Drie zilveren jubilarissen op zangkoor Herensingelkerk Gala Concert„SempreCrescendo' Scherp Leids pluimvee tentoongesteld S.R.O* speelde ,een feestelijke dag' voor personeel Smit Röntgen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 9 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Dat de onderlinge verstandhou ding op het zangkoor van de He rensingelparochie zeer goed is, kwam gisteren treffend tot uiting bij de herdenking van het zilveren zangersjubileum van de heren J. Gordijn, J. Hensing en E. Prins. Tot intentie van de jubilarissen droeg de vice-voorziter van het zang koor, kapelaan J. A. M. v. Adrichem, de Hoogmis op, waaronder het koor o.l.v. jubilaris Gordijn en aan het orgel directeur-organist Ad. Hoogen- boom de Missa St. Friderici van Jos Gruber uitvoerde. Na de Hoogmis verzamelden de zangers zich voor een feestelijke ver gadering in het zaaltje aan de Ma ria Gijzensteeg, waar de jubilarissen met hun gezin werden ontvangen. Als eerste spreker voerde pastoor J. A. v. Kleef het woord, die als voorzitter van het zangkoor de jubi larissen dankte voor het werk dat zij belangeloos in dienst van de kerk hadden verricht Speciaal dankte de pastoor ook de vrouwen van de ju bilarissen voor de offers die zij had den gebracht om hun echtgenoten in staat te stellen hun verheven taak te vervullen, de eredienst in Gods Kerk. Namens het bestuur sprak kap. v. Adrichem, die de jubilarissen van harte geluk wenst met hun 25-jarig zangers-jubileum. Hij noemde het een goed teken voor het zangkoor, dat re dikwijls jubilea voorkomen. Namens het koor bood hij de jubila rissen een oorkonde aan, alsmede een kistje sigaren; de dames kr-jgen bloemen. Namens de leden sprak de heer Thoon die de jubilarissen ten voor beeld stelde voor het gehele zang koor. GERDING voor Kantoorinrichting voortaanBREESTRAUT11 Nadat koffie en wijn was geser veerd, dankte ieder der drie jubila rissen, elk op zijn eigen wijze, voor de waarderende woorden, vooral werd gewaardeerd dat de echtgenoten in deze hulde waren betrokken. Men memoreerde de goede verstandhou ding, die onder de leden bestaat. Zij zorgt er voor, dat alle leden een hoge opvating hebben van hun taak als kerkzanger en altijd zullen blijven medewerken om onder deskundige lei ding het zangkoor tot grotere bloei te brengen. GEM. AANKONDIGING KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT LICHTING 1958. De burgemeester van Leiden maakt bekend, dat: a. aan alle ingeschrevenen, die tij dens de zitting 1956/1957 (keuring lichting 1958) ter keuring moesten verschijnen, de oproeping voor op komst ter keuring is verzonden; b. de in 1938 geboren mannelijke personen, die in een der Nederlandse bevolkingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden behoren te zijn opgenomen, en de oproeping voor opkomst ter keuring dan wel een be richt van met-inschrijving^ nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 janu ari 1958 ter gemeente-secretarie, af deling Militaire Zaken, moeten a<an- Nadat de jubilarissen de persoon lijke felicitaities van de leden in ont vangst hadden genomen werd deze i melden, feestelijke bijeenkomst door kap. v. I Leiden, 7 december 1957. Adrichem besloten om in de huiselij- De burgemeester ke kring te Worden voortgezet. I F. H. VAN KINSCHOT. Op terrein Ac. ziekenhuis: Nieuw gebouw voor experimentele chirurgie Door de Rijksgebouwendienst te 's Gravenhage is ten behoeve