De ai Het jongste Sowjet-vredesolfensief Gezinnen m Unilever-employes op Schiphol „Naasting Ned. bedrijven was nooit de bedoeling" Scherp 4 5 MieuwjaaM -adaettentiën RECHTZAKEN SPORT Scheepsberichten VRIJDAG 13 DECEMBER 1957 DF LEIDSE COURANT PAGINA 2 De woordvoerder van de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiging In Den Haag heeft donderdagavond de volgende verklaring afgelegd: De Indonesische regering betreurt ten zeerste de overhaaste stap van het hoofdkantoor van de K.P.M. om schepen naar Singapore of elders buiten Indonesië te dirigeren. Het is nooit de bedoeling van de Indonesische rege ring geweest om K-P.M.-schepen in beslag te nemen. Indien op verschei dene schepen gewapende militairen aan boord zijn geplaatst, dan is dit slechts een maatregel, voortvloeiende uit de staat van oorlog en beleg, om de verbindingen tussen de eilanden te verzekeren. In dit verband kan wor den gewezen op de normale diensten van de andere scheepvaartmaatschap pijen op Indonesië, zoals de K.J.C.P.L., de Rotterdamse Lloyd en de Maat schappij Nederland. De gevolgen van de overhaaste stap van de directie der K.P.M. blijken uit de stagnaties in het vervoer van goederen en passagiers. Het is nooit de bedoeling geweest en het is ook niet de bedoeling van de Indonesische regering om Nederlandse bedrijven te confiskeren of te natio naliseren. Deze bedrijven zijn nu overal in Indonesië onder regeringstoezicht gesteld om acties van derden te voorkomen. De Indonesische regering be heerst de situatie volkomen. Het is ook nooit de bedoeling van de Indonesische regering geweest om de ongeveer 50.000 Nederlanders uit te wijzen. Wel is aan de Nederlandse regering gevraagd, de werkloze Nederlanders in Indonesië te doen repa triëren. „Bedienden huilden toen we weggingen" Dertien vrouwen en vijftien kin deren stapten vrijdagmorgen kwart voor vijf uit een gecharterde DC-4 „Argonaut" van de BOAC op 't plat form van Schiphol, doodmoe na een zware en zeer vermoeiende reis van Djakarta over Singapore en Londen naar Amsterdam en toch verheugd weer op vaderlandse bodem te zijn. Op een enkele uitzondering na be stond deze gToep uit de echtgenoten met kinderen van de Nederlandse employe's van het Unileverconcern te Djakarta, waarvan de lokale di rectie bij wijze van voorzorgsmaat regel besloten had, de vrouwen en kinderen na-ar Nederland te laten terugkeren. In de groep was mevrouw N. Ko ning, echtgenote van de commerciële directeur van Unilever Djakarta mee. gekomen, die hoewel oververmoeid bereid was de talrijke verslaggevers te woord te staan. Mevrouw Koning bevestigde, dat de Nederlanders het in verscheidene delen van Indonesië heel moeilijk hebben, al wist zy wei. nig details te vertellen. In Djakarta viel het voor de Nederlanders, voor zover zij het heeft kunnen beoorde len. nogal mee. Op een enkele uitzon dering na stond de Indonesische be volking zeker niet vijandig tegenover de Nederlanders. „De bedienden huil den toen wij weggingen, zij hadden ons de laatste dagen uitstekend ge holpen". Mevrouw Koning gaf toe, dat de Nederlanders in Djakarta dit vertrek wel zo'n beetje hebben zien aanko men, al ging het allemaal toch nog snel en onverwacht. Vele vrouwen waren de eerste turen na het vertrek uit Djakarta nerveus, begrijpelijk want zij lieten immers h-un mannen achter. In Djakarta was geen boycot ge weest, zodat de Nederlanders in die stad heel wat minder moeilijkheden hebben ondervonden dan zij, die in Soera ba ja of Bandoeng wonen. Tele foons waren niet afgesloten, water was te krijgen en ook boodschappen konden worden gehaald of werden besteld. De rijstprijs, ja die was de laatste tijd zeer sterk gestegen. Weer na>ar Indonesië teruggaan? Ja, als het mogelijk is, graag, maar alles hangt af van de verdere ontwikkeling van de toestand in