DUINSTREEK Veertig-jarig jubileum bij de N.S. te Leiden GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 31 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De heer P. Kooyman, seinhuis wachter te Leiden, is hedenmorgen gehuldigd naar aanleiding van het feit dat hij veertig jaar in dienst is van de Nederlandse Spoorwegen. Gisteren hebben wij reeds over dit jubileum geschreven. Vanmorgen was het in het huis aan de Da Costa- straat een komen en gaan van vrien den en relaties. Omstreeks elf uur werd in de belangstelling een hoog tepunt bereikt. Een deputatie van de N.S. te Leiden n.l. bracht een bezoek om de jubilaris op toepasselijke wij ze toe te spreken. Eerste spreker was de stationschef te Leiden, de heer A. W. Swier, die opmerkte, dat het geen prestatie is veertig jaar vol te maken, maar wel een prestatie dit op vooi*beeldige wijze te doen. Kalm eh deskundig heeft de heer Kooyman zijn werk gedaan. Men kon altijd op zijn medewerking rekenen en men kon ook rekenen op zijn betrouw baarheid en dat is voor een seinhuis- wachter van groot belang. Hij over handigde de gebruikelijke gratifica tie, de uitnodiging van de N.S. voor een ljuldigingsbijeenkomst van jubi larissen en als geschenk van dé col- legafs^'een vulpenhouder. Namen» de rangeerders voerde de heer JE. d' Haan het woord, waarna nog ge sproken werd door de heer J. L. W. Lut, adj. commies van wie men van morgen op het station afscheid heeft genomen, de voorman-rangeerder de heer Knol en de treindienstleider de heer B. M. van Kuyk. Voor mevrouw Kooyman waren, er bloemen. De jubilaris sprak tot slot dank woorden, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Leidse Agenda DONDERDAG, 2 JANUARI. LJA Kerstboomverbranding. Ter reinen Schuttersveld en Kanaalweg. Kwart voor acht nam. VRIJDAG, 3 JANUARI Nederlands Madrigaalkoor. Nieuw jaarsconcert. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Kamer van Koophandel „Rijnland" Nieuwjaarsvergadering. Grote pers. Lakenhal, half vier nam. Alma Materkinderkoor. Kinder mis ter ere van Jeanne d'Arc. Harte- brug kerk, 9.30 uur v.m. ZATERDAG, 4 JANUARI St. Adelbertvereniging. Drieko ningenfeest. Aula St. Bonaventura- lyceum, Mariënpoelstraat, half né gen nam. Filmdienst Endegeest. „De fami lie Moordslee", recreatiezaal Nieuwe gebouw, 7 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie- (v. d. Werffpark 1). Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op Werkdagen van 10—12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Boerhaavezalen (Vrouwenkerk- Steeg 12): Tentoonstelling van teke ningen, de School voor esthetische vorming. Werkdagen 25 en 79 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1953). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Foto's van Erich Salomon. Werk dagen van 25 uur (t.m. 18 jan.). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herding en Blanken. Ho- gewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Op 1 januari (Nieuwjaarsdag) is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend apotheek Reyst. BIOSCOPEN. Be films in de week van 27 dec. tot 3 jan. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De fatale brug", 14 jaar. -Lido: „Casino de Paris", alle leef- i tijden. "Luxor: „Geen gehoor op kantoor", alle leeftijden, frianon: „Tarzan en de verloren Sa- fari", 14 jaar. Rex: ..De zoon van Robin Hood", 14 jaar. Bij de foto: de stationschef de heer Swier wenst de jubilaris geluk. AFSCHEID VAN N.S. Vanmorgen heeft de heer J. L. W. Lut, adj. commies op het station te Leiden, na 38 jaar met pensioen af scheid genomen van de Nederlandse Spoorwegen. Hij werd op het kan toor van de Stationschef hartelijk toegesproken door de stationschef de heer A. W. Swier, die de ver diensten van de heer Lut memoreer de. Hij was een rustige, betrouwbare werker. Felicitaties werden ook uit gesproken door de oudste collega van de heer Lut, de heer B. M. van Kuyk en zijn naaste medewerker, de heer P. M. de Joode, eveneens adj. commies aan de Spoorwegen. Voor dit afscheid bestond grote be langstelling. Burgerlijke Stand Geboren: Clara Wilhelmina d. v. G. P. de Röo en A. J. Marks. Ingrid Eli sabeth Wilhelmina d. v. H. Spüijman én E. W. Bink. Peter Jöhannes z. v. J. de Mooy en A. B. Zweers. Maria Catharina d. v. J. I. Wolfs en A. Se- lier. Johan Bernard z. v. F. T. de Swijger en W. Diersman. Janneke d. v. C. Noort en J. Tijsterman. Herman z. v. J. A. N. de Ceeuw en M. J. Pel- likaan. Maartje d. v. L. de Jong en G. Hollander. Frederikus z. v. F. Kamphues en J. M. Bij. Jacobus Theodorus Adrianus z. v. C. A. J. Koeleman en G. Hoogendijk. Simon Adriaan Willem z. van A. Janse en J. van Rijn. Eddy Theodorus Johan nes z. v. N. van Leeuwen en F. A. M. Uljee. René z. v. J. J. Wansink en W. J. Teunissen. Martien Johannes v. H. Vlieland en W. van Leeuwen. Elly d. v. L. Briër en M. Tegelaar. Elbert z. v. C. J. Raaphort en E. Renzen- brink. Antonius Johannes Petrus z. v. J. A. C. Rodoe en S. H. E. Feeburg. Thomas Johannes z. v. T. van den Eijnden en T. M. van Vliet. Overleden: W. F. Brands 79 j. man. W. H. M. Bake,-19 j. weduwe v.: W. E. Bernelot Moens. P. van den Bosch, 95 j. J. Heemskerk 79 j. man. P. Hof- kes 77 j. man. W. de Mooij 61 j. echt genote v.: A. van der Pluijm. J. Zaal berg 70 j. man. P. N. G. van Tol, 84 j. man Gehuwd: A van der Spek en W. A. Staffeleu. T. P. Smit en A. C. Ver meulen. J. M. J. Visser en J. F. Phi- lippo. T. Mooten en G. Pelt. H. B. M. Kraaijvanger en W. E. M. Padberg. E. Jager en A. van Komen. gem. aankondiging INZAMELING HUISVUIL. Op Nieuwjaarsdag zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers op de openbare straat te plaat- n. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op woens dag worden bediend, zal nu plaats vinden op donderdag 2 januari 1958, ook in de namiddag. Tevens wordt onder de aandacht van de ingezetenen gebracht, dat de ophaaldienst met ingang van januari 1958 aanvahgt des voormiddags 7.30 uur. De Directeur Gem. Reimgings- en Ontsmettingsdienst. POLITIEK IN MINIATUUR. Vechten is voor jongens een gelief de tijdpassering. In menig jongens hart smeult heimelijk de droom, ééns een groot veldheer te zijn. Zo'n droom kan in vervulling gaan. Ook Nederlands grootste admiraal groei de aanvankelijk tot wanhoop van zijn ouders en de buurtbewoners op voor galg en rad. En per slot van reke ning moet iedereen toch klein begin nen? Dat was misschien wel