Eenrichtingverkeer Breestraat - Demping Nieuwe Mare - Flats voor alleenstaanden Raadsleden nog niet doordrongen van begrip „bestedingsbeperking" VOORZITTER VAN DE LEIDSE RAAD: Plan bejaardencentrum is gereed Groeiende belangstelling WETHOUDER JONGELEEN VOELT VOOR: DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De raad van Leiden is gistermiddag klaar gekomen met de hoofdstukken Volksgezondheid en Maatschappelijke Steun en Voorzorg. Het gaat allemaal wat langzaam en het is te verklaren, dat de burgemees ter met enige bezorgdheid het tijdschema bekijkt. Hij bekeek het verlang lijstje van de raad waarop weer veemarkthal, nieuw zwembad, schouwburg, etc. voorkomen en vroeg zich bezorgd af, of de raad zich toch wel voldoende realiseert, dat we in een tijd van bestedingsbeperking leven. Wethouder Jongeleen deed bij de replieken de mededeling, dat de archi tect aan de voorzitter van de commissie Bejaardencentrum een ontwerp voor een bejaardencentrum ter hand heeft gesteld. Aan dit plan wordt hard gewerkt. telijke werkplaats aan de Groene- steeg is een voorbeeld in. het land; bet Centrum voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting is zo goed geor ganiseerd dat de landelijke commis sie dit centrum steeds ten voorbeeld stelt. Het heeft al drie maal buiten lands bezoek ontvangen. Rem op activiteit Wethouder Van der Kwaak merkte op, dat men nog wacht op een ge meenschappelijke regeling met de gemeenten uit de omgeving over de. tarieven van het slachthuis. De heer Woudstra (Pr. Chr.) zei, dat het betoog van wethouder Men ken hem op één punt niet bevredigd heeft. Juridisch gezien had de ge meente de vereniging voor School kindervoeding en -kleding een ter mijn van opzegging moeten stellen. Er was een verhouding als tussen huurder en verhuurder. Overigens was hij het met de motivering van de wethouder eens. Bij de replieken kwam de lieer Piena (PvdA) met het schriftelijk voorstel de plaatselijke steunnormen van Sociale Zaken zo spoedig moge lijk te verhogen. Prof. Goslings (PvdA) zei, dat een openbaar lichaam dat openbaar on dersteund wordt, ook openbaar be heerd moet worden. Dit zei hij n.a.v. zijn opmerkingen over de Leidse Duinwater Mij. Hij zei, dat zijn berekeningen die naar hij hoopt fout zijn er op duiden, dat de opkomst voor de po lio-inenting beneden de maat bleven; hij vraagt excuus als zijn cijfers niet juist mochten blijken. Hij heeft geen blaam willen werpen op de artsen van de G.G.D. Hij vroeg meer aan dacht van het college voor -proble men op het gebied van de gezond heidszorg. De organisatie van de G.G.D. stuit bij hem op ernstige cri- tiek. Hij stelt voor een commissie van deskundigen op het gebied van volksgezondheid in het leven te roe pen om te onderzoeken of hij gelijk heeft. De heer Aalders (KVP) was niet tevreden met het antwoord over het pand Lammermarkt. De voorzitter merkte op, dat vol gens de statuten B. en W. de ruimte voor de vereniging voor Schoolkin- dervoeding en -kleding nader aan kan wijzen. De vereniging heeft zelf ingegrepen in een eventuele juridi sche procedure, door zioh op te hef fen. Over het tot gemeentebedrijf ma ken van de L.D.M. zei hij, dat vóór benoeming van een nieuwe direc teur in de toekomst deze zaak nog bekeken moet worden. Geen schuld. Wethouder Menken legde er nog maals de nadruk op, dat er geen spra ke is van „schuld" van de gemeente t.a.v. „verlaging" der subsidie voor schoolkindervoeding en -kleding. De vereniging is er niet meer. Zij kon dus ook geen antwoord van B. en W. verwachten. Over de motie van de heer Piena zei hij, dat zij het college niet juist voorkomt. De aangelegenheid wordt nauwlettend gevolgd door de ver eniging van directeuren van sociale zaken. De verhoging zou de toch al wankele begroting' belasten met een extra bedrag van minstens 125.000. Hij wenst een bespreking op hoog niveau af te wachten. Hij sprak ten slotte over