ïÜJd ■ff[ RIJNSTREEK ,De stemmenpo DINSDAG 17 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ALPHEN AAN DEN RIJN AMATEURSCONCOURS „CRESCENDO" LEIDDE VELEN NAAR SUCCES Het initiatief van de propaganda- commissie van de Alpheuse muziek vereniging „Crescendoom een con- ijurs ie organiseren voor amateuii op velerlei gebied, hoofdzakelijk m het amusementssector, een idee dat het vorig jaar voor het eerst gestal te kreeg, wordt met een toenemend succes beloond, zowel voor de vele lieineobers voor een dergelijke wed- ptilijid als voor de organisatoren en naar verwacht mag worden lijdt het doel, de versteviging van de vereni gingskas, er evenmin een nederlaag. Maandagavond vond in ae grote Nutszaal de finale plaats van het concours 1957, dat weaerom onder de titel „Amateurs zetten hun beste beentje voor", de lierhebbers van een avond met zeer gevarieerd pro gramma, werd aangeboden. Aan de finale gingen twee avonden vooraf, welke dienden tot selectie. Op beide voorgaande avonden wer den eerste, tweede en derde prijzen behaald en alle voorgaande avon den bevonden zich evenzeer als de avond van de finale in een overwel digende belangstelling. Alle eerste prijswinnaars versche nen maandagavond opnieuw voor de jury om te tonen in hoeverre zij zich als de besten van de ruim veer tig gegadigden konden handhaven. Voor de finale stonden veertien ge gadigden op de lijst. Twee deelne mers hebben zich teruggetrokken en twee namen deel buiten mededing. Er waren zeven ere-prijzen beschik baar, bestaande uit zilveren bekers, lauwerkransen en andere fraaie voorwerpen, welke na afloop wer den uitgereikt door mevr. De Vries Lentsch, beschermvrouwe van „Cres cendo". Zij reikte ook de prijzen van de twee voorgaande wedstrijdavon den uit. Mevr. De Vries Lentsch hield tevoren een korte toespraak waarin zij de wens uitsprak dat het optreden van vele amateurgezel schappen in dit concours voor hen een begin moge zijn naar het op gaan naar een succesvolle carrière in het goede amusementsleven. De heer Th. Feenstra, voorzitter van „Crescendo" sprak aan het ein de van de avond een woord van dank tot alle medewerkenden en richtte zich inzonderheid tot de voorzitter van de propaganda-commissie, de heer W. v. d. Louw, die met zijn medewerkers voor deze avonden heel veel nuttig werk heeft verzet. De heer v. d. Louw kreeg van een der aanwezigen uit de zaal een plant, De jury, bestaande uit de heren B. Lam, J. S. Deurloo, P. Koren en D. de Vries, heeft een niet gemakke lijke taak gedurende drie avonden vervuld. Zij moest muziek en zang van uiteenlopende aard en klasse beoordelen. Zij moest een oordeel vellen over manipulatie en accroba- tiek, van deklamatie en schets. Zij heeft zich van deze opdracht met deskundigheid gekweten. Ook jury leden deelden in de dankbaarheid van de heer Feenstra evenals de heer P. v. d. Stoel, die gedurende de drie avonden de diverse zangers en zangeressen aan de piano heeft be geleid. De laatste avond werd o.m. bijge woond door burgemeester Z. Bruins Slot met zijn echtgenote, deken E. A. M. Paap, emeritusdeken L. H. M. Nieuwenhuizen en em. pastoor J. C. H. M. Schiphorst. De zeven besten bleken: 1 A. A. de Vries, komische goochelaar, Lei den, 157 punten; 2 De Electro Boys acrobatiek, Leiden, 149 p.; 3. De Leidse mondaccordeon Orkestvereni ging „Crescendo", met mondaccorde- ons, accordeons, guitaren, piano en slagwerk, 146 p.; 4 „Accordia" (4 accordeons twee dames en twee he ren) Zwanenburg/Halfweg, 147% p.; 5 „The Old Horn Quintet, een Al- phense band, welke van heden af is uitgebreid met een vibrafoon en haar bespeler, en voortaan The Old Horn sextet" zal gaan heten 136p.; 6 mevr. C. C. den Ouden-Bakker uit Gouda, die zowel gezongen als gedeklameerd heeft, kreeg voor haar deklamatie 134% P-; 7 „De Barvilo's", guitaar en zang, uit Noordwyk aan Zee 132 punten. Buiten