Imam Séj imam Dm} fa* Öagwet/sche de8oePs_ VERENIGINGS DRUKWERK DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Voor de uitvoering van een Re quiemmis van Perosi, welke morgen, vrijdag om tien uur des morgens in de dekenale kerk van St. Lodewijk wordt gezongen, wordt dringend as sistentie verzocht van enige heren koorzangers. Kindercircus „Knikkebeen". Alle artisten van het kindercircus „Knikkebeen" worden vrijdagavond om 8 uur verwacht voor een repeti tie in het gymnastieklokaal aan het Pieterskerkhof. „Victorie". De leden van de dames-gymnastiek vereniging „Victorie" worden er op attent gemaakt dat hedenavond de oefenuren voor ritmische gymnastiek en voor de afdeling gehuwde dames niet doorgaan in verband met een ouderavond in de school. VOOR EEN ZIEK JONGETJE. Wie heeft een schrift met suiker zakjes gevonden? Graag had een ziek kind, dat in het ziekenhuis ligt zijn verloren verza meling terug. De eerlijke vinder wordt verzocht het schrift in de bus te gooien bij mevrouw C. Uphoff Visser, Roemer Visserstraat 21 te Leiden. Sint Nicolaas in het „Haagwegkwartier". De buurtvereniging „Haagweg kwartier" zal op dinsdag, 3 decem ber a.s., in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Westerkwar tier" een Sinterklaasfeest houden met de ouden van dagen. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- cn Natuurkunde op proefschrift geti teld „Onderzoekingen over planten- groeistoffen", de heer C. van de Westeringh, geboren te Veenendaal en thans wonende te Breda. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkui.de op proefschrift geti teld „A factorial analysis of distribu tion in three species of diplopods", de heer C. A. Barlow, geboren te Lea mington (Ont.), Canada, en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het Doet. ex. Sinolo gie mevr. E. H. DekensGranpré Molière te Leiden en de heer D. R. Jonker te Apeldoorn. Maandag 25 noveber a.s. zal het zes tig jaar geleden zijn dar Mr. J. A. N. Patijn, gebaren te Rotterdam en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Leidse Agenda (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) DONDERDAG 21 NOVEMBER Expogé. Wat betekent de NAVO?, lezing door de heer C. H. L. Engel, Harmonie, 8 uur nam. K. O.-rondleiding. Van Gogh- tentoonstelling. De Lakenhal. 8 uur nam. K. O.-concert. Rotterdams Phil harmonisch orkest. Piano: Nikita Ma galoff. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O.-cursus. Fotograferen. Be ginnerscursus. Gerecht 10. 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Maandelijkse bijeenkomst. Maria Gijzensteeg, 8 u. VRIJDAG 22 NOVEMBER D.E.V. Ledenvergadering. Café Aniba. Herenstraat, 8 uur nam. Leidse Assurantieclub. Lezing Be grippen en termen, die verband hou den met de effectenbeurs, 't Gulden Vlies, 8 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen". Concert met Lois Marshall, sopraan. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 2—4 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Dienst der apotheken. De avond, en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek van Drie sum, Mare 110 tel. 20406; Apotheek Zuider, Lamm en schans weg 4, tel 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhel ninapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. SINT PETRUS SLEUTELKOOR. Alle jongens van het Sleutelkoor worden er aan herinnerd, dat mor genochtend om kwart over zeven een gezongen H. Mis zal worden opge dragen met algemene H. Communie ter gelegenheid van onze patrones de H. Cecilia. De jongens nemen vóór in de kerk plaats. Zondag a.s. om drie uur film met tractatie. Docos. De trainingen voor de pupillen- en adspirantgroepen vinden weer nor maal doorgang in de gymzaal aan de 2e Haverstraat op maandag- en don derdagavond volgens het vastgestel de tijdschema. E.H.B.O.