Slwclgat DUINSTREEK I EN TRA J. Bloemen koninklijk onderscheiden Scherp Aantrekkelijke werkvergadering van de r.k, kruideniers te Leiden Geslaagde uitvoering van „Crescendo" RIJNSTREEK DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 DE LF.IDSE COURANT PAGINA 2 v A p iX^cL SINT N1COLAAS OP BEZOEK. Belangstellenden voor een bezoek van St. Nicolaas kunnen zich in ver binding stellen met hopman C. v. d. Linden, Hugo de Vriesstraat 57, Lei den. Club de Limetz. De leden van de Club de Limetz worden verzocht van hun belangstel ling blijk te geven voor de bijeen komst, die hedenavond in de Roma- nuszaal aan de Mare belegd wordt door de Katholieke Jeugdraad te Lei den. Spreker is prof. Groot uit War mond, die een lezing zal houden over het onderwerp: „De Kerk in de Leek". Aanvang van de avond: 8 uur nam. Dik Trom en z'n aap. A.s. zondagmiddag 24 november, aanvang half drie, zal „Dik Trom" in de Schouwburg ten tonele verschij nen. Met al z'n vriendjes en natuurr ijk ook met Flipse, de veldwachter, Mulder, de vrek, de burgemeester, Bruin Boon enz. zal Dik voor de Leid- se jeugd opvoeren „Dik Trom en z'n aap". Het stuk wordt ten tonele ge bracht door „De Jeugdspelers" o.l.v. Tonny Verweij. Raad van beroep Leiden. Bij koninklijk besluit is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aan mr. A. G. de Blécourt, als lid ambtshal ve voorzitter van de raad van beroep voor de directe belastingen te Lei den, onder dankbetuiging voor de door hem als zodanig bewezen dien sten. Burgerlijke Stand Geb.: Hayo Pieter z. v. H. P. Keek stra en G. de Mooy; Albert Jan z v. J. Sterk en M. Brinks; Ludovicus Hermanus Adrianus z. v. M. G. Tros en L. C. van der Vooren; Esther d v. K. van Stralen en M. J. Bosch; Pe trus Johannes Gabriel z. v. B. M. de Haas en C. J. M. van den Berg; Franciszek Hendrikus z. v. S. Wiele- grooh en N. Domburg; Antonius Jo annes Marinus z. v. W. J. Persons M. van de Ven; Stanisslawa Catha- rina d. v. P. J. Mulder en A. C. Lom mer tzen; Ronald Jaeo-bus z. v. G. S- Stammers en M. Bekooij; Peter z. v. A. van Iterson en E. Haalebos; Jacoba d. v. H. Steenbeek en H. Boer; Karei Hendrik z. v. K. de Graaff en N. Trommel; Maarten z. v. W. Kuijt en E. Kuijt; Job Matthijs z. v- J. C. Riemersma en M. H. Schaper; Hpr- manus z. v. W. de Roode en C. S J. G. Fasel; Joh n Cornells z. v. J. Maagdelij n en H. L. Borsboom. Overl.: A. P. Jansen 77 jr man; I. Schoowbergen 1 jaar dochter; H. P. Muntendam 89 jr man. Getr.: G. P. Hendriksen en A. J. M. van Went; J. Wiebes en M. A. van Oort. Ondertrouwd: C. Bodrij en M. C. Schouten; D. Cossée en A. E. Gerritsen; P. J. Holverda en N. Stuurop; L. Boom en W- Selier; C. P. B. Akkermans en N. J. Zand vliet; H. J. A. Siep en E. M. Devilee; J. P. v. Rooijen en M. van der Klift; S. E. Hoekstra en H. T. Kingma; D. Binnekamp en C. J. Verver; L. Brax- hoven en A. M. J. Swanenberg; P. Spies en A. van der Bent; H. J. van der Pol en G. Christiaanse; N. van Groeningen en J. J. Marks; H. W. Gay Balmaz en L. v. Syll. VW-kantoor. Het WV-kantoor aan de Steen straat is gedeeltelijk gerestaureerd :n opnieuw ingericht. Vrijdagmiddag zal het herboren vreemdelingenverkeer- gebouwtje officieel in gebruik geno men worden. Leidse theezet-kampioen in spé. Op dinsdagavond 26 november wordt in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te 's-Gravenhage de achtste en laatste regionale finale ge houden om het thee-zet-kampioen- schap van Nederland. De winnares van deze wedstrijd zal aan het einde van dit jaar meedingen om het lande lijk kampioenschap. RIJKSUNIVERSITEIT Geslaagd voor het