DUINSTREEK ,De stemme ni*ov Gaillard verliest het van Mendès-France Inzake Algerië Scherp MAANDAG 25 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De jonge Franse premier, Felix Gaillard, heeft zaterdag in Straats burg op het congres van zijn eigen radicaal-socialistische partij een ne derlaag geleden. Oud premier Men- dès-France behaalde daarentegen een overwinning. Het ging over Algerije. Het congres ging akkoord met een resolutie waar in geëist werd dat de Franse regering het aanbod van Tunesië en Marokko tot bemiddeling in de Algerijnse kwestie aanvaardt. De regering-Gail- lard had dit aanbod officieus afge wezen. Oud-premier Mendès-France had voor aanvaarding gepleit. De motie van de aanhangers van Mendès-France werd aangenomen met 648 stemmen. De tegenmotie van Gaillard's aanhangers verwierf 472 stemmen. Mendès-France deed in een rede op het congres een felle aanval op de regeringspolitiek in Algerije. Hij drong erop aan, onderhandelingen met Tunesië en Marokko te begin nen teneinde enerzijds te komen tot een beëindiging van de oorlog in Al gerije en anderzijds een federaal stel- Gevechten in Marokko Bij gevechten tussen Spaanse grens troepen en leden van 't Marokkaanse bevrijdingsleger aan de grens van de Spaanse enclave in Zuid-Marokko, Ifni zouden ongeveer vijftig Spaanse soldaten gedood of gewond zijn, aldus onbevestigde berichten die in Rabat de ronde doen. In officiële kringen in Madrid zijn deze berichten tegengesproken Het Franse persbureau meldt dat honderden Marokkaanse nationalis ten zaterdagochtend vroeg tot de aanval op de Spaanse grensposten waren overgegaan. Overleg in Nato De V. S. hebben een Westduits voorstel door von Bretano bij zijn bezoek aan Washington met steun van Italië ingediend, om overleg bin nen Navo-verband verplicht te stel len voordat men belangrijke beslui ten op het gebied van de buiten landse politiek neemt, afgewezen, al dus is van gezaghebbende zijde in Washington vernomen. Benelux-parlement adviseert Het Benelux-parlement heeft za terdag in Brussel zijn eerste werk zitting van twee dagen beëindigd. Het heeft aanbevolen, dat de rege ringen van Nederland, België en Luxemburg zonder verwijl een ver drag van economische unie sluiten. Het „parlement", bestaande uit ministers en afgevaardigden uit de drie Beneluxlanden, heeft met 41 tegen 2 stemmen het verdrag van economische unie goedgekeurd, dat de drie ministers van buitenlandse zaken in september hadden gepara feerd. Het verdrag smelt Benelux aaneen tot één economisch blok, met een vrij verkeer van goederen, diensten, personen en kapitaal. Het moet nu nog door de parlementen van de drie landen worden behandeld. Het „parlement" beveelt de drie regeringen aan het verdrag te verge lijken met dat betreffende de Euro pese markt; voorts om binnen vijf jaar te komen tot een gemeenschap pelijke landbouwpolitiek in Benelux en een vrijer verkeer van personen en goederen toe te staan dan is voor zien in het Benelux-verdrag. POTLOOD en GEEST No. 512. Horizontaal: 1. middag' maal, 8. angst, 10. afnemend getij, 12. laag, gering, 13. Katholieke Ency clopedie (afk.), 14. bekend gebouw in Amsterdam, 16. de aanduiding van muziek in de grote tertstoonladder, 17. daad, 18. vaartuig, 19. gem. jn Gelderl., 20. Rom. munt, 21. sociëteit (afk.), 23. voegwoord, 24. lans, 26. stad in N. Holl. Verticaal: 2. ad. vocem (afk.), 3. lichaamsdeel, 4. stad en Graafschap in Midden-Engeland, 5. voorzetsel, 6. bevroren water, 7. vertelling, 9. op geen plaats, 11. vis, 13. kennis, lö. opening ener fuik, 16. aanwijzend voornaamwoord, 21. plaats in België, 22. bastaarduitgang, 24. welaan, 25 mizieknoot. Oplossing morgenavond. sel te vormen, waarin Frankrijk en de landen van Noord-Afrika tot we derzijds voordeel kunnen samenwer ken. „Wij lopen het gevaar, dat het vraagstuk-Algerije wordt geïnterna tionaliseerd", meende hij. De Britse en Amerikaanse wapen