I of 2 Naaisters WONINGRUIL ervaren Verkoopster Fa. A. Vreeken Vergemakkelijking uitgifte uitreisvisa in Indonesië Krimpt Tito zijn leger in? Sovjet voorstel over kernproeven Wat lekker smaakt dat helpt groeien! WOENSDAG 11 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Bij het BUREAU VAN DE INSPECTR1CE VAN MET NIJVERHEIDSONDERWIJS te Leiden kan worden geplaatst een Toegevoegd Ambtenaresse Geboden wordt een afwisselende werkkring met een grote mate van zelfstandigheid. Ver eist: tenminste diploma van een Middelbare School, ruime, veelzijdige kantoorervaring. Leeftijd ca 2840 jaar. Salariëring afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Te bereiken max. 589.p. mnd. (excl. huurcompensatie). Soil. br. onder H/72040/1065 (in linkerboven hoek env. en brief) binnen 14 dagen na ver schijning van dit blad, aan het hoofd van de afdeling Personeelsvoorziening van de C.P.D. SPUI 49 DEN HAAG TELEFOON 182150 Amsterdam „Z" - Leiden en Omstreken Zeer geriefelijke ruime 7-kamer flat, (c.v. warm en koud stromend water) op eerste stand in Amsterdam Zuid, huurprijs 117.p.m. Te ruilen voor moderne grote woning in Leiden of om streken (Katwijk en Noordwijk inbegrepen). Hogere huurprijs geen bezwaar. Brieven onder no. 4002 aan het bureau van dit blad. Gevraagd tegen januari Een prima in Herenmodezaak. Liefst zij die reeds enigszins met het vak be kend zijn. Wij bieden een prettige werkkring op goede voorwaarden. Soil, te richten aan: Fa. J. J. v. d. BLIJ HAARLEMMERSTRAAT 11 TEL. 22457 LEIDEN Wij vragen voor ons Indrijf: liefst met enige atelierervaring. TEYLINGERKADE 8 De N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij roept voor haar administratie sollicitanten op in de leef tijd van 2430 jaar voor de functie van kantoorbe diende (mnl.), in de rang van KLERK-TYPIST Salarisgrenzen: min. ƒ237.86. max. ƒ315.66 per maand, exclusief 4% va- cantietoeslag. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Boekhouddi- ploma vereist. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met opgave van leeftijd, diploma's, re ferenties e.d. te richten aan de Directie. Stations weg 12 te Leiden. Gevraagd door werkend echtpaar woonruimte 1 a 2 kamers ongemeub. of gemeub., met kookgelegen heid. Br. onder no. 3987 bur. v. d. blad. Wanneer het slechte weer zo z'n intrede doet. verlangt U toch ook wel eens naar een beetje be schutting. met uw ver voermiddel. Wat denkt U van een goede scooter?, gekocht bij Valk a. d. H. Schouw. Voorschoten. TUINLAND Te koop aangeb. enkele percelen best weiland, ge schikt voor tuinbouw, gun stig aan harde weg gele gen, nabij dorp omgeving Leiden. Grootte der perce len 1 h.a. Brieven onder no. 6123 bur. v. d. blad. Gevraagd een tuindersknecht bij de Wed. W. G. Schin- kelshoek, Veursestraatweg 2, Leidschendam. ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension t< Voorschoten. Br. met vol ledige inlichtingen onder no. 3991 bur, v. d. blad. tg R.K. Meisje biedt zich aan voor drie of vier da gen per week. liefst in Roelofarendsveen. Br. on der letter D aan R. Paauw Kantoorboekhandel. Roe lofarendsveen. 3? Wegens vertrek Philips radio ƒ40.-: sleestofzuiger 220 V 17.50; meisjesfiets ƒ40.-; jongensfiets ƒ40.-; Philips p.up met saffier 25.-. Pelikaanstraat 10. Nederlanders in de rij Het hoofd van de consulaire afde ling van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, de heer Ravesloot, heeft woensdag me degedeeld, dat de Indonesische auto riteiten de verstrekking van uitreis* visa aan Nederlanders, die Indonesië wensen te verlaten, in hoge mate heeft vergemakkelijkt. De heer Ravesloot deelde aan de correspondent van het AiNP mede dat hem door de Indonesische immigra tiedienst werd bericht, dat dc pro cedure daarvoor zo eenvoudig moge lijk zal worden gemaakt. De moge lijkheid bestaat zelfs om binnen 24 uur een uitreisvisum te krijgen. Volgens door de heer Ravesloot ontvangen inlichtingen, hebben alle ambtenaren van de immigratiedienst in geheel Indonesië opdracht gekre gen om de uitgifte van uitreisvisa te vereenvoudigen De Nederlandse consulaire afdeling in Djakarta was vandaag een van de drukste plekjes in deMicofdstad. Voor het kantoor, dat dacht bij het paleis van president Soekarno gevestigd is stond een rij van honderden Neder landers. Sinds maandag helpen de ambtenaren van deze afdeling onge veer 1.000 personen per dag. Ook bij het kantoor van. de Indonesische im migratiedienst had zich een grote me nigte verzameld. Pasar Baru, een der drukste winkelcentra in de hoofd stad, werd vandaag overstroomd door Nederlandse vrouwen, die in de ver wachting op een spoedig vertrek, nog de nodige warme kleding wilden aanschaffen. In tal van Nederlandse v/oningen zijn alle bezittingen reeds