Raad van Lisse besprak het aftreden wethouder Lefeber Russen eren vader van de ruimtevaart met postzegel Geit maakt bokkesprongen(C 'n TIP VAN BOOTZ VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Koningin ontving prof. dr Hans Furler Donderdagochtend heeft H. M. Koningin Juliana in het paleis te Soestdijk Ontvangen prof. dr Hans Furler, voorzitter van de gemeenschappelijke ver gadering van de Europese gemeenschap voor kolen en staal, die voor een driedaags bezoek in ons land vertoeft. De foto toont de landsvrouwe en haar gast tijdens de ontvangst. In ijltempo heeft de Ldssese raad zich gisteravond door een overigens zeer korte agenda gewerkt. In nau welijks een halif uiur (had men alles toekeken. In normale omstandigheden had men de raad voor zo'n korte agenda niet bijeengeroepen. Nu lagen de pa pieren echter anders: door het be- daaken van wethouder Lefeber. £>e opengevallen plaats dient natuurlijk zo spoedig mogelijk ingenomen te worden en, volgens de wettelijke voorschriften, mag alleen een vol tallige raad een nieuiwe wethouder benoemen. Vandaar dat men nu het door de voorzitter van het stembu reau benoemde nieuwe raadslid, de heer W. P. van Dijk, zo spoedig mo gelijk als lid wild'e toelaten. Dat ge- der bedrijven zal bijwonen. De beide commissieleden, de heren Barnihoorn en Mesman, verklaarden toen hun aanvraag tot ontslag in te trekken. Ook de heer Lefeber ging met dat voorstel accoord, hoewel dat in feite wel een blamage voor hem beteken de. De burgemeester zei nu, dat hij zich kon voorstellen dat de heer Le feber later bot andere gedachten is gekomen. De voozitter noemde deze gang van zaken onaangenaam en meende dat het niet mee zou vallen een opvolger te vinden, wie de zaken van de gemeente zó na aan het hart liggen en in staat zal zijn zó veel tijd voor het algemeen belang vrij te maken. De heer Lefeber heeft bij na 2ö jaar de gemeentebelangen ge diend, waarvan de laatste 11 jaar als wethouder. De voorzitter der KVP-fractie, de heer J. P. de Koning, wees er op, dat de heer Lefeber het zesde lid van de raad is, dat in een betrekkelijk kort aantal jaren de gemeenteraad heeft verlaten. Ook hij had zeer veel waar dering voor het werk, dat de heer Lefeber in het belang der gemeente heeft verricht. Hierna werden de ge loofsbrieven van het nieuw benoem de lid, de heer W. P. van Dijk on derzocht en in orde bevonden. Bij het voorstel de behandeling van het uitbreidingsplan drie maanden uit te stellen vroeg de heer Chr. Steenwin kel (A.E.P.), waarom het allemaal zó lang moest duren. De voorzitter zei, dat er 120 bezwaarschriften zijn ingediend eft men wil met alle be langhebbenden eerst overleg plegen. Dat zal geruime tijd vergen. Het is echter niet mogelijk nog langer dan drie maanden te wacnten. De voorzitter deelde terloops ook nog mede, dat hij het werk van de heer Lefeber, wat openbare werken betreft, van hem heeft overgenomen. Wethouder A. Titoboel heeft op zijn •beurt de afdeling onderwijs van de voorzitter overgenomen. Over het voorstel de gemeentelijke pensioen wat te verhogen ging de raad zonder slag of stoot accoord en ook een wij ziging der subsidieregeling voor Pro Juventute te Haarlem ging zon der meer onder de hamer door. Bij de rondvraag kwam niets belangrijks aan de orde en om half negen viel de hamer al weer voor de laatste maal. Philatelica. Woensdagavond kwam de postzegelvereniging „Phila telica" afd. Lisse in vergadering bij een onder leiding van de heer C. A. Gehrels. Een bespreking werd ge voerd over het houden van een fees telijke jaarvergadering, welke is vastgesteld op woensdag 7 januari a.s. Evenals vorig jaar zal een aantrekke lijk programma worden vastgesteld. Hierna werd de gebruikelijke ver loting gehouden waarna een prachti ge collectie zegels geveild werd, waar- beurde gisteravond en tevens werd voor grote belangstelling bestond, meegedeeld, dat op maandag 25 no- vemtoer de heer Van Dijk beëdigd zal worden. Het Lissese parlement is dan dus weer volledig en zal dezelfde avond nog een nieuwe wethouder be noemen. Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is „Margriet'. Niet voor niets is .Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! (Advertentie) In de Sowjet-Unie zijn twee postzegels uitgegeven ter gelegenheid van de ruimtevaart. Met de linker postzegel eert men de vader van de ruimtevaart, de Russische ge leerde K. 'E. Tsiolkovsky, wiens 100ste geboortedag men ook een dezer dagen .herdenkt. Het portret wordt ge flankeerd door een ruimteschip op een van de manen van Saturnus (rechts) en een „Spoetnik"-achtige kunstmaan (links). De andere postzegel (rechts) staat in het teken van het internationale geofysische jaar en toont een raket die de Lucht in geschoten wordt. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de heer Lefe ber waarin deze mededeelde reeds nu zijn zetel ter beschikking te wil len stellen. De burgemeester wees nog even op zijn poging om een verdere toe- j spitsing van het conflict te voorko- men, door in de laatste raadsverga dering voor te stellen, dat de voor zitter vap het college in het vervolg ook de vergaderingen der commissie Een heel oude tante in Petten, kon van jieht haar been niet verzetten. Sinds „TIP" haar bekoort „Rock en rollt" ze voort, En spot met de zwaartekracht-wetten! Gwl Li is de nieuwe mascotte-geit van het zesde bataljon van het Welch- regiment Zij werd vrijdag met militair ceremonieel door het bataljon in dotvangst genomen in de dierentuin van Londen. Veel zin had de geit ech ter niet in het militaire leven. Want op het moment van de overdracht maakte zij een enorme sprong (foto onder), zodat de korporaal haar met moeite de baas bleef. Met man en macht heeft men haar weer in toom kunnen krijgen, (foto boven)» (Advertentie). WASSENAAR TENTOONSTELLING OVER GESCHIEDENIS VAN WASSENAAR Zaterdag 16 nov. 's middags 5 uur zal de burgemeester van Wassenaar, dr S. F. A. C. M. Baron van Wijnber gen in een van de zalen van Kasteel Oud Wassenaar een tentoonstelling openen, die betrekking heeft op de historie van de gemeente. Het is, wat omvang betreft, een bescheiden ten toonstelling, maar het materiaal er voor, afkomstig uit de historische ver zameling van de gemeente en enkele andere collecties is met zorg gekozen. De tentoonstelling wordt georgani seerd door de enige tijd geleden op gerichte Historische Vereniging „Oud Wassenaar", die hiermee haar activi teiten aanvangt. Het heeft aanvankelijk in de bedoe ling gelegen, dat het gemeentebe stuur van Wassenaar op Raadhuis De Paauw een historische tentoonstelling zou inrichten in dit najaar. Met het oog op de bestedingsbeperking moest dit plan worden uitgesteld. De ver eniging „Oud Wassenaar" nam daarop zelf het initiatief en verkreeg daarbij de medewerking van het gemeentebe stuur. De opening van de tentoonstelling zal ook worden bijgewoond door een aantal leden van de Historische Ver eniging voor Zuid-Holland „Vigilate Deo Confidentes", die op zaterdag 16 november haar najaarsvergadering in Kasteel Oud Wassenaar houdt. De tentoonstelling op Kasteel Oud- Wassenaar is na zaterdag 16 novem ber iedere dag vrij toegankelijk van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 u., tot en met vrijdag 22 november. Een groot aantal leerlingen van Wasse- naarse scholen zal de tentoonstelling in klassenverband bezoeken. Op vrijdagavond 22 november, de sluitingsavond van de expositie, houdt de heer L. G. Oosterling in het Kas teel, voor de leden van de vereniging een eerste causerie met lichtbeelden van een serie van vier over de ge schiedenis van Wassenaar. Buurtvereniging Kerkehout wenst eigen buurtcentrum. In de clubtent van de sportvereniging Wassenaar heeft de buurtvereniging Kerkehout woensdagavond onder voorzitterschap van de heer H. W. Geerligs, de jaar vergadering gehouden. De leden kre gen niet alleen een overzicht van wat er door de vereniging in het afgelo pen jaar gepresteerd is, maar er was ook gelegenheid klachten en wensen met betrekking tot de buurtschap naar voren te brengen. Voorz. Geerligs en secretaris J. El- ligens deelden in hun openingswoord hiervoor animo bestaat en verzoekt, daarom aan alle heren van 17 jaar en ouder, die iets voelen voor veld en/of voor zaal handbal, zich op te geven aan het secretariaat v. d. Marckstraat 18, zodat zij uitgenodigd kunnen worden voor