Commissie gaat puzzel- en poolprobleem onderzoeken ,De stemmenrov Minister Samkalden in de Tweede Kamer: RECHTZAKEN Wegens smaad veroordeeld UIT DE OMGEVING DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Laat in de avond heeft de minister van Justitie, mr Samkalden, gisteren in de Tweede Kamer nog meegedeeld, dat de regering besloten heeft een commissie in te stellen die een onderzoek zal instellen naar de verwarde toe stand op het gebied van de loterijen en daarmee samenhangende kwesties. Men heeft prof. Wiarda, lid van de Hoge Raad gevraagd het voorzitterschap van deze commissie op zich te nemen. Men zal na het onderzoek van de commissie overwegen of er nadere wettelijke maatregelen in de loterijwet genomen moeten worden. voetbalpool gekend. Deze kennisma king heeft geleid tot een grotere gok lust Een wettelijke voorziening lijkt de heer Menlink onmisbaar, want de thans bestaande toestand ondermijnt wet en gerechtigheid. De heer Berkhouwer (V.V.D.) be toogde, dat de militairê rechtspraak zich bevindt in een vertrouwenscri sis, welke tot uiting komt in de straf zaak tegen majoor K. Het strafpro ces is in wezen inquisitoir. Het is spr. niet duidelijk waarom een bur ger als hij militair wordt onder een andere rechtspraak komt. Waarom kan een burgerlijk delict niet door een burgérrechtbank worden re- recht? Voorts merkte hij op, dat de militaire rechtspraak nog steeds uit gaat van de oorlogstoestand. Spr. hoopt, dat het militaire strafrecht en het militaire strafprocesrecht spoe dig gewijzigd zullen worden. Orde in chaos De minister deed deze mededeling tijdens de behandeling van de begro ting van zijn departement. Het on derzoek is op de eerste plaats gericht op de voetbal-pools en niet minder op de puzzle-rage, die werkelijk verontrustende vormen aanneemt. De commissie zal van. haar taak een ruime opvatting hebben. Ieders ziens wijze zal zij intact laten. Aanleiding tot deze woorden waren de vele op merkingen, die sprekers 's middags en 's avonds over de pools en puzzle- potten hadden gemaakt. Minister Marga Klompé had trouwens het probleem bij de behandeling van de begroting voor maatschappelijk werk ook al aangeroerd door er op te wij zen, dat er vele puzzles zijn, waar van de opbrengst voor een goed doel is. Zij stelde, dat de liefde voor het kansspel niet zwaarder mag wegen, dan de liefde voor de medemens. Iedereen dient zich verantwoorde lijk te voelen voor het lot van zijn «venaaste. Daarop dient de klem toon te liggen, betoogde de minister, hoewel zij toegaf, dat zij tegen een klein kansspelletje geen morele be zwaren heeft. Pools en puzzles. Felle bestrijders van de gok-spe- len zitten ook in de fractie van de Partij van de Arbeid. De protestan ten in deze partij steken hun mening niet onder stoelen of banken. Zij vragen om „beperkende bepalingen" en bekrachtiging van de wettelijke mogelijkheden", hoewel zij in hun fractie een minderheid vormen. De heer Vrolijk (P.v.d.A.) zei, dat het niet beschamend ist dat er over deze kwestie in de Partij van de "Arbeid verschil van mening is.. In het alge meen dachten de Kamerleden gun stiger over de voetbalpools, dan over de vele „Kijk-u-rijk"-puzzles. Mr. Baeten (K.V.P.), die zijn maiden speech hield, zei niet veel over de voetbalpools, omdat de zaak nog bij de rechter aanhangig is. Partijgeno ten van hem hebben zich echter al eerder voor een gereglementeerde pools uitgesproken. Van de zijde der Anti-Revolutionairen en de Staat kundig Gereformeerden kwam prin cipieel verzet tegen de pools en te gen elke vorm van gokken. Tien minuten over half een, werd na de toezegging van de minister van Justitie de begroting zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Majoor K. In de verdere debatten in de Twee de Kamer kwam ook de zaak van majoor K. aan de orde Men heeft nu een half jaar de Min. Klompé over de gebeurtenissen in Indonesië Naar aanleiding van in de Tweede Kamer