RKAVV liet winst aan VUC:0-2 Roodenburg won op het nippertje van Westerkwart. SVLV deed ook ASC in het Voorschotense zand bijten Docos moest de eer aan THB laten en verloor met 1-2 Warmunda Concordia 2-2 Teylingen bracht Foreholtc de eerste nederlaag toe: 4-1 YVSB werd op eigen terrein door VIOS met 4-1 verslagen Wassenaar komt niet in vorm en verloor ook van LFC (1-4) MAANDAG 11 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De Leidschendammers hebben ii\ de wedstrijd tegen de bewoners van de Schenkkade wel goed veldspel te zien gegeven maar daardoor hebben zij toch de winst niet in de wacht kunnen slepen. Dat R.KLA.V.V. het meest in de aanval is geweest bewij zen wel de ontelbare hoekschoppen waartoe de Hagenaars hun toevlucht moesten nemen. Reeds na de aftrap door de gasten nam Leidschendam het spel in handen. Piet Hakkaart wist al dadelijk op behendige wijze de bal op te brengen. De midvoor v. d. Sm an nam het leer over maar de ijlings teruggetrokken Hagenaars konden nog juist voor de doellijn wegwerken. Maar R.K.A.V.V. kwam terug. Weer kwam Piet Hakkaart aandraven maar er werd gefloten voor buitenspel. Voor de derde maal eenzelfde aanval maar nu- heel ge vaarlijk voor de gasten. V. d. Sm an stond op een 20 meter afstand alleen voor het doel, maar voor het doel- schot genomen zou worden, was doel man Clemenkow er bij. V. d. Lubbe herhaalde een aanval maar ook hij schoot naast de paal. V.U C heeft in de eerste 20 minuten een zware dob ber gehad. Toen eerst kwam V.U.C. los. De verdediging van R.K.A.V.V. kreeg het nu zwaar te verduren. Alle zwart-witten drongen op en uit een hard schot van de Nies ging de bal rakelings langs de staander in het net (0—1). R.KA.V.V. liet zich niet ontmoedigen en tot aan rust waren de roodwitten meester over het veld, maar de gelijkmaker bleef uit. Ook in het eerste deel van de tweede helft was R.K.A.V.V. de meerdere. Van der Sman, die nu veel beter was dan verleden week, schoot wel veel, maar nu eens ging de bal over de lat, dan weer in handen van de keeper. Uit een door Piet Hak kaart genomen hoekschop werd de bal keurig ingekopt maar tot aller verbazing werd dit doelpunt door de scheidsrechter niet toegekend, omdat, zoals hij meende, de bal met de elle boog zou zijn ingewerkt. Protesten Blauw Zwart ontnam HBS een puntje Het ziet er naar uit, dat Blauw Zwart de depressie waarin het, wat de prestaties van het eerste elftal betreft, de laatste weken verkeerde, te boven aan het komen is. Gisteren heeft de Wassenaarse ploeg op Hout- rust in Den Haaig door een gelijk spel tegen H.B.S. het eerste puntje na een reeks nederlagen binnengehaald. Maar belangrijker dan de uitslag al is uiteraard elke punt welkom is toch wel het feit, dat de Blauw Zwarters gisteren op zo'n frisse en enthousiaste wijze partij gaven aan de Haagse tegenstanders. Er werd snel en goed samengespeeld en menigmaal werd de Haagse verdedi ging voor problemen geplaatst. In de eerste helft was Blauw Zwgrt zelfs het meest in de aanvaL Dat dit overwicht niet in doelpunten uitge drukt werd, was een gevolg van het goede verdedigen van de H.B.S.- achterhoede. Ook in de tweede helft kwam BI. Zwart nog menigmaal tot goede aan vallen. Een Wassenaarse overwinning hing in de lucht toen een scrimmage voor het H.B.S.