candidaatsexa- men Sociologie mej. W. Scheffer te Wassenaar. Ter gelegenheid van het 12 \A-jarig bestaan der buurt- en reisvereniging „Anna Pau.lownastraat'" werd zater dagavond in „de Kleine Burcht" een feestavond gehouden, die bij de vele aanwezigen nog lang in 't geheugen zal blijven. Te ongeveer half acht bracht de muziekvereniging „Concordia" de buurtbewoners een serenade waarna men gezamenlijk per bus naar de feestzaal reed. De voorzitter der feestcommissie, de heer P. Lepelaar, memoreerde in 't kort het ontstaan der vereniging en roemde de prettige sfeer die er steeds heerste, waarna de heer S. Weeda namens de vereniging dank bracht voor alle steun in deze 12 jaar on dervonden. Nog voor de eigenlijke feestviering begon, gaf de heer C. v. Klaveren een uitvoerig overzicht over het wel en wee der vereniging. Ouwerkerk's ca baret zorgde voor een vrolijke afwis seling. 40 jaar bij S. L.F. Het was gisteren voor de heer J. Bloemen van de Stedelijke Lichtfa brieken, afd. Gas, een dag van vreug de en van weemoed. Immers, hij her dacht zijn 40-jarig dienstverband en hij nam tevens afscheid van directie, superieuren en collega's wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hem wachtte ten raadhuize in de kamer van de burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot, een verras sing. De burgemeester reikte hier aan de jubilaris de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit, dankte hem voor de lang durige aan de gemeente bewezen diensten en complimenteerde de heer Bloemen met de hoge onderscheiding en zijn jubileum. Aan de Lichtfabrieken werd de heer Bloemen in de directiekamer toegesproken door de heer ii Y. Yke- ma, die in waarderende -ewoordin- gen op het dienstverband van de heer Bloemen wees, waarbij deze zich een kundig vakman met liefde voor het werk had betoond. Ook de overige bij deze plechtig heid aanwezige heren betuigden hun leedwezen met het vertrek van een der leden van de oude garde, die steeds op een prettige wijze met zijn superieuren en collega's samen werkte. Vanzelfsprekend wensten al len hem geluk met zijn onderschei ding en zijn jubileum Met een toe passelijk woord reikte de directeur de heer Bloemen de fraaie oorkonde en de gratificatie van het gemeente bestuur uit en uitte zijn beste wen sen voor de toekomst. De vertegen woordigers van de personeelsvereni ging sloten zich bij de tot uitdruk king gebrachte gevoelens aan en voegden er een blijvende herinne ring, namens het gehele personeel aan toe In de kantine was de heer Bloemen daarna het voorwerp van een har telijke huldiging door de personeels leden van zijn afdeling en hierbij spraken de heren Engelenburg en Zaalberg de heer Bloemen toe. Een kleine attentie werd aan deze woorden toegevoegd. Tenslotte dankte de heer Bloemen allen voor de steeds ondervonden collegialiteit en gaf de verzekering, dat hij aan zijn diensttijd bij de Lichtfabrieken ^en prettige herinne ring zal bewaren. Daarna werd af scheid van hem genomen. POTLOOD en GEEST No. 508. Horizontaal: 1. adellijke ti tel, 5. regel, 6. tevers, 8. rivier in Ita lië, 9. kever, 11. de gouden bul (afk. Lat.), 13. kloostervoogd, 15. familie lid, 16. gem. in Drente, 17. electrisch geladen atoom, 19. voorzetsel, 21. mu zieknoot, 22. voorvoegsel, 24. staat meestal boven drukwerk, 25. cilin dervormig voorwerp, 27. soort, 29. kunstgevoel. Verticaal: 1. insekt, 2. voorvoegsel, 3. lichaamsdeel, 4. ontkenning (Eng.), 5. plooisel van kraag of manchet, 7. hoofddeksel, 8. schaker van Helena (Myth), 10. gem. in Over., 12. vis, 14 voorzetsel, 15 voorvoegsel, 18. na kroost, 