GELD koningen J Nertsfokker eist schadever goeding van de regering DA F gaat 25.000 personenauto's per jaar bouwen DONDERDAG M NOVEMBER !957 DE LEIDSE COURANT PAGINA R MVO „Niet verantwoordelijk" Een nertsfokker te Maastricht, de heer C. L. van Rosmalen, gaat een proces beginnen tegen de staat der Nederlanden omdat het ministerie van oorlog geen schadevergoeding wil geven voor enige honderden nertsen die in de maand mei jl. plotseling stierven omdat enige straaljagers boven de fokkerij de geluidsbarrière doorbraken. Men heeft het ministerie om scha devergoeding gevraagd. Het minis terie ontkende aanvankelijk, dat er op de genoemde datum jachtvlie- gers boven Maastricht geweest wa ren maar toeh proces- verbaal was opgemaakt en getuigen waren ge hoord, moest het wel toegeven, dat er op die datum wel degelijk straal jagers boven Maastricht door de ge luidsbarrière gevlogen waren. Daarna ontkende het ministerie alle verantwoordelijkheid, omdat van te voren de gevolgen van de klap niet voorzien waren. Wel gaf het toe, dat er ruiten kunnen sneu velen en dat koeien en paarden als gevolg van de klap dode jongen ter wereld kunnen brengen. Hiet ministerie van oorlog is ech ter bekend, dat in Zweden op de stafkaarten van de luchtmacht, de nertsfokkerijen speciaal aangegeven staan en de vliegers opdracht heb ben op die plaatsen hoger te vliegen. In Amerika hebben nertsfokkers Aetherklanken TELEVISIE NTS 20.30 Documentaire filmrep. 21.0022.00 Eurovisie damkampioen schappen 1957 voor profs, te Stutt gart. HULVERSUM^I, 402 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Parijse liedjes. 10.30 Gram. 11.00 V. de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Nederl. muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Promenade- ork. en sol. 15.00 Schoolradio. 15.30 Pianoduo. 16.00 V. d. zieken. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.50 Boekbespr. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsuitz.: Rubriek verkla ring en toelichting. De statistiek van de maand, door Prof. Dr. Ph. J. Idenburg. 19.25 Regeringsuitz. Emi- gratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.35 Verz. progr. v. d. militairen. 20.05 Rou lette. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Lichte muz. 21.25 Gero- nimo en de rovers, hoorsp. 22.25 Strijkkwartet. 22.50 Niet gelukkige huwelijken, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.C0 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgen wij djng. 10.20 Kamermuz. 10.30 V. d. zieken. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Tenor en piano. 11.35 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Clavecimbelconc. 14.25 Boek bespr. 14.50 Klein koor. 15.00 Gevar. progr. 16.00 Orgel en zang. 16.30 Muzikale caus. 17.10 V. d. jeugd. 17.40 Gram. 1'8.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Leven in Neder land. 19.45 Unesco in Nederland, caus. 19.50 VPRO-nws. 20.001 Nw. 20.05 Boekbespr. 20.10- Filmrubriek. 20.20 Literaire caus. 20.35 Voordr. 20.45 Mensen in het gezin, caus. 21.00 Pol. cabaret. 21.30 Etherforum. 22.10 Lichte muz. 22.25 Buitenl. weekoverz. 22 40 Zorg om de mens, caus. Daar na: Avondwijding. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. voor hetzelfde feit wel schadever goeding van de regering gekregen. De heer van Rosmalen is dan ook vast van plan te procederen totdat de schadevergoeding betaald is. Hoofdbedrijfschap verwerpt kappersfooien Het bestuur van het hoofdbedrijf schap ambachten heeft gistermiddag in een openbare vergadering in het gebouw van de Sociaal Economische Raad te 's-Gravenhage het rapport dat door een commissie was gemaakt over het fooienstelsel in het kappers- bedrijf, na er drie en een half uur over te hebben gesproken, met alge mene stemmen aanvaard. Er werden in het rapport tijdens de bespreking kleine veranderingen aangebracht en men besloot een re dactiecommissie in te stellen, die de meningen en opmerkingen die ter vergadering over het rapport zijn ge maakt uit zal werken. In de conclusies van het rapport wordt zoals reeds is gemeld o.m. gezegd, dat het een eis van sociale rechtvaardigheid is dat de kappersbe diende evenals iedere andere ge schoolde vakarbeider van zijn pa troon een volledig loon ontvangt. Evenals de bedienden recht hebben op het ontvangen van een volwaar dig loon hebben de ondernemers recht op het in rekening brengen van zo danige tarieven als noodzakelijk is voor het verkrijgen van een redelijk rendement. Het rapport bespreekt o.m. dat er verschillende loonsystemen inge voerd kunnen worden. Dit is in eer ste aanleg echter een zaak van werk gevers- en werknemersorganisaties. Het ligt niet op de weg van het be stuur van het hoofdbedrijfschap een keuze te doen uit de bestaande moge lijkheden. Het moet aan de bedrijfs- genoten zelf worden overgelaten om, wanneer zij afstand willen doen van de fooi, uit te maken op welke wijze dit technisch zo doelmatig mogelijk kan gebeuren, aldus het rapport. Enige bestuursleden zeiden het jammer te vinden dat de standpun ten van de werkgevers en de consu- menterl in het rapport te weinig is weergegeven. VERGADERING NED. KATH. AANNEMERS- EN PATROONS BOND. De voorzitter van de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroons bond, de heer J. P. A. Nelissen uit Haarlem, is gisteren in zijn openings rede op de te Arnhem gehouden al gemene vergadering van deze bond ingegaan op het probleem van de zwarte lonen, de zogenaamde b.s.b. regeling (bevordering samenwerking bouwbedrijf) en de bouw van wonin gen. Een van de voornaamste oorzaken van het bestaan van zwarte lonen zag hij in de omstandigheid, dat de bin dend vastgestelde lonen in het bouw bedrijf te laag zijn en daarom het gros van de arbeiders in deze be drijfstak geen redelijk inkomen ver schaffen. Weinig heil zag spreker in de pogingen langs georganiseerde we gen tot sanering van de loonsituatie té komen, zolang krampachtig wordt vastgehouden aan de geldende loon politiek en er voor redelijke voorstel len geen ruimte is. Het voortbestaan van de bsb-rege- ling achtte de heer Nelissen zeer ge wenst. Aangaande de woningbouw was hij van mening, dat de moeilijkheden voor woningwet-woningen en voor premiewoningen identiek zijn. Hij zag dan ook geen motief om onder scheid tussen beide te maken. Met betrekking tot de door' de regering gegarandeerde speciale woningbouw lening wierp hij nog de vraag op, hoe de minister de financieringsmogelijk heden ziet voor de 40.000 premiewo ningen. Naar zijn mening strekt deze financiering zich direct slechts uit tot de benodigde kapitalen voor de ter beschikking te stellen premies en niet voor de totaal benodigde stichtings- kost.en. Eerste afleveringen in najaar 1958 In de gisteren gehouden openings bijeenkomst van de nieuwe motoren- fabriek van de DAF te Eindhoven heeft dr H. J. van Doorne medege deeld, dat de DAF op de RAI-ten- toonstelling, die in februari 1958 wordt gehouden, de eerste modellen zal kunnen presenteren van