Lohmann, uitspelen. In deze aan schrijving, daterend van 8 februari 1957, staat onder andere te lezen, dat de lastge.ing voor verkeerd spoor wordt afgegeven dooi het station dat deze in voorraad heeft. Dit belang rijke stuk was tot nog toe niet be kend, noch bjj het gemeenschappelijk onderzoek van de spoorwegen noch bij het onderzoek van justitie of van de Eindhovense politie. De bewuste rampmorgen liet trein dienstleider R. trein 54 over „ver keerd spoor" van Woensel naar Best Voedselvergiftiging is ernstig probleem De Wereldgezondheidsorganisatie heeft te Warschau een conferentie ge houden, die gewijd was aan het ver band tussen de gezondheidstoestand van de mens en die van het dier. Voedselvergiftiging is een ernstig probleem voor de volksgezondheid, aldus is op de conferentie gebleken. In Engeland en Wales zijn in 1956 18.000 ziektegevallen ten gevolge van voedselvergiftiging gemeld. Ruim ze ventig procent van ie ziektegevallen door voedselvergiftiging in het tijd vak 19491956 is veroorzaakt door vlees en ongeveer tien procent door ander voedsel van dierlijke aard, zo als eieren, melk en kaas. Het gevaar lijkst blijken vleeswaren in bewerkte vorm te zijn. Op de conferentie werden ook de resultaten bekendgemaakt van een onderzoek naar de gevallen van lint worm bij rundvee in Nederland. Jaarlijks worden 4.000 tot 5.000 die ren, die lintwormen hebben, behan deld. Zieke dieren op 21 procent van de onderzochte boerderijen, grazen jn uiterwaarden van de Rijn en de Maas, die 'swinters blank staan. De Neder landse economie lijdt hierdoor jaar lijks een schade van naar schatting 1.000.000 gulden. rijden. Het verwijt bij het gemeen schappelijk onderzoek van de spoor wegen aan de bewuste treindienst leider R. is, dat hij de lastgeving voor verkeerd spoor al in Eindhoven heeft afgegeven. Dit was de taak van de treindienstleider-seinhuiswachter in Woensel geweest. De Bewuste trein zou dan voor het rode licht ge stopt hebben. Machinist De Boer van trein 54 kreeg nu van „Eindhoven" toestem ming. ongevraagd het verantwoorde lijkheidsgebied van de treindienstlei der in Woensel binnen te rij dep. De gewraakte lastgeving lag in Eindho ven in voorraad, ook al handelde de lastgeving over een ander verant- woordelijkheidsgebied. Een andere actuele vraag is, wie in Eindhoven er voor verantwoordelijk is, dat de lastgevingen in plaats van in het sefnhuis bij de treindienstlei der. in het perronopzichterverblijf la gen. Dat het een reeds ingetrokken lastgeving betrof, doet wat de jor- zaak van de ramp betreft overigens weinig terzake. Vast staat, dat enkele getuige, die voor de Spoorwegongevallenraad ko men, niets te verliezen maar alles te winnen hebben. Zij hebben het ge voel, dat hun reputatie bij deze zit ting op het spel staat. Zy zullen dus niemand sparen, ook superieuren niet. Een inwoner van Haarlem stond terecht omdat hy op 18 juni met een vrachtauto op de Hoge Rijndijk ge reden had met remmen die lekten, zodat hij niet tijdig had kunnen stop pen en tegen een lantaarnpaal was opgereden. Ook bad hij een andere route genomen, dan was aangegeven. Een andere Haarlemmer stond even eens terecht, omdat hij eerstgenoem de met deze vrachtauto had laten rijden waarvan in vier en half jaar de remmen niet waren nagezien. De officier van justitie eiste 2 x 50.- boete en 100.- boete of 2 x 25 en 40 dagen en tegen de tweede ƒ50.- boete of 25 dgn. De plv. kantonrech ter veroordeelde de eerste Haarlem mer tot 2 maanden, 50.- boete of 2 x 25 dgn en 100.- boete of 40 dgn, en de ander tot 50.- boete of 25 dgn. Twee arbeiders uit Noordwijker- hout stonden terecht wegens stropen Hoewel zij geen jachtakte hadden, waren zij in de nacht van 30 septem ber met een auto met verblindende lichten in het Langeveld onder Noordwijk gaan rijden, met de be doeling een konijntje of haas te ver schalken, die op dat licht afkwamen. Toen de rijkspolitie verdachten aan hield vond men in de achterbak van de auto een dode en een jong levend haasje, die in beslag werden geno men. De officier van justitie die het een ernstige overtreding van de jachtwet vond eiste 4xJ 50.- 200.- boete of een maand hechtenis en 50.- boete of 20 dgn. De plv. kan tonrechter veroordeelde eerste ver dachte tot 200.- boete of 30 dgn en de tweede tot 50.- boete of 20 dgn. HUILEN HIELP NIET VEEL Een Leidse dame had op 1 sept. rijdende met haar bromfiets de bocht in de Tesselschadestraat tekort ge nomen, en was tegen een, auto opge reden die 100- schade had gekre gen. Huilende verklaarde zij geen 100.- te kunnen betalen. Eis en uit spraak 25.- boete of 10 dgn en toe wijzing der civiele vordering a 100.