Overwinning en nederlaag, liet en leed in de 4e klasse De bel verdween Lisse won niet zonder moeite van bezoekend SVLV Winst voor DOSR, Altior en Rouwkoop Fraaie 5-0 zege van DOSR op bezoekend VTL Altior klopte Oranje Groen MAANDAG 30 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ASCTEYLINGEN 3—2 De overwinning die ASC gisteren wist te behalen op het bezoekende Teylingen is wel een bijzondere ge weest. Want met nog geen 10 min. te spelen stond Teylingen nog met 21 voor. Maar Vreeken zag kans om in deze laatste minuten de Tey- lingen-doelman nog 2 maal te pas seren. De eerste was een uitstekend schot. Maar de 2e een penalty, bracht veel beroering. Een corner genomen door de Jeu, werd vol gens de scheidsrechter met de hand bewerkt en hij wees toen naar de bekende stip. Heel Teylingen pro testeerde, doch zonder succes en zo kwam ASC nog net tot een overwin ning. Nog geen minuut later was de strijd afgelopen en dat was maar goed ook, want de gemoederen wa ren, vooral langs de lijnen, door de ze scheidsrechterlijke beslissing, knap verhit Voor rust was de thuis club sterker en na 10 min. kreeg midvoor Spiering een niet te mis sen kans (10). ASC bleef in de meerderheid, maar had toen bepaald pech daar zowel Spiering als Lolkes de Beer tegen lat en paal schoten. Ook Teylingen kreeg wel kansen, doch minder in aantal. Maar ondanks deze kansen ging de rust in met 1—0 Die evenwel groter had kunnen zijn. De 2e helft begon zeer succesvol voor de bezoekers, want binnen vijf minuten hadden rechtsbuiten v. Res teren en midvoor Wesseling de 1—0 achterstand weggewerkt en omge zet in een 21 voorsprong. Teylin gen had toen het beste van het spel Doch ASC hield stand en toen links buiten de Jeu goed voor doel plaat ste, schoot Vreeken 3 min. voor tijd de gelijkmaker in het net (22). Enkele min. voor het einde kwam toen het reeds hierboven omschre ven geval, waardoor Vreeken het winnende doelpunt kon maken. Een gelijkspel ware beter geweest. SJ.C—WARMUNDA 3—2. Het ongeslagen record in de thuis wedstrijden in deze competitie heeft SJC gisteren gehandhaafd door een verdiende overwinning op Warmuri- da. Deze 32 zege is gemakkelijker neergeschreven, dan dat zij werd be haald, want de gasten hebben in een eerlijke strijd zich tot de laatste mi nuut gegeven, zodat pas vlak voor het einde de beslissing viel. De gas ten hadden in de eerste helft voordeel van de straffe wind, waardoor het hun gelukte de eerste 10 min. de toon aan te geven, maar het goede schot bleef in deze periode uit. Na deze eerste druk kwam de thuisclub er be- -ter in en toen het eerste kwartier vol was nam SJC op onhoudbare wijze de leiding»(10). Deze voorsprong was echter van korte duur, want 3 min. later wist Warmunda uit een kluwen van spelers de gelijkmaker in te zetten (11). Direct zette de thuisclub er alles op om de leiding weer te heroveren, doch uit het harde schot op doel wist Warmun- da's keeper de bal op sublieme wijze over te tippen, terwijl hij ook de ge vaarlijke hoekschop op afdoende wij ze wist te keren. Snel wisselden nu de aanvallen en beurtelings verkeerden de doelen in gevaar en eerst drie min. voor rust kon Warmunda een voltreffer plaatsen (12). Vanaf de aftrap nam SJC het gastendoel onder zware druk met het gevolg, dat de rechtsbuiten de bal achter de doel man plaatste. Deze goede goal werd door de arbiter echter niet toege kend wegens vermeend buitenspel. In de tweede helft kwam SJC door het windvoordeel overwegend in de aanval en moest