ASC liet 3-0 voorsprong glippen, Concordia won: 3-4 Vwvt&eteiding. vaat het nieuwe ij,&&eizaen SVLV klopte koploper THB en bracht 3-1 zege mee Lisser voorhoede was bijzonder actief tegen bezoekend Docos:4-0 Wolverhampton Wanderers behield leiding op 't nippertje Financiële positie KNZB versterkt door contributie-verhoging MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Op onbegrijpelijke wijze heeft de ASC-ploeg, de winst, die op een ge geven moment voor het grijpen lag, laten glippen. Onbegrijpelijk, omdat er tekenen waren, die er op wezen, dat de Hillegommers na de 30 ach terstand zeker niet de indruk gaven, dat ze zich gewonnen hadden gege ven. Het tempo dan ook waarmede in de tweede helft werd gestart was te laag, zodat de blauwhemden de ge legenheid kregen iets van de achter stand af te knabbelen. Bovendien wa ren de beslissingen van de scheids rechter vaak enigszins zonderling, zodat de ASC-defensie, die voordien toch al de indruk gegeven had niet al te sterk te zijn vooral het wegwer ken van v. Ee was zwak nu niet be paald ineenstortte, doch toch niet kon verhinderen, dat Concordia een zeker schijnende nederlaag in een voor sprong kon omzetten. Jammer, want het had de morele steun kunnen zijn voor de rood-zwar- ten om al hun energie te richten op het ontlopen van de onderste plaats. Het begon zo goed. De Goey op de centervoorplaats bracht, uitstekend bijgestaan door Vreeken, Spiering en Van der Waals, direct vaart in de voorhoede. Lolkes de Beer, actief als vanouds loerend op elke kans, schoot hierdoor in de gelegenheid gesteld spoedig 10 langs Van Looy. En na dat deze doelman herhaaldelijk had laten zien, waartoe hij in staat was, was een fraaie kopbal van Spie ring na goed doorzetten van Vreeken LUGDUNUM—RKAVV 2—3. Ook nu verschenen onze stadgeno ten met een gewijzigd elftal, dat ech ter evenmin voldoening kon schen ken. Wel was de thuisclub niet de mindere, doch de zo nodige afwerking werd steeds gemist, zodat vele kansen verloren gingen. Een buitenspel doelpunt van Pet werd terecht door de scheidsrechter geannuleerd, waarna even later van Marwijk een goede pass van Pet wist te benuten (1-0). RKAW zette alles op de aanval en na het forceren van een hoekschop, kon de linkshalf de stand op gelijke voet brengen (11). Direkt in de tweede helft kwa men de gasten overdonderend opzet ten en spoedig bracht rechtsbuiten Van der Zwan de stand op 12. Lug- dunum wijzigde opnieuw het elftal en spoedig bracht Krijgsman de stand weer gelijk (22). Beide ploegen zwoegden voor de overwinning en even voor tijd werd een verdedigings- fout Lugdunum noodlottig (23) Zonder moeite slaagden de gasten er in de stand ongewijzigd te houden en leed groen-wit de zoveelste neder- BLAUW ZWART—HW 2—0 Blauw Zwart heeft zich gistermid dag op eigen terrein weer eens de weelde gepermitteerd van een over winning, op HW werd een verdien de 20 zege behaald en dat was veel meer dan menig supporter had durven hopen. In de eerste helft werd het al spoe dig duidelijik, dat de Blauw Zwarters van plan waren hun niet te onder schatten Hsiagse gasten flink partij te geven. De thuisclub toonde zich niet minder sterk dan de bezoekers. Beide ploegen kregen enkele keren goede kansen, maar de verdedigingen bleven de baas en de doelverdedi- gers stonden hun mannetje. En zo kwam de rust met een 00 stand. In de tweede helft opende Blauw Zwart met een krachtig offensief dat een reeks hoekschoppen oplever de. Een ervan, door Wildenberg ge nomen kwam zeer gevaarlijk in de Haagse doelmond, maar de HW- verdedigers zagen nog juist kans de bal