de overwe ging var een raddraaier die gister middag langs de Oude Singel en in de Grevenstraat zijn troepen mobili seerde voor een veldtocht tegen „die van de Langegracht". De laatsten hadden het dreigend gevaar zien na deren en er werd alarm geslagen. Na een geforceerde opmars kwamen de beide legermachten in de Lange Zandstraat tot een eerste contact. Ze botsten op elkaar dat het vonkte. Een regen van stok- en vuistslagen daal de neer op de harde jongenskoppen en jouwend en schreeuwend golfde de vechtende kluwen heen en weer door de straat. Tot opeens mis schien was een klap te hard aange komen een tweetal over de grond rolde en elk de ander de eer van een aframmeling niet leek te gunnen. Zo verwoed ging het er aan toe, dat de andere vechtersbazen er stil bij werden. Een huismoeder uit de straat meende de vechtenden te moeten scheiden en mikte twee emmers water over het rollende duo. Het effect was groter dan ze ge. dacht had: de twee vergaten hun twist eensgezind, bijgestaan door de beide gevechtsgroepen, keerden ze zich tegen de interventie. De goed willende dame raakte deerlijk in het nauw. Toen vonden ook andere buur vrouwen het welletjes. Ze haalden bezems en zwabbers uit hun arsenaal en rukten op in dichte gelederen. Het is niet de eerste keer dat hele legers het moeten afleggen tegen vrouwen- woede en ook de verenigde legers van Oude Vest en Lange Gracht moesten de aftocht blazen voor de dreiging van deze „grote" mogend heid. Treffend kleinbeèld van de wereld politiek. K.V.P.-vergadering. Op 14 januari houdt de K.V.P. af deling Leiden in de Jacobazaal van de Burcht een vergadering, waarin candidaten voor de gemeenteraad worden gesteld. DE VRIENDENCLUB Tentoonstelling op zaterdag en zondag 4 en 5 februari in het club gebouw van de speeltuinvereniging „Oosterkwartier", einde Borneostr. Geopend zaterdag van 1922 uur en zondag van 1017 uur. POSTDU1VENNIEUW S COLUMBA (LEIDEN) EN DE ZWALUW (VOORSCHOTEN). Evenals vorig jaar organiseren Columba (Leiden) en de Zwaluw (Voorschoten) een gecombineerde tentoonstelling op zaterdag en zon- 4 en 5 januari a.s. in een der zalen van „Het Wapen van Voor schoten" (Deurloo), Voorstraat 16 in Voorschoten. Keurmeesters zijn de heren A. C. Beguin, Gorinchem en A. J. Buyt, Rotterdam. Reeds wer den meer dan 300 vogels ingeschre ven, zodat ook nu op een grote show gerekend kan worden. Ook zal de .,Helap" wisselbeker wederom in 't middelpunt der belangstelling staan. Zoals bekend zendt iedere deelne mer vier duiven voor de zgn. hok- tentoonstelling in. De vereniging die het hoogst gemiddelde met deze „hokken" betaald, is voor één jaar houder van deze beker. Mocht het de Zwaluw gelukken ook dit jaar te winnen, dan is zij definitief winnaar van de genoemde beker. HILLEG0M Vier-dorpen-toernooi. Evenals de vorige jaren zal wederom het „Vier-dorpen tournooi" worden geor ganiseerd. In de plaats van Lisse, dat niet voldoende spelers ter beschik king had, zal de damclub uit Noord- wijk meedoen. Het gaat wederom om het in bezit hebben van de fraaie Nieuwe Haarlemse Courantbeker. De bekerhoudster, de damclub Sassen- heim zal dus moeten vechten om haar behoud tegen de damclub Hillegom, St. Bavo, te