de gevaarlijke methodiek in de berekeningswijzen van de heer Goslings t.a.v. de polio-inenting. Het college is van mening, dat reële plan ning voor verbouwing van het ge bouw Roodenburgerstraat niet mo gelijk was voor men zekerheid had over de bestemming. Actief. In antwoord op deprimerende uit latingen noemde de wethouder enige activiteiten, die er op wijzen dat het met Leiden zo erg nog niet gesteld is: Het gebouw van Sociale Zaken werd meerdere malen bezocht door belangstellenden, die zich van de goede gang van zaken in Leiden op de hoogte willen stellen. De gemeen- De belangstelling voor de be handeling van de begroting in de Leidse raad blijft groeien. Gisteravond hebben wij weer het getal kopjes geteld, dat op de rand van de publieke tribune geplaatst wordt: we telden er 22. Vóór het college tot het doen schenken van koffie overging, was het gemiddelde getal be zoekers vijf. Citaat uit de Leidse raad: er zat een tree los op de trap naar de burchtrotonde mijn gast viel.... maar geluk kig niet naar beneden. Motie ingetrokken. De heer Van der Kwaak ontraad de de motie van de heer Piena. De heer Piena was bereid zijn motie in te trekken indien het college spoedig contact opneemt met de vereniging van directeuren voor Sociale Zaken. Het college deed deze toezegging. De heer Lardee (PvdA) vond het jammer, dat men het mooie sport complex Kikkerpolder nog niet in gebruik kon nemen. Hij vroeg om aandacht voor sportgelegenheid op pleinen en vlakten in de stad, bijv. bij Hoflaan en op de voormalige speeltuin bij het Levendaal. Hij drong aan op verbetering der jeugd honken. Sommige honken kunnen niet gebruikt worden, omdat men nog geen geluidisolerende behande ling heeft toegepast. De heer Van Aken (PvdA) hield een beschouwing over het onderwijs, waarin hij o.m. aandacht vroeg voor enderbezetting der leerkrachten, sub sidie voor godsdienstonderwijs op de openbare scholen, urgentieverklarin gen, Mytylschool, oudercommissies. Van Voorthuyenschool, spreiding van middelbaar onderwijs, nieuwbouw van Mathesis, de textiel-dagschool (wanneer klaar?), stichting van een streek-MTS, en esthetische vorming van de schooljeugd. Planning scholenbouw. De heer Van Dijk (KVP) is dank baar voor de kranten, die door de Leidse bladen aan de raadsleden ter beschikking worden gesteld. Hij wijdde aandacht aan de verhouding raad-college. De wethouder heeft bij een vorige gelegenheid zijn vertrou wen in het college gevraagd en hij wil dit vertrouwen geven, hoewel hij meent, dat men voorzichtig dit woord moet hanteren. Hij behoudt zich het recht voor om als het college onder wijszaken niet duidelijk toelicht die per op de zaken in te gaan. Hij er kent de moeilijke positie van de wet houder, de tijd schreeuwt om voor zieningen terwijl de remmen op de gemeentelijke activiteit zijn geplaatst. Natuurlijk is er wel verschil van in zicht bij heifi en de wethouder, maar, zoals de wethouder open oog heeft voor de vraagstukken van het bij zonder onderwijs, zo heeft hij nooit de belangen van het openbaar on derwas geschaad. De heer Van Dijk gaf uiting aan zijn tevredenheid over de planning (grondplanning) van de scholenbouw. Meer dan voorheen wordt met de toekomst rekening ge houden. Natuurlijk zijn er ook in on ze fractie, aldus de heer Van Dijk, vele wensen ten aanzien van de sport, maar kunnen wij wel aan de wensen tegemoet komen? De „sport" heeft een respectabel bedrag op de begroting, zijn fractie wil gaarne aan alle voorzieningen op het gebied van de sport meewerken, maar is het niet noodzakelijk dat de raad zich beper kingen oplegt? Spr. stelt enige be zuinigingen voor. Volgens hem is het goed mogelijk b.v. aan voetbalver enigingen materiaal voor voorzienin gen aan het terrein beschikbaar te stellen; de leden kunnen dan zelf dit materiaal verwerken. Bijzondere aandacht vroeg hij voor het vervoersprobleem van de Mytyl school. Bij de