Dötf fat $LW£LGAT H.LAGERBERG KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN NederL straaljager stort neer op kazerne L/T*B. van Zoeterwoude vierde oogstdankdag DONDERDAG 14 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 K,A.B»-Leiden gaf haar finantiële plannen voor 1958 bloot Geen bezuiniging op cuturele objecten Op een, hoewel niet overmatig druk bezochte, geestdriftige najaars vergadering, heeft de Leidse afdeling van de Katholieke Arbeidersbewe ging gisteravond haar begroting ter goedkeuring aan de leden voorge legd. Behalve door de geestel. adv., kapelaan J. Lemmers, en districts bestuurder Van Jaarsveld werd door leden van verschillende bij de KAB aangesloten vakorganisaties de ver gadering bijgewoond. Nadat de voorzitter, de heer F. K. de Bree, een woord van welkom tot de getrouwen had gericht, deed hij hen enige mededelingen. Hij bepleit te opneming in het weekend van voogdijkinderen uit het St. Li- duinahuis in de gezinnen van KAB- leden om daardoor deze kinderen, die zoveel missen, in de intimiteit van het gezin een contact te laten leggen met de wereld, die zij niet kennen. Voorts vestigde hij de aandacht op de komende bondsdag, die op 30 no vember a.s. in het Kurhaus te Sche- veningen gehouden wordt en deed hij mededeling van de benoeming van de heer F. A. van Hees tot lid van de plaatselijke huuradviescommissie. Na nog de belangstelling te heb ben gewekt voor de nieuwe activi teiten van het Credo Pugno-werk, verleende spr. het woord aan de gees telijk adviseur. Miskende verworvenheden Kapelaan Lemmers betoogde, dat de plaats die de KAB op sociaal en economisch terrein heeft verworven te danken is aan het dapere door zetten van een vorig geslacht. De huidige leden van de KAB moeten hiervoor dankbaarheid en waarde ring tonen. Jammer genoeg is deze dank over het algemeen maar slecht waarneembaar. Een materiële welstand is nood zakelijk voor geestelijke bloei. Wan neer dan het materiële doel bereikt is, kan geconstateerd worden, dat op het gebied van het geestelijk leven 40 jaar bij S>L-F. Dé heer H. Lagerberg, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, herdacht gisteren het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst van de Ste delijke Lichtfabrieken trad. De heer Lagerberg ontving uit handen van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarmee hij door de burgemeester in een hartelijke toe spraak gelukgewenst werd. Bij ontstentenis van de directeur der Lichtfabrieken, de heer ir. Y. Ykema, sprak de heer ir. H. J. G. Klinkert, hoofdingenieur der S.L.F. de jubilaris op waarderende wijze toe, waarbij deze het vakmanschap van de heer Lagerberg prees. De vertegenwoordigers van de Per soneelsvereniging lieten hun geluk wensen vergezeld gaan van een stof felijke herinnering aan deze jubi leumdag. De heer ir. H. J. G. Klinkert kon aan zijn gelukwensen met onder scheiding en jubileum nog de fraai oorkonde van het Gemeentebestuur alsook de gratificatie toevoegen. In de kantine kwamen de naaste collega's van de heer Lagerberg ver volgens bijeen waarbij de heren Van de Pol en Van Weerlee de gevoe lens van het personeel, waarmee de heer Lagerberg dagelijks contact heeft, tot uiting brachten. Een aar dige attentie werd daarby aan de jubilaris overhandigd. De heer Lagerberg dankte tot slot directie, superieuren, collega's en het bestuur der personeelsver. voor de wijze, waarop men deze dag voor hem tot een feestdag had gemaakt. Vele personeelsleden kwamen hem daarna geluk wensen met zijn onder scheiding en zijn jubileum. Hongaarse vluchtelingen Hulpverlening niet verlengd Het is de bedoeling, dat het maat schappelijk werk onder de Hongaar se vluchtelingen zoveel mogelijk door de normale (plaatselijke) organisaties voor maatschappelijk werk wordt ge daan, zo blijkt uit de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer van de minister van maatschappelijk werk over de begroting 1958 van haar de partement. 