zendingen wezen volgens hem al in deze rich ting. „Als wü niet handelen zijn het morgen de Navo of de V. N. die tus senbeide komen". Hoewel het aanbod van Tunesië en Marokko voor goede diensten nog niet in de ministerraad was bespro ken, wilde Gaillard al vast enige op merkingen erover maken. Zo had hij er bezwaar tegen, dat de twee staats hoofden zich in de desbetreffende verklaring niet tot de Franse regering richten en wat Alp rije betreft alleen het Algerijnse „nationale bevrijdings front" bij de voorgestelde onderhan delingen willen betrekken. De toestand in Indonesië De Australische minister van bui tenlandse zaken, Casey, heeft zondag verklaard, dat de berichten, als zou den 500 Britse, Australische en Ne derlandse zakenlieden regelingen hebben getroffen om hun gezinnen uit Indonesië te evacueren „alarmis tisch gepraat" zijn. Hij zeide dit naar aanleiding van een bericht van een blad in Sydney, volgens hetwelk een niet genoemde zakenman uit Indonesië zou hebben gezegd, dat gevreesd werd dat bloed vergieten zou volgen op de toe nemende anti-Europese sentimenten inzake de kwestie Nieuw-Guinea. Casey verklaarde: „Onze ambassade slaat de toestand nauwkeurig gade. Naar zijn mening is het onwaar schijnlijk dat er iets zal gebeuren. Onze ambassade heeft ons niets medegedeeld over Europeanen, die voorbereidingen zouden treffen om het land te verlaten". Eisenhower 15 dec. naar Parijs President Eisenhower zal op 15 december in Parijs aankomen ter tfj- woning van de topconferentie van de Navo, die 16 december begint, en minstens tot 18 december in Parijs blijven, aldus heeft de perssecretaris van het Witte Huis, James Hagerty, zondag bekendgemaakt. Hagerty verklaarde, dat president Eisenhower wellicht nog langer dan 18 december in Parijs zal blijven als de besprekingen dit eisen. Hagerty zei voorts, dat de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, Foster Dulles, een paar dagen vóór Eisenhower in Parijs zal aan komen om voorbereidingen voor de besprekingen te treffen. Zelfs de cel was niet veilig Er is volgens de Paris-Presse een verbitterde strijd gaande in Frankrijk tussen verschillende groepen Alge rijnse nationalisten. Die strijd zou dit jaar al ongeveer 600 mensen het leven hebben gekost. De Paris-Presse gaf dezer dagen een voorbeeld van de strijdmethoden. Op 'n zondagmorgen liep een Noord afrikaan een politiebureau binnen en vroeg of hij opgesloten mocht wor den in een cel. „Ik ben ter dood ver oordeeld", zei hij. „Ze brengen me om twaalf uur vanmiddag om, tenzij u me beschermt". Zijn verzoek werd ingewilligd. Korte tijd daarna kwam een tweede Noordafrikaan op het politie bureau. Hij diste hetzelfde verhaal op en drong ook aan op bescherming achter de tralies. Men stopte hem bij de andere Noordafrikaan in de cel. Om half een verzocht de laatst bin nengelaten man vrijlating. De tijd voor de terechtstelling was verstre ken, zei hij. „Ik ben nu veilig. Laat me maar weer los". Zijn kameraad moesten ze nog maar laten slapen. De emotie scheen te veel voor hem te zijn geweest. Een paar uur later ging een agent kijken omdat de andere Noord afrikaan nog geen kik gegeven had. Hij vond de man dood. Er stak een mes tussen zijn schouderbladen. Marokkaanse koning naar de V.S. Koning Mohammed V van Marok ko is zondagavond, met gevolg, in het persoonlijke „Super Constellation"- vliegtuig „Colombine" van president Eisenhower naar de V.S. vertrokken. De vorst, die een officieel bezoek aan Amerika brengt, wordt vergezeld door zeventien zijner zonen, ministers en andere hoge ambtenaren. Ook zijn broeder prins Moelai Hassan maakt de reis mee. Van het gevolg maken onder meer de Marokkaanse ministers van bui tenlandse zaken, landsverdediging en financiën deel uit. Een gedeelte van het gevolg reist in een tweede vliegtuig. Negen mensen zijn zaterdag om het leven gekomen en 46 gewond bij het verongelukken van een trein op ongeveer 150 km. van Bombay. De locomotief en de eerste drie wagons van de trein ontspoorden en vier wagons kantelden. 