weg te werken. Na 10 minuten echter nam Blauw Zwart toch de leiding. Het was tijdens een scher mutseling voor het HW-doel, dat H. van Dongen de bal onhoudbaar over de doellijn werkte. (10). HVV antwoordde met een tegenoffensief, dat echter niet meer opleverde dan een gevaarlijk schot van Van Stol. Blauw Zwart nam opnieuw het ini tiatief en na een fraaie aanval via de linkervleugel, waarbij de bal via van Leeuwen 'en J. v. d. Kooy voor het doel gespeeld werd, scoorde J. De- kleermaeker voor de tweede keer (20). Blauw Zwart kreeg nog en kele kansen, maar de hechte HW- verdediging wist nu van geen wijken meer. hem te machtig (2—0). Direct hier op boekte Lolkes opnieuw succes toen hij een voorzet van De Goey (30). enige goede manier afrondde (30). ASC bleef sterker, ofschoon ook de Hillegommers niet stil zaten. Goed werk van Spoor en zwak schieten der Concordia-aanvallen deden vermoe den, dat de rust met dezelfde stand zou ingaan, toen Spoor gehinderd door de zon misgreep en Rap het eer ste doelpunt voor de gasten op het scorebord bracht (3—1). Een doel punt, dat, naar naderhand zou blij ken, voor de rood-zwarte defensie een vingerwijzing had moeten zijn. De rest is eigenlijk al gezegd. On middellijk na de rust stonden beide partijen weer gelijk (33). En nu was in de strijd om de leiding, want het verweer van de rood-zwarte aan val bleef fel genoeg een pracht schot van De Goey trof o.a. de lat doch Concordia was de betere ploeg. Want nadat de midvoor de gasten en een der ASC-spelers vrijwel niet te missen kansen om zeep hadden ge bracht scoorde de Concordia-links- buiten Koning met een hard schot het winnende doelpunt (34). Voor de neutrale toeschouwers bleef het een aardige wedstrijd, voor de ASC'er een geweldige domper voor de Hillegom mers een onverwachte buitenkans. DE ZATERDAGCOMPETITIE. District West EI, 2e klas: ARC WGZ 3—2; SSS—'s Gravenz. SV 1—1. 3e klas A: Groote LindtNSW 12; MonsterZwart Wit '28 2-1; Schev. Holl. Sp.Excelsior P, 02. 4e Klas A: De LierNoord wijk 23; KoudekerkRAS 33; Die Haghe—VWS 2—1; DEVJO—Semper Altius 24. Res. 2e klas: ARC 2Rijnsb. Boys 2 2—4. Res. 3e klas A: RCL 2's Gravenz. SV 2, 4—1; Ter Leede 2—DEVJO 2 62; Zwaluwen 2Schev. Holl. sp. 2, 31Quick Boys 3—Ornas 2, 42. Tweede klas. Quick Boys 9 6 1 2 13 31—12 Ter Leede 9 5 2 2 12 34—18 Hoogvliet 9 5 1 3 11 21—13 ARC 10 4 3 3 11 18—22 's Grav.z. SV 10 4 2 4 10 12—17 Excelsior M 9 3 2 4 8 19—18 RWH 9 3 2 4 8 17—17 Koz. B. 8 3 1 4 7 20—23 SSS 9 2 2 5 6 14—30 WGZ 10 2 2 6 6 20—36 Derde klas A. NSW 10 8 0 2 16 22—14 Monster 10 7 1 2 15 27—14 Zwart Wit 10 7 0 3 14 24—15 Ornas 9 o 3 12 23—20 Gr. Lindt 10 5 0 5 10 13—12 Rijnsb. B. 9 2 2 5 6 12—18 Capelle 9 2 2 5 6 12—20 Excelsior P 10 2 2 6 6 19—20 SHS 10 2 2 6 6 12—20 Sportlust 9 1 3 5 5 10—21 Koploper THB kreeg gisteren een bittere pil te slikken toen het voor het eerst op eigen terrein sedert twee jaren werd verslagen door een elftal r.og wel uit de laagste regionen van de klasse. Voor de. derde achtereen volgende maal wist SVLV de tegen stander de winstpunten te ontnemen. De eerste dertig minuten van de wedstrijd bestonden uit het verken nen van eikaars krachten. De actie in de wedstrijd kwam in de 31ste minuut toen de Haarlemse voorhoe de de rood-groene keeper het nakij ken gaf (10). Direct hierop ontke tende SVLV een geweldig offensief. Alles lukte en uit een goede com binatie van A. LambooP. Witte brood en P. Zonneveld werd de ge lijkmaker gescoord (11). Na de rust ogende THB een fel bombardement op het Voorsöhotense doel en met kunst- en vliegwerk kon de achterhoede het doel