PAUL'S Gemeenteraad Zoeterwoude verwelkomde 6000ste inwoner weeckelykse CRonycke I Gemeenteraad van Ter Aar ZATERDAG 14 DECEMBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 Begroting na re- en dupliek goedgekeurd Heel plechtig deelde burgemeester Smeets, na het openingsgebed, aan de voltallige raad en het talrijk op gekomen publiek mede, dat heden middag te 15.40 in deze gemeente de 6000ste inwoner geboren is. De geluk kige was Johanna Maria Theresia, dochter van de heer Gabriël Anto- nius van der Harg en mevrouw Pe- tronella Adriana Helena Ammerlaan, wonende Noordbuurtseweg 23. In afwijking van de gewoonte werd de geboorteacte door de burgemees ter opgemaakt en voorgelezen op de burgemeesterskamer. De burgerva der hield een korte toespraak en zegde een spaarbankboekje met 25,toe. Als gevolg van dit feit zal bij de verkiezing van de leden van de ge meenteraad in 1958 het aantal raads leden met twee worden verhoogd» waardoor dit aantal op 13 komt. Raadsleden, publiek en persman nen kregen bij de koffie, ter viering van deze geboorte heerlijke beschuit met muisjes. Bij de ingekomen stukken is een schriftelijke interpellatie van de heer C. van Leeuwen luidende: is het juist dat de motor van de rioolbe maling te zwaar belast en daardoor verbrand is, dat daardoor een tijde lijke lozing op de Zwetpolder moest gemaakt worden waartoe een put moest gelegd worden? Waarom is deze put door de aannemer van het grondwerk van het bouwgebied ge maakt en niet een Zoeterwoudse aannemer ingeschakeld? Is het juist dat aan een woning aan de Vlietweg herstellingen en verbouwingen in opdracht van de gemeente zyn uitgevoerd waartoe te voren de huiseigenaar geen opdracht had gekregen wat tot gevolg had dat de gemeente een gedeelte van de kos ten voor haar rekening moest ne men; hoe is deze uitgaaf verant woord? Willen B. en W. maatregelen ne men om herhalen van dergelijke ge vallen te voorkomen? De voorzitter deelt mede, dat de grote regenval in 100 jaar niet voorgekomen oorzaak was, dat de automatische zekering van de motor defect geraakt en voordat een nieu we die besteld was werd aan gebracht is op onverklaarbare wijze een stuk hout in de pomp geraakt, waardoor inderdaad de motor Is ver brand. Vooraf reeds op 9 juli is van het bestuur van de Zwetpolder vergun ning verkregen om in gevallen van nood te mogen lozen in die polder. Het maken van de put is uitgevoerd van de post meerder werk, die daar door niet overschreden werd. Het is de gebruikelijke weg, dat door de zelfde aannemer het werk wordt af gemaakt. Omtrent het huis Vlietweg deelt de voorzitter mede, dat reeds eerder onderhoudswerk aan de eigenaar was voorgeschreven, dat ten dele door de Erven A. Paardekooper was uit gevoerd, doch door kwestie tussen huurder en aannemer niet voltooid werd. Later is meer werk dan was voorgeschreven door de gemeente- architect opgedragen aan de fa Over- devest, met gevolg dat dit door de gemeente moest betaald worden. De voorzitter zegt nadrukkelijk toe, dat B. en W. zullen toezien, dat der gelijke gevallen zich niet meer zul len herhalen. De verantwoording is geschied op art. 166 van de rekening 1956. Nadat de heer Van Leeuwen gere pliceerd had stelde de heer Van der Ploeg de vraag of de capaciteit van de rioolbemaling te klein en verzocht in de volgende vergadering nadere adviezen over te leggen. De voorzit ter zegt zulks toe. Uitbreidingsplan Hoge Rijndijk goedgekeurd. Het uitbreidingsplan Hoge Rijndijk is in onderdelen goedgekeurd terwijl heden bericht is ingekomen van de Rijkslandbouwconsulent, dat het tuin land ter vervanging van de tuin van W. C. de Groot niet geschikt is. Hier mede is nu de basis van onderhan deling afgebroken en stellen B. en W. voor over te gaan tot onteigening van de grond, liggende tussen de Willibrordusstraat en de Rijnegom- mersloot. Dit voorstel wordt aange nomen. De voorzitter deelt mede. dat cou pures van de lening van de