0EGSTGEEST De vrouw op de boerderij Lezing voor Katholiek Vrouwengilde Het Kath. Vrouwengilde ontplooit weer een activiteit als maar weinig andere verenigingen, en het doet dat zowel op maatschappelijk als cultu reel terrein. Gisteravond kwamen in de Sint- Jozefzaal van het parochiehuis weer zeer vele leden bijeen en gaf de pre sident, mevr. Staal, een bezinning op Allerzielen en daarna een overzicht van de verschillende plannen van dit seizoen: o.a. museumbezoek, kookcursussen te geven door de heer M. van Düngen enz. Hierna verkreeg mevr. E. Heems- kerk-Kea, lid van het Gilde, het woord, die sprak over: Het werk van de vrouw op de boerderij. Spr. zeide, dat zij aanvankelijk huiverig was geweest in het openbaar te spre ken, doch zij heeft deze bezwaren in het belang van het Gilde opzij gezet. De taak van een boerin is niet gemakkelijk. Naast de verzorging van haar gezin, moet ze ook mede werken in het bedrijf. Wanneer een burger zich nog eens omdraait in het bed des morgens, moet de boerin reeds aanwezig zijn ter verzorging van hen, die hun dagtaak reeds om ongeveer 5 uur aanvingen. Dikwijls moet zijzelf ook nog medehelpen bij het melken en kaasmaken. Toch heeft 't boerin-zijn spreekster veel vreug de verschaft. Het is een mooie taak, mede te helpen om de gemeenschap aan het noodzakelijke voedsel te helpen. Vervolgens behandelde mevrouw Heemskerk de inrichting der boer derij, die thans heel wat moderner is dan in haar jeugd. Vervolgens stond zij stil bij de verzorging van het vee, waaraan ook de boerin haar deel heeft. De landbouwscholen heb ben gezorgd, dat de hygiëne ook streng in het boerenbedrijf wordt doorgevoerd, zodat nu de gehele vee stapel t.b.c.-vrij is. Voor nieuwig heden op de boerderij zorgen de vak- en tijdschriften. Natuurlijk verschilt het leven op de boerderij, dat rustiger is, veel bij dat in de stad waar men gejaagd leeft. Ook het godsdienstig leven bloeit op vele boerderijen en daar toe wees spreekster op vele oude vrome gebruiken bij kerstmis en de jaarwisseling. Na deze toespraak 'volgde een gul applaus en een hartelijk dankwoord Raket van Spoetnik I is er nog Ofschoon de geleerden verleden week voorspelden, dat de raket van Spoetnik I binnen enkele uren om laag zou komen, draait het geval nog altijd z'n rondjes rond de aarde. Toevallig trok gisteren de bewol king wat weg en zodoende heeft men gisteravond om vijf voor 6 uur op de Utrechtse sterrenwacht de raket kun nen waarnemen. Het was een zeer opvallende ver schijning, helderder dan de helderste ster aan de hemel. Uit andere delen van het land zijn eveneens berichten van waarneming binnengekomen. Het is opmerke lijk, dat de raket vrijwel precies op het voorspelde tijdstip gekomen is, zodat van neerstorten op het ogen blik nog geen sprake is. Vanavond en morgenavond zal de raket ook goed te zien zijn, als het weer wat medewerkt. RAKET KUNSTMAAN GEZIEN. De sterrenwacht „Duinzicht" te Monster heeft medegedeeld op zon dag het raketgedeelte van de eerste kunstmaan te hebben gezien. Men zag de lichtende stip te 17.57 uur. Van de eerste kunstmaan, die gedu rende het weekeinde als een zeer heldere ster door tallozen in het land is waargenomen, zal ook hedenavond, 25 november, zeer goed te zien zijn. Hij zal om 18.06 uur in het zuid westen een hoogte van ongeveer 45 graden bereiken, gaande van west naar zuid. Morgen, 26 november, zal hij ver moedelijk om 18.20 uur op 30 graden hoogte in het zuid-westen verschij nen. van de presidente, vergezeld van een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid. Na de pauze kwam mevr. Coppoolse van de huishoudelijke commissie van voorlichting ten plattelande in Zuid holland aan het woord. Haar onder werp „Zó ben ik een goede gast vrouw en zó een goede gast", be lichtte zy van verschillende