van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, on derhands aanbesteed: het bouwen van een gebouw t.b.v. de experimert- tele chirurgie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt. L. Zitman te Leiden 189.9000; Bik en Breedeveld te Leiden 188.800; K. Burgy te Oegstgeest 185.600; Mak's Aann.bedr. te Rotterdam 181.300; Noord Hollandse Bouw Mij te Haar lem 179.575; B. J. Huurman Zn, Herengracht 12 te Leiden 179.320. De gunning is aangehouden. Het gebouwtje, dat thans is aanbe steed, wordt achter het gebouw voor preventieve geneeskunde geplaatst. Het beslaat een oppervlakte van 600 vierkante meter en omvat onder meer 28 stallen voor de dieren, een opera tiekamer, sectiekamers, een kantoor voor de administratie en een perso- neelskamer. AANBESTEDING HOOGSPAN NINGSHUISJES TE LEIDEN. De directeur der Stedelijke fabrie ken van gas en elektriciteit te Lei den, heeft onderhands aanbesteed: het bouwen van 2 hoogspanningshuis jes in Zuid-West VIII. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Th. L. J. Zitman te Leiden 23.980,fa Leo Zitman te Leiden 22.857,Ingenieurs Bu reau voor Bouwnijverheid te Oegst geest 22.180,fa Jac. van Riet te Leiden 22.150,—; A. Ph. Kuyl te Voorschoten 19.440, Het werk is aan de laagste inschrij ver de fa Kuyl te Voorschoten ge gund. en de daarop volgende joyeuze intocht van de diverse besturen en ere-gasten met hun dames, ving wel wat verlaat gisteravond in de Gehoorzaal het gala-concert van het Studenten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" aan onder lei ding van dirigent E. Poslawsky. Het gedeelte vóór de pauze was in klassieke stijl gehouden: Joh. Seb. Bach en Joh. Chr. Bach. Van eerst genoemde was er de le Suite in C gr.t. voor strijkers, twee hoboën en fagot. In dit voor Bach karakteris tieke werk vallen de sologedeelten, fugadoorwerkingen en tussenspelen vaak samen met het tutti Met respect kunnen we spreken over het spel van de soliërende or kestleden en van het meer en meer positief spelend strijkers-ensemble. De dirigent hield de teugels strak; het resultaat was in overeenstemming was de strakke leiding zonder onge lukken, soms opvallend goed spelend, bereikte men de eindstreep. De jongste van de zonen van Bach, een leidende figuur in de muziek wereld van zijn tyd, schreef o.a. een concert voor violoncel en orkest, dat hij met koper en enig slagwerk aan vulde. Het werkend lid van Sempre de heer W. R. van Alphen de Veer was de cellist in dit con certo. Het maëstoso van het eerste deel had wellicht wat majesteitelijker mogen klinken, maar de solist stond bij dit deel nog aan 't begin van zijn alleszins te waarderen interpretatie. Het Adagio was heel mooi en expres sief. De blazers waren hier echter niet op hun best. Het koper klonk te „dik" en te onzeker begeleiden is een moeilijk werk. In 't laatste deel ontbrak de energie niet, nóch bij de solist, nóch bij het orkest. Daarbij komt, dat de cellist Van Alphen de Veer een mooie, beschaafde toon strijkt, een welluidend instrument bezit en zeer muzikaal is. Tot aller vreugd werd hij langdurig bejubeld, want hij speelde op z'n best. verschenen de dames en heren op het geluid van de fanfare weer POTLOOD en GEEST No. 522. Horizontaal: 1. voorzet sel, 4. toiletartikel, 6. geurigheid, 7. bijwoord, 9. familielid, 10. het ver slagen zijn van een leger, 15. schraal, 16. bid (Lat.), 17. land in Europa, 20. titel (afk.), 21. muzieknoot, 22. keur, kern, 24. houten vat, 25. onderricht