-doel driemaal achter een 'n scoringskans opleverde, zonder resultaat echter. In het laatste kwar tier van de wedstrijd begon bij en kele Blauw Zwarters vermoeidheid een rol te spelen. H.B.S. zette een krachtig slot-offensief in, dat echter ook al geen doelpunten opleverde omdat de Wassenaarse verdediging van geen wijken wist. RVC—ALPHIA 3—3. Het was een sensationeel begin bij RVCAlphia, want reeds na 9 min. waren er 5 doelpunten gescoord. Na 2 min. zou v. d. Laan de bal weg schoppen, maar door een oneffenheid in het veld sprong de bal over zijn schoen heen en de midvoor had voor het inschieten (10). Voordat Al phia van de schrik bekomen was blunderde keeper Stoof bij een vol gende aanval en het was weer de midvoor, die inschoot (20). Wie ge. hadden geen resultaat, wat tot ge volg had, dat af en toe al te gefor ceerd getrapt werd. De scheidsrech ter liet het er niet bij zitten en heeft daarna door zijn te pas en te onpas gefluit behoorlijk spel onmogelijk gemaakt. V.U.C. profiteerde van scheidsrechters optreden terwijl R.K.A.V.V. enige malen de bal rus tig liet lopen. Het gevolg was een tweede doelpunt voor de Schenk- kaders. Linksbuiten Meuilink maakte hiervan gebruik en scoorde op heel gemakkelijke wijze het tweede doel punt 0—2. D.C.V—LUGDUNUM 5—3 Onze stadgenoten verschenen met drie invallers en vooral het niet mee spelen van J. Zandbergen bracht een groot verlies. Met Erades was Krijgs man de beste speler. Aanvankelijk ging het goed voor groen wit en vanaf de aftrap kon P. Zandbergen direkt inschieten 01. De thuisclub kwam fel in het offen sief en was steeds voor het Lugdu- num doel dat echter keurig verde digd werd. D.C.V. bleef in de aanval en nog voor rust werd het zelfs 41. In de tweede helft speelden onze stadgenoten veel beter, maar de D.C.V. verdediging was moeilijk te passeren. Eindelijk slaagde Jan Teeu- wen er in de achterstand te verklei nen 42. De thuisclub diende direkt van repliek en kort er na keken de kikkers weer tegen een 52 achter stand. Toch gaf Lugdunum de moed niet op en als de D.C.V. verdediging een klein foutje begaat straft J. Teeu- wen deze kans af 53. De verdere strijd verliep met wisselende kansen, echter kwam in de eindstand geen verandering. Het wordt oppassen, groen wit! NED. STUDENTENELFTAL TEGEN BELGIë Het Nederlandse studenten voetbal elftal zal zaterdagmiddag 16 novem ber op het H.V.V.-terrein in Den Haag uitkomen tegen het Belgische studenten team. Een kat in het nauw maakt rare sprongen en daarom kwamen onze stadgenoten juist met de hakken over de sloot. Bovendien werd de af wezigheid van Polanen danig gevoeld en Guldemond kon hem op deze moeilijke plaats niet op de juiste manier vervangen. De thuisclub begon enthousiast en fel, waardoor Roodenburg niet in zijn spel kon komen. Het spel golfde op en neer met wisselende kansen totdat Chouffour na een half uur scherp voorzette en rechtshalf Weer- lee met een zuivere kopbal wist te scoren (01). Tot rust bleef de stand onveranderlijk. Ook in de tweede helft beet de thuisclub fel van zich af en kwam het Roodenburg steeds in gevaar. Ondanks heftig verzet maakte de thuisclub na een kwartier gelijk 11 en was de strijd weer geheel open. Uiterst fel kwam de thuisclub steeds terug en alleen door stug verdedigen kon Roodenburg doelpunten voorko men. Dachten wij reeds aan een ge lijk spel in de laatste minuten stelde Hansen, Guildemond in de gelegen heid de strijd in het voordeel van de Leidse Houtbewoners te beslissen 1—2. Het werd een moeilijke over winning. De 5-1 voorsprong werd tenslotte 5-3 Het blykt wel, dat SVLV er thans stukken beter inkomt. Niet alleen dat zij nu doelpunten weten te ma ken, maar ook het vertoonde spel is van beter gehalte dan in het begin. De wedstrijd was het aanzien ten volle waard. Er werd direct na de aftrap al een hoog tempo ingezet. De aftrap was voor SVLV al fortuin lijk, want de eerste opgebouwde aanval werd al direct een doelpunt door het harde schot van Kooyman (10). Dan volgde er een grote pe riode van aanval en tegenaanval met vaak verrassend mooi en goed samenspel. Beide partijen pakten goed aan. Na verloop van een half uur maakte A.S.C. uit een scrimma ge voor het SVLV-doel gelijk (11). Maar nu kwam het beruchte kwar tiet je van SVLV. Uit een goed opge zette aanval werd het hoekschop. Westgeest nam deze, maar de bal kwam bij hem terug, waarmee hij terugspeelde op Kraan, die met een hard schot het A.S.C.