mededinging heeft de heer W. Futselaar, Alphen aan den Rijn enkele liederen gezongen en „Tja Haye Lease", een Hawaïanband uit Woerdien, gemusiceerd, Voort ver zorgde dit bandje na afloop het bal. Geb.: Maria Mietje d. v. A. van Groeningen en D. J. Ossevoort; Ro- bertus Mathieu Jacobus Maria, z. v. P. W. B. Barij en B. M. v. d. Brink; Anna, d. v. C. van Winkel en A. Ph. van Waveren; Onno Peter z. v. C. H. Veerman en N. E. van Leeuwen; Petrus Amthonius z. v. T. Ciere en C. A. Boef; Johannes Franciscus Jo- sephus z. v. J. J. Vester en J. P. Hijman; Johannes Engelbertus Ge- rardus z. v. P. J. Wolvers en E. J. v. d. Laan; Jenneke d. v. Th. de Groote en J. H. Rogaar; Aletta Margaretha d. v. C. Versteeg en A. M. Langhout. Getr.: P. B. Vink 30 jr en J. Th. van der Post 30 jr; J. van der Laken 25 jr en J. H. Vochteloo 23 jr; D. van Veen 35 jr en M. J. van der Snoek 23 jr. Ondertr.: A. G. Walraven 34 jr en M. J. de Jong 24 jr; L. N. Stuiven- berg 26 jr en N. van Velde 21 jr; H. Th. P. Mourits 27 jr en T. H. v. d. Post 25 jr. O verb: Hendrikus A. Moons 60 jr; Hendrika H. Roosendaal, 60 jaar, we duwe van B. F. G. Spormann. ALKEMADE Raadsagenda. De raad van Alke made komt maandag 23 dec. 's avonds te 8 uur bijeen. Agenda o.a.: schrij ven van G. S. waar in wordt aanee. gedrongen op wijziging legesverorde ning i.v.m. verschuldigde leges voor het kamperen; wijziging gemeente lijke salarisverordening; maximum crediet in rekening, idem voor kas geldleningen tot 1.000.000.Op nieuw verhuring gemeentewoningen, alsmede woningen in woningbedrijf; verpachting landerijen en tuinland; vaststelling gemeentebegroting 1958 en idem burgerlijke armbestuur; voorstel tot benoeming van de heer W. F. A. de Leeuw, hoofdcommissaris tot waarnemend gemeente-secretaris. HAZERSW0UDE Afscheid mej. Six Dijkstra. In de nieuwe lokalen van de Dorps school die geheel gevuld waren met leerlingen en oud-leerlingen, nam mej. M. D. Six Dijkstra afscheid van het onderwijs. In zijn toespraak zei de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Chr. v. d. Leeden, dat mej. Six Dijkstra ongemerkt uit de school wereld wenste te verdwijnen. Dit wilden de oud-leerlingen echter niet. Zij wilde er een waardige afscheids avond van maken. Het bestuur ziet mej. Six Dijkstra node vertrekken. Als blijk van waardering overhan digde de voorzitter namens het be stuur twee boekwerken. Namens de oud-leerlingen sprak de heer A. van Velde. Hij prees mej. Six Dijkstra om haar goede onderwijs en dankte haar voor alles wat zij voor haar pupillen gedaan heeft. Namens de oud-leerlingen bood spr. een stoel, een fruitmand en bouquet bloemen aan. De inspecteur van het L.O., de heer Schipper uit Alphen aan den Rijn, dankte de scheidende onder wijzeres voor alles wat zij aan deze school gedaan heeft. Namens haar collega's sprak mej. Van der Steen. Zij memoreerde de goede verstand houding tussen het personeel onder ling. Zij overhandigde haar een drie tal boekwerken. Het hoofd der school, de heer M. Jansen, vertelde dat het in januari a.s. 30 jaar geleden is, dat mej. Six Dijkstra en hij elkaar hebben leren kennen. Hij roemde haar arbeid. Van elke leerling kende zij de gebreken. Hij dankte haar hartelijk en sprak van de band die er blijft bestaan, vooral nu mej. Six Dijkstra in Ha- zerswoude blijft wonen. De tolk der ouders was de heer Adr. de Kort Czn., die de scheidende onderwijze res een bladwijzer overhandigde, waarop het wapen van Hazerswoude. De avond werd verder gevuld met zang, gitaarspel, kunstfluiten, decla matie en poppenspel. Aan het einde van de avond dankte mej. Six Dijk stra voor de fraaie cadeaus en de vriendelijke woorden, die tot haar waren gericht. Dammen. De 8ste competitie wedstrijd van de r.k. damvereniging „Samen Sterk" was tegen HDC 2. Onze plaatsgenoten wisten hun on geslagen record te handhaven, zij