GELD koningen FRITS DE GOEDE WIEGEN COMMODES LEDIKANTJES KINDERSTOELEN en BOXEN Overal waar mensen zijn, die van het goede der aarde genieten, daar is Rama. Die kostelijke tafelmargarine hóórt bij het eten, bij goed eten. Dit is geen margarine meer. dit is een delicatesse. Alleen Rama heeft deze kwaliteit, deze smaak. Ook U zult van Rama houden. Ook U zult het prettig vinden, dat U nu Uw gezin en Uw gasten het beste van het beste kunt voorzetten. DONDERDAG 12 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA Auto. en scooterhoezen; dekkledenreparatie en luchtbeddenverhuur. ZEILMAKERIJ Janvossensteeg 37 Tel. 20607 fi/ESIOfr's yO OMBOTt^r KOEK.J gram Tijdelijk' 200 gram 85 ct. Dikke amandel speculaas-brokken 250 gr. 0.80 Lettereindjes loo er 0.50 Banketstaven 0.70 - 1.40 Roomboter-Amandelq staven 2. Steenstraat 55 Donkersteeg 7 met LUNCHROOM Haart.straat 53a Herensin ge I 53 Hogewoerd 22 MIDZA MIDZA MIDZA KNEGTELS VERL0FR00D daar kunt U mee pronken. Waar fijnproevers zijn. daar wordt het gedronken! Per hele literƒ2.55 Per halve liter 1.30 Fa. L. A. Knegtel Haarlemmerstraat 213 door E Phillips Oppenhelm HOOFDSTUK XHI Een kennismaking Hij hielp Virginia uit de auto en voerde haar het bordes op voor het grote huis in .Grosvenor Square." „Je bent toch niet bang, lieveling?" vroeg hij. „Ik ben doodsbang", antwoordde zij openhartig. Hij legde zijn hand geruststellend op de hare. „Dwaas kind!", zei hij. „Ik weet zeker, dat je van mijn tante houden zal." De deur vloog voor hen open. Een livreiknecht stond ter zijde om hen voorbij te laten. Een oudere knecht in eenvoudig zwart kwam snel naar beneden uit een kleine dienstkamer. „Ik hoop, dat uwe Genade wel is?" zei hij. „Uitstekend, dank je, Jameson zei Mildmay. „Is mijn tante thuis?" „Mevrouw is in de zitkamer, uwe Genade", antwoordde de man met een bijna onmerkbaren blik op Vir ginia. „Zal ik u aandienen?" „Is zij alleen?", vroeg Mildmay. „Op 't ogenblik wel, uwe Genade" antwoordde de man. Guy voerde Virginia de hall door, klopte op een deur en ging binnen. Een lange grijze dame zat op een sofa met een theeblad naast zich. Zij was heel knap en leek verma kelijk veel op Mildmay, wien zij haar rechterhand toestak. Guy boog er zich overheen en drukte er een kus op. „Lieve tante", zei hij, „kunt u een schok verdragen?" „Dat hangt er van af" antwoord de zij een blik op Virginia werpend. „Mijn zenuwen zijn niet meer, wat ze vroeger waren. Maar ga door." „Ik stel u misschien wel wat op de proef", zei hij, „maar er is reden voor, wat ik u later wel uit zal leg gen. Ik heb een meisje meegebracht, om kennis met u te maken, juffrouw Virginia Longworth. Ik zou graag willen, dat u veel van haar ging hou den, want zij heeft beloofd, mijn vrouw te worden." Lady Medlincourt stak Virginia een lange, smalle, goedgevormde hand toe en maakte plaats voor haar op de sofa. „Hoe gaat het, lieve?", vroeg zij, heel bedaard. „Wil je thee? Ze is af schuwelijk, want ze heeft al uren gestaan, maar Guy kan om nieuwe bellen. Dus ben je heus van plan met mijn neef te gaan trouwen?" Virginia hief haar ogen op en keek een ogenblik in 't gelaat van de vrouw, die naast haar zat. „Ja, Lady Medlincourt", antwoord de zij. „Ik hoop dat u niet boos zult zijn." „Boos! Mijn lieve kind, ik ben nooit boos", verklaarde Lady Med lincourt. „Ik ben op een punt in mijn leven aangekomen, dat ik me de luxe van aan mijn emoties toe te geven, niet meer permitteren kan. Maar je zult me, jullie tweeën, toch zeker niet kwalijk