Verticaal: 1. twijg, 2. voorzetsel, 3. beurt, 4. dam langs een water, 5. in wendig lichaamsdeel, 8. uitruster van schepen, 9. deel van het jaar, 11. plant van het geslacht der rietge wassen, 12. roem, 13. pret, 14. vogel, 17. klinknageltje, 18. zuiver, 19. kan men iets in bewaren, 22. voegwoord, 23. oude lengtemaat. Oplossing morgenavond. De Kringtentoonstelling van hoen ders en sierduiven, waarin onder gebracht de clubtentoonstelling van de Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging L.P.K.V., werd za terdag en zondag in Oud-Hortuszicht weer met succes gehouden. De belangstelling en inzending wa ren zo groot dat de keurmeesters P. Wesseling, A'dam voor pluimvee en de heren C. Otto de Vroonen, Voor hout en J. Rol, Voorschoten (konij nen) een moeilijke taak hadden. De ereprijzen werden als volgt be haald: Konijnen: Beste van de tentoon stelling: B. Th. Rutgers, met klein Chinchilla; Beste dier, t eerste fok 1957: C. v. d. Aar (Oegstgeest), met Alaska; Mooiste collectie: A. Couzijn; Mooiste fokpaar: P. v. d. Leek, met Vlaamse Reuzen, (wit); Mooiste dier, tekenklasse: E. Quist, met Hollander Blauw; Mooiste dier, grote rassen: P. v. d. Leek, Vlaamse Reuzen; Mooi ste dier, midden rassen: C. v. d. Aar, Oegstgeest, met Alaska; Mooiste dier, kleine rassen: B. Th. Rutgers, klein Chinchilla; Mooiste dier, dwerg ras sen: C. Leemans, Pool Rood Oog; Mooiste dier, kort of langharige: L. G. Zirkzee, met Rex; Mooiste dier, jeugdlid: Henny Smith, Pool Blauw Oog; Mooiste dier, dameslid: mevr. Quist, met Pool; Mooiste kwartet: 1. P. v. d. Leek, Vlaamse Reus; 2. A. Couzijn, Thuringer. Afdeling Hoenders: Fraaiste dier, grote rassen: J. Pol, Voorschoten, Red Island Reds; Krielrassen L. v. d. Sman, Pijnacker, Wijandotte, Koe koek; Fraaiste trio, .groot: W. Hanse laar, Breakels, Zilver; Fraaiste Kriel rassen: E. Quist, Patrijs, Leghorns; Fraaiste haan en hen, grote rassen: J. Rol, Voorschoten, Red Island Reds; Fraaiste haan, Krielrassen: L. v. d. Sman, Pijnacker, Koekoek; Fraaiste hen, Krielrassen: E. Quist, Patrijs Leghorn. Sierduiven: Fraaiste sierduif: 1. T. v. Amsterdam, Hoogvlieger; 2. W. Hanselaar, Vinkduif; Mooiste doffer, oud: L. de Groot, Gouda, IJsduif; Mooiste duif, oud: W. Hanselaar, Oud Hollandse meeuw; Mooiste jonge dof fer: L. Wesdijk, Delft met Modena; Mooiste jonge duif: L. Wesdijk, Delft met Modena; Mooiste collectie: L. de Groot, Gouda. De overige uitslagen waren: Vlaamse Reus konijnen grijs: J. van Velzen, Z.Z.G.; Vlaamse Reus, wit: P. v. d. Leek; Lotharinger: P. v. d. Leek; Franse Hangoor: W. de Vries; Groot Chinchilla: A. M. v. d. Lee, Leider dorp; Weener: J. Rozendaal, Voor schoten; Rode Nieuw Zeelander: M. in de zaal om het tweede deel van het programma te horen, dat begon met „Introduction" tot de opera Khovanchtchina van modeste Mous- sorgski. Moussorgski ongetwijfeld de sterkste figuur van het zgn. Pe- terburgse „Machtige Hoopje" op ende op Moussorgski is dit mooie brokje muziek, doordrenkt van de Slavische folklore. De interpretatie was fascinerend. De hoboïsten, fagot en fluit hadden deze avond veel werk, maar zij volbrachten het goed. Daarna bracht men voor Joh. Wage naar kenmerkend Larghetto voor hobo en orkest, waarin de heer E. van Hall de solist was. De muziek van onze grote landgenoot Wagenaar is welluidend, oprecht, klankrijk en knap. Het spel van de heer Van Hall was mooi van toon, vooral toen hij eenmaal ingespeeld was, gaaf bovenal boeiend. Ook