f/f DE LEIDSE BIOSCOPEN JSmtLGAT &>jLma$TAD SCHUD€l's CITROEN lii C Kerstgroepen en Stallen ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT LEIDENAAR, WEET NU VEEL Veertien dagen lang heeft de heer Bestelink, Bilderdijkstraat 5 te Lei den, zich verdiept in een studie van het toneel. Hij heeft zich begraven in de boeken. Zijn vrouw stond hem bij met kopjes koffie tegen de ver moeienis en thee tegen de dorst in die woestijn van toneelwetenschap. Gisteren wilden we de heer Bes telink bezoeken om hem op de ge voelige plaat te vereeuwigen, temid den van zijn boeken, die hem zo ge haat maar ook zq vertrouwd waren geworden, maar wij hoorden, dat aan zijn strijd om de kennis een eind was gekomen; dat hij op weg was naar Hilversum waar Gabriël Smit hem in het KRO-spel „Weet u veel" vragen zal stellen over het toneel. Heden avond wordt het uitgezonden. De heer Bestelink uit Leiden kan daar veel geld mee verdienen, er zijn al lieden, die met enige honderden gul dens naar huis gingen. Bovendien maakt hij kans een studieverzeke ring te winnen, indien hij de kop loper de man die de meeste vra gen beantwoordde voorbijgaat. Wij hopen het van harte voor de heer Bestelink, hij heeft er hard ge noeg voor gewerkt. NOGMAALS S.U.S. De actieleider van de S.U.S.-actie deelt ons mede, dat er in zijn opwek king om S.U.S.-loten te kopen een fout is geslopen. S.U.S.-loten zullen nl. niet aan de Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht mej. H. C. L. Breve te Schiedam en de heer N. F. C. Truyen te Den Haag; idem Psycholo gie de heer Yap Kie Hien te Leiden; idem Geneeskunde II mej. J.'A. Voorwinden te Leiden, en de heren B. Sarn (U.S.A.), J. A. Schipper te Den Haag, C. P. Schouwstra te Eind hoven, A. C. Voskamp te Delft en K. de Wind te Dordrecht; idem voor het semi-artsexamen mej. B. B. Ek- ker te Oegstgeest en de heren A. G. Dissevelt te Leiden, J. A. Moschella (U.S.A.), H. W. A. Oordt te Den Haag en J. Ringelberg te Utrecht; idem voor het Artsexamen mej. M. N. M. rPlanteijdt te Noordwijk en de heren J. Blankespoor te Den Haag en J. S. Sleijffers te Den Haag. Bü HUIBERS Haarl.straat 123, Leldm vindt U een grote keuze in Herensingelkerk, maar aan de uit gang van de kerk aan de Haarlem merstraat verkocht. U kunt morgen dus uw slag slaan na de H. Missen aan de St. Lodewijkskerk en de Har- tebrugkerk. MR FOCK-MEDAILLE VOOR JOOP STOKKERMANS Gisteravond is de Leidse pianist Joop Stokkermans door het Haags conservatorium onderscheiden met de mr Fock-medaille. Zoals wij reeds meldden is de heer Stokkermans ge slaagd voor het examen solo-pianist met drie onderscheidingen. In krin gen van het conservatorium werd verwacht, dat hij de 100-gulden-prijs zou ontvangen, hij verwierf echter een hogere onderscheiding, nl. de ge noemde mr Fock-raedaille. Vergadering van Ver. IJsbestrijding Evenals vorige jaren heeft de te Leiden gevestigde Vereniging tot IJs bestrijding donderdag 4 december j.L in hotel „Centraal" haar algemene ledenvergadering gehouden. Na de opening door de voorzitter, de heer H. Parlevliet jr. uit Katwijk aan Zee, die allen en in 't bijzonder de nieu we secretaris-penningmeester de heer T. C. Sonnenberg van de Markt- en Havendienst te Leiden, welkom heet te, weid tot behandeling van de agenda overgegaan. Met voldoening heeft de vergade ring mogén vernemen dat het af gelopen boekjaar werd afgesloten met een batig saldo van 1771,64 het geen zijn oorzaak vindt in het feit, dat er in de afgelopen zachte win ter geen ijs gebroken behoefde te worden. Na bespreking van enkele prakti sche punten betreffende het ijsbre- ken, wordt het werkfonds voor 1957/ 1956 ingesteld. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering, welke een ac tief verloop had, met een woord van dank door de voorzitter, die de gro te opkomst roemde, gesloten. SINTERKLAASAVOND „ST. ANTONIÜS". De maandelijkse bijeenkomst van de afd. Leiden van de r.-k. Bond van hotel-, café-restaurantgeëmployeer den ,,St. Antonius" op dinsdagavond nacht a.s. zal ditmaal geen vergader avond zijn, doch in verband met de j Sinterklaasviering een pakjesavond met diverse gezelschapsspelen. Het afdelingsbestuur hoopt, dat de leden I op deze avond ook niet-leden zullen j medebrengen. Dit is een prachtige gelegenheid om eens met elkaar ken nis te maken en te zien welke sfeer I in „St. Antonius" leeft. Vanzelfspre- I kend zijn ook echtgenoten en/of ver- I loofden van harte welkom. Inenting tegen kinderverlamming te Leiden De inenting tegen Kinderverlam ming, van kinderen geboren in 1955 zal de volgende week worden voort gezet. Zoals bekend bestaat de vol ledige inenting uit drie inspuitingen; tussen de eerste en tweede dient een tijdsverloop van ongeveer 4 weken te liggen; tussen de tweede en der de een periode van ongeveer een half jaar. D meeste kinderen hebben in ok tober de le en in november de 2e inspuiting reeds gekregen. Vanzelf sprekend heeft ziekte (vooral de A- griep in oktober) een regelmatige opkomst van een groot aantal ver hinderd. Er zijn dus ook kipderen die pas één inspuiting hebben gehad, terwijl weer anderen de beide vo rige gelegenheden hebben moeten laten passeren. A.s. dinsdag, 10 december 1957, zal opnieuw gelegenheid tot inenting worden gegeven. Voor alle in aan merking komende kinderen zijn daartoe weer oproepingen verzonden. De inenting geschiedt in het Gebouw van de G.G. G.D., Nieuwe Mare 13a. Om spoedig geholpen te worden is het van groot belang dat ieder zich houdt aan de in de oproep ver melde tijd. De oproepingskaart( en) moet(en- in ieder geval worden meegebracht. Voor hen die verhinderd zijn, be staat bovendien nog gelegenheid tot inenting op woensdag 11 december 1957, tussen 14.00 en 14.30 uur. FOTOTENTOONSTELLING DR. ERICH SALOMON IN PRENTENKABINET Van 13 december t/m 18 januari a.s. zal er in het Leidse Prentenka binet een tentoonstelling worden gehouden van foto's door dr. Erich Salomon. Het werk van deze bekende foto graaf, dat grotendeels uit de jaren 1926'38 dateert, heeft de laatste jaren, vooral sinds de expositie op de Photokina van 1956 te Keulen, weer sterk de aandacht getrokken. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Mannen. De geregistreerde arbeidsreserve voor mannen bleef over de periode van 26 t.m. 30 november, voor wat Leiden en aamgrenzenden gemeen ten betreft, stabiel; op 30 novemiber beliep het aantal ingeschrevenen 540 (v.j. 560). Bij enkele bedrijven in het rayon Leiden is overgegaan tot verkorting van de werktijd als gevolg van ver minderde bedrijvigheid. Het vorig jaar was het aantal in geschrevenen lager en bedroeg 210; op het overeenkomstige tijdstip? in 1953 daarentegen 1365. De geregistreerde vraag naar man nelijk personeel beliep 200 openstaan de aanvragen, waaronder 65 betrek king hebbend op jeugdig