Indonesië. Een woordvoerder van het Indo nesische leger heeft vandaag ver klaard, dat alleen voor de militairen, die dienst doen op het algemeen hoofdkwartier, de verloven zijn inge trokken. Hun werd medegedeeld op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. De woordvoerder deelde dit mede na berichten in de pers, dat alle mi litaire verloven zouden zijn inge trokken. De onafhankelijke „Indonesia Raya" in Djakarta heeft vandaag Nederland gewaarschuwd om geen oorlogssche pen te gebruiken om de schepen, die tussen Indonesië en de naburige lan den varen, te hinderen, daar er op het ogenblik in Indonesië 50.000 Ne derlandse gijzelaars zijn. „Is het, waar Indonesië noch het verlangen koestert, noch in staat is een invasie in West-Irian te doen, brutaal om te vragen wat er schuilt achter de concentratie van Neder landse oorlogsschepen in de wateren rondom de archipel?", aldus het blad. „Laat de Nederlandse regering er ook aan denken, dat zij in Indonesië 50.000 gijzelaars op het spel heeft staan, en dat elke stap harerzijds, die kan worden uitgelegd als een aanval op de Indonesische souvereiniteit, wanordelijkheden tegen de Neder landse onderdanen zal uitlokken, die de Indonesische regering onmogelijk zal kunnen verhinderen of onder be dwang zal kunnen houden." BRAZILIAANS AANBOD De Braziliaanse zaakgelastigde in Den Haag, de heer Nogueira, heeft gisteren op het Nederlandse ministe rie van buitenlandse zaken medede ling gedaan van de bereidheid van zijn regering om „uit solidariteit en humanitaire overwegingen" en bin nen de termen van de Braziliaanse immigratiewetten onderkomen te verschaffen aan die Nederlanders, die zich in verband met de toestand in Indonesië in Brazilië willen vesti gen. De Nederlandse regering is zeer erkentelijk voor dit sympathieke aanbod, waarvan de practische mo gelijkheden met de Braziliaanse auto riteiten zullen worden nagegaan. De militaire gezaghebber van Oost- Ja va, kolonel Sarbini, heeft in Sura- baja bekend gemaakt, dat het militair bestuur van deze provincie een ver ordening heeft uitgevaardigd, waarbij het aan Indonesisch personeel verbo den wordt om eigenmachtig Neder landse bedrijven over te nemen. Aan de administrateurs van de Nederlandse cultuurondernemingen in Oost-Java heeft hij opdracht gege ven hun verantwoordelijkheid over te dragen aan kundige en aanvaard bare Indonesische employé's. De Ne derlandse employé's, die nog nodig zijn, zullen mogen aanblijven. Tegenspraak van geruchten De Indonesische regering heeft vandaag de Nederlandse radioberich ten, als zou president Soekarno door het Indonesische leger gevangen zijn genomen en een triumviraat, bestaan de uit oud-vice president Hatta, pre mier Diuanda en de chef-staf gene raal-ma joar Nasution het bewind hebben overgenomen, als „belache lijk" gekwalificeerd. De eerste vice-premier mr. Hardi zeide te menen, dat deze berichten van Nederlandse zyde met bepaalde slechte bedoelingen waren verspreid. De derde vice-premier, dr. Leimena, die tegelijk namens premier D.ioean- da sprak, zeide dat deze berichten „belachelijk" waren. President Soekarno zou vanmiddag een vergadering van de Nationale Raad leiden. POTLOOD en GEFST 1 2 3 6 7 6 9 10 11 12 13 U 1b 16 17 nrr 19 2U 22TB| 23 24 25 26 27 28 B 30 No. 528. Horizontaal: 1. stand, 5. zij tak Douro, 8. volksziekte, 11. tel woord, 13. pasgang van een paard, 15. gebod, 17. voorvoegsel, 18. gem. in Gelderland, 20. bekende afkorting, 21. ik (Lat.), 23. de gezamenlijke hoe veelheid, 25. kruipend eenjarig kruid, 27. gistmiddel, 29. zijde, 30. akelig. Verticaal: 2. oriënt expresse (afk.), 3. vlug, 4. nobele, 5. badplaats in Duitsland, 6. gebloemd katoen, 7. lid woord (Fr.), 9. zegepalm, 10. kan men op zitten. 