hij werd te recht enige malen teruggeroepen. Tenslotte de Symphonie in Bes gr.t. van Jos. Haydn, met velerlei bijzonderheden, o.a. de Adagio-inlei ding, die gelijk is aan het hoofd thema van het volgend Allegro, maar dan in mineur. Na het Allegro komt een sterk gefigureerd Adagio Cantabile, waarin fluit en hobo een belangrijk tweede deel van de melo die spelen. Opvallend is, met welk een gemak de componist moduleert, vooral in Menuet en Finale. Ook met deze uitvoering heeft de jonge diri gent Poslawsky veel bewondering kunnen afdwingen. Na deze luide toegejuichte, ge slaagde interpretatie volgde de ge bruikelijke uitwisseling der compli menten en de aanbieding der kran sen. Onder de ere-gasten waren de voormalige dirigenten de musici Koe berg en Stotijn. J. KORTMANN BUITENLANDS Dezer dagen lazen wij een brief van een relatie uit Milaan, die dui delijk maakte, dat de meeste buiten landers maar geen hoogte kunnen krijgen van de strekking van het St. Nicolaasfeest. Het is ook moeilijk. Wat doét die getabberde heilige er bij, welke obscure rol vervult die zwarte knecht, en hoe zijn schoorste nen en geschenken in dit geheel te plaatsen? Zij realiseren zich eigen lijk alleen, dat de Sinterklaastijd de Nederlander tot enorme activiteit prikkelt en daarom is het te berijpen, dat de fabrieksdirecteur uit Milaan het volgend schrijven aan een Leide- naar verzond: (Wij vertalen uit het Frans). „Bij gelegenheid van St. Nicolaas is het ons aangenaam onze beste wensen aan te bieden voor de ge zondheid en voorspoed van u en uw familie". Na de gebruikelijke plichtplegingen sluit de brief dan met de blijken van de hoogste hoogachting. Wij vinden het een hele redelijke brief, ook al doet hij in onze samen leving was onwennig aan. Is het ech ter niet goed bezorgde wensen over iemands gezondheid uit te spreken, als zijn lichamelijk welzijn wordt bedreigd door boterletters, marse pein, taai-taai, chocolade-harten en suikerbeesten? KAB-wijkbesturen komen bijeen. 11. December is er een belangrijke vergadering voor alle wijkbesturen van de KAB. Men spreekt na een kor te inleiding over gerichte en verant woorde vrije-tijdsbesteding. KAB wijkbestuurders verzuimt deze zeer belangrijke avond niet woensdag a.s. in het gebouw voor Christelijke Be langen, Oude Singel 236 te 8 uur nam. Het KAB-bestuur rekent op uw aller aanwezigheid. Ook de dames wijk-be- stuurders worden verwacht, er zullen zeer belangrijke punten worden be handeld. KAB St. Petrus en St. Lodewijk. Maandag 16 dec. speelt deze KAB- wijk een klaverjas wedstrijd tegen de St. Leonardusparochie in de Jacoba- zaal van de Grote Burcht om 8 uur. Zowel dames en heren kunnen zich voor deze wedstrijd opgeven aan Lan- gebrug 79 en Toussaintkade 49. In het St. Antoniusclubhuis hing zaterdagavond reeds een gezellige sfeer op het moment waarop de heer M. Rijnbeek als voorzitter de feest avond van de personeelsvereniging S.R.O. met een kort woord opende. De voorzitter sprak de gebruikelijke welkomstwoorden en kondigde het toneelstuk aan, welke het voornaam ste gedeelte van de avond zou vullen. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Een feestelijke dag", een vertaling van het Engelse stuk: „Red Letter day" door de eigen to neelvereniging van de Smit Röntgen- Apparatenfabrieken. Het stuk speelt in de huiskamer van de familie Sutherland, waar me vrouw Sutherland haar 50ste verjaar dag viert. Haar echtgenoot, kinderen en vrienden schenken haar cadeaus, welke haar er aan herinneren dat ze echt oud begint te worden. De keuze van de geschenken is niet tactvol en mede door verschillende uitlatingen van haar dierbaren komt mevrouw Lora Sutherland in een downstem ming welke culmineert in de ontdek king dat haar man, die bijna nooit thuis is, haar bedriegt. Als tegenmaatregel wil zij haar man eveneens bedriegen doch dit mislukt grandioos, waardoor zij die per vernederd wordt dan zij verdra gen kan. Tenslotte komt alles weer op zijn pootjes terecht. De strekking van dit stuk is ons Kouwenberg; Rijnlander: C. v. Roo- den; Thuringer: A. Couzijn; Havana: A. Augustinus, Voorhout; Alaska: C. v. d. Aar, Oegstgeest; Marter: mevr. Smit; Zilvervos: C. Leemans; An gora: mej. L. de Lange, Koudekerk; Rex: L. G. Zirkzee; Klein Chinchilla: B. Th. Rutgers; Fan, zwart: L. Boon stra, Voorschoten; Hollander: E. Quist; Pool, Roodoog: C. Leemans; Pool, Blauwoog: H. Smit. Waar geen woonplaats vermeldt, wonen de winnaars te Leiden. Burgerliike Stand Geboren: Arie Pieter zn van A. P. van der Ster en A. van der Plas; Jan Jacob zn van J. J. du Mée en C. van den Berg; Johanna dr van W. van Weeren en A. J. van der Wijngaar den; René zn van G. Springer en P. Niehot; Angele Maria dr van J. G. van Steijn en J. J. W. van Kempen; Elisabeth dr van B. J. van der Weij- den en E. Delmeer; Renate Sylvia Astrid dr van J. de Vries en M. A. van Rys; Jantje Cornelia Jacoba Andrea dr van A. J. T. J. van Leeu wen en T. Veen. Overleden: H. H. Roosendaal 60 j., weduwe van B. F. G. Spormann; R. Jansen 3 maanden, zoon; J. Bink 74 j., vrouw; C. H. A. Sluizeman 3 j., zoon; C. N. Barnhoorn 2 dagen, doch ter. niet helemaal duidelijk geworden. Er wordt met driehoeksverhoudingen gestrooid als waren het pepernoten. De oplossing van de vele vraagstuk ken daarentegen lijkt ons wel wat al te simpel. Wat de spelers betreft, de mimiek, houding en gesticulatie waren uit stekend, maar het zwakke punt was weer de tekst. Door aarzelen en her halingen werd het stuk, waar op zichzelf al niet veel vaart in zat, nog al langdradig. Men mag, ook al is men amateur, niet al te zeer op de souf fleur vertrouwen. Rolkennis is een belangrijke zaak. Toch geloven wij dat de toeschou wers zich best geamuseerd hebben, vooral met het spel van de heer A. v. d. Waals als Toby, zoon des ruizes. Een gezellig samenzijn o.l.v. de heer B. van Weeren besloot deze SRO- feestavond. Marathon- jVjeuwtjes Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. Gisteravond omstreeks zeven uur brak er een brandje uit in de keuken van het hoofdkantoor van Smit Rönt gen N.V. aan de Herengracht te Lei den. De stoker, die toevallig een uur tje vroeger gekomen was ontdekte de brand en wist deze met behulp van enige emmers water zelf te blussen. De schade bleef beperkt tot de ver nieling van het onderste gedeelte van de aanrecht en een gesprongen mand fles. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Ingez. door BENNY VREEBURG, Herengracht 22, Leiden. SOLEXMOTOR ONTPLOFT Vanmorgen vroeg om ongeveer half tien werden de mensen in de buurt van de Vrouwenkerkhof op geschrikt door een doffe knal. De vele duiven die op de straat voed sel zochten vlogen verschrikt op. Er was n.l. een Solex in brand gevlo gen tengevolge van een ontploffing in de motor. Toevallig bevond de eigenaar zich met de Solex vlak bij een garage. De monteurs van de ga rage hielpen met water en natte lappen de brand blussen. Ingez. door W. Omver kerk Herensingel 2C Leiden. Leidse Agenda MAANDAG 9 DECEMBER St. Adelbert-ver. „Is er een aparte beroepsmoraal?" door prof. M. Wen. ners. 