Voorburgs gemeentebestuur geeft zijn visie op „Plan Wilsveen" Feestavond ZITDAG WOENSDAG 6 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Voorkeur boven „Plan Pijnacker" in tien punten i. Het gemeentebestuur van Voorburg heeft in een uitvoerig geschrift zijn zienswijze kenbaar gemaakt over de plannen „Pijnacker" en „Wilsveen" en heeft daarin aan het plan Wils veen de voorkeur gegeven. In deze conceptie wordt gedacht aan een stad van ruim 130.000 in woners welk cijfer, uitgaande van een gemiddelde woningbezetting van 3.3 en een woningdichtheid van 30 per ha, correspondeert met ongeveer 40.000 woningen en gemiddeld on geveer 100 inwoners per ha. Hieruit resulteert een totale oppervlakte (zonder omringende groengordel) van rond 1400 ha. Hiervan vallen onge veer 550 ha in de gemeente Leid- schendam en ongeveer 850 ha in de gemeente Zoetermeer. 1) De plaats van de nieuwe stad moet zodanig zijn, dat zij planolo gisch een duidelijke situatie krijgt in de structuur van de randstad Hol land en dat zij voorts geen bevol king aantrekt, die met het oog op het behoud van het lege middenge deelte van de randstad beter el ders kan worden gehuisvest. Dit be tekent, dat de nieuwe stad alleen op vangt de „overspill" van de Haagse agglomeratie. Gewaakt moet worden voor een aaneengroeien van de agglo meraties. Wilsveen kan aan deze eisen vol doen. Dit gebied is duidelijk gericht op het opnemen van de .overspill" van de Haagse agglomeratie en zal, in verband met de afstand, geen aan trekkingskracht uitoefenen op Rotter dam. Voor een aaneengroeien is verder geen gevaar, omdat de z.g. aanvliegroute naar Ypenburg een blijvende groene zoom waarborgt. Pijnacker daarentegen is thans reeds sterk op Rotterdam georiën teerd. Vele Rotterdamse forensen wo nen hier. Uit deze ontwikkeling kan, gelet op de zuigkracht van de Rot terdamse agglomeratie, het gevaar van een aaneengroeien van Pijnacker met Rotterdam ontstaan. De nieuwe stad Pijnacker schermt, naar het oordeel van de Rotterdamse dienst van stadsontwikkeling, samen met het Westland en het toekomstige kassengebied in de z.g. B-driehoek, bovendien het Roterdamse stadsge bied op ongewenste wijze van het centrale polderlandschap af. 2.) De mogelijkheid moet bestaan om van de nieuwe stad een stede bouwkundig gaaf verzorgde stad te maken die niet op hinderlijke wijze wordt doorsneden door hoofdver keerswegen, waterwegen en spoorwe gen, met een goede gelegenheid voor het maken van een stadskern. Wilsveen kan aan deze eisen zon der meer voldoen. Met Pijnacker is dat niet het geval omdat vrijwel alle bebouwing zou moeten worden ge sloopt en alle tuinbouwbedrijven zouden moeten worden verplaatst. Dit is onbetaalbaar. Indien men be bouwing en kassen laat staan, wordt de stad lelijk, rommelig en funcioneel moeilijk bruikbaar. Ook compromis sen in dit opzicht leiden tot moeilijk heden. Pijnacker zal ook nooit een goede structuur kunnen krijgen tengevolge van de aanwezigheid van een spoor dijk midden door de stad. Verhoging van de spoordijk geeft daarvoor geen afdoende verbetering. Ook het boezemwater vormt een barrière wegens geringe capaciteit van de boezem, tenzij men tal van bruggen gaat maken hetgeen te kost baar is. 3) De stad moet snel kunnen wor den gebouwd, zonder