de nieu we personenauto, die door de DAF op de markt zal worden gebracht. Het is een kleine vierpersoonswagen met een door de DAF gebouwde, twee cy linder-viertact luchtgekoelde motor met een inhoud van 600 cc, welke voorin is geplaatst. Het is steeds moeilijk om bij een kleine wagen een behoorlijke lijn van de carosserie te bereiken, aldus dr. Van Doorne, maar hij meent toch, dat dat de DAF met behulp van de sty listen er in geslaagd is tot een fraai resultaat te komen. Met de aflevering van deze wagens hopen wij, aldus dr. Van Doorne in het najaar van 1958 te kunnen begin nen. Het begin van de produktie zal in deze nieuwe fabriek zijn. De ma chines voor de produktie van motor, aandrijving, stuurmechanisme en der gelijke zijn reeds in opdracht gege ven. Deze machines hebben een pro- duktiecapaciteit van tien wagens per uur. Alle matrijzen voor de nieuwe carosserie zijn reeds gereed. Geheel bezet. Hoewel wij deze personenauto's steeds hebben gezien als een aanvul lend object bij het wegvaUen van e militaire produktie, ziet het er toch naar uit, dat wij ook na deze uitbrei ding weer spoedig geheel bezet zullen zijn. Het ligt dan ook in de bedoeling om, zodra deze produktie-capaciteit van bedrijfswagens volledig is benut, een nieuwe fabriek gereed te hebben voor de produktie van personen auto's. Deze fabriek zal een capaci teit hebben van ^.OOO wagens per jaar en het industrieterrein hiervoor is gedacht tot aan de Ringbaan van de stad. In totaal beslaat het indus trieterrein een oppervlakte van 75 ha. door E. Phillips Oppenheim 14) „Dit weet ik", antwoordde zij. ,,dat Littleson mij vandaag te lun chen vroeg, om er achter te komen, of de ziekte van mijn vader echt was of niet; hij gaf mij te verstaan, dat zij hem verdachten, hen te bedrie gen. Ik geloof, dat mijn vader het als gewoonlijk, van hen winnen zal. Peter Littleson moest, erkennen, dat hij ze allen, tenminste nu, kan ma ken en breken." Norris Vine keek enige ogenblik ken naar buiten. Zijn gelaat was doodsbleek. „Ik ben begonnen mijn zelfver trouwen te verliezen", zei hij lang zaam, „en wanneer je dat hier doet, dan is het einde niet ver meer. Ik geloof, dat Littleson gelijk heeft, Stella. Ik geloof, dat je vader, als hij daar zin in had, hen allen, één voor één zou kunnen aanpakken en breken, zoals hij 't mij doet." „Gesteld aan de andere kant", zei- de zij, „dat er iets gebeurde, waar door zij de kans kregen, hem te breken?" „Dat", zei hij kalm, „zou het aller beste zijn, wat gebeuren kon, voor het land en voor mij. Het is natuur lijk immoreel om te speculeren en de geldhandel in dit land is een van de afschuwelijkste dingen van de wereld. Er zijn echter nog graden in schurkachtigheid en er is niemand, die zozeer tegen elke wet van beta melijkheid en van achting voor zijn medemensen heeft gezondigd, als Phineas Duge. Wat zijn je plannen voor vanavond Stella? Wil je met me gaan dineren?" Zij schudde het hoofd. „Vanavond niet, Norris", zeide zij, ,,ik heb wat anders te doen; maar vóór ik wegga, wilde ik, dat je me een vraag beantwoordde. Eens vroe ger, toen mijn vader je in een hoek gedreven had, heb ik je er uitgehol pen en je weet tot welke prijs." Hij boog zich naar haar toe, maar zij maakte een afwerend gebaar. 