Zwerftocht «Ier verlorenen Als verstekeling uit Djakarta ontsnapt Waarom niet opgevraagd1 f "C - jf PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 DECEMBER 1957 Geen paniekstemming Op Schiphol is gisteren de 40-jari- ge L. M. Veen aangekomen, die als verstekeling op de „Oranje" uit Dja karta is ontsnapt, waar hij bedreigd werd met arrestatie. „Er was geen paniek onder de Ne derlanders in Djakarta, toen ik uit Indonesië vertrok", verklaarde hij. „Liever gaan dan blijven, zó was de stemming wel en vooral veel vrouwen en kinderen wilden .zo snel mogelijk weg." Toen de „Oran je" Priok verliet, besefte men niet, dat dit misschien de laatste vrije mogelijkheid was om het land te verlaten. Ik was algemeen procura tiehouder van de National Indone sian Company for Agencies and Ste vedoring (Nicas). De directie wordt door Indonesiërs geleid. Het perso neel bestaat uit 800 man. Slechts zeven Nederlanders zijn er werk zaam, o.w. mijn persoon. Ik was goed geinformeerd over de toestand en bovendien waren er nog persoonlij- De eerste kranten ter wereld In het bezit van koning Boudewijn In opdracht van Z.M. koning Bou dewijn heeft de heer L. Borremans, consul-generaal van België te Am sterdam, van de heer Menno Hertz berger een 46-tal couranten, uitgege ven en gedrukt door Abraham Ver hoeven te Antwerpen tussen 1618 en 1622, in ontvangst genomen. Deze publicaties van Verhoeven kunnen beschouwd worden als de eerste couranten ter wereld, aange zien de uitgever deze nummerde, pe. riodiek liet verschijnen,, en verder ce z.g. signatuur liet doorlopen. Opmerkelijk is ook nog dat Abra ham V hoeven ieder nummer voor zag van een houtsnede op het eerste blad. Deze houtsnede had steeds be trekking op de inhoud. Wij kunnen Verhoeven dus ook beschouwen als de eerste man der „geïllustreerde >pers". Bekend is dat voordien ook wel be richten over bijzondere gebeurtenis sen verschenen, doch slechts inciden teel. Folke Dahl, de bekende Zweedse deskundige, bestrijdt de opvatting dat Verhoeven de eerste „kranten-uitge ver" in de letterlijke zin van het ke redenen om zo snel mogelijk weg te komen. Uit hoofde van mijn be roep was ik gewend op de schepen te komen., mijn verschijning op de „Oranje" was dus niets bijzonders. Toen kreeg ik een waarschuwing van bevriende zijde, dat men mij zocht. Met achterlating van alles, slechts in overhemd en broek ge kleed, besloot ik om niet meer van boord te gaan, maar mij als verste keling te verbergen. Toen wij buiten gaats waren." zo ging de heer Veen verder, kwam ik tevoorschijn. De kapitein van de „Oranje" liet mij in een hut opsluiten en waarschuwde de autoriteiten in Singapore, dat er De aarde wordt te heet Dr. Edward Teller, de natuurkun dige die wel „de vader van de water stofbom" wordt genoemd, heeft ver klaard, dat de wereld voor het einde van deze eeuw oververhit zal gera ken wegens de toeneming van de hoeveelheid kooldioxyde in de lucht. Nauwkeurige metingen hadden aan - getoond, dat er sinds het begin van de industriële revolutie twee pro cent meer kooloxyde in de lucht is. Hij is van mening, dat bij een stij ging van tien procent het ijs aan de polen zal beginnen te smelten, waar door het waterpeil zou stijgen. New York en Nederland zouden dan naar zijn mening onderlopen. zich een verstekeling aan boord be vond." „Ik ben in Singapore door de emi gratieautoriteiten van boord gehaald en onder arrest gesteld. Ik had een passagebewijs Djakarta-Amsterdam per KLM-vliegtuig bij mij en mijn paspoort met het resultaat, dat men mij spoedig liet vertrekken. De Nederlandse gemeenschap heeft mij een colbertjasje gegeven voor de kou onderweg en zo stapte ik in de „Pontianak" in Singapore". De heer Veen is elf jaar