„Sempre Avanti's Jong en Jolig" ging op tournee Scherp Fa. L. H. BRIJNEN $LWmGAT m&STtö Burgerlijke Stand NIET BEZORGING Leidse Universiteit DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 DE. LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vrnliilr van lirht aanhangers volgt hedenavond ▼Ae/iijiv cul eveneens in de Stadsgehoorzaal een en kleur Een feest van klank en kleur brengt Sempre Avanti's Jong en Jolig in het komende seizoen. Voor het zich buiten Leiden presenteert, hebben de Leidenaars de primeur van een een naar 'n idee van de dirigent, Koos Kukler, uitgewerkte „revue" van zang en muziek, tegen een achtergrond van smaakvolle dé cors. Ditmaal is men wel bijzonder ge slaagd in de samenstelling van het programma, dat in tal van nummers getuigt van originele vondsten. Zo bijv. de draai-orgelscène, waarin Wim Brugman hij beschikt over een goede stem zich doet kennen als een tweede Willem Parel, zonder daarbij in plagiaat te vervallen. Fijntjes van opzet is voorts de „Postkoets", het thans zo populaire lied van Jos Cleber, waarvoor men een bijzonder geslaagd arrangement vond. Gerard Koolhaas, met Nel de Vries behoort hij tot d e zangsolisten van Jong en Jolig, heeft bij deze tour nee ook 't Italiaanse lied „O mia bel- la Napoli" op zijn repertoire staan. Met koor en orkest (mandoline) wist hij een aardige Italiaanse sfeer te scheppen. Een in de laatste jaren opkomende „ster" bij Jong en Jolig is Lyda Spaans. Zij beschikt over een lief stemmetje, waaraan zij een uit stekende voordracht paart. Vooral het Franse chanson ligt haar best. Koas Kukler, die deze avond een grote greep uit de muzikale cocktail deed, zorgde ook voor de Weense operette, het „Wienerwald", waarin tal van bekende melodietjes waren verwerkt. Doch ook bij de Indianen ging men op bezoek. Nel de Vries en Gerard Koolhaas zongen er van. Echt Holland was de kampeerscène, met het vrolijke lied: Als de vogels musiceren. Een wijnfeest aan de al zovele malen bezongen Rijn bracht een en thousiast slot aan een even enthou siaste avond. Voor het „vertrek" uit Leiden Jong en Jolig telt vele DE EERSTE LEIDSE E.H.B.O.- BRIGADE BESTAAT 25 JAAR. Op 17 nov. 1932 werd in Leiden op gericht de Eerste Leidse E.H.B.O.-bri- gade. De eerste leden waren afkom stig van de thans nog bestaande Leid se Reddings Brigade, toen onder voor zitterschap van de heer Van Ingen Schenau. De eerste kursussen werden gege ven in het gebouw van het Groene Kruis onde leiding van dr. Repaud. Thans worden de lessen gegeven in het gebouw van de G. G. en G. D. aan de Mare, onder leiding van dr. Kort- mann. Deze brigade heeft in Leiden een goede naam verworven, is de oudste EHBG-vereniging hier ter stede en telt ca. 300 leden, waarvan mej. E. v. Ingen Schenau en de heren A. P. v. d. Voort en H. Treur nog steeds lid zyn. De laatste bekleedt reeds 25 jaar een bestuursfunctie. Door de brigade zijn in de loop der jaren verschillende kursisten opge leid, o.a. personeel van Brandweer, P.T.T., Verkeersgroep Rijkspolitie, zo ook de opleiding van de Med. Dienst B.S. in oorlogstijd. In het begin van haar bestaan werd er ook hulp verleend bij branden en de laatste jaren met de 3 okt.