personeel. Vrouwen. Het aanbod van vrouwelijk perso nal, onderging slechts een geringe wijziging; op 30 november stonden 150 vrouwelijke arbeidskrachten in geschreven. Het aantal openstaande aanvragen om vrouwelijk personeel daalde op nieuw n.1. van 175 tot 120. (Advertentie; Casino. Het schijnt maar vreemd i gesteld te zijn met de gezondheids-1 zorg en de doktersopleiding in Enge land. Persoonlijke rancune of een niet aantrekkelijk uiterlijk zijn blijkbaar normale excuses om een adspirant- dokter op zijn examen af te wijzen. Maar men kan er wel zijn papieren krijgen, door wat te drinken met een oude zonderling, die in een beschon ken bui dokterslegitimaties verkoopt voor vijftig pond per stel. Geen won der dat de patiënten met angst zeg gen: „Daar komt de dokter". Het is maar goed, dat zij niet zien, wat een operatieslachtoffer na een week of zes aan instrumenten en onderdelen begint op te hoesten: ze zouden er op slag beter door worden en dan wa ren alle dokters brodeloos. Nu vege teren ze op krankzinnige heren of zonderlinge dames met veel geld. Of ze assisteren een plattelandsarts en raken daardoor in moeilijkheden met de patiënten, die er op staan, me dicijnen te krijgen, omdat ze niet ziek zijn. En moelijkheden met de vrouw van de dokter, die wat opdringerig is, schijnen ook niet te vermijden. Maar alle kwaad is nodig om het goed scherper te doen uitkomen en zo krijgt de zwaar belaagde dokter uit dit flauwhartige verhaaltje ruim schoots de gelegenheid om rake din gen te zeggen over het doktersideaal. Dat brengt hem op den duur toch geluk en stelt hem in staat te trou wen met de liefste verpleegster van het ziekenhuis. Het is jammer, dat de spaarzame lacheffecten steeds een zo uitgespro ken boertige inslag hebben, anders zou de film, die er zich niet op be roepen kan, door enige kwaliteit uit te munten, beslist geschikt geweest zijn voor alle leeftijden. Nu toegang 18 jaar. Lido. Voor de afwisseling weer eens een film uit de laatste oorlog, een film, die zich afspeelt in het donkere, oude kwartier van Mar seille, dat een toevluchtsoord is van al wat zich voor de Duitser verbor gen wenst te houden. Ilier zien we twee Britse soldaten, ontvlucht uit een kamp voor krijgsgevangenen in Italië', die door een eenvoudig visser, Salvatore, naar Marseille zijn ge bracht. Daar moeten ze blijven tot dat hij hen komt halen voor de vol gende étappe. Intussen installeren ze zich in een van die krotten, maken er kennis met de brutale, doch in zich goede Lise, die de vluchtelin gen met alles helpt en op Dave, de oudste, verliefd wordt. Er wonen nog meer helpers in het blok, de vrouw van een dokwerker, die een Engelse blijkt te zijn, en voorts Emile Blanchard, die voor veel geld ad- sprant-vluchtelingen helpt door ze bij dr. Martout te brengen, waar ze niet levend vandaan komen. Ook de Duitsers zelf zijn er niet veilig en tal van razzia's zijn er het gevolg van, maar ook hier vallen verschillende slachtoffers en zo be sluit men de hele wijk te evacueren en de huizen te slechten.... Tussen de vallende puinhopen vluchten de krijgsgevangenen met 't meisje naar een veilige haven. Anna Gaylor speelt de rol van het brutale, maar niettemin doortasten de meisje uitstekend, terwijl Stephen Boyd, James Robertson Justice e.a. zich goed bij haar aansluiten. Het is een boeiend gegeven van weer een andere zijde van de grote strijd tegen de grote