daarbij al te zeer te worden gehinderd door ver tragende factoren als opruiming van bestaande bebouwing en verplaatsing van tuinbouwbedrijven. Het zou wenselijk zijn dat reeds omstreeks 1961 de eerste woningen konden gereedkomen, omdat op dat tijdstip in de gemeente Den Haag geen bouwgrond, althans niet van be tekenis, meer beschikbaar zal zijn. Hoewel dit met het oog op de te tref fen wettelijke voorzieningen en de overige voorbereidende werkzaamhe den al niet meer bereikbaar schijnt, blijkt daaruit in elk geval dat de tijd dringt. In het gebied Wilsveen is een mi nimum aan bebouwing aanwezig en vrijwel geen tuinbouw. Een snelle en efficiënte woningbouw staat daarom niets in de weg. Bij Pijnacker ligt dit geheel an ders en de ervaringen hebben geleerden tuinbouw en te hoge funderings- welke grote moeilijkheden ontstaan bij sloping en verplaatsen van tuin bouwbedrijven. Het gaat hier boven dien om ongeveer 240 ha tuinbouw- j grond. 4) De verkeersverbindingen (weg _.i spoorweg) moeten zodanig zijn dat de nieuwe stad, van alle onderdelen van de Haagse agglomeratie, uit goed bereikbaar is. De verkeersverbindingen met Wils veen zijn uitstekend. Met naar ver houding geringe kosten kunnen aan sluitingen worden gemaakt op de rijkswegen 12 en 4a. Langs de zuid rand van Wilsveen loopt de spoordijk naar Utrecht. Uit verkeersoogpunt is het bovendien een voordeel dat de drukste wegverbindingen (de rijks wegen 4 en 13) niet belast worden door het forensenverkeer naar de nieuwe stad. Voor Pijnacker zijn de verkeersver bindingen ten dele dezelfde als voor Wilsveen (rijksweg 12 en spoorweg naar Utrecht). Voor het overige zijn zijn voorlopig slecht. Vast staat, dat de aanwezigheid van de Hofpleinlij n een nadeel is (zie punt 1 en 2) en dat de kosten van ondertunneling van Ypenburg zo hoog zullen zijn (ge raamd op 55 miljoen), dat op deze ondertunneling binnen afzienbare tijd niet mag worden gerekend en ten slotte, dat de N.V. Nederlandse Spoorwegen bezwaren heeft tegen aansluiting van de Hofpleinspoorweg op het station Staatspoor. Zou deze wel tot stand komen, dan zal toch de spoorlijn door Voorburg niet vrij ko men voor een verkeersweg omdat vrijwel zeker de werkplaats onder Leidschendam gehandhaafd zou blij ven. 5) Er moeten goede recreatie mogelijkheden zijn of gemaakt kun nen worden voor de bevolking van de nieuwe stad, terwijl zij zodanig moet zijn gelegen, dat zij voor bewo ners van bestaande agglomeraties geen recreatie-mogelijkheden afgren delt. Bij Wilsveen is de situatie in dit opzicht gunstig. Uitstekende verbin dingen zijn via de Landscheidings- weg aanwezig met het Scheveningse strand en via de rijkswegen 4a en 12 met "de Kager-, Brasemer- en Reeu- wijkse plassen. Bovendien liggen ir de onmiddellijke nabijheid de meer tjes onder Zoeterwoude. Het van provinciale zijde zo met klem naar voren gebrachte polderlandschap geeft voor de grote massa slechts be perkte recreatiemogelijkheden. Het strand, de duinen en de parken onder Wassenaar zijn door de aanleg van een secundaire weg bereikbaar te maken. Bij Pijnacker worden de recreatie mogelijkheden ongunstig beïnvloed door de opsluiting tussen twee hoofd verkeerswegen. Het geprojecteerde recreatiegebied om Pijnacker zou moeten worden ontwikkeld in over leg met Delft en Rotterdam. De ur banisatie bovendien in het stadsge bied en in het voor recreatie bestem de gebied is reeds zover voortge schreden, dat voor het scheppen van een parkgebied opnieuw bebouwing zou 'moeten Worden gesloopt en kas sen worden verplaatst. Een recht streekse verbinding met het Wasse- naarse gebied kan hier niet worden gemaakt. 