$Lwmm ^ojmmTAü DUINSTREEK Scherp (ubileum in Maria-conferentie St. Vincentius intiem gevierd De heer Th. M. W. Bergers zestig jaar lid Concert van Ned. componisten Breestraat 11 MAANDAG tl NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 p tKX\,<k> K.A.B.-NIEUWS. Mogen wij op deze wijze de KAB- leden vragen hun belangstelling te tonen voor de najaarsledenvergade ring, welke gehouden wordt a.s. woensdagavond om 8 uur in de Ja- cobazaal van Den Burcht. Naast de gebruikelijke agendapunten is vooral de begroting 1958 het belangrijkste punt van bespreking op deze verga dering. Daarin toch, wordt uiteenge zet hoe wij in 1958 financieel de plaat selijke activiteiten zullen regelen. Wij doen een beroep op de leden om met het bestuur de belangen van onze ka tholieke organisaties te komen bespre ken. KAB-vrienden toont uw mede leven en kom naar deze belangrijke vergadering. Het bestuur rekent op U! BIJEENKOMST „ST. ANTONIUS". De maandelijkse bijeenkomsten van de afd. Leiden van de Ned. Kath. Bond van hotel-, café- en restaurant- geëmployeerden „St. Antonius" wor den morgenavond hervat. Café „De Kroon" zal dan weer ït middelpunt zijn van de leden, die iets op het hart hebben. Zij kunnen reeds te 9 uur te recht, want de bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer zal op de gebrui kelijke advieszitting aanwezig zijn om alle gewenste inlichtingen te ver strekken over moeilijkheden, die men mocht hebben over uitkeringen, ont slagkwesties of andere problemen, welke zich zo menigmaal in het be drijf voordoen. De leden, die moei lijkheden in die geest hebben, doen goed zich met hun voorzitter hierom trent te verstaan. Het is vrijwel al leen middels de organisatie, dat een oplossing verkregen wordt bij ev. moeilijkheden van dien aard. SENAAT VAN „CATENA". De senaat van de „Societas Studio- sorum Academiae Lungduni Batavo- rum c.s. Catena" is thans als volgt samengesteld: D. R. Jans, praeses, O. C. van Belle, ab-actis Montgomery - straat 18, (Leiden); D. E. Vogel, quaestor, C. H. van der Ent, asses sor I en H. W. Capel, assessor II. Klaproos-collecte. De Klaproos-collecte zaterdagmid dag heet een bedrag van f 913.73 op gebracht LEIDSCHE SPAARBANK In de maand oktober 1957 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.025.514; terugbetaald 1.352.598. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 315 en het aantal afbetaalde boekjes 207. Op 6.382 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 142.654.— bijgeschreven. Er werden 637 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 18.539. Het tegoed der 40.157 inleggers be droeg aan het einde der maand 27.627.655. Zuster Agnes St Etisabethziehenhuis overleden In de leeftijd van 94 jaar is gis teren in het Elisabeth Ziekenhuis te Leiden overleden Zuster Agnes. Ze was de oudste van het convent der Zusters Franciscanessen van de H. Elisabeth aan de Hooigracht. Zuster Agnes, in de wereld mej. Adr. Oonincx, werd in 1863 geboren te Leur bij Breda. In 1893 kwam zij uit het moederhuis te Breda naar Leiden, waar ze als eerste van de Zusters het diploma verplegen-a be haalde. Aanvankelijk was ze in het ziekenhuis werkzaam als operatie- zuster, maar omstreeks 1910 werd Zuster Agnes hoofd van de polikli niek. Tot voor enige jaren bleef de thans overledene als zodanig werkzaam, doch om haar hoge ouderdom kreeg ze toen een plaatsing in de zieken kamer. Haar hart bleef echter uit gaan naar de operatiekamer en nog tot verleden jaar belastte zij zich met het gereedmaken van verband voor die afdeling. Overmorgen, woensdag 13 novem ber, zal in de kapel van het Elisa- beth-ziekenhuis door rector Drost een H. Mis van Requiem worden opgedragen tot intentie van de ziele- rust der overledene, waarna de uit vaart plaatsvindt. POTLOOD en GF.FST No. 542. Horizontaal: 1. wrok, 4. twijg, 7. wezenlijk, 9. zeker soort van witte hars, 11. vogel, 12. wol vlokje, 14. muzieknoot, 15. priem, 16. bergplaats, 17. opening ener fuik, 19. hoofddeksel. 