Ook foutenmakers delen in de pot Nieuw overleg over de salarissen laagst-bezoldigde ambtenaren Ziekenfondspremie 0,2 pet. hoger PeektCloppenburg Vroege Sint verdeelt 1372 mille VOORTAAN ELKE WEEK PRIJS VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10. Motie-Weyters voor middengroepen Minister Struycken heeft gister avond in de Tweede Kamer de toe zegging gedaan, dat het overleg over de salarissen van de laagst-bezoldigde ambtenaren opnieuw zal worden op genomen. Alle fracties hadden er bij de bespreking van de Rijksbegroting op aangedrongen, dat er weer be sprekingen in 't georganiseerd over leg zouden worden gevoerd. In dit verband zei de minister, dat zich gelukkiger omstandigheden heb. ben voorgedaan, die het mogelijk maken het gesprek met de ambtena- renorganisaties te hervatten. De regering is bereid te spreken over salaris-verbetering van de slechtst-betaalde ambtenaren, voor zover het in deze tijd van zuinigheid verantwoord is en de schatkist van het Rijk het toelaat. De meeste frac ties namen er echter nog geen genoe gen mee, dat het overleg alleen de laagst bezoldigden zou betreffen. De verbeteringen moeten zich uitstrek ken over de lage en middenklassen. Omdat de regering niet voldeed aan de eisen diende de heer Weyters (KVP) een motie in, waarin met na druk gevraagd werd om verbetering ook van de middengroepen onder de ambtenaren. De socialisten protes teerden tegen deze motie. Op deze wijze, zo stelde de heer Blom, zou het gesprek over de salarisverbete ring toch weer tot de laagst-bezoldig- den beperkt blijven. De regering moet juist gedwongen worden om de verbetering van lagere- en middel bare ambtenaren in één bespreking aan de orde stellen. In zijn motie werd de regering gevraagd zelf met voorstellen in het georganiseerd overleg te komen. Minister Stuycken nam de motie van de heer Weyters aan; de beslis sing liet hij over aan de kamer. De motie-Blom wees hij van de hand. De regering heeft niet tot taak met de gevraagde voorstellen te komen. De Kamer is gisteravond niet tot een uitspraak gekomen. Dinsdag zal men over de moties stemmen. De werk- classeficatie voor de Rijkswerklie den, zo zei de minister, zal binnen drie jaar gerealiseerd worden. De De fracties maakten daar ook be zwaren tegen, omdat de werklieden nog drie jaar moeten wachten op een verbetering van het loonpeiL Aan het slot van de zitting gister avond werd de begroting voor bin nenlandse zaken zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Geen stagnatie in bouwprogramma den gesproken van een feitelijke stagnatie by de uitvoering van net woningbouwprogramma 1957 of bij het bouwrijp maken van gronden, bestemd voor de woningbouw in 1957 en 1958. Dat heeft minister Struycken, mede namens de minis ters Witte en Hofstra, geantwoord op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid de heer Verkerk over de woningbouw en de uitwerking daarop van de ministeriële circulai re van 12 juli 1957. Als gevolg van deze circulaire, zo erkennen de mi nisters, is bij vele gemeenten be zorgdheid ontstaan. Van een feite lijke stagnatie kan echter niet wor den gesproken. Het aantal woning wetwoningen, waarvoor minister Witte na 1(2 juli machtiging tot gun ning heeft gegeven is per maand niet veel geringer geweest dan in de voorafgaande maanden van dit jaar. Het is niet te voorspellen, hoe het verloop zal zijn by de