Heemstede en Noordwijk. De eerste wedstrijd is vastgesteld op maandag 6 januarie tussen Noord- wijk en Hillegom. Op 14 januari Sas- senheimSt. Bavo. Ter aanmoediging is er ook een mooie 2e prijs beschik baar gesteld. In dit toernooi is de deelname van een nieuwe club inter- ressant en een nieuwe sfeer geko men. Geb.: S. van Klaveren en M. Deij z; J. J. Kok en M. M. Bakker d; H. Weijers en M. J. Raaphorst d; H. van Dorp en R. C. Jansen d. Getr.: H. H. van Heurman en M. C. G. Sistermans; C. J. J. Winterink en C. de Vries. Th. J. H. Otte en W. Chr. M. Damen; B. W. Vos en J. M. Th. Flux; A. J. Duivenvoorden en H. M. A. van Dijk; Th. J. Schuit en M. A. P. C. van der Wiel. GEVESTIGD C. W. Horikx en fam., opzichter Ned. Spoorwegen. Witte Rozenstraat 18; J. H. M. Wösten en fam., koopman, Plant soen 97; A. Hagedoorn en fam., mili tair K.M., Bernhardkade 17a; C. Hoog straten. uitvoerder. Pasteurstraat 21a; L. Keiman, kok, Raamsteeg 2; W. Gijs man geb. Struijs, Magd. Moonsstraat 27a; K. H. Lie. Merelstraat 23; G. W. E. van der Neut. hulp in de huishouding, P. de la Courtstraat 49; B. Landheer, Colenbranderstraat 10; M, Angevare, dienstbode. Mezenstraat 2; L. Siebum, hulp in de huishouding. Hoge Rijndijk 10; A. van Ek, verpleegster. Stevenshof 4; M. de Haas, huishoudster, Lange Mare 64; P. Gans. kantoorbediende. Room- burgerweg 7; M. H. Bockhoff. kantoor bediende, Frans van Mierisstraat 19a; P. van der Leeuw geb. De Vries, Meer burgerkade 26. VERTROKKEN J. E. Dinger en fam., van Zoeter- woudseweg 5 naar Oegstgeest, Hofdijck 13; J. Roosendaal en fam., van Coorn- hertstraat 12 naar Haarlem, Vergierde- weg 91; A. C. van Kampen en fam., van Appelstraat 10 naar Voorschoten, Molenlaan 17; F. Almekinders en fam., van Jan van Goijenkade 29 naar Rhe- nen (U.), Bruine Engseweg 44; L. J. de Graaf en fam., van a.b.. Haarlemmer vaart naar Rotterdam, a.b. Linker Rot- tekade; M. A Hoogenboom, van Plant soen 23 naar Woubrugge, Boskade 12; H. van Laar, van Roodenburgerstraat 41 naar Leiderdorp, Groenendijkstr. 6; A. Postma geb. Filippo, van Roemer Visscherstraat 41 naar Valkenburg Z.-H., Boonrak 26; J. M. Welcker, van Rijns- burgerweg 16 naar Oegstgeest, Wilhel minapark 9; J. H. M. Rakers, van Rijns- burgerweg 10 naar Zwijndrecht, Ring dijk 470; J. H. Banda, van Boerhaave- laan 21 naar Den Haag. Gooilaan 12 III; W. J. F. B. Boerrigter, van Warmonder- weg 51 naar Oegstgeest, Karei Door manlaan 1; A. A. de Jeu. van Lange Mare 63 naar Alkemade, Kerkstr. 117; H. Hoogervorst, van a.b. Langegracht naar Voorschoten, a.b. nabij Molenlaan tegenover 248; J. Gressie, van Waard- gracht 185 naar Zoeterwoude, Korte Miening 3; C. Brandt, van Bronkhorst- straat 29 naar Geleen, Lindenheuvel 220; H. T. Kingma, van Herensteeg 41 naar Het Bildt (Fr.). Westhoek 514; A. Verbeek van Maurik geb. Duffels, van Rijndijkstraat 65 naar Utrecht, Ter- natestraat 6;; J. D. van Popering, van Rijnsburgerweg 10 naar Den Haag, Monsterseweg 93; R, J. M. A. Schim- mclpenninck (graaf), van Houtlaan 50 naar Vianen, Voorstraat 86; H. Blom, van Prins Hendrikstraat 1 naar Kat wijk. Wasscnaarseweg 75; .C. H. van Sluijs, van Noordeinde 2a naar Rotter dam, Mathenesserlaan 481b; E. A. Gijs man, van