bepaling van het be drag ter vergoeding van de vervoers kosten van de leerlingen houdt men rekening met de afstand, met het ge volg, dat de ouders van kinderen die op grote afstand van de school wo nen te zwaar belast worden. Kan de gemeente geen ruim gebaar maken en zelf de kosten van het vervoer dragen? Rembrandtprijs. De heer Woudstra (Pr. Ghr.) sprak o.m. over de toekenning van de Rem brandtprijs, die z.i. had moeten ge schieden na een tentoonstelling in de Lakenhal. Men had Leiden en het museum in het centrum van de belangstelling kunnen plaatsen. Hij dient een voorstel in met het verzoek de voorwaarden voor het toekennen van deze prijs opnieuw in overweging te nemen. In het vervolg van zijn betoog zei hij dat de film van Helmut Kautner „Der Apfel ist ab" een stijlloze rol prent is, die een walgelijke praphrase j geeft van het scheppingsverhaal. K. O. die overigens waardering ver- I dient, had deze film niet mogen ver- 1 tonen. Men zal op dit feit direct de vinger dienen te leggen in het be lang van de vereniging. Hij vroeg ook aandacht voor de enquête, die onder leerlingen van het gymnasium is gehouden. De rector, die het on nodig had gevonden de vragen te controleren die het jninisterie van O. K. en W. stelde, werd door hem bekritiseerd. O. K. en W. stelde in het enquête formulier vragen over huiswerk en televisie, verhouding tussen ouders en kinderen en huise lijke tucht. In de Tweede Kamer zijn over deze enquête al vragen gesteld. Spr. wil er echter de nadruk op leg gen, dat de betreffende Leidse rec tor in gebreke is gebleven. Ruimtegebrek meisjes-H.B.S. De heer Drijber (VVD) was een der eerste sprekers die zich beper kingen op wenste te leggen, omdat men met de behandeling der begro ting toch nog in tijdnood dreigt te raken. Hij sprak daarom niet over sport en jeugdzaken. Hij vroeg naar de financiële consequenties van een eventuele uitbreiding van de bedrijfs- technische school. Hij vroeg aandacht voor hét nijpend ruimtegebrek in de gemeentelijke meisjes-HBS Garen- markt. We hebben in Leiden, zo stelde spr. behoefte aan een nieuW lyceum. Hij toont zioh een voorstan der van een centrale gymnastiekzaal. Met waardetring sprak hij over de BLOschool aan de Marnixstraat. Nu de gemeente echter zo'n groot be drag 1 miljoen) heeft uitgetrok ken, moet men ook geld voor onder houd (schoolknecht) over hebben. De heer v. d. Burgh (PvdA) zwaai de K. O. alle lof toe. Zij moet bij het brengen van films rekening hou den met de overtuiging van alle le den. De film „Der Apfel ist ab" werd in besloten kring gedraaid. De ge meentelijke financiële steun aan de Maatschappij voor Toonkunst is ten volle verantwoord. Zijn fractie be treurt het, dat blijkens een circu laire de belangstelling voor de r.-k. Harmonie van de zijde der leden ge ring is. Zijn fractie wil ook haar bloei en het is zeker niet zo. dat de Partij van de Arbeid zoals in ge noemde circulaire geschreven werd de harmone „de put in wil brengen". Vernieuwing van het podium van de Stadsgehoorzaal wordt door zijn frac tie voorgestaan. Hij wees erop, dat de Burchtrotonde dringend restau ratie behoeft. Bestaat de mogelijk heid, dat de termijn van sluiting van de Stadsschouwburg (in 1958) uitge steld wordt? Hij drong er ten slotte De heer Questroo (Pr. Chr.) wijd de aandacht aan de subsidie van de jeugdbeweging. Hij voerde geen plei dooi voor verhoging van deze post. Toch blijft het bedrag voor de jeugd beweging aanzienlek ten achter bij de jeugdzorg. Kan de verdeling niet anders gesteld worden? Aan jeugd zorg immers gaat preventief het werk van de jeugdbeweging vooraf. De heer Portheine (WD) zei, dat het volkstuinwerk de bijzondere be langstelling heeft van zijn fractie. Hij wees er op, dat de charme in het plan-Noord is de eigen verantwoor delijkheid. De verenigingen moeten ook de kans krijgen zelf de opbouw van een volkspark te bepalen. De Cambridge-week