-feesten en op sportterreinen. Ter gelegenheid van dit 25-jarig jubileum zal er op zaterdag 16 nov. a.s. een receptie worden gehouden van 35 uur in het „Gulden Vlies", en tot slot op woensdag 20 nov. a.s. een feestavono voor de leden in het gebouw St. Anthonius Clubhuis, Ma re te Leiden. POTLOOD en GRFST reprise van dit feest van klank en kleur, dat het vooral door zijn cos- tumering zo uitstekend doet. Zorgde Ini Dreef deze avond voor enkele accordeonsoli, Wim van Ark en Wim van Rooyen hadden een nieuwe vorm gevonden voor de in troductie van de verschillende num mers. Na de pauze was het de toneelaf deling van Sempre Avanti, die on der regie van Henk van den Broek een opvoering gaf van het blijspel „Geef ons maar de ruimte", een voor DAT VALT WEER MEE! Na de aanbieding van de begroting voor 1958 zijn nadere gegevens be kend geworden omtrent de uitkerin gen uit het Gemeentefonds. Hierdoor is het mogelijk geworden de ramin gen van de algemene uitkering en de belastinguitkering onderscheidelijk te verhogen met 108.584. en 217.138. Ten gevolge van deze wijzigingen is de begrotingspositie voor het jaar 1958 enigermate verbeterd, zodat het bedrag van 2.525.000.dat voor het bereiken van het noodzakelijke even wicht, voorlopig als verhoging van de uitkeringen uit het Gemeente- deze* tjd zeer actueel spel: Ven be- fonds was geraamd, teruggebracht zoek aan Mars. kan worden tot ƒ2.199.278. Al sedert 1892 vindt U op de Turfmarkt te Leiden de pianohandel Brijnen. Velen kopen en kochten daar hun piano en hebben geen spijt van dat besluit. Brijnen wéét immers wat muziek is èn hoe zy klinken moet! Brijnen heeft daarom gemeend ook aan juiste muziekWEERGAVE zijn aandacht te moeten besteden. De keus viel op Phi lips Radio en Grammofoon Omdat zij componist en uitvoerder, van zowel lichte als klassieke muziek, geven waar zij recht op hebben: volledige weergave van alle tonen, hoog en laag. Neem daarom een wijs besluit en laat U adviseren door: TURFMARKT 7 p, ~M& VOORDRACHT DR. VAN LOON Wij willen, wellicht ten overvloede, nog even wijzen op de voordracht van dr. P. C. J. van Loon op dinsdag avond 12 november a.s. in café-res taurant „In den Vergulden Turk", waar hij zal spreken over de verant woordelijkheid van het maatschap pelijk werk in de komende 10 jaar. De avond wordt georganiseerd door het Sociaal Charitatief Centruim en vangt aan om 8 uur. „Toeval" bestaat niet. Hij had zijn dag niet mee, een ar beider van een bedrijf aan de Oude Singel. In de loop van de werkzaam heden moest hij een mandfles met een inhoud van zestig liter olie en terpentijn over de binnenplaats naar een van de werkplaatsen bren gen. Een van zijn collega's, die de binnenplaats overstak, schoot een sigaretteneindje weg en op dat mo ment liet de arbeider de zware mand fles uit zijn handen vallen. De brand bare vloeistof stroomde over de kei- naar het peukje en de rode haan kon feestvieren. Met schuimblussers en zand heb ben arbeiders van het bedrijf het vuur bezworen zodat men van de diensten van de brandweer geen ge bruik meer behoefde te maken. No. 540. Horizontaal: 1. wilde asper ge; 7. muzieknoot: 8. gekheid; 9. voorzetsel; 10. optelling; 11. voor naamwoord; 12. kan men uitdrinken; 13. kever; 14. maanstand; 15. hok; 16. woedend; 18. god der liefde; 20. muzieknoot; 21. rangtelwoord. Vertikaal: 1. groente; 2. familielid; 3. faam; 4. 1ste boek van Mozes (afk.); 5. oude lengtemaat; 6. inwen dig lichaamsdeel; 9. hoogste punt; 10. korte kous; 11. vlinderachtig in- sekje; 12. tapijt; 13. doortochtgeld; 15. spijs; 16. schraal; 17. ziuster; 19. muzieknoot; 20. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: I. ben; 3- log; 5. kar; 7. Leo; 9. sonate 11. z.T.; 12. t.t; 13. weelde; 16. ant; 17. ont; 19. ren; 20. set Verticaal: 1. bak; 2. Nero; 3. lila; 4. groet; 6. Asten; 8. Etten; 10. nel; II. zwaar; 14. eten; 15. dons; 18. tot. ZIEKTEKOSTENREGELING GEMEENTEPERSONEEL LEIDEN VERBETERD Bij Koninklijk Besluit d.d. 28 juni 1957 (S. 218) is een nieuwe regeling vastgesteld, houdende «toekenning van een tegemoetkoming over het jaar 1957 in de kosten, verband hou dende met ziekte, aan burgerlijk rijkspersoneel. Deze regeling wijkt op enige pun ten af van die, welke voor het jaar 1956 heeft gegolden. In de eerste plaats is het bedrag van de tegemoetkoming verhoogd tot ƒ112,80 voor gehuwden en ƒ56,40 voor ongehuwden, zulks in verband met de stijging, sinds 1 januari 1957, van de premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering. In de tweede plaats is de uitsluiting van de gehuwde vrouw, die geen kostwinner is, opgeheven. In de derde plaats is met het pre- mieverhaal ingevolge de Algemene Ouderdomswet rekening gehouden. De tegemoetkoming aan het perso- i neel dezer gemeente in de kosten verband houdende met ziekte is, zover dit personeel niet onder de I.Z.A.-regeling valt, op dezelfde wijze I geregeld als die voor het rijksperso- j neel, zodat het B. en W. van Leiden wenselijk voorkomt de hierboven vermelde wijzigingen ook in de ge meentelijke regeling op te nemen. De kosten welke hieruit voor de dit jaar geraamd op 3 Geboren; Jan zn van G. Kroon en A. Vos; Korlina dr van J. Schuilen- burg en W T. van Mierlo; Daphne Colombine dr van H. E. Schutte en R. Y. Kunst; Paulus Aloysius Adri- anus Gerardus Nicolaas zn van A. van Sant voord en M. R. E. Legdeur; Jan zn. van J. Gordijn en F. Blok; Johannes Jacobus zn van F. van der Heiden en H. F. Leising; Willem Teunis zn van J. B. Spreij en A. van der Bijl. Overleden: E. Boom 82 jr. weduwe van G. J. Binnendijk; J. van der Lin den 59 jr. man. Van de fiets gevallen. De tienjarige H. B., wonend aan de Lammenschansweg, werd gister middag om half een onwel, toen hij in die straat bij een vriendje achter op de fiets zat. Hij viel van de ba gagedrager en kwam met het hoofd op de trottoirband. Met een hersen schudding werd de jongen door de EHD naar het Elisabeth ziekenhuis vervoerd. R.K. tVerkmeestersbond. Het bestuur van de R.K. werk- meestersibond herinnert de leden aan, de hedenavond te houden le denvergadering voor diverse bedrijfs groepen, welke plaats vindt in het Gebouw voor Christelijke Sociale Belangen, Oude Singel 236. De ver gadering begint om 8 uur. Bij eventuele N1E1 BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen oum mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 aar) Wij kunnen dan trachten tl alsnog een exemplaar te doen toekomen ALKEMADE Geboren: Irmgard M. H. dr van Th. M. van Elk en C. J. Jansen; Ja cobus C. M. zn van L. C. v. d. Geest en J. E. Disseldorp; Ronald zn van J. T. van Leeuwen en J. -»iet; Antonius J. zn van H. W. v. Amsterdam en H. Beerendonk; Petrus J. O. zn van J. P. Reehoorn en G. Visser; Christina C. M. dr van H. C. J. van Hameren en E. A. v. d. Wereld; Ricwold E. zn van L. C. de Jong en G. A. Hartog Ondertrouwd: J. Vermij en C. A M. van der Meer; J. C. Klerks en J. M. Hogenboom. Gehuwd: J P. Koek en H. O. M. van Beek; H. H. Goes en H J. van Ruiten; A. M. Bakker en H. C. M. Lek; L. L Kraan en M. J. Wessel- man. Overleden: Nicolaas Boer, 81 jaar. NOORDEN L.T.M.-bijeenkomst Een dezer dagen organiseerde de L.T.M. een avond onder de titel „De nood der Wereldkerk". Ook de L.T.M. van Nieuwkoop was aanwezig. De spreek ster, die deze avond verzorgde, was diocesaan leidster Riet van Diepen. Zij drong er in haar rede op aan, dat er hulp geboden wordt aan de onderontwikkelde gebieden. Vooral het gebed is noodzakelijk, aldus spreekster, en daarom moet er alles aan gedaan worden om in 1958 de Nederlandse jeugd in een zo groot mogelijk getal op te laten trekken naar Lourdes. Het genadeoord waar de H. Maria een eeuw geléden 14 maal is verschenen. Met behulp van projektiebeelden trachtte zij de aanwezigen duidelijk te maken wat een enorme noodtoe- W0UBRUGGE Geboren: Tjepke Arjen