1 „Neen", zeide zij, „ik herinner je daar niet aan, omdat ik iets van je verlang, maar luister. Veronderstel, dat ik je er weer uit kan helpen. Veronderstel, dat ik je iets voor je krant kan geven, dat de grootste sensatie zou verwekken die New- York ooit gekend heeft Zou je mij kunnen beloven tot elke prijs te rea liseren, Amerika er helemaal.aan te Geladderde nylondam in Pluympot gedicht De haven van Scherpeneisse is sinds woensdagmiddag, half een, weer van de Oosterschelde afgeslo ten, door dichting van het gat in de Nijlon-dam waarin door de storm in de nacht van 22 op 23 oktober een gat was geslagen van 50 meter breedte. Uit de tegenslag bij het werk, dat Rijkswaterstaat als een experiment ziet, heeft men ruime lering kunnen trekken. Er bleek namelijk, dat er enige foutieve, berekeningen gemaakt waren. Dinsdagmorgen in alle vroegte be gon men met het dichten van het gat, dat toen nog maar toen meter breed was. Daarbij werd jgebruik ge maakt van nijlonzakken, die groter waren, dan tot dusver gebruikt wa ren. Ondanks de sterke stroom ble ven de zakken keurig op hun plaat sen. De dijk zal nu gebracht worden op een hoogte van 3.80 meter boven normaal Amsterdams peil, wat een meter hoger is dan vóór de door braak. Omstreeks 8 uur des avonas had de dam reeds een hoogte bereikt van 3.60 N.A.P. Ondanks het verij gevorderd jaargetijde acht men de nijlon-dam van een dusdanige sterk te, dat een nieuwe doorbraak niet meer mogelijk is. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter pos4 moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Alcor" 19 nov.; Australië: via Engeland 23 nov.; Canada: s.s. „Nieuw Amsterdam" 19 nov.; m.s. „Noordam" 21 nov.; Chili: via New York 21 nov.; Ned. Antillen: m.s. „Prins der Nederlanden" 19 nov.; Nieuw Zeeland: via Engeland 23 nov.; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Pretoria Castle" 23 nov.; Brits- Oost-Afrika: via Frankrijk 23 nov. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven ce postkantoren. Volgens een Russisch blad is de televisie-uitzending van de op 7 nov. op het Rode Plein te Moskou gehou den parade ook in steden als Lenin grad, Lensk en Gorki te zien geweest doordat vliegtuigen me', speciale an tennes, die op anderhalve km hoogte vlogen, als steunzenders werden ge bruikt. De situatie in het Deltagebied van de Po, waar tengevolge van door braken in de zee- en rivierdijken acht duizend hectaren onder water staan, zag er woensdag wat rooskleuriger uit. Hoewel het peil van de rivier hier en daar nog stijgt, keert het ge tij in de Adriatische zee, waardoor het overstromingswater sjoedig zal kunnen afvloeien, als er geen nieuwe regens komen. onze wederverkopers adviseren u deskundig (Advertentie) geven en naar Europa te gaan?" „Ja", zeide hij, „ik geloof, dat ik dat zou kunnen beloven." Zij stond op. Hij naderde haar een weinig aarzelend, maar zij beduidde hem door een handbeweging, niet nader te komen. „Neen Norris, kus me niet", zeide zij. Hij protesteerde, maar zij trok zichzelf nog meer terug. „Mijn beste Norris", zeide zij, „denk alsjeblieft niet, dat je, omdat ik belang in je stel, verplicht bent, mij op deze manier te betalen. Toe, zeg nu niets, want ik wil liever niet boos op je worden. Als je ons vrou wen beter kende, zou je weten, dat er in de wereld niets is, dat ons zo grieft, als genegenheid, die wordt aangeboden, als jouw kus van daar even. Kom, breng mij naar de lift. Ik ga nu. Je zult over een dag of twee van mij horen. Ik zal mijzelf te dineren vragen". Hij bracht haar naar buiten en •belde om de lift. Zij .stonden een ogenblik tegenover het yzeren hek. „Ik ben bang", zei hij rustig, „dat je mij in je"51 hart een ondankbare lomperd vindt." „Ja", antwoordde zij, „dat doe ik, geloof ik! Maar ach! alle mannen zijn ondankbaar en er zijn nog wel erger dingen dan ondankbaarheid." De lift schoot naar boven en de RECHTZAKEN DAT RIT J"? KOSTTE 100.