geleden naar Indonesië gegaan als militair van de zeven decemberdevisie. Vijf jaar later werd hij procuratiehouder bij de Nicas. NIEUWE BRUG BIJ SCHELLINGWOUDE BLEEF TREKPLEISTER Ook op de tweede zondag na de opening is de nieuwe brug over het Buiten IJ bij Sohellingwoude een trekpleister geweest voor automo bilisten. Vooral in de middag, toen de storm weliswaar voortwoedde maar het niet meer regende, was de drukte bijzonder groot. In totaal maakten toen ruim 10.000 automo bielen een ritje over het nieuwe bouwwerk. Een week geleden kwam men tot 13.000 automobielen. Een auto met zeven personen reed gisteren bij Uffelte in de Drent se Hoofd vaart. Een vrouw en 'n jon getje van zeven jaar zijn verdronken. Nadere gegevens over het ongeval zijn nog niet bekend. UIT DE OMGEVING BODEGRAVEN Dammen. De damclub OGB heeft ook dit jaar speciaal voor leden gong wedstrijden georganiseerd. Daar deze wedstrijden als regel rondom St. Ni- colaas worden gehouden, viel het niet moeilijk te raden, waaruit de prijzen bestonden. Er was een grote op komst van leden die trachtten een boterletter of speculaaspop te be machtigen. De uitslagen waren: groep I: 1. W. Terlouw 8 p., 2. A. de Jong 6 p., 3. N. Anker 5 p., 4. J. Boef 4 p.. 5. C. v. d. Vlist 4 p.. 6. M. Bekker 3 p. Groep II: 1. A. Sterk 10 p., 2. T. Kooi- j stra 8 p., 3. J. v. Leeuwen 7 p., 4. H. v. d. Born 6 p., 5. T. Lammens 5 p., J 6. J. v. Dam 4 p., 7. G. Schellingerhout 2 p. Groep III: 1. S. Terlouw 9 p., 2. J. Hinter 8 p., 3. B. Terlouw 7 p., 4. A. Meijen 6 p., 5. J. Vermeulen 4 p.. 6. J. v. d. Vlist 4 p., L. Koning 4 p. VOORSCHOTEN EERSTE LUSTRUM U.V.V. De afdeling Voorschoten van de U. V.V., de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers, bestaat vijf jaar en ter ge legenheid daarvan is zaterdagavond in het Cultureel Centrum een Feest avond gegeven. Burgemeester C. J. van der Hoeven had zich bereid ver klaard het openingswoord uit te spre ken, waarin hij de taak van deze Unie naar voren bracht. Spr. weeh erop, dat ook buiten de eigen kring de UW goed werk had gedaan in de B.B. zowel als voor het Cotuvo. De offerbereidheid en goede burgerzin, die de UW sieren, zijn steunpilaren, waarop een ge meenschap kan bouwen. De overheid verheugt zich over het werk van de UW en daarom bracht spr. namens het gemeentebestuur dank en geluk wensen over. Spr. hoopte, dat de unie nog lang tot heil van iedereen, waar ook ter wereld, zou kunnen blijven werken. De presidente van de afdeling Voorschoten, mevrouw A. S. M. de Graaf-Bootsma, releveerde in een vlotte speech het ontstaan en de ge beurtenissen uit deze eerste vijf jaren van de Unie. Op verzoek van mevr. S. G. van der Hoevende Jongh de Leeuw was de U.V.V. opgericht om van de Federa tie van Vrouwelijke Vrijwilligers, eveneens in 1952 opgericht, een neu trale steunpilaar te zijn. Mevr. van der Hoeven werd het ere-president- schap aangeboden. De Unie begon met 45 leden. Het werk ten bate van de watersnood-slachtoffers, de eerste daad naar buiten in federatief ver band, bracht het aantal leden op 117. Getuigend van de giote medewer king, die de UVy ontving bij allerlei gelegenhedén, o.m. bij de stichting van een bejaardensociëteit, merkte mevr. De Graaf op, dat zij het als een voorrecht voelde in zo'n goed dorp te wonen. Eén van de leden van de Voorschotense afdeling, mevr. Gnod- de, had zelfs de eer genoten met nog 9 andere werksters voor de Unie, met H.M. de Koningin te mogen lunchen. Mevr. van der Hoeven had er geeft spijt van, dat zij mevr. De Graaf uit genodigd had de oprichting voor te bereiden. Zij was haar zeer dankbaar en huldigde de presidente met prach tige orchideeën. 'Namens het hoofdbestuur sprak mevr. 