een oprichtings vergadering. Inlichtingen worden ook gaarne gegeven op het zelfde adres; evenals door de voorzitter de heer D. J. de Man Lange Kerkdam 94, tel. 2198; de penningmeester de heer C. Th. v. d. Knaap, Hugo de Grootstraat 15 tel. 4810 (alleen tussen 7 en 8 uur) alsmede door de geest, adviseur kap. J. Hilgersom, Deyerweg 115, tel. 4262. Postzegeltentoonstelling. Naar wij vernemen zal van 14 tot 22 dec. a.s. in Kasteel Oud Wassenaar een in teressante postzegeltentoonstelling. xTic.i6c.i^unan worden gehouden. Het initiatief hier-1 George la Comte. Geboren: Alida Jacoba Maria en Margaretha Catharina Maria dochters van P. v. d. Moolen en J. M. M. Bak ker; Leonardus Carolus zn v. P. M. Tacx en G. C. Parlevliet; Johannes Cornelis zn v. L. W. Traas en P. van Oostij; Jules Jeroen Maarten, zn v. A. Kronveld en H. W. Hoekstra. Ondertrouwd: J. W. Beeling en A. F. Meijer; J. van Anrooij en A. Kor- naat. Overleden: Waldina Annie Zuiders- ma 5 mnd; Gerritje v. Scherrenburg 64 Elizabeth Catharina de Mun- nik 65 jr; Martina Mos 85 jr; Johan na Adriana Hoffmans 54 jr; Stepha- nus Adrianus Schotel 86 jaar; Elise Margaret Koening 3 jr; Franciscus Zo ziet de Spoetnik II eruit en jaarverslag een en ander mede over de plannen, die er bestaan om tot een eigen buurtcentrum te komen. Er is hieraan een zeer grote behoef te, ook bijvoorbeeld met het oog op jeugdwerk, waarvoor thans geen ruimte beschikbaar is. Al zal het een krachttoer worden om het benodigde geld bijeen te krijgen, het bestuur heeft het vast vertrouwen, dat het plan te zijner tijd verwezenlijkt kan worden, gezien ook het feit, dat het gemeentebestuur er niet onwelwil lend tegenover staat en er dus op me dewerking van deze zijde gerekend mag worden. Wat de activiteiten in het afgelo pen jaar betreft: de vereniging orga niseerde diverse feesten voor de buurtbewoners en de jeugd van de buurtschap. Maar daarnaast werd ook veel aandacht besteed aan het eigen lijke doel van de vereniging: het be hartigen van de belangen van buurt schap en bewoners. Penningmeester A. Hoefakker bracht een jaarverslag ter tafel dat met groot enthousiasme ontvangen werd: de vereniging heeft kans ge zien het saldo van 506,97, waarmee het jaar begonnen werd, te verdrie voudigen tot ruim f 1600.—. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de heren H. W. Geerligs, L. Tuunter en J. Ellingens werden herkozen. Het agendapunt „uitreiking van cadeau aan het 400e lid" werd ge schrapt, omdat het ledental de 400 nog juist niet bereikt heeft. Er werd een feestcommissie benoemd, die de viering van het zilveren jubileum van de vereniging zal voorbereiden. Bij de rondvraag kwamen diverse wen sen ter sprake. Orn. werd gevraagd, waarom het landgoed De Wittenburg nog niet voor het publiek is openge steld. Ook op de behoefte aan een be hoorlijke speelgeelgenheid voor de jeugd tot ongeveer 13 jaar werd de nadruk gelegd. A. L. de Gast erelid van Excelsior. Op de dezer dagen gehouden le denvergadering van de muziekvereni ging Excelsior is de heer A. L. de Gast, die zich als bestuurslid niet meer herkiesbaar had gesteld, met algemene stemmen benoemd tot ere- j lid als blijk van grote waardering voor de vele verdiensten van dit be-1 stuurslid. Deze twee foto's, radiografisch ontvangen uit Moskou, werpen weer enig Begmt Raaphorst met afdeling he >ieuw licht op de vorm van „Spoetnik II". Rechts: een tekeni ig uit een ren-handbal? Op de laatstgehou Russische krant van de punt van de grote raket, welke de wereld als den bestuursvergadering heeft hel Spoetnik n kent. Het cijfer 1 verwijst naar de mantel, waarmee de punt is bestuur van de r.k. sportvereniging bekleed; 2. een meetontvanger voor kosmische stralen; 3. bol met daarin „Raaphorst" in principe besloten radiozenders en overige apparatuur; 4. versterkt frame om het geheel naast de afdeling dames-handbal, een bijeen te houden; 5. de cabine waarin „Laika" (het „blaffertje") de ruimte afdeling Heren-handbal op te rich'en. inreisde. De foto links, gemaakt voor het lanceren van de Spoetnik II, toont Het bestuur wil nu graag weten of i al deze onderdelen in werkelijkheid. f!

Leidse Courant | 1957 | | pagina 13