—. Nadat de zaak in een vorig stadium was aangehouden stond nu weer te recht voor de Haagse economische politierechter een restaurateur uit Alphen a. d. Rijn, die zich op zondag 13 jahuari jl zou hebben schuldig ge maakt aan overtreding van het zon dags-rijverbod, dat toen van kracht was. De verdachte had tegen de po litie gezegd dat hij wel in de auto had gezeten, maar dat hij niet wilde zeggen wie de bestuurder was. De officier van justitie vond bewe zen dat verdachte zonder vergunning had gereden. Het gaat er hier om wie benzine heeft verbruikt en niet om wie de bestuurder van de auto was. De officier van justitie vond het droe vig dat er van deze zaak zo veel tam tam was gemaakt. Nederland heeft zich als één man achter de overheid geschaard en het doet er niets toe of later gebleken is dat alles zo'n vaart niet liep. Verdachte heeft zich hier niets van aangetrokken, aldus de of ficier. Overigens is hij een behoorlijk man en daarom vond de officier deze overtreding des te erger. Hij vorder de 150,boete of zestig dagen en verbeurdverklaring van de auto. Verd.'s raadsman, meende, dat niet bewezen was, dat verdachte de auto heeft bestuurd en hy vond, dat men alleen de bestuurder zou kunnen ver volgen. Het is nu maanden later en hier is toch alle reden voor clemen tie. De rechter achtte het tenlastege- legde wel bewezen en veroordeelde de restaurateur tot 100 boete of 20 dagen. deur zwaaide open. Er was geen tijd voor verder afscheid nemen. Norris Vine liep langzaam terug naar zijn kantoor met de handen saamgevou- wen op de rug. HOOFDSTUK XI De heer Littleson waagt een poging. Er was weer een kleine lunch in vollen gang aan de hoektafel in de millionnairs-club. Dezen keer was ook Littleson van de partij. Hij had zijn vrienden juist over zijn lunch van de vorige dag verteld. „Ik ben zo zeker als iets van één ding", verklaarde hij. „Zij is aan onze kant en ik geloof vast en zeker, dat zij van plan is, dat stuk te pakken te krijgen." „Ik zou wel eens willen weten", merkte Weiss op, „op wat voor voet zij staat met haar nichtje, dat klei ne meisje met de grote ogen." „Drommels, ik zou wel willen, dat een van jullie goede maatjes kon worden met dat kind!", riep Bards- ley uit, „Ik zou er wat voor geven, om te weten, of Phineas Duge daar in zijn bed ligt, of dat hij de helft van de tyd de telefoon in zijn hand houdt. Onze enige fout is de manier geweest, waarop wij dat kind aan gepakt hebben. Ik denk dat Weiss haar aan 't schrikken gemaakt heeft." SPORT VOETBAL DE WEDSTRIJD NEDERL.—BELGIE Spoorwegen nemen extra-maatregelen Wanneer het publiek gebruik wenst te maken van de voorzieningen, die de Spoorwegen treffen, zullen grote extra- vervoeren bij voetbalwedstrijden in het Feyenoord Stadion te Rotterdam zeer wel piogelijk zijn. aldus een mededeling van de Nederlandse Spoorwegen. Voor de wedstrijd NederlandBelgië komen aanstaande zondag circa 65.000 voetballiefhebbers, velen van verre en wat België betreft vrij zeker in grote getale per auto. In de eerste plaats om te voorkomen, dat er overbelasting ont staat in de treinen van de gewone dienst en daardoor ongerief voor de reizigers, hebben de Spoorwegen extra-treinen naar Rotterdam Stadion ingelegd van en terug naar Leeuwarden, Enschede, Eindhoven, Arnhem, Roosendaal, Dor