B. en W. van Leiden wensen vast te houden aan Merenplan Minister Drees over de wandaden in Indonesië Uitbreiding van de Navo? Scherp „Kom ns aan Voetbalpool K.N*V.B. is geen hazardspel Aldus beslist de Hoge Raad Nog steeds overleg met Warmond DINSDAG 17 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Nauwlettende aandacht van het Westen vereist Stilzwijgen is toestemmen Minister-president dr. W. Drees heeft de regeringsleiders van de Na- vo-landen gistermiddag in Parijs in een verbitterde rede gewezen op de chaos in Indonesië en op de „nog nooit in de geschiedenis voorgekomen plunderdaden" die in dat land wor den bedreven. Dr. Drees, die sprak tijdens de eerste plenaire zitting van de Navo-topconferentie, wees erop dat de Indonesische regering een nieuwe standaard van internationaal gedrag invoert en dat het duidelijk is waarom landen, d« als Indonesië handelen, de volledige steun van Rus sische en Chinese communisten heb ben. „De in Indonesië toegepaste me thoden van „onder toezicht stellen" of „nationaliseren" van Nederlandse bedrijven, zijn gewoon vormen van ingeslagneming op aanstichting van en dikwijls uitgevoerd door commu nistische organisaties." Dr. Drees zei het te betreuren, dat in de afgelopen paar jaar en maan den bepaalde openbare verklaringen in het Westen zijn afgelegd, die de Indonesische regering de indruk moe ten hebben gegeven, dat haar revolu tionaire en onwettige methode welis waar met enige bezorgdheid moet worden opgevat, doch geen ernstige kritiek ontmoet. Dergelijke verkla ringen konden alleen maar de radica le elementen in Indonesië aanmoedi gen en de constructieve elementen al leen maar ontmoedigen. UNO deed niets. Dr. Drees had tevoren in herinnê- ring gebracht, dat in 1949 onderhan delingen waren gevoerd onder auspi ciën van de V.N., die een commissie (de V.N.-commissie voor Indonesië) hadden opgericht. Die commissie heeft een belangrijk aandeel gehad in het ontwerpen van verdragen die in de loop van datzelfde jaar tussen Neder land en Indonesië werden gesloten. Nadrukkelijk was overeengekomen, dat de commissie toezicht zou houden op de uitvoering van die verdragen. Binnen een paar maanden echter be gon de republiek Indonesië de over eenkomsten te saboteren. Dit vond in 1956 zijn hoogtepunt in de opzegging van de overeenkomsten. De politieke regeling die men moeizaam had be reikt, werd door Indonesië opzijge schoven, financiële en economische verplichtingen opgezegd. Men kan vragen, aldus dr Drees, wat de V.N. en hun commissie die de Indonesische kwestie altijd op hun agenda hadden' gehouden, hebben ge daan. Het antwoord is „niets". Het verbreken van internationale verdra gen, aangegaan onder toezicht van de V.N., baarde nauwelijks opzien. De kwestie Nieuw-Guinea, zo ver volgde de Nederlandse premier, is één van de gevallen die de afgelopen paar jaar door de Indonesische rege- President Manuel Prado van Peru heeft in een toespraak tijdens een mi litaire plechtigheid het verzoek tot de Navo gericht de landen van Latijns- Amerika te laten deelnemen aan de verdediging van de vrije wereld tegen het communisme. Het inter-Amerikaanse stelsel en de Navo moesten nauwer gaan sa menwerken. Men zou kunnen begin nen met het uitwisselen van inlich tingen, opdat men op de hoogte zou komen van eikaars problemen en ge zamenlijk een oplossing zou kunnen zoeken. Uit goede bron ve-neemt AFP, dat een grote meerderheid der Latijns- Amerikaanse landen het hierin met de president van Peru eens is. POTLOOD en GEEST -- -*■ - - Volgens Robert Allen van de „New 16;,scir^mfnuTleuI "lu Vork Post" zou de leider van de com- munistische party x» de Sowjet-Unie, Kroestsjef, pogingen doen om een No. 531. Horizontaal: 1. bekend dorp in België aan de Lesse, 3. priem, 5. nauw, 7. muzieknoot, 9. familielid, 10. krijgsmacht, 11. pers. voornaamwoord, 12. voorzetsel, 14. openine ener fuik, Verticaal: 1. hardbevroren plek in de aarde, 2. afkorting van neon, 3. landbouwwerktuig, 4. groente, 6. tel woord, 8. zwemvogel, 9. voor, 11. boom, 13. speelgoed, 14. voorzetsel, 15. volksnaam voor de kauw. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. abces, 6. dak, 7. nel, 8. een, 9. ara, 10. lemma. Verticaal: 2. bekende, 3. eenzaam, 4. adder, 5. slaap. ring als voorwendsel werden gebruikt voor de zogenaamde onmogelijkheid voor normale betrekkingen met Ne derland. De huidige toestand is er één, die de nauwlettendste aandacht van de gehele westelijke wereld ver eist. Bij monde van minister-president dr W. Drees heeft de Nederlandse re gering op de Navoconferentie te Pa rijs meegedeeld, dat zij bereid is de aanleg van basissen voor geleide kernprojectielen in ons land toe te staan, indien de militaire leiders van de Navo dit noodzakelijk achten voor de verdediging van de vrije we reld. SOLIDARITEIT GEVRAAGD. Een Nederlandse deelnemer aan de Navoconferentie heeft gezegd, dat dr. Drees de Navo-landen heeft verzocht hun solidariteit met de Nederlanders te tonen en te weigeren de plaats van Nederland in Indonesië in te nemen. Dit was evenwel „met opzet wegge laten" uit de mededeling aan de pers over de rede. Volgens de zegsman had dr Drees het duidelijk gemaakt, dat Nederland wenst, dat zijn Navo- bondgenoten geen uitgebreide han delsrelaties met Indonesië aangaan. De dictatuur der fotografen Een Amerikaanse persfotograaf heeft zijn verbaasde Europese colle ga's gisteren in Parys getoond op wel ke voet de pers in de Ver. Staten met president Eisenhower omgaat. Eisenhower en de Britse premier Macmillan hadden voor de persfoto grafen geposeerd toen Bill Allen, een fotograaf van Associated Press die uit Washington naar Parijs was ge komen, bemerkte dat de schuif van zijn platencassette was blijven steken en dat zijn foto dus mislukt was. „Mr. President, mr. president, er is iets verkeerd gegaan", riep hij de president na. Eisenhower keerde zich om, lachte en vroeg: „Wat is er ge beurd. Bill, is die camera in die paar dagen dat je hier bent al versleten?" „Nee, mijnheer", zei Bill, „maar ik moet mijn foto overmaken". 1 De president leidde de Britse pré mier teruig de zaal in en onder de verbaasde blikken van de Europese fotografen werd de foto opnieuw ge maakt. De Europese fotografen kenden waarschijnlijk de opmerking niet die Eisenhower onlangs in Washington maakte: „De enige dictators die wij in Amerika hebben, zijn de persfoto grafen". De territoriale wateren van Indonesië De Britse regering zal zich sterk verzetten tegen het besluit van de Indonesische regering om alle wate ren rondom en tussen de Indonesi sche eilanden tot Indonesische „ter ritoriale wateren" te verklaren. Een zegsman van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken ver klaarde, dat de tekst van de Indo nesische verklaring nog niet ontvan gen was, maar nu reeds kon hij zeg gen, dat de Britse regering geen aan leiding ziet om haar van oudsher gevoerde politiek voor de vrijheid der zeeën op te geven. De regeringen van Noorwegen, Zweden en Denemarken hebben een beroep gedaan op de Indonesische regering om zich in het conflict met Nederland te matigen en blijk te geven van de wil om de veiligheid van de Nederlandse onderdanen te handhaven. De drie regeringen heb ben uiting gegeven aan hun grote bezorgdheid over de behandeling van de Nederlandse onderdanen in laatste paar weken. Ook de regering van Malakka heeft in Djakarta aangedrongen op gematigdheid. HATTA DOET NIET MEE Dr. Moh. Hatta heeft vandaag ge weigerd wederom vice-president te worden. De commissie van negen, die tot taak heeft de meningsver schillen tussen Soekarno en Hatta uit de weg te ruimen, heeft het par lement meegedeeld dat Hatta liever ambteloos burger blijft, maar bereid is als adviseur van de president op te treden. Kroestsjef: „MOEILIJKHEDEN" OP AMBON De legerwoordvoerder in Djakar ta heeft medegedeeld, dat op Ambon in Oost-Indonesië „moeilijkheden" zijn uitgebroken. Bijzonderheden zijn echter nog niet beschikbaar. De K.P.M.