Bronnen Pastoor J. A. Voorham van Zoetermeer nam afscheid van de gemeente Bloemen uit drie rijksdelen voor de koningin MAANDAG 9 DECEMBER 1957 DF LE1DSE COURANT PAGINA 10 Hartelijk gehuldigd Op overduidelijke wijze is gisteren gebleken, dat Zoetermeer, zowel ka tholiek als niet-katholiek, zeer dank baar is voor wat de scheidende pas toor Voorham voor ieder van hen ge weest is. Voor de katholiek de be minde herder, die zorgvol waakte over de hem toevertrouwde kudde, daarbij er voor wakende, dat vrede en rust bewaard bleven. Voor de niet- katholiek voor de prettige vertrou welijke omgang en onkreukbare eer lijkheid en eerbiediging van ieders mening. Vooral in Zoetermeer, waar de geschillen soms diep kunnen lig gen, vereist dit grote menselijke ga ven. Men moet eerbied hebben voor de moed, die pastoor Voorham, nu hij zich nog over een goede gezond heid mag verheugen, heeft kunnen opbrengen, om achter de tijd van zijn practische zielzorg een punt te zet ten en emeritaat te vragen. Heel duidelijk is naar voren ge komen, dat, hoewel men het vertrek van de beminde herder gaarne nog ver weg had gezien, men grote eer bied heeft voor het besluit van pas toor en men hem van ganser harte nog enige rustige levensjaren wenst. Afscheidswoord op de kansel. Onder alle H. Missen heeft pastoor J. A. Voorham gisteren van zijn pa rochianen afscheid genomen en hen bedankt voor de volgzaamheid, die hij van het begin af ondervonden had. Vooral in deze tijd, nu Zoeter meer zulke grote veranderingen on dergaat en het aantal mensen, dat zich in Zoetermeer komt vestigen met de dag toeneemt is het beter dat een nieuwe jonge kracht het werk overneemt. Pastoor Voorham vroeg dan ook dezelfde volgzaamheid aan de dag te leggen voor de nieuwe be noemde pastoor. Jong, de echte goede dorpspastoor, die alles weet van zijn beminde paro chianen. De heer J. M. B. van Eekelen, se cretaris van het kerkbestuur, bracht hierna dank namens de gehele paro chie. Spreker dankte voor al de gees telijke steun, die pastoor gegeven heeft. Ook in het verenigingsleven, op vergaderingen en bijeenkomsten gaf pastoor menige wijze les en gaf blijk van grote kundigheid op velerlei ter rein. Dit ging veelal op prettige wijze en met geestige opmerkingen. Ook als financier was pastoor een der besten, waarbij hij een grote ac curatesse aan de dag legde. Namens de parochie bracht spreker dank voor Als laatste taak van zijn pastoraat alles en ^et deed spreker genoe- wees pastoor op de grote plicht, die op de parochie rust met grote inspan ning mede te werken om te zorgen dat de Bisschop spoedig het klein seminarie van het bisdom kan bou wen. Receptie. 's Middags te half drie vond in het parochiehuis een officiële afscheids receptie plaats. Behalve de afgevaar digden van de verschillende katho lieke organisaties merkten we o.m. op burgemeester mr N. Vernède en zijn echtgenote, wethouder J. Groe- newegen, gemeentesecretaris F. J. Hermsen en echtgenote, dokter P. Vent en echtgenote, de commandant der rijkspolitie Postma, en het vol tallig kerkbestuur. Te kwart voor drie betrad pastoor Voorham het parochiehuis, vergezeld van zijn familie en het kerkbestuur. Namens het af scheidscomité sprak de voorzitter, de heer A'. Hartman, een hartelijk welkomstwoord tot pas toor. Het verheugde spreker een wel komstwoord te mogen spreken in de zaal, die pastoor als sluitstuk van zijn pastoorsleven had klaar gemaakt, na een grondige restauratie van het be staande complex. Spreker zag in pas toor, die nu temidden van zijn dier baren verbleef de echte pastoor van Merijntje Gijzen, de bekende