Warmunda alle zei len bijzetten om stand te kunnen houden, waarbij vooral de goede kwa liteit van hun doelman naar voren kwam. Het duurde bijna een kwar tier alvorens de gelijkmaker kon worden ingezet (22). Hoewel de thuisclub iets meer in de aanval was, wisten de gasten niet alleen stand te houden, doch ook enkele gevaarlijke aanvallen op te zetten, die echter niet het gewenste resultaat oplever den. Meer en meer verstreek de tijd en eerst 2 min. voor het einde moest de verdediging van de gasten zwich ten voor de snel opeenvolgende aan vallen (32). Met SJC in de aanval eindigde deze faire wedstrijd met deze stand. DOCOS—FOREHOLTE 0—2. Eindelijk is Foreholte er in ge slaagd om bij Docos de volle winst te behalen. En deze winst werd be haald in een van beide zijden zeer pover gespeelde wedstrijd, waaraan de talrijke toeschouwers weinig hart verwarmende momenten hebben be leefd. Gedeeltelijk was daar ook de harde wind de schuld aan, maar aan de andere kant hebben de spelers er weinig toe bijgedragen, er nog iets behoorlijks van te maken. Vooral Docos heeft in de eerste helft, toen zij de wind in de rug had, verzuimd van dit voordeel profyt te trekken. De Foreholte-verdediging kon de aanvallen van de thuisclub gemakkelijk de baas blijven. En aan gezien de aanvallen van de Voor- houters ook al op niets uitliepen, werd het een matige eerste helft. Zonder hoogtepunten kwam de rust met een blanco stand. Foreholte profiteerde in de twee de helft beter van het windvoordeel en binnen de minuut hadden zij kee per Smits al het nakijken gegeven (01). Vijf minuten daarna bracht de linksbinnen met een ver schot de stand op 02. Ondanks de Voorhou- ters nog enkele malen gevaarlijk doorbraken, wist keeper Smits ver der onheil te voorkomen. In het laat ste kwartier was er nog een Docos- overwicht, maar zonder succes. De toeschouwers waren blij toen de gcheidsrechter het einde floot. I DSO—TONEGIDO O—0 Het is DSO, dat met 3 invallers in het veld kwam niet mogen geluk ken Tonegido op de knieën te krij- gen. Tonegido speelde eerst met de sterke wind mee, maar de opgezet te aanvallen mislukten. DSO speel de zich los en enkele gevaarlijke aanvallen maakten de toestand voor Tonegido hachelijk. De doelman bleek echter uit het goede hout ge sneden. Een fraaie kopbal en andere gevaarlijke schoten werden op meesterlijke wijze geweerd. De voorhoede van Tonegido was echter onmachtig. Na rust, met de wind mee, zette DSO enkele goede aanvallen op, doch de keeper van Tonegido was onvermurwbaar. 10 Minuten voor het einde moest hij echter zwichten voor een uitstekende voorzet van J. Klos, die van Eijk handig langs de onthutste keeper plaatste. Op ad vies van de Tonegido grensrechter werd het doelpunt echter geannu leerd, o.i. zeer ten onrechte. DSO ondernam hierna nog enige stevige pogingen, die echter geen effect sorteerden. Na afloop protesteerde DSO tegen het niet toekennen van het gemaakte doelpunt. Het was een wedstrijd om vlug te vergeten. BODEGRAVEN—P.D.K. 1—5. Met niet minder dan 15 heeft Bo degraven de zege aan PDK moeten laten. Ongetwijfeld een verdiende overwinning voor de Hagenaars die over een uitstekende ploeg beschik ten. Reeds in 't begin moest de staan der voor Bodegraven redding bren gen bij een schot van de rechtsbui ten. Doch ook het PDK-doel ont snapte aan een groot gevaar toen een der half spelers op zijn uitgelo pen doelman terugspeelde waarbij de bal over diens vingers heen glipte, doch door zich spoedig te herstellen