Hogewoerd 125 naar Heem stede, Beethovenlaan 41; P. J. Millaard, van Hoge Rijndijk 72 naar China; J. M. Vreeken, van Meidoornstraat 14 naar Wassenaar. Havenstraat 17; M. Smit, van Meidoornstraat 57 naar Noordwij- kerhout, Dr. Schaepmanlaan 23; J. Elands, van Rijnsburgerweg 124 naar Renkum, Bram Streeflandweg 36; A J. Link, van Javastraat 70 naar Voor schoten, J. P. Coenradstraat 19; C. van der Meij. van Lusthoflaan 3c naar Was senaar, Havenstraat 17; P. Smit, van Mauritsstraat 21 naar Katwijk, Buiten sluisstraat 13; T. van der Schilden, van Burggravenlaan 113 naar Zuid-Afrika. Over!.: M. C. Vlotman, wed. van J. de Vreugd, vr. 69 jaar. B. Andriga, wed. van C. H. Hogervorst, vr. 83 jaar; H. M. Krook, echtg. van W. J, Speller, vr. 76 jr. lisse V.V.V.-Lisse had een gunstig jaar De teruggang in het Westeuropese vreemdelingenverkeer heeft in de Bollenstreek slechts een verschui ving van het buitenlandse toeristen bezoek doen zien. Terwijl n.l. het aantal Duitse, Franse en Engel se gasten vermeerderde, liep het aantal Amerikaanse, Belgische en Zweedse gasten terug. In totaal is het vreemdelingenbezoek gestegen, aldns lezen we in het jaarverslag van de V.V.V.-Lisse. De Nationale Bloemententoonstel ling „Keukenhof" telde een record aantal bezoekers (580.000) en ook „Kasteel Keukenhof" trok zeer veel belangstelling. Het onderzoek heeft uitgewezen, Jat „de bollentijd" voor binnen- en buitenlands bezoek zeer gunstig was. Op sommige dagen was de toeris- tenstroom zelfs zo groot, dat men geneigd was, zich af te vragen of het wel zin had, propaganda te ma ken als men de toeristenstroom toch niet aankon. Daarom heeft men met genoegen kunnen constateren, dat het werk van de „Commissie V.V.V.'s Bollen streek" gevormd door de V.V.V.'s van Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voor hout en Warmond niet zonder re sultaten 'is gebleven. De toeristische belangen van de Bollenstreek zijn met deze samen werking ten zeerste gebaat. Buiten het drukwerk werden op het secretariaat ruim 700 ingekomen poststukken genoteerd, waarvan 142 uit het buitenland, terwijl door het secretariaat bijna 1900 brieven en circulaires werden verzonden. Er werden in „de Bollentijd" bijna 2000 mondelinge en telefonische inlich tingen verstrekt, waarvan meer dan 60% aan buitenlanders, terwijl men kans zag om alleen tijdens het Paas weekeinde 300 gasten onder dak te brengen. Bij propaganda en voorlichting heeft het V.V.V. een ruim gebruik gemaakt van gekleurde folders, weg wijzers en hotellijstjes. Het bestuur van V.V.V. spreekt zijn grote waardering en dank uit over de medewerking van particu lieren, die voor het parkeren van de honderden auto's bun erven en ter reinen langs de route van het corso ter beschikking stelden. Er waren in het afgelopen actie jaar successen, maar ook tegenval lers en moeilijkheden. Zij zijn bij het opmaken van het werkprogram ma voor 1958 een stimulans geweest voor het bestuur, dat dankbaar ge bruik heeft gemaakt van de erva ringen bij het ontwerpen van de nieuwe acties. Het spreekt vanzelf dat bij het ten uitvoer brengen van die plannen de financiën een grote rol spelen. Dank zij een zakelijk en wel- overwogen beleid kon de ex