Bank van Ned. Gemeenten verkrijgbaar gesteld worden met voorkeur van 60 voor Zoeterwoudse woningbouw bij de gemeente-ontvanger en de Boeren leenbank. Beantwoording van de algemene beschouwing. Het antwoord van B en W. op de gestelde vragen in de algemene be schouwingen van mevr. Neuwahl en de heren Van der Ploeg en Van der Geest was schriftelijk voor de ver gadering aan de leden toegezonden. Omtrent de scholenbouw delen B. en W. mede, dat in het investerings plan 1957—1961 aandacht is besteed aan scholenbouw voor L. O. en het program 1958—1962 by de begroting 1958 overgelegd vermeldt ramingen ook voor kleuteronderwijs. Voor de r -k. meisjesschool werd nog geen aanvrage en kostenberekening ont vangen en is p. m. geraamd. Het raadsbesluit van 5 april 1957 om gelden voor uitbreiding r.-k. Jon gensschool heeft niet de goedkeuring van G. S. kunnen verkrijgen, omdat eerst in de financiering op lange baan moet worden voorzien. Wanneer stagnatie op zeer onver antwoordelijke wjjze heeft plaats ge had is dat niet te wijten aan ons col lege. Medewerking in elke vorm is verleend. Busverbinding. Met de N.V. Citosa hebben we overleg gepleegd. De di rectie is bereid met de aanvang zo merdienst met nog een busdienst naar en van Leiden n.m. 10.20 uit te breiden. Structuurplan. Het plan „Watertje Oost" heeft nog niet de goedkeuring van de Prov. Planologische Dienst. Het structuurplan met Leiden en om. geving voor een gemeenschappelijke regeling met Leiden is nu als basis plan aangeboden en zal op 20 januari a.s. in de Leidse raad behandeld wor den. In de raadsvergadering van 22 no vember j.L deelden B. en W. reeds mede, dat het uitbreidingsplan Ho ge Rijndyk de goedkeuring verkre gen had en dat het college aan de r -k. woningbouwvereniging mede deling heeft gedaan, dat een schets- plan voor huizen aan de Hoge Rijn dijk kan ontworpen worden. De grond moet evenwel nog wor den aangekocht of onteigend, maar onderhandelingen konden geen voort gang vinden (zoals reeds is vermeld) door wachten op grondonderzoek. Een wijziging van het uitbreidings plan in de Loethe ligt niet in het voornemen; de grond voor woning wetwoningen ter plaatse is naar B. en W. voorkomt te duur. Onjuist is de voorstelling alsof er „gesold" is geworden met de belan gen van woningzoekenden. Geen en. kei woningzoekende zal er een wo ning eerder of later door krijgen of het bewuste schetsplan waarvan sprake is een paar maanden vroeger of later ter tafel komt. Het voor Zoe terwoude geadviseerde aantal be draagt 36. Of dit aantal gefinancierd kan worden, moet worden afgewacht. Dat er aanvankelijk een menings verschil is geweest tussen de stede- bouwkundige adviseur en de gemeen te-architect moet verklaard worden uit het feit, dat de positie van bei den verschillend is, omdat de stede- bouwkundige het plan bekijkt uit stedebouwkundig oogpunt en de ge meente-architect te maken heeft met straataanleg enz. waarbij rekening gehouden moet worden met instanties els Rijnland, Rijkswaterstaat en pol derbesturen. Sportterrein Dorp. Uit vorenstaan de blijkt, dat het sportterrein Dorp voorlopig nog niet behoeft te ver dwijnen omdat particuliere bouw ter plaatse nog wel niet zal plaats vin den. Voor bouwrijp maken is aan trekken van grote kapitalen voors hands niet doenlijk. Watertje. Definitieve verbetering kan niet plaats vinden^ vandaar goe de provisorische voorziening. Deze te beschermen, vroeg afsluiten motor en autoverkeer met ontheffingen. Investeringsprogarm 19581962. Conform het verlangen van G. S. zijn in de begrotingen aanvragen niet opgenomen omdat slechts goed keuring wordt verkregen tot uitvoe ring wanneer vaste leningen (rente gamma) zijn aangetrokken. Bruggestraat. De verbetering was reeds voorgenomen en inmiddels tot stand gekomen. Werkzaamheden Rijksstraatweg. Naar aanleiding van een couranten verslag ontvingen B. en W. reeds 26 november een schrijven van de uit voerder aldaar