gepakt. De Nederlandse kamer van Koop handel heeft in een rondschrijven aan de Nederlandse bedrijven gevraagd op te geven, hoeveel employees met hun gezinnen binnenkort het land wensen te verlaten. Minister Djuanda antwoordt De Indonesische minister-president ir. Djuanda heeft in antwoord op het telegram van gisteren van dr. Drees medegedeeld, dat Indonesië zijn best zal doen hulp te verlenen voor bet vertrek van die Nederlanders, die Indonesia wensen te verlaten. Dr. Drees had in zijn telegram aan de Indonesische minister-president verklaard, dat de medewerking van de Indonesische regering noorzake lijk is om de Nederlandse regering in staat te stellen het mogelijk te ma ken, dat vele Nederlanders, die dit wensen, Indonesië op korte termijn zullen verlaten. In gezaghebbende kringen in Bel grado is dinsdag verklaard, dat het besluit van Zuid-Slavië om van ver dere Amerikaanse militaire hulp af te zien, verband houdt met een besluit om de Zuidslavische strijdkrachten Maarschalk Boelganin, de Sowjet premier, heeft dinsdag in een brief aan premier Nehroe van India ver klaard, dat de „Sowjet-regering be reid is plechtig te verklaren, dat de Sowjet-Unie vanaf 1 januari 1958 geen kernproeven meer zal nemen, als de Verenigde Staten en Engeland zich bereid verklaren ook hun proe ven met ingang van die datum te staken". Boelganins brief was een antwoord op een boodschap van Nehroe over de kwestie van kernproeven en de be wapeningswedloop. Hij zei er o.m. nog in, dat de Sowjet-Unie niet van plan was de Verenigde Staten of enig ander land aan te vallen. Zij wenst goede betrekkingen met alle landen. De Sowjet-Unie is voorstan der van een vriendschapsverdrag met de Verenigde Staten, ontbinding van de militaire blokken en samenwer king tussen alle landen. Zij is ervan overtuigd dat het niet te laat is om een dreigende ramp af te wenden, zo verklaarde de Sowj et-premier. op hun huidige sterkte te consolide ren of zelfs in te krimpen. Zuid-Slavië is het enige Oost-Bujro- pese land, dat vorig jaar zijn troepen sterkte niet verminderd heeft De ge. nerale staf zou nu tot de conclusie gekomen zijn, dat de Zuidslavische strijdkrachten toch niet in staat zijn oan aan een aanval met kernwapens het hoofd te bieden, zodat men be ter geen geld verspillen kan en door de Amerikaanse hulp de politieke be trekkingen met Moskou in gevaar brengen. VlLeytuiyongtiufi Eiep vaox inzi'.tendm yaed af mm Tijdens voorbereidingen voor een landing op het vliegveld Orly bij Parijs na een proefvlucht boven de Franse hoofdstad, is een „Super Constellation" van de Franse luchtvaartmaatschappij „Air France" volkomen onver wacht neergestort en in brand gevlogen. De foto toont brandweerlieden bezig met het blussen door middel van schuim van een van de vier motoren van het vliegtuig. Wonder boven wonder liep niemand van de zes inzit tenden van het toestel zelfs maar een schrammetje op. V*N.-resolutie over Algerije De algemene vergadering van de Ver. Naties heeft met algemene stem men een resolutie aangenomen, waar in zij de wens uitspreekt dat men po gingen in het werk zal stellen het Algerijnse vraagstuk op te lossen door „besprekingen en andere ge schikte middelen". De vergadering kwam tot dit com promis-besluit zonder vooraf pand debat, nadat de betrokken partijen in een aantal besprekingen tot over eenstemming waren gekoimen. In de resolutie wordt ook bezorgd heid uitgesproken over de toestand in Algerië. Voorts wordt gewezen,- op het aanbod van goede diensten, dat vorige maand is gedaan door koning Mohammed van Marokko en presi dent Habib Bourguiba van Tunesië. Zo is het, mevrouw! Uw kind hapthet smaakt hem hij groeit. Geef Uw kind een Blue Band-boterham eneen, twee, drie: wèg boterham! Hij vindt het heerlijk. En U denkt blij: „Wat eet hij goed!" Zo worden Uw goede zorgen beloond. Uw keus voor hem is goed geweest. Blue Band blijft aandacht schen ken aan nieuwe mogelijkheden. En heus, dat zal altijd zo blijven! Welke andere margarine geeft U zo'n vitamine-zekerheid? Siïëècfa meet vüa#c&<4.-zeA&e£e&C/ BLUE BAND NU VERRIJKT MET fatO&Mtf U weet wat Blue Band U al jaren geeftvitamine A voor weerstand en energie en vitamine D-óe zonneschijnvitamine - vooreen sterkbeendergestel en een gezond gebit. Nu is Blue Band nog verrijkt met CAROTEENeen natuurlijk groeivitamine, dat vooral in kleurige groenten en vruchten voorkomt. CAROTEEN levert een waarde volle bijdrage tot een voorspoedige groei. CAROTEEN maakt Blue Band nog gezon der. Meer dan ooit helpt Blue Band in de dagelijkse vitamine-behoefte voorzien. BUIÈBAND Hoe lang, hoe zwaar moeten Uw kinderen zijn Hoeveel vitamine A CAROTEEN hebben ze dage lijks nodig?

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6