-RAAD LEIDEN. Dinsdag 26 nov. a.s. te 8 uur zal in de collegezaal van het Acad. Zie kenhuis de prachtige kleurenfilm: „Een leven staat op het spel" (de strijd tegen Epilepsie) vertoond wor den. Na een korte inleiding zal broeder W. Verbeek, verbonden aan de stich ting „Meer en Bos" te Heemstede, een uitvoerige explicatie bij deze film ge ven. Voor onze E.H.B.O.'ers en be langstellende een zeer leerzame film. SPEELTUINVERENIGING „WESTERKWARTIER". De speeltuinvereniging „Wester kwartier" houdt woensdag 20. don derdag 21 en vrijdag 22 november grote verkoopavonden in het Club huis van de speeltuinvereniging aan de Ten Katestraat. Gisteravond heeft de heer A. Polanen, onder gro te belangstelling de eerste van deze verkoopavonden geopend. Hij dankte de standhouders voor hun medewer king. Direct was er veel belangstelling voor het rad van avontuur en de mooie prijzen door enige dames weekbladen beschikbaar gesteld. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde gaf filmavond De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die het in de regel zoekt in het houden van constructieve ver gaderingen, had het gisteravond eens over een andere boeg gegooid. En met succes! Ditmaal waren ook de huisgenoten van de leden en vér der enkele belangstellenden uitgeno digd voor een filmavond in café restaurant „In den Vergulden Turk" Nog zelden zag voorzitter Jonker zulk een groot gezelschap de zaal was geheel bezet voor zich. En dit laat zich verklaren, want „trekpleis ter" voor deze bijeenkomst was de prachtige door ons reeds besproken kleurenfilm „Hollands Glorie", waar in een boeiend overzicht wordt gege ven van de Nederlandse bloembol lencultuur. Na een inleidend woord van de voorzitter, vertelde een vertegen woordiger van de N.V. Holl. Bloem bollenhuis uit Lisse het een en an der over de betekenis van het bol- lenvak, niet alleen voor de bollen streek, doch voor geheel ons land, vooral met het oog op de export. Een deviezenbron van invloedrijke betekenis. Zo kon dit jaar de export met drie miljoen gulden worden op gevoerd, waardoor het totaal niet ver van de 190 miljoen af komt te lig gen. Tenslotte wees spreker op het resultaat van wetenschappelijke on derzoekingen, waardoor de bloeitijd voor tulpen en hyacinthen aanmer kelijk kon worden vervroeg en o.a. een afzetgebied kon worden gecre- eerd naar tropische landen. Via de filmband werden de aanwezigen hierna opgenomen in de sfeer van het Hollandse landschap met zijn rijke bloembollenpracht. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Mannen. De geregistreerde arbeidsreserve voor mannen nam, voor wat betreft Leiden en aangrenzenden gemeen ten, iets toe en beliep op 9 novem ber j.l. 410 tegen 360 de week daar voor. Mede onder invloed van het jaargetijde trad derhalve een verdere ontspanning van de arbeidsmarkt op. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1956 toen 180 personen als geheel werkloos werden geregistreerd, laat een stijging van de werkloosheid met 230 zien. Niet temin is de werkloosheid, het jaar getijde in aanmerking genomen, rela, j tief zeker niet hoog te noemen; in' 1953 bv. stonden medio november 1250 personen ingeschreven, uitma kende 30 promille van de mannelijke beroepsbevolking tegen thans ruim 9 promille. De geregistreerde vraag naar man nelijk personeel vertoonde een da ling en omvatte 305 personen, waar onder 100 betrekking hebbend op jeugdig personeel. Vrouwen. Het aanbod van vrouwelijk perso neel daalde van 185 tot 145, waaron der 65 in de leeftijd van 15 tot'en met 18 jaar. Aan huishoudelijk personeel be staat nog steeds behoefte, terwijl voor vakbekwame krachten nog plaatst is in de textielindustrie. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Het ogenblik, dat de aankleding van de Groene- of Willibrordkerk voltooid zal zijn, is niet zo ver ver wijderd, meldt de „Nieuwe Leidsche Courant". Het college van kerkvoog den heeft na ingekomen adviezen van de commissie Eredienst uit de Centrale Kerkeraad een aantal be sluiten genomen. De beeldhouwer A. Slinger t€ ..