waarvan zij een af schrift doen toekomen aan de raad. Dit schrijven van de N.V. Gebr. Schouls te Leiderdorp is een zeer scherp gesteld protest tegen de be schuldigingen omtrent de werkwijze in de vorige raadsvergadering, ge steld door mevr. Neuwahl. Het ongeval waarover mevr. Neu wahl In dit verband had gesproken wil de voorzitter buiten de discussies houden. Replieken. De heer Van der Ploeg geeft hier na repliek en zegt dat het antwoord van het college de fractie beslist niet bevredigt en vraagt of nu werkelijk serieus aandacht is besteed aan de bezwaren en verlangens van de raad. Omtrent de scholenbouw zegt spr., dat B. en W. gedaan hebben wat zij moesten doen. Betreffende de r.-k. jongensschool geeft de fractie toe, dat een overbrugging van 30.000, wel heel moeilijk is. De opmerking over reële kansen neemt de fractie dan ook terug. Spr. blijft echter aan dringen dat in 1958 alles gedaan moet worden om aan de noodtoestand een einde te maken. Dankbaar voor het bereikte met de N.V. Citosa wijst spr. op de urgentie van de avonddienst in deze winter maanden en vraagt opnieuw in een gesprek met de directie de noodzaak aan te tonen. Omtrent het structuurplan vraagt spr. wat de bezwaren van de P.P.D. zijn. Was bet nodig zo lang te wach ten op het grondonderzoek? Had een persoonlijk bezoek aan dat bureau geen uitkomst kunnen geven? Wordt het niet hoog tijd een be rekening op te zetten van de grond prijs in de Loethe. Laten we zorgen, dat particuliere bouw in deze ge meente mogelijk is. Tegen de beschouwing van B. en W. inzake de kwestie stedebouwkun- dige en gemeente-architect, merkt de heer Van der Ploeg op. dat het niet tot de competenie behoort van de gemeente-architect om suggesties va.i de stedebouwkundige te negeren; de gelegenheid om zijn zienswijze te verdedigen heeft hij nooit benut. Tegenover de opmerking dat de gem. architect te maken zou hebben met Instanties werpt spr. op, dat juist de genoemde suggestie al deze din- geen eenvoudiger maakte. Omtrent een gemaakte opmerking van de heer Van der Broek aan het adres van het bestuur van de wo ningbouwvereniging en architect Paardekooper, zegt spr.: we hebben een brede rug, maar wensen van der gelijke kwalificaties verschoond te blijven. Maar wat bij ons het zwaar tepunt is aldus spr. is dat uw college deze gang van zaken nog tracht te verdoezelen. Uw beleid zal beslist krachtiger moeten zijn, om te voorkomen dat dergelijke schermut selingen niet behoeven voor te ko men. Wij hadden dit liever achter wege gelaten maar zijn van mening, dat de grenzen tot en met overschre den zijn. Tenlotte vraagt spr. de geheim houding van de structuurplannen van Leiden en omgeving op te heffen. De voorzitter wijst in dit verband op een artikel van „Bouw" over de lange procedure bij scholenbouw; zegt toe zich nog eens te zullen in spannen voor de autobusdienst. Ip de verdere uiteenzetting o.a. om trent de Loethe en hoge bouwgrond- kosten door bouwrijp maken, deelt de voorz. mede. dat het accountants bureau heeft gerapporteerd dat het bouwgebied Korte Miening ƒ350.000 kost. Moest deze berekening aange houden worden voor de grondprijs, dan zouden de huren te hoog liggen. Het tekort zal dus in de algemene dienst weggewerkt moeten worden. De uitlatingen van de gem.-archi tect willen B en W. mede afkeuren en als een ambtenaar over de raad minderwaardig spreekt, zeker mee protesteren. Omdat de voorzitter weet, dat de appreciatie van deze ambtenaar bij de fractie niet hoog ligt. wil spr. niet trachten hem te verdedigen, hoewel de feiten hem niet bekend zijn. De voorzitter houdt echter vol, dat de bouw niet vertraagd is. Er volgt nu nog een discussie tus sen de voorzitter en de heer Van der Ploeg, waarbij de heer Van der Ploeg volhoudt dat het beter was geweest, dat B. en W. het initiatief van het schoolbestuur overgenomen hadden. De voorzitter beëindigt de kwestie door te zeggen, dat B. en W. na de lijdensweg