20 priem, 22. boom, 23. baan voor balspel, 26. rund, 28. algemeen kiesrecht (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. roos, 3. slee 5. Erp, 7. moer, 9. sim, ll.teems, 13. opa, 15. ree, 16. «nert, 18 den, 20. loods, 22. mee, 23. papa, 24. kast. Verticaal: 1. roes, 2. Sem, 3. speer, 4. Eris, 6. rot, 7. ampel, 8. reeds, 10 ion, 12. mee, 14. aroma, 16. stap, 17. toe, 19. niet, 21. dek. Afzetvergroting in eigen kring Er is heel wat aangesneden op de vergadering, die gisteravond door de Kring Leiden van de Nederlandse R.K. Kruideniersbond werd gehou den, zowel in het programma vóór de pauze als in de gezellige en attrac tieve voordracht daarna. In het officiële gedeelte vormden de vakantieregeling en de leverantie aan grote instellingen de hoofdscho tel en vervolgens schotelde de heer H. J. C. Colen, verkoopleider van de vleeswarenfabriek De Hoorn te Uithoorn, het een en ander voor over vleesschotels. In zijn openingswoord heette de voörzitter, de heer W. Th. van der Holst de geestelijk adviseur, rector L. P. M. Vester, en alle leden van harte welkom. Voorts ontwikkelde hij enkele gedachten over prijsstabi- lisatie, de houding die de regering aanneemt ten opzichte van de krui deniers en over de steeds grootscheep ser reclamecampagnes. Leidse Agenda DINSDAG, 19 NOVEMBER. „De SleuleLspeler^', Toneelvoorstel ling: „Twee retours Victoria", Schouwburg, 8 uur nam. K O-filmstudiekring. „Mijn leer jaren", Filmzaal Academie, 8 u. nam. Jo-K.V.P. Jaarlijkse ledenvergade ring. 't Gulden Vlies 8 uur nam. Katholieke Emigratiestichting. Voorlichtingsavond met film. R.K. Technische School Don Bosco, Boer- haavelaan, 8 uur. Oudheidkundige lezingen. Dr A. Klasens over: „Nederlandse opgra vingen bij Aboe Roasch. Mus. voor Oudheden, 8 uur nam. „St Eloy" Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. Half acht8 uur nam. WOENSDAG 20 NOVEMBER R.K. Werkn. Middenstand. Pater Gemke o.f.m. spreekt over het Ge- vangeniswerk. 't Gulden Vlies( 8 uur nam. Geologie en Mineralogie. Lezing over Mineralen en Edelstenen. Dr P. C. Zwaan. Mus. v. Geologie en Mi neralogie, 8 uur nam. K. O.-cursus. Van Gogh-Breitner -Verster. De Lakenhal 8 uur nam TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek van Drie- sum, Mare 110 tel. 20406; Apotheek Zuider, Lammenschansweg 4, tel. 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- ninapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Na deze inleiding las de heer J. M. Silvester, secretaris, de notulen van de vergadering op woensdag 20 februari 1957, welke notulen onder dank van de voorzitter werden goed gekeurd. Vakantieregeling De heer Silvester gaf hierna een toelichting op de thans geldende va kantieregeling. Met betrekking tot het tot stand komen van die rege ling ging hij het verloop van de ge voerde onderhandelingen na. Het re sultaat van de getroffen regeling noemde hij zeer bevredigend. Spr. vestigde er de aandacht op, dat de leden, die onder de regeling vallen tot 1 december in de gelegen heid zijn om verzoeken tot wijziging van de hun toegewezen vakantie periode in te dienen. Baat het niet, het schaadt ook niet, was de conclusie, die rector Vester trok uit een gedachtenwisseling over het rondzenden van een circulaire (in verband met de komende feest dagen) aan grote r.-k. instellingen. Leveranties door niet-georganiseer- den vormen in de stad niet zulk een bedreiging als op het platteland en derhalve achtte de geestelijk adv. het practisch nut van genoemde cir culaire, die beoogde de r.-k. geor ganiseerde kruideniers in de aan dacht van grotere r.