6) De bodemgesteldheid moet zo danig zijn, dat zo weinig mogelijk schade wordt toegebracht aan de ont wikkelingsmogelijkheden van land- De bestedingsbeperking zag spr. in I haar centrale heeft, hield vast aan de het geheel niet als iets angstwek- christelijke grondslag. De Raiffeissen- kends doch meer dat men hierdoor bank te Utrecht heeft dit principe verkrijgt een betere stabiele geld- losgelaten. Toch bestaat er tussen kassen worden vermeden. Voor Wilsveen zijn slechts globale gegevens bekend. De vaste laag ligt ongeveer 10 a 11 m. onder maaiveld. Wat de agrarische waarde betreft kan worden vastgesteld, dat het hier blij kens de bodemkartering niet gaat om agrarisch hoogwaardige grond, terwijl geen mogelijkheden voor het schep pen van een voldoende renderend tuinbouwgebied worden weggeno men. In Pijnacker bevindt de vaste bo dem zich op 16 m. beneden NA.P., welke peil in het noorden 4 a 5 m. en in het zuiden 2 m. boven maaiveld ligt zodat de heipalen een lengte zul len moeten hebben van 11 a 14 m. Over de waarde van de grond uit agrarisch oogpunt zijn geen gegevens bekend maar uit de aanwezigheid van een zo grote oppervlakte aan tuin bouw (ongeveer 240 ha) kan de con clusie worden getrokken, dat deze grond voor agrarische doelienden in doorsnee aanzienlijk beter is dan in Wilsveen. (Slot volgt). KATWIJK Insjectie tegen kinderverlamming. Deze dagen, tot en met zaterdag a.s., zullen de in 1955 geboren kin deren wederom voor een injectie te gen kinderverlamming worden uit genodigd. Voor een deel zijn dit dus de kinderen die voor de tweede maal worden geïnjicieerd, doch daarnaast ook die welke door ziekte of anders zins bij de eerste keer waren ver hinderd. Alle ouders die vanwege de werkcommissie een oproep zullen ontvangen, worden zeer dringend verzocht aan die uitnodiging gevolg te geven. Het is in het belang van het kind. Het zij bovendien nogmaals herhaald, dat het vaccin niet scha delijk is en ook geen littekens ach terlaat. Geboren: Gijsberta d. van D. van der Plas en W. van Duyn; Huig z. van D. van der Plas en W. van Duyn; Willem z. van W. Kralt en C. Verhart; Ronaldus St. M. z. van L. F. Lankrijker en G. Pel; Johan nes A. z. van J. A. van Amerom en L. van Wijk; Maarten P. z. van P. van der Niet en G. J. Burggraaff; Maria W. d. van A. van der Plas en C. E. van Dijk. Ondertrouwd: J. Freke en M. J. Pfijffer; G. J. Oostveen en W. C. van Paridon; W. Hoek en T. Lang- muur. Getrouwd: B. J. M. van Dragt en A. M. C. Verhart; P. Plug en C. Verhart; H. Schaap en W. van Rijn; A. van der Plas en J. C. Kuyt; J. Remmelzwaai en C. v. Rijn; T. van Duyn en L. Hoek; J. van Duyn en W. de Koning. Overleden: A. L. van der Marei, 83 jaar, wed. van H. Haasnoot. VALKENBURG Getrouwd: J. van der Meij en -M. W. van de Meij. N00RDWIJK R.-K. MIDDENSTAND BEGON WINTERPRUGRAMMA. Met een zeer leerzame avond heeft gisteravond de r.