kon hij de bal nog juist op de doel lijn bemachtigen. De gasten die in deze periode een veldmeerderheid hadden, wisten dit tenslotte door van der Steen uit te drukken die, toen de Bodegraven-defen sie voor vermeend buitenspel bleef staan, doelpuntte. Uit een indi recte vrije trap wisten de gasten door Genemans met een kopbal de stand op 02 te brengen. Ook na de thee bleef PDK het bes te spel vertonen, doch kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Ook de thuisclub bleef moedig volhouden en schoten van Hol en Scheer hadden beter lot verdiend. Uit een vrije trap door Jan Sterk genomen wist Bode graven toch de achterstand te ver kleinen (12). Hiermede had de thuisclub echter al zijn kruit ver schoten wat zich vooral duidelijk in de achterhoede liet zien door een soort trap-maar-raak-systeem te gaan vertonen. Het was niet te verwonde ren, dat de gasten hiervan wisten te profiteren en door 2 doelpunten van Mathijje en 1 doelpunt van Zuidewijk hun voorsprong tot 1—5 wisten op te voeren waarmee ook het einde kwam. VDS-BOSKOOP 5-1 Hoewel Boskoop gedurende de eer ste helft vrijwel steeds in de meer derheid was lukte het hasr niet dit in doelpunten uit te drukken. Het wilde deze middag niet lukken by Boskoop, zelfs vrije kansen voor open doel werden niet benut. De gastheren hadden spoedig het zwakke punt bij Boskoop ontdekt en wanneer er een aanval werd opgebouwd ging dit over rechts. Kort voor de rust bracht de linksbuiten de stand op 1-0. Na de hervatting was doelman Straver oor. zaak, dat VDS tot 3-0 uitliep doordat hij twee zeker houdbare ballen onder zich door liet gaan. Even later was het zelfs 4-0 toen Straver bij een hege voorzet de bal niet wegstompte waardoor Dame op gemakkelijke wijze de bal in het doel kon plaatsen. Toen Boskoop weer eens tot een goe de aanval kwam wist Lof de eer te redden. 4-1. Het spel van Boskoop werd er echter niet beter op en toen de Kwaatsteniet ongeoorloofd aanviel was het Dame die het vonnis voltrok en er 5-1 van maakte. VDS kreeg nog een strafschop toen doelman Straver een Haagse voorhoedespeler vast hield doch deze werd recht op Stra ver geschoten zodat deze de bal uit het doel kon houden. De scheidsrech ter zag er verder zeker geen heil meer in want zeven minuten voor het einde floot hij de wedstrijd maar af. STREVEN NAAR UNIFORME WIJZE VAN SPORTKEURINGEN De medische commissie van de fe deratie van bureaus voor Medische Sportkeuring in Nederland streeft naar een zo groot mogelijke unifor miteit ten aanzien van de wijze van keuren. Daartoe heeft men voor de 160 bij de federatie aangesloten bu reaus een concept-leidraad ontwor pen. De commissie, die onder voor zitterschap staat van dr J. Sikkel (Utrecht), zal de voorgestelde wijzi gingen in begin 1958 op regionale vergaderingen bespreken met alle sportkeuringsartsen. Daarna wordt de definitieve concept-leidraad aan het bestuur van de federatie voorge legd. Men hoopt op deze wijze de keuringen volledig aan de practijk aan te passen. IN FINLAND FLOREERT VOETBALPOOL In 1957 hoeft 1 Fin op de14 een bedrag in de voetbalpool gewonnen. Sinds de pool in 1939 werd ingesteld hebben 602 personen een prijs van 16.400 gulden (1 millioen Finse mar ken) of meer gewonnen. In 1957 wa ren het er 107. De totale omzet van de pool in 1957 bedroeg ongeveer 49.2 millioen gul den. De winst bedroeg bijna 16'/2 mil lioen. Hiervan zal 60 percent worden besteed voor de lichamelijke opvoe ding en de rest voor kunsten en we tenschappen. De