DUINSTREEK Gemeenteraad Oegstgeest DONDERDAG 12 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Het bouwen van 2 woningen met garages aan de Zee weg wordt onder architectuur van het architectenbureau Verloop en v. d. Mey alhier, voor eigen rekening uitgevoerd door de fa. J. Dubbeldam en Zn, alhier, LEIDSCHENDAM Kath. Vrouwengilde. De katho lieke vrouwen van het Gilde hebben in haar goedbezochte bijeenkomst zich in een kerststemming weten te verplaatsen mede naar aanleiding van de causerie door de weleerw. heer J. van Reijsen, kapelaan van de St. Maartenparochie te Voorburg. Eerst besprak kapelaan Van Reijsen het mooie kerstverhaal van Charles Dickens „A Christmas Caroll". In dit verhaal wordt wel veel over de sfeer van Kerstmis geschreven en ook over de wijze waarop Kerstmis in Enge land wordt gevierd door gezellige familiebijeenkomsten, waarbij over vloedige kerstgerechten ter tafel v/orden gebracht. Maar het voor naamste, de ware kerststemming zo als de christenheid deze viert, wordt door Dickens niet beschreven. En om juist deze gedachte naar voren te brengen gaf spr. daarna nog een be spreking over het kerstgebeuren op indrukwekkende wijze. De dames stelden deze causerie bij zonder op prijs zodat de presidente, mevrouw J. F. Kraayvanger—Bus- kens, namens alle aanwezigen een welgemeend dankwoord kon spreken. Na de pauze was het woord aan de voorzitter van de plaatselijke K.V.P., die nu weer voor het Gilde zijn zienswijze gaf over de a.s. ge meenteraadsverkiezing. NOORDWIJK M.S.V. overzag resultaten. De gymnastiek- en sportvereniging M.S. V. te Noord wijk hield in café-restau rant „Flora" een druk bezochte jaar vergadering. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer F. Boe len, een bijzonder woord van wel kom tot de nieuwe geestelijk advi seur, kapelaan Kamerbeek. De statu ten bleken uitstekend te *zijn voor bereid en de vergac'tring besloot hierop de bisschoppelijke en konink lijke goedkeuring te vragen. Uit het openingswoord van de voor zitter en het jaarverslag van de se cretaris, de heer H. P. W. van der Voort, bleek dat M.S.V. een bloeiend bestaan leidt. In het afgelopen jaar kan zij terugzien op belangrijke sportsuccessen. Ook de zeer goede geest in de verschillende afdelingen werd in het verslag geroemd. De afdeling gymnastiek nam te Haarlem voor de eerste maal aan wedstrijden deel. Van de drie groe pen behaalden er twee een eerste prijs en de derde een tweede prijs in hun afdeling. In de afdeling handbal boekten de jongens- en meisjes-junio ren twee kampioenschappen. De afd. athletiek van M.S.V. won een groot aantal prijzen, o.m. bij de Leidse kampioenschappen. De dames-estafet teploeg vestigde bij deze kampioen schappen een nieuw Leids record. Als bijzonderheid werd nog ver meld, dat een der leden van de afd. athletiek, mej. L. Zoet thans een spe ciale training volgt van de K.N.A.U. ter opleiding van veelbelovende jon ge athleten voor de Olympische Spe len 1960. De afd. volleybal heeft thans een vrij groot aantal enthousiaste le den, die met succes aan de competitie deelnemen. Tegenover deze verheugende mede delingen moest melding worden ge maakt van het heengaan van de gees telijk adviseur, kapelaan Vereecken, en van de heer F. Schreurs als voor zitter van de afdeling handbal. Onder applaus van de vergadering werd be sloten de' heer Schreurs tot ere-lid van M.S.V. te benoemen. Uit het overzicht, van de penning meester, de heer H. Beugelsdijk, bleek, dat er een nadelig saldo is, doch het bestuur hoopt door diverse acties het tekort te kunnen dekken De heer Boelen dankte de bestuurs leden, leiders en leden voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor de ver eniging hebben gedaan en spoorde hen aan om ook het komende jaar hun beste krachten voor M.S.V. te ge ven. Kapelaan Kamerbeek sprak een be geesterend woord, waarbij hij tot uit drukking bracht, dat de sport zowel het lichaam als de ziel dient. Jaarvergadering Noordwijkse IJs club. De jaarvergadering van de Noordwijkse IJsclub, die gisteravond in café-rest. „Flora" werd gehouden, droeg ditmaal een bijzonder karakter daar