tijdens het debat over de be groting van maatschappelijk werk gemaakte opmerkingen heeft minis ter mej Klompé gistermiddag het volgende gezegd: „De regering volgt niet alleen met de grootste aandacht, maar ook met zorg de gebeurtenissen in Indonesië en leeft zeer mee met de aldaar wo nende Nederlanders, die onder zulke moeilijke omstandigheden verkeren. De geachte afgevaardigden moeien zich wel realiseren dat de regering van de souvereine staat Indonesië volgens de regels van het volken recht de volle verantwoordelijkheid draagt om de bescherming van de in haar land woonachtige buitenlander-, inclusief das de Nederlanders, effec tief te waarborgen. Ik vraag de kamer om in het on verhoopte geval, dat zich ernstige gebeurtenissen zonden voordoen, ver trouwen te hebben in de regering, dat zij het nodige en mogelijke doet". Kerst-en Nieuwjaars- verlof voor militairen De minister van oorlog heeft, ter gelegenheid van Kerstmis 1957 en de jaarwisseling ten aanzien van het vertrek met verlof en de terugkeer van verlof voor verschillende groepen militairen, data bepaald. Voor een bepaalde groep militairen is het vertrek, voor vijftig procent van de sterkte, bepaald op zaterdag 21 december tussen zeven uur en ne gen uur 's morgens en de terugkeer op vrijdag 27 december vóór 12 uur 's middags. De andere 50 vertrek ken op vrijdag 27 december na 4 urn 's middags en keren terug op donder dag 2 januari 1958 voor zeven uur 's avonds. Voor een andere groep militairen is het vertrek bepaald op zaterdag 21 deeember na één uur 's middags en de terugkeer op donderdag 2 januari 1958 voor twaalf uur 's middags. De verlofregeling is per landmacht order aan de landmacht bekend ge maakt. Gevangenen. Voorts werd nog aan enige onder werpen aandacht besteed. Jonkvrouwe Wttewaal van Stoet wegen (C.H.) zei, dat het gevange nispersoneel onvoldoende wordt ge salarieerd, gebrek aan personeel is daarvan het gevolg. Verplaatsing van het personeel van Norg (het vroe gere Veen huizen) naar elders is h.i. niet mogelijk, omdat er geen wonin gen beschikbaar zijn. Dat het perso neel er groot is houdt verband met het ploegenstelsel en met de uitge strektheid van de strafinrichting. De heer Van Dis (S.G.) zei, dat er niets terecht is gekomen van een wet geving, welke is ingegeven naar Gods woord. Wanneer met de inzichten van zijn partij was rekening gehouden, dan zouden er bepalingen geweest zijn tegen het ij del gebruiken van Gods naam. Dan zou paal en perk gesteld zijn aan zedenondermijnende lectuur en plaatwerk. Spr. bepleit de wederinvoering van de doodstraf. Hij herinnert aan zijn schriftelijke vragen over he hou den van een processie te Vught. De minister sprak toen als zijn oordeel uit, dat de processie niet in strijd met de grondwet is gevonden. Door 's ministers antwoord is de heer Van Dis niet bevredigd. Z.i. moet de mi nister een nader onderzoek instel len. VOORZITTER „NAT. UNIE" AFGETREDEN Ir. R. C. A. F. J. van Lissa Nessel, wethouder van wederopbouw te Den Haag, is afgetreden als voorzitter en heeft bedankt als lid van de Na tionale Unie (de voortzetting van de K.N.P. tezamen met protestanten). O uitnodiging van de Griekse re gering zal dr. S. L. Mansholt op 24 november voor een kort bezoek naar Griekenland vertrekken. Tijdens dit bezoek zal waarschijnlijk de even tuele bijdrage ter sprake komen, die van Nederlandse zijde zou kunnen worden geleverd bij de uitvoering van bepaalde ontginnings- en droog leggingsprojecten. Ned--Duits overleg Elten en Tudderen vandaag in Den Haag ter sprake Op de Ned.