het, dat ze deze keer met remise ge noegen moest nemen. De gedetail leerde uitslagen waren als volgt: J. A. Wortman (Samen Sterk)N. Oos terling (HDC 2) 20, N. Schoonder- woerdJ. Dissel 02, C. Kerkvliet A. de Groot 20, C. Slingerland P. Mesman 11, F. Pannebakker W. Looijestein 02, W. Verdegaal C. v. d. Spek 02, G. KerkvlietW. Ravensberg 02. P. Verdegaal—A. Dissel 20, A. StolwijkW. v. Of- wegen 11, J. WesselinghL. Ver degaal 20. Uitslag 1010. Geboren: Jacob zn. van J. van Waaij en A. de Leede; Adrianus Leo- nardus Maria zn. van N. C. Kerk vliet en M. C. van Winden; Plonia d. van N. de Gelder en J. Zandstra. Ondertrouwd: W. Zeew, oud 45 j. en K. Jongerbloed, oud 35 j.; D. Boer oud 21 jaar en G. Hoogendoorn oud 21 jaar. LANGERAAR Belangrijke bijeenkomst. Don derdag 19 december a.s. 's avonds te 8 uur is er in het parochiehuis een zeer belangrijke bijeenkomst die ge organiseerd wordt door de gezamen lijke standsorganisaties. Op deze bij eenkomst zal de uit China uitgewe- zij missiebisschop mgr. Kramer spre ken over het onderwerp „achter het ijzeren gordijn". Dit onderwerp in teresseert iedereen. En dat een zo bevoegd spreker het behandelt maakt de avond des te waardevoller. Het zal een verhaal zijn dat ver teld wordt door iemand die zelf ach ter het ijzeren gordijn leefde, en de praktijken van het communisme aan den lyve heeft gevoeld. De bijeenkomst is voor iedereen, zowel mannen als vrouwen toegan kelijk. De besturen verwachten na tuurlijk een grote opkomst. LEiMUIDEN Sportmiddag van Odi. Zondag middag hebben we werkelijk genoten van de pittige wedstrijden van de r.k. Sportver. Odi. In het parochiehuis werden de jaarlijkse onderlinge wed strijden gehouden, die zowel voor le den als voor belangstellenden, een or delijk en sportief gebeuren was. Alle deelnemers werkten hun vrjje-, ring-, brug- en paardoefening af, onder het oog van een jury, bestaande uit een viertal sportmensen uit Leidse ver enigingen. De. voorzitter, de heer C. A. Buykx, sprak vooraf een kort woord waarin hij leden, ouders en belangstellenden een hartelijk wel kom toeriep. Tijdens de oefeningen die zoals gezegd sportief waren, viel een actieve training op te merken, en de oefenstof was vakkundig sa mengesteld. Iets wat bij de wedstrij den vooral opviel was de afwerking, een onderdeel dat we in het verleden niet altijd konden bewonderen. Deze middag alle roem voor de nette af werking, die op een uitzondering na perfect was. Vol verwachting klopten de harten na afloop voor de uitslag, die onmiddellijk bekend gemaakt werd. De kampioene van vorig jaar, Ada Langeslag, heeft haar kampioen schap niet kunnen prolongeren. Toch werd zij samen met Tiny Scholte de bestgeplaatste van haar afdeling. Henny Beuk Chrd. uit de meisjes- groep van 1517 jaar ging deze keer met de eer strijken en kwam hier door in het bezit van de wisselbe ker. Zij bereikte 40 van de 50 te behalen punten. De twee besten van elke groep ontvingen elk een me daille. Het waren: Jongens: 1. Ko Langeslag 35 pnt.; 2. Sj. v. Veen Jz. 33 pnt. Meisjes 912 jaar: Groep I: 1. Hilde Verdel 34 pnt.; 2. Ada Wewev van ffitautt deed 'n koótfracw voai&'.el £en Olifdihutde aan de fre&te candidate De directeur-generaal voor de middenstand en toerisme (economische zaken), dr W. L. Groeneveld Meijer, reikte maandagmorgen aan de twee best geslaagden voor het middenstandsdiploma 1957, de bronzen legpen ning van het ministerie uit. Mevr. J. J. SpeetjensHoltzer uit Goes neemt de penning in ontvangst, in het mid den mej. H. W. Manten uit Epe. van Velzen door loting met Lia v. d. Hoorn, beiden 33p. Groep II: 1. Leny Jansen 34% pnt.; 2. Marianne van Klink 34% pnt. Meisjes 1215 jaar: Groep I: 1. Ada Langeslag en Tiny Scholten beide 37% pnt. Groep II: Annie Zandvliet Pd. 33 pnt.; 2. Truus Hogenboom door loting met Corrie v. Tol beiden 31% pnt. Meis jes 1517 jaar: Groep I: 1. Henny Beuk 40% pnt.; 2. Ina Heins 37% pnt. Groep II: 1. Nelly Beuk C.Pd. 36% pnt.; 2. Annie Mooren 32% pnt. Dames: 1. Tiny de Koning Thd. pnt.; 2. Ria Heins 35% pnt. De voorzitter reikte de prijzen uit en zei zeer tevreden te zijn over de prestaties en zwaaide veel lof toe aan de leidster mej. Kop en haar assisente Annie l'Ami. Aan de leid ster bood hij een enveloppe aan en aan de juryleden een presentje. De heer Buykx besloot met de mede deling dat thans, na de onderlinge wedstrijden het de geschikste tijd is voor aanmelding van nieuwe leden. Odi kan terugzien op een goed ge slaagde sportmiddag. Lustrumuitvoering „Tremolando's". De mandolinevereniging „De Tre molando's'', die op 19 augustusl952 werd opgericht, heeft zaterdagavond in de zaal van de dames Sneeboer bij gelegenheid van haar 5-jarig be staan een aantrekkelijk programma geboden. De voorzitter van de „Tre molando's", de heer L. de Boer, sprak een openingswoord. Hij verwelkom de burgemeester Kammenga en fa milie. Spreker memoreerde, dat de Tremolando's in 1956 een 3e prijs en in 1957 een 2de prijs behaald heb ben op het amateurmuziekconcours te Alphen aan den Rijn. Onder lei ding van de dirigent, de heer G. van Heek, bracht het mandolinegezel schap „De Tremolando's" vervolgens enige liedjes ten gehore, bijgestaan door de solist J. Scheltens. Deze ac cordeonist speelde enige bekende liedjes. „The Aloha Hawaiians" brachten klanken van de Stille Zuid zee. Nadat de verloting in de pauze was gehouden, kwam de muzikale clown „Medrana" op de planken, die de volle aandacht had en die ook waard was. „The double X rangers" lieten liedjes uit het Wilde Westen horen. De plaatselijke toneelvereni ging „De Naamloze Toneelclub" ver leende enige variaties op deze lus trumavond en voerde een mooie klucht op. Tenslotte werden door de aanwezigen met begeleiding van de accordeonist populaire melodieën ge zongen. R0EL0FARENDSVEEN Geslaagde tentoonstelling „De Dia mant Enkele honderden bezoekers hebben kunnen genieten van de prachtige vogeltentoonstelling, wel ke door de vogelvereniging „De Dia- mantvink" in café Heemskerk was georganiseerd. Het was dan ook wer kelijk een lust voor het oog. In het midden een prachtige volière met exotische vogels, waaromheen de ruim 150 inzendingen in kooien wa ren opgebouwd. Ook burgemeester E. J. M. Kolfschoten getuigde in zijn openingswoord van zijn waardering voor dit werk, hetwelk vooral voor de jeugd een nuttige vrijetijdsbeste ding genoemd kan worden en liefde aankweekt voor de natuur. Ook uitte spr. de wens, dat meer aanplan ting in de gemeente de vogels zal trekken. Hij hoopte bij de plaatse lijke vereniging steun te verkrijgen voor het verzoek van de Ned. Bond van vogelbescherming om het voe deren van de vogels in strenge win ters te stimuleren. Namens de vereniging Aalsmeer werd nog het woord gevoerd door de voorz., de heer v. d. Stroom, die zijn bewondering er over uitsprak, dat men binnen een jaar hier al in staat was een zo mooie tentoonstelling op te bouwen. De keurmeester, de heer Broekhuizen uit Alphen a. d. Rijn uitte zijn goedkeuring over de orga nisatie, alsmede over de kwaliteit der inzendingen. Van de vele toe gekende prijzen, noemen wij vooral de fraaie prijzen, beschikbaar ge steld door de gemeente Alkemade en de Leidse Courant. TER AAR Rectificatie. In het raadsverslag van' de gemeente Ter Aar, is een storende fout geslopen. Daar staat de post hulp aan behoeftigen en krank zinnigenverpleging vraagt ƒ7.000. meer, de salarissen ƒ24.000.meer. Dit moet zijn: de post hulp aan be hoeftigen en krankzinnigenverpleging vraagt ƒ7.000.meer, de salarissen zijn hoger, (door verhoging van het aantal inwoners) terwijl de post openbare werken 24.000.hoger is door afschrijvingen. RIJNSATERWOUDE T.T.V.