Voorschotenaren capituleerden alleen door een penalty Met de grootste moeite heeft Lis- se zich weten te handhaven door een nieuwe zege aan haar overwin ningsreeks toe te voegen. Dat Lisse zich heeft moeten inspannen om bei de punten te veroveren, bewijst wel dat na een 10 achterstand, Lisse vlak voor de rust uit een penalty de leiding kon nemen, hetgeen te vens het beslissende doelpunt be tekende. Goed gesteund door de wind wist Lisse de bezoekers op eigen helft terug te dringen, maar voorlopig beleefde het SVLV-doel slechts wei nig angstige momenten. Na een kwartier kreeg de doelman het eer ste moeilijke schot te verwerken. Voorts kreeg Lisse een tweetal goe de scoringskansen, het eerste schot werd door de paal gekeerd, terwijl de bal uit een fraaie kopstoot van Bon juist over doel vloog. Wel zeer onverwacht verkregen de bezoekers de leiding, toen bij een zeer snelle uitval de midvoor vlak voor het Lisse-doel kwam om daarna met een vliegend schot doelman Baak kans loos te passeren. Er was toen juist 25 minuten gespeeld, maar nog was de vreugde van de SVLV-aanhang niet verstomd, toen Bon vanaf de vleugel een hard schot op het Voor- schotense doel inzond, dat de Lisse- naren het verdiende doelpunt bracht. Er volgde hierna een vinnige strijd om de leiding met Lisse flink in de meerderhei, maar opnieuw had Lisse geen geluk toen .de paal een doelpunt in de weg stond. De achterhoede van de bezoekers weer de zich geducht tegen de vele aan vallen van Lisse. Vlak voor de rust werd Bon door de doelverdediger en een achterspeler van SVLV tege lijk aangevallen, hetgeen een penal ty voor Lisse opleverde. Hieruit wist de halfspeler Ad v. Diest te doelpunten (21). Na de hervatting kreeg Lisse het zwaar te verantwoorden maar de achterhoede wist steeds het terrein te zuiveren, doelman Baak behoef de niet al te veel in aktie te komen. Lisse, dat de goede taktlek vervul de om niet te veel te verdedigen, wist vele malen het spel te ver plaatsen, maar de voorhoede van Lisse, waarin v. Kesteren ontbrak, presteerde ook niet veel. In de 20e minuut kreeg Lisse een vrije trap te nemen, maar na het nemen hier-, van werd een der spelers te hard handig aangevallen. De penalty die Lisse hiervoor kreeg toegewezen leverde geen doelpunt op, daar het' harde schot van v. Diest op resolu te wijze door de doelman werd ge keerd. Krachtig kwamen de bezoe kers hierna opzetten en ieder ogen blik werd de gelijkmaker verwacht, doch het gehele offensief leverde slechts een buitenspeldoelpunt op. De laatste tien minuten werd de Lisse-voorhoede meer actiever, maar de 21 voorsprong onderging geen wijziging meer. en ook een volgende! Wekelijks spelen zich opwin dende tonelen af op de Italiaanse voetbalvelden. De toeschouwers verwonderen er zich nauwelijks meer over. Nochtans hebben zij zich gisteren weer eens heerlijk opgewonden over de gebeurte nissen in de slotfase van de (felle) strijd tussen FC Milan Fiorentina. Het duel moest ten slotte zelfs gestaakt worden. De moeilijkheden bereikten acht minuten voor tijd een cli max. Fiorentina kreeg toen de kans om door een strafschop een 2—1 achterstand weg te werken. De doelman van Milan stopte het schot echter prachtig.... en dat was meer dan de spelers van de ploeg uit Florence konden verwerken. Zij dromden om de scheidsrechter heen en bezwoe ren hem de strijd te staken. Het argument? Door de steeds dik ker wordende mist was de bal nauwelijks meer te volgen, ver- klaardên de gasten nadrukkelijk. Arbiter Maurelli