de voorzitter, de heer J. Hoek, wegens zijn vertrek naar elders voor de laatste maal de hamer hanteerde. Names bestuur en leden sprak de heer J. A. Schumacher de scheidende voorzitter toe en zei, dat men in de vereniging de heer Hoek had leren kennen als iemand met liefde tot zijn werk en als een representatieve per soonlijkheid. In zijn dankwoord zei de voorzitter, dat het hem speet de Noordwijkse LJsclub te moeten verlaten. Spreker gewaagde van de prettige verstand houding en goede samenwerking en hoopte dat het de vereniging steeds goed mocht gaan. Het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd vlot afgewerkt. De secretaris, de heer P. van Dam, bracht verslag uit van de vorige vergadering en deelde mede, dat de heer Chr. v. d. Voort schriftelijk had medegedeeld, dat hij voor zijn functie in de wed strijdcommissie had bedankt. In zijn plaats werd benoemd de heer F. Vink. Door technische verbeteringen, welke in de loop van dit jaar aan de Kogo-baan werden aangebracht en de ijsloze winter 19^61957 bestond er eenklein nadelig saldo. Een ver zoek aan het gemeentebestuur om subsidie was in verband met de be- dec. jl. bestond de Noordwij ksche IJsclub 35 jaar. In de kascommissie werden be noemd de heren F. Bierman en A. Wijnands. Het gehele bestuur trad af, terwijl de heren J. Hoek en J. Steen- voorden zich niet meer herkiesbaar stelden. Met algemene stemmen werd dc heer H. P. M. van der Voort ge kozen, terwijl de plaats van de heer Steenvoorden zal worden ingenomen door de heer A. Bierman. Het belangrijkste punt van de rond vraag betrof het spuiten van de Ko go-baan. Men zal uitzien naar men sen, die bereid zijn het spuiten op zich te nemen en om dit werk aan trekkelijker te maken voor de spui ters zal men een flinke provisie van de inkomsten uitkeren. De vereniging zal zo spoedig moge lijk na de eerste verschijnselen be ginnen met het berijdbaar maken van de Kogo-baan. De voorzitter deed een beroep op de leden, vooral de jonge ren, de helpende hand te bieden bij de baanwerkzaamheden. Na het slui ten van de vergadering bleef men nog wat gezellig bijeen. NOORDWIJKERHOUT FORUMAVOND K.A.B. Voor een niet zeer groot, maar toch wel voldoening gevend aantal belangstellenden hield de GAB gis teravond in de zaal van „De Zwaan" een forum, bestaande uit kapelaan N. Ji Donkers, mej. C. Stringa, leid ster van de diocesane K.A.V. en de heren C. J. van der Ploeg, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit en J. Kor tink, voorzitter van de diocesane K.AJ5. zitting voor het be antwoorden van vragen, die het door de leden van de plaatselijke afdeling der K.A.B. werden voorgelegd. Niet zonder enige trots stelde de voorzitter van de K.A.B., de heer J. J. Duivenvoorde de leden van het fo rum aan de aanwezigen voor. eengezet. De zeer ruim gestelde vraag hoe het forum de vrije-tijds- besteding zag leverde uitgebreide en interessante gesprekstof op. De heer Kortink erkende, dat de KAB hierin zeker een taak heeft, middels haar culturele instellingen. Mej. Stringa zag de noodzaak tot ombuiging van de nog wel heersen de mentaliteit, dat de mens leeft om te werken. Wij moeten ons mens zijn meer ontplooien en zij wist bij haar betoog de Paus aan haar zijde. Kapelaan Donkers zag het in ze kere zin als een plicht om de vrije tijd mede te besteden aan de verrui ming van de geloofskennis. De heer Van der Ploeg meende, dat juist de moeder in het gezin veel aan een juiste vrije tijdsbesteding van de leden van het gezin kan doen en pleitte voor een besteding in het ge zin middels huisvlijt. Er behoeven geen kunstwerken gewrocht te wor den, maar zet je nu eens in voor een stuk werk, dat naast de gewone werk- sleur ligt. Zeer uitvoerig behandelde mej. Stringa een vraag naar het doel van een katholieke vrouwenbeweging. Als het waar is, dat de vrouw geschapen is als hulpe van de man en het is waar dan moet de vrouw in staat zijn die hulp te geven. En hel pen kan alleeen als je zelf iets hebt. Wederom kon mej. Stringa woor den van de H. Vader aanhalen, die heeft gezegd dat de vrouw niet al leen een taak in haar gezin heeft. Deze