20. kalm, berustend, 24. evennachtslijn, 26. vast rantsoen, 27. slag. Verticaal: 1. uitroep, 2. rijstbran dewijn, 3. voorzetsel, 4. voorzetsel, 5. aanloop, 6. heden, 8. man van adel, 9. kruipend dier, 10. brandstof, 11. meisjesnaam, 13. term in het schaak spel, 18. drinkbeker op hoge voet, 19. streek op d grens van N. Brab. en Limb., 21. lus, 22. niet harde slag, 23. jongensnaam, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Burgerlijke Stand Geboren: Judith Leonora d. van M. J. de Vries en N. Coppens. Bert Jean z. van K. Hoetmer en G. Gaasbeek. Saskia d. van J. W. Eigeman en T. A. Nekeman. Arnoldus Petrus Victor Maria z. van C. H. P. J. Sormani en J. A. B. Bleijs. Elly d. v. R. Kok en J. M. van der Tonnekreek. Jacoby d. v. J. Treur en F. Vergunst. Ernestine Maria d. v. J. E. van Dinter en G. T. Borst. Gerda Theresia d. v. J. E. v. Dinter en G. T. Borst. Jacobus Hen- drikus z. v. J. H. Hellendoorn en M. H. van den Hoek. Ewald André z. v. C. Tan en W. Pas. Johanna Hendri- ka Wilhelmina d. van H. J. W. Ra- vesteijn en H. W. van Noort. Overled'en: J. Zwaan 75 j. echtge note van G. Varkevisser. Gehuwd: J. C. Kruijt en C. Sak kers. J. Kreulen en M. H. Fles. BIOSCOPEN De films voor de week van 8—15 november zijn door de Kath. Film .Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Are de Triomphe", strikt volwassenen. Lido: „White heat", 18 jaar. Luxor: „Oorlog en Vrede", 14 jaar. Trianon: „De familie Trapp", alle leeftijden. Rex: „De grote kraak", volwas senen. In besloten kring is zondagmorgen het 60-jarig jubileum als Vincentiaan gevierd van de heer Th. M. W. Ber gers te Leiden. Temidden van zijn confrères van de H. Maria-conferen tie en vergezeld van zijn familie leden heeft de heer Bergers eerst een plechtige H. Mis bijgewoond, die werd gecelebreerd door zijn klein zoon, pater Silvinus van Harteveld o.f.m. uit Zwolle. Diaken en sub diaken bij deze in de kapel van het Zustersklooster aan de Oude Vest opgedragen H. Mis waren resp. pa ter drs. Wulfrannus o.f.m. Cap. die vroeger lid is geweest van de con ferentie, en pater Silvius van Harte veld o.f.m., een huisvriend van de familie Bergers. Tot de devoot-dankbare sfeer in de kleine, maar intieme kapel van de Zuster Carmelitessen droeg zeker ook bij de zang van een koor van Vincentianen dat de vaste en wis selende gezangen in het Gregoriaans zong (samen met de aanwezigen). Tijdens de communie zong dit koor op verdienstelijke wijze het Ave Ve- rum van Mozart. De heer v. Noort begeleidde aan het orgel. Volstrekt zeker geloof Na het evangelie hield pater Wul frannus" een korte predikatie, waar in hij er allereerst de nadruk op legde, dat het niet in de geest van de jubilaris zou zijn een daverende feestpreek te houden. Hij tekende de heer Bergers als een stille, be scheiden werker, waarvan rust uit gaat, die met een rustig woord blijk geeft van inzicht en die met dóór zicht beslissingen neemt. Pater Wulfrannus wees er op, dat het werk der Vincentianen naar buiten en naar binnen niet aantrek kelijk is. Men spreekt soms van een oude, eerbiedwaardige vereniging, maar daarbij wordt toch méér de nadruk op het „oude", eventueel „verouderde", dan op het „eerbied waardige" gelegd. De Vincentianen doen niet aan propaganda, reclame-maken is hun vreemd, en dat maakt dat