figuur uit het bekende boek van A. M. de gen nu namens de parochie een chè- que te kunnen overhandigen, die nu eens alleen pastoor ten goede zou komen. Kapelaan H. Banning bracht de dank over van de vele jonge kape laans, die hun eerste priesterlijke arbeid onder pastoor Voorham be gonnen zijn. Een echte goede pastoor die ook van gezelligheid wist. Spreker bracht ook dank aan de meisjes van de pastorie, die in de parochie alleen gekend worden als Gon en Mien. Dat alles goed function- neert in de pastorie is voor een groot deel afhankelijk van de gedienstigen van de pastoor. Als dank bood spre ker een prachtige plant aan. Namens het personeel der paro chiale scholen bood de heer A. C. v. Velzen, hoofd der r.k. jongensschool, een prachtig boekwerk aan. Namens de schoolkinderen brachten enkele kleine hummels hun wensen naar vo ren. Dankwoord burgemeester Vernède. Burgemeester mr N. Vernède sprak hierna woorden van dank namens het gemeentebestuur, zichzelf en zijn echtgenote. Kerk en overheid, aldus de burgemeester, hebben niet veelj aanrakingspunten, doch bij belang- zij de rust. rijke ogenblikken staan zij naast el kaar. Als niet-katholiek is spreker namens geheel Zoetermeer dankbaar voor alles wat pastoor voor katholiek Zoetermeer heeft gedaan en voor ge heel Zoetermeer is geweest. Een man van christelijke deugden, beminne lijk en eenvoudig van aard, dat was het wat ieder aansprak. Bovendien een man van vrede en nederig van aard. Spreker hoopte, dat de weg die door pastoor Voorham gebaand was, door zijn opvolgers zou betreden worden, met dezelfde geest en inten tie als pastoor. De burgemeester wenste pastoor een reeks van rustige en gelukkige jaren. Namens de Raad van Overleg sprak de heer J. Moers, die dankte voor de prettige wijze waarmede al tijd samengewerkt was. Namens de jeugdorganisaties sprak de heer Havenaar Jr, die vooral wees op het echt mens zijn van pastoor, de goede eenvoudige pastoor. De heer Stulemeijer wees er op, dat het pastoor Voorham was, die als eerste tezamen met de conferentie van de St. Vincentiusvereniging te Voorburg en omligende plaatsen een kring vormde. Deze kringvorming is later gevolgd door vele kringen in den lande. Pastoor Voorhem wees er in zijn dankwoord op, dat het hem zwaar gevallen was het besluit te nemen om heen te gaan. Alleen verstandelijke overwegingen hebben hem doen be sluiten door te zetten. Een parochie zou er zeker onder lijden als de her der door ziekte of ouderdom zijn taak niet goed meer zou kunnen vervul len. Bovendien moet men zich voort durend aanpassen aan de verande rende tijdsomstandigheden en dat gaat niet gemakkelijk als men oud is Zoetermeer maakt een tijd mede van grote groei en dat brengt vele moeilijkheden met zich mede. Op soms geestige wijze dankte pastoor voor de grote medewerking die hij als pastoor ondervonden had en spreker hoopte, dat men hem r.iet zou vergeten. Tijdens dit officiële gedeelte zong het parochiële zangkoor enige gees telijke liederen. Na afloop was er gelegenheid per soonlijk afscheid te nemen van pas toor, waarvan velen gebruik maak ten. Het werd een onvergetelijke dag voor pastoor, die bewust van de dankbaarheid van zijn laatste paro chianen nu in Voorschoten zijn wel verdiende rust gaat genieten. Met het oog op de herdenking van de Koninkrijksdag op zaterdag 14 december a.s. heeft H.M. de Koningin za terdagochtend in het Paleis Soestdijk een deputatie ontvangen bestaande uit zes kinderen uit de drie rijksdelen die een bloemstuk aanboden, waarin bloemen uit Nederland, Suriname en van de Nederlandse Antillen waren verwerkt. De