-schepen Het Indonesische ministerie van De Hoge Raad oordeelt de voet balpool, georganiseerd op de uitsla gen van de Koninklijke Voetbalbond, geen hazardspel en dus wat dit be treft niet in strijd met de wet. De heer L. B., secretaris-penning meester van de KNVB, die als orga- Scheepvaart heeft gelast dat alle inlnisator aansprakelijk werd gesteld, Indonesische havens liggende schepenWas op grond van hazardspel ver van de KPM gelost moeten worden.volgd, doch werd door de rechtbank In Djakarta wordt dit opgevat als te 's-Gravenhage vrijgesproken. De rechtbank achtte wel loterij, doch een aanwijzing dat zij in de naaste toekomst niet zullen uitvaren. De Indonesische regering heeft ver klaard dat zij wacht of het hoofd kantoor van de K.P.M. het overne men door de regering van d£ zich in Indonesië bevindende eigendom geen hazardspel aanwezig. De Hoge Raad heeft dit vonnis in stand gelaten: In deze zaak had de proOUreur-generaal cassatie aange tekend, in het belang der wet, welk beroep de Hoge Raad heden heeft men van de maatschappij zal aan- verworpen. vaarden. Indien de KPM bereid isI>e Hoge Raad overweegt in deze om „samen te werken", zal het mi-, zaak nog onder meer: nisterie afvaartvergunning verstrek ken voor de schepen van de KPM die in de Indonesische havens vast lig gen. Het onafhankelijke blad Indonesia Raya berichtte gisteren dat Pekalon- gan op Midden-Java door hongers nood bedreigd wordt. Geen Japanse schepen. De Japanse regering heeft de be-j richten uit Djakarta tegengespro- I ken, als zouden er binnen enkele we-' ken Japanse schepen in Indonesië aankomen. De Japanse minister van buiten landse zaken Fuyiama heeft maandag op een persconferentie gezegd, dat Japan zal weigeren schepen aan In donesië te lenen. De. officier van justitie heeft nog gesteld, dat de in casu opgestelde gelegenheid geheel valt ónder de bij de totalisatorwet gegeven omschrij ving van „totalisator" en dat uit het feit, dat art. 3 dier wet het wedden bij een totalisator, welke wordt ge organiseerd met vergunning van de betrokken ministers, uitdrukkelijk niet beschouwt als hazardspel, volgt, dat het wedden bij een niet geauto riseerde totalisator wel is hazard spel. Uit deze stelling aldus de Hoge Raad behoeft echter niet te velgen, dat de door de KNVB of door verdachte opengestelde gelegenheid niet zou zijn een loterij en de zin der loterijwet. Art. 3 lid 1 van de totalisatorwet heeft uitsluitend betrekking op het wedden bij harddraverijen en paar denrennen. De rechtbank vaststellende, dat bij iedere „toto" prijzen zijn uitgeloofd van voorhands onbepaalde grootte, doch tot een totaal van 40 pet van de opbrengst van iedere „toto", was terecht van oordeel, dat aldus op dit stuk is voldaan aan de wettelijk Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 17 December 1857. Leyden. Volgens den thans verschenen Studenten-Almanak voor 1858, bedraagt het getal der bij onze Hoogeschool ingeschre ven Studenten 597, als: in de Wis- en Natuurkunde 14, Lette ren 24, Geneeskunde 84, Regten 203, Godgeleerdheid 162. Het ge tal der promotiën bedroeg in het afgeloopen jaar 81. omstrijving van loterij in art. 1 der loterijwet. VOETBALPOOL NATIONALE CARITAS-VERENIGING. In de zaak van de voetbalpool der nationale Caritasvereniging werd de organisator H. H. zowel door de kan tonrechter te Heerlen als de recht bank te Maastricht vrijgesproken van de ten laste gelegde overtreding der loterijwet. De officier van justitie te Maas tricht, geen zuivere vrijspraak aan wezig achtende, kwam in cassatie, doch de Hoge Raad heeft diens be roep niet ontvankelijk verklaard Dodelijk gewonde haalde zelf hulp Een staaltje van heldenmoed heeft een veertienjarige jongen uit Geleen geleverd ten koste van zijn eigen le ven. Onder Swartbroek, een gehucht na bij Weert, kantelde een vrachtauto met groenten. Bij