zijden. De kwaliteiten van een goede gast vrouw kan men niet afmeten naar een brandschoon huis, ook niet naar de overvloed van lekkernijen, die de gast worden voorgezet. Van dè gast vrouw wordt verwacht: vriendelijk heid, hartelijkheid en blijheid. Ook moet zij er verzorgd uitzien. Het ge sprek moet zij leiden in goede sfeer en zeker ook moet het gezin leren met zijn gasten om te gaan. Heel veel praktische wenken gaf de spreekster, om deze regels te kunnen volbren gen o.a. hoe elkaar te begroeten bij een eerste kennismaking: de juiste manier van presenteren, de plaatsing van het couvert. Tegenover plichten van de gastvrouw, staan zeker die van de gast, die met praktische voor beelden werden toegelicht. Met aandacht werd dit praatje be luisterd en van de gelegenheid tot vragenstellen werd dankbaar gebruik gemaakt. Tenslotte wees mevr. Staal de le den op het werk van de afdeling Oegstgeest van de commissie voor huish. en gezinsvoorlichting, die steeds aardige lezingen en excursies brengt. KAPELAANSBENOEMING PAROCHIE ST. WILLIBRORD. Tot opvolger van kapelaan N. M. rijpink, die werd aangewezen tot se cretaris van dê vicaris-generaal, mgr. A. C. Schaaper, heeft de bisschop van Rotterdam benoemd de weleerw. heer J. P. v. d. Klugt, die kapelaan was te Nootdorp. Kapelaan Van der Klugt is priester gewijd in 1956, waarna hij te Noot dorp werd benoemd. Blijde incomste van St. Nicolaas. Zaterdagmiddag was het bij het Ro sarium aan de Louise de Coligny- laan een grote drukte, toen St. Nico laas te half drie arriveerde. Na een toespraak maakte de hoge gast, voor afgegaan door een muziekkorps een rijtoer door de gemeente. Op 't plein der openbare lagere school hield de Sint een receptie en werd gelegen heid gegeven aan de moeders om hun kleine kinderen aan de goede Sint voor te stellen en verschillende wen sen vor 5 dec. kenbar te maken. De Sint beloofde met alles rekening te houden. Na een rondrit, arriveerde men aan „Het Witte Huis" waar de goedheiligman tijdelijk zijn intrek nam om vervolgens een bezoek te brengen aan „Buitenlust". Langs de route waren ook veel moeders met kipderen aanwezig. Er werd kwistig met peperoten gestrooid. Deze St.-Nicolaasactie is georgani seerd door de plaatselijke midden standsverenigingen. VOORSCHOTEN Gisteravond gaf het meisjeskoor „De Zonnebloemen" een onderafde ling van het R.K. Vrouwengilde een uitvoering van de kinderoperette „De Pruik van de Koning" in 3 bedrijvën met muziek van Tj. v. d. Wal. Mevr. E. van Gent-Zonneveld heette de aan wezigen allen hartelijk welkom in het bijzonder afgevaardigden van de afdelingen Oegstgeest en Wassenaar. Daarna kon het spel een aanvang ne men. De Pruik van de Koning is een bijzonder amusante operette. Alles draait om de pruik van de koning. Er komt van alles aan te pas. Een ko ning, een prinses en natuurlijk een prins, een hofhouding en om het nog «mooier te maken, kabouters, rovers en hofdames. De pruik is als een schat en wanneer die gestolen is is het gehele hof in rep en roer. Maar de pruik komt terecht en alles komt weer goed. Het heeft vanzelfsprekend heel wat moeite gekost om de tekst en de liederen bij de kinderen erin te krijgen. Maar het was wel duide lijk dat alles zeer zorgvuldig was voorbereid. De kinderen van het meisjeskoortje hebben allen hun best gedaan om de uitve» ring te doen sla gen. De gehele ento uago was prima verzorgd. Mooie costuums, fraaie de cors en dit alles vermengd met zang en dans. Het meisjeskoor De Zonne bloemen stond O.I.V. mevrouw C. J. M. Streng Schoonderwoerd, die een groot aandeel in het succes van deze avond had. Zij werd daarbij geassis teerd door de heer C. Velu, die de re gie over het stuk voerde en die het toneelgedeelte voor zijn rekening had genomen. De dansjes waren ingestu deerd door mevrouw H. Velu. Allen i mochten voor hun geleverd aandeel I een presentje ontvangen. Mevrouw van Gent werd op haar beurt