't Gulden Vlies" 8.15 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. L.J.A. Intieme bijeenkomst n.a.v. lustrumviering. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19. 6 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Jeugdconcert. Piano Gold en Fizdale. 2.30 nam. Mij. voor Toonkunst. Pianoduo Gold en Fizdale. 8 uur nam. K. en O.-cursus. Angst en leugen in het kinderleven. Rapenburg 61, 8 uur nam. VIRO. De betekenis van „Human Rights Day" door Norman S. Marsh, Ranenburg 8 8 uur nam.. Tentoonstelling Kindertekeningen. Opening door weth. Van Schaik, Boerhaavezalen, 16.30 uur. „St. Bernardiisphus", Vergadering. Nieuw Minerva. Vrouwensteeg 11. 8 uur nam. DINSDAG 10 DECEMBER Verbum Dei. (Plantage 16) Voorbe reiding nachtmis voor niet katholie ken. 8 uur nam. Vereniging Zwakzinnigenzorg. Op heffingsvergadering. In den Vergul den Turk, 4.30 nam. Kath. EHBO, afd. Leiden, Aan>- vangsoursus, 8 uur r.-k. Lyceum. WOENSDAG. 11 DECEMBER „Volk van Suriname". Opening ten toonstelling, Rijksmuseum van Vol kenkunde, Steenstraat la, 3 uur nam. Volkenkundige lezing. „Suriname", door C. F. A. Bruyning, Rijksmus. v. Volkenkunde, Steenstraat la, 3 uur nam. K. en O.-cursus. Van Gogh, Breit- ner, Verster. De Lakenhal, 8 uur nam. K. en O. Rotterdams Toneel. „Dom Juan" Schouwburg, 8 uur nam. Leidse postzegelverzamelaars. Ver gadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. 8 uur nam. KAB-wijkbesturen. Bespreking. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 9 December 1857. Advertentie: Verkooping op de plaats vanouds genaamd d e Kooi, even buiten de Zylpoort der Stad Leyden, onder Leyder- dorp, van eene partij Esschen, Elzen en Willigen Hakhout, als mede eenige opgaande Wilgen Boomen, op Maandag 21 Decem ber 1857des voormiddags ten 10 ure. Musis Sacrum. Concert voor Heeren. Vrijdag 11 December. Benoemingen Bisdom Haarlem Z. H. Excellentie Mgr. J. P. Hui- bers, bisschop van Haarlem heeft be noemd tot: Pastoor te Schoorl, de Zeereer- waarde heer K. P. J. J. Herzberg, die kapelaan was te Hoorn; Tevens heeft de bisschop aan dé Zeereerwaarde heer E. J. M. Hupperetz, die rector wat te Amsterdam opdracht gegeven de oprichting van een nieuwe paro chie voor te bereiden te Hoorn en hem benoemd als assistent, aldaar. GEVESTIGD J. Krikke en fam., belastingambte naar, Titus Brandsmalaan 208; A. J. de Krom en fam., bedrijfsleider, Haar lemmerweg 4; W. M. den Boer en fam., clichémaker, Zoeterwoudseweg 120; A. H. O. Thies en fam., empl. P.T.T., Titus Brandsmalaan 184; A. JV Kerstens en fam., technisch ambt. S.L.F., Gerrit Kasteinstraat 88; J. Vos en fam., Bakhuis Roozenboomstraat 26; A. C. A. Grauss en fam., rijksambtenaar, Van 't Hoff- straat 14; J. P. Oomen, Morsweg 104; G. W. Gemert, statistisch ass., Tessel- schadestraat 11a; J. J. Kimmel, Zee manlaan 8a; C. Roelandse geb. v. Iter- son. Levendaal 114; I. van den Berge, secretaresse, Valdezstraat 13; P. P. Al- torf technisch ambtenaar, Gerrit Kas teinstraat 82; H. J. Kesseboom, mach* houtbewerker, Doelengracht 9; P. J. Edelaar, winkelbediende, Decimastraat 19; E. N. Brons, Haagweg 208; H. Nol, leraar H.B.S.. Oude Vest 35; M. M. Men del. Piet Paaltjenspad 1; M. Rosenquist, Prinsenstraat 8; A. M. Muiselaar, ver pleegster, Nieuwebrugsteeg 14a; P. H. M. van Leeuwen