het ongeval geraak te de jongen onder de wagen en liep levensgevaarlijke verwondingen op. Niettemin slaagde hij erin; zichzelf vrij te maken en, ziende, d^t de me de-inzittende van de wagen, die ook uit de cabine gevallen was, met een beenfractiiur eh andere verwondin gen op de weg, bleef liggen, begaf de knaap zich op weg naar een nabij' ge legen boerderij om hulp te halen. Hij slaagde in zijn missie. Op weg naar het ziekenhuis in Weert is hij echter aan zijn verwondingen bezweken. Ook de gewonde werd naar het zie kenhuis in Weert overgebracht. De chauffeur, afkomstig ui+ Tilburg, bleef ongedeerd. Rechtbank voor de vraag: Knoeierij of onnauwkeurigheid De officier van justitie mr. J. Cor- sten, heeft maandagmorgen ter zit ting van de rechtbank te Maastricht zes weken gevangenisstraf geelst te gen twee agenten van politie te Heer. len, P. E. en J. van E., terzake vals heid in geschrifte. Verdachten zou den n.l. in cijferlijsten van hun exa mens geknoeid hebben om een zo danig puntental te krijgen, dat ze kans konden maken op de in 1956 geboden promotie tot hoofdagent. De eerste verdachte zou ergens een cijfer ingevuld hebben voor een exa menvak, waarvoor hij geen examen had gedaan, de tweede zou een cijfer 5 hebben weggeradeerd en vervan gen door een 6 en daarna het totaal puntencijfer van 83 op 84 verhoogd hebben. Beide verdachten ontkenden ech ter ten stelligste zich aan deze ver valsingen te hebben schuldig ge maakt. De veranderingen en onnauw keurigheden zouden dan door de examen commissie zijn begaan. Mr. Corsten meende echter dit ver weer naast zich te moeten leggen. Hij beschouwde het, waar het hier politiemannen betreft, als een ern stig misdrijf en daarom luidde de eis zes weken. De verdediger mr. II. Sanders uit Maastricht, 'betoogde dat in beide gevallen de schuld van de verdach ten geenszins bewezen is. Een recht streeks bewijs, dat zijn clienten de vervalsing hadden gepleegd, was er niet. Hij achtte het aan ernstige twij fel onderhevig, dat het maken van fouten door de commissie of het exa- r enbureau uitgesloten moest wor den geacht zoals uit verklaringen in het dossier moest blijken. Mr. Sanders legde aan de recht bank over een drietal cijferlijsten van de examencommissie waaruit blijkt, dat er soortgelijke fouten in de cij ferlijsten waren gemaakt. In deze lijsten had de examen commissie optelfouten gemaakt, ver beterd, geradeerd of op andere wij ze geknoeid. Er was in het verleden een candidaat geweest die reclameer- j de omdat hij een cijfer had gekregen voor een vak waarvoor hij geen exa. men had gedaan. Als rectificatie' B. en W. van Leiden houden nog steeds vast aan het Merenplan. Zo wordt duidelijk in een nota, die zij aan de Leidse raad hebben gericht. Op 19 november jl. besloot de Leidse raad b. en w. uit te nodigen een zo duidelijk mogelijk overzicht te geven van de huidige stand van zaken betreffende het merenplan. zandwinning ingevolge de ontgron dingsverordening Zuid-Holland en de vaststelling van tal van maatregelen op waterstaatkundig gebied ter uit voering van de door Gedeputeerde Staten aan de bedoelde ontheffing te verbinden voorwaarden. Nadat tal van besprekingen terzake waren gevoerd ontvingen B. en W. in augustus 1951 van Gedeputeerde Staten een concept van de voorwaar den. Later kwam een nieuwe copcept- overeenkomst met als interessant ge zichtspunt o.m., dat de provincie be reid was deel te nemen aan het zand winningsproject. De deelneming van de Rijkswater staat kwam medio 1952 aan de orde. Er ontstond een project van het meer A1, groot 45.5 ha., dat de moV gelijkheid van vergroting tot het. meer A* gróót 65.9 ha., inhield. - Deze meren, die wat de zandwin ning betreft op de gunstigste plaats in de Zwanburgerpolder liggen, bie den een prachtige verruiming van het recreatiegebied, welke voor de talrijke liefhebbers van de watersport en o.i. ook voor de gemeente War- G.S. zijn afwijzend B. en W. merken