drecht, Amsterdam en Den Haag. Van de halte Rotterdam-Zuid naar het Sta dion is ongeveer 10 minuten lopen. Van het station Rotterdam C.S, naar het Stadion zijn de bezoekers aangewezen op de Rotterdamse tram en op de taxi's. De extra-treinen stoppen niet op Rot terdam C.S. Door versterking van de treinen van de gewone dienst, die de halte Rotterdam-Zuid aandoen en die van het middennet naar Rotterdam C.S. rijden, zal worden gezorgd voor de no dige plaatsruimte. Enkele verdere maat regelen zullen in het westen des lands nog een paar extra-treinen op reserve brengen, die naar behoefte kunnen wor den ingelegd. Uit België zal, naar wordt verwacht, eveneens een extra-trein naar Rotterdam-Stadion rijden. De Ned. Spoorwegen hebben berekend, dat de maatregelen het mogelijk maken om circa 20.000 25.000 bezoekers per trein naar Rotterdam aan- en af te voeren. Weiss haalde zijn schouders op. „Misschien heb ik dat", zei hij. „Zie je, ik ben niet zo'n modieuse, jonge dandy, als jij. Wat drommel waarom ga jij haar niet een bezoek brengen? Het is niet meer dan een staaltje van je plicht. Je wordt ver ondersteld een van de beste vrien den van haar oom te zijn. Ga Jiaor vanmiddag opzoeken. Trek je mooi ste pakje aan en tooi je met je Pa rijse manieren. Het moet je gelukken om iets van dat buitenkind los te krijgen. Als je haar met overleg aan pakt, kan je. tenminste te weten ko men, of Phineas comedie speelt of niet." Littleson knikte. „Ik zal dadelijk na de lunch gaan", zei hij, „misschien kan ik haai mee krijgen voor een ritje. Ik zal het in ieder geval proberen en ik zal jullie in de club opbellen." „Val haar niet meer lastig over dat stuk", zei Weiss. „Als je dat doet zal zij dadelijk argwaan krijgen. Probeer goede maatjes met haar te worden. Deze geschiedenis kan nog wel een week zowat slepende blij ven." Litteson knikte en verliet hen kort daarna. Hij ging naar zijn ka mers, kleedde zich netjes aan en eer het vier uur was stond zijn auto voor de huizing in Fifth Avenue en wacht te hijzelf in de ontvangkamer op OLYMPISCHE SPELEN RUSLAND WIL OLYMP. WINTER SPELEN VAN 1964 In Moskou is bekend gemaakt, dat Rusland op het I O.C.-congres, dat in het voorjaar van 1959 in München wordt gehouden, zich niet alleen voor de zo merspelen, doch ook voor de Olym pische winterspelen van 1964 kandidaat zal stellen. De Russen noemen Moskou, Lenin grad en Serdlowsk als de steden, die aan de voorwaarden voor het organi seren van winterspelen voldoen, doch maken piet duidelijk hoe aan de door de internationale ski-federatie gestelde eis van een parcours van 3,5 km. lengte met een hoogteverschil van 900 meter tegemoet kan worden gekomen. WIELRENNEN VOLLEDIGE NEDERLANDSE PLOEG IN RONDE VAN 8PANJE De organisatoren van de Ronde van Spanje, welke van 30 april tot en met 15 mei 1958 wordt gehouden, hebben Kees Pellenaars uitgenodigd met een volledige Nederlandse ploeg aan de „Vuelta" te komen deelnemen. Pellenaars zal een dezer dagen een bespreking hebbert met de organisatoren ten einde o.a. te vernemen uit hoeveel renners een volledige ploeg bestaat. DERKSEN WON IN BERLIJN Jan Derksen, wereldkampioen der sprinters, heeft in de Deutschlandhalle in Berlijn een sprlntwedstrljd gewonnen. Tweede werd de Duitser Potzerheim, de derde Zwitser Plattner en vierde Arie van Vliet. IJSHOCKEY IJ.H.C.