overweldiger. Luxor. „Liefde" is een film, welke gemaakt is naar een roman van. Vicky Baum, een Duitse film met twee Italiaanse hoofdrolspelers. Dat heeft enige taalmoeilijkheden op geleverd, die weliswaar niet hoor baar, maar wel zichtbaar zijn, daar het geluid'van het gesproken woord (Duits) niet altijd overeenstemt met de bewegingen van de mond. Dat er Italianen meespelen is overigens wel verantwoord, want de geschiedenis speelt zich grotendeels in en rond Venetië af. Een zestienjarig meisje wordt tot over haar oren verliefd op een vio list, die echter niet met haar, doch met haar zuster trouwt. Uit teleur stelling stort zij zich hals over kop in het huwelijk met een Ceylonese planter. Zij blijft echter nog steeds dromen van haar violist en als zij tien jaar later op verlof naar Venetië terugkeert, laait de oude liefde weer op. Dan gebeuren er dramatische dingen: de planter breekt met de vrouw, die hem nooit heeft liefgehad; de rivier de Po overstroomt de delta, waar de violist woont; diens vrouw verdrinkt en in de ellende van de overstromingsramp vinden de gelief den elkaar. Doch slechts om direct weer uit elkaar te gaan. Een ver haal dus zonder happy end, maar dat toch zeer goede kwaliteiten heeft, o.a. een aangrijpende schildering van de overstromingsramp. Het weinig sympathieke gedrag van de vrouwe lijke hoofdpersoon, die het huwelijk van haar eigen zuster kapot maakt, is aanleiding tot reservering van deze film voor volwassenen. Rex. We weten nu toch wel ze ker, dat er vroeger veel bandieten in Amerika rondliepen, want ook de film „Vierduizend dollar beloning., dood of levend" heeft dit weer eens extra benadrukt. Thans krijgen wij de strijd te zien van een afdeling de tectives tegen een groep geraffineer de vogelvrijverklaarden. Enige re chercheurs dienen als lokaas voor de misdadigers en voor het goede doel moeten enkele van deze rechtschapen lieden zich opofferen, waarbij het ons voorkomt, dat er wat al te gemakke lijk met mensenlevens wordt omge sprongen. Na een serie nietsontzien de gevechten zegeviert als vanouds het recht; er zijn een paar dappere detectives minder, maar de bende wordt ingerekend, de sluwe leider in cluis, die demaar dat vertellen we niet. Liefhebbers van 14 jaar en ouder zullen bij deze film niet koud kunnen blijven. Trianon. Geen enkele filmmin naar zal „Kleren maken de man" be groeten als hét nieuwe geluid in de Nederlandse filmindustrie. Alsof er geen vijf jaar oorlog geweest is, geen tien jaar jongste wereldgeschiedenis, die waarlijk niet zonder schokken is, hebben de Nederlandse filmmakers het contact met „Dt Jantjes", „Bleke Bet" en ,,'t Meisje met het blauwe hoedje" spoedig gevonden, 't Loopt allemaal zo'n beetje langs hetzelfde uitgesleten pad: 'n liedje (van Van Wood), 'n luchtig, wat onwaarschijn lijk verhaaltje, auboilige volksgijn, liefde. Neen, een gebeurtenis is het verschijnen van deze film niet. Georg Jacobi, de Duitse regisseur, kon daar weinig aan veranderen. Maar dat wil niet zeggen, dat u zich niet een uurtje kunt amuseren met deze film, die u tevens de kans geeft bekende types van het Nederlands toneel zoals Jo han Kaart, Kees Brusse, Andrea Domburg, Guus Oster en vele ande ren op het witte doek te ontmoeten. Het is spijtig om te constateren bij een van de weinige keren, dat we in de bioscoop naar onze moedertaal kunnen luisteren, maar de dialoog is dikwijls niet te verstaan. Toegang al le leeftijden. 