schoonhou den. Twinitg minuten lang duurde de druk op het SVLV-doel totdat de rood-groenen een gat zagen in de THB-achterhoede en hier dankbaar gebruik van maakten. Met een zeer hard schot bracht P. Zonneveld de stand op 12. SVLV bleef in de aan val en toonde zich op dat moment beslist technisch de meerdere op het veld. Na tien minuten gaf A. Lam boo een afgerond passje naar Th. Westgeest en deze wist met een schijnbeweging de keeper te verras sen, zodat deze naar de verkeerde WARMUNDA—TEYLINGEN 1—0 Als van ouds trekt een wedstrijd tussen Warmond en Sassenheim al tijd grote belangstelling omdat de beide clubs uit deze gemeenten t.w. Warmunda en Teylingen twee elf tallen zijn, die praktisch volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Dit was ook nu weer het geval ofschoon over het algemeen Warmunda in dit geval wel het beste spel vertoonde. Jam mer genoeg was de voorhoede niet in staat goed opgezette aanvallen doeltreffend af te werken waardoor menige kans verloren ging. Voor de rust was Warmunda sterker en uit een prachtige voorzet van de links buiten H. v. Hulst wist Sikking on houdbaar te doelpunten. Na de rust was het vooral Teylingen dat pro beerde de stand minstens gelijk t« maken doch de krachtige verdedi ging van Warmunda bood hiervoor geen kans. Zelfs wist Warmunda nog een tweede doelpunt te scoren, doch dit werd wegens buitenspel te recht geannuleerd. Nog geruime tijd golfde het spel op en neer met kan sen zowel voor de ene als de andere partij, doch tot scoren kwam men niet meer zodat deze op zeer vriendschap pelijke wijze gespeelde wedstrijd eindigde in een 10 overwinning voor Warmunda. Lisse heeft zich uit de gevaarlijke zone gewerkt door met duidelijke cijfers over Dooos te zegevieren. De Lisser-voorhoede is in deze ontmoe ting wel bijzonder actief geweest, maar de overwinning had voor de thuisclub nog veel groter kunnen wezen, daar vrijwel de gehele wed strijd Lisse het spel volkomen in handen had. De Docos-achterhoede heeft wel een off-day gehad, maar ook de voorhoede der bezoekers faalde volkomen. Al spoedig opende Lisse het of fensief en werd het spel naar de Docoshelft verplaatst, de achterhoe de werd onder geweldige druk ge zet en het verwonderde niemand toen Lisse na een klein kwartier de score opende toen v. Kesteren met een kopbal de thuisclub de leiding bezorgde. Wel kwam Docos even fel opzetten en kreeg doelman Baak een hard schot van de linksbuiten te verwerken, doch over het alge meen kon de Lisse-achterhoede het wel klaren. Nadat enige malen het Docos-doel op zeer fortuinlijke wij ze aan een doorboring was ontsnapt, tweemaal werd tegen de paal en lat geschoten wist Boon met een zuiver geplaatste schuiver de Leidse, doelman voor de tweede maal te passeren. Toen de rust aanbrak leid de Lisse met 20 maar de stand had ook gemakkelijk 40 kunnen zijn. Na de hervatting was het spelpeil beduidend gedaald, Lisse domineer de over alle linies, terwijl de weini ge Docos-aanvallen slechts zelden gevaarlijke momenten opleverden, zodat doelman Baak meestal terug gespeelde ballen kreeg te verwer ken. Het was wel opvallend hoe de Docos-voorhoede steeds het spel te kort hield, waardoor slechts spora disch een behoorlijk schot op het Lisse-doel werd afgevuurd. Lisse speelde toen al een gewonnen wed strijd. Na 25 minuten volgden kort achterelkaar twee Lisse-doelpunten, beide door Boon gescoord waardoor de bezoekers een 40 achterstand opliepen. In de laatste 20 minuten had het spel niets meer te betekenen de Lisse-voorhoede liet enige opge legde kansen verwaarlozen, terwijl ook de