- REMMEN DEUGDE NIET Een chauffeur uit Hazerswoude stond terecht, omdat hij op 17 juni met een vrachtauto op de Stations weg had gereden waarvan de rem men niet deugden. De gevolgen wa ren niet uitgebleven, want op de Stationsweg had hij een dame, die met haar rijwiel aan de hand stond te wachten aangereden. Een Leide- naar stond terecht omdat hij de chauffeur met deze vrachtauto had la ten rijden, terwijl de remmen niet in ONGELUK IN STAATSMIJN. Op het stikstofbindingsbedrijf van de staatsmijn Maurits te Lutterade is gistermiddag een ongeluk gebeurd? waarbij twee mensen ernstig gewond raakten. Omstreeks twaalf uur raakte door onbekende oorzaak, wellicht door in krimping van het materiaal of door het gedreun van de compressoren, op de afdeling gassynthese een looproos- ter los, waarover juist vijf mannen liepen. Twee mensen vielen nafr be neden en werden ernstig gewond en naar naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Drie anderen wisten zich vast te grijpen en in veiligheid te stellen. LUISTERAARS EN KIJKERS IN NEDERLAND Op 1 december 1967 bedroeg het aantal aangegeven radio-toestellen 2.352.048 tegen 2.342.080 op 1 nov. 1957. Op 1 december 1957 waren er 526.537 aangeslotenen op het draad- omroepnet tegen 527.391 op 1 novem- ver 1957. Het aantal geregistreerde televi sietoestellen steeg van 209.458 op 1 rtovember 1957 tot 227.357 op 1 dec. 1957. orde waren. De officier van justitie eiste tegen de chauffeur f 25.- of 10 dgn en 400.- boete of 40 dgn en te gen de Leidenaar 75.- boete of 25 dgn De raadsman van de chauffeur betoogde dat de man de macht over zijn stuur verloren had, waarom hy om clementie verzocht. De raadsman van de tweede verdachte wees er op, dat de monteur nog gezegd had, dat de remmen onmiddellijk gerepareerd moesten worden. De plv. kanton rechter veroordeelde de chauffeur tot 25.- boete of f 100 - boete of 40 dgn en de Leidenaar tot 50.- boete of 25 dgn. Een autobuschauffeur uit Boskoop stond terecht omdat hij op 7 okt. op het Kort Rapenburg een 14-jarig kind, dat bij het tramhuisje stond te wachten, met zijn autobus had aan gereden. Na de aanrijding was ver dachte doorgereden. De officier van justitie eiste 75.- boete of 25 dgn. dl raadsman van verdachte wees er op, dat het om 6 uur, het spitsuur, altijd razend druk is, en men moeite heeft om in de file te blijven. Zijn cliënt wist dan ook niet dat hij ie mand aangereden had. De plv. kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 40.- boete of 15 dgn. Aetherklanken DONDERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA 20.00 Journ. en weekoverz. 20.00 Spiegel der Kunsten. 20.45 Do cumentair progr. 21.15 Pol. jaarover zicht. 21.302Z.U0 Gevar. progr. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nws. 7,10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer- oer. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram 10.30 Morgendienst. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Dansmuz. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.40 Lichte muz. 14.00 Me- tropole-ork. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Alt, nobo en or gel. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Pianorecital. 18.20 Accordeonmuz. 18.45 Muz. v. h. Leger des Heils. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Or- gekonc. 22.40 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20 Gram. 23.55— 24.00 Dagsluiting. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.15 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Orgel en piano. 11.45 Joods progr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 V. d. vrouw. 15.00 Gram. 15.35 Blaas- kwintet. i. d. pauze (plsm. 15.50— 16.05): Voordr. 16.30 Lichte muz. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regerings- uitz.: Nederland en de wereld: Uit wisselingsprogramma over Japan in samenwerking met Radio Nederland Wereldomroep. Spreker: F. Vos. 18.00 Nws. 18.15 Gevar. muz. 18.45 Sport- problemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Familiereünie. 20.00 Nws. 20.05 Re- sidentie-ork. en sol. (plsm. 20.50— 21.10) Ortega y Gasset en de filoso fie van het leven, caus. 22 20 Journ. 22.30 Orgelconc. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. 23.35—24.00 Disco- taria. (59) Mffl-ikmotttkihmvinuw tewetenm hetbeetdven dutMSwki opdrtfenomm, U een Vzirmv te kunnen maken' Trn_ terzetttxhmet.Umorbikoe!'Iklm toch mor enen ze teutten, en dst moet deze nacht tefdne- den'.Kom mee, ik zathtonen mtUtr wachten iM, tFt funddeedeelef. ed... dttnoeteetit my* utierde* Uddjitoqeet dm ÖMcAtidzemu zyh dxmdieJL

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5