-Duitse besprekingen die gistermorgen met een vergade ring van bijna drie uur in de Trèves- zaaï op het Binnenhof in Den Haag zijn voortgezet, zullen vanmiddag technische aspecten Worden bespro ken van de grensgebieden Elten er\ Tudderen. Dit deelde gistermiddag mr. J. W. Beyen die geruime tijd nadat de des kundigen van beide landen de con ferentiezaal ,haddec verlaten, het ge sprek met prof. Kaufmann voortzette, mede. Mr. Beyen zei, aldus „Trouw", „dat de Eems-Dollartkwestie op de hui dige besprekingen het voornaamste onderwerp zal blijven, hoewel prof. Kaufmann en ik over alles praten". De financiële vraagstukken zullen deze week niet meer in het bijzonder aan de orde worden gesteld. Het overleg in Den Haag, dat dins dag is begonnen, zal waarschijnlijk morgen worden afgesloten. Verwacht kan worden, dat een gezamenlijke commissie zal worden ingesteld voor de Eems-Dollart-kwestie en dat mr. Beyen en prof. Kaufimann elkaar de volgende maand weer zullen ont moeten. Op een vraag of het reeds spoedig zal komen tot een gemeenschappelijk voorstel aan de beide regeringen ant. woordde mr. Beyen: „Dit weet ik nog niet. In ieder geval niet op alle pun ten", voegde hij hier aan toe, „er zijn bepaalde punten, waarover de rege ringen dienen te beslissen". C.A.O. GRAFISCH BEDRIJF GOEDGEKEURD. De staatscourant van gisteren bevat een beschikking van het college van rijksbemiddelaars, waarbij een aantal wijzigingen in de collectieve arbeids overeenkomst voor het grafisch be> drijf in Nederland 19551958 wordt goedgekeurd. Bredase uitbreker ingerekend De Rotterdamse politie is er in ge slaagd de 27-jarige P. S. aan te hou den, die met nog twee gevangenen in het begin van het jaar uit de gevan genis te Breda was ontsnapt. Zijn twee lotgenoten, de M. en de H., wer den reeds eerder te Rotterdam weer in de kraag gegrepen. S. heeft deelge nomen aan overvallen in Noord-Bra bant en had nog acht jaar gevange nisstraf te goed. Gebleken is, dat hij drie onder duikadressen in Rotterdam had. Op een daarvan is hij gepakt Aanvanke lijk zei h|j Visser te heten. Onder de ze naam vertoonde hij zich ook op straat. Hoe hij al die maanden aan de kost is gekomen is nog onbekend. Hij zal spoedig weer op transport naar Breda worden gesteld. ïalloie Bhauaatisklijdtri vandan but bit 'n bloedrolverenda knar mat Krnieban Salts. En 't betekent als het ware een her wonnen leven, als ge, bevrijd van Uw Rheumatische Pijnen, weer monter en vief uit de voeten kunt, bevrijd van stijfheid en stramme, pijn. Begin morgen zonder verwijl met Kruschen Salts; U zult al gauw zelf ervaren, hoe goed ge er U bij voelt. (Advertentie) De zaak Van Herwaarden Het gerechtshof te Amsterdam, heeft gistermorgen jhr. mr. J. Af. de Beaufort te Driebergen schuldig be vonden aan smaad ten aanzien van wijlen de heer J. A. van Herwaarden te Hillegom. JhrDe Beaufort zal de nabestaanden van de heer Van Herwaarden 2000,schadevergoe ding moeten betalen en het vonnis van de rechtbank, waarin dit alles geschreven staat, zal gedurende een week worden bevestigd aan de pui van het gemeentehuis te Hillegom. Tot deze uitspraak kwam het ge rechtshof tijdens de behandeling in hoger beroep van de civiele proce dure, die in de afgelopen jaren tus sen beide heren is gevoerd. Het Hof besliste, dat het proces door het over lijden van de heer Van Herwaarden op 3 mei 1957 geen einde genomen had, zoals de tegenpartij stelde. Aanleiding tot dit geschil zijn weest de brieven, die de heer Beaufort over de heer Van Herwaar den heeft geschreven aan het perso neel van een fabriek, waarvan laatst genoemde directeur was en aan het Centraal Verkoopkantoor voor de Kalkzandsteenindustrie en een inter view, dat hij heeft toegestaan aan de verslaggever van een ochtend blad. Op grond van verduistering was de heer Van Herwaarden, kort voor dat de brieven geschreven en het interview gepubliceerd werden, ge arresteerd. Hij is echter nooit ver volgd. In het interview had de heer De Beaufort verklaard: „Hij heeft op hoogst schandelijke en merkwaardige wijze omgesprongen met belangen van aandeelhouders en arbeiders" en in de brief aan het Centraal Ver koopkantoor schreef jhr. De Beau fort over de heer Van Herwaarden: „Hij wilde het land uit en zijn fa briek in de steek laten. Daarom heb ik aangifte gedaan bij de