350 Vogels op show „De Zanger" Uniek is het zeker, dat in de wereld van vogelliefhebbers een jubileum tentoonstelling wordt gehouden na.v. een 25-jarig bestaan, maar Leidens oudste vereniging „De Zangers" pres teerde het. Niet minder dan 350 vogels werden gekeurd, en bijzondere inzendingen kwamen ook van de buiten-gemeen ten, zodat de heren keurmeesters J. R. Soes, Den Haag en R. Vos, Haar lem, beiden voor zang en de heer B. J. de Haan, Breda voor kleur en vorm zeker geen gemakkelijke taak hadden. Speciale aandacht werd besteed aan de inzendingen in de hoofdklasse, De heer L. Lacourt als voorzitter van de tentoonstellingscommissie en W. Oomen als afdelingsvoorzitter wa ren het reeds vrijdagavond volkomen eens dat deze show aller verwachtin gen overtrof. De ere-prijzen waren: M. J. Verhagen, prijs B. en W.; le meesterzanger R. v. Drump; 2e mees terzanger M. J. Verhagen; le kam pioen kleur M. J. Hersche; 2e kam pioen kleur W. Oomen, Oegstgeest De overige uitslagen waren: Klas I (4 vog 's, eigen kweek, zang): 1. en 2. B. Blankenstein; 3. R. v. Drumph; 4. B. Schouten, Lei derdorp. Klas 2. (2 vogels, eigen kweek, zang): 1. R. van Drumpt, 2/3, B. Blan kenstein, 4. H. W. van Venetië. Klas 3. (1 vogel, eigen kweek, zang): 1. R. van Drumpt, 2. M. J. Ver hagen, 3. F. J. L. Nieuwkerk, 4. L. La court sr. Klas 4. (1 vogel, eigen kweek, over jarige): 1. L. Lacoeurt, sr. 2. R. van Drumpt. Klas 5. (1 vogel, vrije klasse, zang) 1. H. W. van Venetië, 2. B. Blanken stein. Klas 6. (1 vogel, eigen kweek, vet stof): 1. A. Werner, Oegstgeest, 2. P. G. de Graaf, 3. A. L. van Rossum, 4. W. Oomen, Oegstgeest. Klas 7. (1 vogel, eigen kweek, pig ment): 1. M. J. Hersche, 2. W. Oomen, Oegstgeest, 3. J. Pasma, 4. J. Schou ten. Klas 8. (2 vogels, eigen kweek, kleur): 1/2. W. Oomen, Oegstgeest, 3. P. J. de Graaf, 4. J. F. Snik. Klas 9. (1 vogel, eigen kweek, kleur, overjarig): 1. W. Oomen, Oegstgeest, 2. P. G. de Graaf. Klas 10. (1 vogel, kleur, vrije klas se): 1. P. G. de Graaf, 2. J. B. v. d. Wijngaard, Leiderdorp. Klas 11. (vluchten poppen, zang): 1. L. Lacourt sr, 2. A. Werner, Klas 12 (vluchten, poppen, kleur): 1. J. F. Snik sr, 2. A. Werner, Oegst geest. Klas 13. (inzending, exoten): 1. J. B. v. d. Wijngaard, Leiderdorp, 2. A. L. van Rossum. Derbyprijs: Zang: F. J. L. Nieukerk kleur: G. Schuurmans. (Waar geen plaatsnaam vermeld werd is bedoeld Leiden). Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Ingrid dr van H. W. van den Eijkel en E. Boter- mans; Joostje Gijsbertha dr van J. Rietkerk en A. de Hoog; Corry Nel dr van F. Barnhoorn en H. J. Bos- schart; Hildegonda Gretha Nannet- te dr van T. Schaap en J. Beerens; Hepke Sake Johannes zn van S. H. Bos en S. M. Korenhof; Sara Susan na dr van I. Lens en J. Hemerik. Ondertrouwd: F. J. M. van Alphen en M. A. Geene; J. K. Vilders en J. M. Horsius; D. van Arkel en A. Clar ke; G. Ritsema en C. Kroesemeyer; J. Braxhoven en C. M. C. Hooger- vorst; G. J. van der Hoeven en I. Bierma; H. Vermond en A. M. A. van Vonderen; H. N. Lemmerman en J. E. van der Kroft; S. F. van Gorkum en S. M. M. Ouwerkerk; A. Cramer en A. R. M. van Vianen; L. H. Scho tel en J. H. M. Rakers; A. Bon en H. de Ruiter; J. A. Meijer en S. J. H. Bennink; J. W. M. van Leeuwen en A. W. Brands; C. G. A. Cornelisse en W. M. Albers; F. J. Abels en A. H. C. J. M. A. van Dijk; H. L. M. Bierhuizen en S. P. M. Stikkelman; J. M. Vreeken en C. van der Meij; F. Hogervorst en M. de Nobel; L. G. Landkroon en E. van der Linden; J. van Rijn en J. Regeer; J. Krantz i. M. de Jong; J. J. Schoon en H. M. C. Sweep. Overleden: N. van Harskamp 61 jr Leidse Agenda ZATERDAG 7 DECEMBER. K.V.P.