-Gjavenhage zal het doopvont uit voeren in Namense steen. De ver lichting van het kooi zal geschieden door een koperen kroon, met twee maal 8 armen boven elkaar. De ko peren kandelaars op de Avondmaals tafel zullen worden vervangen door een schenkkan, een grote broodschaal en een beker van tin uit de 17e eeuw. Onder de tafel komt een handge knoopt Smyrnakleed in donkerblauw kleuren, waarin een donkerrode band is verwerkt Bij de bediening van het H. Avondmaal wordt de tafel naar achteren geplaatst en zullen er nog 2 bijpassende borden en twee grotere bekers worden gebruikt Aan de achterwand hoopt men een eiken houten kruis strak van vorm, te kun. nen plaatsen. Op veelvuldig verzoek zal men „David en de Engelen" weer op het orgel plaatsen. De door de architect v. d. Sterre geschonken ko peren lezenaar zal deze week nog op de kansel worden aangebracht. Men hoopt dat met Pasen 1958 de gehele kerk voltooid zal zijn. Ons Genoegen. Gisteravond gaf de buurtvereniging „Ons Genoegen" BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 no vember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Follies Bergère", volwas senen. Lido: „Hun laatste nacht", 18 jaar. Luxor: „Koning Voetbal" alle ijeeftijden. Trianon: „De familie Trapp", alle leeftijden. Rex: „Dwars door de Bloedval- lei", 14 jaar. Voorstel van G.S. niet uit noodzaak geboren Hedenavond komt de raad van Zwammerdam in openbare vergadering bijeen om te bespreken het voorstel van Gedeputeerde Staten tot ophef fing der gemeente Als de Zwammerdammer zijn gevoelen moet uitspreken, dan zou het er spoedig mee klaar zijn, want men is hier één van zin „Zwam merdam moet Zwammerdam blijven". Zo staan echter de zaken helaas niet. Zwammerdam zal moeten kiezen bij welke buurgemeente het zal willen behoren bij Alphen a. d. Rijn of Bodegraven. algemeen belang niet nodig. Zwam merdam heeft getoond voldoende be stuurskracht te bezitten. Steeds heeft het gemeentebestuur royaal medege werkt aan de voorstellen van b. en w. tot uitvoering of verbetering van de verschillende gemeentedelen. Het is altijd moeilijk het algemeen belang te scheiden van dat der plaats en dan beide tegen elkaar af te wegen. „Rompgemeente de enige hoop Reeds tijdens een raadsvergade ring van 2 november 1955 moesten b. en w. de vraag voorleggen, wat er met Zwammerdam-dorp gebeurt, na dat de randgebieden bij de aanlig gende gemeenten zijn gevoegd. Over de randgebieden viel toen al niet veel meer te praten. In 1949 wist men reeds, dat Overtocht, Oud-Bodegra ven, Goudsestraatweg, de Tempel, Oud-Reeuwijk en Oudeweg zeer moei lijk voor Zwammerdam behouden zouden kunnen worden, ofschoon de bewoners dezer gebieden geen enkele belangstelling hadden en nu nog niet hebben voor de gemeenten waarvan zij inwoners zullen worden. Alleen doelmatigheid. Alleen motieven van doelmatigheid hebben in de eerste plaats geleid naar de amputering van verschillen de delen onzer gemeente. Het voor stel vloeit dan ook niet uit directe noodzaak voort, zoals minder gunsti ge toestanden in betrokken gebie den. De zaken staan dus thans zo, dat er op moet worden gerekend, dat alleen de romp-gemeente van Zwammerdam overblijft. B. en w. zijn van mening, dat als zij een romp-gemeente aan vaarden als een „technisch-econo- mische noodzaak" van algemeen be lang, zij wel geloven, dat door hen een maximum aan constructief den ken is opgebracht. Aanvaardt men dus de amputering, omdat men niet anders kan: niet aanvaardt wordt de opheffing van Zwammerdam als ge meente. B. en w. brengen daarom alleen de woongemeenschap Zwammerdam- dorp in het geding op grond van het duidelijk aanwijsbare bestaan van die gemeenschap, die zich uitstrekt van Halfwegebrug tot het Goudse Rij pad (Schoordijk, Ziende, Lindenho- vestraat, Vinkebuurt,, Kortsteekter- weg en Steekterweg beide tot het Goudserijpad). Voor deze woongemeenschap be pleiten b. en w. op grond van de ker kelijke, zakelijke en culturele bindin gen, die er voor