27 Jongeren, die reeds 2 jaar middelbaar onderwijs genoten hadden, worden in een speciale cur sus op het niveau van een driejarige H.B.S. gebracht.. Ongeveer 250 jeug dige Hongaren in 12 gemeenten vol gen vakcursussen. Minister Klompé is niet voorne mens de regeling hulpverlening Hon gaarse vluchtelingen na 1 januari a.s. te verlengen. Het overgrote deel der Hongaren valt intussen immers on der de voor de Nederlandse werkne mers geldende wettelijke voorzienin gen. In individuele gevallen zal bij stand verleend blijven worden. Minister Klompé is van mening, dat de bedragen welke de bevolking zelf bijeen heeft gebracht voor hulp aan vluchtelingen in het algemeen, subsidiëring van organisaties van vluchtelingennulp overbodig maken. nog veel gedaan moet worden. Gods dienst en leven zijn niet te scheiden. In het leven moet ook de KAB-er apostolaat beoefenen, als persoon en in zijn groep. Spr. riep de vergader den op tot steun aan de organisatie tot stimulans van de jeugd. Na de „geestelijke prik" door kap. Lemmers las de heer Van Leeuwen, tweede secretaris, de notulen voor van de vorige vergadering. Ze wer den onder dank van de voorzitter goedgekeurd. Goede voornemens In de begroting voor het jaar 1958, die vervolgens aan de orde kwam, bleek ook de soberheid te zijn door gedrongen, die deze tijd eigen is. Zij was echter met meesterhand vervaar- ligd en zo kon men zich verwonde ren over het grote aantal belangrijke uitgaven, die men zich voorstelt te doen op sociaal, cultureel en geeste lijk gebied. De nood bleek vinding rijk te maken en de karige bedeling van de onderscheiden „goede doe len" werd bij de aanwezigen aan leiding tot verschillende goede ideeën. Dat waren geen ideeën tot verdere bezuiniging, doch tot het opbrengen van meer gelden, waardoor de KAB met behoud van eigen activiteit haar goedgeefsheid zal kunnen prolon geren. Het behoeft geen betpry meer, dat bij zulk een positief desemen door de vergaderenden aan de bespreking van de begroting, de financiële plan nen met algemene stemmen accoord werden bevonden. In een schrijven deelde de kascom- missie mede, dat hij de gelden in orde had bevonden. De penningmees ter werd derhalve gedechargeei d. In de rondvraag kwam, naar aan leiding van de vraag van een van de oudere leden, het veranderde en aan de tijd aangepaste beleid van de beweging aan de orde en werd een lans gebroken voor de Gewestelijke Sociale School. De voorzitter beantwoordde de vragen, waarna districtsbestuurder Van Jaarsveld tot besluit van de avond nog enige toelichting op de beide punten gaf. Twee jubilea bij Kon. Ned. Grofsmederij Gistermiddag werden in de Ne- derl. Grofsmederij twee jubilea ge vierd. De heren C Groenendijk en J. Martijn waren die dag resp. 40 en 25 jaar bij de Grofsmederij werkzaam. De heer Groenendijk kwam in 1917 in dienst van de smederij als voor- slaander, een functie welke hij mo menteel nog heeft. De heer Martijn trad in 1932 in dienst als voorwarmer, hij werd later nakijker en nu is hij toetser. In intieme sfeer werden de jubila rissen toegesproken door de hoofd directeur, ir. M. C. de Jong die waar derende woorden sprak over de jarenlange trouwe dienst en over het vakmanschap waarvan zij blijk had- d engegeven. Hij stelde hen tot voor beeld aan de andere leden van het personeel en bedankte hen voor de diensten aan het bedrijf