van het plan, zich niet in de zaken van het schoolbestuur kon den mengen. De heer Van der Ploeg blyft om trent de woningbouw volhouden, dat eerst een bouwplan gereed moet zijn om deze er dan uit te wringen. Mevr. Neuwahl geeft een uitge breide repliek, waarbij in hoofdzaak de grote lijst van voorgenomen wer ken ten bedrage van 2 miljoen wordt afgekeurd en aangedrongen wordt op liever een plan voor een verbete ring in 1958 op te zetten en te trach ten uit te voeren. Voor de Brugge straat nu uitgevoerd wordt zou spr. een trottoir willen leggen. Omtrent de werkzaamheden Rijksstraatweg zegt mevr. Neuwahl, dat de brief 'van de heer Schous eigenlijk niets ter zake doet want spr. had gevraagd dq zaak aanhanig te maken bij de Rijks waterstaat. Spr. vraagt nu, wat B. en W. geschreven hebben en wat hun antwoord was. „Of moet ik aanne men" aldus spr. „dat u niets andèrs hebt gedaan dan de brief voor ens te stencillen. Wij wensen een antwoord van u en dat is er niet" Vervolgens gaat spr. in op de inhoud van de brief en vraagt daarin de heer P spoedig wat meer met zijn tijd mee te gaan wat zijn oordeel over een vrouw betreft. Haar klacht is die van velen, ook van mannelijke auto rijders, die zelfs schade aan hun uto's hebben gekregen. De urgentielijst van werken wordt1 BAKKERIJ KERSTKRANSEN, met zuivere amandelspijs en roomboter f3.50 per 500 gram Kersttaarten, harten, hammen en Weinachtstollen. S.v.p. vroegtijdig bestellen. GEMEENEWEG 7 TEL. 214 HAZERSWOUDE (DORP) Advertentie. na veel gepraat voor de meeste pos ten met p. m. betiteld. De heer Van der Geest drukte zijn spijt uit over weinig positief ant woord over het sportterein Dorp. De spprtvereniging groeit uit het terïein. Ook vraagt spr. om meer klaarheid over de voorwaarden van ontheffing voor het rijden op het Wa tertje. Deze worden gegeven: breedte 2.20 m. snelheid 6 km. De begroting wordt hierna met al gemene stemmen goedgekeurd. B. en w.. stellen voor een subsidie groot 300.— te geven voor een con cert van de pl. Zangvereniging en een sympihonie-orkest. De heer Van der Ploeg komt terug op eerder besproken daarbij te ge ven jeugdconcert, waardoor de sub sidie 142 zou worden. Een voorstel hiertoe wordt met alg. stemmen aan genomen. Aan de St. Jansfanfare wordt een subsidie voor 1957 groot 600 ver leend. De voorstellen tot verlenen van studiebijdragen en pensioenrege ling wethouders (zoals reeds ver meld) worden aangenomen. Alsook tot het geven van een subsidie aan het r.-k. Lyceum te Leiden over 1955 groot 1247.47. Overeenkomst met Leiderdorp. B. en w. stellen voor met Leider dorp een overeenkomst aan te gaan onder de volgende bepalingen: a. Leiderdorp legt en financiert een nieuwe aan voer leiding vanaf de Wa tertoren die gelegd zal worden aan de Lage Zijde; b. van de door Leider dorp jaarlijks te betalen annuïteit van een 40-jarige geldlening betaald Zoe terwoude jaarlijks 17/30 gedeelte aan Leiderdorp terug; c. Zoeterwoude mag zonder enige vegoeding de oude toevoerleiding onder Hazerswoude gebruiken alsmede de thans door Lei derdorp gebruikte leiding vanaf det meterput bij de Kippenbrug tot aan café „Ik Leer Nog", terwijl deze laat-1 ste leiding dan via een bestaande zin- j ker te dier plaatse nog zal worden aangesloten op de nieuw te leggen aanvoerleiding aan de Lage Zijde; d. Zoeterwoude heeft dan tevens het recht water te' betrekken uit de nieu- We leiding aan de Laffe Zijde via de onder C. •bedoelde zinker. De heei Van Vliet betreurt het, dat Zoeterwoude door dit plan een zendeling van Leiderdorp wordt en zou de zinker voor rekening van Lei derdorp willen leggen. Ook de heer C. v. Leeuwen dringt aan op een eigen leiding en noemt deze zaak schéef gegroeid. De heer Wesselingh dringt aan op een ander voorstel van b. en w. De voorzitter stelt voor in geheime zittiyg te gaan. Na een uur wordt de openbare behandeling voort gezet. De heer C. van Leeuwen stelt voor Ons Leyden is