dit gebied van ouds her bestaan, de vorming van een zelf standige gemeente. Men acht deze opnieuw tot stand gekomen zelfstandige gemeente ze ker niet onaantrekkelijk als vesti gingsplaats, temeer omdat ook de ver- keersligging zeer gunstig is. Opheffing der gemeente is in het Er is een toekomst. Nog moeilijker wordt het, wan neer zoals in dit geval het gaat om plannen en toekomstprojecties, waaarvan de te verwachten voordelen wel zijn te vermoeden, maar nooit met zekerheid zijn te bepalen: wo ningbouw en uitbreidingsplan. B. en w. menen volmondig te mo gen zeggen dat Zwammerdam zeker nog een toekomst heeft en men wijst dan op wat reeds werd be reikt. In zijn vergadering van novembêr 1955 heeft de raad zich bij gedwon gen verlies van zelfstandigheid uit gesproken voor aansluiting van Zwammerdam-dorp en omgeving bij Alphen aan den Rijn. Alleen de heer Hoogteijling wenste toen z'n gevoelen kenbaar te maken over opheffing en, dat is bekend genoeg, hij is er fel te gen. Men zal echter tot een keuze moe ten komen, indien Zwammerdam ver dwijnt als zelfstandige gemeente. Dan heeft men de plicht er voor te zorgen, dat de gemeenschap een zo goed mogelijke toekomst tegemoet gaat. Het ware b. en w. vele malen lie ver geweest met Alphen aan den Rijn samen te werken, dan een ge voegd worden bij deze gemeente. Een gescheiden zijn van Alphen aan den Rijn zou echter mogelijkheden af-: sluiten, die Zwammerdam-dorp in zijn natuurlijke mogelijkheden wel licht voor goed zou afremmen. Het is geen gemakkelijke weg ge weest, die van het inter-gemeentelijke overleg om te komen tot een goed ont wikkelingsplan voor Zwammerdam- dorp. Royale medewerking. Dat b. en w. van Alphen aan den Rijn hier het grootst mogelijke begrip hebben getoond voor Zwammerdam's moeilijkheden en royaal hebben wil len meewerken, heeft de waardering van b. en w. onzer gemeente. Dat de mogelijke grens Bodegraven —Zwammerdam bij de Dobbenbrug komt te liggen, achten b. en w. on gunstig, want dat is slechts 250 meter van de bebouwde kom. Men wil de grens bij de Halfwegebrug, anders wordt de "dorpsgemeenschap nog in twee delen gesneden. Tevens wordt dan vermeden, dat 2 fabrieken, t.w. de margarine- en spijsvettenfabriek „De Rijnstreek" en de betonfabriek van de fa. Gebr. Van der Poll over gaan naar Bodegraven. Een belangrijk punt voor het geval Zwammerdam-dorp bij Alphen aan den Rijn wordt gevoegd, is dan het instellen voor de woongemeenschap van een hulpsecretarie en een wijk raad. Het is b. en w. reeds bekend en het doet hen genoegen dat Alphen a. d. Rijn van gevoelen is dat beide er dienen te komen, en men behoudt dan op die manier een zekere zelfstan digheid. In een uitvoerig schrijven aan de raadsleden gaan b. en w. in op de status van de ambtenaren, de indeling van de hulpsecretarie en de verzor ging van de administratie, alsmede de mogelijke indeling van de wijk raad. Reeds hebben b. en w. de raadsle den een model-ontwerp gezonden voor een verordening voor een wijk raad, waarin in 16 artikelen het doel en de werkwijze van deze wijkraad is uiteengezet. BOSKOOP Zï1 veren jubileum ir* E. E. Harmsen Leraar tuinbouwschool De zonderlinge stoet, die gister avond, voorafgegaan door de Ver kennersband van de Valkerburger- laan, via Reijerskoop naar het Herv. Ver. gebouw trok, deed vele men sen langs de route naar buiten ko men, die zich van de reden van dit onverwache gebeuren op de hoogte wilden stellen. Men behoefde niet lang in het on zekere te blijven, want op een met flambauwen verlichte open praal* wagen, die werd voortgetrokken en van achteren zonodig werd tegen gehouden door een groot aantal leer lingen van de R.M.T.S. bevond zich één van de leraren met zijn echtge note en dochter die bij wijze van hoge uitzondering, nu eens niet in een luxe „slee" werden gereden. Het was ir. E. E. Harmsen, die in ver band met het feit, dat hij zijn zilve ren leraars-jubileum aan de R.M.T.S. herdacht, gehuldigd moest