bewezen. Vervolgens roemde de bedrijfs leider, de heer G. de Waal in hen de nauwkeurigheid waarmede zij hun werk altijd verricht hadden en hun liefde voor het vak, hij hoopte hen nog jarenlang in het bedrijf werk zaam te zien. Vanzelfsprekend werden er veel geschenken aangeboden, waaronder voor ieder een Delfts-blauw herinne ringsbord aan deze gedenkwaardige dag. Als laatste sprekers traden op twee leden van de ondernemingsraad, de heren D. de Haan en C. J. de Haas. Beiden bewonderden en roemden de jubilarissen om hun collegialiteit en dankten hen voor de prettige samen werking. Uit naam van al het perso neel boden zij de heren Groenendijk en Martijn geschenken aan. Alg.ledenvergadering van „Victorie" De r.-k. dames gymnastiekvereni ging „Victorie" hield dinsdagavond in de Harmonie haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. In zijn openingswoord sprak de heer W. Bergers, er zijn teleurstel ling over uit, dat de opkomst der leden niet groter was. Hij wees op het belang van de ledenvergadering als voornaam contactpunt tussen de leden en het bestuur, terwijl er op een ledenvergadering over het alge meen besluiten genomen worden die alle leden aangaan. Uit het verslag van de secret vesse, mej. A. Fasel, bleek de VictoiV op 'n succesvol jaar te kunnen teru ien vooral wat haar jeugdafdelingen be treft. In totaal werden er 8 eerste, 5 tweede en 2 derde prijzen behaald. Sinds 1 november zijn er twee nieu we leidsters in dienst gekomen. Vic torie beschikt nu dus over vijf er varen leiders. Ook in het afgelopen jaar bleek het ledental weer te zijn toegenomen, nl. met 33. Uit het verslag van de penning meester, de heer P. de Wekker, bleek dat Victorie maar nauwelijks finan cieel kan rondkomen. Dank zij een gevoerde lucifersactie waren de ont vangsten en uitgaven over het af gelopen jaar in evenwicht. Aangezien de kosten echter nog steeds stijgen, zal de contributie verhoogd dienen te worden met ƒ0.15 per maand. Na de argumentatie van het bestuur te ring het voorstel met algemene stem hebben aangehoord nam de vergade- men aan. Om het verloop van leden tegen te gaan, vooral van jeugdleden, die te gen de zomervakantie nogal eens be danken om dan in het najaar weer lid te willen worden, stelde het be stuur voor een opzegtermijn in te voeren. Leden beneden de 16 jaar zullen in het vprvolg alleen schrif telijk per 1 januari, 1 mei en 1 sep tember hun lidmaatschap kunnen opzeggen, terwijl leden vanaf 16 jaar alleen per 1 september voor hun lid maatschap schriftelijk kunnen be danken. Voor de gehuwde dames zal er in bepaalde gevallen een uitzon dering worden gemaakt. Ook dit voorstel werd door de aanwezige leden met algemene stemmen aan genomen. Aftredend waren de secretaresse mej. A. Fasel en de commissaressen mevr. R. de Groot-Van Vonderen, mej. T. van Dijk en mej. B. v. Noord. De dames Fasel, Van Dijk en Van I Noord stelden zich herkiesbaar. Voor mevr. De Groot, dië niet herkies baar was, stelde het bestuur mej. B. Kriek candidaat. Allen werden met algemene stemmen her- of gekozen. Nadat de voorzitter mevr. De Groot bedankt had voor de vele verdien sten aan Victorie bewezen en mej. Kriek hartelijk als nieuw bestuurs lid had verwelkomd, nam de geestel. adviseur, kap. J. A. M. v. Adrichem, het woord. Hij sprak zijn vreugde uit over de stabiliteit van de kern van het bestuur. Daarna wees spr. op het belang van de actieve sport beoefening. Na de geestel. adv. nam de voor zitter weer het woord en wel om de leidsters van het jeugdkamp, nl. de dames Van Dijk, Kriek en v. Noord, onder overhandiging van een pre sentje hartelijk te bedanken voor het zich belangeloos en onder opoffering