nemen, dat ik een paar vragen doe? Om te beginnen weet ik je naam nog niet. Hoe heet je?" Guy leunde wat naar voren. „Zij zal over een heel korte tijd de hertogin van Nowbray zijn. „Toe, vergeet u dat niet." Lady Medlincourt trok haar wenk brauwen op. „Hoor me die jongen!", riep zij uit. „Alsof ik dat zou kunnen! Ik heb aldoor koude rillingen. Wachten jullie even. Ik zal zelf even aan Ja- meson order geven, om niemand binnen te laten." Zij liep de kamer door en zij wa ren een ogenblik alleen. Zij keken elkaar aan en Guy lachte om de ont steltenis op Virginia's gezicht. t,Wees niet bang, klein vrouwtje", zei hij. „Je zult best met mijn tante kunnen opschieten, daar ben ik ze ker van. Zij is een beetje eigenaardig in 't begin en ze heeft een gloeien- den hekel om ergens haar gevoel in te tonen, maar ze is de bovenste beste." „Zij doet oppervlakkig, vind je niet?", vroeg Virginia, „net alsof we gewoon een visite komen maken." „Trek je 't maar niet aan, lieve ling", antwoordde hij glimlachend. „Drink je thee, dat zal je goed doen." Virginia schudde het hoofd. „Ik kan niet, Guy", verklaarde zij. „Ze is te bitter." „Ik zal om nieuwe bellen", zei hij, naar de bel gaande. „Toe, doe 't niet", smeekte zij, „ik vind thee altijd naar. Guy je hebt geen spijt, wel?" Hij nam haar hand en lachte ge ruststellend. ,Jou klein gansje", zei hij. „Mag ik je kussen?" „Ik weet het niet goed", antwoord de Virginia. „Ik heb een soort ge voel in mijn keel, of ik 't wel pret tig zou vinden dat iemand me kuste. Ben je er heel 2eker van, dat je nooit spijt zal krijgen, wat je tante ook zeggen zal?" „Volkomen, absoluut zeker!", ver klaarde hij- „En jij?" „Voor mij is 't niet hetzelfde", antwoordde Virginia, haar hoofd schuddend. „Ik ga niet trouwen met een kat in de zak." „Dan toch een erg lief klein katje" zei hij, zijn hand voor een ogenblik op haar schouder leggend. Lady Medlincourt kwam terug. Zij ging weer zitten en wees Guy een stoel tegenover zich aan. „Nu zullen we voor tenminste een kwartier niet gestoord worden", zei- de zij, „en ik wil er alles van weten. Je ziet er lief uit, daar ben ik blij om. lieve", zeide zij, Virginia aan dachtig aanziend. „Ik heb een hekel aan lelijke meisjes. Hoe zei je ook weer dat je naam was?" „Virginia Longworth!", antwoord de Virginia, terwijl zij bloosde. „Wat een lieve naam", zei Lady Medlincourt, haar lorgnon toeknij pend. „Vertel me alles van haar, Guy." „Lieve tante", zei hij glimlachend, „we zijn nog niet getrouwd." Lady Medlincourt knikte. „Zo!", zeide zij. „Ongetwijfeld zal er later nog heel wat te ontdekken blijven. Laat ik 't anders inkleden. Vertel me alles wat ik weten moet van de Hertogin van Nowbray!" „Bijvoorbeeld?", vroeg hij rustig. „Je bent een Amerikaanse, is 't niet, kind?", vervolgde zij. „Je hebt heel weinig accent, maar ik dacht, dat ik 't toch even hoorde en zulke ogen als de jouwe zien we hier in Engeland niet." „Ja, ik ben een Amerikaanse, Lady Medlincourt", antwoordde Virginia. „Wie zijn je ouders dan?", vroeg Lady Medlincourt. „Waar heb je el kaar ontmoet? Wie heeft je voorge steld? Zit elkaar niet als een paar dwazen aan te kijken. Denk er aan, dat al klinken mijn vragen wat op de man af, dit dingen zijn, die ik weten moet, als ik jullie van dienst wil zijn." Virginia werd een beetje bleek. Speciaalzaak BABY-EN KINDERKLEDING ook voor: (in 3 maten) WANDELWAGENS HOOGEVEEN Haarlemmerstraat 5-7-9 Gebr. Paes Breestraat 58 - naast Stadsgehoorzaal

Leidse Courant | 1957 | | pagina 20