het „show-element" in hun werk ont breekt. Intern hebben zij te maken met een lange reeks van teleurstel lingen. Indien men dit nuchter beziet, krijgt het 60-jarig jubileum van confrère Bergers een bijzonder re liëf, aldus pater Wulfrannus. Hij be schikt over veel doorzettingsvermo gen, maar dit werk had hij toch niet 60 jaar kunnen doen, zonder een diep en volstrekt zeker geloof. Hij zag in elke mens in nood: Christus zelf, in de arme: „de minste der Zijnen". Het gebod van de christelijke naas tenliefde, aldus spr., is een prachtig gebod om over te preken of te me diteren. Het vraagt moed en vooral geloof het in toepassing te brengen. De predikant sprak tenslotte over het gouden perspectief van Gods be lofte, dat ligt achter dit diamanten jubileum. Ontbijt Na de H. Mis namen allen deel aan een ontbijt, nadat ieder de ge legenheid had benut de jubilaris en diens familie geluk te wensen. De heer E. A. M. Pley hield als president van de bijzondere raad een toespraak, waarin hij de jubilaris beschreef als een bescheiden, harde werker, die, afgezien van zijn werk als Vincentiaan, door andere func ties invloed uitoefent op het sociaal, charitatief en cultureel leven te Lei den. Als bijzondere attractie werd het jaarverslag van de conferentie over het jaar 1897 voorgelezen. In de typische stijl van Mie dagen wordt in dit verslag melding gemaakt van de activiteit, die de vereniging in dat jaar ontplooide. Natuurlijk werd bijzondete nadruk gelegd op de zin snede, waarin net toetreden als lid van de heer Th. M. W. Bergers ge meld werd. POSTDUIVENVERENIGING „DE VRIENDENCLUB". Evenals vorige jaren heeft de post duivenvereniging „de Vriendenclub" zaterdagavond in „de Kleine Burcht" weer haar Kampioenen 1957 gehul digd met een feestavond, die klonk als een klok. Nadat voorzitter H. v. d. Luit de talrijke aanwezigen van harte had welkom geheten, bracht hij dank aan de vele donateurs (trices) voor de grote steun, in het afgelopen jaar ondervonden. De avond zelf werd verzorgd door Joop Crama's cabaret „Allemaal Show" en het dient gezegd, dat alle medewerkenden op vaak knappe wij ze de aanwezigen hebben vermaakt. Een programma voor elk wat wils. De clou van de avond was wel de huldiging der Kampioenen. Deze zijn: Kampioen Generaal: 1. L. Bax; 2. N. Bemelman; 3. Chr. Braun; 4. P. Warmerdam; 5. DekkerUljee. Vitesse: 1. Chr. Braun; 2. C. P. Gijsman; 3. J. Staffeleu. Midfond: 1. C. P. Gijsman; 2. N. Bemelman; 3. P. Warmerdam. Fond: 1. DekkerUljee; 2. L. Bax; 3. C. P. Gijsman. Jonge duiven: 1. N. Bemelman; 2. L Bax; 3. Chr. Braun. Navlucht: 1. N. Bemelman; 2. W. Vijl brief; 3. C. v. Cleef. Totaal oude duiven: 1. C. P. Gijs man; 2. H. v. Klaveren; 3. L. Bax. Ie prijs Corbeil: J. Staffeleu; le pr. Orleans: F. Fofman. Als extra attractie had het be stuur nog een onderlinge competitie georganiseerd en wel met jonge dui ven en navluohten. Hier waren de liefhebbers ver deeld in een hoofdklasse en vier di visies, elk bestaande uit 10 deelne mers, echter met de bepaling, dat bij degradatie de le prijs moet worden teruggegeven. Hoofdklasse: 1. N. Bemelman le divisie: 1. F. Hofman; 2e divisie: 1. H. Verver; 3e divisie: 1. S. v. Seg- gelen; 4e divisie: 1. F. Heemskerk. Leidse Agenda MAANDAG 11 NOVEMBER De Natuurvriend. Vergadering. Steenschuur 6. 8 uur nam. St. Adelbertvereniging. Jaarlijkse alg. Ledenvergadering. Het Gulden Vlies. 8.15 uur nam. Stichting Radiostraling Zon en Melkweg. Film Radiotelescoop door Herman Kleibrink. Filmzaal Acade mie. 5 uur nam. Katholiek Vrouwengilde. Voor drachten' door Cora Vermeer. In de Vergulden Turk. 8 uur nam. Leidse Amateurfotografen. Leden vergadering. De Doelen. 