-kieskring Leiden. Kring vergadering. Café-restaurant Den Burcht, 2.30 uur nam. Personeelsvereniging S.R.O., Feest avond St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. ZONDAG, 8 DECEMBER Sempre Crescendo. Galaconcert, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. R~K. Atletiekvereniging ,,De Bata ven", St. N'icolaasfeestavond. Roma- muszaal, 8 uur nam. R.K. Instuif Herensingel. Gezellige dansavond. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „De Zanger", Kanarietentoonstel ling. Hogewoerd 87, 10 uur v.m.6 uur nam. MAANDAG 9 DECEMBER St. Adelbert-ver. ,,Is er een aparte beroepsmoraal?" door prof. M. Wen- ners. 't Gulden Vlies" 8.15 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam L.J.A. Intieme bijeenkomst n.a.v. lustrumviering. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19. 6 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Jeugdconcert. Piano Gold en Fizdale. 2.30 nam. Mij. voor Toonkunst. Pianoduo Gold en Fizdale. 8 uur nam. K. en O.-cursus. Angst en leugen in het kinderleven. Rapenburg 61, 8 uur nam. VTRO. De betekenis van „Human Rights Day" door Norman S. Marsh, Rapenburg 8 8 uur nam. Tentoonstelling Kindertekeningen. Opening door weth. Van Schaik, Boerhaavezalen, 16.30 uur. „St. Bernard usnhus", Vergadering. Nieuw Minerva. Vrouwensteeg 11. 8 uur nam. DINSDAG 10 DECEMBER Verbum Dei. (Plantage 16) Voorbe reiding nachtmis voor niet katholie ken. 8 uur nam. Vereniging Zwakzinnigenzorg. Op heffingsvergadering. In den Vergul den Turk, 4.30 nam. WOENSDAG. 11 DECEMBER „Volk van Suriname". Opening ten toonstelling. Rijksmuseum van Vol kenkunde, Steenstraat la, 3 uur nam. Volkenkundige lezing. „Suriname", door C. F. A. Bruyning, Rijksmus. v. Volkenkunde, Steenstraat la, 3 uirr nam. K. en O.-cursus. Van Gogh, Breit- ner, Verster. De Lakenhal, 8 uur nam. K. en O. Rotterdams Toneel. „Dom Juan" Schouwburg, 8 uur nam. Leidse postzegelverzamelaars. Ver gadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. 8 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 613 december zijn door de Kath Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „Daar is de dokter", 18 jaar. Lido: „De hel van Marseille", 14 jaar. Luxor: „Liefde", strikt volwasse nen. Trianon: Kleren maken de man", alle leeftijden. Rex: „Vierduizend dollar beloning ....dood of levend", 14 jaar. (Donderdagcyclus: „Liefdesroer", volwassenen TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1) Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Dienst der apotheken. zaterdag 7 december zijn geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: apo theek Boekwijt, Breestraat 74, te'. 20552, Haven-apotheek, Haven 18, tel, 20085, apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. Zondag 8 december is van 's ocihtends 8 uur tot des avonds 10 uur alleen geopend apotheek Boekwijt. Na 10 uur: Doe- zaapotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. Zondagdienst der Huisartsen te Lei den A.s. weekend zal de dienst worden waargenomen door: dr. Stof fers, Lahr. Kortmann, Postel. Doktersdienst Oegstgeest. E. W. F. van Walchren; A. B. J. v. d. Vliet de Vries. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van'notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden is heden ge veild: huis Langegracht 230. in bod 2.150,koper E. van Starren- burg te Leiden, q.q. voor 2.500, Huis Da Costastraat 4 in bod 5.100 is uit de hand verkocht Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: huis Kloksteeg 15, in bod 4.600,koper E. van Star- kenburg te Leiden, q.q. voor 4.650. De percelen Pieterskerkhof 18/18a, leliestraat 114 en Bloemistenlaan 15, resp. in bod: 8.500,f 13.000. en 4.100,zijn uit de hand ver kocht. Laatste Berichten Veertien Nederlanders die met een toestel van de „Garud Indonesian Ah lys" uit Djakarta zaterdagmor gen in Singapore zijn aangekomen, verklaarden aan verslaggevers va** de pers, dat de situatie in Indonesii ris rustiger schijnt te zijn geworden. Eén van hen, een employé van een oliemaatschappij op Borneo, zeide dat „onze relaties met de politie en be stuur op Borneo niet beter konden zijn". In Djakarta is de toestand be paald slechter, maar ik heb niets van geweld gemerkt, aldus deze passa gier. Een andere passagier zeide in het begin van deze week drie dagen lang doodsbenauwd te zijn geweest, doch de laatste twee dagen leek de toe stand iets beter te zijn. Zijn weder- inreisvisum was ingetrokken, doch hoge ambtenaren van het immigra tiekantoor hadden hem de verzeke ring gegeven, dat hij geen moeite zou hebben om een nieuw te krijgen. De eigenaar van een warenhuis in Djakarta zeide geen moeilijkheden te hebben gehad en dat hij wel weer te rug zou willen gaan, omdat er in In donesië nog steeds plaats is voor Hol landers. Marktberichten LEEUWARDEN 6 dec. Zuivel. Gouida volvet 1,891,90; Edammer 40+ 1,691,70; broodkaas 40—f— 1,71 1,72. Stemming redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 6 dec. Groente. Waspeen export 17.5024.50, Waspeen A binnenland 1525, Was peen binnenland B 16.5025, Andij vie A 2531, id. B 821, Gele kool 56, Groene kool 5.60570, Knol- selderie 8--22, Peterselie 7.4011.90, 18, Spruiten 4165, id. grof 2024, Uien 13.5016, idem geschoond 16 Rode kool 5.109.20, Breekpeen 6.90 7.10, Bloemkool 1617. BOSKOOP. 6 dec. Kerstveiling. Beshulst: Zilverbonte hulst le soort 5.80 per kg., Goudbonte hulst le soort 5.per kg., Douglasgrocn le soort 1.50 per pak, Plumosagroen 2e soort 0.54 per pak; Rozen: Butterfly 2o soort 1.60—2.00, Duisburg le soort 3.2e soort 1.80 per 20 stuks; Chry santen Balcome (geel) le soort 1.20, Chrysanten Balcome (red) 2e soort 0.80, Troschrysanten le soort 0.67, 2e soort 3847 per bos; Ilex-verticilata- takken le soort 2.2e soort 1. Generiumpluimen le soort 0.43, 2e soort 0.28 per stuk. R.A.VEEN. 6 dec. Bloemen. Nar cissen: Early glorie 46—57, Cragford 6670; Blauwe druifjes 36; Tulpen: Superba 1.30; Anemonen 31—64; Freesia's I 59—1.27, Idem II 35—62: Cyclamen 3087: Troschrysanten: Orchid beauty 5271, Christmas 5357, Island 5473, Anjou 44—46, Crimson 4054. Red rolinda 6075, Am. aanwinst 5969, Balcombe Per fection 5362, Thelma 5784, Herco 4755, Bauccus 3350, Tros ge mengd 7283 per bos; Idem geplo zen: Loveliners 48, Long Island 3 15, Am. aanwinst 811, Red rolin da 1113, Schlager 810, Mayford Crimson 910, Christmas 11—13, Bal combe perfection 1416; Am. Anjers: sim rose 1520, idem rood 918, brenner 1419, Betty Lou 1315 per stuk. TER AAR 6 dec. Groente. Wit lof 1. 