justitie". De rechtbank maakte geen aan merking tegen de brief aan het fa- briekspersoneel. I OPPASSEN MET GESTOLEN GOED. „Ik ben er ingetippeld", zei de café houder uit Noordwijkerhout tegen de Haagse politierechter. Hij stond te recht wegens het uit winstbejag be waren van biljartballen, die van mis drijf afkomstig waren. De verdachte ontkende dat er van winstbejag spra ke was, maar wel moest hij toegeven dat hij de ballen eenmaal in zijn café had laten gebruiken. „Ik had ze niet nodig, want ik had billartballen genoeg", zei verdachte. Zekere J. van O. was bij hem ge komen met de biljartballen en had ze te koop aangeboden. De verdachte had vermoed dat er iets niet in orde was en zou tegen van O. hebben ge zegd: „Breng ze terug naar waar je ze gehaald hebt". De man zou ech ter het adres niet meer geweten heb ben. De officier van justitie vond, dat het een vervelende zaak was, waar aan hij niet te veel waarde wou toe kennen. Winstbejag achtte hij bewe zen, daar de verdachte da biljartbal- Z0ETERW0UDE FORUMAVOND VAN DE K.A.B. OVER: SPANNINGEN IN HET GEZIN". Uitvoering gevende aan het vor mingsprogramma van de K.A.B. werd in het Don Boscohuis een forumavond gehouden, waartoe de geestel. adv., pastoor Bakker, een uitvoerige sche ma had samengesteld, een inleiding hield en als gespreksleider optrad. Forumleden waren mej. N. Ooms, maatschappelijk werkster en de he ren K. de Bree uit Leiden, A. H. Paardekooper en G. P. Koek. Voorzitter Van der Ploeg leidde de avond in met er op te wijzen, dat deze tweede forumavond mede door de aanwezigheid van vele vrouwen nuttig kan worden als het grote pro bleem, door pastoor in het schema zo scherp omschreven, openhartig zal worden besproken, als het lief en leed van het gezin zal worden bezien. Pastoor Bakker stelde vast, dat er altijd spanningen in een gezin aan wezig zijn; als de spanningen te groot zijn, wordt het contact verbroken en volgt een verdriet, een drama. In dit open gesprek wil spr. enkele dingen voorstellen: de geneigdheid het ge zin te resoluut en te absoluut te stel len waardoor wij stukken maken. In 't middelpunt moet de persoon lijkheid, de mens, staan, daaromheen het gezin, daarnaast de school, de sport- en jeugdbeweging en ten laat ste de grote maatschappij samenbin dend de Kerk. Ieder mens moet in eigenheid gewaardeerd worden, als schepsel Gods, met open oog voor zijn eigen karakter. Deze mens moet groeien tot geestelijke volmaaktheid, om zo verstandig, liefdevol door het leven te gaan. Hierin heeft het gezin een dienende functie. Spr. constateert een functieverlies in het gezin. In onze tijd moeten de jongens en meisjes niet meei* geleid worden op de traditionele wijze. Ter beantwoording van de vraag: hoe dan? noemt spr. een persoonlijke stellingname, alles doordenken, aan voelen om hulp te bieden. Het doel van het gezin is opvoe ding, dat is hulp en bijstand geven; het kind moet op de eerste plaats zichzelf opvoeden. In het verleden was er een type van conservatisme, dat veel voorkwam in boeren- ook in arbeidsgezinnen. Het gezin was een werkgemeenschap met za kelijke verhoudingen en patriarchale opvattingen; het kind moest mee helpen in het gezinsbestaan. Ook ii burgergezinnen kwamen mislukte kinderen veelvuldig voor. Wij moe ten echter die tijd niet te zwart af tekenen, maar toch zeker niet zien als de ideale toestand. Als de tweede verkeerde vorm te kent spr. de te vrije vorming van het gezin. Daar ontstaat door het ge mis van ouderlijk gezag onrust en de vraag is of door te grote vrijheid geestelijke volwassenheid zal ge vormd worden. De ideale opvoeding is, als de kinderen vinden dat vader en moeder met de tijd meegaan, als de ouders de moed hebben zich aan de tijd aan te passen. Een voorzich tige vrije opvoeding in de goede orde., van jongs af met gemoed, ge voel en hart, door godsdienstig voor- len gewoon bij zijn inventaris had gevoegd en ze had laten gebruiken. Verdachte