z. v. S. Nawijn en W. A. G. Lokhorst. Ondertrouwd: Wilhelmus J. Olijer- hoek 27 jr. en Poulina J. van der Meer 23 jr. Getrouwd: Jan Boerefijn 21 jr. en Johanna van 't Wout 21 jr. Overleden: Bart Blom 73 jr. echt genoot van H. Koenekoop. standen er in de wereld bestaan. De opbrengst van de collekte die gehou den werd is bestemd voor de spaar - aktie om zieken naar Lourdes te la ten gaan. Ook kath. kapperspatroons van Leiden en omgeving voor afschaffing van het fooienstelsel Bespreking van nieuwe loonopbouw Al kon dan de voorlopig gekozen voorzitter van de Nederlandse Ka tholieke Kapperspatroonsbond, afde ling Leiden en (ruime) omgeving, de heer Ernest M. Langezaal, zijn katholieke vakgenoten nog geen vastomlijnd plan voorleggen aan de hand waarvan de afdeling haar ac ties zal voeren, in de vergadering, die de kapperspatroons gisteravond hielden, heeft de afdeling toch vas ter vormen aangenomen. Na een woord van welkom aan de bondssecretaris, de heer Th. J. Bos uit Amsterdam, en aan alle aanwe zigen, schetste de heer Langezaal in het kort het doel van de katholieke kapperspatroonsbond. Als program mapunten, door middel waarvan hij dit doel zou willen bereiken, noem de spr een goed gevoerd overleg met de Ned. Kappersbond en met de werknemersorganisatie. Voorts stel de hij ook een actie in het vooruit zicht tot het aantrekken van perso neel, waaraan vooral in het heren vak grote behoefte is. Hij deed een tweetal mededelingen, waarvan de eerste was, dat het plan geponeerd door het voorlopig bestuur tot koppeling van de afdelingen in Noord- en Zuidholland en in Utrecht, in de Vakraad belangstellend ge- Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „The Crab Nabula", de heer L Woltjes te Leiden. De promotie ge schiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Dielectrische Metingen aan Polyoxyethyleenglycol in Tolueen", de heer A. B. Ruigrok te Leiden. Tongeren journaal Het Kringbestuur heeft gemeend het lO-j'arig bestaan van de kring Leiden der Jo-KVP niet in stilte te mogen laten voorbijgaan. Het nodigt alle JO-ers uit de vreugde niet on der stoelen of bankén te steken, fftaar deze te uiten in een gezellige intieme bijeenkomst. Deze hoogtijdag zal zijn op zater dag 16 november a.s. in „Het Gulden Vlies", Breestraat 125 te Leiden. Het programma voor deze viering is als volgt: 17 uur: buitengewone Kringvergadering. Mej. M. II. C. Vendrik, presidente van de Wereld federatie Vrouwelijk Jeugdwerk, zal een inleiding houden om te komen tot „Een gesprek rond de N.O.V.I.B." Dit uitermate actuele onderwerp over de onderontwikkelde gebieden zal zeker stof tot een interessante discussie geven. 19 uur: Leidse kof fietafel. De kosten zijn 3,50. De deelname is uiteraard vrijblijvend. 20.30 uur: als waardig sluitstuk van de festiviteiten biedt het Kringbe stuur u een gezellige avond met een dansje en een praatje. Een pracht- gelegenheid om weer eens de oude jongens te ontmoeten en met nieu we kennis te maken! N.B. Deelnemers aan de koffieta- fél: geef je nu reeds op aan Jan van Zonneveld, Dijkstraat 3 te Leiden (tel. 22761). hoord heeft gevonden. Voorts maak te hij bekend, dat tot geestelijk ad viseur van de afdeling was aange steld kapelaan J. van Adrichem. Bondssecretaris Bos, die een in leiding hield over afschaffing fooien stelsel en de nieuwe lonenopbouw, sprak alvorens te beginnen zijn bes te wensen uit voor het succes van de afdeling Leiden. Spr. betoogde, dat bij de werk nemers de overtuiging had postge vat dat in het kappersvak een vol waardig loon moet worden verdiend en dat derhalve het fooienstelsel niet langer gewenst is. Na een onderzoek in deze kwestie kwam de Vakraad