een stad van politique en Leydenaers syn politiquelraghen. Sy weeten wegh met politique dinghen, doen daervan gaerne blycken in 't publique. Oock onse onvolpreesen K.V.P. beleght in Leyden steeds vergaederinghen waer afgevaerdigden sich al verdringhen. (wie sulx niet doet, die telt niet mee). Daer spreeckt men oover 't wel van stad en streeck en pVeyt voor eyghen goên hóedaenighheeden. (Ick wensch naetuurlyck niet in een debat te treeden, want in de politique ben ick een leeck). Als ick er ben, ben 'k er als cronyqueur die alle Leydsche weederwaerdighheeden verslaen moet en in veel details moet treeden so goed het kan, en wat er oock gebeur'. 'k Hebbe altyd Schick in onse Leyenaers, die weeten in de politique van wanten, dat synder echte uytgekoockte clanten, en wat se segghen dat is altyd waer. En wat se segghen is oock altyd raeck, dat kan ick eenmael niet weerspreecken. Se debatteeren sonder onder-waeter-steecken en houden hoogh hun politique taeck. De voorge weeck gaf daervan weer eens blyck, daer waeren honderd mannen aen 't oreeren, we conden daer van alles wat weer leeren. Veel politique wysheyd stond er weer te kyek. Er waeren honderd mannen en een vrouw, maer die was waerlyck honderd man te erghe. (Waerom sou ick, als man, dat oock verberghen?) Sy trock aen 't langhste eynd van 't politique touw. Sy quam, sagh, ooverwon en sat op 't lest als een'ghe vrouw tusschen een tiental heeren. Niet om het politique spel te leeren, dat kent sy waerlyck self heel best. I>e Leyenaers, ach jae, die weeten 't wel, syn in de politique wel waerlyck oude rotten. Sy laeten sich door anderen niet bedotten maer speelen, man als vrouw, hun politique spel tot heyl van het gemeen in onse K.VJP. tot heyl oock van hun stad naer hun geweeten. En nu er oock een daeme is geseeten op eenen grooten stoel, is 't heelemael O.K. WILLEM VAN HORSTENDAEL de overeenkomst zo te wijzigen dat de zinkers onder de Rijn voor reke ning van Leiderdorp komen. Dit voorstel wordt aangenomen met de stemmen van de wethouders tegen. De rondvraag leverde niets op waar na de vergadering om half twaalf eindigde. De voorzitter wenst aan het einde een Zalig Kerstfeest en Oude Jaar. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr. v. d. Bijl en dr. Mus- kens. LEIDERDORP Chr. Bouwvakbond 40 jaar. In het gebouw Irene herdacht donder dag de afdeling Leiderdorp het feit, dat voor 40 jaar in de gemeente een afdeling van de Ned. Chr. Bond van bouwvakarbeiders werd opgericht. Gisteravond kwam de gemeente raad van Ter Aar bijeen onder voor zitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Afwezig waren met ken nisgeving de heren G. Versluis en F. Sassen, eerstgenoemde wegens ziekte. Vervolgens passeerden een groot aantal ingekomen stukken. Deze werden voor kennisgeving aan genomen. Vermakelijkheid is vermakelijk heid. Van de raad van beheer van het parochiehuis te Langeraar was een brief ontvangen, waarin verzocht werd om vrijstelling van vermake lijkheidsbelasting voor de daar te houden dansavonden. De voorzitter merkte op, dat vrijstelling niet ge- gegeven kan worden. De verorde ning zou dan gewijzigd moeten wor den, omdat daarin omschreven is, waarvoor men vrijstelling kan vra gen. B. en w. vinden dat dansen een vermakelijkheid blijft en geven daar om de raad in overweging de be staande regeling te handhaven. Het heffingstarief van 50 procent is mis schien wel aan de 'hoge kant. De heer P. van Rijn vraagt, of er wel eens geïnformeerd is wat andere ge meenten heffen. Het organiseren van deze avonden heeft toch een cultu reel doel, want er wordt gelegenheid gegeven tot beschaafd dansen. De voorzitter merkte op, dat het toch een openbare dansavond is. Naar de mening van wethouder Volgering is het moeilijk, om in deze tijd be lasting af te schaffen, omdat er geen andere inkomsten tegenover staan. Wel is hy ervan overtuigd dat het gewenst is dat dergelijke avonden gegeven