-k. Middenstands-1 vereniging haar winterprogram inge zet in hotel Het Hof van Holland, j waaroij het alleen maar jammer was, dat niet alle leden tegenwoordig wa ren. In zijn openingswoord vond de voorzitter het spijtig, dat deze bij- j eenkomst gelijktijdig werd genouden i met de K. V.P.-vergadering; getracht zal worden om herhaling in de toe komst te voorkomen. Nog vers in ons geheugen ligt, zo zeide spr., het plotseling verscheiden van onze pen ningmeester, de heer H. C. Hooge- veen en intussen is eveneens onver wacht overleden het lid de heer v. d. Reep, het bestuur heeft bij dit ver scheiden haar deelneming betuigd aan de familieleden en staande de vergadering werd een kort gebed uitgesproken voor zijn zielerust. markt. Spr. moest er echter met klem op aandringen dat de middenstander zich meer moet gaan interesseren voor de economische vraagstukken. Zowel over het gesprokene als over andere onderwerpen ontspon zich een uitgebreide discussie, waarvan de aanwezigen de nodige kennis hebben kunnen opsteken. Geboren: Johanna E. H. d. van H. v. d. Voort en E. Flipphi; Paulus E. z. van D. Schaap en E. Vink; Rinke z. van A. v. Dorssen en M. Vet; Cor nelia M. A. d. van N. v. d. Eijkel en A. Groenewoud; Henricus M. M. z. van A. Caspers en C. Rooijers; Jaco- line d. van W. Klinkenberg en D. v. d. Niet; Francisius A. M. z. van J. v. Bohemen en A. Hoogervorst; Anna J. d. van C. Baljeu en A. v. d. Maa- rel. beide banken een gezonde verhou ding. De boerenleenbanken hebben een grote vlucht genomen. Werd er bij de rijkspostspaarbank voor 18 mil joen en bij dt Bondsspaarbanken 16 miljoen gespaard, bij de Boe renleenbanken bedroeg dit niet min der dan 23 miljoen. De boerenleen banken hadden in 1956 een omzet van 25 miljard. De heer Van Eckelen gaf hierna een overzicht van de groei van de bank in Zoetermeer. In 5 jaren wer den aan spaargelden 1,5 miljoen in gelegd, de omzet bedroeg in deze tijd 22 miljoen. Op dit ogenblik worden de werkzaamheden van de bank ge remd door de credietbeperkende maatregelen van de Ned. Bank. Van het stellen van vragen werd j door de leden een dankbaar gebruik Ondertrouwd: Th. Bakker en J. gemaakt. Kooimans; A. v. d. Zwan en J. de j Graaf; J. Noppe en J. Harteveld; B, Lefeber en A. Schuts. Getrouwd: J. Ouwerkerk en J. v. Bohemen; J. v. Hanja en A. Wiener; P. v. Hameren en W. Radschier; H. v. d. Klugt en M. v. d. Zalm; B. Au- gustinus en Th. v. Elk; P. Rietmeijer en P. Rodenburg. ZOETERMEER L.T.M.-bijeenkomst. De L.T.M. heeft de bijeenkomst van gisteravond benut om de plannen voor de St. Ni- colaas- en Kerstviering te bespreken. De St. Nicolaasviering zal plaats vin den in samenwerking van de L.T.J. De Kerstviering zal geschieden in sa menwerking met de r.k. Meisjesver- eniging „Klimop"; de L.T.J. en de voortrekkersstam. Iedere vereniging zal een gedeelte van het programma verzorgen. Uitvoerig werd medede ling gedaan van het gehouden week end in Oegstgeest. Hierna volgde een groepsbespreking over het onder werp: Is lezen nuttig? De nieuwe aal moezenier, kap. H. Banning, nam aan deze discussie deel. Spreker onder streepte de grote waarde van het le- een goal te maken (21). DSO bleef steeds sterker doch ADS maakte kort hierna uit een geheid buiten-pelgeval (22). Het vlagsignaal van de grens rechter werd dooi de