had aangevoerd, dat hij als caféhouder slecht naar de politie kon gaan of een cliënt aan te geven, maar dan had hij de biljartballen maar niet moeten bewaren, vond de officier. Hij vorderde 10.boete of vijf dagen. „Het zal me geen tweede keer overkomen", zei verdachte. Hij 'verd overeenkomstig de eis veroordeeld WINKELDIEFSTAL LRN Bij verstek veroordeelde de Haag se politierechter een vrouw uit Ha- zerswoude tot drie weken voorwaar delijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd, toezicht van het Ned. Ge nootschap voor reclassering, afdeling Leiden en een boete van 20 of vier dagen. De vrouw had in diverse grote winkelmagazijnen goederen ontvreemd. In zijn requisitoir hield de officier van justitie rekening met de span ningen waaraan verdachte volgens het reclasseringsrapport onderhevig was geweest. beeld niet met geweld. Door onder linge openhartigheid, van gedachten- wisselend praten is er zoveel te red den. Ten slotte moet er een gezon de controle zijn. Na deze duidelijke inleiding, die wij helaas verkort moeten geven, werden de vragen gesteld en door het forum besproken. De eerste vraag was: wat zal een kind later het meest waarderen, een zachtzinnige of een opvoeding waar bij soms voor straf klappen zijn ge geven? Het forum was het er over eens, dat er bestraffing moet zijn bij de opvoeding, rekening houdende met de leeftijdsmoeilijkheden en altijd met het kind te overtuigen, dat de straf rechtvaardig is. Er moet nooit gestraft worden als gevolg van ver keerde stemming van de ouders. (Een stem uit de zaal: men slaat er de bloem uit en men houdt de ze melen over). .De conclusie was: het kind moet weten, hoe ook gestraft, dat het des ondanks toch bemind wordt. Hiertoe moet ook het goede beloond worden Na 'het stellen van een vraag met een ervaring inzake onderwijs, stel de het forum vast, dat ook grote kin deren geleid moeten worden bij het kiezen van onderwys-instellingen, bij het verkrijgen van hun lectuur. Zeer in den brede werd ook ge sproken van de spanningen, die er in een gezin kunnen ontstaan door kopen op afbetaling, waarbij vooral het kopen op postorders de aandacht vroeg. De spanningen, van buiten af in het gezin gebracht, werden te ber de gebracht, met als hoofd-argument dat de meeste spanningen ontstaan door gebrek aan geld. Hierbij was ook in het forum wel enig menings verschil. Het ging over de vraag of slechte sociale omstandigheden be slist geestelijke spanningen teweeg zouden brengen. Men was het er wel over eens, dat er een zekere wel stand moet zijn om in een gezin rus tig te kunnen leven. Sociale nood kan wel spanningen verwekken, maar behoeft zo oordeelde een forumlid nog geen breuk te ver oorzaken. Bij dit onderwerp ging het forum diep in op de verdere opwer pingen als de spanningen die optre den als gevolg van overwerken uit drang om meer te verdienen, het werken in continu-arbeid. De conclusie van deze laatste ar gumenten was: als vader om genoeg te kunnen verdienen overwerk of continu-werk doet, zal moeder een gedeelte van de taak van vader, als opvoeder, moeten vervullen. Het forum zelf bracht de omwen telingen in het gezin ter sprake, ont staan door de aanraking van dorp en stad. Het was wel interessant zoveel problemen als er naar voren kwa men, hoewel het slechts een klein gedeelte van het schema was dat aan de orde kwam. Pastoor Bakker hield ten slotte een beschouwing over vraag 8 van het schema: hoe kan het gekomen zijn dat sommige mensen zo moeilijk lief hebben? Gebrek aan geestelijke vol wassenheid, gemis aan ondervonden liefde in de jeugd, niet tot liefde komen als men geen liefde ontmoet, egoïsme en afwijking van het chris tendom zijn de oorzaken. Het klimaat van de liefde wordt niet bereikt als wij de Godsliefde niet hebben. Hiermede beëindigde pastoor Bak ker dit hoogst interessante open ge sprek. Voorzitter Van der Ploeg sprak dan ook zijn grote tevredenheid uit over deze avond, waarna de heer De Bree de suggestie deed, dit belangrijk sche_ ma, nog" slechts ten delen behandeld, in kleine kringen te gaan bespreken. Gistermorgen is door burgemees ter en wethouders in het gemeente huis openbaar aanbesteed: Het ver beteren van de Zuidbuurtseweg van de r.