-k. afnemers aan te bevelen. Gezond lichaam, gezonde ziel Ook brak rector Vester een lans voor langere vakanties voor de krui deniers en hun gezin. Door de tot stand gekomen regeling is daartoe de basis gelegd en hiervan moet men gebruik maken, omdat het de licha- mehjke en geestelijke gezondheid van ouders en kinderen ten goede- komt. Dankend voor deze suggestie, zegt de voorzitter het geheel eens te zijn met de zienswijze van de rector. De aangekondigde uiteenzetting over vleeswaren, de verzorging er van en het opmaken van vlees schotels, had de heer Colen in de aantrekkelijke vorm gegoten van een gesprek n.a.v. de ontwikkeling van het regeringsstandpunt jegens de kruideniers, de steeds heviger wor dende strijd tegen het grootbedrijf en de dreigende conjunctuurdaling. In deze feiten vond spr. de aanlei ding om de verzorging van de aan geboden vleeswaren zo hoog mogelijk op te voeren. Imnjers behalve kwa liteit en prijs speelt ook de manier van het te „brengen" een voorname rol in het rendabel beheren van een winkel. Spr. wees in dit verband ook op de grote „trekker" die het artikel vleeswaren is in het kruideniersbe- drijf. Zijn demonstraties werden met grote aandacht gevolgd en van de gelegenheid tot het stellen van vra gen op het gebied van de techniek de verkooppsychologie werd ruim schoots gebruik gemaakt. (Advertentie) Gouden jubileum bij ,,De Sleutels" Hedenmorgen werd bij de N. V. meelfabriek „De Sleutels" v/h De Koster en Co, alhier, het vijftigjarig jubileum herdacht van de heer A. Verboog, thans procuratiehouder van genoemd bedrijf. Met vrouw, kinderen en kleinkin deren werd de jubilaris van zijn wo ning afgehaald, en in de directie kamer ontvangen Daar werd toege sproken door de heer H. J. de Koster, directeur, die zijn voldoening en erkentelijkheid uitsprak over de trouw, waarmede de heer Verboog zich gedurende vijftig jaar aan het werk gegeven heeft. Als dank voor de bewezen diensten overhandigde de directeur hem een enveloppe met in houd. Vervolgens vond in de recreatie zaal de huldiging plaats door het personeel. Eerste spreker was hier de heer H. J. de Koster. Hij rekende zijn toehoorders voor dat in de tijd, waarin de heer Verboog aan het be drijf verbonden is geweest, er onge veer 13 biljoen graankorrels zijn ver malen. In de verwerking van deze bijna astronomisch-grote graanmassa tot een goed produkt heeft de heer Ver boog een voornaam aandeel gehad. Spr. betuigde de jubilaris nogmaals zijn dank en wenste hem het beste voor de toekomst. De heer P. v. d. Voort, sprak na mens het kantoor-, laboratorium-, bakkerij-, en reizend personeel. Hij prees de heer Verboog om zijn be reidwilligheid en collegialiteit en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Hierna sprak de heer J. C. Mattaar, die namens het molen- en magazijn- personeel een fraaie fruitmand aan bood. In zijn kwaliteit van voorzitter van de personeelsvereniging nam hij daarna nogmaals het woord om de jubilaris het erelidmaatschap van de vereniging aan te bieden. Dit ere lidmaatschap ging vergezeld van een voortreffelijke gecalligrafeerde oor konde. Spr. overhandigde de heer Verboog als aandenken aan deze dag een bridge-set aan. Tot besluit sprak de feesteling zelf zijn welgemeende dank voor de har telijke woorden en de geschenken, die hij bij gelegenheid van zijn hul diging hpd mogen ontvangen. Na deze officiële huldiging bracht de heer Verboog de dag in intieme kring door. De Leidse mondaccordeon-vereni- ging „Crescendo" gaf zaterdagavond j.l. in de grote zaal van „De Burcht" haar jaarlijkse orkest-uitvoering. Zoals altijd mocht ook