voorhoede van Docos niet veel presteerde, zodat de talrijke bezoe kers die reeds voortijdig het terrein hadden verlaten, niets gemist heb ben. kant uitviel (13). De Haarlemmers gooiden alles op alles om de achter stand in te halen. De SVLV-keeper moest diverse malen redding bren gen. Een zeker schijnend doelpunt uit een corner werd door keeper Spiegeler voorkomen, door de bal net over de lat te slaan. Het eind signaal van de goed leidende scheids rechter Voet klonk als een verlos sing voor de in het laatste kwartier in het nauw gedreven SVLV-achter- hoede. BOSKOOP—ST. VOLHARDEN 5—1. De doelpunten in deze wedstrijd waren van goed gehalte en daar gaat het uiteindelijk om. Wat deze! ontmoeting op zichzelf betreft, was AFVALRACES VAN DE N.V.B.H.S. Gistermorgen was de Haagse kunst ijsbaan het domein van de hardrijders van de NVBHS. Er werden amvalraces gehouden, waarbij in twee ritten over 22 ronden 80 rijders en rijdsters aan de start kwamen. Bij de senioren werd de eerste rit gewonnen door Heems kerk met op de tweede plaats De Boer. Kleinjans werd derde, De Haan vierde en Muller vijfde. Egbert van 't Oever was in de tweede rit verreweg de sneL ste rijder. Hij versloeg het lid van de kernploeg Wim de Graaf, die door een slechte start al dadelijk op hem ver loor. De derde plaats was voor Zuider duin, vierde werd P. Fromme en als vijfde plaatste zich Laarman. Bij de da mes (10 ronden) werd Rietje Louwens eerste voor Ans Heynen. RIPPERDA—WSB 2-1 Gebrek aan scho-tvaardigheid was de voornaamste oorzaak van VVSB; nederlaag in Haarlem. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd was WSB tegen de Haarlemmers in de meerderheid, maar het stugge ver dedigen van de Ripperda-achterhoe- de en de bijzondere vorm van de Ripperda-keeper waren mede schul dig aan het gebrek aan doelpunten. Ook de WSB-verdediging was goed op dreef en veel goede kansen heeft de Ripperda-voonhoede niet gekre gen. De eerste en enige goal voor d« rust schreef Henk van der Linden voor Ripperda op het score-bord, het'voetbal van'^veTgchaltCwa'a^ Itoen "j" fn "{je trap wegens hands in Boskoop als de minst slechte ploeg domineerde. Ondanks het rommelige heen en weer getrap, vielen er ,na een kwartier toch twee mooie doelpunten. Beide goajs werden door rechtsbin nen Van der Velde op prima wijze gescoord. Na deze twee treffers, ging Boskoop onnodig verdedigen en zo doende kregen de Rotterdammers een overwicht, wat na 35 minuten spelen in een tegendoelpunt resulteerde (21). Af en toe zag het er naar uit, dat de gelijkmaker zou komen, aangezien er veelvuldige aanvallen op de Boskoop-veste ondernomen werden. Gelukkig voor de thuisclub kon zij het hoofd boven water hou den. In de tweede helft ging het eigen lijk weer niet veel beter. Toch wis ten de gastheren de htm geboden kan sen beter te benutten. Uit een goed genomen hoekschop scoorde linkshalf Kant beheerst het derde doelpunt Steeds Volharden was nu wel een geslagen ploeg en er kwam meer ver band in de Boskoopse linies. Van Bemmel zorgde voor het vierde doel punt, terwijl Loef uit een pass van Van der Velde het net voor de vijfde maal vond (51). even buiten het strafschopgebied juist over het gevormde muurtje in het doel schoot, (l-O). Twintig mi nuten na rust maakte C. v. d. Togt de gelijkmaker na een goede combi natie der WSB-voor hoede. Steeds bleef WSB in de aanval, maar het winnende doelpunt kwam aan de andere kant. De Rdpperda-rechtsbin- nen loste van verre afstand een schot op keeper Ruigrok, die de hoge bal op onverklaarbare wijze door zijn handen liet glippen, (2-1). BODEGRAVEN—WOERDEN 