slap leidende scheidsrechter weggewuifd. Toch bleef DSO het tempo aangeven, waar door ADS alle zeilen bij moest zetten om verder onheid te voorkomen. En kele minuten voor het einde sloeg de links-back de bal uit het doel. Uit de strafschop maakte C. Pelle het win nende doelpunt 3—2. Zwaar bemod- derd en vermoeid verlieten de spe lers het terrein. Kaderbijeenkomst KAB. De KA B hield gisteravond een kaderbijeen komst in het ^parochiehuis, waaraan werd deelgenomen door de besturen van St. Eloy; St. Willibrordus; St. Bonifacius en St. Deusdedit. De voor zitter van de K.A.B. was door huise lijke omstandigheden verhinderd de ze avond te leiden; de secretaris, de heer Boortman leidde daarom deze bijeenkomst. Het voornaamste punt van deze avond vormde de bespreking van de propaganda-actie. De actie tot wer ving van nieuwe leden staat deze maand in het teken van: Een Sint voor het kind. Medegedeeld werd, dat de heer N. Borst was benoemd tot propagandaleider. Medewerking zal worden verleend door alle vakbon den. De presehtjes, die zullen worden verdiend, worden aan zieke kinderen in Zoetermeer uitgereikt. Eind jan. 1958 zullen de metaalbewerkersbond St. Eloy en de transportarbeiders- bond St. Bonifacius een gezamenlijke feestavond houden. De heer Boort man deelde nog mede, dat op maan dag 20 januari eeh Forumavond ge houden zal worden, waar over de so- uc 6A<J ic waaiuc van nti Jt- zen, omdat dit het leven verrijkt en ciale wetten zal gediscussieerd wor- goede ntwikkeling geeft. De leden vonden het een prettige ontspanning en waren unaniem van oordeel, dat het lezen zeer nuttig is. Helaas, zo verzuchtte men, wordt er veel te wei nig in de kringen van de L.T.M. ge lezen. Dit vindt zijn oorzaak o.m. in de drukke werkzaamheden van het platteland, en vooral ook omdat de ouderen veelal menen, dat lezen zon de is van de tijd. De tegenwoordige jeugd denkt daar echter anders over. Na al deze ernstige zaken bespro ken te hebben hield men nog een ge zelschapsspel, dat er goed in ging bij de leden. Voorzitster mej. Annie Vol- lebregt dankte voor de prettige dis cussie. Ledenvergadering L.T.J. Gister avond hield de L.T.J. een algemene ledenvergadering in het parochiehuis. De heer J. M. B. /an Eekelen, kassier van de Boerenleenbank alhier, hield op deze bijeenkomst zijn, door ziekte uitgestelde, lezing over het Boeren leenbankwezen. Spreker gaf allereerst een uitvoeri ge uiteenzetting over het ontstaan van de Boerenleenbanken. Deze vonden hun oorsprong in Duitsland, waar Raiffeissen de christelijke plat telandsbevolking wilde bijstaan o.m, in hun financiële zorgen. De bank be rustte op christelijke grondslag. De Centrale Boerenleenbank werd het eerst in het zuiden van het land op gericht omdat de nood daar 't grpotst was. Deze bank die in Eindhoven den. Het Tweede Kamerlid v. d. Ploeg zal zitting nemen in het Forum. DSOADS 32. Op een zwaar en glad veld is het DSO zowaar ge lukt, de koploper ADS haar eerste nederlaag toe te brengen. ADS, dat de wind gedeeltelijk mee had, zette al dadelijk een flink offensief in, maar de DSO-verdediging had met keeper De Vries aan het hoofd het antwoord klaar. Geleidelijk aan kwam DSO er beter in en hierna ging de strijd meer gelijk op. Een prima schot werd even prima door de