-doel wist te doorboren (21). Kort daarop schiet P. Zonneveld hard in, toen nij van Wittebrood de bal kreeg toegescho ven (31). Nog voor de rust kreeg Kooyman een bal toegespeeld, om- A.S.C. en met een goed gericht schot ALPHEN—RIJSWIJK. Een zeer aantrekkelijke strijd, waarin de Rijnstreekbewoners de kansen beter wisten te benutten. Lan ge tijd heeft het er niet naar uitge zien, dat het zo een grote overwin ning zou worden, de rust n.l. brak aan met een 10 stand, doch hierna met de wind mee kwamen de doel punten met de regelmaat van de klok. De mannen uit Rijswijk hadden voor hun moedig volhouden zeker een te- genpunt verdiend, maar de Alphena- ren stonden dit niet toe. De uitslag doet een eenzijdig karakter vermoe den, doch dit is geenszins het geval geweest Vanaf het begin was het een gelijk opgaande strijd, met Alphen iets gevaarlijker. Uit een voorzet van rechts misten Ederveen en Boon een goede kans om de score te openen. De Rijswijkse achterhoede moest kwam wel bedrogen uit, integendeel zelfs, want zij namen met goede aan vallen het RVC-doel onder schot. Toen S. Bouthoorn na een praohtige aanval van den Hertog de bal kr^g was het raak, dus na 5 min. (21). Alphia nam het spel in han den, Dweelaard gaf een lange pass aan linksbuiten v. Wieringen, deze zette den Hertog aan het werk die van een aantal corners, uit één hier van kopte de rechtsachter de bal uit de doelmond, toen doelman Hardon reeds geslagen was. Het duurde tot in de 36ste min. vóór de man aan het scoringsbord weer aan het werk kon. Een aanval over links. Leeuwenhoek was naar buiten gezwenkt en Boon werkte zijn voorzet goed af (10). Een hard schot van midvoor v. d. naar Dweelaard trok en met een Reijden ging juist over het heiligdom pracht schot was het raak, 2—2 na van jg^sen 7 min. Alphia ging door en 2 min. later was het een copie van de 2e en weer was het Dweelaard die hard inschoot, 32 na 9 min. RVC stelde zich nu feller te weer en er ont stond een hard en vinnig duel maar de Alphia-achterhoede kwam er steeds beter in en ook Uithol speel de weer als vanouds. Het RVC-doel ontkwam nog enkele malen aan een doorboring maar schoten van Dwee laard en Bouthoorn gingen net over en naast, zo kwam de ruit met 32 in het voordeel van Alphia. Na de rust was RVC over het al gemeen sterker, maar de Alphia- aanvallen waren niet van gevaar ont bloot en Dweelaard kreeg nog een droomkans van den Hertog; met al leen de doelman voor zich schoot deze speler, die een verdienstelijke wedstrijd speelde, hard naast. Aan de andere kant moest D. Bouthoorn tot 2 maal doelman Staag assisteren. De gastheren werden steeds sterker maar de Alphia achterhoede speelde een prima partij, goed gesteund door de kanthalfs Bosman en G. Thomas sen en zo bleef de stand tot 2 min. voor tijd. totdat doelman Stoof zijn 2e blunder maakte en het was de rechtsbinnen die inschoot (33). De laatste min. ondernam Alphia nog een wanhoopsoffensief mar de tijd was te kort en zo kwam dan het •inde met o.i. de juiste uitslag. Na de thee was Alphen direct in de aanval en reeds na 