1-4 Laat ons beginnen met een compli ment aan het Bodegraven-Bestuur, dat had zorggedragen dat 'n aanvan kelijk volledig onbespeelbaar terrein tot een zij het dan ook moeilijk be speelbaar terrein was bewerkt, waardoor bovenstaande ontmoeting onder fraaie wearsomstandigheden en ten aanschouwe van een ongekend groot aantal bezoekers doorgang kon vinden. Reeds in de eerste minuut had Woerden geliuk, toen bij een vol komen gevaarloze aanval de bal bij de Bodegravenback T. Sterk beland de, die nonchalant de bal op het eigen VAN DE ENGELSE VELDEN Bijna had Manchester City voor de verrassing van de dag gezorgd. Bijna hadden de Mancunians leider Wol verhampton Wanderers op eigen ter rein geklopt. Bij de rust van deze belangrijke wedstrijd voor de eerste divisie leidde Manchester City met 21. Dank zij een penalty bracht Ken Barnes de stand zelfs op 31. Maar toen toonden de aanvallers van de „Wolves" hun kracht. Twee doel punten, gescoord binnen twee minu ten, brachten de balans weer in even wicht. Kort voor de tijd was het Peter Broadbent, die de 19-jarige debuterende doelman van Manches ter City, Stephen- Fleet, voor de vierde maal passeerde. Hoewel Fleet zijn tegenstanders vier doelpunten moest toestaan was hij de held van de dag. Hij verrichtte enkele spec taculaire „saves" en had aan de vier goals geen schuld. Ook de drie naaste concurrenten van Wolverhampton deden het goed op deze zaterdag. Runner-up West Bromwich Albion klopte Sunderland met 30. Moedig hebben de mannen uit Sunderland zich verzet Tot een half uur voor het einde van deze ont moeting hield de verdediging van Sunderland stand. Toen volgden, in amper 9 minuten, drie doelpunten. Manchester United moest het even eens van de laatste minuten hebben. Tot de 85e minuut leidde Newcastle United in de wedstrijd tegen de League kampioenen met 10. In de slotfase scoorden de „Busby Babes" echter twee maal, waardoor Man chester United een benauwde 21 zege behaalde. De derde rivaal van Wolverhamp ton, Preston North End, kwam bij zonder gemakkelijk aan het eerste doelpunt. De keeper van Bolton Wan derers, Eddie Hopkinson tevens doelverdediger van het Engelse elf tal verkeek zich op een terug speelbal van een van zijn verdedigers Daardoor werd de ruststand 1—0. Na de hervatting was Preston voort durend sterker, wat resulteerde in een tweetal goals, waardoor het team voor de 30e maal in successie een zege op eigen terrein behaalde. Wolverhampton Wanderers behield zoals gezegd, de leiding van de eerste divisie met 29 punten uit 19 wed strijden, West Bromwioh Albion bleef tweede met 27 punten, de derde plaats delen Preston North End en Manchester United met 24 punten uit 18 ontmoetingen. Onderaan de ranglijst kwamen eveneens weinig verschuivingen voor. Leicester City, dat ditmaal met 01 van Chelsea verloor, blijft de rij sluiten met 9 punten uit 18 wed strijden. Hoewel nummer voorlaatst, Sheffield Wednesday, een fraaie 20 zege op Arsenal behaalde, behield het team zijn plaats in de algemene rangschikking. Sheffield heeft nu 12 punten. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham City Blackpool 00 BurnleyLeeds Uni ted 31; ChelseaLeicester City 4—0; Manchester CityWolverhamp ton Wanderers 34; Newcastle Uni tedManchester United 12; Not tingham ForestAston Villa 41; PortsmouthEverton 3—2; Sheffield WednesdayArsenal 20; Totten ham HotspurLuton Town 31; West Bromwich AlbionSunderland 5—0; Preston North EndBolton Wanderers 30. Tweede divisie: Bristol CityWest Ham United 11; Cardiff City Sheffield United 0—0; Charlton Ath leticLincoln City 41; Grimsby TownFulham 31Huddersf ield TownSwansea 22; Ley ton Orient Notts County 22; Liverpool Blackburn Rovers 20; Middles broughIpswich Town 5—2; Rother- ham UnitedDerby County 02; Stoke CityBarnsley 31; Doncaster RoversBristol Rovers 32. door de doelman verlaten doel terug speelde en Woerden daardoor gemakkelijk de leiding bezorgde (0-1). Doch vanaf dat moment was Bodegraven overwegend sterker en een drietal corners op het Woerden- doel, alsmede enkele gevaarlijke aan vallen leverden wel hachelijke mo menten, doch geen doelpunten op. Schonewille en Scheer misten opge legde kansen, terwijl de doelman van Woerden enkele malen op fraaie wij ze redding bracht. Het laatste kwar tier wist Woerden het spel iets te verplaatsen en forceerde het een tweetal corners. Door dit offensief kreeg de voorhoede van Bodegraven wat meer ruimte en 8 minuten voor de rust scoorde J. v. d. Tier met een ver schot de gelijkmaker. (1-1). Vlak voor de rust belandde bij een goede Woerden-aanvfcl de bal bij reahtbuiten van der Wal, die doel man Beens met een uitstekend schot onhoudbaar passeerde (1-2). De tweede helft begon met een schot van Goudkuil, waarmede de doelman van Woerden grote moeite had, terwijl uit een door Schonewille genomen vrije trap Goudkuil hoog over schoot. Bodegraven bleef aan vankelijk sterker en forceerde twee corners, welke echter slecht werden genomen. Toch kreeg Woerden de kans, de voorsprong te vergroten, doch met alleen doelman Beens voor zich, schoot Supesepa hoog over. Toen echter in de 25ste minuut Woer den bij éen uitstekende aanval door haar midvoor Ravenstoerg de stand op 1-3 had gebracht, was het pleit beslecht. De rest van de speeltijd was de wedstrijd het aankijken nauwe lijks meer waard en reeds vóór het einde begon het publiek het veld te verfaten. Het verwonderde tenslotte nemand, dat in de laatste minuten een nu gemakkelijker spelend Woer den door Ravensberg de stand nog op 1-4 bracht. In Utrecht vond zaterdagmiddag een buitengewone algemene verga dering van de Kon. Ned. Zwembond plaats. Een vergadering vrijwel ge heel gewijd aan de financiële positie van de bond. Voorzitter Jan de Vries stelde in ziijn openingswoord vast, dat het ledental van de bond nog steeds stijgende is. Deze belangstel ling voor de zwemsport maakt het echter voor de verenigingen moeilijk voldoende oefengelegenheid in de overdekte baden te vinden. Hierna werd Frans Kuiper, sinds 1935 trainer van het nationale heren- polozevental, met algemene stemmen en onder luid applaus van de verga dering tot erelid benoemd. Vervol gens kwamen de financiële voorstel len van het bondsbestuur om het verwachte tekort van 20.000 te dek ken aan de orde. Die voorstellen hielden in: a. Con- trbutieverhoging; b. Verhoging van inleggelden voor zomercompetitie; c. Het invoeren van zomerstartver- gunningen. Vast kwam te staan, dat de voor stellen de algemene instemming van de vergadering hadden. De moties van de kringen Brabant en Midden Nederland om de voorstellen van het bondsbestuur voor twee jaar van kracht te laten zijn, ondervond geen bezwaar, waarna goedkeuring volgde. Verder werd besloten een geheel nieuwe commissie in het leven te roepen tot reorganisatie van de financiën, welke commissie twee jaar de tijd heeft om deze materie te be studeren, om op de najaarsvergade ring van 1959 met omlijnde plannen te komen. Bij de contributieverhoging is men uitgegaan van de gedachte, dat de jonge leden niet te zwaar mogen worden belast. De verhoging be draagt voor de jongste leden tien cent Voor de leden van 16 tot 17 jaar tachtig cent, voor leden