deze keer de voorzitter, de heer A. J. van der Kwartel, een uitgebreid publiek in een goed bezette zaal verwelkomen. De concerten van „Crescendo" trek ken de aandacht. De voorzitter sprak een bijzonder woord van welkom tot de dames van het koor K.E.V., die aan de uitvoe ring vocale medewerking zouden verlenen, de gastdirigent van dit koor, de heer G. van Strien uit Voor schoten en echtgenote. Hij verwel komde ook de vrouw van de diri gent van het Leids accordeon-orkest, mevr. v. Strien en vertegenwoordi gers van zusterverenigingen. Namens het bestuur bracht hij vervolgens dank aan de heer W. van Strien, de dirigent, die veel, zeer veel voor de vereniging doet. Er kwamen bloemen op het toneel, want ook de dames deelden in de glorie: mevr. v. Strien en mevr. Van Wijk. De heer Bouter, tweede voor zitter moest eveneens op het podium komen. Er werden fraaie geschen ken uitgedeeld, de dames kregen bloemen, de heer Van Streien werd verblijd met een geschenk onder couvert. Na dit officiële gedeelte kwam het Leids Mondaccordeon-orkest voor het voetlicht om het eerste gedeelte van de avond voor haar rekening te ne men. Men speelde de nummers: Opmars, accordeon-ouverture, Arrivederi Ro ma, Petit valse-concert, de Postkoets en de Accordeonnistenmars. Al deze nummers werden zeer muzikaal en met overtuiging gespeeld. Als intermezzo trad op de heer B. Bouwman in „Schenkt man sich Ro sen in TiroT' en ,.Ons lied". Hij werd aan de piano begeleid door mevrouw Van Zuilen. Een dankbaar applaus onder streepte de waarde van dit optreden. Na de pauze kwamen de Gastspe- lers op het toneel met de klucht „Daar liegen wij ons uit". Zoals de titel vermeld: het wemelde van de leugens, de ene onwaarheid moest met de andere gestopt worden. De misverstanden en moeilijkheden sta pelden zich op tot grote hilariteit van de belangstellenden. Een woord van lof is op zijn plaats voor het goede spel van Jac. Buis als Jack Temple, die ook de regie over deze klucht voerde. Ook Nel Reize- voort als mevr. Temple, en de vriend van de heer Temple, Frank Tuller (Jac. Ouwerkerk) verdienden hun succes. Alle medewerkers (sters) hebben door hun enthousiasme aan dit succes meegewerkt De voorzitter sprak een dank woord tot de medewerkenden. De dames van de toneelclub en van het dameskoor kregen een doos bonbons. De heer B. Bouwman kreeg een doos- sigaren. Dé avond werd nog enige tijd voortgezet. Men danste op de dans muziek van „De Notenkrakers". NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 19 November 1857. Madrid. Zeven roovers zijn dezer dagen binnen het dorp Gallinere gekomen, tijdens de inwoners zich in de Kerk be vonden. Om op hun gemak te kunnen stelen, hebben zij de pa rochianen in het Kerkgebouw opgesloten. BODEGRAVEN Dodelijke aanrijding Maandagmiddag tegen half twee had de kweker A. van D. zijn auto voor zijn woning aan de Goudse straatweg klaar staan om ermee naar de veiling te rijden. Naar gewoonte liep hij voor de wagen om toen hij wilde instappen. Op dat ogenblik naderde een Volks wagen uit de richting Bodegraven, bestuurd door de heer De Z., die zelf enige weken in het ziekenhuis heeft gelegen ten gevolge van een aanrijding die de heer Van D. schepte en hem tegen het wegdek smakte. De kweker was op slag dood. De remmende Volkswagen maakte een draai en kwam op rijwielpad tot stilstand. Als gevolg van het ster ke remmen, sloeg de heer De Z. met net hoofd door de vooruit van zijn wagen. Hij werd óp verschillende plaatsen aan het gelaat gewond. De verongelukte, die zeven en veertig jaar oud was laat een gezin met zes kinderen achter. LISSE