ploitatie-rekening 1957 met een eind bedrag van 7.578,62 afgesloten worden met een bescheiden saldo zodat de V.V.V. te Lisse het nieuwe jaar zonder tekorten kan ingaan. KATWIJK IN MEMORIAM P. HOFKES Te Leiden is op 77-jarige leeftijd overleden de heer P. Hofkes, in Kat wijk een algemeen bekende persoon lijkheid. De heer Hofkes werd op 9 februari 1880 te Leiden geboren en i was van maart 1926 tot maart 1946 in I Katwijk werkzaam als haltechef bij Noord-Zuid-Hollandse Vervoer1 Maatschappij. Hij was drager van de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De ter aardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op a,s. donderdagmorgen 2 januari op de al gemene begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. Geboren: Maria L. dr van A. van Veen en S. J. Noordijk; Leen- öert zn van L. van Duyn en M. van der Plas; Piet zn van P. Smit en P. Klok; Willempje dr van G. Guyt en T. Kuyt; Huibertje dr van J. Guyt en D. Kuyt; Orlando Carel zn van J. van der Bent en P. van Duyn; Anna j dr van D. van Duyvenbode en A. i an Rijn; Bastiaan zn van J. van I Duyvenbode en A. van Rijn; Maria j L. Chr. dr van I. J. Walfaart en W. Kuyt; Hubertha J. dr van J. van Duyn en C. Varkevisser; Dirkje dr van D. Klaassen en K. K. Hansen; Cornelis zn van C. Guyt en D. van der Marei; Cornelis zn van A. G. Seinstra en J. van der Marei; Dirkje dr - van L. T. de Best en L. Ouwe hand; Jacob zn van J. de Vreugd en A Vooys. Getrouwd: A. de Best en M. J. Meij- vogel; W. Ros en J. van Duyn; C. van Rijn en G. Kuyt; W. van Delft en N. van der Bent; C. de Vink en P. van Duyn; C. van der Plas en W. Schaap; H. van Duyn en A. C. Ouwe hand. Overleden: N. Noppen 76 j., echtg. van M. van Klaveren; G. Ouwehand 75 jaar; A. van Leeuwen 78 j.; KI. Kulk 83 j., R. Kromhout 75 j. katwijk aan zee Bouw boswachterswoning. De directeur van Gemeentewerken heeft het bouwen van een boswachterswo ning in $e Pan van Persijn, namens b en w. onderhandsgegund aan de Gebr. Verloop, Elleboogsteeg 6 al hier voor 23.300. Woningbouw. Het bouwen van 7 wonmgei* aan de Fazantstraat wordt onder architectuur van archi tect R. van Straten te Leiden, voor eigen rekening uitgevoerd door de fa A. de Best, Zeeweg ,63 alhier. Laatste Berichten DE INDONESISCHE EXPORT. In Djakarta werd vandaag bekend gemaakt, dgi export van de produk- ten der Nederlandse, thans onder re- geringstoezicht gestelde cultuuron dernemingen, zal kunnen plaats heb ben op de volgende voorwaarden: 1) Geen betaling in Nederlandse guldens. 2) Geen gebruikmaking van Ne derlandse exporteurs. 3) Geen uitvoer naar Nederland. Deze laatste voorwaarde is niet van toepassing op produkten, die naar Ne derland moeten worden verkocht, m schade aan de Indonesische economie tc voorkomen, zoals tabak, thee en palmolie. leidschendam Geboren: Gerard C. J. z. van C. van Os en G. J. ten Hoopen. Ondertrouwd: Dirk Rehling en Jan- nigje G. Slaman te Voorburg. Andreas J. M. van Dorp te Voorburg en Jo hanna W. M. Olijhoek. Gehuwd: Cornelis P. Hoogeveen <-n Agatha Overdevest. Dirk Mostert te Berkel en Neeltje Schipper. Pieter J. L'Ami te Alkemade en Johannes B. M. van der Zon. Overleden: Pieter Buys 82 j. echt genoot van C. D. H. Mojet. Bernar- dus