van hun eigen vakantieweek be schikbaar stellen om de kampweek voor de deelneemsters mogelijk te maken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Leidse Universiteit Bij K.B. is voor het tijdvak van 16 nov. 1957 tot en met 31 dec. 1958 be noemd tot wetenschappelijk ambte naar bij de sterrenkunde de heer H. van Woerden, thans assistent aan de rijksuniversiteit te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift geti teld „A study of bi-ionic membrane potentials", de heer F. Bergsma, ge boren te Oldenzaal en thans wonende te Den Haag. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren J. W. Naeff te Lo- chem e* H. van Imhoff te Vugth. BIOSCOPEN De films voor de week van 815 november zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Are de Triomphe", strikt volwassenen. Lido: „White heat", 18 jaar. Luxor: „Oorlog en Vrede", 14 jaar. Trianon: „De familie Trapp", alle leeftijden. Rex: „De grote kraak", volwas seren. VOORRANG GEWEIGERD. De 22-jarige orgeldraaier H. Mink uit de Mirakelsteeg, die gisteravond met zijn karretje over de Waard- gracht reed in de richting van de Nieuwe Rijn, zag zich om kwart over zes op de hoek van de zesde Groene- steeg aangereden door een personen auto, die hem geen voorrang ver leende. Met een gebroken kaak en een wonde aan zijn kin werd de motorrij der naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Zijn voertuig werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De auto liep slechts enkele flinke deu ken op. ST. CHRISTOFFEL. Het bestuur van de Bond van Han delsvertegenwoordigers enz. „St. Christoffel" wekt de leden op de bij eenkomst vrijdagavond a.s. in de Harmonie bij te wonen, hierbij wij zend op de belangrijkheid van de avond. De heer Roozen, hoofdredac teur van de Leidse Courant, spreekt op die bijeenkomst over een onder werp, dat al de leden dierbaar zal zijn, en zowel internationaal, natio naal als persoonlijk van groot belang is! Sociale zondagmorgen Raad van Overleg. Men vroeg ons een aanbeveling te schrijven bij de sociale zondagmor gen van de Raad van Maatschappe lijk en Cultureel Overleg, maar wij geloven, dat deze morgen nauwelijks aanbeveling nodig heeft. De spreker na H. His en ontbijt is n.l. dr. M. J. de Jong, secretaris van de bisschop van Rotterdam. Leidenaars zijn eni ge malen in de gelegenheid geweest met deze bezielde en bezielende re denaar kennis te maken. De herinne ring aan de ontmoeting was van dien aard, dat nu al meer dan 50 inschrij vingen bij het secretariaat van de Raad van Overleg zijn binnengeko men. Zoals bekend: ook de leden van de verenigingen, bij de Raad van Overleg aangesloten, zijn van harte welkom. De H. Mis is te 9 uur in de kapel aan de Oude Vest 4 (ingang Hazewindsteeg, het ontbijt en de cau serie daarna in het St. Antonius Clubhuis. Schriftelijke opgaven tot deelname en aantal deelnemers kun-, nen gezonden worden aan detheer L. van Veldhoven, Thorbeckestraat 38, Leiden, tel. 24223. K.A.V. Zoals we reeds eerder meldden, worden de dames van alle afdelin gen van de K.A.V. te Leiden uitge nodigd, deel te nemen aan een bid dende rondgang op het kerkhof aan de Zijlpoort. Deze rondgang wordt gehouden morgenmiddag om 3 Uur. Forum-avond vor jongeren. Alle jongeren van Leiden worden nog eens herinnerd aan de be langrijke forum-avond, welke he denavond plaats vindt in het paro chie-zaaltje Maria Gijzensteeg. Het initiatief gaat uit van de R.K. Instuif Herensingel. Deze avond is vrij toe gankelijk voor alle jongeren. Aan vang 8 uur. Het forum bestaat uit: mevr. v. DongenTen Nijenhuis; mevr. H. Lindenhoffop; dr s. B. Körver o.f.m.; drs. G. Bergen en mr. H. Vijverberg. KAB „St. Petrus en Lodewijk". Hedenavond klaverjaswedstrijd voor de leden van de KAB St. Petrus en St. Lodewijk-parochie in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19; aanvang 8 uur. Circus Knikkebeen. Morgen-, vrijdagavond, om acht uur is er weer repetitie voor alle cir- cusartisten in de gymnastiekzaal aan de Pieterskerkgracht. Enige doden en zwaar gewonden De luitenant-vlieger Mohammed van het op Soesterberg gelegerde squadron van de Amerikaanse lucht macht heeft vanmiddag om zeven minuten over één zijn F 100c „Super Sabre" straaljager boven Hilversum moeten verlaten. Vlieger Mohammed, die énige weken geleden ook een „Super Sabre" moest verlaten, is be houden op de grond terecht geko men. Het toestel is neergekomen op het terrein van de Kolonel van der Palm-kazerne van de Koninklijke Landmacht te Bussum. Onmiddellijk nadat de vlieger het voornemen had te kennen gegeven om zijn toestel te verlaten werd de op- sporings- en reddingsdienst van de Marineluchtvaartdienst op het vlieg kamp Vïlkenburg gewaarschuwd en acht minuten later was een op de vliegbasis Leeuwarden gestationneer- de helikopter reeds op weg naar .de plek waar men vermoedde dat de vlieger in het IJsselmeer zou te recht komen. Toen bleek dat Moham med in Hilversum was geland, heeft de helikopter het werk gestaakt. De brand in de twee gebouwen paviljoens waarin de militaire zijn gelegerd is na korte tijd door de Bussumse brandweer, die met groot materieel was uitgerukt, geblust. Naar verluidt is het toestel direct na het neerstorten in brand gevlo gen en geëxplodeerd. Brokstukken raakten twee paviljoen en rukten daar stukken van af. Enkele militai ren hoeveel is nog niet bekend die in hun kamers waren, werden ge dood, een aantal anderen is gewond. Gelukkig waren de meeste militai ren buitenshuis. Burgerlijke Stand Geboren: Paul, zn v. J. van der Plas en P. G. van der Zwart- Antje Maria dr van L. P. Rietveld en C. Verbeek; Cornelis Dirk, zn van A. de Ru en T. van der Vegte; Paul Hube zn v. A. Mol en A. M. M. van Amerom; Cor nelis, zn van W. de Jong en C. van Duijn; Edwin zn v. D. Beekma en G. van den Bos; Lucia Johanna Maria Veneranda, dr v. A. T. Broekhof en M. H. E. van den Bosch. Leidse Agenda DONDERDAG 14 NOVEMBER. Forumavond voor kath. jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg. Aanvang 8 u. Nederl. Mfj. voor Nijverheid en Handel. Koffiemaaltijd en lezing over „Opsporing en winning van aard olie in Nederland". In den Vergul den Turk, 12 uur voorm. Gemeenteraad. Behandeling ge meentebegroting. Stadhuis, 2 en 8 uur nrm. Abonnementsconcert. Residentie orkest Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Verbum Dei. Bijeenkomst voor niet- katholieken. Dr. j. J. M. Stiege over: „Eindigt het leven met de dood?" Plantage 16, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O, R.K. Lyceum Mariënpoelstrast, ver- volgcursus. Dr. v. Remundt zal spre ken over roken en longkanker. Alle gediplomeerden worden verwacht. Aanvang 8 uur nam. VRIJDAG 15 NOVEMBER St. Christoffel. Bijeenkomst. Lezing door de heer L. C. J. Roozen, Harmo nie 8 uur nam. Oudercommissie Hartebrug. Jaar vergadering. Romanuszaal, 8 uur n.m. Haagse Aquarellisten. Opening ex positie. Lakenhal, 4 uur nam. K.A.B. St. Joseph-parochie. Kaart avond. Zaal Van Zijp, Hooglandse Kerkgracht, aanvang 8 uur nam. Huish.- en Gezinsvoorlichting. Cur sus Bloemschikken, Levendaal 1. 