—R.T.C. Het 1ste heren team speelde zaterdagmiddag tegen Steeds Hoger uit Den Haag een wed strijd, die zij wisten te beëindigen met een grote overwinning. Het 2e herenteam verloor met 37 van Pit '54. In deze wedstrijd behaalde al leen J. van Dorp driemaal een over winning. Het 3e herenteam behaalde een 64 overwinning op TOV uit Noordwijk. J. de Wagenaar zege vierde 3 maal, C. Zwart en N. van Tol eenmaal, en ook het dubbelspel wonnen zij. Het damesteam ging ook weer op het goede pad voort. De uit wedstrijd tegen TOV 1 werd de volle winst binnengehaald. Het program ma voor deze week ziet er als volgt uit: maandagavond: dames tegen St. Vooruit 2 uit Warmond. Het 2de herenteam speelt tegen LPSV 2 uit Leiden. Het 3e gaat naar Hazers woude om Slagvaardig 1 te ontmoe ten. Het le herenteam gaat naar Den Haag om te spelen tegen PTT-H 2. W0UBRUGGE Aanleg Abraham Kuiperweg ge gund. De direkteur van gemeen tewerken heeft namens b. en w. het aanleggen van de Abraham Kuiper- weg gegund aan de fa. S. Tromp te Alphen aan den Rijn. Propaganda-avond VW. Het be stuur van de plaatselijke VVV orga niseerde in het Oude Raedthuys maandagavond een ledenvergadering, tevens propagandabijeenkomst, die onder leiding stond van de heer G. van Wijk. De heer C. Grootihoff van de zusterorganisaties te Oudewetering vertoonde een serie fraai kleuren dia fragma's, waaruit de schoonheid van Wouibrugge en omgeving goed uit kwam. Vervolgens nam de directeur van de provinciale VW m. R. H. Woltjes het woord. Deze stelde Oude Wetering als voorbeeld wat bereikt kan worden op dit terrein. Doch dan dient het bestuur samen met de ge meenschap samen het initiatief te nemen. Door bloembakken, verlicht- ting, vlaggetjes e.d. moet de vreem deling aangetrokken worden. Vooral de Wijde Aa biedt toeristische moge lijkheden, insteekhavens lokken tot blijven. Na nog enkele plaatseijlke be zienswaardigheden als voorbeeld voor propaganda genoemd te hebben, wees spreker op de te betonen activiteit van de middenstand. Nu ook het pro vinciale recreatieplan op Woubrugge heeft gewezen als recreatie, moe ten de mogelijkheden worden uitge breid en geactiveerd. Heet de vreem deling welkom, verzorg hem goed, dat kweekt propaganda. Ook hier gaat echter de kost voor de baat uit, terwijl samenwerking met omliegen- de dorpen nuttig kan zijn. Woubrug ge kan en moet uit de onbekendheid verheven worden, mogelijkheden zijn hier zeker aaanwezig. Burgemeester Van Wageningen be toogde op een desbetreffende sugges tie van de heer Van Wijk, dat het gemeentebestuur alleen dan subsidie kan overwegen, als het bestuur met constructieve plannen komt. Nadat nog verschillende vragen en proble men door de sprekers waren beant woord bleven het bestuur en de leden bijeen voor besprekingen van ver dere plannen. (58) meii mmiHmtn. mrcWmatlMH mtfmvmmn- m.rMmlrmmrin Hl'PHLMTTYmim KtiMPTimmH Mm eeheurt alles op ten arondmat'. Tot zelfs slapen 1 toe. Bat zou met to ere tin. a/s hun dekens maar tam Mek ik mm voeten, dan berries ik van hoven en )omekeerd! 1 Deze foto laat zien hoe dr Werner von Braun (links) geestelijke vader van de Duitse V-2, die nu aan het hoofd staat van de afdeling van het Amerikaanse leger, belast met de ontwikkeling van geleide projektielen, en generaal-majoor John B, Medarls (midden) belast met de leiding van het gehele programma van het Ameri kaanse leger t.a.v. geleide projektielen, een gesprek had den met senator Stuart Symington tijdens een zitting van de Amerikaanse senaatscommissie voor het onderzoeken van de Amerikaanse paraatheid op het gebied van de ruimtevaart Von Braun stelde voor, dat de V.S. een „Nationaal Ruimte-bureau" zouden oprichten met een jaarlijks budget van ongeveer anderhalf biljoen dol lar, teneinde het heelal te kunnen gaan beheersen. Maarte kunt mdenood's/lidten deuedmaken, en van ten nat een warme tteken y~P\

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6