12. nevens, 14. nauw, 16. ge sloten, 19. dorpje aan de Rijndijk on der de gem. Eist, 22. voorteken (Lat.), 24. meisjesnaam, 26. bolrond vruchtje (spreektaal), 27. muzieknoot, 28. af korting van tantalium. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 527. Horizontaal: 1. ronde, 5. rap, 7. A.P., 8. aloë, 10. slim, 11. pa, 12. mees, 13. ban, 14. rein. 15. haak, 16. een, 17. maar, 18. el, 19. daar, 21. Eris, 22. ga, 23. log, 24. stoel. Verticaal: 1. ras, 2. op, 3. Dalen, 4. Elis, 5. re, 6. plank, 9. om, 10. sein, 11. paar, 12. meel, 13. baar, 14. reëel, 15. haast, 17. maïs, 19. Dr, 20. bal, 21. eg, 22. ge. Meer compacte samenwerking Maandag a.s. komen in het Palais de Chaillot te Parijs, na weken van intensief diplomatiek overleg, de re geringsleiders der 15 Navo-landen bij een om zich te beraden over de maat regelen, die genomen moeten worden ter versterking van de Atlantische sa menwerking als antwoord op de re cente technische prestaties der Rus sen. Uitgangspunt voor het houden van deze conferentie, tijdens welke ieder regeringshoofd zal worden bijgestaan door drie ministers, is de verklaring die president Eisenhower en premier Macmillan op 25 oktober hebben af gelegd over de „onderlinge afhanke lijkheid" der 15 landen en volgens welke een werkelijke samenwerking slechts mogelijk is door het tezamen- brengen van alle krachten en bron nen, door het vermijden van tegen stellingen en rivaliteiten tussen de partnerlanden, door het plegen van onderling overleg niet alleen over mi litaire doch ook politieke vraagstuk ken en tenslotte door een nauwe sa menwerking op wetenschappelijk ge bied. De belangstelling zal maandag in de eerste plaats uitgaan naar de re de, die president Eisenhower zal uit spreken in de openingsbijeenkomst der regeringshoofden en waarvan verwacht mag worden dat zij de voornaamste Amerikaanse voorstel len zal bevatten. De ministers der 15 landen zullen drie middagen in gemeenschappelij ke zitting bijeenkomen. Gezien het karakter van deze con ferentie zullen de bijeenkomsten een Resolutie over Cyprus aangenomen De politieke commissie vanf de Ver enigde Naties heeft donderdagavond een resolutie aangenomen, waarin uiting wordt gegeven aan de hoop, dat verdere onderhandelingen zullen worden gehouden met het doel aan het volk van Cyprus het zelfsbeschik- kingsrecht te geven. Dc stemverhou ding was: 33 voor, 20 tegen en 25 ont houdingen. De uitslag is een slag voor Groot- Brittannië en Turkije, die zich er te gen hebben verzet, tlat in de resolu tie wordt gesproken over zelfbeschik kingsrecht. Een voorstel van Canada, Chili, Noorwegen en Denemarken om dit eruit te laten, werd verworpen. Een Grieks amandement op dit voorstel daarentegen, om weer over zelfbe schikkingsrecht te spreken, werd aangenomen. De resolutie moet nu nog door de Algemene Vergadering behandeld worden. U nadert een ovarateekD aata voor besloten karakter dragen en de hon derden journalisten, die haar bijwo nen, zullen hun wijsheid dus voorna melijk in de wandelgangen en in de persconferenties moeten opdoen, die ongetwijfeld iedere dag na afloop dér besprekingen zullen worden gehou den. De Nederlandse premier dr. Drees zal de zitting slechts één dag meema ken, zulks in verband met de gespan nen toestand in Indonesië. TFR RF<.CHFRMINGVAN 1% MILJOEN NEDERLANDERS VOOR U/2 MILJOEN NEDER LANDERS DE GROOTSTE WATERKERING VAN EÜROPA. Alleen onze voortdurende waak zaamheid is de basis voor- ons be staan, vooral na de grote ramp in fe bruari 1953 is ons dit weer eens dui delijk gebleken. Het is dan ook ver heugend te vernemen dat de grote stormvloedkering in de Hollandse IJssel bij Krimpen zijn dusdanige voltooiing nadert dat de beschermen de taak nog deze maand, of anders volgende maand, zal kunnen begin nen. De stormvloedkering is een grendel op de deur van Holland, een grendel die de veiligheid van ca. 1 1/2 miljoen landgenoten zal moe ten