taak gaat ver over haar gezin heen en dan doet zij har gezin niet tekort. Haar taak in de gemeenschap zal haar werk in het gezin beter be vruchten. Om haar daarbij te helpen is een katholieke vrouwenorganisatie nood zakelijk. Kapelaan Donkers bepleitte in dit verband meer samenwerking tussen KAV en KAB. In korte trekken schetste de heer Van der Ploeg hierna de gang van zaken in de Tweede Kamer met be trekking tot de salariëring van de zg. topfunctionarissen en verduidelijk te zijn eigen standpunt in deze zaak. Zeer uitvoerig werd tenslotte in het forum zelf gediscussieerd over de En terecht, want aan de eis van een mogelijkheid c.q. de noodzaak van serieuze en volledige beantwoording, die aan de leden van het forum krachtens hun kwaliteiten mocht worden gesteld, hebben zij ten volle voldaan. Duidelijk zette de heer Van der Ploeg, naar aanleiding van een eerst gestelde vraag uiteen, waarom en hoe in het productschap voor sierteeltge wassen de werknemers-afgevaardig den stelling namen bij het vraagstük der surplusheffing. Met het oog op een onzekere economische toestand wensten zij namelijk verhoging van deze heffing en vorming van een ze kere reserve. Bezwaar maakte de heer Van der Ploeg tegen in een deel van de pers gebruikte uitdruk king, als zouden alle vakgenoten te gen deze verhoging zijn geweest. Op zijn minst genomen was de helft van het aantal leden er voor. Alleen de vakgenoten-ondernemers waren er tegen. Ook de werking van de bedrijfs pensioenfondsen en wel speciaal de kapitaalvorming bij die fondsen werd op heldere en begrijpelijke wijze uit- het opnemen van mensen uit de ar beidende stand in kerkelijke organi saties zoals daar zijn kerk- en arm besturen, Elsiabethvereriigingen enz. O.D.I. SPEELT BOEFJE Na bij het einde van het vorige sei zoen op buitengewoon goede wijze „Op hoop van Zegen" gespeeld te hebben heeft de R. K Toneelvereni ging „O.D.I." het aangedurfd om voor de eerste voorstelling in het nieuwe seizoen niet meer of minder dan „Boefje" in studie te nemen. Dat deze durf geen blijk was van jeug dige overmoed, hebben de jongelui van O.D.I. gisteravond bewezen door dit zware stuk een vertolking te geven, die respect afdwingt. Het toneelspel „Boefje", door J. v. d. Poll geschreven naar het bekende boek van de journalist M. J. Brusse staat of valt m.et de wijze, waarop de hoofdrol i.e. het boefje Jan Grovers wordt gespeeld. De jeugdige toneel speelster die wij gisteravond als „boefje" hebben gezien, heeft er voor gezorgd, dat het stuk niet ge vallen is. Deze jongedame heeft het gepresteerd om een rasecht straat schooiertje met al zijn brutaliteit en zijn nog zo echt kinderlijk kleine hartje, dat snakt naar begrip en liefde, op de planken te zetten. De grootste pluim verdient zij wel voor haar spel in de cel-scéne, waarin Jan zijn branie nog niet geheel kan en wil afleggen maar eigenlijk toch niet meer is dan een doodsbang kind, dat in zijn eenzaamheid tussen de kale celmuren zo verschrikkelijk naar zijn moeder en vader verlangt. Bij onze lof aan boefje willen wij echter niets te kort doen aan de prestaties van de vele andere speelsters en spelers. De moeilijke rol van mr. Halma, de meneer van Pro Juventute, werd zeer goed gespeeld en vooral knap von den wij de wijze, waarop het pleidooi voor de rechtbank werd voorgedra gen. Niet minder goed was moeder Grovers en bij deze figuur vonden wij vooral te prijzen, dat zij nimmer té lachwekkend en ook nimmer té dramatisch werd. Vader Grovers treedt in het stuk minder op de voor grond, terwijl hij toch in het hart van zijn zoontje zo'n belangrijke plaats inneemt. Een moeilijke rol, die goed gespeeld werd. Bij de vele kleine rollen, welke het stuk telt, mogen dan al geen bijzondere crea ties opgevallen zijn, het feit, dat geen der bijfiguren door een onjuiste of minder goede vertolking meer opviel dan in het geheel gewenst was, is m.i. al een groot compliment voor een amateurvereniging,.die een stuk speelt met zo'n uitgebreide bezetting. De regisseur komt voor zijn werk bij dit stuk zeker ook grote lof toe en evenzeer de mensen, die voor de toneelaankleding