—-B.C.A.F.F. 2—5 De voor de competitie om de Cun- ningham-beker geldende ijshockey wed strijd tussen IJ.H.C. (Den Haag) en de Royal Canadian Air Force Flyers, welke gisteravond te Den Haag is gespeeld, is door de gasten met 52 gewonnen. De tussenstanden waren: 02 21 02. BRIDGE BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" De uitslagen van de clubviertallen competitie zijn: team v. Helvert wint van team v. d. Maat met 64 pnt.; team De Vrind wint van team Nort met 29 pnt.; team Mellema verliest van team Robbers met 14 pnt.; team Kuyt wint van team Selier met 32 pnt.; team Star gelijk met team Goddijn (3 pnt voor Goddijn)team De Bruin wint van team Biesot met 38 pnt. SCHAKEN HET INT. ZONESCHA AKTOURNOOI De uitslagen van de partijen gespeeld voor de 10de ronde van het internatio naal zone-schaaktournooi, dat te Wage- ningen is voortgezet, luiden: Trojanes- cuKolarov afgebr.; LintblomOlafs- son 01; ClarkeNiephau6 01; Or- baanLarsen 01; UhlmanTrifunovic yy,DonnerIvkov afgebr.; Alster Stahlberg afgebr.; SzaboTeschner af gebroken; DucksteinHanninen 1—0. Na de 10de ronde luidt de stand: 1. Szabo 8pnt. plus 1 afgebr.; 2. Lar sen 8 pnt 3. en 4. Uhlmann en Tri funovic 7 pnt.; 5. Donner 6 pnt. plus 1 afgebr.; 6. Olafsson 5y pnt. plus 2 afgebr.; 8. Duckstein 5 pnt.; 9. Ivkov 4pnt. plus 1 afgebr.; 10. Teschner 4 pnt. plus 1 afgebr.; 11. en 12. Kolarov en Trojanescu 3y pnt. plus 2 afgebr.; 13. Alster 3y, pnt. plus 1 afgebr.; 14, 15. en 16 Hanninen. Niephaus en Clarke 3 y. pnt.; 17. en 18. Orbaan en Lint blom 1 pnt. PAARDESPORT KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen te Duindigt (liefdadig heidsmeeting). luiden: Geluk-prijs: 1. Varisienne( H. C. ten Hagen) 1.32.9; 2. Van H; 3. Titan Pluto. Toto: winnend f 3.20, plaats f 2.80, 6, f 2.40; gekoppeld f 1550; cov. f 12.30. Succes-prijs: 1. Uranium H (L. J. van Harlingen) 1 25 3; 2. Vanity Hanover; 3. Trekduif S. Toto: winnend f 6.80; plaats t 1.80, f 1.50. f 2.60; gekoppeld f 19.20; covercal f 6.10. Ondersteuningsfondsen-prijs: 1 Rudolf G (W. Brouwer) 1.25.2; 2. Morning Star; 3. Rita du Maire. Toto: winnend f 7.10; plaats f 2.20, f 2.50. f 1.70; gekoppeld f 9.40; covercal f 10. Finale-prijs: 1. Sammy Mars (J. P. de Vlieger) 1 24 4; 2. Peterhof; 3. Ro- landus. Toto: winnend f 2.40 (stal); pl. f 1.70, f 1.30, f 2.90; gekoppeld f 6.40; covercal f 3.50. De uitslagen van de rennen: Geschenken-prijs: 1. Monpti (A.- Bur- rell) 2,11.1; 2. Young Nicky; 3. Rose des Vents. Toto: winnend f 3 50; plaats f 2.10, f 1.50; gekoppeld f 4.30; covercal f 2.60. Weldadigheids-prijs: 1, Aquavit (G. C. Dekkers) 2.03; 2. Hykala; 3. Clemen- ceau. Toto: winnend f 5; plaats f 1.90, f 1.90; gekoppeld f 7.50; covercal f3.10. Voor de sport door de sport-prijs: 1. Cicero (H. J. v. d. Kraats) 2.11; 2. Wer velwind; 3. Douce France. Toto: win- nencfcf 3.80; plaats f 1.50, f 1.40; geokp- peld f 4.80; covercal f 3.30. Totale omzet: f 46.803,50. Virginia. Zij stelde zijn geduld niet lang op de proef en begroette hem bij haar komst heel onbevangen. „Ik vrees", zeide hij „dat u be zoekers op het ogenblik als een grote last zult Jieschouwen, maar wij ma ken ons allen erg ongerust over uw oom en ik hoopte hier wat meer te horen dan in dat kleine bulletin bui ten staat." Zij verzocht hem te gaan zitten. „Dat is erg vriendelijk van u", zei de zij. „Het is met mijn oom inder daad hetzelfde. De dokter denkt, dat hij over een week ongeveer wel weer in staat zal zijn op te staan." „Heeft hij een bepaalde ziekte?", vroeg hij aarzelend. „Ik geloof het niet", antwoordde zij. „Het lijkt my, dat u allen hier zo'n ingespannen leven leidt, dat u geen