's Jacob van 5 vruchtbare ja ren. Ook zij overhandigde een bloe metje, evenals mevr. Zuiderbaan, die namens de wijkleidsters bovendien 65 nieuwe leden aanbood. Daarmee is de 300 reeds een eind gepasseerd. Met een vriendelijk woord van een oud-ingezetene, mevr. De Jong uit Amsterdam, werd 't officiële gedeel te van het programma gesloten. De leden van de Unie brachten de ze avond enkele aardige en prettige nummertjes in de vorm van een pren tenboek, flitsen uit de UW in de vorm van schetsjes en een A.B.C. Bovendien had de UW de schrij ver Henri A. A. R. Knap uitgenodigd te komen spreken over „Schrijven over mensen". De heer JCnap bleek te trachten zijn voordracht te houden op een wijze, zoals Godfried Bomans en Simon Carmiggelt dat zo onna volgbaar kunnen. Hij slaagde daarin echter niet en vermocht zijn gehoor nauwelijks te boeien. Mevr. de Graaf-Bootsma sloot deze avond, die door vele leden van de U W en hun echtgenoten werd bijge woond en waar verder aanwezig wa ren: burgemeester Van der Hoeven met zijn echtgenote, de gemeentese cretaris, de heer J. de Bres, de alge meen voorzitster van de Unie, mevr. Lievens, de voorzitster van de afde ling Den Haag, mevr. Weijers en de bestuursleden van de Voorschotense Federatie V.V.H., mevr. Korthals, mevr. Uyterlinde, mevr. Brinkman en mevr. Verhey. Opening Vlietschool. Dinsdag ochtend om 11 uur krijgt de openba re Lagere „Vlietschool" na ruim twee jaar eindelijk haar eigen onderdak. De houten noodschool, gelegen achter de flats van de Raadhuislaan en te bereiken via de Ovanjeboomstraat, wordt dan officiëel geopend. 's Middags van 3 tot 5 uur en des avonds van 7 tot half negen zal het nieuwe gebouw, dat een fleurige, lichte en frisse indruk maakt, voor ouders van leerlingen en verdere be langstellenden te bezichtigen zijn. St. Nicolaas had het druk. In het afgelopen weekeinde heeft St. Nico laas het erg druk gehad in Voorscho ten. Zaterdagmiddag bracht hij een bezoek bij de jeugdleden van SVLV in het Bondsgebouw. De kinderen werden getracteerd en kregen een paar leuke films te zien. 's Avonds kwam de Sint op bezoek bij de instui- vers, waar het feest gevierd werd met een groot bal met muziek van The Cor Vincourts Dixstars. Zondag had het traditionele St. Nicolaasfeest van de K.A.B. plaats in he. Verenigings gebouw en zondagavond kwam de ge hele SVLV-familie bijeen om dit bi.i uitstek Nederlandse feest te vieren Wat moet zo'n St. Nicolaas toch een uithoudingsvermogen bezitten! Aetherklanken TELEVISIEPROGR. NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 1.45 Fanfare-ork., dameskoor en volksdansgroep. 21.2022.45 Herha ling v. h. progr. ter introductie van het Internat. Geophysische Jaar. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgenavond en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw 35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Licht baken, caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok, noodklok. 12.03 Gram. Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platen- nieuws. 13.30 Dansmuz. 14.00 Sopr. en piano. 14.25 Gram. 14.30 V. d. plat telandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Ziekenlof. 17.00 V. d. kind. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: W. Joseph: Suriname en zijn districten. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichtè muz. 18.50 Van klanten en wanten, vra- genbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 Sopr. en piano. 21.20 In het hart van een beweging, klankb. 21.35 Omr.ork. en solist. 22.35 Gezondheidspraatje. 22.45 Avondgebed en lit, kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Nouveauté's. HILVERSUM II, 298 M. 8.00—24.00 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dapopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10 00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Amus. muz. 11.30 Saxofoonkwartet. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Promenade-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Piano duo. 15.30 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Jazz-muz. 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.45 Toneelbe schouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Operafacetten. 22.55 Ik geloof, dat23.00 Nws. 23.15 Koer sen v. New York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Gram. TEGEN DE VERVUILING V O ZEE (van onze verslaggever) Nederlandse Spoorwegen weten het niet, maar wij bleven liggen." De paraplu zucht. „Zij brachten mij met nog enkele van mijn soortgenoten naar een groot rek, waar al heel wat para plu's lagen, daar legde men ons bovenop. Ook hier kwam zo nu en dan een meneer met formulieren zoeken. Maar lk had evenveel pech als jullie. Andere werden bevrijd en ik zakte steeds verder naar onderen en kreeg nieuwe lotgenoten bo- UTRECHT (P P) „Wat zeg je van mijn nieuwe aanwinsten vroeg een venop mij. zachte vrouwenstem. Na een ogenblikje stilte antwoordde iemand „Schit- Gesorteerd w°s er één wa"r lk vai} oriezelde. f 3 Een heel oud vies vod. een schande voor terend zeg, |e hebt werkeli|k een voortreffeli|ke keuze gedaan Een paar >EEN MENEER controleerde ons met de ons soort, kwam vlak naast mij te liggen. mannenhanden betastten keurend de fraaie, fijne glacé handschoenen en meegezonden dagstaten en we werden Ik heb mij zo smal mogelijk gemaakt en de sierlijke modieuze damesparaplu en haar stem vervolgt„Ik ben er soort bij soort gelegd en in een register hoopte nog meer dat hij afgehaald zou trots op En echt niet duur, hoor Je kunt op zo'n verkoping wel eens een geschreven. Die meneer, die dat deed. worden dan lk. Maar ook hij bleef liggen." buitenkansje halen". Ze trippelt naar een kast, legt paraplu en handschoe- SnatiekhrerS of^aa^^rd^londfJ'Eenmaal, andermaal ii p. -li j a spatje nier of daar werd grondig geno- TOEN KWAM de erote dae We werden nen op een plank en slu.t de deur. Daar liggen ze in volslagen duisternis, teerd om ons utt elkaar te kunnen hou- ómLl nog eens frondlggecontrXrd. den in kisten gepakt en naar het veillngge- EVEN HEBBEN ZE NODIG om te wen- warden was het droog en scheen de ron. Hier ond(,rbrakcn de handschoenen hem. bouw gebracht. Daar waren jullie zeker nen aan hun nieuwe omgeving dan Prompt werd .k vergeten en mijn weg „j, biJ ons noteerde hiJ prccie, de maat ook bIir in,ormeert de paraplu, vraagt de paraplu Zijn jullie ook in de was als d e van Jullie. Een label om mijn en bet krasJe op de dulm van de De handschoenen knikten „Ja, we heb- trem blijven liggen? Ja, nu heeft die nek en bi] andere goederen op het sta- u„kerhandscboen en dat was ook wel no- ben gebott, want omdat wij zo goed als I" bfarn dC, haDd" "0n- Daaf ,me Ce" paar h°eden' dig, want daar op dat bureau waren we nieuw waren, kregen we een apart plaats- schoenen. „Ik ook gaat de paraplu ver- een complete plunjezak van een matroos, zekcr wel „et en, honderden zwarte je op een kartonnetje naast andere mooie Een voor bijna alle kustplaatsen der- •;,Waar komen Jo"1' eieenlijk van- een pup, een paar jassen, koffers, actetas- dameshandschoenen, die allemaal op el- soortgenoten". De paraplu lacht „Dat bekend drama is de tragedie van_de _n' "°em maar op' alle" kaar leken. We werden daar in een grote klopt. Ik zag er gelukkig ook nog prach- deze afgestaan aan de koning van België. De heer Hertzberger heeft steeds de opvatting gehuldigd, dat de antiquaar moet medewerken boeken of handschriften te brengen op de daarvoor meest