eveneens tot deze conclusie. Het voorstel werd gedaan een ba- sisloon in te stellen, waarboven een garantieloon op basis van de ver richte arbeid dan wel op provisie voor verkoop. Dit voorstel wil men zien als basis /oor de nieuwe loon opbouw. Om practische redenen waren de kapperspatroons, door de Vakraad gehoord in de verschillende afdelin gen, niet vóór „provisie uit de ar beid" en werd voorgesteld het ga rantieloon te baseren op „provisie uit de verkoop". Het was nu de bedoeling van de heer Bos, dat ook de afdeling Leiden zich thans in principe zou uitspre ken over deze kwestie, omdat aan de hand van de uitslag van de en quête de grootte van het basisloon moet worden vastgesteld. Nadat de heer G. Buikstra een lans had gebroken voor het organi seren in katholiek verband, werd de vraag opgeworpen waarom er geen vastgesteld minimumtarief kan wor den ingesteld en werd er enige tijd van gedachten gewisseld over wel stand en noodtoestand in het kap persvak. Vooral de beunhazerij was hier een zwaar punt. In de stemming over het interim- rapport sprak de afdeling zich uit vóór basisloon en provisie uit de verkoop. Ook de door het congres aanvaarde en verplicht gestelde W.A.-verzekering werd aanvaard. Voor de bestuursverkiezing had de heer Buikstra zich niet herkies baar gesteld. In zijn plaats werd de heer F. Koek te Zoeterwoude geko zen. Door verkiezing werd de heer Langezaal als voorzitter aangewe zen. Omtrent de functies van de he ren N. Dofferhoff en F. Koek zal in de eerstvolgende vergadering worden beslist. Na een opwekkend woordje door de geestel. adv. en de gebruikelijke rondvraag werd deze tweedewerk vergadering van de jonge vereniging besloten. LEIMUIDEN Gloria Deo Op donderdag 14 november zal de R.K. dameszang vereniging Gloria Deo weer een van haar bekende uitvoeringen geven in het parochiehuis. Onder leiding van de directeur, de heer Chr. A. v. d. Mark, presenteert men de laatste jaren iets bijzonders op vocaal ge bied. Dit mag men ook thans weer zeggen door de opvoering van de Operette van Emmerick Kalman „Die Csardasfürstin". Naast het mannenkoor St Bonifatius van Al phen aan den Rijn staan op het pro gramma als medewerkenden mevr. Bürger-Roelofs, pianiste, Gerry de Groot en Chris van Woerkom, leden van de Ned. Opera, en de radioso listen Christine Spierenburg en Bert Robbe. De toegangsbewijzen voor de ze uitvoering zijn uitverkocht ter wijl nog vele aanvragen te verwach ten zijn. Het bestuur heeft daarom besloten om zo mogelijk het pro gramma nog eens te herhalen en dan in het Nutsgebouw te Rijnsater- woude. Het al of niet doorgaan zal afhangen van de aanvragen die voor de herhaling bij het bestuur binnen komen. Het bestuur overweegt in dat geval om een extra-autobus te laten rijden vanaf Leimuiden. K.A.B. Op de ontspannings avond die de Katholieke Arbeiders Beweging gisterenavond in het café Heijrer hield, waren ruim 50 leden aanwezig. Voor de kaartwedstrijd waren 30 prijzen beschikbaar ge steld. Het hoogste aantal punten werd gehaald door de heren Jac. Droogh, P. M. Kuipers, G. Koek, L. C. Rijkelijkhuizen, J. Verdonk, P. v. Es, J v. d. Acker en B. C. de Heij. Een kleine verloting werd gehou den. Hiervan waren de gelukkigen G. Koek en B. C. de Heij. De voor- ziter, de heer Broekhuizen, wijdde voor de aanvang nog enkele woor den aan het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht in ver band met de bijzonder goed geslaag de uitvoering van j l. zondag. ALPHEN AAN PEN RIJN EERSTE BALKLEGGING VOOR NIEUW BEDRIJF N.V. NED. SPANBETON. Geheel in de aard van het bedrijf voor de fabrikage van betonnen bal ken vond hedenmiddag niet de eerste steenlegging, maar