spotte met zijn leven, maar liet zich niet vermurwen. Toen hij echter de strijd wilde voortzetten was de bal spoorloos verdwenen Onder oorverdovend gebrul en gefluit van de 20.000 toeschou wers gaf hij opdracht een nieu we bal te halen. Dat geschiedde. Maar nauwelijks was de bal op het veld of een der spelers van Fiorentina rende toe, greep het leer en stelde zich, „beschermd" door zijn teamgenoten, achter een der doelen op. Het was zijn krachtigste argument om verder spelen onmogelijk te maken. De heer Maurelli uitte dreige menten, lachte de spelers eens vriendelijk toeniets had ef fect. En daarom besloot hij ten slotte maar opnieuw een bal te laten halen. In het gehele sta dion was er echter geen enkele meer te vindende spelers van Fiorentina hadden hun zin: de strijd werd gestaakt. LEIDSE VOETBALBOND Onze verwachtingen ten aanzien van de wedstrijden van gisteren zijn niet volledig uitgekomen, want niet alle thuisclubs hebben gewonnen. LDWS stelde haar aanhang n.l. teleur door onnodig met 21 van de bezoe kende Stompwijkse Boys te verlie zen, die evenwel zeer dankbaar zul len zijn voor de behaalde puntjes, want zij konden ze best gebruiken. Door de 21 overwinning zijn ze n.l. in punten gelijk gekomen met de Alph. Boys, al hebben deze een wed strijd minder gespeeld. DOSR, Altior en Rouwkoop volde den aan de verwachtingen en behaal den alle fikse overwinningen. De Veenders versloegen hekkesluiter VTL met 5 —0, waardoor zij hun doel- gemiddelde weer behoorlijk opvoer den. Altior bleef Oranje Groen dit maal met 51 de baas en Rouwkoop versloeg St. Bernardus met 3—0. DOSR 11 Alfior 10 Rouwkoop 11 Or. Groen 12 Rijpwetering 10 Wet. Boys 10 LDWS 10 St Bernardus 10 Alph. Boys 10 Stompw. B. 11 VTL 11 9 1 1 19 46—12 7 2 1 16 35—16 7 1 3 15 28—18 6 2 4 14 2824 4 1 5 9 22—18 2 3 5 7 12—19 2 2 6 6 16—26 2 2 7 6 15—44 0 19 1 18—53 De enige wedstrijd, die voor Afde ling I was vastgesteld, UDOMMO, heeft tot een gelijk spel geleid. De Oegstgeestse club bleef daardoor wel iets beneden de gestelde verwachtin gen. Zij had de kans om een plaatsje hoger te komen, in eigen hand, maar heeft deze onbenut voorby laten gaan. KRV 9 6 3 0 15 27—14 SJZ 9 6 2 1 14 3016 ZLC 10 6 1 3 13 25—13 VNA 10 4 2 4 10 2621 Unitas 10 3 2 5 8 20—22 VNL 10 2 4 4 8 20—26 Leidse B. 10 3 2 5 8 21—33 MMO 9 3 2 4 8 23—31 UDO 8 2 3 3 7 13—18 WO A 9 117 3 16—29 v V v/n. ,7 1 1 I O Jö— In de wedstrijd DOSR—VTL was het 'beslist geen hogeschool-voetbal, dat op het DOSR-terrein te zien werd gegeven. En aangezien daarbij ook nog de spanning ontbrak, wel ke dan desondanks een wedstrijd een meer aantrekkelijk karakter kan ge ven, dan begrijpt men, dat de nog talrijke toeschouwers deze middag niet warm konden lopen voor het geen hun werd voorgeschoteld. Voor de DOSR-supporters dan nog het ge noegen, dat zij een „handvol" doel punten aan het totaal zagen toege voegd en de positie op de ranglijst van hun favorieten gehandhaafd bleef. Over de wedstrijd zelve welke in feite voor rust reeds beslist was kunnen wij kort zijn. Reeds na 5 min. spelen nam DOSR de leiding uit een goed door P. Kerkvliet voor doel geplaatste corner, waaruit H. v. Amsterdam met een ferme kopstoot doelpuntte (10). In de 26e minuut wist de VTL-keeper Dolf Meurs een vliegend schot van H. van Amster dam uit de doelmond te stompen, maar het retournerende schot van Olyerhoek was hun hierna toch te machtig (20). In de 32e minuut werd een verdedigingsfout VTL noodlottig, waardoor Paul van 't Hart met een