3 min. zette van Geen voor, het leder kwam ech ter direct bij de keeper terecht, hoog opspringend ging 't door zijr. handen heen (20). Niet ontmoedigd speel den de gasten verder, maar de Al- phense achterhoede met J. Mus aan het hoofd wist haar snelle aanvallen te weerstaan. Na een kwartier ont stond een schermutseling voor het Rijswijk-doel en nadat het leder eerst door de lat was gekeerd, schoot Leeu-' wenhoel. laag en hard in (30). Toen Van Geen er weer eens snel tussen uit trok, volgde een lage voorzet en met een prachtige snoekduik kopte Leeuwenhoek laag in (40). Een omzetting bij de Rijswijk-voorhoede had resultaat dat de rechtsbuiten nu op de midvoor plaats geen geluk had, zijn schot werd door de lat gekeerd. Een kwartier voor het einde volgde weer een voorzet van Van Geen, Leeuwenhoek zette zijn hoofd er on der, maar de bal ging als een vuur pijl de lucht in; eenmaal weer bene den werd hy door de toestormende Boon hard ingeschoten (50). Het einde kwam met Alphen in de aan val, Leeuwenhoek stelde doelman Hardon nog eenmaal op de. proef en Ederveen scheerde de lat. Een ver diende zege voor de gastheren, maar een tegenpuntje hadden de sportieve gasten zeker verdiend. speelde een achterhoed espeier van maakte hij er voor SVLV 41 van. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting van het spel kreeg SVLV na 3 minuten de kans de voorsprong te vergroten tot 51. Maar toen werd het A.S.C. toch al te gortig. A.S.C. kwam opzetten en het leek wel, of SVLV in de eerste helft al haar energie had vehbruikt A.S.C. ging het veld beheersen en het kon ook niet uitblijven of er moesten doelpunten komen. De bal werd van links goed voorgezet en de midvoor was er als de kippen by om in te schieten(52). Het derde doelpunt van A.S.C. kwam via een goed opgebouwde aanval. De bal werd uit de achterlinie via de mid denlinie naar voren gewerkt en het was goal voordat een SVLV-er er aan te pas kwam (53). A.S.C. sterk in de aanval bleef het SVLV-doel onder druk houden. De tegenaan vallen van SVLV werden schaarser maar de tijd voor A.S.C. dringt tot snel handelen. Deze kans kon SVLV niet geven, want zij trok zich terug in de verdediging. Er kwamen daar op geen doelpunten meer en zo ein digde deze wedstrijd in een 53 overwinning voor de thuisclub. Op vrij gemakkelijke wijze heeft redding brengen, toen de linksbuiten, THB gisteren Docos op eigen terrein vrij dicht op het doel staande, een een nederlaag toegebracht, waardoor onverwacht schot loste, en even later de Haarlemmers, nog ongeslagen de stonden er 3 THB- en 1 Docos-speler strijd in de kopgroep blijven voort- I tegelijk te springen naar de bal, die zetten, maar Docos de aansluiting met voor het doel belandde. Maar ook deze groep miste. THB heeft deze overwinning echter vooral te danken aan keeper Klop, die door zijn juist spelinzicht vele aanvallen op zijn doel onschadelijk maakte en op een succesvolle middag kan terugzien, Het is een wedstrijd van een matig gehalte geworden. En dit kwam hoofdzakelijk door het afbraak-voet bal van THB. Reeds in de eerste helft, nadat na vier minuten spelen de mid denvoor uit een scherpe voorzet van rechts de stand op 01 voor de gas ten had gebracht, werd vele malen de bal onnodig uit getrapt, wat het spel onaantrekkelijk maakte. Vooral de verdediging van de gasten had daar een handje Van. Docos, die dus spoedig tegen een achterstand aan keek, probeerde enkele aanvallen op te bouwen. Maar de afwerking was slecht en de keeper te goed in vorm, zodat succes uitbleef. Zo golfde het spel heen en weer. D~ gevaarlijkste aanvallen kwamen nog van de snelle THB-voorhoede. En zo zagen we o.a. keeper Smits op fortuinlijke wijze Adem weer vrij! Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met ABDIJSIROOP^ (Advertentie) Wil Warmunda niet afdalen naar de laagste regionen op de ranglijst, dat zal zij uit een ander vaatje moe ten gaan tappen. Het gebrek aan bal controle, lichaamsbeheersing en posi tiespel was maar al te duidelijk en dat er zeer slecht getraind wordt is deze middag wel overduidelijk be wezen. Het was dikwijls een trappen in het „blaue hinein" zonder enig overleg, de stelling huldigende van „weg is weg". Maar zo komt men er niet. Gebleken is, dat de oude garde nog niet( gemist kan worden, ook al speelt het gebrek aan snelheid en uit houdingsvermogen die spelers par ten. Voor de rust kregen de beide elftallen legio kansen, doch onmach tig als beide voorhoeden waren, wis ten zij de opgelegde kansen niet te benutten. Het was Concordia, dat met een prachtige kopbal van de Visser het eerste doelpunt wist te scoren (01), terwijl Warmunda door een toegekende penalty de par tijen op gelijke voet bracht. Na de ru9t wisten beide partijen nog eenmaal te scoren waarmede zo wel Warmunda als Concordia meer kreeg dan hun toekwam. Een ge lijk fpel (22) was het eindresultaat. Een wedstrijd om maar zo gauw mo gelijk te vergeten. Er waren heel wat voetballiefheb bers komen zien of Foreholte haar ongeslagen record zou handhaven. Dit is niet gelukt en wij zouden zeg gen dat de oorzaak hierin ligt, dat Teylingen zich aan het herstellen is. Ofschoon Foreholte voor rust sneller was, kregen zij toch geen kans om de Teylingen-achterhoede te over rompelen. Ook aan de andere kant bleef Foreholte de baas over de Teyingen-voorhoede waar vooral linksback Warmerdam uitblonk als mede de keeper. Wij menen, dat Foreholte haar zelfvertrouwen mis te, de vele schoten op het doel wa ren zo onzuiver, dat Teylingen niets behoefde te vrezen en vooral niet met een achterhoede die alles zo rustig wegwerkte of er geen vuiltje aan de lucht was. Het begin was voor Foreholte waar de rechtsbuiten een ver schot loste en Lefeber moest ingrijpen, een tweede maal was het de m.half van Teylingen die opluchting bracht, deze gaf de bal aan de voorhoede die ten aanval trok, doch de goede voorzet werd onschadelijk gemaakt. Een volgende maal was het Boekei van Teylingen die een kans had daar de keeper uit zijn doel liep doch het schot kwam juist in zijn veilige han den. Hoewel Foreholte enige cor ners kreeg te nemen leverde dit ook al niets op en de overige goede aan vallen strandden steed^ op de hech te Teylingen verdediging, terwijl dit bij Teylingen het zelfde was. De rust kwam met blanke stand. Na de thee kregen wij een onver wacht spel te zien. Na tien mi nuten spelen kwam Teylingen er even beter in en toen v. Kesteren de bal kreeg toegespeeld, loste deze van verre afstand een hard schot welke net onder de deklat in het doel verdween (10). Een gelijk opgaan de strijd volgde waar Teylingen het gevaarlijkst was. By een der aanval len was Schulte doorgebroken en stoof op doel af, doch juist voor het strafgebied werd hij gevloerd hét geen een vrije schop opleverde. Hoo- gervorst kwam naar voren en schoot keihard tegen het opgestelde beken de muurtje, de bal sprong tegen de voeten en stuitte juist voor de voe ten van de vrijstaande v. Kesteren die de keeper geen kans gaf (20). Foreholte gaf de moed niet op, maar speelde toch wel nerveus door deze voorsprong en hoewel zij verschil lende schoten afvuurden waren de ze zo onzuiver dat succes uitbleef. Toen volgde het moojiste doelpunt een