hebben gezorgd. Aanstaande zondag wordt de op voering herhaald. Kinderprijsvraag Middenstandsco mité. Bij de kinderprijsvraag van het Middenstandscomité is de eerste prijs toegevallen aan Tineke Meeu wenoord, Zeestraat 32, die de zo zeer begeerde autostep won. Een pop ver wierf Joke de Vries, Herenweg 146g en de derde prijs, een boek, ging naar Aok Duivenvoorden, Havendwarsstr. No. 2. Geboren: Petrus Jacobus Jo hannes z. v. J. A. L. J. Duivenvoor den en C. W. van den Berg. Adriana Maria Johanna d. v. A. L. Koelewijn en J. G. C. Duivenvoorden. Anto- nius Maria z. v. A. J. Slobbe en W. H. Wijsman. SASSENHEIM K.A.V. De zaal van de oude Post was gisterenavond eivol met leden van de plaatselijke K.A.V. Of het bezoek van St. Nicolaas of de inleiding van dr G. L. v. Raay over de pijnloze bevalling voor deze volle zaal zorgde is niet bekend. Vast staat dat allen met veel interesse hebben geluisterd naar het geen dr. v. Raay over het probleem van de pijnloze bevalling nad te vertellen. St. Nicolaas, vergezeld van z'n knecht, liet verschillende dames bij zich komen o.a. mevr de Zwart. Zij was het die het tweehonderdste lid aanbracht. Als dank hiervoor ont ving zij uit de handen van St. Nico laas een presentje. Het aantal leden is nu gestegen tot 229. Hiervan wa ren er gisterenavond zeker 175 aan wezig. Onder voorzitterschap van burge meester H. L. du Boeuff vergaderde gisteravond de gemeenteraad van Oegstgeest. Wegens ziekte van de ge meentesecretaris nam mr. D. C. van Krieken diens plaats in. De lange agenda werd in een vlot tempo af gewerkt Onder de ingekomen stuk ken was een verzoek van de woning bouwvereniging „Buitenlust" tot be schikbaarstelling van voorschotten voor de bouw van 60 woningen. Hier over zal door b. en w. pre-advies worden uitgebracht. Uitvoerig lichtte de voorzitter toe, waarom het col lege geen behoefte gevoelt aan een regeling voor vergoeding aan huur ders, die tengevolge van stedebouw- kundige maatregelen schade lijden. In enkele andere gemeenten komt die regeling neer op een tegemoet koming in de verhuiskosten. Dit was niet de bedoeling van de raad. Daar om kan beter steeds elk geval apart worden behandeld. Het voorstel van mr. J. G. Berg- meyer tot toekenning van vergoeding van de kosten van het psychotech nisch onderzoek van leerlingen aan de Hofdyckschool en aan de r.k. Jongensschool werd verworpen. De subsidie voor een adviseur voor het amateurtoneel werd niet toege kend, aangezien de enige overgeble ven toneelvereniging ter plaatse „de Lekespelers" geen gebruik maken van diensten van deze adviseur. Mevr. M. van der Bos-Buurman werd herbenoemd tot lid van de ge meentelijke commissie voor maat schappelijke zorg. Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer A. Hilgeman. De heer K. Veen had liever gezien, dat deze ambtenaar voor dit werk een kleine bezoldiging kreeg, omdat hij in deze functie onder de strafwet valt. Technisch blijkt dit echter niet mogelijk te zijn. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren J. W. v. Leeuwen, J. F. v. Veen, J. P. W. Scholz, F. W. Willemsen en A. T. Kraan. Het plan tot onteigening van enkele per- cele grond aan de Geversstraat, die eigendom zijn van de firma Gebr. Van den Ameele, werd definitief goedgekeurd. Op een vraag van de heer Veen deelde de voorzitter mee, dat hierdoor de deur voor verder overleg geopend is. De uitwegen van enkele landerijen die langs de Rijksweg liggen, zullen opgeheven worden. De pachters zul len hun gronden voortaan via de toe gangsweg naar de Rioolwaterzui vering kunnen bereiken. De nodige voorzieningen als het leggen van bruggetjes zullen worden getroffen. Oegstgeest zal in verband met de geldlening voor het te bouwen Dia conessenhuis garant staan voor een Op 1 bedrag van 39.125,—. De bejaardenzorg De gemeentelijke commissie voor maatschappelijke zorg had voor het lopend jaar om een subsidieverho ging van 8000 gevraagd; deze ver hoging werd toegestaan. Mevr. Smits-Witvliet vroeg zich alleen af, of het niet mogelijk was bejaarden onder te brengen in rust huizen in andere gemeenten. De rusthuizen in Oegstgeest