geb. Granneman, Pie terskerkgracht 4; E. L. Boutmy, rönt- gen-laborante, Rijnsburgerweg 10; A. M. Beaufort geb. Mulder, Gerrit Kastein straat 118; A. Bijl, stuurman, Oppen- heimstraat 71; A. Vrijenhoek geb. De Vries, Haarlemmerstraat 119; P. E. Briët, Kloksteeg 31; S. J. Hengeveld, Morsweg 111; J. R. Vording geb. Koops, hulp in de huishouding, Pieterskerkhof 36; J. P. de Haas. Rfjn- en Schiekade 116; M. L. Panders, timmerman, Hoogl. Kerkgracht 56; A. H. W. A. M. Omloo, röntgen- laborante, Roodborststraat 26; P. M. van de Wall geb. Heijstek, De M. v. Streef kerkstraat 6; E. M. Bruinhof geb. Een huizen, Gerrit Kasteinstraat 92; C. R. van Beuge, Breestraat 14; R. Deurloo, Hartmanstraat 6; J. M. Dieterman, Lammenschansweg 50; H. M. L. Win kelmolen, lerares, Stadhouderslaan 30; A. E. Teffer. Titus Brandsmalaan 162; P. W. Teffer, Titus Brandsmalaan 162; 32; E. Michielsen, Piet Paaltjenspad 2; R. S. Karni, Plantsoen 29; B. J. I. Truijens, r.k. priester, Lorentzkade 16a. VERTROKKEN A. P. Cohen en fam. van Zoeterwoud- sesingel 104 naar Vlaardingen, Coppel- stockstraat 7; F. W. Lipps en familie van Rijnsburgerweg 153 naar de Ver. Staten van Noord-Amerika; T. Quené en fam., van Johan de Wittstraat 2 naar Rijswijk, Gen. Berenschotlaan 173; J. van Suchtelen van de Haare geb. Koe nen en fam., van Roomburgerlaan 25 naar de Verenigde Staten van Noord- Amerika; R. L. Snijders en fam., van Lage Rijndijk 55 naar Alkmaar, Kenne- merstraatweg 155; P. J. M. Geurts en fam., van Zoeterwoudsesingel' 96 naar Frankrijk; H. J. Krudde en fam., van Frans van Mierisstraat 29a naar Val kenburg (Z.-H.), Katwijkerweg 24; G. M. van Marwijk geb. Van Weerlee en fam., van Langebrug 6a naar Enkhuizen, Violenstraat 60; C. Rietveld geb. Van Weerlee en fam., van Munnikenstraat 67 naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 45; M. M. de Vries geb. Van Tongeren en fam., van Atjehstraat 83 naar Den Hel der, Bloemstraat 28; J. G. van der Ham geb. Rozemeijer en fam., van Alexander- straat 23 naar Wassenaar, Schouwweg 11; M. D. Haga, van Pieterskerkhof 26 naar Amsterdam, Stadion weg 29 huis; D. Koeleman, van Pieterskerkgracht 3a naar 's-Gravenhage. v. Hogenhoucklaan 96; J. Paauw, van Kanaalstraat 14 naar Zoeterwoude, Geerweg 1; M. M. Tij- haar geb. Montanus, van Bloemistenlaan 33 naar Alblasserdam, Heynemansingel 6b; AM. W. Nikkels, van Witte Singel 96 naar Wassenaar, Rijksstraatweg 612; H B. Meuleman, van Lopsenstraat 22 naar Ede (Gld.), Korenbloemlaan 19: J Pietersz geb. Tideman, van Rijnsburger weg 29a naar Libië; M. J. de Koningh, van Marislaan 1 naar Oegstgeest, Le:cl- sestraatweg 11; J. Springer, van Waard- gracht 34 naar 's-Gravenhage, J. ten Brinkstraat 55; T. N. H. van Leeuwen DONDERDAG, 12 DECEMBER Kath. EHBO. afd. Leiden. Vervolg cursus, r.-k. Lyceum. 8 uur nam. Forum voor katholieke jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 december zijn door de Kath Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Daar is de dokter", 18 jaar. Lido: „De hel van Marseille", 14 jaar. Luxor: „Liefde", strikt volwasse nen. Trianon: „Kleren maken de man", alle leeftijden. Rex: „Vierduizend dollar beloning .dood óf levend", 14 jaar. (Donderdagcyclus: „Liefdesroer", volwassenen). TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Boek wijt, Breestraat 74, tel. 20552, Haven apotheek, Haven 18, tel. 20085, apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. A. V. la Rivière, Hugo de