heeft een commer cieel karakter gehad. Hoe zou men anders alle activiteiten moeten fi nancieren? Hij vond, dat de pers zich zich ten aanzien van deze week wel wat provinciaals gedragen heeft. Beperking. De voorzitter bekeek in zijn ant- op~aan~~dat het centrüm voor gezins- woord het verlanglijstje van de voorlichting méér naaimachines krijgt raadsleden en vroeg zich af of men De meestgeplaagde wethouder is ongetwijfeld de heer Jongeleen. Gis teravond hield hij een lange rede, waarin hij op vele vragen een ant woord moest geven. Zijn stemming was echter verre van somber en voor hij door de fotograaf vereeuwigd werd haalde hij eerst nog een kam door zijn grijze krullen en trok hij zijn colbert recht. Het was de eerste maal, dat hij In de raad met de han den in het haar zat. Op de achtergrond aan de college tafel v.l.n.r. weth. v. d. Kwaak, weth. van Schaik, de burgemeester en secr. mr. J. Bool. zich de idee van bestedingsbeperking voldoende eigen heeft gemaakt. Het blijkt ook wel, da* de bestedings beperking en de wijze van behan delen van de begroting toch niet tijdbesparend heeft gewerkt. Betref fende de kwestie van de grenswijzi gingen heeft de voorzitter geregeld contact met het ministerie. De zaken liggen echter wel zeer moeilijk. Winkels in lichtweek open tot half tien Na overleg tussen vertegenwoor digers (sters) van werknemersorga nisaties, grootbedrijf en Bestuur LMC en na verkregen goedkeuring van b. en w. van Leiden is besloten het sluitingsuur voor winkels in de Lichtweek van 28 november tot en met 4 december a.s. te bepalen op half tien 's avonds. Dan nog aanwezi ge kopers mogen tot tien uur worden afgeholpen. Men verzoekt de vrije halve dag in de week van 2 tot 8 december te geven op vrijdag 6 december. Het bestuur vertrouwt er voorts op, dat, als gebruikelijk, een passende beloning gegeven zal worden voor het te verrichten overwerk en dat buiten de stad wonend personeel ge legenheid zal krijgen steeds van de eerste reisgelegenheid na half tien gebruik te maken. Een vlot naleven van het boven staande zal de neiging tot samen werken voor de toekomst bevorde ren. Leidse Universiteit Op vrijdag 29 november a.s. om 4 uur n.m. zal de heer H. L. Booy, benoemd tot buitengewoon hoogle raar in de Faculteit der Geneeskun de, zijn ambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium van de Rij ksuniversiteiL Wethouder Jongeleen heeft gistermiddag in de Leidse raad, die zich bezig houdt met de begroting 1958, een rede van anderhalf uur gehouden, waarin hij het beleid van het college over woningbouw en openbare werken heeft verdedigd. De wethouder had het niet gemakkelijk gekregen. Vele falen in de gemeente Leiden werden hem in de schoenen geschoven. Het ernstigst was wel de kritiek waarin men constateerde, dat het in de Sleutelstad aan activiteit ontbrèekt. Men zei: Leiden loopt achter de feiten aan. Men wilde oun. een structuurplan, maar, aldus de wethouder, men kan toch niet op de zaken vooruitlopen. bezwaar bracht de waterlozing van de Lichtfabrieken. Men heeft nu een plan in studie het water te doen ver dwijnen in de Maresingel. Vuilverbranding komt in de raad Hij noemde vele architecten waar uit blijkt, dat de gemeente zeker niet achter loopt. Het is de bedoeling van het college geweest het struc tuurplan nog vóór de begroting in de raad te brengen. Er zijn echter moeilijkheden geweest. Het college streef er naar, nog dit jaar met een structuurplan te komen. Het wegen schema heeft ook zijn eigen moei lijkheden. Spr. is van mening, dat er moeilijkheden blijven zo lang er geen bovengemeentelijk orgaan van overleg is. Overleg B. en w. zijn van plan met een groter groep gemeenten dan het structuurplan omvat contact op te nemen. Dit zou aan de orde kunnen komen, nadat de raad het structuur plan heeft behandeld. Hij zei voorts, dat er voor een overdekte zwem inrichting in het Morskwartier geen plaats