door de heer Velu in het zonne tje gezet. Een hartelijk waarderend applaus voor de uitvoerenden was tij dens de grote apotheose beslist op haar plaats. Een grote verloting com pleteerde het geheel. De a.s. Kerst viering op 17 december a.s. werd door de presidente warm aanbevolen. Raadsvergadering Op woens dag 27 november- a.s. wordt de raad van de gemeente Voorschoten bijeen geroepen voor een openbare verga dering 's avonds te 8 uur. Op deze avonü zullen bij de behandeling van de begrotingen van de Gemeente en de Gemeentebedrijven algemene be schouwingen worden. In de raads vergadering van Vrijdag 29 novem ber 1957 a.s. zal dan het antwoord van B. en W. volgen op de algemene beschouwingen en zullen de begro tingen al dan niet worden vastgesteld. in aast de algemene beschouwingen bij de begrotingen op woensdagavond zal de raad nog enige andere onder werpen in benandeiing nemen. Op de agenda staan o.a. nog de navol gende punten. Vefkoop van bouwter rein ten behoeve van het V.A.M. complex aan de Papelaan, (Her)-be noeming van leden van de Commis sie van Toezicht op het M.O. Het ga randeren van een geldlening aan te gaan door de Chr. Ver. voor Zieken verpleging Het Diaconessenhuis' te Leiden voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. Subsidiering van het Chr. Lyceum te Voorburg. Ver strekking van een jaarlijkse toelage aan Mej. A. S. Alting, begeleidster der b.l.o.-kinderen. indiening van een verzoek om verhoging van het basisbedrag per inwoner van de alg. uitkering uit het Gemeentefonds. Subsidieoedrag groot 1.581.70 als bijdrage in de kosten voor de inen ting tegen kinderverlamming. Geen vlieringen in de Gemeente woningen Indertijd had de raad besloten om vlieringen aan te bren gen in de complexen van 8 woning wetwoningen in de Hyacinthstraat, 15 woningen in de Nieuw Voordorp- straat en 28 woningen in de Park straat. Van het de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid zijn brieven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat geen goed keuring kan worden gehecht aan het aanbrengen van vlieringen in de bovengenoemde woningen. B. en W. hebben hiervan met teleurstelling kennis genomen. Wanneer te gelege ner tijd de financiering met niet zo veel moeilijkheden gepaard gaat zullen B. en W. opnieuw trachten de vereiste goedkeuring voor deze voorzieningen te verkrijgen. Verkoop bouwterrein. B. en w. zijn voornemens het perceel grond, aan de Papelaan, dat eerst door de Paters Montfortanen was gekocht om aldaar een seminarie te stichten, van welks voornemen werd afgezien in verband met de aankoop van de buitenplaats „Beresteijn" en welke grond toen door de gemeente werd teruggekocht, thans te verkopen aan de Stichting Vakopleiding Automo biel- en Motorrijwielbedrijf te Am sterdam (V.A.M.). Volgens het uit breidingsplan is deze grond bestemd voor bijzondere bebouwing. Genoem de stichting heeft het plan alhier een gebouwencomplex, bestaande uit kantoren, leslokalen, werkplaatsen en een werkhal op te richten, dit ten dienste van de door haar te verzorgen vakopleiding voor het automobiel- en motorbedrijf. Nu de hoofdtoegang van de alg. begraafplaats in de laatste wijziging van het uitbreidingsplan is verlegd naar het zuiden en erover de ze gronden niet meer behoeft te wor den beschikt, bestaat ernaar de me ning van b. en w. tegen de verkoop van dit terrein geen bezwaar. De grond onder de hoogspanningskabel blijft van de gemeente. Te koop wordt aangeboden een perceel grond groot 16050 m2 tegen een verkoopprijs van 161.900.Over dit bedrag is over eenstemming bereikt. De helft van de koopsom zal moeten worden voldaan bij het sluiten van de voorlopige koopovereenkomst. Het overige ge deelte bij het passeren der definitieve akte. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 25 November 1857. Leyden. Door de Algemeene Vergadering van de Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid waren onze stad- genooten, de Heeren Sanders en Co., voor monsters olijf-olie of Marseilliaanse zeep met eenen gouden medaille bekroond. Bij de plegtige uitdeeling dier on derscheiding in de Stadsgehoor zaal werd door den voorzitter van het Leydsch'e Departement, den Hoog-geb. Heer A. H. van der Moon Mesch, voor een tal rijk gehoor eene redevoering ge houden: over het nut der plan tenkennis voor de beoefenaars van de verschillende takken van Nijverheid. Met zijne eigenaardige en on navolgbare welsprekendheid, werd door Z.H. Gel. geschetst, hoe de wetenschap van de kunst dienstbaar is om de ontwikke ling der nijverheid te bevor deren. NACHTWAKER VERDRONKEN De 65-jarige hachtwaker W. A. uit 's-Gravenhage is vrijdagnacht in een zijarm van de Vliet bij de Binckhorst- laan in Den Haag verdronken. Zijn familie waarschuwde zaterdag ochtend de polite, omdat de man die nacht niet was thuis gekomen. De politie dregde het water bij de Vliet af en vond het lijk. OUD-SPORTMAN IN ZAANDAM DODELIJK VERONGELUKT. De 62-jarige Zaandammer J. The- sin-g is vanochtend dodelijk veron gelukt toen hij van een hoogte van 8 meter, staande op een steiger van het in aanbouw zijnde gebouw van het dagblad „De Tyfoon", op straat viel. Hij was eertijds een landelijk be kend worstelaar, heeft o.m. verschei dende kampioenschappen in het lichtgewicht behaald. KLM—VLIEGTUIG BIJ LESVLUCHT BESCHADIGD. Een Supersconstellation van de KLM de PH-LKF, met instructeur Esser wilde vanmorgen voor een les vlucht starten van baan 14, welke bij de hangars van Schiphol begint en tot vlakbij de rijksweg Amsterdam Den Haag loopt. De start moest door tot nu toe niet bekende oorzaak wor den onderbroken en bij het krachtig remmen sprongen twee banden van de wielen van het landingsgestel. Dertig meter van het verharde ge deelte af kwam de „Phoenix" tot stil stand. Alleen de propellerbladen van de linker binnenmotor zijn bescha digd. VOORHOUT Aanbesteding. Door burgemees ter en wethouders is zaterdagmorgen in het gemeentehuis openbaar aan besteed: 1. het onderhouden van be planting, schoonhouden enz. van het sportveldencomplex aldaar, met bij komende werken gedurende het jaar 1958; 2. het maaien van bermen, on derhouden van beplanting met bij komende werken langs de Leidse- vaartweg aldaar in 1958. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: perceel 1.: W. van Egmond, Wassenaar 12.500; P. Hoek, Voorhout f 9.974; J. v. d. Berg, Voorhout 6.848; H, van Wieringen, Voorhout 5.175; J. van Wieringen, Voorhout 4.740; perceel 2: J. v, d. Berg, Voorhout 4712; W. van Eg- mond, Wassenaar 3500; P. Hoek, Voorhout 3340; H. van Wieringen, Voorhout 1655; J. van Wieringen, Voorhout 1395. Perceel 1 is gegund aan J. van Wieringen, van perceel 2 is de gun ning nog aangehouden. (40) KORTE golf Door een val van de trap is gis teravond de 66-jarige mevrouw A. F. Anemaet in haar woning aan de Groentemarkt te Amsterdam om het leven gekomen. De oorzaak van de val is onbekend. De wereldgezondheidsorganisa tie signaleert een duidelijke terug gang van de Aziatische griep, nadat de ziekte drie maanden heeft ge woed. Een autobus met 32 personen is nabij Moezaffarpoer in het noorden van de Indische staat Bihar in een rivier gestort, waarbij 27 mensen om het leven zijn gekomen. Twaalf lijken zijn geborgen. Dit werd zon dag uit Calcutta gemeld. In Londen is een zestigjarige beroepsbedelaar en straatzanger ver moord, die dagelijks twintig tot der tig pond sterling verdiende 200.— a 300.—) en naar de bank bracht. Bij het oversteken van de Paul Krügerstraat te Vlissingen werd gis termiddag de 73-jarige heer P. Ver- sluys door een personenauto, bestuurd door de heer M. uit Vlissingen, ge grepen en op slag gedood. knmemnetmltemtpZ'ig (fó'Dt Primes' taldihchxpmylu? opóehootftbremen! f berut» AAvuh Pt M cn facit lerull 4toulurtMnu&ju OnUtttUnu

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2