thans allereerst op, dat zij niet in staat zijn mede te delen „al hetgeen van de zijde van Gedeputeerde Staten" is gedaan. Strikt genomen zou alleen genoemd College zelf in staat zijn op dit punt volledige opheldering te verstrekken. Op 28 juni 1950 nam de raad het besluit: in beginsel akkoord te gaan met de plannen voor het maken van zandputten in daarvoor te verwer ven gronden in de Zwanburgerpolder en de Broek- en Sim entjespolder te Warmond ten behoeve van de zand winning voor de uitbreiding der ge meente Leiden. De voorbereiding betrof in de eer ste plaats het verkrijgen van dé ver eist^ ontheffing van het verbod tot Dringende oproep van H. Vader beantwoord De direkteur van het nationaal bu reau der Pauselijke Missiegenoot schappen te Den Haag, mgr H. J. J. van Hussen, deelt het volgende mede: „De wereldmissiedag", die op zon dag 20 oktober werd gehouden, heeft aan collectegelden, giften van par ticulieren en bijdragen van kloos ters, instituten en andere instellin gen tot nu toe een bedrag van 743.782,82 opgebracht, dit is 76 procent méér dan het vorig jaar. Aangezien de kosten van voorbe reiding en afwerking hoogstens 5 procent bedragen, is een bedrag van ruim 700.000 gulden ter beschikking van de missies in de onderontwik kelde gebieden. In 1139 van de 1*579 parochies in ons land meldden zich 188.088 nieu we leden voor de Pauselijke Missie genootschappen namelijk 84966 voor de Voortplanting van het Geloof, 49973 voor de H. Kindsheid en 55069 voor het St. Petrus Liefdewerk. Bo vendien werden bij het SPL nog 24 priesterstudenten door particulieren geadopteerd, 25 door parochies en 6 door instituten en onderwijsinstel lingen. De belangstellenden wordt medegedeeld, dat het gironummer waarop zij nog van hun sympathie en steun willen getuigen is: 8725 ten name van de Pauselijke Missie-actie te Den Haag. JEUGDIGE ROVERSBENDE GEPAKT. Dezer dagen betrapte de Voorburg- se politie op heterdaad een 17-jarige timmerman, een 15-jarige timmer mansleerling en een 16-jarige scho lier, allen afkomstig uit Den Haag, bij een inbraak in een bouwkeet. Het bleek, dat men hier te doen had met een roversbende, welke uit elf jon gens bestond. De bende stond onder leiding van de genoemde 15-jarige timmermansleerling. De rest van dit gezelschap werd daarop spoedig ge arresteerd. De jongens hebben zich van juni j.l. af tot op heden voort durend aan allerlei delicten schuldig gemaakt. Zo pleegden bij inbraken in consumptietenten en fabrieken, maakten de nodige goederen in wa renhuizen buifc stalen tot vijftien keer bromfietsen en pleegden chan tage. Eenmaal beroofden zij een dron ken man van zijn portefeuille, inhou dende 31,een andere keer sta len zij uit 't colbertjasje van iemand, die in een kledingmagazijn aan het passen was, 500, De jongens zijn voor het meren deel uit goede milieus afkomstig en bezochten scholen voor voorberei dend hoger onderwijs. Min. Luns onderbrak zijn reis in Brussel bezoek van het Britse koninklijke kreeg paar en de kinderen aan de Sowjet-' Unie te arrangeren. Kroestsjef zou de Britse ambas sadeur in Moskou over het bezoek gepolst hebben en ook de Russische ambassadeur in Londen over de mo gelijkheid van een dergelijk bezoek inlichtingen hebben laten inwinnen. bleek'dat hij gezakt was, terwijl hij in eerste instantie geslaagd moest zijn. Mr. Sanders noemde meerdere Op weg van Nederland naar de grote Parijse N.A.V.O.