8 uur nam. Veteranenlegioen Nederland. Lé- zing over De Euromarkt door de heer D.' F. van der Mei, lid Tweede Ka mer. Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, 8 uur nam. Ingebruikneming nieuwe Rijks werkplaats voor Vakontwikkeling. Rooseveltstraat, 14.30 uur nam. DINSDAG 12 NOVEMBER. K. O. Haagse Comedie. „De Tuinschuur", Leidse Schouwburg. 8 uur nam. Soc. Char. Centrum Leiden: dr. P. C. J. v. Loon over: „De verantwoor delijkheid van het maatschappelijk werk in de komende tien jaar". In den Vergulden Turk. 8 uur nam. ARKA. Ledenvergadering. Café restaurant „Royal", Doezastraat. 8 uur nam. WOENSDAG, 13 NOVEMBER. K.A.B.-Leiden. Najaursledenverga dering. Jacobazaal De Bucht. 8 uur nam. „Gevaert". Bespreking Fotoboek „Vrouwen van Parijs" door arts-fo tograaf Nico Jesse. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Gemeenteraad. Behandeling begro ting. Stadhuis 8 uur nam. 3-Oktober vereniging. Feestavond deelnemers optocht. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O. Tuinschuur' uur nam. K. O. Haagse Comedie. „De Leidse Schouwburg, 8 Cursus bloemschikken. Prytaneum. 8 uur nam. Selskip Fryslan. Toneelavond. De Burcht, 7.45 uur nam. DONDERDAG 14 NOVEMBER. Forumavond voor kath. jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg. Aanvang 8 u. Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel. Koffiemaaltijd en lezing over „Opsporing en winning van aard olie in Nederland". In den Vergul den Turk, 12 uur voorm. Gemeenteraad. Behandeling ge meentebegroting. Stadhuis, 2 en 8 uur nam. Abonnementsconcert. Residentie orkest. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Verbum Dei. Bijeenkomst voor niet- katholieken. Dr. J. J. M. Stiege over: „Eindigt het leven met de dood?" Plantage 16, 8 uur nam. ZATERDAG 16 NOVEMBER Kon. Ned. Toonkunstenaarsver. „Getal en Muziek", Muziekschool Toonkunst, Rapenburg. 8 uur nam. „Crescendo". Mondaccordeonver- eniging 6e jaaruitvoering. De Burcht, 19.30 uur nam. JO-KVP-Leiden. Hoogtijdag vie ring tweede lustrum. Het Gulden Vlies. Aanvang 5 uur nam. „Trouw en Durf" 82ste feestavond. Stadsgehoorzaal, 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v. d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur.- „fohan Mater" en „Prof ir Strenger" genoten van Z.Afrika Vrijdagavond j.l. hielden de Leidse Dahliavereniging „Johan Mater" en de amateur fruitteeltclub „Prof ir Sprenger" een filmavond in het club huis van de speeltuinver. „Ooster kwartier". In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Dooyenburgh, de aanwezigen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van de zusterver enigingen, de heer Zaalberg en v. d. Zv/art als vertegenwoordigers van de Leidse Bond en de weleerwaarde heer Sasse v. Ysseld, die zich bereid had verklaard de films te vertonen. Vervolgens drong spreker er bij de leden op aan toch actief lid te zijn. De kern van werkelijk werkende le den vraagt om versterking. Door meer actieve leden kunnen wij een doeltreffender propaganda voeren voor ons werk, aldus spreker. Na de ze inleiding werd er overgegaan tot het vertonen van een viertal Zuid- Afrikaanse films t.w. Afrika no. 2, Vissers van Kalkbaai, Ons pluk die Vrugte en de Wildtuin. De films wer den welwillend beschikbaar gesteld door de ambassade te Den Haag. Deze films toonden ons de grote pracht van het Zuidafrikaanse na tuurschoon. Zij voerden ons mee naar de wildernis, waar de ijzeren natuur wetten nog van kracht zijn, maar toonden ook aan, dat elk wezen toch zijn plaats heeft. Het geheel gaf een goede indruk van de Zuidafrikaanse zeden en gewoonten. De voorzitter