ADS-keeper gestopt. DSO zette flink door en na 2 minuten nam zij de leiding toen R. Klos een zeer hard schot inzond, dat van richting veran derde en onhoudbaar het net in vloog (1—4)). Door ADS werden verwoede pogingen ondernomen de achterstand te laten verdwijnen, maar keeper De Vries stopte verschillende kogels. Wel kwam DSO even voor rust nog in de verdrukking, maar ADS wist van de geboden kansen geen gebruikt te ma ken. De rus- had DSO bepaald goed gedaan, want al direct moest de ADS- keeper enige malen redding brengen, wat hem dan ook bijzonder goed af ging. Uit een ADS-aanval schoot de rechtsbuiten van ADS hard op het doel. Doordat de keeper te weinig controle op de bal had maakte de Marktberichten •s-HERTOGENBOSCH, 6 nov. Vee. Op de Bossche veemarkt van heden werden aangevoerd 6614 stuks vee, zijnde 2718 runderen, 308 graskalve ren, 451 vette kalveren, 566 nuch tere kalveren, 557 schapen, 10 gei ten, 29 fokzeugen, 370 slachtvarkens, 16 lopers, 1589 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwa liteit, als volgt: melk- en kalfkoeien f 775f 1260, guiste koeien f 610 f 875, kalfvaarzen f 675f 1140, klamvaarzen f 680f 885, guiste vaarzen f 600—f 800, pinken f 450 f 625, graskalveren f 250f 380, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij f 75—f 190, weideschapen f60 f 100, lammeren f 50f 85, drach tige zeugen f 200f 310, lopers f 48 f 58, biggen f 26—f 45. Slachtrun- deren: aanvoer 738 stuks. Extra kwa liteit f 3.10—f 3.20 per kg. gesl. gew., le kw. f 2.90—f 3.10 per kg. gesl. gew., 2e kw. f 2.60f 2.85, 3e kw. f 2.451 2.65, vette stieren f 2.70— f 2.85, worstkoeien f 2.25 f 2.40, vette kalveren le kw. f 2.85f 3.25 vette kalveren le kw. f 2.85f 3.25 per kg. levend gew., vette kalveren 2e kw. f 2.50f 2.80 per kg. levend gew., vette kalveren 3e kw. f 2.25 f 2.45 per kg. levend gew., nuchtere slachtkalveren f 1.30f 1.65 per kg. levend gew., slachtvarkens f 1.53 f 1.65 per kg. levend gew., slacht- zeugen le kw. f 1.36f 1.44 per kg. levend gew., slachtzeugen 2e kwal. f 1.28f 1.35 per kg. levend gew., vette schapen f 80f 120 p. st., vette lammeren f 65f 100 p. st., nuchtere slachtkalveren f 40f 75 p. st. Ver dere mededelingen: melk- en kalf koeien: aanvoer groter, handel lui, duur. Guiste koeien: aanvoer ruimer, handel rustig, moeilijk te handha ven prijzen. Jongvee: aanvoer nor maal, handel iets levendiger, prijzen vast. Vette kalveren: aanvoer min der, handel willig, stijf, duurder. Nuchtere slachtkalveren: aanvoer groter, handel traag, ongeveer prijs houdend. Schapen en lammeren: aan voer groot, handel goed, prijzen op gelijk niveau. Fokzeugen: aanvoer minder, handel -matig, prijzen moei lijk te handhaven. Lopers en biggen: aanvoer normaal, handel stil. Prijzen iets stijver. Slachtzeugen: aanvoer minder, handel levendiger, prijzen trokken iets aan. WOERDEN, 6 nov. Kaas. Aan voer 58 partijen, le kwaliteit ƒ2,26 2,31, 2e kwaliteit 2,212,25, extra kwaliteit tot ƒ2,40. Handel matig, LEIDSCHENDAM, 6 nov. Groente. Sla A 1718, idem B 1318, stoof- sla 2832, andijvie 2634, spinazie 4852, tomaten per bak van 12J^ kg A 10.20—11.40, tomaten B 9.60—10.00, middenvoor de stand gelijk (11).