is. Breestraat In antwoord op suggesties over één-richtingverkeer aan de Bree straat zei hij, dat hij er een warm voorstander van is. Alle maatregelen die tot nu toe in de Breestraat zijn genomen, blijven dilettantenwerk, zolang één-richtingverkeer niet is doorgevoerd. Saneringsplannen voor ie Kamp en Gortestraat stuiten op /ele hindernissen. Over de Uiterste gracht zei hij ojn. dat hy nog niet de vrijheid heeft op de opmerkingen van de raadsleden in te gaan. Waar schijnlijk zal deze kwestie in de raadszitting van 2 december aan de orde komeh. Onderzoek naar alle historische gebouwen is ondoenlijk. Onnoemelijk veel schade wordt aangericht door het zware verkeer. Het is de bedoeling dat de gemeen te voorlichting geeft aan de volks tuinders over de wijze van bebou wing. Nu de eerste étappe van de reorganisatie van gemeentewerken achter de rug is, volgt een tweede étappe, waarin een nieuwe wijze van werken aan de orde wordt gesteld. Langegracht De demping van de Langegracht laat lang op zich wachten. Een nieuw Hij vroeg zich af of het er niet op uit zal draaien, dat de Nieuwe Mare gedempt wordt. De raad zal hierop zeker kritiek uitbrengen; een nieuwe brug zal afgebroken moeten worden, maar men zal een goede verbinding krijgen van de Haarlemmerstraat naar de Haarlemmervaart. Een brug over de Haarlemmervaart in verband met het veemarktplan zou aanzienlijk lager geplandbehoeven te worden. Spr. gaf dit voorbeeld om aan te tonen voor welke moeilijke beslis singen men komt te staan. Een een voudiger weg voor behandeling van kleinere bouwplannen t.a.v. de wel standscommissie is in studie. Spre ker is het eens met de opmerkingen over onreinheid der straten (Raam- steeg etc.). Hij delegeert het ant woord naar de voorzitter van de raad, die hoofd van de politie is. De resultaten van de maatregelen van De Sitterlaan (plantsoen) waren van dien aard, dat men ook elders van dit middel gebruik zou kunnen ma ken. De Donkersteeg komt volgens spr. voorlopig nog niet voor ver betering in aanmerking, wij tens de bestedingsbeperking. Vuilverbranding Binnen enige weken zal de direc teur van de gemeentereiniging zijn raport uitbrengen over de vuilver branding. Daarna zal van de raad een uitspraak gevraagd worden over de plaats. Het verbrande pand Vis markt wacht door een onteigenings procedure op verbouwing. Demping van het Levendaal stuit bij het ministerie van O.K. en W. op kritiek. Zij merkt op dat voor stadsschoon water zeer belangrijk is. Men is bang, dat demping een ge voelige slag aan het stadsschoon zou toebrengen. De wethouder kan overi gens nog niet over een besluit mee delen. Spr. gaf een overzicht van de ge schiedenis der plannen voor verbe tering van de zweminrichting „De Zijl"; van 2 ton belandde men op een half miljoen. Later meende men, dat alle aandacht moest worden ge richt op de aanleg van een nieuw zwembad. Het college heeft onlangs weer aan gemeentewerken een plan gevraagd van 6 a 7 ton voor ver betering van De Zijl en voor een- Spr. blijft een voorstander van het merenplan (zandwinning in War mond). Hij citeerde autoriteiten in Nederland, die ook voorstanders van dit merenplan zijn. Leiden heeft zand nodig, aldus de wethouder. Hij raadde de heer Van Iterson aan, de raad te vragen op nieuw een uitspraak over het meren plan te doen. Credieten Verbetering van het wegdek van de Hooigracht moet een half miljoen kosten. Het ministerie echter verbood het projecteren van nieuwe kapi- taalswerken. Het plan was klaar, de uitvoering was onmogelijk. Het col lege heeft dus niet een uitspraak van de raad naast zich neergelegd. Tot de heer Ten Broek zei hij, dat de 104.000 gulden van de credieten particuliere bouw niet gebruikt kun nen worden op last van het minis terie. Spr. meent, dat Leiden met zijn beperkte ruimte voor bouw grond zich niet leent voor houtrijke huizenbouw. Het door de heer Ten Broek bedoelde terrein