sloot de avond met een woord van dank aan de weleenv. heer Sasse v. Ysseld en aan de Zuid afrikaanse ambassade, die er toe bij gedragen hebben de~e avond tot een César Franck. Hulde aan de beide genoegelijke te maken. i uitvoerenden, die technisch en muzi- Ter inleiding van het Lakenhalcon cert van de K.N.T.V. zaterdag avond gaf prof. dr. Schallenberg een overzicht van de Nederlandse toon kunst van rond 1450 tot nu toe. Deze ontwikkelingsgeschiedenis vertoont verscheidene inzinkingen, gevolgd door oplevingen. In de huidige tijd, aldus spreker, is er vaak een kloof tussen composi tie en gedicht, wordt er te haastig gewerkt en zijn de gedachten vaak te grillig. Voorheen, toen de muziek van Richard Strauss z'n weg begon te vinden, uitte het gehoor zich uitge laten van enthousiasme of men ver liet geërgerd de zaaL Nu wordt er gelaten geluisterd. De composities van de jongeren moeten door her haalde uitvoeringen „als kunst in werken". Zo staat het met de muziek in den lande, waarvan wij een en ander te horen kregen door leden van de K.N.T.V. afdeling Leiden. - Er werd begonnen met sonatine voor fluit en piano van Jaap Geraedts door Koos Verheul en Jan van der Meer. Een mooi stuk, waarmede de Nederlandse toonkunst wèl is ver rijkt. Ook is hij goed op de hoogte van de misiceer-praktijk. Als fluitist heeft hij uitmuntend voor het instru ment geschreven, mooie natuurlijke muziek en écht Nederlandse muziek, waarvan de reproductie van de beide zeer begaafde jonge kunstenaars, de fluitist Verheul en de pianist Van der Meer, behoorlijk hoogstaande kwaliteiten verried. Een tweede no viteit werd gevormd door de zeven liederen van Job Scholze. Eenvoudige mooie liederen naar teksten van Bertus Aafjes, liederen herinnerend aan de volksliedkunst van de middel eeuwen. Wij roemen de charme, die de sopraan Lize Schoo in haar voor dracht legde: vooral van het gewijde lied van deze reeks. Iskar Aribo was haar kunstzinnige partner aan de vleugeL meten met de slagvaardige vio liste Gerda Bromslow in een suite voor viool en piano van Hendrik An- driessen. Forse gedachten, gevoelige muziek in duidelijke taal, hoewel meer geavanceerd, herinnerend aan kaal zeer gelukkig waren in dit op treden. Dan hadden wij 't voorrecht drie liederen van Henri Zag-"ijn te ho ren zingen door Bram van der Luyn. Zagwijn, in 1955 overleden, was niet alleen musicus maar ook schrijver., denker, idealist en ernstig mens. De melodieuze liederen van zijn leven de geest van Perk werden dor Bram van Luyn met zijn sonoor, maar beheerst baritongeluid zeer piëteitvol ver tolkt. Rudolf Pe.deck, die deze avond uitsluitend deze zanger begeleidde, deed dit in stijl en met fraaie, sen sitieve aanslag. Henk Briar speelde met veel intelligentie en voortvaren de techniek de „Veriatina" van Ru- dolf Escher. Wellicht nog indrukken van Pijper verradend, heeft dit werk en zijn verklanking de vele toehoor ders sterk geboeid. Als laatste van 't belangrijke programma een Raga et Danze van de Boskoopse fluitist en medewerker van het Residentie Or kest Max Weil. In 1950 zag dit werk, dat geïnspireerd werd door Indiase en Arabische motieven, het levenslicht. De fluit klonk prachtig en 't samen spel was volmaakt. Opgetogen over zovéél mooie Nederlandse muziek; op niveau staande wijze vertolkt, uit te men z'n dank met enthousiase ap plaus. J. KORTMANN. ALPHEN AAN HEN RIJN BRAND. Doordat mevr. B., wonende in de Albert Verweij straat, wel haar gas- comfoor, doch niet de brandende gei ser had uitgedaan toen zij zaterdag morgen in haar keuken bezig was een truitje met wasbenzine schoon ce maken, ontstond even voor tien uur in