bouw van par ticuliere woningen. Dr. W. Drees naar de NAVO- conferentie Als leider van de Nederlandse de legatie naar de conferentie van staatshoofden van de landen van de Noord-Atlantische Verdrags Orga nisatie, zal de minister-president, dr. W. Drees zich naar Parijs begeven. De conferentie zal van 16 tot 18 december te Parijs gehouden wor den. Advies van de S.E.R. De Sociaal Economische Raad heeft minister Suurhoff geadviseerd de premie voor de verplichte zie kenfondsverzekering met ingang van, 1 januari 1958 te verhogen van 4,2 procent tot 4,4 procent. Van deze premie betalen werkgever en werk nemer ieder de helft. De voorgestel de verhoging betekent dus voor Kei- den een lastenverzwaring van 0,1 procent. Het verzoek tot de premieverho ging is enige tijd geleden uitgegaan van de ziekenfondsraad. Deze ba seerde het verzoek op de slinkende financiële reserve van het vereve ningsfonds en de toenemende kos ten van de gezondheidszorg. Alvo rens definitief te beslissen had mi nister Suurhoff in augustus jl. de S.E.R. om advies gevraagd. Dubbe'ganger als oplichter Bij een radiohandelaar te Utrecht diende zich een dezer dagen een heer aan, die zich aan de hand van een legitimatiebewijs bekend maakte als ingeniev.r F. E. Wilmer, voorheen bouwkundig ingenieur bij de Prov. Waterstaat en thans stedebouwkun- dige te Arnhem. Het identiteitspa pier zou zijn uitgegeven door de Ne derlandse Bond van Stedebouwkun digen. De heer bestelde een dure radio- gramofooncombinatie bij hem thuis te bezorgen. Een bandrecorder nam hij dan alvast maar mee. Ir. Wilmer'te Arnhem die écht bestaat en woont op het opgegeven adres keek vreemd op toen hij de radio-gramofoon kreeg thuisge stuurd. Hij weigerde het apparaat in ontvangst te nemen en verwees naar de recherche. Die vond uit, dat de bandrecorder inmiddels te Amster dam verkocht was. Wandel bij P&C door de wereld van geschenken Flanellen Pyjama's uitsluitend de betere merken! Moonlight Prima kwaliteit in uni keper en moderne streepdesslns, royaal model, pantalon met ia qc elastische band 13.9$ I U. Robson Nieuwe, uitge breide collectie v.a. 16.90 Stretch nylon ankiets Italiaanse import, gemakkelijk was- baar, snel droog, zeer sterk, in q 75 beschaafde modieuze dessins 2 paar 4.95 59.50 Kamerjassen zuiver wol! Unl Of Streep Royale pasvorm, luxe afwerking met paspel en koord, in warme uni kleuren en 07 50 mooie streepdesslns 39.75 O Double Face Zware kwaliteit met aangeweven rug Coin de feu's Een gezellige, gewaardeerde ver rassing. Zuiver wollen ruit Beschaafd dessin in warme kleuren 35.- Double Face r heerlijk warm, zuiver wol DRECIES als Sint Nicolaas strooit vandaag de PRIJ- ZENPOT met kwistige hand de goede gaven in het rond. Dank zij het nieuwe syssteem delen voortaan ook de foutenmakers in de pot van de P.P.-puzzel en zo kunnen wij nu een netto bedrag van Inzenden 13.405,25 als volgt verdelen: 23 Inzenders delen 60 ofwel 8.043,15 140 inzenders delen 30%, ofwel 4.021,57; 498 Inzenders delen 10 ofwel 1.340,53. Omdat een aantal abonnees in gezinsverband grote en kleine prijzen in de wacht sleept, kunnen wij aan grote puzzelende gezinnen gecombineerde bedragen uitkeren, b.v. als vader 0 fouten, moeder 1 fout en verscheidene kinderen 1 en 2 fouten maakten. Het gewonnen bedrag per familie varieert derhalve naar het aantal volgens prestatie beloonde kolommen. Alle tijdig ingekomen geldige briefkaarten zijn driemaal minutieus gecontroleerd; niet alleen op de totalen, doch ook op de cijfers van elk afzonderlijk antwoord want wie een subtotaal goed heeft behoeft nog niet alle cij fertjes juist te hebben aangekruist En dit zijn dan de hoofdprijswinnaars: Fam. J. C. Boogert Dam 55, Arkel 472,68 Fam. J .van Calkar, Torenstr. 