Vriesstraat van Sophiastraat 14 naar Apeldoorn, Zwolseweg 238; C. J. J. Coert geboren Stoops, van Korevaarstraat 14 naar Bor- cuio, Pagendijk 36; J. Bogaards, van Bcodenburgerstraat 33 naar de Verenig de Staten van Noord-Amerika; J. M. Rozier, van Leliestraat 72 naar Canada: G. Teske, van Bloemistenlaan 30 naar Amsterdam, Leliegracht 6; A. M. van Rijn geb. Eradus, van Lopsenstraat 11a naar Katwijk, J. Evertsenslaan 19; G. Meijer, van Fagelstraat 39 naar de Ver. Staten van Noord-Amerika; J. B. M. Baijer, van Lange Mare 31a naar Nieu wer-Amstel, Prinses Margrietlaan 5; H. H. C. V. Breitbarth, van Oude Vest *7 naar Wassenaar. Nassaulaan 3; R. W. Teunissen, van Uiterstegracht 16c naar Zaltbommel, Klompstr. 7! P. de Bruijn. van Waardgracht 45 naar Utrecht, Adr. Mulderstraat 8; P. J. Duyverman, van Lage Rijndijk 55 naar Alkmaar, Kenne- merstraatweg 155; D. van der Reijden, van Binnenlaail 10 naar 's-Gravenhage, Bosboomstraat 11; F. A. M. Mijinke. van Breestraat 125 naar Nijmegen. Plein 1944 no. 141; J. Steketee, van Gerecht 10 naar 's-Gravenhage, Van Boetzelaer- laan 85; J. Groenenberg, van Korevaar straat 9a naar Oostkapelle, Domburgse- weg 140; F. W. H. Kohl, van Jan van Houtkade 30a naar Venlo, Hogeweg 19; A. Meier, van Utrechtse Jaagpad 26 naar Rhenen (U.), Herenstraat 79; J. W. van Rooij, van Hoge Rijndijk 81 naar Gro ningen, Boteringesingel 8; M. S. H. Schlemper, van Zoeterwoudsesingel 60 naar Oegstgeest, Juffermansstraat 4; R. Kanon, van P. J. Blokstraat 43 naar Sneek, Kerkhoflaan 3; E.C. G. He- derik de Groot, van Buys Ballotstraat 57 naar Haarlem, v. Moerkerkenstraat 40 III; J. C. Huijsmans, van Buys Bal lotstraat 57 naar Leiderdorp, Dr. de Bruynestraat 31; O. H. Bangma, van Buys Ballotstraat 71 naar Rotterdam, Provenierstraat 79a; B. H. J. Hederik. van Koninginnelaan 18 naar Haarlem, Van Moerkerkenstraat 40 III; H. M. Heemskerk, van Vreewijkstraat 26 naar Rijnsburg, Katwijkerweg 18; N. Haver kamp Begeman, van Witte Singel 34 naar Nederlandse Antillen; E. A. Nolle, van Witte Singel 5 naar Utrecht, Aver- camplaan 4; J. C. Frcderiks, van Const. Huygenslaan 19 naar Rotterdam, Dui zendschoonstraat 8b; H. C. Tijisen, van Rijnsburgerweg 10 naar Zaltbommel, Oenselsestraat 36; J. D. Nieuwenhuis, van Rijnsburgerweg 10 naar België; J. W. de Hertogh, van Lange Mare 64 naar Voorburg, v. Zegwaardstraat 62; P. Hanse, van Hooigracht 45 naar Zierik- zee. Kraanplein 6; S. L. van der Mark van Titus Brandsmalaan 43 naar Den Haag, Paul Gabriëlstraat 50; C. H. Gips. van Breestraat 29 naar Den Haag, Iep laan 13; C. J. H. Giesen, van Noord einde 2a naar Venlo, Heutzstraat 17; E. W. van de Berg, van Utr. Jaagpad 73 naar Heemstede. Achterweg 5; B. H. v Zwieten, van P. J. Blokstraat 32 naar Den Haag, Maystraat 32; J. W. H. van van Venitian, van Gerrit Doustraat 27 naar Utrecht. Vredenburg 20 bis; A. van Erkel, van Oude Singel 188 naar Vlaar dingen, Schiedamseweg 136; A. Kanis, van Oude Vest 35 naar Alphen aan den Rijn, Julianastraat 83; W. Frankfort, van Nieuwe Rijn 18 naar Enkhuizen, Bergervisscherstraat 2; B. T. Kinkelaar, van Marnixstraat 161 naar Den Helder. Buitenhaven 5; P. van der Kawak, van Molenstraat 15 naar Rotterdam. Wolven- pad 23; C. H. Hoijtink. van Burggraven- laan 14 naar Ermelo, Horsterweg 64; J. M. A. den Edel, van Titus Brandsmalaan 42 naar België; P. H. L. van Ingen, van Lorentzkade 16a naar Gouda, Graaf Florisweg 77.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2