8 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Als voor de lange winter het voer voor het vee met veel werken en zorgen bijeen is gebracht, als het na gedane arbeid goed rusten is,' komt er bezinning onder de werkers van het land. Dan komen de boeren en boerinnen altijd weer op een herfst dag, de Oogstdankdag, bijeen; eerst in de kerk, om God te danken voor de zegen aan de arbeid gegeven om daarna aan de koffietafel elkander weer eens te ontmoeten om 's avonds in blije vreugde en feestelijke ont spanning bijeen te zijn. De jonge boeren, de L.T.J.-ers, gingen „de boer op" om giften in natura en geld te verzamelen om in de H. Mis tot intentie van dank baarheid bij de offerande tot voor het altaar te brengen. Alle leden met hun echtgenoten waren deze keer in de Sint-Janskerk gekomen, waar een plechtige H. Mis werd opgedragen door deken Juffer mans met assistentie van pater Kau- ling en kapelaan Wilmink. Vooraf gegaan door het vaandel van „Sint- Lebuinus" droegen de voorzitters van de L.T.B. en van de L.T.J. op een draag-berry de zware last van goud gele kazen en -.uivelproducten bij het offertorium naar het altaar. Na het H. Mis-offer, waaronder algemene H. Communie, begaf de celebrant zich met dt diaken en sub diaken naar de offergaven voor de liturgische zegening. Het feestelijk ontbijt Het parochiehuis was bijna te klein voor zoveel gasten. Bij dit gezellig samenzijn waren ook aanwezig de ken Juffermans, geestelijk adviseur, kapelaan Wilmink, aalmoezenier van de L.T.J. en L.T.M., oud-pastoor Kla- verweyden, de alg. secretaris van de L.T.B.drs. N. H. M van Wersch en de heer J. Schouten, oud-landbouw- leraar. Van burgemeester Smeets en pastoor Bakker was bericht van ver hindering ingekomen. De voorz., de heer J. J. J. Noord man, sprak het welkomstwoord en dankte voor de algemene deelname en voor de vele offergaven. De L.T.M.-mtisjes serveerden op lofwaardige wijze en wel zo, dat het alle gasten aan niets ontbrak. Drs. Van Wersch sprak de aanwezigen toe om een beeld te geven van de be langrijkheid van het Landbouwschap en om aan te tonen dat zonder dit orgaan de huidige garantieprijzen niet zouden verkregen zijn. Een dui delijke uiteenzetting gaf spr. van het enorme werkterrein, dat de L.T.B. bestrijkt, een werking, die wel niet spectaculair maar zeker intens ge noemd mag worden. De laatste tijd wordt vooral het voorlichtingsgebied verzorgd, ook voor elk lid individueel o.m. om bij te staan met adviezen voor het ver krijgen van studiebeurzen en toe lagen. Spr. stelde aan het licht wat de L.T.B. doet voor het onderwijs en voorlichting op agrarisch gebied en voor vakken die daarmede ver band houden. Deken Juffermans gaf een schoon inzicht van de plicht van dankbaar heid jegens God. Van de gelegenheid gebruik makende, dankte de deken voor de gaven van het bedrijf aan de parochie-geestelykheid. Deze uiting van waardering en hoogach ting voor de priesters, als herders van de parochie is zeer te prijzen. Goed geslaagd avondfeest Piet van der Poel, de voorzitter van de L.T.J., mocht de vele leden met hunne huisgenoten, die de grote zaal stampvol vulden, begroeten, want het was nog feest voor de L.T.J.-ers. Het tweede lustrum was nog niet uitgevierd, want de avond- vieritfg Ijij het tienjarig bestaan was vanwege de A-griep uitgesteld. Het feest werd ook bijgewoond door de ken Juffermans, pastoor Bakker en kapelaan Wilmink. „De Spelers van Sint-Vincent" uit Leiden voerden met groot succes op „Schandaal in de Groene Kakatoe", een klucht in drie bedrijven van R. Veenstra. Wat een voorrecht zo te nvjgen genieten van het begin tot het einde van zo'n goed spel van amateurs en te weten, dat het dilet tantentoneel zulk een hoog peil kan bereiken. Met groot respect voor bijna alles in deze opvoering is het moeilijk alles te schrijven wat ge prezen en gewaardeerd moet wor den. De hoogste waardering moet ge geven worden aan de heer