de ochtend een begin van brand. Mevr. B. had de tegenwoordigheid van geest om alles onmiddellijk her metisch achter haar af te sluiten De brandweer arriveerde snel, maar de maatregel die mevr. B. had getroffen zorgde ervoor dat de vlammen snel werden geloofd. De inventaris van de keuken was echter reeds door het vuur geblakerd, de muren waren zwart beroet en de stoffering ver brand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Vóór honderd jaar Leyden. Als eene aanvulling tot de berigten, die wij onlangs in de dagbladen lazen omtrent de reis van Z.K.H. den Prins van Oranje, kunnen wij nog mede delen, dat Z.K.H. en verder ge volg gedurende zijn verblijf in de Spaansche hoofdstad ook een bezoek bragt aan het Escorial. De Prins is dus de eerste uit het Nassavsche huis die dit oude ge sticht van den in Nederland wel bekende Philips U bezocht heeft. Zoowel in het Escorialé als el ders maakte onze jeugdige Vorst eenen aller gunstig sten indruk, en als eene bijzonderheid kun nen wij hier nog bijvoegen, dat Z.K.H. vooral bewijzen gaf van een buitengemeen sterk geheu gen, eene eigenschap allesbehal ve vreemd aan ons Vorstelijk huis voortaan (Advertentie) Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerö 171, tel. 20502; apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. NIET BEZORGING Bij eventuele NIE1 BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten C alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE. LEIDSCHENDAM LANDSTEINERPENNING De heer H. Raadt heeft reeds 15 maal bloed afgestaan voor de bloed transfusiedienst. Uit erkentelijkheid voor deze daad van naastenliefde is hem in de raadzaal van 't gemeente huis de Landsteinerpenning met oor konde uitgereikt. N00RDWIJK Aanbesteding. Door architect J. van Tubergen alhier is namens de fa. A. G. v. Asten en Zn. onderhands aanbesteed: het bouwen en uitbrei den van een winkelwoning aan de schoolstraat. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Gebr. v. Duin te Noordwijk ƒ60.900; fa. C. den Hol lander en Zn. te Noordwijk 59.820; B. v. d. Wiel te Noordwijk f 56.500; L. C. v. d. Marei, Zeeweg 74 Katwijk aan Zee 54.700. Het werk is aan de fa. v. d. Marei gegund. N00RDWIJKERH0UT PYROMAAN HEEFT BEKEND Na urenlange verhoren door de Rijkspolitie alhier heeft de donder dagnacht gearresteerde verdachte be kend, zich schuldig gemaakt te heb ben aan de rietschelf- en hooiberg- branden in Fdlegom, Vogelenzang, de Zilk en Noordwijkerhout in de periode tussen 4 oktober en 6 novem ber j.l. Het is een zekere C. G. uit Hille- gom, die bij de officier van justitie te 's-Gravenhage is voorgeleid. Klaverjascompetitie. De uitslag van de 6e competitiewedstrijd van V.D.S. is als volgt: 1. Mevr. wed. Heemskerk 5730 pnt.; 2. J. Brama 5412 pnt.; 3. Cr. de Road 5401 pnt.; 4. J. P. Star 5189 pnt.; 5. J. A. Duivenvoorden 4996 pnt.; 6. M. J. v. d. Voorn 4917.; 7. P. Duivenvoor den Pz. 4896 pnt.; 8. Mevr. Heems kerk 4778 pnt. WARMOND Toneelavond „St. Odilia" De R.K. Blindenbond „St. Odilia" van de afdeling Leiden en omstreken gaf in hotel de Zon een grote propagan da feestavond, die zeer druk bezocht was. De damestoneelvereniging K.V.A. uit Leiden voerde deze avond op het bekende toneelspel in drie be drijven „Het blanke Negermeisje" bewerkt naar de gelijknamige roman van Cid. Rickett Summer voor da mestoneel bewerkt door T. J. Ros- tink. De avond werd geopend dooi de heer Montanus die er zijn vreug de over uitsprak dat zovelen gevolg hadden gegeven aan het verzoek, deze uitvoering bij te wonen en waaruit de conclusie getrokken mocht worden dat velen met het doel en streven der vereniging sympathi