Goeman 66 j. echtgen. van D. v. d. Berg. valkenburg Woningbouw. Het bouwen van 2 woningen aan de Broekweg hoek Marinus Poststraat, is namens de heren Van Trigt en Van Duyl gegund aan de fa W. Oosterlee alhier. voorhout de kwakel K.D.O. Tegen aller verwachting in is het eerste elftal met twee pun ten uit Amsterdam terug gekeerd. Met spanning werd de wedstrijd A.A.T.A.K.D.O. aan weerskanten tegemoet gezien. De meesten aan K.D.O. zijde dachten dat dit voor K.D.O. wel een verloren partij zou worden. Het tegendeel is echter waar: zij wisten met een 12 over winning het A.R.TA..-veld te ver laten. K.D.O. speelde tegen de straffe wind in, en na ongeveer 5 minuten spelen opende A.R.T.A. de score (10). Tot de rust bleef deze stand ongewijzigd. Na 15 minuten spelen in de tweede helft wist C. Brouwer de schaal in evenwicht te brengen (11). In de allerlaatste minuten toen ieder dacht dat de puntjes ge deeld zouden worden, is het Ton Vlasman die het A.R.T.A. net doet trillen (12). Met deze stand kwam het einde. Het 2e elftal zette haar reeks over winningen voort, door op eigen veld met 31 van D.W.S. VII te winnen. Doelpunten werden gescoord door W. Verlaan (2X) en B. v. Leeuwen (IX). Het derde elftal verloor traditie getrouw in een uitwedstrijd. Tegen Aalsmeer V moest het met" een 71 nederlaag de puntjes in Aalsmeer laten. De A-junioren wonnen op eigen terrein van The Unity met 62, ter wijl de B-junioren in een uitwed strijd verloren met 51 van V.D.O. (Uithoorn). R. K. Turnvereniging D.W.S. Bovengenoemde vereniging heeft als tegenprestatie en als dank voor al hetgeen door begunstigers en dona teurs wordt gedaan, een genoegelijke avond bezorgd doormiddel van een uitvoering der plaatselijke toneel vereniging „Sint Genesius". 's Middags werd in de grote zaal van Leenders, aan de kinderen van leden en donateurs gratis een film vertoond, 's Avonds kwam men in groten getale wederom in zaal Leen ders bijeen. Voordat „St. Genesius" voor het voetlicht trad, werd een vlot woord gesproken door de secre taris van D.W.S., üe heer H. v. Zaal. Hierna was het woord aan de toneel club die deze keer op de planken ver scheen met de klucht in 3 bedrijven, genaamd: „Katrina, de hoogste prijs". Zij slaagden er in de talrijke aan wezigen enige uren van hun goed spel te laten genieten. De lachspieren werden zo nu en dan danig in wer king gesteld. Het toneel was zeer keurig verzorgd. Van de vijf debutanten die het overigens aardig deden was wel mei. Truus Hogervorst „Katrina" de uitblinker, terwijl bij de „veteranen" wederom het zeer goede spel van Th. Hogenboom, („Everardus de Vos") en van mevr. Meijer-De Jong („Rita") opviel. Na afloop dankte pater Egbe- rink de speelsters en spelers namens D.W.S. voor het gebodene. Men danste nog enige tijd op de muziek van het gezelschap van de gebr. De Jong. Al met al een zeer geslaagde middag en avond. Geboren: Petrus A. M. zn van Th. W. Warmerdam en A. H. v. d. Slot. Petrus J. zn van H. J. Mosseveld en M. C. v. d. Berg. Annigje E. M. dr van A. Koolloos en T. Schaafstra. Johanna C. M. dr van A. Koolloos en T. Schaafstra. Paulus J. zn van Th. P. F. Mens en W. C. van Schie. Leo- nardus H. zn van J. Winters en C. M. v. d. Holst. Lambertus