de eerste draag- blak-heffing plaats voor de nieuwe fabriek van de N. 7. Ned. Spanbe ton My., gevestigd te Alphen a. d. Rijn. De nieuwe fabriek verrijst op grondgebied van de gemeente Koude kerk a. d. Rijn, in de Hoge Waard, in de vrijwel onmiddellijke nabijheid van het terrein waar de Centrale Coöperatie 'van de L.T.B., de „Han- delsraad" haar geheel nieuwe be drijfspanden aat bouwen. De eerste van de ongeveer 12 ton vegende draagbalken werd door middel van twee takelauto's omhoog gehesen om daarna op de funderings palen te worden bevestigd. Het om halen van een handle werd verricht door twee jonge meisjes, Ellis Ver- ruyt en Jeanneke Bruggeling, doch ters van de beide uitvoerende direc teuren. Elk der meisjes nam een ta kelauto voor haar rekening en vrij wel gelijktijdig deden zij haar werk als echte technici van ingenieus for maat. Het werd een fraai tafereel, toen de kleine meisjes, staande op de enorme betonnen palen met bloemen werden verrijkt. De aanbieding van de bloe men, waarin ook de echtgenoten van de genoemde directeuren deelden, werd verricht door twee jonge kin deren van de firmant der firma v. d. Meijden, die de montage van de pa len verricht. Het gezamenlijk personeel bood de directie een koperen gedenktplaat aan, dat t.z.t. een geschikt plaatsje zal krijgen in de fabriekshal. De plaat werd aangeboden door de heer J. C. Struijk, voorzitter van de per soneelsvereniging, die daarbij met waardering gewaagde van de nieu we uitbreiding van de onderneming In de opzet om di' gebeuren in de ontwikkeling van haar bedrijf met een intiemt plechtigheid te markeren, is de directie, door het afwezig zijn van officiële instanties, wél geslaagd; hei is er daarom liet minder vermel denswaard om. De steeds toenemende vraag naar voorgespannen beton, in het bijzon der van woningvloerbalken voor z.g „Muwi-vloeren", maakte het noodza kelijk om een iitbrejding aan het be drijf van N.S.M. te geven. De fabriekshal, welke in de loop van de komende maanden wordt ge bouwd en waartoe in september j.l met het graafwerk werd begonnen, zal grotendeels voor dit laatste doel worden ingericht. De bouwplannen van NSM bestaan voorlopig in het bouwen van een fabriekshal van 125 meter lengte en een afdeling voor magazijn, werkplaatsen enz. lang 110 m. Aannemer van het bouwwerk is de fa. Leenheei te Koudekerk a. d. Rijn. Architect d' heer P. Groenhart tp Al pher a. d. Rijn, terwijl de algehele leiding bij de ingenieur van de n.v., ir. H. Habermehl berust. Vóór honderd jaar Londen. De leden van het Siamees gezantschap zijn in Cla- ridges hotel alhier gelogeerd. De Oostersche Prinsen dragen al len hooge hoeden van zonder lingen vorm, de breedte van welker rand het onderling ver schil in rang schijnt aan te dui den. De rand van den hoed der oudsten zoons van den eersten Koning van Siami is zeven duim breed;bij de minderen in rang is de rand smaller, en de hoeden der bedienden zijn geheel zon- NIEUW SNELHEIDSRECORD TE WATER. De Brit Donald Campbell heeft van daar op het Conistanmeer in Noord- west-Engeland een nieuw wereld snelheidsrecord te water gevestigd. Met zijn „Bluebird" bereikte hij een snelheid van 384,5 km/uur. Het oude record stond reeds met een snelheid van 363,04 km/uur op zijn naam. Het was de vierde recordpresta tie van Campbell in een periode van 27 maanden. Volgens een officiële verklaring is het nieuwe snelheidsrecord 384.663 km/u. BOSKOOP Verenigde Polder lost schuld af. In de vergadering van de stemge rechtigde ingelanden van de Verenig de Polder aan de Oostzijde van de Gouwe werd besloten tot vervroegde aflossing van een in 1951 aangegane lening. Deze lening werd aangegaan