aan de Voor- schoterweg van „houtbouw" is reeds gereserveerd voor andere plannen. Alleenstaanden Over woningen voor ouden van dagen zei hy, dat nieuwbouw tus sen te bouwen blokken te duur wordt. Het college is van mening, dat flats voor alleenstaanden inder daad nodig zyn. Men zal onderzoe ken of er in de woningwetbouw ruimte voor deze flats overblijft. Spr. stelde vast dat Leiden in staat is 800 woningen in een jaar te bouwen. Het moeizaam inlopen van het woningtekort weet spreker o.m. aan gebrek aan bouwvolume en snelle uitbreiding var de bevolking. Over de woningbouw zei hij, dat de toekomst zorgwekkend is. Plus minus 400 woningwetwoningen worden toe gewezen, hij vraagt zich echter af of de particuliere bouw een gelijk ge tal woningen 'al kunnen voltooien. «IET EINDE IN ZICHT. Om tien over elf sloot de voor zitter de vergadering. Er volgde een kleine discussie over de vraag of nog twee zittingen voor de begroting nodig zullen zijn. De voorzitter was van mening, dat indien de raad zich beperkt één zitting nl. die van dinsdagavond, voldoende zal zijn. De raad zou er dan echter nachtwerk van moeten maken. De heer Van Djjk twijfelde er aan of de raadsleden zich zó zouden kun nen afremmen, dat morgenavond 'n streep onder de begroting gezet kan worden. De vroede vaderen moeten nog repliek leveren op de rede van anderhalf uur van de wethouder. Daarna moeten nog enige hoofd stukken behandeld worden. Prijsverlaging Radio van 10 tot 15°/0 Inderdaad heeft Grundig Radio er de grote stoot aan gegeven. Was er spra ke van een verlaging tot 10 Grun- v dig Radio Nederland heeft zelfs een verlaging ingevoerd tot 15 Al diegenen, die van plan zijn in de naaste toekomst een radio of band recorder aan te schaffen, profiteren niet alleen van deze enorme prijsver laging, maar besparen ook nog de aanstaande weeldebelastingverhoging. Deze enorme voordelen biedt U Grundig Radio Nederland,, die in Leiden vertegenwoordigd wordt door de Fa. J. P. van Berge Henegouwen, Aalmarkt 12. Bij deze firma bent U tevens verzekerd, dat deze apparaten via normale kanalen geïmporteero worden en U een 100 garantie en service verzekeren, in tegenstelling tot z.g. gelegenheidshandelaren, waar de service in veel gevallen veel te wensen overlaat. Tevens vestigt de N. V. R. D. (Neder landse Vereniging van Radio Detail handelaren) er de aandacht op, dal iedereen, die klachten heeft over z.g. gelegenheidshandelaren, deze schrif telijk kan indienen bij haar bureau, Mauritskade 45, Den Haag. (Advertentie» AANBESTEDING LE LEIDEN De Genie te 's-Gravenhage heef' het verrichten van herstelling en het doen van voorzieningen aan mi litaire gebouwen en terreinen te Leiden en Oegstgeest openbaar aan besteed. De inschrijvingen waren van hoo naar laag: J. Stigter te Leidei 100.300; P. v. d. Schoot te Tilbur- 96.505; J. M. van Blyswijk te Do' Haag 89 575; fa. Hussen te Culer burg 89.000; K. Bakker te 's-Grr venhage f 89.000; J. M. Samso Oegstgeest 87.500; G. Schreurs r zn Diemen 86.200; Lametz Nieu bouw te 's-Gravenhage 84.200; v. d. Bent en zn Wassenaar 84 J. Haasnoot en zn Katwijk aan Z 83.628; A. Hartman te 's-Grave hage 83.000; G. J. van Oortmess' te 's-Gravenhage 81.100; Gebr. d< Ouden Alphen aan den Rijn 80.8( j C. v, d. Wiel te Noord wijk B. f 80.36 fa. Braco te Amsterdam, 79.300; van Doorn te 's-Gravenhage 79.2 W. Geel te Amsterdam 79.000; J. Strijk te Oegstgeest 78.600; C Langeveld te Alphen aan den Ri 78.450; J. M. Strijland te Uithor 78.000; N. Overdevest te Zoet' v/oude 77.500; fa. wed. H. van Dri te Kouderkerk aan den Rijn 77.0 fa. Gesman en Zoetemeyer te Alphc aan den Rijn 76.500; fa. A. de Ouden te Gouda 76.000; fa. J. Ku Pzn. en zn te Katwijk aan Z- f 75.500; fa. C. J. Kiebert te Sassc - heim 75.000; C. V. Proper Oeg geest 74.800; S. v. d. Galie te D- venter 74.310. De gunning is aangehouden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9