koeien uit de Leidse DINSDAGJIDECEMBER 1957 DE I F.mSE COURANT PAGINA 17 JUNI Voortaan moet men bij 't buitenzetten van de vuilnisbak wel goed opletten op het bellen van de vuilnisman, anders komt er een bekeuring van. Bouwpastoor Jansen, alom geacht, die grote dingen tot stand heeft gebracht, zette als bisschop de kroon op het werk door de consecratie van de Lodewijkskerk. JULI JANUARI Stad Leiden en minnaars van het oude zorgden dat men precies herbouwde een gevel aan de Oude Vest, Rijk en Provincie betaalden de rest. De Cambridge-week bracht het probleem, Wie van de overgevaren Britteh nu echt was, en wie van hen op 'n voorzittersstoel mocht zitten. FOTU maakte zich op ten strijde tegen de T.B.C. in Leiden, 't Gaat hier om de volkskracht: één foto: klaar terwijl u wacht. Wat duurde toch dat wachten lang In de Raad werd men al bang, dat iets scheef zou zijn gelopen. Maar de Koepoortsbrug ging toch open! De B. P. dus was in de begroting een belangrijk raadslid erbij zo een die steeds maar uitroept, denk vooral héél goed aan mij. Een tekort van 2Y2 miljoen op de begroting hebben we op ons hals gehaald een tekort, dat wèl kan verdwijnen als ieder een paar tientjes betaalt. De heer v. d. Kwaak, de man van de centen, zucht en werpt een sombere blik op, een toekomst zonder lente op een magere tijd voor u en ik. JUBILEUM Redacteur Zonderop bespeelde met ijver de toetsen van zijn schrijfmachien Hij deed dat veertig jaar niet alleen nijver maar ook sportief en graag gezien. Minister Mansholt heeft te Leiden de Jubel-Vebo ingeleid en op de Veemarkt begon weer een felle, maar schone dikbil-strijd. En zo komen wij via „er was eens" en koffie in de Leidse raad veertig jaar „Herwonnen Krachten" bij een felle brand in 'n Leidse straat Een Caltex-wagen in de Breestraat geraakte na 'n botsing in felle vlam Veel dank gaat er nu naar de brandweer, die een tweede buskruitramp voorkwam. Tot slot was er nog een verrassing: een actieve kobaltbom verdween, heel Leiden vsas in angstige spanning Waar ging dat gevaarlijke ding nu heen? Bij een opkoper werd het gevonden: een man die lak had aan de dood, die van het gevaarlijke voorwerp grijnsde verkocht het kobalt voor oud-lood. En u weet nog wel dit ten leste dat er ook een jeugdleider wgs, die vond dat hij de allerbeste van de allerbeste was. Hij zette zich in duizend bloemen bestelde taarten bij zich aan huis, maar nu men de nota gaat presenteren vindt men hem heus niet meer thuis. Langs Leiden groeit een weg gestadig Rijksweg 4a, die ons het snelste rijdt naar Amsterdam of naar het zuiden als hij niét naar de hemel leidt. ROMANTIEK? Het jaar bracht ook een bloemig tijdperk waarin aan „Romantiek" werd gedaan maar de bankjes rond v. d. Werff's sokkel hebben maandenlang léég gestaan. Oxford bleef ook dit jaar trekken honderd Leidenaars toonden gewis, dat het contact met dit oude stadje beter dan met Cambridge is. Kinderen maakten weer vreemde standjes in hun eigen circustent, er is nu wel geen mens meer die circus ^Knikkebeen" niet kent. V. was een magische letter voor de Leidse Hermandad, V. ontglipte steeds, nam vaak de benen tot hij glad in de kraag werd gevat. In Leiden ontkwam hij door n w.c.