9, Winschoten Fam. W. J. Eggink, Da'hliastr. 7, Roosendaal Fam. R. Huese. Noorderhaven 67, Harlingen Fam. W. de Jager, Julianastr. 10, Harlingen Fam. R. de Jonge, Bura v. Meurusstr. 45, Tilto. Fam. W. Kollen, Molenweg, Giethoorn Brigit, Goof, Riet en J. Korteweg, Zeelsterstraat 43, Eindhoven Fam. H. Kreb, Espelerlaan 16, Emmeloord Fam. J. Linders, Gasthuiskampstr. 15, Venlo Fam. A. Meyer, Johanniterweg, Doorwerth Fam. H. Reekers jr, Breestraat 87, Leiden Fam. P. van Rosmalen, Lorentzlaan 38, Zeist Fam. B. H. P. Spahr v. d. Hoek, Torenstraat 53 Drachten Fam. R. Sealtiel, v. Foreestweg 69, Delft Fam. J. Tacke, P. Brinkmanstraat 3, Tilburg Fam. J. Teney, Pr. Mauritslaan 220. Beek L. Fam. J. Tuinhof, Lindenlaan 10a, Wormerveer Fam. L. J. Vlugt, Julianaweg 13, Volendam Fam. C. Wauben, Seipgensstraat 32, Geleen L. Fam. N. Zwetsloot, H. Rynd. 95, Zoeterwoude De troostprijswinnaars, die alleen een kolom met 1 of 2 fouten hadden ingestuurd, zenden wij na uitbetaling van de tegenwaarde der inleggelden het gewonnen be drag thuis. In het rayon van ons blad zijn de troostprijzen als volgt toegekend: J. C. de Wilde, Joh. de Wittstraat 10, Leiden 2,70 A. v. Werkhoven, Wijgtenbachweg 91, Oegstgeest 2,70 J. J. Thorn, Nassaulaan 31, Oegstgeest 5,40 Mej. C. M. v. Teylingen, Watertje 47, Zoeterwoude L. v. Teylingen, Hoofdweg 2032, Kaag-Abbenes 13,50 L. A. v. Teylingen, Hoofdweg 2032, Kaag-Abbenes 33,12 A. J. Straaver, Atjehstraat 75, Leiden 2,70 Fam. Steggerda, Schelpenkade 51a, Leiden 2,70 L v. Sluis, Gerard Brandstraat 14, Leiden 2,70 J L. Scholtes, De Kempenaerstraat 72, Oegstgeest 33,12 J. G. de Rütte, Kapteynstraat 9, Leiden 33,12 H. Reekersv. Meerendonk, Haagweg t/o 236, ,,'t Behouden Huis", Leiden 5,40 Mevr. A. v. Rhijn, v. Leeuwenstraat 4, Noordwijk 2,70 Mevr. Van Meygaarden, Lindelaan 2, Hazerswoude-Dorp 2,70 C. M. v. Heel, De Laat de Kanterstraat 6a, Leiden 2,70 N. v. Dijk, Boshof 46, Leiden 2,70 Nico van Cassel, Ryndijk 308, Voorschoten 8,10 G. J. van Bennekom, Ryndijk 338, Hazerswoude 8,10 409,84 378,42 736,22 409.84 528,40 381,12 409,84 449,36 512,20 pi 699,40 559,82 383,82 352,40 569,64 549,02 381,12 409.84 378,42 554,42 595,66 taSal 60vxn de PrUzenpot, gevormd uit inleggelden en saldi, na aftrek van Het Ingevulde diagram knipt U uil KS&J'SS'SJ kolom mat al«hta PUZZELT U MEE? Op deze eindtotaal te schryven in de en plakt dit op de blanco zijde één fout ontvangen 3QV# van de be- pagina staan tien zinnen cirke) onderaan. van een hrlatkaart Aan de andera m«»°¥f«& w^rdl nfppdnikt. waaruit één of Is in zin A b.v. pik van .'dn ririp kant adresseert U als volêtP.P., resterende 10'/» verdeeld, ongeacht de ■itkeringen in de andere categorieën. de Kan een bepaald deel van de pot niet afgedrukt, waaruit één of Is in zin A b.v. elk van de drie kan* adresseert U als vol£tP.P., resterende 10V# verdeeld, ongeacht de meer woorden zijn weggelaten, antwoorden mogelijk, dan Postbus 35, Utrecht Aan U de taak te bepalen wel- kruist U 1, 2 en 3 door en vult Naam en volledig