worden en het kon bijna niet anders, of de leerlingen van de school verleenden hieraan een bijzonder cachet. Nadat de heer Harmsen met zijn familie het Herv. Ver. gebouw was binnengeleid en hun plaatsen had den ingenomen, sprak de voorzitter van het huldigingscomité van de Vereniging van Leerlingen „Arbori Cultura", de heer E. Hölscher, ope ningswoorden en heette de vele aan- wqjigen, w.o. de directeur van de school, ir. C. Dorsman, de oud-direc teur dr. E. F. Jacobi (thans directeur van Artis). burgemeester Verkerk, het lerarencorps en verschillende vooraanstaande figuren uit de boom kwekerswereld, welkom, daarna zeggend, dat deze avond was geor ganiseerd, omdat ir. Harmsen de een feestavond in het Patronaatsge bouw die uitstekend is geslaagd en waarbij de toneelvereniging M.E.B. haar medewerking gaf. De voorzitter, de heer Medendorp, verwelkomde verschillende zuster verenigingen als ook de afgevaardig den van de i,ekenspelers, van de O.Z. H.P.M. Harmonie en van „Triumph" Het deed het bestuur veel genoegen dat de toneelvereniging v*n de M.E.B. wederom zijn medewerking wilde ge ven, alsook „De Electronen Splinters" die de muziek zouden verzorgen. Het woord was daarna aan de M.E.B. die opvoerde het blijspel in 3 bedrijven van A. v. Zuylen, waarom veel en on bedaarlijk is gelachen. Ten huize van advocaat Michel Le- bon heeft de avond evoren een fuif je plaats gevonden. Er was ook ene Limonarski, die beweerde een wille keurig aantal jaren uit iemands ge heugen te kum.en wegwissen. Het be gin van het stuk doet ons vermoeden, dat die Limonarski het misschien niet helemaal gelogen heeft. Lebon is het „slachtoffer". Door zijn toestand komt hij in a'Wlei gekke situaties. Hij doet een huwelijksaanzoek, maar aan de verkeerde; zijn verloofde maakt een scène en de verloving wordt ver broken, wat achteraf nog niet zo erg voor hem blijkt te zijn. Dit gegevene werd door de speel sters en spelers met verve gespeeld en na ieder bedrijf was er een harte lijk applaus. Een dankwoord van de voorzitter beloonde tevens Je spreker. Hierna werd met medewerking van de „Elec tronen Splinters" een dansje gemaakt en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. IJsculb. In „Het Witte Huis" kwam de IJsclub in vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer K. Veen, die bij de opening zijn teleurstelling uitsprak over de ma tige opkomst. Na voorlezing en goed keuring der notulen bracht de secre taris een welverzorgd jaarverslag uit. De vereniging bleek een ledental van 26 te hebben. De penningmeester, de heer J. W. N. v. d. Pos., rapporteer de de financiële toestand. Er was een batig saldo van 298. De periodiek aftreder de bestuurs leden werden herkozen. In plaats van de heer W. de Rood»- die om gezond heidsredenen moest bedanken wees de vergadering aan de heer H. Dul- laert. De voorzitter bracht de heer de Roode dank voor alles wat hij in het belang der vereniging heeft gedaan en wenste hem namens de leden her stel toe. Tot leden der kascotnmissie 1958 werden benoemd de heren J. Lubach en B. Star. Bij de rondvraag kwam een betere kleedgelegenheid ter spra ke. Wegens de hoge kosten kan daar in nog geer verandering worden ge bracht. Na een geanimeerde verloting bleef men nog gezellig bijeen. leerlingen zulk een goed hart toe droeg. Wjj kunnen deze gelegenheid meteen benutten om aan te tonen, dat wij-niet enkel en alleen tot le ren nou ia.... leren, aldus spr. en tot werken in een tuin in staat zijn en wij hopen, dat deze avond in de herinnering van ir. Harmsen zal blijven voortleven. Onder het over handigen van een langspeelplaat, sprak de heer Hölscher de wens uit, dat de leerlingen van nu en later zoals voorheen nog veel mede zou den krijgen voor de toekomst. Vervolgens trad de heer G. J. van Noordt naar voren, die namens de commissie van toezicht felicitatie woorden sprak en de verhouding van de heer Harmsen tot die van de school vergeleek met een goed hu