zijn name lijk nogal duur. Ook vroeg zij of de commissie zich niet kan verzekeren tegen gevallen van debielen, epilep tici enz. Wethouder Den Ouden liet zien, dat in enkele gevallen al be jaarden in andere gemeenten waren geplaatst. De premie voor de bedoel de verzekering zou waarschijnlijk wel te hoog zijn. Ondanks haar kri tiek wilde mevr. Smits-Witvliet toch haar grote waardering uitspreken voor het werk dat door de commis sie wordt gedaan. De heer Veen had, met nog enkele raadsleden, zeer ernstige bezwaren tegen de voorgestelde overbrenging van oude mensen uit de gemeente, waar ze jaren hebben geleefd. De mensen moeten zoveel mogelijk in hun oude gemeente blijven. In zijn somberste verbeelding zag hij al, dat enkele gemeenten zich zouden asso ciëren om tot het inrichten van een verbanningsoord, een ghetto voor ouden van dagen te komen. Tegen deze scheve voorstelling van haar woorden protesteerde mevr. Smit- Witvliet scherp. Uitbreiding noodschoot Enkele raadsleden konden zich niet direct verenigen met het voor stel om de openbare' noodschool met twee lokalen uit te breiden. Dat in de openbare school aan de Terwee- weg geen plaats meer is, maakte de wethouder van onderwijs aan de heer Van Oosterom duidelijk door te wijzen op het aantal leerlingen, dat 268 bedraagt waarvoor 7 leerkrach ten nodig zijn. De zeven lokalen zijn dus bezet. Mr. Slingenberg had ernstige be zwaren tegen de overbrenging van de kleuterklas aan de Warmonder- weg naar de Rhijngeesterstraatweg. Het wordt de ouders op deze manier wel zeer moeilijk gemaakt. Zij moe ten hun kinderen nu naar een uit hoek van de gemeente brengen. In dit verband wees wethouder Simon Thomas op de slechte huisvesting aan de Warmonderweg, die de in- spectrice, die er voorzichtigheidshal ve nooit kwam, beslist af zou moeten keuren. Een voordeel is ook, dat de hoofdleidster haar twee klassen bij elkaar krijgt. Toch achtte de heer Kerkhoff de strikte noodzaak van het plan niet bewezen. Hij vroeg zich af, hoe de zaak gefinancierd moest worden. De wethouder merkte dat het plan staat of valt met de financiële toestand. B. en w. hebben zich voor de scholenbouw in het al gemeen gewend tot de minister. De raad keurde het plan met 9 tegen 6 stemmen goed. Onder de kapitaalswerken in de gemeente die op last van Gedepu teerde Staten niet uitgevoerd mogen worden, zijn er vele die de vernieu wing van wegen en straten betref fen. De burgemeester verklaarde na drukkelijk, dat er alleen maar voor het hoogst noodzakelijke onderhoud zorggedragen kan worden. De Broekweg en de Rhijnhofweg zullen in verband met enkele vrij gekomen gelden verbeterd worden. Ook zal er een centrale opslagplaats voor gemeentematerialen aan Poelgeesterweg komen. Nadat enkele huur- en pachtover eenkomsten waren goedgekeurd en de exploitatie vergoedingen over het jaar 1956 voor de scholen waren vastgesteld, ging men over tot de rondvraag. Mr Slingenberg sprak er zijn ver wondering over uit, dat bij de ope ning van het eerste huis van het Be jaardencentrum de raad niet was uitgenodigd. Verder vroeg hij, hoe het stond met de verhuring en het inschrijfgeld voor de bewoners. De heer Van Weizen gaf hierop een bre de toelichting. Het had wel in de be doeling gelegen de raad uit te no digen, maar in verband met het gro te aantal genodigden en de beschik bare ruimte had het Stichtingsbestuur gemeend alleen de commissie van toezicht te vragen, waardoor dus ook de gemeenteraad was erkend. Hij hoopte, dat de raad bij een volgende gelegenheid wel aanwezig kon zijn. In deze en de komende maand zullen 25 woningen worden verhuurd voor de woningen aan de Piet Heinlaan, die tegen maart klaar komen, hebben zich nog enkele belangstellenden ge meld. Het heffen van inschrijfgeld bleek in de praktijk een onmogelijk heid, maar wel voldoen de huurders de gevraagde bijdrage bij de onder tekening van het huurcontract De heren, Blansjaar en Van Ma meren wezen op de gevaarlijke bocht aan de Rijnsburgerweg, waar deze week een ongeluk was gebeurd. De verlichting is niet best en vele auto's rijden over het fietspad. De heer Veen vroeg of er bij de Deutzstraat alles wat nu reeds weg kan ook weggebroken zal worden. Tenslotte sprak de heer v. d. Voort zijn waardering uit over de goede bestrijding van de gladheid in de af gelopen week door de gemeente werken. De burgemeester sloot deze laat ste vergadering van het jaar. waar bij hij allen een gezegend Kerstfeest en veel heil en zegen bij de jaarwis seling toewenste. Nadat St. Nicolaas was vertrokken bleven de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen tot besluit van deze avond. K.A.B.