IJSCLUB LISSERBROEK HERDACHT 50-JARIG BESTAAN De IJsclub Lisserbroek heeft giste renavond met een zeer druk bezoch te vergadering het gouden feest ge vierd. Het was nl. 50 jaar geleden, dat de club het levenslicht aan schouwde. En het behoeft eigenlijk geen betoog, men heeft veel ups en downs gekend. In het prille reed men de wedstrijden uitsluitend van café naar café en moesten bij de wed strijden om spek en bonen, de be hoef tigen zélf in het strijdperk tre den ook al bleken ze nauwelijks in staat een slag op het gladde ijzer te maken. Zoals gebruikelijk zat de zaal van „Contact" tjokvol, toen de voorzit ter, de heer C. v. d. Klauw, de bij eenkomst opende. Nadat de secre taris de heer A. Alders, een kort jaarverslag had uitgebracht, moest de penningmeester, de heer A. Wijn hout, de leden melden, dat het af gelopen jaar voor de club niet zo gunstig was geweest. Er was een na delig saldo van 192.10. Bij het punt bestuursmededelin gen. zei de voorzitter dat de leden die nu weigeren hun contributie te betalen straks, als er ijs is, het dub bele bedrag moeten betalen. Hierna gaf de heer v. d. Klauw een overzicht van hetgeen er in de afgelopen 50 jaar is voorgevallen, waarbij menig grappig voorval aan het licht kwam. Na de rondvraag begon men aan een verloting, waar voor men zeer veel prijzen beschik baar had. Aanbesteding rioleringswerken Meer en Duin Door de directeur van gemeentewerken is namens b. en w. alhier in het bureau Kanaalstraat 270 vrijdagmorgen openbaar aanbe steed: Het aanleggen van rioleringen en bestratingen in het part. uitbrei dingsplan „Meer en Duin" Er waren 15 inschrijvers welke van hoog naar laag als volgt inschreven: Polman en Van Tiel, Heiloo ƒ61. Fa. Schelvis, Santpoort ƒ61.400; Hogenboom, Rijpwetering 59.200; L. Visscher's Wegenbouw, Sassenheim ƒ58.000; Schelvis, Heemstede ƒ57.700 Reinhart A. Bassink, Badhoeve dorp 52.370; G. Hulsebos, Bloemen daal 52.000; Joh. Visscher, Leiden If 51.500; A. Th. Stuifzand, Leiden 51.250; Fa. Dekker, Bergen N.H. 49.775; Gebr. Schouls N.V. Leiden ƒ48.300; J. Mens, Lisse ƒ48.000; H. Bouwverordening van Noordwijkerhout overtreden. Een koopman uit Noordwijk en een architect uit Amsterdam stonden te recht omdat zij in janmei zonder vergunning van b. en w. van Noord wijkerhout en gedeputeerde staten van Zuid-Holland, en zonder daartoe gerechtigd te zijn in de Hogeveense- polder te Noordwijkerhout gronden hadden laten afgraven. De gemeen te-architect uit Noordv/ijkerhout ver klaarde dat artikel 1 algemene bepa ling van het maken van bouwwerken was overtreden met gevolg dat alles weer afgebroken moet worden. De officier van justitie eiste voor de de overtreding van de bouwverorde ning tegen ieder tweemaal 20 boete of 2 maal 8 d. li. De kantonrechter wees onmiddellijk vjnnis, en veroor deelde ieder tot 2 maal 20 boete of 2 x 8 d. h. Liever varen dan naar school. Een inwoner uit Katwijk aan Zee, moest terecht staan, wegens ernstigf overtreding van de leerplichtwet. Driemaal i) dit jaar, was zijn zoontje ongeveer een maand niet op school geweest. Zijn vader erkende dit, hij had op een IJmuider logger gevaren. De officier van justitie eiste 2 maal 75 boete of 2 maa' 25 d. h. en 50 boete of 20 d. De plv. kantonrechter mr. de Koning vei oordeelde verdach te tot 2 x 75 boete of 2 x 25 d. en 50 boete of 20 d. h. en 200 boete of 70 d. h. Clandestien naar de radio geluisterd. Een textielarbeider uit Katwijk stond terecht, omdat hij vanaf sep tember 1954 clandestien naar de ra dio had geluisterd. Hij wist dat hij een luistervergunning nodig had. De officier van