welijk, waarin de liefde nooit van één kant komt. Als herinnering bood spr. de jubilaris een zilveren asbak aan. Ir. Dorsman zeide in zijn toespraak dat het door de heer Harmsen be reikte succes tot grote dankbaarheid stemde en dat de Jongens" door het organiseren van deze avond zouden doen blijken, dat het soms gebezig de woord „slachtoffers" heus niet ernstig behoefde te worden genomen. Namens het gehele personeel, bood spr. een enveloppe met inhoud aan en besloot met de uitroep: ir. Harm sennog vele jaren! Namens „Arbori Cultura" voerde de heer Th. Brans het woord, die het vele en goede werk van de jubi laris schilderde en hem daarvoor een polshorloge overhandigde. Hierna voerde mej. S. de Boer het woord, die de leraar als een unieke kracht voor het werk van de voor lichtingsdienst en dat van de proef tuin tekende. Deze spr. liet haar woorden vergezeld gaan met het aanbieden van een wetenschappe lijk boekwerk. Dr. Jacobi sloot de rij, om even als zijn voorgangers zijn bewonde ring voor het werk van de heer Harmsen uit te spreken en hem uit te nodigen voor een speciaal bezoek aan „Artis" omdat daar naast een aardige collectie dieren ook aardige planten te aanschouwen zijn. Bij wij ze van voorproef bood spr. de jubi laris een in plastic geconserveerde Kameleon aan. De rest van de avond werd ver zorgd door leerlingen van de school die met de opvoering van een door henzelf vervaardigde revue „Bokke- sprongen" de heer Harmsen en zijn familie een onvergetelijke avond bereidden, waarvoor de jubilaris aan het slot hartelijk dankte. KOUDEKERK De gemeentebegroting. B. en w. van de gemeente Koudekerk aan den Rijn bieden de begroting aan met een begeleidend schrijven, waaraan het volgende is ontleend: De begroting voor het dienstjaar 1958 staat in het teken van de bestedingsbeperking. De moeilijkheden op de kapitaal markt nopen daartoe. Reeds onder handen zijnde kapitaalwerken kon den nog met kort geld worden gefi nancierd. Nieuwe investeringsprojec ten, die niet beslist nodig zijn zullen achterwege moeten blijven. Toch zullen ook in het komende jaar dringende investeringen moeten plaats vinden, waarvoor tijdig de no dige credieten zullen worden ge vraagd. ^PRUZEh MAAOLEMMEDSTPAAT 164-166 Ook geldig in RUnsburg 35 45 53 45 78 69 109 29 83 59 CHOCO-KORRELS Nu weer 250 gram PUDDING-SAUS 2 fles slechts HUISHOUD-THEE 100 gram KANTKOEK candy, verpakt BA K-ROZIJNEN 500 gram SPERCIEBONEN literblikken NU DOPERWTEN 3 halfliterblikken BRUINE BONEN 500 gram, 46 en APPELMOES literblik 99 en ZOETZUUR schijven, literpot WIJ GAAN DOOR: Textiel- Goud-Koffie geen 1.60 maar 1 AO nog steeds voor JLfxC 53 ANANAS Royalli, blik NU BOWL-BRAMEN gQ blik geen 79 maar Uï7 AARDBEIEN o. s. gQ blikken 169 - 99 en W5F PRUIMEN o. s. 1 1 C grote pot van 128 Nu1 PERZIKEN 1 A Q literblik, v. 169 Nu1^*7 REINE-CLAUDES OO op sap, ha. blik Nu BOWL-WIJN QC Favoriet, per fles ZWARTE en RODE OOQ BESSENWIJN ltr NvTL'i' SPECULAAS OUBLIES met roomboter, 250 gram MOCCASfRITS 250 gram BANKETSTAVEN zak met 2 stuks TAAI-TAAI spotgoedkoop, 250 gr. BIESJES NU weer 250 gram ST. NIC. SCHUIM grote zak slechts ROOMBORSTPLAAT 200 gram voor CHOC. MENAGERIE 150 gram SUlKfcKBEESTJES 200 gram CHOC. BLOEMEN assorti, 100 gram Koelhuis-Boter 80 NU GEBR. GEHAKT nu voordelig, 150 gr. GEL. LEVER zolang voorr., 150 gr. SCHOUDERHAM mager, 150 gram ROOKVLEES 150 gram SNIJ WORST 150 gram Kwart EDAMMERS in nieuwe verpakking QQ uitzoeken vanaf Jonge V.V. KAAS 10^ 500 gram 139 en Xlé° V.V. Grol-galerige 1 CQ KAAS, 500 gram l0if •HEREN nr. 3 10 stuks NU IEREN nr. 5 10 stuks NU 165 149 Aan de Cassa b(j 3 0(1 BONBONS pracht sortering van De Heer, CQ 150 gr. geen 69 maar Ook onze folderprijzen gelden nog. 3? Televisie, radio, was machines enz Op al uw aankopen belangrijke kor ting. Gem bet Br. onder no. 2799 bur. v. d blad. •Ie programma's sujetten reglementen convocaties n.v De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8