-ontwikkeIingsavond De tweede ontwikkelingsavond van de K.A.B. was niet zon groot succes als de eerste. Allereerst waren er slechts een 14-tal leden en verder was de spreker voor deze avond, de heer Jaarsveld, verhinderd. De voor zitter de heer Kortekaas hield daar om en inleiding over het onderwerp waarover de spreker was aangezocht. ,De sociale verzorging". Airt-reerst gaf de heer Kortekaas een overzicht van het ontstaan en de geschiedenis der Soc. Verz. wetten. Om daarna een opgave te verstrekken van de verschillende wetten die tot stand zijn gekomen of in de toekomst zul len komen. Hieruit blijkt wel dat men is verzekerd van de wieg tot het graf. Na de inleiding ontstond een leerzame discussie al dan niet aangevuld met praktijk gevallen van de aanwezigen. VALKENBURG Aanbesteding start en rolbanen vliegkamp. De Genie Breestraat 72 te Leiden heeft openbaar aanbe steed: het eenjarig onderhoud van start en rolbanen van het Marine vliegkamp Valkenburg. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: G. Schreurs en Zn. te Diemen, 54.400; N. V. Holl. Beton Mij te 's Graverrhage 54.400; M. v. d. Bent en Zn. Wassenaar ƒ48.400; B. J. Ver meulen te Beesd ƒ47.600; C. A. Lan- geveld te Alphen a. d. Rijn ƒ47.400; N. V. J. L. Hoeben en Co. te Amster dam 47.200; fa. Wed. H. v. Driel te Koudekerk a. d. Rijn ƒ46.800; Van Doorns Aann. Bedr. te 's-Graven- hage ƒ44.500; J. Haasnoot te Kat wijk ƒ44.191; N. V. N.B.M. te Zaan dam ƒ44.000; J. Guit en Zn. te Kat wijk aan Zee ƒ42.150; C. V. Proper te Oegstgeest ƒ41.800; fa. J. Stam, Voorschoten ƒ39.800; C. J. Kiebert, Sassenheim 38.400; C. JJ. Strijk te Oegstgeest 38.360; J. M. Samson te Oegstgeest 37.760. De gunning is aangehouden. WASSENAAR Wit Gele Kruis herdacht zesde lus trum. Gisteravond is ter gelegen heid-van het 30-jarig bestaan van de afdeling Wassenaar van het Wit Gele Kruis in het verenigingsgebouw een toneelavond verzorgd door de r.k. to neelvereniging „De Vriendschap", die onder regie van Ben van Hest het stuk „Landhuis aan de grens" op voerde. De voorzitter van het Wit Ge le Kruis, Drs W. S. Lubsen verwel komde in een inleidend woord in het bijzonder wethouder Th. J. M. Rees van den Ende, die het gemeentebe stuur vertegenwoordigde; de be schermheer, burgemeester van Wijn bergen was verhinderd. De voorzitter dankte De Vriend schap voor haar medewerking aan deze avond. De penningmeester van de afdeling, de heer J. W. A. M. Ey- senck gaf daarna een kort overzicht van de financiële positie van de af deling. Het kost het bestuur voortdu rend grote inspanning, om het werk van de katholieke gezondheidszorg in Wassenaar op een behoorlijk peil gaande te houden. Dat dit tot nu toe gelukt is, is o.m. te danken aan een in 1953 uitgeschreven obligatielening, een betere subsidieregeling en een contributieverhoging. Een beroep op de leden om ter gelegenheid van het zesde lustrum een bijdrage te storten in het jubileumfond:; heeft bij velen weerklank gevonden. Op de leden die nog niet reageerden, zal alsnog een beroep worden gedaan. De aanwezigen vermaakten zich daarna met een even geheimzinnige als vrolijke geschiedenis in een afge legen landhuis, die door De Vriend schap vlot over het voetlicht werd ge bracht. Kerstfeest voor kinderen van St. Antoniushuis. Dat goede buren be ter zijn dan verre vrienden hebben gisteren de ongeveer honderd kinde ren, die in het St Antoniushuis aan de Laan van Oud Jlingendael in Was senaar verblijven opnieuw ondervon den. Evenals in voi ge jaren werden de kinderen door hun buren leden van een Amerikaans marine-detache ment verrast met een gezellig