| tomaten C 7.809.40, snijbonen 1.70 Hierna vocht DSO verwced door en 1.78, groene kool 1114, prei 1721, forceerde enkele hoekschoppen. Uit bospeen 2432, selderij 712, knol een dezer hoekschoppen wist T. Klos I selderij 1920. LEIDSCHENDAM Bouw gegund. Nadat 'het be stuur van de Coöp. Boerenleenbank aanbesteding had gehouden voor de bouw van een nieuw kantoorgebouw aan de Damlaan is het werk opge dragen aan de laagste van de zeven inschrijvers n.l. d firma J. Schouten alhier voor de prijs van 147.200, Bouw van 30 woningen gegund. Architect ir H. Nefkens te Rotter dam, heeft namens b. en w. het bou wen van 30 woningen aan de Dam laan onderhands gegund aan de fa De Lange en v. d. Plas te Oegst geest. Geboren; Koertje A. M. dr van Een schrijven was ingekomen van mmH 3 October-Vereeniging voor deelnemers en deelneemsters aan de op tocht 1957, op WOENSDAG 13 NOVEMBER 1957 in de grote Stadsgehoorzaal. Aanvang 8 u. Op vertoon van de uitgereikte toegangskaarten gratis toegang. Voor deze avond, die bedoeld is als bewijs van waardering, voor de medewerkenden aan de optocht, zijn geen kaarten te koop. OEGSTGEEST Feestavond K.A.V. Ten bate van de Kath. Arbeidersvrouwen Ver eniging zal donderdagavond te 8 uur nam. in het parochiehuis St. Willi- brord opgevoerd worden door de le den van de toneelclub een spel van de zee in drie bedrijven, getiteld: „Kapitein Marie"., van Arie v. d. Lugt. De rolverdeding is als volgt: mevr. IJzehnan, redersvrouw, mevr. Hogervorst; Marie, haar dochter, hiej. B. Werkhoven; Kokkie, het jongere zusje, mej. J. Werkhoven; mevr. v. Zuren, echtgenote v. d. dokter, mevr. Wanst; mevr. v. Vlijmen, echtgeno te v. d. burgemeester-, mevr. Lamboo; Ans Vermeer, artiste, vriendin van Marie, mej. L. Werkhoven; Sien Klos, mevr. v. Diemen, Kee v. d. Wind, mevr Jans; Jaan Stolk, mevr. Kampenhout, vissersvrouwen; Geerte v. Melis Plomp, blinde vissersweduwe, mej. L, Voskuil; Gerda, kleindochtertje van Geerte, 'n weesje, mej. v. d. Meer. De regie is in handen van dè heer H. Werkhoven. In de pauze is er een grote verloting. En na afloop ge zellig samenzijn tot 1 uur. Th. A. Enze en J. B. Hoekstra; Alle- gonda dr van M. Rullens en D. van Óverdam; Hubert zn van H. M. A. Jaarsveld en A. M. Roels. Ondertrouwd: Cornelis v. d. Wil den, te Voorburg, en Alida J. Hage. Getrouwd: Heinrich Meerkerk en Dolly Clerkx. Overleden: Christianus J. van der Kolk 62 j., echtgenoot van E. A. M. C. Heinsbroek. RIJNSBURG Bloemenveiling Geplozen chry santhen: Southdoron Pink 1417; Migoli 1114; Choco 1014; Millers- dale 1013; L. Amerika 1011; Kaufmann 9—11 per stuk. Troschry- santhen: Superform 6080; Flory King 6080; G. Glint 6585; Golden Sael 7095; Southdoron Pink 7085; W. Diamont 6075; Sous Dor 5570 Choco 6075; Silvia 5570; Blan che 6070; Millersdale 50—65; Caro line 4460; Brons 4555 per bos. Am. Anjers: Sim rose 1518; wit 16 17; rood 1416; Apollo 1315. Harvest 1012 per stuk. Freesia wit 115125, geel 100—130 per bos. Geboren: Jacob zn van C. Krom hout en R. van Rijn. Klazina dr van H. Noort en B. H. Lustig. Overleden: P. v. Iterson 56 jr on gehuwd. Ondertrouwd: M. Rijnsent 22 jr te Katwijk en W. van den Haak 24 jr. P. C. Hanemaaijer 34 jr te De Lier en C. A. Verhave 33 jr. Gehuwd: B. Star 25 jr en J. van Delft 20 jr. mevr. Hoogeveen, waarin zij dank bracht voor de deelneming betoond bij het overlijden van haar echtge