Topper, die behalve de regie de rol van de baron zo meesterlijk vervulde; een zware opgave, die blijkbaar krach tig is gesteund door al zijn spelers. Zijn figuratie was volkomen, de so nore klank van zijn stem, gebaren spel, gelaatsmimiek en bovenal de goed geplaatste geestigheden deden aan een beroepsspeler denken. Zijn echtgenote-baronesse in het spel, mevr. Topper, was door haar echt- gespeelde arrogantie en zeer goede articulatie in één woord prima. Tante Valerie, mevr. Tisser-Caste- lein, gaf een spel zo fijn, zo olijk, levenswijs uitgesproken met zulke grappige zetten, dat men neigipg kreeg te gaan klappen als zij weer opkwam. Zo zouden wij voor elke rol met waardering kunnen schrijven. De razende reporter, Kees Hosman, een rol voor een amateur haast niet te spelen, voldeed ook goed. Honore en Claire door Kees van der Drift en Aly v. d. Drift gespeeld, Pierre door H. Peters en de huisknecht, Harry Schouten, lieten ons heerlijk genie ten en lachen. Zelfs dat miezerige agentje, Koos Vlasveld, was nog kluchtig. Jammer dat het spel geen goed décor had. De ontvangstsalon van het petit-palais miste alle distinctie. Het publiek was zo voldaan, dat het zijn bekende nuchterheid verloor en op het einde van het spel een ware ovatie bracht aan de spelers. Tussen de bedrijven sprak voorzitter Noordman de feestvierende LTJ-ers bij de viering van het lustrum zeer waarderend toe. Het werken van 10 jaren noemde spreker zegenrijk, om dat de leden bewijs hebben geleverd dat het hun ernst was, dat zij wilden ontdekken wat er gaande is op gods dienstig en zedelijk gebied, dat zij betere christenen wilden worden. Spr. getuigde van grote waardering voor hun werk door de ouderen. Zeer speciaal sprak de voorzitter over het cultureel werk van de LTJ, dat he laas in de laatste tijd mislukt door gebrek aan goede leiding. Hierbij sprak spr. uit zijn jeugdjaren nog met waardering over de stuwing, toen op dit gebied gegeven. Spreker hoopt, dat de rijkdom van een goede jeugd in Zoeterwoude niet verloren gaat en dat daartoe de LTJ en LTM veel mogen blijven bijdragen. Aan het einde van de avond werd onder leiding van Martin Visser nog een uurtje gedanst en zo was deze dag alles tezamen schitterend ge slaagd. Marktberichten GOUDA, 14 nov. Kaas. Aanvoer 70 partijen. Notering per kg.: Ie soort 2.252.30, 2e soort 2.202.24 extra 2.312.50. Handel kalm. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder. Zuster en Tante HELENA MARIA ULJEE Weduwe van HENRICUS HERMANUS NOORDELOOS in de leeftijd van 89 jr. H. CORNELISSEN NOORDELOOS H. H. NOORDELOOS G. NOORDELOOS— WOUTERS Oegstgeest. 13 nov. 1957 Huize Duinzicht Correspondentieadres: Doezastraat 28 De gezongen H. Mis van Requiem zal gehou den worden vrijdag 15 nov. a.s. te 8.30 uur in de kapel van Huize Duinzicht Oepstgeest. waarna de begrafenis te 11 uur op het r.k. kerk hof te Leiden. Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Man en Vader. Behuwd- er. Grootvader, de Heer JOHANNES JACOBUS HOOGERVORST Echtgenoot van Mevrouw ANNA PIETERSE in de leeftijd van 65 ir A. HOOGERVORST— PIETERSF Leimuiden. 13 nov. 1957 Geerweg 24. Langeraar De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op maandag 18 novem ber a.s. te 9 30 uur in de parochiekerk van de H. Hadrianus te Lange raar. waarna de hegra- fenis op de r.k. be graafplaats aldaar: DANKBETUIGING Hiermede betuigen wii on ze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons zilveren huwelijksfeest ondervon den. P. BAKKER M. BAKKER—SCHaFER WEGENS STERFGEVAL zal de Fa.F. H. DE KEUNING Oude Rijn 41 Leiden A.S. ZATERDAG lijn oesloten

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3