DE LEIDSE COURANT Vorige week is in de Amsterdamse dierentuin Artis een Guanaco ge boren, die direct na de geboorte door zijn moeder werd aangevallen en verstoten. De baby, een lama-achtig diertje, wordt nu door de oppasser, de heer Theo Ekelschot, met de fles grootgebracht, waarvan de foto een beeld geeft. Het verplaatsen van een compleet huis is tegenwoordig niet zo'n opzien barende gebeurtenis meer. Anders wordt dat echter allemaal, wanneer zo'n huis wordt opgenomen door een groep mannen zoals laatst in Noord-Ma- lakka, waar 200 inboorlingen een huis uit Baling overbrachten naar het vijf kilometer verder gelegen Krom. Dit is toch, dunkt ons, een prestatie om respect voor te hebben. De foto toont het wonderlijke thansport bij het passeren van een hoofdweg. John Arthur Evans uit Newcastle-under-Lyme in het Engelse graaf schap Staffordshire, is een van de meer dan twintig stadsomroepers die in Hastings, Sussex, hebben deelgenomen aan het Engelse nationale kampioenschap voor stadsomroepers. En ja, het vak van stadsomroeper is niet alleen een zeer oud, maar ook een uitermate dorstig vak, zodat een koele dronk tijdens het kampioenschap zeer welkom was. En om dat er niet zo gauw een glas te vinden was, dronk die mijnheer Evans rustig uit zijn omgekeerde belen de bel was weer best In een door de beeldhouwer Spero Anargyros vervaardigd relief is de bijna legendarische „trek naar het westen" op zeer moderne wijze uitgebeeld. Het relief, dat in een bankgebouw te San Francisco in de Verenigde Staten is aangebracht, werd uitgevoerd in brons en tegen een houten achtergrond gemonteerd. De foto geeft een beeld van het kunstwerk waarmee de trek van de eerste pioniers naar het westen van Amerika wordt herdacht. In de stad Cheyenne in de Amerikaanse staat Wyoming zijn weer de „Fron tier Days" gehouden, een jaarlijks terugkerend feest waarbij gedurende een week de herinneringen aan het verleden, waarin Cheyenne tot het werke lijk „wilde" westen moest worden gerekend, nieuw leven worden ingebla zen. Ergens op zijn pad trof de fotograaf die het feest versloeg, deze alles behalve gemakkelijk uitziende feesteling, die juist op weg was naar een „saloon" om een pittig flesjemelk naar binnen te slaan. Deze foto bewijst, dat je met tandenstokers, stukjes hout, lijm en geduld veel kunt doen. De man, die deze fraaie kerk bouwde, Jack Miller uit Ca nada, spendeerde er 1000 uur werk aan en hij schat, dat er nog eens dui zend uur bijkomen, voor hij het geschikt acht voor de grote hobby-ten toonstelling van Canada. Er zitten 170 ramen in het bouwsel, alleen van cellofaan, terwijl een groot aantal hiervan beschilderd zijn als glas in lood. De verhouding tussen olifanten en honden kan men in de regel het beste betitelen als „water en vuur": olifanten houden nu eenmaal niet van hondenbeesten. De bezoekers van het Engelse Bertram Mills cir cus, dat een tournee door West-Engeland maakt, waren dan ook uiter mate verrast, dat zij de zevenjarige olifant „Kam" in alle vrede en vriendschap zagen optrekken met de 3-jarige Yorkshire terrier „Bambbi" Deze bijzonder treffende opname van een kat heeft voor de fotograaf, dr B. Ferreira uit Girguam in de Indiase staat Bombay onder het motto „Orator" 100 dollar opgebracht. De foto, welke inderdaad aan een re denaar, en wel aan een zeer beruchte uit een nog niet zo lang vervlogen periode, herinnert, werd met een prijs bekroond in een fotowedstrijd van het tijdschrift „Popular Photography".

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12