foto laat zien hoe de koningin het fraaie bloemstuk bewonderde: v.lai.r. mevr. TimmersVerhoe ven, Baronesse Van Reede van Oudtshoorn, mej. L. H. Kriiger, algemeen secretaresse-penningmeesteresse van de Koninklijke Vereniging Oost en West, Pieter Verheul uit Voorburg, het Surinaamse meisje Irma Venghaus, Corry Binta uit Den Haag, H.M. de Koningin, Helen Accord van de Antillen, Wim Manhoef, Suriname, en Os wald Chun van de Nederlandse Antillen. OEGSTGEEST HET BEJAARDENCENTRUM „HOFWIJCK" IN ETAPPEN! DWO. De thuisclub speelde te gen ESDO. Direct na de aftrap werd de bal door DWO overgenomen en begon zich een groot overwicht van DWO af te spelen. Slechts tweemaal wisten de ESDO'ers voor het DWO- doel te komen, dat op goede wijze door doelman Smits werd verdedigd. Aan de andere kant golfden de WDO- aanvallen geregeld op de ESDO-veste aan. Geen enkele der schoten mocht de doelman echter verontrusten en als hij al eens werd gepasseerd, kwa men paal en lat hem te hulp om de stand blanco te houden. Na rust meenden wij dat ESDO nu het heft in handen zou nemen, doch niets was minder waar, ook tegen wind had DWO goede scoringskansen, welke echter onbenut bleven. Ook ESDO zag geen kans een gat in de DWO-verdediging te maken en zo eindigde deze strijd in een 00 gelijk spel. DWO 2 speelde tegen ODB 2 en won met 6—4 na een 6—1 voorsprong Op 7 december 1056 ging de eer ste paal in de grond van het bejaar dencentrum „Hofwijck", maart van dit jaar werd de „officiële" paal ge slagen en jl. zaterdagmiddag volgde de derde plechtigheid. Vier der af zonderlijke huisjes zijn betrokken en voor februari zullen er al 16 wonink jes betrokken zijn. Het bestuur had gemeend de eerste 4 bewoners offi cieel te móeten verwelkomen en dit te moeten doen samengaan met een kleine plechtigheid. En zo waren zaterdagmiddag in de Hofwijck- school bijeen, bestuur en gemeente lijke commissie van toezicht, burge meester en mevr. du Boeuf, wethou der den Ouden en verdere belang stellenden om de ingebruikneming yan deze eerste vier betrokken wo ningen officieel door de burgemees ter te doen geschieden. Vooraf heeft de voorzitter, de heer Jac. J. Vos dank gebracht aan architect, aanne mer en gemeentewerken voor de wijze waarop het plan vorm krijgt en het gemeentebestuur voor de on dervonden steun tot verwezenlijking van de grootste plannen. Hierop deelde spreker mede dat het bestuur burgemeester du Boeuff benoemd had tot sleutelbewaarder van „Hof- wijck". Vervolgens deelde de secre taris mede dat het bestuur gemeend had de heer Vos als initiatiefnemer tot dit centrum, de gedenksteen te laten inmetselen. Als derde spreker voerde burgemeester du Boeuff het woord die zijn bewondering uitsprak voor de durf en doorzettingsvermo gen van het bestuur en zijn geluk wensen overbracht namens het ge meentebestuur. Hij was verheugd over zijn eervolle benoeming. De heer M. Elshof, sprekende als voor zitter van de contactcommissie uit de beide middenstandsverenigingen stak zijn bewondering over wat hier tot standgebracht wordt al evenmin onder stoelen of banken en zeide dat de middenstand ook hierom blij was met dit bejaardencentrum, dat er straks 300 bewoners bij komen. Drs Deminent, voorzitter van de ge meentelijke commissie van toezicht sprak ook woorden van gelukwens en hoopte op een prettige samenwer king tussen bestuur en commissie. En hierna was het woord aan de heer Heuseveldt, die namens de eer ste bewoners van Hofwijck het woord voerde. Deze was vol lof over de doelmatige en practisdhe inrichtin gen van de huisjes, waar men zich direct thuisgevoeld had. Hierop