-k. Kerk tot aan de Geerbrug. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Fa. H. Bunscho ten en Zn., Noordwijk, ƒ31.980; Ge broeders Óverdevest, Zoeterwoude, 30.350; J. M. Samsons Wegenbouw, Oegstgeest, 27.000; Gebr. Schelvis, Heemstede, ƒ25.270; A. Hogenboom, Rijpwetering, ƒ24.750; J. Stam, Voorschoten, 22.490; S. van 't Ver laat, Giessendam, ƒ22.200; A. van Halem, Schipluiden, 22.000; C. A. Langeveld, Alphen aan den Rijn, ƒ21.900: D. v. d. Steen, Nieuwer- brug, 19.790; P. Versluis, Bodegra ven, 18.225. De raming is niet bekend gemaakt. De gunning is aangehouden. HET BLOEMBOLLENCORSO GAAT WèL DOOR. Op een gisteravond gehouden vergadering van het Comité Bloembollencorso is besloten het corso 1958 definitief te doen doorgaan. Alen heeft momenteel, wat de combinaties betreft, even veel inschrijvingen als verleden jaar en dit was voor het comité aanleiding om het besluit te ne men. De titel van het corso zal zijn „Lenteparade 1958". Als voorlopige datum werd de 26ste april vastgesteld. C Stijve nek j Wrijven met de verwarmende. I lenigmahende Kloosterbalsem heeft een weldadige werking. Kloosterbalsem wrijft de pijn weg J (Advertentie) STOMPWIJK FANFAREKORPS JULIANA Het lijkt ons nuttig in deze tijd, Waarin de mens wordt opgejaagd en voortgestuwd door allerlei nieuwe vindingen die de wetenschap hem biedt, even stil te staan om na te gaan wat voorbije jaren hebben ge bracht, en om ons op de toekomst voor te bereiden. Wij weten allen wel dat onze dorpsgemeenschap niet rijk is aan culturele verenigingen en het ligt ook niet op onze weg, daar veel over te zeggen, maar een ding moet ons hier toch van het hart: wij hebben in Stompwijk een muziekvereniging waarop wij wél trots kunnen en mo gen zijn en die in de loop der jaren bewezen heeft, onze volle waardering te verdienen. In de drie en veertig jaren van haar bestaan heeft zij in alle een voud gewerkt en door gestadige oefening het gebracht tot een mu zikale kennis van grote hoogte, zodat zij op vele concoursen in de ere-afde- ling een ereplaats kreeg. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat het korps op de laatst ge houden muziekwedstrijd in Laren waar geen enkele vereniging in de ere-afdeling kwam de enige was, die wel met 'n eerste prijs ging sle pen. Maar toch.en dit is nu juist datgene wat wij even onder de aan dacht willen brengen, kan onze mu ziekvereniging, die voor heel de ge meente zo'n rijk bezit is, zich niet verheugen in die belangstelling, waarop het ten volle recht heeft. Integendeel, het is zelfs bedroe vend te moeten constateren dat bij een blijvend gebrek aan medeleven, onze mooie fanfare zal moeten op houden te bestaan, omdat de geld middelen zyn uitgeput. Zondag a.s. geeft „Juliana" in het Blesse Paard weer haar jaarlijks concert, en iedere bewoner van Stompwijk weet, dat weer iets moois is te beluisteren. We zwijgen nog van alles wat daar nog meer wordt geboden, doch wat wij U vooral wil len verzoeken: kom en geeft blijk van uw belangstelling en waardering Maar vooral, maakt 't door uw finan ciële bijdragen uw eigen korps mo gelijk ook in de toekomst het leven van de vrolijke zijde te kunnen zien. TER AAR Geboren: Elisabeth W. M. dr van C. J. v. Straalen en A. M. v. d. Berg; Hendrik A. zn van G. H. Bar- delmeijer en J. de Vos; Wilhelmina J H. M. dr van F. C. Bouwmeester en A. H. M. Versluis; Petrus- H. W. zn van F. A. Hoogervorst en M. C. J. Kleijn; Antonia C. H. dr van J, J. v. d. Geest en C. G. M. Helsloot; Cor nelia A. dr van J. v. Kessel en M. C Sassen; Johannes K. zn van J. H. Rem en C. M. Reumerinan. (37)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5