beschermen omdat, bij een door braak van de Hollandse IJssel, er een enorme catastrofe dreigt aangezien dan de hele Hollandse laagvlakte kan overstromen. En in dit gebied liggen steden als Rotterdam, Den Haag, Lei den enz. Dat dit gevaar niet denk beeldig is bewees de nationale ramp toen er naast andeer beschadigingen, 2 stroomgaten in de dijk sloegen die pas door het laten zinken van sche pen konden worden gedicht. Gaten in de IJsseldijk betekenen dat het water niet alleen bij vloed naar binnen stroomt maar ook bij eb, omdat achter de dijk het laagste deel van Holland ligt. Reeds de Geuzen staken deze dyk door met als gevolg VOOR DE BEVEILIGING VftN W.-NEDERL. grote stalen schuiven. Deze schui ven worden verticaal tussen de hef torens bewogen en zij rusten in ge sloten toestand op een drempel van gewapend beton. Het gehele projekt bestaat uit drie delen die samen één geheel vormen, A) een schutsluis aan de westelijke oever met een lengte van 110 m. en tasta Stroomgaten indeSchielandse toge Zeedijk op 1 febr.1957 Hollandse Ussel A Stormvloedkering bi) Krimpen sga Gebied dat door de stormvloed- ifroming Ook dr Drees kreeg 'n brief De minister-president, dr. W. Drees, heeft evenals andere westelijke rege ringsleiders een brief van de Russi sche premier Boelganin ontvangen. Boelganin zegt „in verband met de dreiging van een nieuwe wereldoor log" de aandacht van de Nederlandse regering te willen vestigen op de „stappen ter versterking van de oor logsvoorbereidingen" van de Ver. Staten en Groot-Brittannië. In deze brief aan de vooravond van de topconferentie van de NAVO in Parijs beweert Boelganin voorts, dat in het bijzonder de bewapening van de landen van de NAVO met atoom- en watèrstofbommen en het inrichten van basissen voor het lanceren van raketten de Russische regering zeer verontrust. „Dit zou een verscherping van de internationale toestand teweegbren gen en tot een ongebreidelde bewape ningswedloop leiden", aldus de Rus sische premier. Hij betoogt, dat spe ciaal voor de kleine landen het inrich ten van Amerikaanse basissen „cata strofale gevolgen" heeft. In politieke kringen in Den Haag meent men dat Boelganin's brief niets nieuws bevat. Reeds op 18 maart 1954 heeft de Sowjet-Unie geprotesteerd tegen het inrichten van een Ameri kaanse basis op Soesterberg. Ook een nota. Rusland heeft voorts alle landen van de Verenigde naties een nota doen toekomen, waarin wordt gezegd dat het gevaar van een oorlog met kernwapens belangrijk is toegenomen en dat er onmiddellijk stappen geno men moeten worden om de betrek kingen tussen de landen te verbete ren, aldus radio-Moskou. In het belang van de vrede moet men het principe erkennen van het vreedzaam naast elkaar bestaan van alle landen, ongeacht hun sociaal of politiek systeem. De Russische regering doet het voorstel, dat de landen van de Navo en die van het verdrag van Warschau een niet-aanvalsverdrag sluiten en acht het van grote betekenis voor de vrede als er een groot gebied in Euro pa wordt aangewezen, waar kernwa pens verboden zijn. Voorstellen in de UNO. De Sowj et-afgevaardigde Koeznet- sof heeft Donderdagavond in de poli- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 13 December 1857. Madrid. Volgens oud gebruik hebben al de soldaten, die tij dens de geboorte van den Prins van Asturiën voor het paleis op post stonden, hun ontslag ge kregen. Er waren zelfs recruten onder die slechts 6 maanden hadden gediend. dat de Spanjaarden voor Leiden ver dreven werden. Onze tekening geeft een duidelijk overzicht van de stormvloedkering bij Krimpen. Het hart van deze ke- ring wordt gevormd door de tweelnuari 1954 werd met de bouw van een breedte van 24 m. B) De beide beweegbare stalen schuiven, die zel den gesloten zullen zijn, alleen in dien gevaar bestaat dat de Holland se IJssel