in verband met een tussen de polder en de provincie in 1951 gesloten over eenkomst tot het verlenen van een bijdrage van f 10.000,— in de kosten voor het construeren van een los- en laadplaats aan de Biezen te Boskoop. Tot de helft van dit bedrag heeft de polder destijds een geldlening aan gegaan en tot dekking daarvan werd voor rente en aflossing jaarlijks een omslag geheven van 2.per ha tuingrond. Teneinde nu de aflosing mogelijk te maken, zullen de omslagplichtige ingelanden over 1957 een bedrag van 7,— in plaats van 2,— moeten bij dragen. Door het bestuur van de pol der is aan Ged. Staten ter uitvoe ring van het besluit van de vergade ring, verzocht een daartoe strekkende wijziging van het bijzonder regle ment te bevorderen. Hiertegen be staat bij dit college geen bezwaar en zij stellen voor dat de Provincale Staten overeenkomstig besluiten. Het restant van de geldlening be draagt per 1 december 1957 1665,65. Bij de geldende rente van 3 1/2 pet. en een omslagplichtige oppervlakte van 315 ha kan de bijzondere omslag over 1958 dan op 5.50 worden ge steld. Geboren: Nicolaas Maria zn v. Th. Streng en A. L. Stolwijk; Wilhelmus Josephus Maria zn v. W. J. Ravestein en E. van der Werf; Ernst Philip zn van S. J. Vermeul en G. Hoogendoorn Hendrik Cornelis zn v. H. C. Binnen dijk en H. W. Pos; Arie Johannes zn van G. Ramp en A. Ie Clerecq; Wou ter zn van j. L. Nomen en E. Hoog werf; Hermanus zn van J. L. Nomen en E. Hoogwerf. Ondertrouwd: Leonardus Petrus Moons en Antoinetta Maria Vermeu len. DE KWAKEL Collectanten in het zilver Zon dag was het voor de collectantenver. een heuglijke dag, het was toen na melijk 25 jaar geleden, dat alhier de collectantenver. „De hengelaars van St. Petrus" werd opgericht. Des mor gens om half 10 werd te hunner ere een plechtige Hoogmis opgedragen, door pastoor Versteeg, die ook een passende predikatie hield. Na de Hoogmis begaf men zich gezamenlijk naar „Ons Huis" waar door het kerk bestuur een ontbijt werd aangebo den. Tijdens dit ontbijt werd het woord gevoerd door pastoor Versteeg en voorzitter Hogervorst. Dinsdagavond was men weer in „Ons Huis" tezamen gekomen, nu echter met echtgenote of verloofde, om dit jubileum op passende en feestelijke wijze te vieren. De avond werd verzorgd door het duo Augus- tinus -Hogervorst uit Noordwijker- hout. Dit dut is ei voortreffelijk m geslaagd, deze avond tot een zeer ge slaagde te bestempelen. De heei W B. v. d. Ploeg, die vanaf de oprich ting actief lid is geweest w°rc ge huldigd en uit naam van de vereni ging spelde pastoor Versteeg de iu- biiaris een oraentige onderscheiding op de borst De vereniging kon op een zeer geslaagde herdenking terug zien. Damclub „Kunst en Genoegen" Het le tiental van K. en G. speelde een uitwedstrijd tegen D.D.V. 1 te Diemen. Deze voorlaatste wedstrijd van de huidige competitie konden zij echter niet in winst omzetten en zo moesten zij door een 119 nederlaag de kostbare puntjes aan de Diemena- ren laten. Met 4 gewonnen, 5 verlo ren en een remise-partij moesten zij aldus het onderspit delven. De uit slagen zijn: DDV 1K. en G. 1: J. van Amstel P Verhoef 20; C. van Tilburg— H. Vermeij 0—2; W. Malta—A. Lut- hart 02; C. KaltwasserJac. de Kuijer 20; W. SchutJac. v. Doorn 20; J. Fakkeldij—P. den Haan 20; W. OostenrijkJ. v. Zaal 1—1; H. v. d PloegC. v. Zaal 02; R. Lose- koot— C. Spring in 't Veld 2—0; C. OpzitterJ. v. Egmond 02. Het 2e tiental verloor op eigen ter rein van Fahrenheit 1 met 4—16. Hier was het alleen L. Hogervorst die zijn partij wist te winnen, terwijl er 2 remise wisten te behalen en de rest hun partijen verloren.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2