tijd hebt, om ziek te zijn. U wacht eenvoudig, tot u er bij neer valt." „Ik vrees, dat u gelijk hebt, juf frouw Lonp.worth" zei hij, „en als u mij niet kwalijk nemen wilt, dat ik het zeg. dan geloof ik dat ook u wat te veel van uzelf gevergd hebt met over uw oom te tobben en hem te verplegen. Kan ik u niet overha len tot een rit in mijn auto? Het is een verrukkelijke middag." Zij schudde het hoofd. (Wordt vervolgd) Scheepsberichten BREDA, 13 nov. van Amsterdam naar Trinidad; CRADLE OF LIBERTY (t.) 11 nov. te Rotterdam; HECTOR 13 nov. v. Rotterdam n. Hamburg; OLDEKERK 13 nov. te A'dam; PRINS ALEXANDER 13 nov. v. Rotterdam n. Le Havre; RIJNKERK 13 nov. te A'dam; STAD GOUDA 13 nov. te Vlaardingen. AAGTEKERK 13 nov. ten anker Booi van Suez n. Port Said; AALSDIJK 13 nov. v. Houston n. Beaumont; ANNEN- KERK 13 nov. v. Geelong n. Sydney; ASTRID NEAES (t.) 13 nov. te Suez n. Le Havre; BATJAN 14 nov. te Te- gal; BATU 13 nov. v. Kozhikode naar Djibouti; BLOEMFONTEIN 14 nov. te Palmas verw.; CALTEX THE HAGUE (t.) pass. 13 Bizerta n. Gotenburg; CA- SAMANCE 13 nov. v. Duinkerken nr. Rouaan; CISTULA 13 nov. Daedalusrif (Rode Zee) gepass. n. Abadan; EOS 13 nov. v. Algiers n. Antwerpen; ESSO DEN HAAG (t.) pass. 13 nov. Finisterre n. Antwerpen; FRIESLAND (R. Krl.) 14 nov. te Ummsaid; GAASTERKERK 13 nov. v. Madras n. Colombo; HAU- LERWIJK 13 nov. te Kopenhagen; IVOORKUST pass. 13 nov. Las Palmas n. Le Havre; JOHAN v. OLDENBAR- NEVELT 13 nov. voor Surabaja ten anker; KEIZERSWAARD (t.) 12 nov. v. Las Palmas n. Curasao; KINDER DIJK 13 nov. te New York; LAERTES 14 nov. te Port Swettenham; MAAS 13 nov. te Lissabon; MAASLLOYD 13 nov. v. Port Said n. Genua; MELISKERK 14 nov. te Manilla; METULA (t.) 13 nov. v. Pladju n. Singapore; PRINS DER NEDERLANDEN 13 nov. v. Antwerpen n. Hamburg; PURMEREND 13 nov. v. Texas City n. Curasao; REMPANG 13 nov. v. Aden n. Port Sudan; ROEPAT 14 nov. te Singapore; RUYS 15 nov. te Kobe verw.; SCHOTLAND—WALES 1—1 De interlandwedstrijd Schotland— Wales, welke woensdagmiddag in Glas gow is gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel: 1—1, De ruststand was 10 voor Schotland. De nauwelijks 43.000 toeschouwers, die naar Hampden Park waren gekomen, zagen een teleurstellend Scnots elftal, dat ten slotte nog blij moest zijn met de puntenverdeling. ENGELAND—BELGIE (JEUGD) 2—0 De jeugdwedstrijd EngelandBelgië, te Sheffield gespeeld, is met 20 door de Engelsen gewonnen. De russtand was 0—0. GESCHORST VOOR HET LEVEN Een Hongaarse rechtbank heeft, aldus het avondblad „Esti Hirlap", een merk- waardige straf opgelegd aan Sandor Koerosi, een fanatieke voetballiefheb ber. Koerosi had zich erg opgewonden over de scheidsrechter, die een wed strijd leidde in de plaats Szentes; na afloop stormde hij daarom op de arbiter af en sloeg hem. Nu mag Koerosi van de rechter zijn gehele verdere leven geen voetbalwedstrijden meer bijwonen. TWEE ARRESTATIES N.A.V. D AMES VOETBALTO URN OOI De politie van West-Berlijn heeft 2 organisatoren van het tournooi om het zgn. „Europese kampioenschap voor da mesteams", dat op 2 en 3 november jl. te Berlijn werd gehouden, gearresteerd op beschuldiging van fraude. Het zijn de secretaris-generaal van de interna tionale damesvoetbalbond en de voor zitter van de Duitse organisatie. Zij zou den ongeveer 6000 Dm. schulden hebben gemaakt. Aan het tournooi werd deelgenomen door teams uit W.-Duitsland, Engeland, Oostenrijk en Nederland.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11