zou kunnen overstromen. Bij een stormvloed zal men de ke ring dus gebruiken. Elke schuif weegt ca. 600 ton en is ca. 80 m. lang en ca 11.5 m. hoog. C) Een brug over de rivier met een totaal gewicht van ca. 560 ton. Dit zal een vaste brug zijn, terwijl er. over de schutsluis een beweegbare brug komt. Het geheel is zodanig gebouwd dat de normale scheepvaart zo weinig mogelijk hinder ondervindt. In ja- deze stormvloedkering begonnen. Als gevolg van de bestedingsbeper king zal de bovenstroomse schuif voorlopig niet geplaatst worden. Wel zijn de torens uitgevoerd. Deze maand nog hoopt men de andere schuif in te kunnen varen en dan zal het hart van ons land beschermd zijn door een grendel van 600 ton. TARIEFi Kleine advertentiën f 1.50 Gewone advertentiën f 0.17 per m.m. In verband met de feestdagen is spoedige opgave ten zeerste gewenst. A dverlentie-afdeling DE LEIDSE COURANT tieke commissie der V.N. een over eenkomst tussen de landen van de Noord-Atlantische Verdragsorganisa tie en die van het verdrag van War schau voorgesteld, waarbij men zou beloven elkaar niet aan te vallen. Een dergelijk verdrag is reeds in de brieven van premier Boelganin aan westelijke leiders voorgesteld. De So wj et-afgevaardigde zei voorts, dat zijn regering bereid is tot over eenstemming te komen over effectie ve maatregelen op het gebied der ont wapening. De Sowjet-Unie, de V.S. en Enge land moeten zich, althans voorlopig, verbinden geen kernwapens te ge bruiken en met ingang van een janu ari a.s. proeven met kernwapens stop te zetten, voorlopig voor een periode van tea minste twee tot drie jaar. De Sowjet-Unie, de V.S. en Enge land moeten een overeenkomst slui ten, waarbij zij afzien van hel statio neren van kernwapens in Duitsland. De Rus stelde opnieuw de instelling van een atoomwapenvrije zóne in Midden-Europa voor. Slecht weer in Zuid-Europa Het regent reeds anderhalf etmaal lang zeer hevig in Noord-Italië. De Riviera wordt door stormen geteis terd. In de Alpen valt overvloedig snéeuw. De meeste passen in de Dolo mieten zitten dicht. Een groot gedeel te van Lombardije en Piemont is door mist bedekt. In Portugal hebben hevige storm en regen grote schade veroorzaakt, vooral aan de kust. Ook bij bliksem inslagen werden vele personen ge wond. Ook in Andaiusië (Spanje) heeft het bijzonder hard geregend. Te Jaen zijn vier personen om het leven ge komen en 19 gewond doordat een muur instortte, die door de regen was ondermijnd. Ook Marokko bleef niet gespaard. De stormen veroor zaakten grote schade in Tanger en Tetoean. Het Franse vrachtschip „Pei Ho" is ter hoogte van Casablanca op de rot sen gelopen. Hefschroefvliegtuigen hebben de bemanning (52 man) ge red. Ook in het zuiden van Frankrijk hebben de stormen grote schade aan gericht. Het spoorverkeer tussen Nice en Menton is gedeeltelijk ontwricht tengevolge van een instorting. TE HOGE LONEN. De officier van justitie bij de Haag se economische politierechter vorder de 300,boete of 30 dagen tegen een 54-jarige aannemer uit Alphen a. d. Rijn. Diens maatschap had te ho ge lonen uitbetaald. De verdachte voerde aan dat dit door tijdsomstan digheden was veroorzaakt. Hij noem- het overmacht, want anders had hij zijn bedrijf wel kunnen sluiten we gens gebrek aan personeel. De officier memoreerde dat de lonen 24 pet te hoog waren gemiddeld, maar de ver dachte repliceerde hierop dat dit over het bruto loon was en dat elke knecht slechts 5.25 gemiddeld meer in zijn loonzakje kreeg. Nu er wat minder werk is hebben we wat meer te zeggen, merkte ver dachte op, die vond dat hij alleen for meel fout was geweest. De officier van justitie moest toe geven, dat het inderdaad moeilijk voor de werkgevers was geweest om personeel te houden en dat de arbei ders alles te zeggen hadden. De poli tierechter veroordeeldt de aannemer