rustig schot gesteund door de sterke wind in het uiter ste hoekje 30 voor zijn rekening nam. 5 Minuten voor rust zag H. v. Amsterdam de bal uit zijn fraai schot via de onderkant van de lat het veld weer instuiten en wederom was het Olijerhoek die meer fortuin had en hierna keihard inschoot (4-0). Na de hervatting wist VTL, ge steund door de sterke wind. het spel aanvankelijk naar de DOSR-helft te ALPH1AWESTLAND IA 3-2 Dank zij moedig volhouden en dik wijls ook behoorlijk spelend wist Alphia de thuiswedstrijd tegen West- landia met een 3-2 overwinning te beëindigen. Toen reeds in de vijfde minuut de rechtsbinnen der gasten kans zag uit een goed voor doel ge plaatste vrije trap het leer langs doel man Stoof te koppen, ging het er even donker uit zien voor de Heul- bewoners (0-1). In de twintigste mi nuut kwam de verdiende gelijkmaker toen linksbuiten van Leeuwen de bal goed voor doel plaatste, waar rechts buiten Dweelaard snel naar binnen komend de bal ineens inknalde (1-1). De bezoekers kwamen opnieuw aan de leiding, toen doelman Stoof, die overigens zijn doel goed verdedigde, iets te laat reageerde op een naar voren gespeelde bal. Hierdoor kwam de midvoor gemakkelijk in het bezit van het leer, en vervolgens geen fout maakte (1-2). In de tweede helft wist een hard werkend Alphia meerdere goede aan vallen op te bouwen, waarbij met behulp van 'vrouwe Fortuna de be zoekers doelpunten wisten te voor komen. Een kleine omzetting in het Alphia elftal bracht meteen ook de nodige vaart in de voorhoede. Uit een vrije trap door van Laar genomen wist de mee naar voren gekomen rechtshalf C. Mulder keurig de ge lijkmaker in te koppen (2-2). Een steeds aanvallend Alphia, zag ten slotte haar moedig volhouden be loond toen C. van Laar na een alge mene aanval de bal met een keihard schot in het Westlandia net depo neerde (3-2). VIOS—ROODENBURG 4—0. Wat aanvankelijk verwacht werd, is gebeurd. Het snel herstellende Vios heeft onze stadgenoten een ver diende nederlaag toegebracht. De thuisclub begon met een groot enthou siasme waar tegenover Roodenburg zich rustig verdedigde. Ondanks de steun van de wind kwamen de Leidse Houtbewoners niet verder dan enkele gevaarlijke aanvallen, zonder echter te kunnen doelpunten, en waar ook Vios geen kans zag de stugge Roo- denburg-achterhoede te passeren, kwam de rust met 0—0. Vios begon de tweede helft onder hoog tempo waardoor de Roodenburg- achterhoede alles moest geven om doelpunten te voorkomen, totdat na een kwartier uit een aanval over rechts de thuisclub de leiding ko*» nemen (10). Vios bleef sterker en spoedig werd het 20, bijna direct gevolgd door een fraai doelpunt van de midvoor (3—0). Ondanks Roo denburg alles probeerde de bakens te verzetten, kwam er in de stand geen verandering. Kort voor het ein de maakte de midvoor van Vios nog 4—0. WP-WSB 1-1 Ook tegen het Haagse VVP is het WSB niet moge gelukken van het moeilijk bespeelbare veld in het Zui derpark met meer dan de halve winst naar huis terug te keren. Ongetwijfeld zat er in de eerste helft van de wedstrijd winstkans in, maar ook nu was de WSB-aanval niet doortastend genoeg om het veld- overwicht in doelpunten tot uitdruk king te brengen. Na 15 minuten in de eerste helft, verplaatsen, maar veel gevaar was in hun aanval niet te bespeuren. Dit in tegenstelling met die van DOSR, waarbij keeper Meurs het nogal eens zwaar te verduren kreeg. Een schot van de doorgebroken H. van Amster dam wist hij op fraaie wijze tot cor ner te werken. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd werd ongetwijfeld in de 26e min. na rust gescoord, toen H. van Amsterdam uit een voorzet van P. Kerkvliet met een fraaie kop bal keeper Meurs wist te passeren (50). Vermelden wij nog, dat 5 mi nuten voor het einde de DOSR-kee- per een VTL-penalty wist te stop pen, zodat VTL zelfs deze kans om de eer te redden niet wist te benut ten. LEIDSE VOETBALBOND Zondag I: AltiorOr. Groen 51; Rouw koopSt. Bern. 30; DOSRVTL 50; LDWSStompw. B. 12. IA: Lugdunum 3UVS 5 61; Teylingen 2—SJC 2 1—0; WSB 2— Rouwkoop 2 6—2; Warmunda 2Al phen 3 33. II: UDO—MMO 2—2. 2A: Alph. B. 2—SVLV 2 3—1; ASC 4Lugdunum 4 43; Lisse 3UVS 6 42; Roodenburg 3Altior 2 31; Rijpweter. 2DOSR 2 24. 2B: Alphia 3—DOSR 3 2—2; Fo- bolte 2—SJC 3 3—2; Roodenburg 4— LDWS 2 1—1; WSB 3—LFC 4 4—4. 3A: St. Bern. 2—WSB 4 7—1; LFC 5—Lisse 4 2—2; Lugdunum 5— Teylingen 3 01; Stompw. B. 2 Roodenburg 5 32. 3B: Alphen 4UDO 2 23; Docos 4—Lugdunum 6 31; Rouwkoop 3 ASC 5 26; SJZ 2Warmunda 3 0—1. 3C: Leidse B. 2—SVLV 3 2—3; DOSR 4—Lisse 5 4—2; Teylingen 4— Altior 3 2—3. 3D: Or. Groen 3—LFC 6 1—6. 4A; VNL 2—ASC 6 4—0. 4B: Docos 6—LFC 7 2—10. 4B: Lugdunum 9SJC 5 91; UDO 3—Leidse B. 4 9—3. 4C: Lugdunum 10Altior 4 41; MMO 2Alph. B. 3 151. 4D: VNL 3—Lisse 7 1—2; SVLV 4Foreholte 4 43. 4E: Foreholte 5—Teylingen 5 5—1. ROUWKOOPST. BERNARDUS 3-0 Tweemaal vijf en veertig minuten speelde de straffe wind met twee en twintig spelers en kregen de toe schouwers een vertraagde opname van een voetbalwedstrijd te zien. Rouwkoop was de beste helft van het aantal spelers en tegen de wind in wist zij de ruststand met een mooi doelpunt van A Vis op 1-0 te brengen. Na de rust met de wind mee, kwam St. Bernardus er in het geheel niet meer aan te pas. De Ber- nardus-doelman was verreweg de beste man van het veld en had al leen de wind als bondgenoot. Schot op schot werden over en naast zijn doel geplaatst. Binnen vijftien minu ten gingen negentien ballen links en rechts naast zijn doel. Dat de Rouwkoop voorhoede nog twee maal in het doel schoot, was louter toeval (30). De scheidsrechter had ook beslist zijn dag niet en floot steeds te laat. Eenmaal was dit zeer ergerlijk toen A. Vis van Rouwkoop drie minuten voor het einde van de wedstrijd een keiharde bal midden in het gelaat kreeg en neerviel. Hoewel een sportieve Bernardus- speler zonder meer de bal verliet en de gevallen speler te hulp snelde, blies de scheidsrechter niet af en liet zonder meer doorspelen. Pas na aanmerkingen van de spelers onder brak hij het spel. A. Vis moest met een lichte hersenschudding het veld verlaten. Het was een vlotte en snelle wed strijd waarin Altior het verrassen de resultaat van een 51 zege op Oranje Groen wist te behalen. De straffe wind vermocht nauwelijks afbreuk te doen aan het spel. In ieder geval was het een strijd die, al zou de uitslag het doen vermoe den, geenszins eenzijdig was. Na de aftrap was Altior het eerst in de anvaL Maar ook Oranje Groen toog ten aanval en beurtelings kwamen de voorhoeden voor de resp. doe len. Al wogen beide partijen tegen elkaar op, toch zouden we geneigd zijn te menen, dat er in de tien mi nuten een licht overwicht van de gasten ontstond. Na circa tien minu ten zagen we een handsgeval van Oranje Groen in het beruchte ge bied, maar de arbiter liet doorspe len. Vijf minuten later had een Al- tioraanval succes. De rechtsbuiten van Altior bekroonde deze met een schot, waarbij de bal in het doel der gasten verdween (10). Dit