seerden. De vereniging, aldus spre ker, verdient deze sympathie ten volle want zij beoogt een mooi, so ciaal doel. Hen te helpen, die zoveel moeten missen, kan niet anders dan sympathiek en waardevol zijn. Een speciaal woord van dank komt toe aan mevrouw Meskers, die geheel belangloos zeer veel werk heeft ver zet om deze avond in alle opzichten te doen slagen. Over de spelers niets dan lof en zonder de anderen maar ook enigszins tekort te doen willen wij een woord van lof niet onthou den aan de hoofdvertolkster mevr. Nijssen. die van haar rol een prach tige vertoning gaf. De regisseur, de heer Kieviet, kan met grote voldoe ning deze avond terugzien want het is zeker niet in de laatste plaats aan hem te danken dat de aanwezigen zo intensief van het mooie spel heb ben kunnen genieten. Ook de heer Hoppenzak was als grimeur voor zijn taak berekend. Na afloop van de toneelavond bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De organisato ren kunnen met grote dankbaarheid op deze avond terugzien. Geslaagd Mevrouw P. M. v. Benten-Meskers heeft met gunstige gevolg het' examen „Vakbekwaam heid voor drogisten" afgelegd, ter wijl zij tevens met succes het mid denstandsdiploma behaalde. Tafeltennisveren. „Steeds Voor uit" De uitslagen van de afgelo pen week waren niet ongunstig. A1- leen het tweede damesteam en twee de herenteam moesten de punten afstaan. Er is nog een derde team opgesteld dat deze week 2 wedstrij den moest spelen om het program ma wat m te lopen. Ook dit inge laste derde herenteam doet het goed. De uitslagen van de afgelopen week waren aldus: Dames: Steeds Vooruit 1A.V.A. 2 82; Steeds Vooruit 2Pit 5 37; Heren: Steeds Vooruit 1A.T.T.C. 2 5—5; L.P.S.V. 2—Steeds Vooruit 2 64; Avanti 1Steeds Vooruit 3 4—6; Scylla 5Steeds Vooruit 3 2—8. Het programma voor de komende week luidt: Dames: Vrijdag te Den Haag E.N.I. Steeds Vooruit 1. Dinsdag te Al phen a. d. Rijn A.T.T.C. 2Steeds Vooruit 2 Heren: Maandag te Warmond: Steeds Vooruit 1Gouda 2. Donder dag te Alphen a. d. Rijn Baronie 1 Steeds Vooruit 2. Maandag te Warmond Steeds Vooruit 3Reflex 3. De trainingsavonden zijn deze week: maandag senioren van 7.30— 10 uur, zowel dames als heren Woensdag van 78.15 uur meisjes adspiranten en om 8.15 tot 10 uur se nioren dames en heren. Zaterdag van 710 uur adspiranten en junio ren jongens. WASSENAAR St. Lidwina-Naaiclub hield Fancy Fair en tentoonstelling. Zaterdag en zondag heeft de St. Lidwina-naai- club van het R.-K. Vrouwengilde de jaarlijkse fancy fair met tentoonstel ling gehouden in het Verenigingsge bouw in de Kerkstraat. De naaiclub werkt het gehele jaar achter de scher men en treedt dan eenmaal in de .openbaarheid, in de eerste plaats om het werk te tonen dat in hei afgelo pen jaar gemaakt werd, en dat zijn weg zal vinden naar gezinnen, die het meest in aanmerking komen voor een aanvulling van linnen- en kleren kast, en ten tweede om middels een gezellige fancy fair het geld te ver dienen dat nodig is voor een nieuw jaar vol activiteit. Zaterdagmiddag heeft kapelaan J. Plantinga met enkele woorden en met het doorknippen van een lint, de fancy fair met tentoonstelling ge opend. Hij bracht dank aan de leden van de naaiclub en in het bijzonder aan mevrouw van Beek, die in deze club de stuwer de kracht is. Op lange tafels in de foyer was een indrukwekkende hoeveelheid kleding e.d. uitgesteld. En in de zaal ernaast waren de bekende en altijd weer at tractieve stands, waarin men door ballengooien, schieten, sjoelen touw trekken en grabbelen etc. een prijsje kon bemachtigen en het goede doel steunen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2