geëigende plaats. Spekclub in Warffum verdeelt de buit olie omgekomen zeevogels. Dit «Wij waren nog maar drie dagen uit de maal vereeten zoals ik. lade gestopt met wej tweehonderd broer- tig uit en werd met de nodige voorko- treurspel wordt veroorzaakt door de winkel, toen ons vrouwtje met ons in Drie dagen heb ik gehoopt, dat mijn tjes en zusjes. Wij lagen bovenop. De mendheid behandeld. Daar heb ik beslist afgewerkte stookolie die de schepen de trein van Maastricht naar Amsterdam vrouwtje mij zou terughalen. Ik hoorde volgende dag kwamen er nieuwe bij, die niet over te klagen. Toen kwamen de klj- woord zou zijn. Verhoeven was re-iin zee lozen, jaarlijks wordt er ca. stapte", vertellen de handschoenen. „Toen uit een gesprek van de heren van het weer op ons werden gelegd, wat we la- kers. Ik werd bekeken door tientallen latief ver vóór Renaudot. 180.000 ton afgewerkte olie in zee ge- M m Deze couranten werden onlangsstort. Deze olie blijft echter lang, Tienduizenden keren op hun bases terug, anderen vinden een nieuwe eigenaar aangekocht op een veiling te-Brussel.maanden en soms zelfs ja'-en, drijven Verheugd er toe te kunnen bijdragen eer ze verzinkt. Tot de olie echter we in Arosterdam aankwamen, stond ze bureau, dat ze niets anders behoefde te gen allemaal op datum en genummerd, mensen en ik dacht nog. zou daar mijn deze historische stukken in het bezit verdwijnt maakt zij jaarlijks honder- Platseling op, trok haar jas aan, nam haar doen dan een formuliertje in te vullen, Na een paar dagen kwam er een meneer nieuwe vrouwtje bij zijn te doen blijven van het land waari den slachtoffers onder de zeevogels J**:en de koffer.en snelde lachend naar dat vijftig cent kost en daarin op te ge- met een aantal formulieren in zijn hand Toen kwam de verkoping. Met spanning ze behoren 'heeft heer Hertzberger die met deze afgewerkte olie in aan- dmten' waar een jongeman op haar stond ven, met welke trein ze ging en op welke en die zocht in onze lade. En wij hoopten, heb ik op het grote moment gewacht. Ik - raking komen deze vogels kunnen ïe wacb*en> maar ons vergat ze. Later dag, hoe ik er precies uitzie enzovoort, dat hij ons zocht. Maar nee hoor. Een zal het nooit vergeten. De vendumeester dan niet mper vlieeen pn ziin ten do- wam er een conducteur, die ons vond Maar ze heeft het niet gedaan". De knop paar zware motorhandschoenen, die dwars riep „Nummer 1037, een zo goed als de (meeschreven fn meenam naar het bureau op het sta- kijkt mistroostig. „Of, ze heeft mij niet over ons heen lagen, werden er uit ge- nieuwe, sierlijke, moderne damesparaplu. upgcsLUicven. tlon Er werd een jabel aan ons gedaan, juist omschreven en dan weten die heren Er zijn echter nog meer problemen waarop een man de datum schreef waar- niet precies welke paraplu uit de vele er verbonden aan het lozen van de olie op we gevonden waren, het nummer van bedoeld wordt. op zee want de olie vervuilt de kus- de trein waarin de connducteur ons aan- Drle da2en heb lk daar eeleeen „n ln.n ten en vooral in Engeland is deze trof de baam van die conducteur en we werd ik met al mijn „ede-slachtoffers in kustvervuiling wel bijzonder hinder- kregen een nummer. Vervolgens schreef een kist gestopt het deksel ging dicht en lijk. Ook uit andere delen van Euro- die meneer ons in op een grote staat en bet waa volkoman donker, 20als hier. We pa worden klachten vernomen. De wa kwamen bij nog andere gevonden hotsten en botsten, werden ln een goe- badgast die in zee met deze olie ken- goederen te liggen.