0.62—0.78; Idem 2 0.36- 0 64; idem stek 0.120.18; spruiten 0 4^ 0.60; idem B. 0.380.40; tomaten A. 0.39—0.43; idem B. 0.53; idem C. 0 20 0.26; idem afw. 0.200.22; groene kool 0.30; boerenkool 0.130.15; glas- andijvie B. 0.17; andijvie 0.20— 0.26; idem B. 0.07—0.13. aller per kg. boe ren kool 0.700.80 ner kist. Peren: Brederode 0.80 per kg. VINKEVEEN, 6 dec. Groente. Andijvie 1231, Boerenkool 19, Prei 1318, Spruiten II 38 id. B. II 23, Witlof A II 72—76, id. B I 71—74, id. B II 65—73 ct. per kg. Peterselie 5 17, Selderij 719 ct. per bos. SCHOONMAAKSTERS OF ECHTPAAR gevraagd voor schoolgebouw. Aanmelden: Leidseweg 35, Voorschoten. AANGEBODEN 2? Accu's voor alle doel einden. Tevens reparatie en revisie van alle merken onder schriftelijke garan tie. Handel en industrie korting. Accu-service Groenen Nieuwe Rijn 106 Tel. 23140. Leiden. "Z Alt op de Mare. Schuimrubber zadeldek ken met hoes, voor rijwie len 2.80, v. brommers 3.55. 3.95 (passend voor Solex). Regencapes. beschermen ook reusachtig tegen de koude, met en zonder ca- nuchon, vanaf 9.60. 'S 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar. Noe mooier, nog solider, noe krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66-68. Eigen financiering Tel 3129? fS" Piano. Aangeboden een kruissnarige Duitse stu die-piano merk „Krause". billijke prijs. Zijloordkade 16, Leiderdorp, tel. 32798. 3? Radio - Televisie wordt door ons gefinancierd. Be langrijke korting op de aankoopsom. Brieven on der no. 3854 bureau van dit blad. 2? Gaskachel als nieuw. 16 pits merk ..Telegas" com pleet met all. afv. pijpen, onderplaat en kraan een seizoen gebruikt. prijs 135.Adres: Van 't Hoffstraat 12a, tel. 22799. 3? Aangeboden: bloemis terij A en B. warme en koude kas. Koop of huur. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen, tel. K 1713—291. TE HUUR •S* Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio, en Morris Minor. Alléén nieuw materiaal, billiik ta rief. Stiodonk. 'Hoosl. Kerkgracht 30 tel. 31608. Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 oers All risk verzekering De zaak met de gfootst moeeliike ser vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11. Leiden tel 22300. Custom line en Consuls. Garage v. d. Piil. Stomowiik. tel 1916K 1761. 3" A.s. bruidjes wil ver huren 1ste klas bruids- toiletten. compl m sluier handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- cape's. Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig. Fa. J J. Sloos en Zn., Stille Rijn 11. Telef. 20868. DIVERSEN *5? Engels. Grondiee exa menonleiding hai.delsior- respondentie spreekvaar digheid. Cambridge SpofdoDleiding Emigran ten Vertalingen W Ver boog Leraar Engels beë digd Tolk/Vertaler Prof Cert Cambridge Univer- sitv Steenschuur 18 Lei den Telefoon 25335 'S Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J. Brons geest. Zeemanlaan 57 tel. 22932 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami vedi neemt geen dieren oo 3T Verloren ong. 14 dgn geleden een gouden sneld (familieherinnering). Te gen beloninp terug tc be zorgen: Cronesteinkade 22. Kinderriiwielen f 25. goedkoper Door aankoop van enorme partii kinder riiwielen jongens en meisjes met remnaaf tn 5 kleuren Volle garantie Thans 1 56 alleen con tant Fa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden. Kerkstr 48. Noordwijk: Zeeweg 1 Katwijk/Zee.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3