worden en nu is net de moeilijkheid dat men bij deze be lastingheffing deze avonden niet kan blijven organiseren. Er werd verder gezinspeeld op de mogelijkheid het tarief te verlagen. Men besloot daarom te proberen goedkeuring te verkrijgen voor een tariefsverlaging tot 30 procent. Naar aanleiding van een verzoek om bijdrage in de reiskosten van een leerling die elders een school be zoekt besloot de raad tot een tege moetkoming van 65 procent. Zonder verdere bespreking werd besloten tot verpachting van diverse percelen grond aan verschillende personen. Naar aanleiding van een voorstel tot wijziging van de bouwverorde ning werd besloten de bebouwde kommen hierbij aan te passen. Over het vaststellen van bebouwde kom men in verband met voorgeschreven snelheden voor motorvoertuigen kon men in verband met de verschillen de aspecten die zich hierbij voordoen niet tot een besluit komen. Deze zaak vereist nadere bestudering. De helft Een verzoek om subsidie voor een algemene tuinbouwcursus en een cursus in tuinbouwtechniek en be drijfsleer, die in het vorige winter seizoen was gehouden, werd gedaan" door L.T.B. en C.B.T.B. Hoewel b. en w. ervan overtuigd zijn, dat er iets gedaan moet worden, werd er voorgesteld om 50 procent van het gevraagde bedrag toe te staan, om dat de verkregen inlichtingen onvol doende waren. Men kon het hierover niet geheel eens worden en er werd besloten deze zaak aan te houden. Later werd er echter toch beslo ten tot afwerking door toekenning van 50 procent van het gevraagde bedrag. Subsidie jeugdwerk Van de financiële commissie van het r.k. jeugdwerk te Langeraar was een aanvraag om subsidie ingeko men. Het betrof het ongedekte tekort bij ihfct terugbrengen in een bruik- bafè toestand van 4e lokalen in het meisjesjeugdhuis, en het inrichten van een zgn. hol voor de welpen van de verkennersgroep St. Bavo. De lo kalen van het meisjesjeugdhuis wa ren lang gebruikt voor de huishoud school en de her-inrichting voor het jeugdwerk had grote kosten met zich gebracht. Ook de inrichting van het hol voor de welpen heeft veel geld gekost. Omdat de overheid hier een taak heeft mede in verband met vrye tijdsbesteding, stelden b. en w. voor om een subsidie te verlenen gelijk aan 75 procent van het tekort dat 1667,00 bedroeg. Dit is een subsi die voor een keer. De raad ging zon der verdere bespreking met dit voor stel accoord. Doordat de gemeente in de klasse van 50006000 inwoners is gekomen, werden salariëring en rechtspositie- regelingen aangepast en vastgesteld volgens de daarvoor geldende scha len. De personeelsleden met zes of meer dienstjaren zullen direct het maximum ontvangen van de salaris verhogingen welke hiervan het ge volg zijn. De vrijwillige brandweer. Het volgende punt was de vast stelling van de beloningen van het personeel der vrijwillige brandweer. Reeds by de vorige begroting was deze beloning besproken. Het uur loon bij brand bedroeg 2 gulden per uur. Dit blijft zo. Het uurloon bij oefening werd verhoogd van een gul den tot een gulden vijftig per uur. B. en w. wilden echter nog iets meer doen en stelden voor bovendien aan de leden naar rang een kleine vaste toelage te geven. De heer Koning stelde de vraag of het wel gewenst was dat men bij de bestedingsbeperking deze verho gingen zou toestaan. De voorzitter was van mening, dat men misschien wel eerder had behoren te beslui ten tot deze verbetering. Een goede brandweer is van veel belang en onze brandweer mag er zijn. De heer P. van Ry'n onderschreef dit nog eens. De heer A. P. Uytte- waal vroeg of deze beloningen over een kwamen met die welke gegeven worden in soortgelijke gemeenten als Ter Aar. Dit werd bevestigd. Wethouder Den Hollander zou hier de bestedingsbeperking buiten te willen houden. De heer L. J. Hoo- gervorst stond volledig achter het voorstel van b. en w. De heer C. van Vliet vond het tijdstip minder gelukkig gekozen. Wethouder Vol gering is