justtiie eiste f 30 boete of 10 d. h. Uitspraak 30 boete of 10 dagen hechtenis. Een grondwerker uit Leiden, had 10 jaar clandestien naar de radio ge luisterd en een formulier van aan gifte vals ingevuld. Le officier van justitie eiste 30 boete of 10 d. h. en een week hechtenis. De plv. kanton rechter mr de Koning veroordeelde verdachte tot 35 boete of 10 d. h. en een week hechl_»nis voorwaarde lijk proeftijd 1 jaar. van Ringen, Wassenaar ƒ47.700; Ver heul en Brouwer, Haarlem 47.000; H. J. Vessies, IJmuiden 46.000. De raming was 58.872. De gun ning is aangehouden. RIJNSBURG EERSTE BOSTULPEN OP FLORA. Op de Rijnsburgse bloemenveiling Flora zijn maandag de eerste bostul- pen aangevoerd. Het was de kweker Van Egmond uit Oegstgeest die ze bracht. Het betrof de viriéteii Deme- ter, die echter nog vrij kort van sten gel was. Niettemin betaalde men er nog 3.25 per bosje van 10 stuks voor. Er waren ook wat tulpen, die aan de bol werden geveild: de ge rande variëteit Roland, die gisteren tot 0.27 per stuk noteerde. Van de narcissen zag men naast Cragford, die 1.15 per bos opbracht, nu ook de eerste Helios van de kwekei K. van Grieken uit Oegstgeest. Ze deden 1.30 per bos. KATWIJK Tentoonstelling. Het bestuur van de „Katwijkse Kanariefokkers- vereniging „De Kanarievogel" Is voornemens van 7 tot 11 januari a.s. in de Oranjezaal de traditionele ten toonstelling te organiseren. Geb.: Adriana d. v. A. Nijghen en J. van der Plas, Alberto C. z. v. P. J. van Slingerland en C. Nas; Arie z. v. D. Kraayenoord en L. van Duyn; Jacobus z. v. M. dte Zwart en J. Dijk huizen; Arie z. v. G. Ouwehand en G. Haasnoot; Maartje d. v. K. Kuyt en A. Haasnoot; Dick M. z. v. J. Barnhoorn en W. Verdoes, Jenette d. v. J. de Best en A. Nijgh; Annetje P. d. v. C. van Rijn en A. Kromhout. Ondertr.: K. Post en A. Horée; J. van der Bent en M. A. van Duyn; W. de Ruyter en P. den Haas. Getr.: J. H. Medenbach en L. van Duyvenbode; G. J. Oostveen en W. C. van Paridon; C. Haasnoot en J. van den Oever. SASSENHEIM Auto-ongeval. Gistermorgen om 9 uur ongeveer moest een uit de richting Haarlem komende bestelwa gen ter hoogte van de Zusterschool stoppen voor de overstekende jeugd. Een achter de wagen rijdende bestel wagen, bestuurd door een zekere v. L., reed teg ende eerste wagen op. Vermoedelijk heeft de chauffeur in- plaats van op de voetrem op de gas pedaal getrapt. Het gevolg was al leen materiële schade. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Scheepsberichten AMSTELLAAN 18.nov. te Willemstrd verw.; BATU 18 nov. v. Aden n. Dji bouti; BOSCHKERK 18 nov. v. Chalna te Colombo verw.; BUSSUM 19 nov. te Port Said verw.: ETREMA (t.) 18 nov. te Tripoli Libye; GABONKUST 18 nov. v. Pointe Noire, 19 nov. te Luanda: HATHOR 18 nov. v. Cavalla, 19 nov. te Saloniki verw.; KARIMUN 18 nov. te Cheribon; LOOSDRECHT pass. 18 nov. Daedalus Rif n. Suez; MAASDAM 18 nov. te New York; MACOMA (t.) 18 nov. v. Abadan n Karochi; MELIS- KERK 19 nov. v. Manilla te Hongkong verw.; MODJOKERTO 19 nov. te Soe- rabaja; MURENA (t.) 19 nov. te Sin gapore verw,; MUSILLOYD pass. 18 nov. Kaap Finisterre n. Port Said; PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK 18 nov. te Hamilton verw.; PURFINA HELLAS (t.) 18 nov. Ouessant gep. n. Antwer pen; PURMEREND 18 nov. te Curacao; STAD UTRECHT 19 nov. te Kirkeness verw.; TROMPENBERG 18 nov. v. New Orleans n. Rotterdam; WIELDRECHT (t.) pass. 18 nov. Perim n. Bremen; WONORATO 18 nov. op rede Chitta- gong; ZEELAND (krl.) 19 nov. te Alex- andrië verw.; ZUIDERKERK 18 nov. te Aden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2