corner te nemen, deze kwam van deze middag. Teylingen kreeg keurig voor doel en het was Hooy- mans die een zuivere kopbal in stoot te (30). Nu zakte Foreholte af met haar snelle spel en kreeg Teylingen ruim de overhand waardoor Boekei in een zekere scrimmage voor doel er 40 van maakte. Teylingen ge loofde het nu wel en hier profiteer de Foreholte van daar bij een aan val de bal bij Zoet tegen z'n handen werd gewerkt! Penalty. De eer zou gered zijn geweest maar er werd naast geschoten. Toch kwam in de laatste minuut het enige doelpunt voor Foreholte toen v. Dijk zijn zwoegen zag beloond om er 41 van te maken. De scheidsrechter floot einde en wij zagen een sportief ge baar van Foreholtespelers die de Teylingers de hand drukten. hier voorlopig geen succes. Dit kwam pas, toen in de veerstigste mi- n'-ut van de eerste helft THB goed koop aan het tweede doelpunt kwam. Keeper Smits had de bal niet vol doende onder controle, toen deze klem kwam te zitten tussen zijn pols en de bovenlat, en via zijn lichaam rolde de bal in doel (02), waarmee tevens de rust inging. De tweede helft begon met hetzelf de beeld. Dit duurde niet lang, want al spoedig ging Docos de toon aange ven. Dit gebeurde eerst nog wat slap jes, maar langzamerhand werden de aanvallen veelvuldiger en heftiger, en. kwamen de rood-witten nog tot een fel offensief op de THB-veste. Echter te laat. De vc rdediging van de gasten ging rustig door met het steeds maar weer uittrappen van de bal en het weggeven van vrije trap pen. En tenslotte was daar nog kee per Klop, die op fantastische wijze en op 't juiste moment steeds wist in te grypen. Slechts eenmaal moest hij zich gewonnen geven, toen Jan van Marwijk afgezwenkt naar de linker vleugel, met een ver schot de keeper het nakijken gaf (2—1). Met nog een kwartier te spelen probeerde Docos nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar zover lieten de THB- ers het toch niet komen, al gingen zij daarbij wel wat fors te werk, zodat de goed leidende scheidsrechter genood zaakt was veel vrije trappen toe te kennen. En zo kwam het einde van deze wedstrijd, die we maar spoedig zullen vergeten. DE ZATERDAGCOMPETITIE. West II, 2e klas: ARCQuick Boys 1—0; Hoogvliet—WGZ 2—2; Excel sior MRWH 41; SSSTer Leede 08; Kozakken Boys's Gravenz. SV 2—1. 3e klas A: OrnasZwart Wit 24; Schev. Holl. Sport—Sportlust '46, 11; Rijnsb. BoysExcelsior 8, 11; Groote Lindt—Capelle 20. 4e klas A: RCLOegstgeest 21; Semper AltiusDie Haghe 21; VWS—Noordwijk 33; Rouwkoop Koudekerk 39; RAS—De Lier 24. 4e klas B: TOGRZwammerdam 9—0; UnicumJAC 4—4; SV '35— GWS 0—2; Leiden—RCV 6—2; Spirit Katwijk 21. Res. 2e klas: NSW 2—TSB 2, 3—1 ARC 2Quick Boys 2, 3—0; Zwart Wit '28 2SSS 2, 1—0. Res. 3e klas A: Quick Boys 3Lei den 2, 21; Ornas 2Zwaluwen 2, 1—3; JAC 1Ter Leede 2, 1—5; Schev. Holl. Sp. 2—RCL 2, 6—0; DEVJO 2Jodan Boys 2, 21. COMPETITIESTANDEN. Tweede klas: Quick Boys 9 Ter Leede 9 Hoogvliet 9 ARC 9 's Gravenz. SV 9 Excelsior 9 RWH 9 Kozakken Boys 8 WGZ 9 SSS 8 Derde klas A: Zwart Wit 9 NSW 9 Monster 9 Ornas 9 Groote Lindt 9 Rijnsb. Boys 9 SHS 9 Capelle 9 Sportlust 9 Excelsior P. 9 1 2 13 31—12 2 2 12 3418 1 3 11 21—13 3 3 9 15—20 1 4 9 11—16 2 4 8 19—18 2 4 8 17—17 1 4 7 20—23 2 5 6 18—33 1 5 5 13—29 2 14 23—13 2 14 20—13 2 13 25—13 3 12 23—20 4 10 1210 5 6 12—18 5 6 12—18 5 6 12—20 5 5 10—21 6 4 17—20 De meest vreemde wedstrijd, die V.V.S.B. tot heden in deze competitie heeft gespeeld, is geëindigd in een weliswaar geflatteerde, maar toch wel verdiende overwinning voor de Haagse gasten. In de eerste helft, waarin V.V.S.B. op alle fronten de toon aangaf, werd aan beide zijden een fris, levendig spel te zien gegeven, waarbij V.V.S.B. technisch superieur was, maar waar bij de aanvallen van V.I.O.S. niet zonder gevaar waren. De V.V.S.B.