bleek een korte vreugd, want slechts even later had Oranje Groen een kans en benutte deze ook (1—1). Toen ging Altior weer ten aanval en met een goed doelpunt gaf de rechtsbuiten Altior opnieuw de leiding (21) Na 20 minuten was het de rechts binnen die op beheerste wijze de voorsprong vergrootte tot 31. Vijf minuten voor he. einde der eerste helft kon dezelfde speler nadat de O. Gr. keeper gepasseerd was op nieuw scoren 41. Met deze vrij veilige voorsprong ging de rust in. De tweede helft haalde niet het spelpeil van de eerste. Na een kwar tier vergat een Oranje Groenspeler zich zozeer, dat hij door de scheids rechter naar de kleedkamer werd verwezen wegens natrappen. De gas- scoorde M. Groot op keurige wijze het eerste en enige doelpunt voor WSB. Wel konden verder in de eer. ste helft nog tal van goede schoren, o.m. van C. Koomen genoteerd wor den, maar treffers waren er niet bij. In de 20e minuut van de tweede helft maakte VVP gebruik van een misver, stand in de St Bavo-achterhoede om keeper Rooij akkers onhoudbaar te passeren. Aangelokt door de mogelijkheden kwamen de Hagenaars nu sterker opzetten maar hun vele aanvallen naaden geen succes meer. De WSB- veidediging kon blijven standhou den en met dit gelyke spel hebben beide ploegen ongetwijfeld gekregen wat hen toekwam. ten moesten toen met 10 man verder spelen. De gehele tweede helft ble ken de verdedigingen de aanvallers meester te zijn. Kort voor het einde verricht de Altior rechtsbuiten de hattrick toen de bal waarvan ieder dacht, dat hij over zou gaan in het vijandelijke doel verdween (51). Zo kwam het einde en Altior hield de punten thuis. LDWS—STOMPW. BOYS 1—2. Zeer tegen de verwachting in heb ben de Stompwijkse Boys gisteren de punten uit Leiden meegenomen. Reeds voor de rust, toen de gasten de wind mee hadden, waren zij veel sterker, doch het duurde toch nog een half uur voordat A. v. d. Helm met een prachtig schot wist te doel punten en de Boys de leiding te ge ven (0—1). Daarmee kwam ook de rust. Na de hervatting was LDWS voort durend in de meerderheid, maar toen de verdediging een steek liet vallen slaagde W. v. d. Helm er in de voor sprong der gasten te vergroten (02). Dat was LDWS toch blijkbaar wat te machtig en Schreuder slaagde er on middellijk in de achterstand te ver kleinen (12). De Stompwijkse Boys stonden evenwel geen verdere doel punten toe en verlieten, twee kost bare punten rijker, het veld. U.D.O.M.M.O. 2—2. De laatste wedstrijd voor het nieu we jaar is er een geweest die men weer gauw vergeten zal zijn. Het veld was moeilijk bespeelbaar en wat de gehele wedstrijd zou blijken was, dat de eisen die aan de spelers gesteld werden, te hoog waren. Het is dan ook een rommelige wedstrijd gewor den van beide zijden. Er werd hard gespeeld maar de goed leidende scheidsrechter leidde op de juiste wij ze. Over de wedstrijd zelve is niet veel te vertellen. Voor de rust ging de strijd gelijk op en nadat MMO op keurige wijze de leiding had genomen wist UDO kort voor rust de stand in evenwicht te brengen. Na de thee hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Weer was het MMO, dat de leiding nam, zij het op vrij gelukkige -vijze. Later was het UDO dat de '•tand met een fraai doelpunt weer in evenwicht bracht Kort voor tijd scoorde MMO nogmaals doch de scheidsrechter annuleerde dit wegens buitenspel. Onveranderd kwam het einde en met het gelyke spel konden beiden zich tevreden stellen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8