Kerstfeest. Om twee uur werden de kinderen in het huis van de Amerika nen ontvangen. Daar stond een film projector gereed om de jongens en meisjes enige tijd aangenaam bezig te houden met grappige tekenfilms. Hoogtepunt van het programma was de komst van de Kerstman die plaats nam onder de kleurig versier de kerstboom en voor ieder kind, be halve een vriendelijk woord, ook een cadeau meegebracht had, een prach tig stuk speelgoed en bovendien een zak met fruit en snoeperij. De Ame rikaanse mariniers toonden zich goe de gastheren; zij deden alle moeite om het de kinderen naar de zin te maken. Een prettiger beloning dan al die blijde kindergezichtjes konden zij zich niet wensen. Rector Vester sprak op Oogstdank- feest. Gisteren heeft de Wassenaar- se afdeling van de LTB het jaarlijkse oogstdankfeest gevierd. In de paro chiekerk van St. Toseph droeg pastoor W. Q. Versteegen met assistentie een plechtige H. Mis op. Bij de offerande droegen leden van de LTJ cn van de LTM de offergaven in natura naar het altaar. Na de H. Mis was er voor de leden en hun dames een ontbijt in Sion. De voorzitter van de LTB afdeling, de heer P. Th. Westgeest sprak in een inleidend woord over de betekenis van de oogstdankdag. Ook al is de oogst in de land- en tuinbouwbedrij ven financieel niet even gunstig, toch past elke LTB-er dankbaarheid jegens God voor de vruchten der aarde, die ir. het afgelopen jaar weer genoten mochten worden. Na het ontbijt hield rector L. Ves ter, geestelijk adviseur van de kring Leiden van de LTB, een toespraak over „Nieuwe mensen, nieuwe tijden". Zijn woorden over de spanningen tus sen de oudere en de jongere genera tie in de agrarische stand, werden met grote interesse beluisterd. Rector Vester zeide, dat er in deze tijd hartstochtelijk gezocht wordt naar nieuwe waarden en naar her waardering van oude waarden. De grote vraag is, of de ouderen in dit zoeken wel voldoende meegaan. Spr. noemde een aantal oorzaken voor het ontstaan van spanningen tus sen ouderen en jongeren: de veran derde tijdsomstandigheden, het door breken van de geslotenheid van het dorp en van de boerenstand, het bin nendringen van de wereld in de ge zinnen, enzovoorts. De belangstellingssfeer van de jon geren is geheel anders geworden en als de ouderen geen interesse tonen in wat de jongeren bezighoudt, dan is bij die jongeren een gevoel van eenzaamheid en een vlucht uit het gezin het gevolg. Rector Vester riep zijn toehoorders op, allerlei zaken openhartig met de oudere kinderen te bespreken cn te trachten zich in te leven in de be langstellingssfeer van de jongere ge neratie. Zilvermeeuwen behaalden diplo ma's. 21 Leden van de r.-k. zwem vereniging „De Zilvermeeuwen" heb ben het zwemdiploma C behaald en 8 leden het D-diploma. Voor het D-diploma slaagden de heren B. van Horn, H. Bunnik, J. v. d. Zwet, W. van Vliet en W. Teeling en de dames R. de Kousemaeker en N. van der Plas. Het C-diploma behaal den Annelies Smeets, Hettie Smeets, Marijke v. d. Erve, Nellie Knijnen- burg, Carla v. d. Berghen, Jeanne Bakker, Corrie v. d. Willik, Elisabeth Sutorius, Marie José Kimmai., Moni ca Buys, C. M. Knijnenburg, Luc Zumpolle, Ton van Velzen, Chiel Zumpolle, Jan Zonneveld, Ton Wil denberg, B. van Venrooy, L. Kom pier, J. Jongma en P. Sutorius. liist 4e klas 537ste STAATSLOTERIJ HOGE PRIJZEN ƒ2000 1:2200 21853 1500 6448 12004 1000 4808 13604 f 100 3251 5234 <4 45 iv«9 1 10399 .18893 18907 200 10IU 1294 2030 2329 3190 3212 3425 3577 45. - 4915 4974 11827b1228Bai4«irh'15VuFifjm I2MM 1^430 10439 10849 11349 117-2 U739 11748 11827 12286 14960 13158 15452 15531 16520 17383 17912 18490 18591 18767 19067 19075 PRIJZEN VAN 80.— 1046 102 103 166 185 301 3G4 372 422 428 465 596 610 637 651 710 860 903 919 2016 034 420 483 531 545 555 703 993 994 3214 36-. 