van mening, dat het uur loon zeker niet hoog is. Als de brand weerlieden uit hun werk moeten ko men zal het voor verschillende een nadeel betekenen. Bovendien is de bestedingsbeperking op de lonen niet van toepassing. De heer Koning maakte nog de opmerking dat de onder-cómmandant van de brand weer niet aan de Aardam woont zo als besloten was. Het voorstel van b. en w. werd zonder stemming goed gekeurd. Hierna ging de raad op voorstel van de voorzitter in comité- generaal. Aankoop van gronden Na heropening der openbare ver gadering stelde de voorzitter Dunt 8 van de agenda aan de orde, nl. voor stel tot aankoop van gronden. Zon der enige discussie werd besloten tot aankoop van de volgende per celen: van Joh. van Eijk, Schilk, 1240 ra2, tuingrond; van C. Valentijn, Aardam, 6030 m2., 5890 m2. en 2257 m2. tuigrond met kas en schuur; van Koeleman 6941 m2. tuingrond, vier woonhuizen met kassen en ketelin richting voor verwarming. (Wordt vervolgd). De voorzitter, de heer P. van Win kel, bracht dank aan God dat de bond in de afgelopen jaren zoveel nuttig werk heeft kunnen verrich ten. Dank ook aan de leden voor de steun in deze dagen welke er toe meewerkte dat deze herdenking feestelijk kon geschieden. Districts bestuurder De Kluiver feliciteerde na mens het hoofdbestuur. Namens de afdeling Leiden sprak de heer Zuideman, terwijl de heer C. Meerburg dit deed namens de Chr. Patroonsorganisatie. Bij afwezigheid van de burgemees ter bracht de loco-burgemeester, de heer L. C. Snel, de gelukwensen van het gemeentebestuur over. Contact-avond Doesbrug. Maan dag 16 december vindt de derde con tactavond plaats van de buurt- en speeltuinvereniging Doesbrug. Er wordt geklaverjast om vleeswaren. Doortrekking Mauritssingel. Deze week zal de firma Mens te Lisse als laagste inschrijver van de in ok tober gehouden aanbesteding, een aanvang maken met de verbinding Ericalaan-MauritssingeL De vereiste goedkeuring is sinds enige dagen ge arriveerd. Door deze verbinding, welke onder het nieuwe viaduct van de Rijksweg 4A doorgaat, zal een aantrekkelijke toegangsweg wor den verkregen tot de in complex V gelegen gronden waar reeds druk gebouwd wordt. ZOETERWOUDE Vacantiebonnen. Voor de verzil vering vacantiebonnen voor de land en tuinbouw is gelegenheid tot een bedrag van ƒ50,— op 19 december 's avonds van 7.308.30 bij C. Roes- sen, Eloutstraat 2. Vroege geboorte. Een zwart schaap van de landbouwer A. Berg aan de Noord-Aa neeft deze week twee witte lammeren ter wereld ge bracht. Dit is een zeer vroege geboor te, want het werpen van lammeren rond Kerstmis is al een zeldzaam ZOETERWOUDE. LEIDERD0RP Adventsavond Vanavond om 3 uur is er in de parochiezaal van de Meerburg-parochie een Advents avond onder auspiciën van de Instuif waarbij Joop Enkelaar-Keessen ad vent- .en Maria-poësie en enkele fragmenten uit toneelstukken voor draagt. Iedereen is van harte wel kom. Huisvüjttentoonstelling Niet alleen de jeugd maar ook de vele oudere, tot zelfs de bejaarden zijn ijverig bezig hun knutsel- en huis- vlij twerk gereed te maken voor de tentoonstelling, welke volgende week vrijdag 20 december des avonds om 8 uur in het parochiehuis ge opend zal worden. Door wie en wat er zal worden ingezonden, wordt nog angstvallig geheim gehouden. Een daarvoor deskundige commis sie zal voor de goede opstelling zor gen, terwijl door een jury de door individuelen en door groepen inge zonden voorwerpen zullen beoor deeld worden. Als bijzondere inzending zullen een groot aantal kindertekeningen van de in het vorig jaar gehouden landelijke actie in een afzonderlijke stand worden opgesteld. Inzending moet geschieden, dins dag en woensdag 17 enl8 december a.s. des avonds tussen 7 en 9 uur in het parochiehuis. Een goede vrye tijdsbesteding is de leuze van de commissie, die met technische bekwame mensen wil trachten er iets moois van te maken.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8