- verdediging, die het ditmaal zonder H. v. Paridon moest stellen en op wiens plaats nu de oudere, maar tac tisch yog altijd prima spelende B. v. d. Berg opereerde, had ook menig maal niet, over geluk te klagen. Reeds na vijf minuten scoorde C. Koomen voor V.V.S.B. het eerste en laatste doelpunt met een prachtig diago naal schot op een goed dooi J. Neder- stigt aangegeven baL (10). Reeds na 3 minuten gaf V.I.O.S. het ant woord. C. de Groot slaagde er niet in de snelle V.I.O.S.-rechtsbuiten te houden en diens goede voorzet werd door de vrijstaande middenvoor met een onberispelijke kopstoot afge werkt (1—1). Tot de rust bleef V.V.S.B. het meest in de aanval, maar deze aanvallen werden niet snel ge noeg doorgezet om succes te kunnen hebben. Steeds opnieuw wist de V.I.O.S.-defensie zich te herstellen en op het juiste moment de aanval on schadelijk te maken. Tn de tweede helft bleef er al spoe- WIJLEN TOM SCHREURS GEëERD „Sportlievend Nederland eert door deze steen de nagedachtenis van de onvergetelijke Tom Sohreurs, in leven hoofd van de afdeling sport en reportage dienst van de AVRO". Na enige inleidende woorden door de heer J. C. Tetzner, voorzitter van het Tom Schreursfonds „geheel sportlievend Nederland heeft hieraan bijgedragen" heeft mevr. Schreurs zaterdagmorgen op de begraafplaats Zorgvliet te Amsterdam de steen, die bovenaangehaald opschrift draagt en die is aangeboden door dit fonds, op het graf van wijlen haar echtgenoot onthuld. Onder de vele aanwezigen bevon den zich mr. H. A. Wassenbergh, secretaris van het bestuur van de AVRO, medewerkers van de repor- tagedienst van deze omroepvereni- ging? de directeur van het olympisch stadion, de heer D. J. Bessem en ver tegenwoordigers van de sportwereld, o.m. de oud-wereldkampioen wiel rennen Arie van Vliet, de zwemmer Wim de Vreng en de bokser Rikus Teters. LFC heeft gisteren in het sport park Kerkehout dank zij een groter uithoudingsvermogen en een beter ploegverband een verdiende 41 zege behaald op Wassenaar. Wassenaar was in de eerste helft het meest in de aanval. Er deden zich voor de groen-witte gastheren enkele goede kansen voor, bijvoor beeld toen Pas tegen de paal schoot en toen Klinkhamer alleen voor de Leidse keeper kwam en grandioos miste. Over het algemeen ontbrak in de Wassenaarse voorhoede het juiste schot en kon de LFC-verdedi- ging de Wassenaarse aanvallen de baas blijven. Pas kort voor de rust viel het eerste doelpunt in deze wed strijd: het kwam van Henk Heijmans die ook in de tweede helft nog als goalgetter van zich zou doen spre ken. 01 werd de ruststand. Ook in de tweede helft probeer de Wassenaar het even met een of fensief, dat tweemaal een gevaarlij ke situatie in het Leidse doelgebied opleverde: Pas kogelde nogmaals tegen de paal en toen van Eyk een fraaie kopbal in de richting van de Leidse doelmond afgaf, kon een van de backs het gevaar nog juist op het nippertje keren. Halverwege de tweede helft vergrootte LFC de voor sprong (02). Bij een voorzet van links miste de Wassenaar-doelman Vos en Henk Heijmans was er snel bij om de bal in het doel te werken. Tien minuten later werd het 03 nu door A. Heijmans. Kort voor het einde slaagde Wassenaar erin de eer te redden met een tegendoelpunt: een vrij tam schot van Klinkhamer kwam in het LFC-doel terecht (13) Maar in de nog resterende minuten vergrootte H. Heijmans de zege met een fraai doelpunt na een snelle solo-rush (14). dig van V.V.S.B.'s meerderheid niet veel meer over. De verdediging moest alle zeilen bijzetten om de snelle V.I.O.S.