- derentreln gezet en maakten een heel nis maakt krijgt vuile zwarte vegen kneden .n lan8e reis. op de plaats van bestemming die zich niet zo gemakkelijk laten D'l noeaen en piun|ezak aangekomen, werd onze kist overgeladen verwijderen, ook op de kleding ver- DE paraplu knikt Zo is het met mil op een vrachtauto. Toen kwamen we op oorzaakt de olie erge vlekken, ook gegaan. Zoals jullj'a 2ien bcn ik het grote bureau voor gevonden goederen ons land kent deze ervaring met de nel als Jullle M„ vrouwlje waa vuile smurrie. trots óp i Het instituut voor de Oceanografie en wel v, heeft aangetoond dat de olie die mid- Toen we den op de Atlantische Oceaan wordt beetje, gelost na 140 tot 150 dagen de Britse De spekclub „Samenwerking" Warffum houdt op woensdag 11 en °°k gegaan- Zoals zien ben ik donderdag 13 december weer de tra- ervaring met de sio», bet als jullie. Mijn vrouwtje ditionele uitdelingsavonden. Dan krij gen de 390 leden, die overal in het land verspreid zijn hun porties van 24,5 pond spek, vlees en vet. De mees. te leden komen op de uitdelings avonden die zeer feestelijk beloven te worden. Degenen die verhinderd zijn, krijgen hun portie toegezonden. Voor degenen die kunnen komen zijn al 20 varkens geslacht. Alle porties zyn keurig in dozen verpakt en ver zonden. Dinsdagmorgen begint de grote slacht van 70 varkens. In to taal moeten er 700 porties verdeeld worden. De spekclulb „Samenwerking" is in 1931 opgericht door een groep werk loze arbeiders. Zij legden f 0.25 per week in om gezamenlijk een varken te kopen en te verdelen voor de zon en feestdagen. De dub groeide even wel uit en na de bevrijding traden leden toe uit alle lagen van de be volking. Thans is de spekclub in Warffum de grootste in het land met zeer vooraanstaande leden, die 0.50 per week inleggen voor een aantrek kelijk voorraadje vlees en spek. In hoopvolle afwachting liggen ze daar, de paraplu's broederlijk naast de foto toestellen. kust bereikt waarna de vuile stroom ook kan worden waargenomen in de Noordzee. Hier worden in de meeste gevallen dan weer de kusten van Scandinavië, Nederland, België en Frankrijk onder de dreiging van de afgewerkte olie gebracht Een internationale overeenkomst om de vervuiling van de zee op doel treffende wijze tegen te gaan bestond er nog steeds niet, maar daar gaat nu dan een einde aan komen in de vorm van een internationaal verdrag. Met ingang van juli 1958 zal bijna de helft van de wereldkoopvaardijvloot geen afgewerkte olie meer lozen in de kustgebieden en een groot deel van de Atlantische Oceaan. Tien landen hebben deze overeenkomst gesloten en men verwacht goede resultaten van dit verdrag want bij de onderte kenaars zijn vijf landen die tanker- vloten bezitten van ca een half mil joen b.r.L 1 111 A i i&M iffia Wist het vrouwtje van niets ■V Wie b'edt er wat, wie biedt er wat Een gulden geboden, twee, drie, drie-en- I halfniemand meer?en zo J ging het maar door, totdat hij riep „Een- S maal, andermaal, derde maal ver kocht!" En toen had ik een nieuw vrouw tje. Zo ging het zeker met jullie ook hè?" De handschoenen knikten. „Ja", zeiden ze, „precies eender. Maar we geloven wel dat we niet slecht af zijn. Het nieuwe vrouwtje is erg aardig en erg trots op „Ik geloof", besloot de paraplu, dat ZO HEBBEN WE dagen lang gelegen en 7.0 nu en dan kwam die mijnheer met pa pieren in zijn hand terug en rommelde weer in onze la. Maar wij waren er steeds het best getroffen hebben. We zullen pri- niet bij. Hadden we dat geluk gehad, dan i113 met elkaar kunnen opschieten! Maar had men ons netjes ingepakt en keurig ik weet niet wat Jullie doen, ik vind dat bij ons vrouwtje terugbezorgd. Maar of we 03 zo n vermoeiende dag wel rust ver zij nu niet geweten heeft waar ze ons diend hebben. Ik ga slapen. Welterusten!" verloor of niet Juist omschrijven kon, we (Nadruk verboden).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5