444 457 586 608 701 706 4015 081 163 291 305 319 363 430 5159 165 236 289 537 639 685 740 773 811 850 950 0132 193 461 523 548 625 727 946 969 7019 025 089 158 175 266 377 640 652 771 8104 119 201 246 275 392 433 446 582 720 861 870 871 944 9116 118 317 404 476 522 590 696 793 797 818 855 10058 180 415 500 580 602 940 990 11050 301 306 358 397 600 618 619 690 816 S42 913 916 954 976 12050 107 267 296 392 447 59b 643 657 685 817 870 881 961 13246 252 286 296 435 493 497 552 572 719 14012 033 140 299 384 397 410 453 476 569 629 644 666 707 931 15282 292 352 426 480 628 629 679 701 10135 214 483 524 564 667 702 727 784 947 17075 212 224 415 429 430 4.87 498 507 751 873 924 20011 056 144 171 208 402 472 487 535 544 605 635 698 735 866 873 915 937 21012 025 164 395 454 471 493 780 838 NIETEN 1001 006 036 082 083 108 116 13-1 139 148 leio OtiC O.I-7 O-Jï.- O,--, o—nmr. An,. A-Z 192 266 305 307 336 367 378 3T9 426 459 504 518 550 570 578 581 607 614 625 680 719 763 772 782 837 872 958 971 978 2048 056 057 073 090 117 143 144 171 214 231 250 258 314 315 351 356 376 415 416 425 458 495 569 579 581 628 653 664 678 691 693 705 711 713 730 740" 756 763 779 827 .835 847 865 868 908 921 953 967 985 3018 073 077 108 111 126 178 193 216 252 26S 269 321 333 336 375 383 387 422 441 443 449 468 520 556 575 657 660 675 689 698 716 743 757 773 784 786 801 855 866 910 952 961 «042 061 063 065 102 133 134 159 161 186 223 231 284 306 325 336 373 390 402 450 479 513 551 553 622 650 652 711 768 788 791 806 825 829 863 866 893 896 950 5010 074 108 111 125 140 153 190 253 255 262 271 304 306 327 333 368 392 397 426 434 453 464 485 497 516 552 567 582 608 664 666 714 739 747 789 193 829 851 856 862 875 921 931 932 944 981 982 984 6018 022 030 041 072 157 165 182 246 257 267 285 340 368 415 424 425 475 509 525 545 558 56U 614 634 636 699 713 737 769 772 819 836 840 884 893 908 919 990 992 7033 047 048 079 087 097 111 115 117 120 148 149 185 198 201 234 276 805 319 325 334 336 43-1 435 438 473 541 543 545 5-18 567 580 585 591 610 623 633 636 693 i 719 734 829 850 873 S95 900 965 8023 028 031 041 100 160 183 184 190 255 262 313 322 331 334 390 395 397 400 429 469 548 567 590 591 740 743 751 773 774 817 831 838 859 890 901 911 931 969 970 90O5 009 010 020 021 050 097 140 154 179 194 197 203 229 237 240 319 330 347 384 414 463 495 496 541 591 608 709 715 767 I 775 850 856 870 881 921 938 I 10003 004 017 075 102 138 185 192 226 268 282 293 312 337 362 382 388 397 426 470 483 506 518 529 549 607 610 658 700 711 443 457 493 498 528 529 534 555 563 581 615 626 629 635 674 750 754 783 811 314 818 846 873 897 905 918 998 12012 019 033 122 124 137 173 184 192 235 240 265 266 282 291 32o 351 366 375 385 393 475 478 488 541 560 578 587 590 598 612 627 638 656 666 694 701 703 704 864 873 875 876 879 J05 929 96U 975 13041 046 052 053 064 081 086 108 112 116 168 221 275 277 282 332 392 412 442 477 565 595 600 683 701 703 720 763 802 806 812 818 857 866 888 901 925 934 958 976 14023 027 074 089 103 112 159 160 162 186 236 263 275 280 286 315 343 428 457 480 503 509 518 549 550 600 619 686 733 740 778 781 817 863 S74 896 921 93S 15007 028 057 120 127 148 154 172 183 193 197 206 236 256 259 276 278 312 338 348 363 466 483 489 520 526 533 581 593 622 660 664 682 707 720 754 892 920 996 16034 058 088 182 286 293 316 332 334 354 358 361 366 380 385 394 407 444 457 471 480 482 489 506 562 589 695 700 73U 825 830 843 892 909 927 930 933 17054 089 108 110 112 117 144 145 175 210 221 239 255 256 308 349 382 385 392 410 447 455 457 496 531 537 550 609 625 657 676 716 783 800 835 863 885 896 907 944 952 18025 047 130 152 206 311 332 343 «15 «30 457 509 512 530 546 612 626 674 678 718 760 766 S63 865 874 888 919 932 935 911 943 952 970 1903# 042 046 143 173 176 177 181 208 209 216 223 238 258 270 272 277 307 319 337 342 375 377 379 445 469 475 497 536 612 632 654 670 725 739 748 76S 786 808 841 844 845 852 870 919 933 971 981 985 0032 043 055 066 120 162 174 181 204 225 242 282 320 323 372 373 393 404 490 497 500 515 529 541 561 566 588 596 601 610 641 642 669 687 716 739 745 772 773 777 780 790 796 799 812 842 851 903 920 942 954 956 961 973 745 749 757 785 807 816 874 904 926 950 21019 117 141 147 152 188 201 211 225 243 293 303 3-16 374 434 453 478 504 524 547 586 607 646 660 681 733 754 755 789 807 810 811 848 851 866 SU 920 934 983

Leidse Courant | 1957 | | pagina 19