A. M. zn van J W. M. Hilhorst en A. M. L. Nooi - dermeer. Martinus P. J. zn van J. A. Zwetsloot en P. J. Klerks. Wilhelmus G. J. C. zn van S. P. Langeveld en A. W. B. Meeuwenoord. Wilhelmina J. C. C. dr van C. A. P. Berg en C. P, Kromhout. Margaretha J. M. dr v. L. D. Vester en M. C. M. van Steijn. Johannes C. M. zn van G. C. P. Prins en J. S. Hoogeveen. Elisabeth M., dr van G. N. van Steijn en J. M. Ruijg- rok. Ondertrouwd: J. W. Bel 30 jr en M. Bax 28 jr. J. A. Berk 28 jr (Zoe terwoude) en J. P. M. v. d. Ploeg. Getrouwd: H. Geerlings 44 jr en J. E. v. d. Ploeg 21 jr. J. Q. Smit 31 jr (Noordwijkerhout) en M. C. Diemel 30 jr. C. J. J. van Benten 25 jr (Was senaar) en H. J. A. van Egmond 24 jr. L. J. Verhaegen 31 jr en E. M. C. Augustinus 24 jr. M. P. S. Buschman 22 jr (Lisse) en M. Boon 21 jr. L. P. van der Geer 29 jr en J. E. Mourits 24 jr. Overleden: M. Damenvan der Vaart 86 jr. Marktberichten LEIDEN, 31 dec. Varkens. Aan gevoerd 117 vette varkens. Notering per kg levend gewicht: 1,561.53. lichte 1,591,62 en 1,64, zeugen 1,44 1,48. Handel traag. Prima's één a twee cent boven notering ROTTERDAM, Vee 31 dcc. Aan voer 2137. Weektotaal 3435. 300 Vet te koeien; 435 gebruiksvee; 120 vette kalveren; 127 graskalveren; 653 nuchtere kalveren; 23 varkens; 162 biggen; 51 paarden; 4 veulens; 250 schapen en lammeren; 12 bokken en geiten. Prijzen: Vette koeien 300320, 280 —300, 260—275. Vette kalveren 280— 300, 260—280, 240—250. Graskalveren 425, 300, 250. Nuchtere kalveren 65, 50, 40. biggen 40, 30, 26. Slachtnarr- den 225, 200, 190. Schapen 95, 85, 75. Lammeren 90, 70, 60. Kalfkoeien 1225, 1000, 800. Melkkoeien 1225, 1000, 800. Varekoeien 850, 700, 600. Vaarzen 875, 750, 550. Pinken 550, 450, 350. Vette koeien aanvoer korter. Ivm- del redelijk, prijzen als gisteren. Vet te kalveren: aanvoer groter, handel kalm, prijzen vooral niet hoger. Gras- kalveren: aanvoer even minder, han del traag, prijzen ongewijzigd. Nuch tere kalveren: aanvoer ruimer, han del stroef, niet geheel priishoudend. Biggen: aanvoer tamelijk, handel stug, prijzen vooral niet hoger. Slachtpaarden: aanvoer groter, han del kalm, goed prijshoudend. Scha pen en lammeren: aanvoer rmmer, handel lui, met gedrukte pri'zcn. Melk- en kalfkoeien: aanvoer klei ner, handel tamelijk, goed prijshou dend. Varekoeien: aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveranderd. Vaarzen en pieken: aanvoer gering, handel slepend, prijzen als vorige week. ROELOFARENDSVEEN, 30 dec Bloemen. Cyclamen 40 71, Blau we Druifjes 1829, Troschrysanthen 4193, Narcissen: Early glorie 68- 84, Carlton 7778; Tulpen; Krelage 7293, Roland 1.421.45, Hillegardc 78—89, White Seal 80—1.09, Earlv Queen 65—90, Rose Copland 1.31— 1.36, Wintergold 6895. Overdale 7981. E. Eddy 1.391 40, Impera tor 91—98, Preludium 90—93. Lusti ge Witwe 1.40—1.43 per bos; Am. Anjers: Sim rose 27—38, Sim rood 24—34, Sim wit 2931, Brenner 24 30, Betty Lou 23—27 per stuk. VINKEVEEN. 30 dec. Groente. Andijvie 44—61 ct, boerenkool 20— 23ct, prei 21 ct, waspeen A II 1213, witlof A I 86—92, idem A II 82—88 idem B I 89, idem B II 73 84, per kg; selderij 22—28 ct, per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11