adres ««u uc - --- -- ke van de daarbij vermelde daarachter in 6. Passen in afzender in blokletters invullen en geen dan wordt (genummerde) woorden in de- vraag B slechts twee omschrij- rechtsboven 25 cent voor elke aat percentage van de prtfzcnpot ge- ze zinnen thuishoren. Het kan vingen, dan zet U twee kruisjes plakktn,"plus" het'ni^uwë zijn, dat alle drie gegeven mo- en telt die twee cijfers op. Is porto van 8 cent gelijkheden juist zijn, maar bij C slechts één mogelijkheid, ,u r®ndt, de. brief- r j kaart niet in en— ook, dat er twee, slechts één of dan streept U dat nummer aan veloppe maar open geen enkele van deze ingevuld en herhaalt dit als totaal voor in- kan of mag worden. C. En treft U het bij D, dat °a,bd™ek „0,t,ae"|fsn De tien zinnen zijn aangeduid geen enkel van de gegeven ge- Vervallen postze- met de letters A t.m. K. Als IJ vallen van toepassing kan zyn, gie^'zege'gdlenegdgi' nu de antwoorden van een zin dan kruist U niets aan en WOrden door dé weet, neemt U het diagram en schrijft U als totaal by D een posterijen niet ver- «RIEFKAART A72 'irxztaik itr. J, 7*7*- kruist achter de overeenkom- 0. oplossingen stige letter in de eerste ko lom telkenmale de num- lommen, zodat vier gezinsle- bèr^.sf 12 mertjes door van de goede om- den (b.v. vader, moeder, zoon bi ons bezit zijn. schryvingen behorend bij die en dochter) ieder een oplos- Saar^féiwoede zin. sing kunnen inzenden op de- oplossing mogelijk, Als de gehele kolom op de- zelfde briefkaart Ieder legt omdat geen en- ze wijze is afgewerkt, hebt U 25 cent in, zodat per ingevul- tweeërlei338 uitleg niets anders meer te doen, dan de kolom 25 cent extra port vatbaar is. de aangekruiste cijfers op te geplakt moet worden. d«in""mo«e tellen, regel voor regel de to- kolom wordt to talen te vermelden per zin en Inzenders van kolommen met dan nog eens alle totalen sa- O, 1 en 2 fouten hebben in de- men te tellen en het gevonden ze puzzel ALTIJD PRIJS I PRIJZENPOT 1 2 5 1 2 31 111 1 1 1 2 5 II 1 12 3 t 2 31 I11 2 3 1 1 2 3 1 1 2 3 11 2 31 II1 2 3 M 2 S 1 2 3 11 2 31 II t 2 3 1 2 5 r 2 3 11 2 31 I11 2 3 1 2 5 II 1 11 2 31 II 1 1 5 1 2 5 II 1 1 2 3 11 2 31 1 2 3 1 2 3 1 2 3 11 2 31 II 1 2 3 1 2 3 hu 1' 2 31 1 2 3 1 II1 11 2 3 11 2 31 1 2 3 1' 2 3 Voorwaarden alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, elk meedingend gezinslid ia 25 cents inleggeld ver schuldigd; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig; oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ona bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (8 10 cent) en het extra porto van 25 cent per Ingevulde kolom ia geplakt, zijn on geldig; briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze ia bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de. ze voorwaarden. A. „Kijk, dat zijn pinguins, een soort vogels", zei de dierenverzorger tegen de kinderen die onder zijn leiding een wandeling door dc die rentuin maakten. „Ze kunnen voortreffelijk F. Wie bU heldere hemel de hagedis heeft de draak en de jachthonden ook gauw te pakken. 1. vangt; 2. ziet; 3. hoort. L vliegen; 2. zwemmen; 3. duiken. B. Toen wti een bezoek aan Griekenland brach ten, zagen we hoe de rozijnen van werden geplukt. 1. de bomen; 2. de struiken; 3. de ranken. C. „Wanneer wij trouwen, moeten onze getuigen zijn", zei de jongen tot het meisje. 