van 18 jaar en ouder een gulden zestig cent ATLANTISCHE RACE OM 1 DOLLAR Zes dagen zijn verstreken, en nog is er geen enkel bericht ontvangen van een Engelsman en een Amerikaan die, na een weddenschap met 1 dollar ais inzet tegen elkaar uitkomen in een zeilrace over de Atlantische Oceaan. De 43-jrige Edward Allcard, een ver maarde Britse zeiler, had dinsdag 19 november jl. de snelste start in zijn „Sea Wanderer", een kaag van 36 voet waarin hij in 1954, alleen, de Atlan tische Oceaan is overgestoken. Maar hij werd spoedig ingehaald en voorbij ge streefd door zijn rivaal Peter Tangvald en voor ondersteunende leden vijf en dertig cent. De inleggelden wor den voor de zomercompetitie met 7.50 per zevental verhoogd en voor de winter- en bekercompetitie met 2.50. De kosten van een startver- gunning voor de periode van 15 mei tot 15 september zijn ƒ0.50 voor leden beneden de 16 en ƒ1.25 voor leden boven de 16 jaar. De opbreng sten van de contributieverhoging 12.500), de verhoging van inleg gelden (ƒ2800.en het invoeren van zomerstartvergunningen (ƒ4500) totaal dus 19.800, zou het verwachte tekort bijna geheel nivelleren. VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NEVOBO Dames eerste klas: KVCRouwkoop, Nw. Brunhilde—Prof.wijk 2 2—2, Kan goeroesNw. Brunhilde 2 30, Argos 2Oranje Groen 1 22. Dames tweede klas: NVCRouwkoop 2 3—0, KVC 2—Oranje Groen 2 2—2, Prof.wijk 3—Argos 3 3—1, LUSV 2— DES 1 2—2. Dames derde klas: TeylingenKVC 4 30. GGV 1Oranje Groen 3 3—0. KVC 3—NVC 2 3—0, Nw. Brunhilde 5 Prof.wijk 4 13. Heren eerste klas: LUSVDonar 3—0, Prof.wijk 2—WS 2 0—3. PSVA—Kan goeroes 2—2, LPSV—GGV 0—3, KVC— HVL 2 3—0. Heren tweede klas: LDNVC 31, PSVA 2—GGV 2 3—1. VVS 3—LUSV 2 -3, Prof.wijk 3HVL 3 22, Rouw koopDonar 2 13. Heren derde klas: Or. Groen 2Kan goeroes 2 0—3, VVS 4—HVL 4 2—2, WAVOC—De Vlam 1 2—2. Heren vierde klas: VogelHVL 5 03, Donar 3—LD 3—0, Argos—KVC 4 3—0. DSBKokschool 30. Hoofdklasse heren: USHVL 22. Hoofdklasse dames: RVCProfesso ren wijk 31. Overgangsklasse dames: ArgosGraaf Willem n 3—0. Overgangsklasse heren: Prof.wijkCS VD 3—0. Competitiestanden Dames eerste klas: Kangoeroes 6—9, Prof.wijk 2 5—8, LUSV 4—7, KVC 6—7. Argos 2 66, Nw. Brunhilde 54, Or. Groen 52, Nw. Brunhilde 2 41. Dames tweede klas: Nw. Brunhilde 3 5—9, KVC 2 5—8, NVC 5—6. DES 5—5. Rouwkoop 2 44, Prof.wijk 3 5—4, Ar gos 3 6—2, LUSV 2 6—2, Oranje Gr. 2 3—0. Dames derde klas: KVC 3 611, Tey lingen 48, Nw. Brunh. 4 58, GGV 5—6, Protwijk 4 5—6, KVC 4 6—5, Nw. Brunhilde 5 40, NVC 2 4—0, Oranje Groen 3 50. Heren eerste klas: WS 2 612, KVC 6—9. PSVA 6—9, Kangoeroes 6—7, HVL Heren tweede klas: WS 3 58, Prof. wijk 3 6—8. LUSV 2 6—8, KVC 2 4—7. HVL 3 57, Rouwkoop 56, Donar 2 5—5, LD 5—3, GGV 2 5—2, NVC 6—2, PSVA 2 6—2. Heren derde klas: Oranje Groen 5—10, De Vlam 2 4—8, De Vlam 6—8, WPSS - ,56. Kangoeroes 2 56, WS 4 66. houden, maar tot nu toe is taal noch KVC 3 54, WAVOC 5—3, Prof.wijk 4 teken van hem vernomen. 53, HVL 4 52. Oranje Groen 2 50. De twee zeilers hoopte het kerstfeest Heren vierde klas: Argos 612, DSB te kunnen vieren op hun bestemming: 68. LD 2 68, Donar 3 66, DES Antigua in Brits-West-Indië, 2800 mijl 55, HVL 5 6—5, Kokschool 5—4, KVC 4 van Las Palmas. '64, LUSV 3 42, Vogel 62. toen de zeilen achter de horizon ver dwenen kreeg men de indruk, dat de Amerikaan de leiding had. Allcard heeft aan alle schepen op de route verzocht zijn positie en die van Tangvald op te geven aan agenten van Llloyd's, die dan zijn ouders te Leather- head in Surrep op de hoogte kunnen

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8