begaf het gezelschap zich naar het huisje van laatstgenoemde spreker en verrichtte de burgemees ter de openingsplechtigheid, een bos bloemen overreikend na de deur opening aan mevr. Heuseveldt. Ver volgens heeft de heer Vos de her denkingssteen ingemetseld, welke de latere geslachten er nog aan zal her inneren dat hij het was die tot dit initiatief kwam. Teruggekeerd in de Hofwijckschool werd het glas gehe ven op de groei en de bloei van Hof wijck en de goede geest onder de nu acht en straks 300 bewoners! Het was de derde etappe in de historie van Hofwijck. L.T.B. afdeling Oegstgeest. De afd. Oegstgeest van de LTB hield vrijdag j.l. haar ledenvergadering onder voorzitterschap van de heer H. Kuipers. De vergadering was goed bezocht. Hoofdschotel van de agenda was bespreking beschrijvingsbrief voor de alg. bonds jaar vergadering. De secretaris tipte enige belangrijke punten aan uit het Bonds jaarverslag, o.a. de strijd van de georganiseerde landbouw om een rechtvaardig aan deel in de nationale welvaart, het be reikte resultaat op de eis van 330 miljoen aan de regering als steun aan de landbouw van 200 miljoen gulden. Voorts tipte hij aan de goede diensten aan de leden in het afgelo pen jaar door de Grondzaken en Ves- tigingsdienst van de L.T.B. welke dienst 176 opdrachten ontving van L.T.B.-leden, die met onteigening werden bedreigd, de goede gang van zaken en grote vooruitgang leden in de Centr. Coöp. van de L.T.B., de bloei van de Stichting Boekhoud- Bureau L.T.B. en de Verzekerings instellingen van de L.T.B. Het bestuursvoorstel om weer sa men te werken met de afdelingen Warmond en Sassenheim, tot het houden van een Oogstdankdag op 8 januari a.s. werd aangenomen, als ook het voorstel om in het afdelings bestuur een L.T.J.-lid op te nemen. WARMOND BM gezonken. Een vergrote BM, bemand met enkele zeilers uit Den Haag, is tijdens het stormachtige weer op de Kagerplassen alhier vol gelopen. De inzittenden wisten vei lig aan de kant te komen en later de boot te lichten. De pret van het zeilen was er onder deze omstandig heden en met dit weer gauw af. Voor pittige figuurtjes 'n snoezigcocktailjurkje in de princesselijn. Velvet top met flat teuze geschulpte hals uitsnijding. Taffet rok' in origineel flockprint- dessin. In de klassieke zwart/wit combinatie. Mooie sierspeld. Amerikaanse jm m -jg i maten Volmaakte droomjaponner» uit Amerika, diè U doen stralen als sterren. fJLr C&A deed een meesterlijke greep uit de fantastische cocktail- en ir avondjaponnen van Amerika. De prijzen zijn zó voordelig, dat iedere vrouw haar „droomjapon" kan bezitten. Ar t* Romantisch ontwerp in katoenen kant met zacht glanzende satijn garnering-, met wijd waaierende cirkelrok en zachte ronde hals lijn, die van achter diep uitloopt. Royal, turquoise, rood. Amerikaanse £Q7f jnaten .SopfasttcaXjiti!' Bijzonder elegant is de ze nauwsluitende prach tig gedecolleteerde met fijne simili waarover een modern kort jasje. Het materiaal, cotton jacquard, is heel chique. Beige. bleu. mauve. Amerikaanse maten JfiiuunatCc Love." Van zwarte jersey is het straksluitende lijfje en 't voor- en achter pand. van ruisende dof- zwarte taffet zijn de wijduitspringende zij panden van de zwierig wijde cirkelrok. Char- mante knoopgarnering. Amerikaanse yg Q7S maten *WW Modelafdeling Ook In Japonnen van het betere genre heeft C&A een voortreffelijke collectie. U vindt op de modelafdeling van C&A steeds nieuwe modellen zoals de dure modehulzen ze brengen. Natuurlijk slaagt U bij C&A veel en viél voor deliger I

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10