1. jouw broers; 2. jouw broer en mijn broer; 3. jouw zuster en mijn neet L het yoorjaar; 2. de 3. het najaar. 1. diepgang; 2 .waterhoogte; 3. bodemribbets. H. „Van die bratad kan je nog wel een laten maken", zei de chef-redacteur toen hü de onscherpe foto zag. 1. bromfiets; 2. scooter; 3. auto. I. „Plak op die doos vast een riep de employé tegen zijn collega. 1. driehoekje; 2. glaasje; 3. mannetje. V K. „Staat hy open?" vroeg de „anders kan ik niets beginnen". 1. technicus; 2. reporter; 3. conferencier. P.P. 17 31,42 195,58 En nu snel aan de slag met de nieuwe opgave. Wie weet wint u met me dewerking van uw gehele gezin deze week een prachtige prys! Geeft u vooral op de briefkaarten op, wie de kolommen hebben ingevuld? Dan weten wij direct WIE uit uw familie de prijswinnaars zijn. VEEL SUCCES. EN DIT IS DAN DE FEILLOZE OPLOSSING VAN P.P. 16. A. De bevolking van Nederland neemt steeds toe in getal en de be volking van Nederland zeker niet „het minst", laat staan „niet in het minst", want dat laatste betekent; helemaal niet. Alleen „niet het minst" (1) konden wij goed rekenen. Totaal 1 B. Voor welke dieren moet er dagelijks water in de drinkbak staan? Wel voor paarden (1) en koeien (2), maar dat schapen het dage lijks nodig hebben is niet waar. Die dieren kunnen lang zonder water, er zijn zelfs mensen die menen dat schapen helemaal nooit drinken omdat ze altijd op de droge heide zwerven. Totaal 3 C. Als de zoons aan het studeren zijn/kunnen ze niet tegelijkertijd dammen. Roken is geen ongezellige bezigheid al kan 't met stu deren samengaan, ze behoeven het dus niet te staken om gezellig te zyn. Alleen gestamp (3), het in het hoofd stampen van een les, of het ongedurig trappelen als een proèf of vraagstuk niet uit komt, is goed. Totaal 3 D. Als er minder licht is, stelt de fotograaf niet in op een korter tyd, maar belicht hij juist langer. Hy kiest ook geen groter diafragma nummer, want hoe hoger nummer, hoe kleiner de lensopening. Hij kan wel een langere tyd instellen (3), waardoor hij meer licht op zyn film krygt. Totaal 3 E. Waar ligt Laren? Zowel in het Gooi (1), als in de Achterhoek (2) ligt een plaats Laren en in beide bestaat de bodem grotendeels uit zand. Totaal 3 F. De koudste en langste winter was die van 19461947 (2) als we rekenen sinds 1940. Totaal 9. G. Rook ontstaat by verbranding, als het water kookt ontstaat wa sem (2) of (water)damp (3). Totaal g; Wanneer de aarde zich tussen de maan en de zon bevindt (2) valt de schaduwkegel van de aarde op de maan en zal deze het zon licht niet weerkaatsen en zoals men dat noemt verduisterd zijn. Totaal 2 Als Els haar vriend vragen stelt over een band, kan dat een band van haar fiets betreffen en die wordt omgelegd (1), maar ook het bandje van een bandopnemer, en die kan behalve opgezet en af- gespeeld ook gewist worden (2), n.l. schoongemaakt voor een nieu- we opname. En tenslotte kan die vriend een band, ofwel een or- kestje, voor haar fuifje engageren (3). Totaal 6 „Alleen door lang en intensief trainen kun je die griggle onder de knie krygen'spoorde de geroutineerde coach zijn ijverige pu- pd aan. Hoeveel puzzelaars hebben stad en land afgezocht naar judo-beoefenaars, zwemmers en boksers. Maar geen van die spor- tieve £suren kon die griggle thuisbrengenDe griggle bestaat namelyk niet. Totaal ;q HET JUISTE EINDCIJFER WERD~28 H. K.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10