tot 200,boete of 20 dagen. MOEILIJKE ERFENISKWESTIE. Een kweker uit Noordwijk, die voor de Haagse politierechter moest verschijnen omdat hij gladiolen had geteeld zonder vergunning, weet alles aan de notaris. De tuin was een erfe nis, maar verdachte had zich op het standpunt gesteld, dat de vergunning bij het land hoorde en dat hij hier voor niet extra behoefde te betalen De rechter hielp hem uit de droom en zei dat de vergunning persoonlijk is. Kort en goed, de notaris had ge schreven dat de stukken al lang klaar hadden gelegen om te ondertekenen, maar dat verdachte niet voor de ver gunning aan de erfgenamen had wil len betalen. De verdachte daarente gen zei dat het land al lang was over gedragen nu, maar dat hij nog steeds zonder vergunning zat. Hij had al een klacht tegen de notaris ingediend „Hij doet niets, ik zie er geen ga) meer in", zei hij. De officier vorder de tegen de kweker f 200 boete waar van f 190 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en de bijzondere voor waarde dat verdachte binnen zes maanden aan de eisen voldoet. De rechter maakte hiervan 100 boete, waarvan 90 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en handhaafde de voorwaarde dat verdachte binnen een half jaar de vereiste vergunning moet WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE 1958 De start van de Tour de France wordt een der sportieve hoogtepun ten in de reeks festiviteiten, die in 1958 te Brussel worden georganiseerd ter gelegenheid van de eerste na-oor - e wereldtentoonstelling, de „Expo '58". De gehele karavaan wordt in de onmiddellijke nabijheid van de ten toonstelling ondergebracht in een motel, dat op het ogenblik in aan bouw is. Dit motel wordt dus een waar „tour-dorp", met o.a. een eigen winkelcentrum, lokalen voor de technische diensten (P.T.T.), een res taurant voor 500 personen en een parkeerplaats voor 1000 wagens. De eerste etappe Nadat de renners en de publici- teitskaravaan op dinsdag 24 juni na bij de Heliport in het centrum van Brussel aan de ongetwijfeld talrijke toeschouwers zijn voorgesteld, begint de tour op donderdag 26 juni in het adde^a ajsaaa aa uoipejsiasXaH geheel over Belgisch grondgebied, via Oost- en Zuid-Wallonië. Gent wordt voor de tweede keer in de geschiedenis etappeplaats. De eer ste keer, dat Gent in het tourpro gramma werd opgenomen was in 195L J Het wordt de tweede keer, dat de tour buiten Frankrijk start. Amster dam had in 1954 de primeur. ALUDRA 12 dec. te Amsterdam; JO SEPH FRERING 12 dec. te Amsterdam; KOROVINA 12 dec. te Rotterdam: PEN- DRECHT (t.) 12 dec. v. Rotterdam n. Perzische Golf; TARA 12 dec. v. Rotter dam n. Bremen; THELIDOMUS 12 dec. te Rotterdam; AARDIJK 12 dec. te Los Angeles; AMERSKERK pass. 12 dec. Fi- nisterre n. Las Palmas; ARENDSKERK 12 dec. te Livorno; EOS 18 dec. te Alexandrië verw.; ESSO DEN HAAG (t.) pass. 12 dec. Gibraltar n. Antwer pen- DELFLAND pass. 12 dec. Finisterrc n. Buenos Aires; GAASTERKERK 12 dec. te Boulogne; GIESSENKERK 13 dec. te Genua; KELL1A 12 dec. te Go- tenburg; LEKKERKERK 12 dec. te Khorramshar; LEUVEKERK 12 dec. v. Khorramshar n. Abadan; MALEA (t.) 13 dec. te Miri; MERWEDE 12 dec. v. Takoradi n. Las Palmas; METULA (t.) w 13 dec. te Hongkong; MODJOKERTO hebben wil hij verder kunnen telen. 13 dec. te Tandjong Mani; L T-."*" lot*.— 101*10* 1 2 3 1 1 1 2 3 1 1 2 3 I 1 2 5 1 2 3 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 1 2 3 I 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 I t 2 3 I 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 z t 2 3 I 1 2 3 1 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 1 2 3 1 2 5 1 2 3 i 1 2 3 1 1 2 3 1 2 5 1 2 3 e 1 2 3 1 2 3 1 2 5 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 5 1 2 3 1 2 3 1 1 2 3 1 2 5 1 2 3

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2