-raam in Haarlem door een slome wacht, maar rustig werd door de politie het juiste moment nu afgewacht. Dat moment kwam vóór een stoplicht Een Leids agent let zeer goed op en hoewel het licht van rood op groen sprong was het voor onze V. tóch: stop! Van Gent Loos, altijd paraat, haalde zijn paarden van de straat. Men kon dat langer al verwachten: want 'n car kost minder geld en minder paardekrachten. Het stelen dat is bar in onze lieve stad: Veel moeders konden wenen des morgens ziende dat hun wasgoed was verdwenen. Nog was de snelheid in de mode toen voorrang hier al werd verboden 't Levendaal geen racebaan meer! We zitten vast met het verkeer. „Sociologie" ging naarstig restaureren toen er de kroonprinses kwam studeren. Want zal zij eens het staatsschip varen, dan moet ze eerst veel kennis garen. Een damwand zakte weg. Men had maar niets dan pech bij het bouwen van de tunnel onder de Maresingel. MEI Ieder huisje heeft zijn kruisje Maar Hermandad's grote dank voor het koude-voeten-huisje Bij De Gijselaarsbank. t Filosofenpad nu van de kaart werd een weg, die men van node had en toen weg was het oude pad, bleek zijn naam in de weg bewaard. Bij zijn zieke moeder op bezoek, raakte een gevaarlijk heerschap zoek en eerst vele dagen later bracht de politie hem boven water En wie van hen was nu de man die dit alles kon betalen? Het bleek, dat men bij Pye de piasters kon gaan halen. Intussen voetbalden politiemannen internationaal in agencaal verband en veel van al die mooie bekers kwamen in een blijde agentenhand. Het Wit-Gele kruis vond nog 'n zetel in Leiden Zuid een mooi nieuw thuis; waar eens de tandarts zijn boor bediende zijn nu de kleuters kind aan huis. Traag maar wel heel zeker verrees de torenflat aan het kanaal maar de man met 't kleine beursje vindt het wonen hier fataal. Met eenzelfde zekere stijging verhief zich ook het biologisch lab straks vindt u hier de kikkerpoten en de vissenlevertjes op sap. Veel romantiek en nog méér bloemen, dat was 't wat hét corso bracht schone feeën trokken de aandacht, méér nog dan de bloemenpracht. Het gemeentebestuur van Leiden 'n eerbiedwaardig apparaat is van dit jaar heel boos geworden op bewoners van 'n Leidse straat. De Sitterlaan was het voorwerp van zijn gramschap zonder maat de jeugd had daar 't plantsoen bedorven, daarom was men nu zo kwaad. Maar de jeugd toonde 'n betere zijde maakte de rommel gauw aan kant en dit mocht de vaderen zo verblijden dat zij snel reikten 'n vaderhand. TECHNISCHE SCHOOL VOOR MINDER BEGAAFDEN In een tijd, dat beperkte besteding nog 'n onbekend motiefje was voltooide de stad een gebouwtje dat in prijs en vorm de eerste was. Maar dan komt een wanstaltig monster, dat dreigend naar Leiden zijn klauwen strekt Het blijkt nu nodig, dat de gemeente zijn gemééntelijke riem aantrekt. „Bestedingsbeperking", u leest het zo dikwijls; bent u er ook zo vertrouwd al mee? maar waarom zouden wij het niet verkorten en het woord dan schrijven als B. P.? Maar verdienen wij niet allen bloemen Als U soms geen waardering vindt, dan willen wij u hier wel roemen huid' aan u, nu een nieuw jaar begint. Hulde voor Uw harde werken ondanks een veel te karig loon, laat U door onze heilwens sterken wij prijzen U in jubeltoon! Thomasvaer en Pieternel kunnen het niet meer laten om zo van je „weet je wel van oude koeien te praten. Het is nu eenmaal traditie, men komt er zo gauw niet van af, maar de dichter met een pietsie gevoel draait zich om in zijn graf. Menig prijsje uit de loterij maakte inwoners van Leiden blij, Eén van hen dacht niet lang na: kocht als belegging een paartje chinchilla. Als eens de Pelgrimsvadren voer Joe Meany 't avontuur door d' adren De K.L.M. bracht hem naar Holland vlug, De Mayflower voerde hem stapvoets terug.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 15