-conferentie heeft van deze frappante doch ergerlijkede Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns in vergissingen. Nadat hij de bewijs- I het paleis van schone kunsten te Brussel geconfereerd met de heer Maurice stukken aan de rechtbank ter beoor-1 Faure, de Franse staatssecretaris van buitenlandse zaken, en de heer Paul gelegener tijd dit plan zal kunnen deling had voorgelegd, vroeg de ad-1 Henry Spaak, secretaris-generaal van de N.A.V.O. Op de foto ziet men mr worden uitgevoerd volgens de bedoe- vocaat vrijspraak Luns (rechts) en de heer Spaak tijdens een onderhoud in de pauze van de i lingen, met in ieder geval de provin- Uitspraak 28 december. I conferentie. I cie Zuid-Holland als partner. mond een welkome aanwinst zal betekenen. Het Rijk echter heeft zand gewon nen uit de Kalkpolder en toonde later geen interesse meer voor het zand uit het merenplan. De Rijkswaterstaat en de Neder landse Spoorwegen waren als part ners in het merenplan ontvallen. Toen de spoorwegwerken gereed kwamen, hadden de Nederlandse Spoorwegen geen belangstelling meer voor het merenplan. Ook de Rijks waterstaat heeft zich teruggetrokken, zonder hiervan overigens ooit mede deling te doen. Ook al vormt het terugtrekken van de Rijkswaterstaat op zichzelf geen financieel nadeel, daar al het vrijkomende zand ge bruikt kan worden voor Leiden en omgeving, toch moeten B. en W. deze gang van zaken betreuren, daar de medewerking en het gezag van de Rijkswaterstaat een belangrijke steun hadden kunnen vormen zowel bij het verkrijgen van de ontgrondingsont heffing en van de eigendom der te ontgronden percelen als bij de behan deling van de in de toekomst te ver wachten beroepszaken. In 1952 was het contact niét het gemeentebestuur van Warmond „vast gelopen"; Iri 1954 hebben B. en W. tegenover de raad hun bereidheid uitgesproken om opnieuw met Burge meester en Wethouders van War mond in overleg te treden, doch zij meenden; dat dit beter kon geschie den, wanneer met de provincie over eenstemming was bereikt, zulks in verband met de beoogde samenwer king in deze tussen de provincie en de gemeente Leiden. Enige reactie van de zijde van Gedeputeerde Sta ten bleef echter uit. Nadat in de loop van 1955 herhaal de malen op afdoening was aange drongen, ontving men een schrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 13 sep tember 1955, waarbij het College werd uitgenodigd tot een bespreking ten Provinciehuize op 24 september 1955. Vanwege Gedeputeerde Staten werd op deze bespreking verklaard, dat de provincie niet veel meer voor het merenplan voelde, hetwelk men bo vendien slechts als een Leids belang zag. De vraag werd gesteld, of deze zandwinning uit economisch oogpunt voor de gemeente wel de meest aan gewezen weg vormde. De Burge meester en de Wethouder hebben hierna het standpunt van het College uiteengezet, waarbij in het bijzonder de Burgemeester het ernstig betreur de, dat de zienswijze van Gedepu teerde Staten blijkbaar was veran derd, daar juist voor de provincie het recreatie-aspect van het meren plan van het begin af de grote aan trekkelijkheid had gevormd. Van de zijde van de Provinciale Waterstaat werd vervolgens gewezen op de moeilijkheden van het bouwen op boezempeil en de mogelijkheden van het bouwen op polderpeiL De slotconclusie van de bespreking was deze, dat door B. en W. werd verklaard, dat de gemeente Leiden nog steeds het merenplan vast hield en dat Gedeputeerde Staten zich na der zouden beraden omtrent de be wuste ontgrondingsontheffing. Betreurd. B. en W. betreuren het in hoge mate, dat Gedeputeerde Staten ken nelijk zo weinig oog hebben voor de grote belangen, de financiële niet in de laatste plaats, welke hier voor de gemeente en voor wat 't recreatie- aspect van het merenplan betreft niet alleen voor de gemeente op het spel staan. Zij zijn echter van mening, dat de zandwinning uit het merenplan een essentiële bijdrage blijft betekenen voor de oplossing van het zandvraag- stuk. Temeer omdat officieel bekend is, dat een uitbreiding van het water sportgebied in de nabijheid van Lei den gewenst is. Het College heeft in de afgelopen maanden verschillende malen contact gehad met het gemeentebestuur (Burgemeester, Burgemeester en Wethouders) van Warmond. Het zal duidelijk zijn, aldus B. en W., dat een uitspraak van Gedepu teerde Staten nog steeds zeer urgent Het College gaat er van uit, dat te

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2