-aanvallen te weerstaan en zeer druk werd daarbij van de bui- tenspelvalgebruik gemaakt. In tegenstelling met V.V.S.B. speelden de gasten een snel open spel met verre trappen naar voren en deze tactiek werd hoe langer hoe sterker, de Hage- beloond (1—2). De druk van V.I.O.S. werd hoe langer hoe sterker de Hage naars namen het middenveld onder hun toezicht en de V.V.S.B. aanval kwam zonder voeding. Een goed ge nomen vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied resulteerde in een derde Haags doelpunt en toen keeper Ruigrok, die in de tweede helft dikwijls noodgedwongen ver voor zijn heiligdom moest opereren, een van verre afstand hoog ingescho ten bal verkeerd beoordeelde, ver grootte V.I.O.S. zijn voorsprong tot SJC—LISSE 4—3. Uit de grote belangstelling op het SJC-sportpark kon men wel afleiden, dat er gisteren een belangrijke wed strijd op het program stond, n.l. die tussen de twee oude rivalen SJC en Ljsse. De spannnig over deze ont moeting van te voren heeft zica ten volle uitgebreid tot het laatste fluit signaal van de scheidsrechter en al is het'doelpuntenverschil slechts ge ring, SJC heeft op verdiende wyze beide punten veroverd. Reeds vanaf de aftrap kon men constateren, dat de thuisclub meer in zijn mars had dan het bezoekende Lisse, met gevolg, dat P. Vink reeds na 6 min. spelen met een onhoudbaar schot scoorde (1—0). Het tempo in deze wedstrijd lag zeer hoog, zodat de snel wisselende aan vallen de nodige spanning oplever den, die explodeerden toen de snelle rechtsbuiten van SJC na 17 minuten spelen door de verdediging heen- brak en een straf schot op het doel loste en met een tikje toe van één der gastenbacks in 20 werd omge zet. Deze achterstand scheen wel prikkelend te werken op het gas- tenteam en met man en macht con centreerde zij zich geheel op de aan val, waardoor SJC meerdere hoek schoppen kreeg te verwerken en uit een dezer kopte Bon op keurige wijze het eerste tegenpunt in (21) na 23 min. spelen. Door dit doelpunt werd de activiteit van beide partijen ver hoogd, enkele goede aanvallen van Lisse werden echter door de Lincel onschadelijk gemaakt, terwijl de aan val van SJC niet op geluk kon bo gen. Het duurde een kwartier alvo rens J. Alkemade een voltreffer kon plaatsen (31). In de laatste 7 min. voor rust bleef SJC in de meerder heid en .toen J. Alkemade in deze periode een zekere kans om te scoren had, werd hij wel wat te hardhan dig in het doelgebied aangevallen, met het gevolg een penalty. Deze strafschop werd recht op de keeper afgevuurd en door hem op sublieme wijze weggewerkt. In de tweede helft zagen wij een zelfde spelbeeld als voor de rust, echter met dit verschil, dat het er nu wel eens te stevig van langs ging en toen na 7 min spelen uit een vrije trap Bon nogmaals scoorde (32) werd het er niet beter op. De gasten zagen de mogelijkheid voor een gelijk spel en veroverden dit na enkele minu ten toen een Lisse-speler onklaar werd en bijgestaan werd door een drietal SJC'ers. De aanval van Lisse ging rustig door en op goedkope wij ze scoorde Boon (33). In het half uur, dat nog resteerde, bleef SJC de toon aangeven en moest Lisse zich veelal bepalen tot stug verdedigen, waardoor de scheidsrechter druk werk kreeg om te fluiten. Tien min. voor het einde kogelde L. Alkemade 43 in de touwen en hoe de thuis club het ook probeerde er kwam geen verandering meer in deze stand.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8