noot. Eveneens was een schrijven ingekomen van T.O.V. waarin zij dank brachten aan de middenstan ders voor de grote medewerking on dervonden voor het samenstellen van een tombola ten bate van hun ver eniging. Dit schrijven ontlokte nogal enige discussie, door verscheidene aanwezigen werd opgemerkt, dat het toch niet opgaat, dat allerlei vereni gingen de middenstand afstropen om gratis prijsjes voor een tombola te verkrijgen. Besloten werd dat dit onderwerp- op de agenda van de a.s. vergadering geplaatst zal worden om alsdan een standpunt in deze te be palen. De geest. adv. kapelaan Sam- beelc wees in een kort praatje er op, dat leden bepaalde problemen in de bijeenkomsten naar voren moesten brengen om deze in samenspraak op te lossen. Naar aanleiding van een tweetal plotselinge sterfgevallen on der de leden, zullen velen zich wel eens afgevraagd hebben: „wat brengt dit mee voor de getroffene". Als priester was hij er vast van over tuigd dat geen enkele gelovige sterft zonder berouw al is de tijd nog zo kort. Hierna sprak mr Hans Velü over het onderwerp „Het ondernemer zijn stelt zijn eisen". Op de voor grond stelde spr. dat wij zo zonder meer geen zaak kunnen drijven in onze tijd, waarin het economisch le ven steeds hogere eisen gaat stellen en daarom is vakbekwaamheid al één der hoogste eisen Om de moeilijk heden het hoofd te kunnen bieden. GEEN ROEST MEER in uw teil of wasketel, dus geen roest meer in uw wasgoed. NIEUW-SlNCO Koud verzinken met de kwast, per busje 1.95, voldoende voor 2 zinken teilen. H. JANSE Haarlemmerstraat 129 Leiden Telef. 21808 g Wegens vertrek: Wal dorp radio iets aparts, van 1954 van 395.- voor 95.- Herenfiets in prima staat 55.-. Jongensfiets 17.50. Sleestofzuiger 125 V. 25.- Oude Vest 95. g Gevraagd losse pak knechts en meisjes. Tevens een waterpompje gevraagd Bloembollenexport H. P, G. de Cler, Bruggestraat 2, Zoeterwoude (bii Leider dorp). g Knittax, de koning der breimachines. Met 198 naalden, draadgeleider kluwenhouder, toerentel- Ier en verende tongnaal den. prijs f 360.— ModeJ 164 naalden, de breimachi ne voor iedereen f270 't Breimachinehuis. Haar lemmerstraat 196a. Leiden Tel 23214 tg Bakkersknecht. Direct gevraagd 'n bakkersknecht (intern) bij Van Out's bakkerijen, Hazerswoude (dorp), Dorpsstraat 169, tel. 296. Contactavond Leids Muziek Lyceum te geven door enige leer lingen van dit ipstituut, en te houden op 8 november a.s. in het Patronaatsge bouw (tramhalte r.k. kerk) Oegstgeest. Kaarten a 0.50 verkrijg baar aan de school en voor zover voorradig aan de zaal. OPTICIëN ,,'T BRANDPUNT" zit donderdagmiddag 7 november in 't wijkgebouw te Rijpwetering van 2.30 tot 5.30 uur. Brillen met en zonder recept, monturen in alle prijsklassen Leveranciers van alle ziekenfondsen. g Lainpe Leiden, vraagt voor directe indiensttre ding een cassière. Sollicita ties: Breestraat 161. g Iedereen is enthousiast. als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers vanaf 19 50. twee-pers. vanaf f 26.50 Smits bedden en tapijten- magaz. Mare 98. Vrouwen, itppp q tel 23913 g Wat kost het.... bed denreparatie! 1-pers. v.a. 18.50 - 25.90; 2-pers. v.a. 24.90 - 39.75. Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen, Haarl.straat 111, Tel. 23867, Leiden. g Te koop een zo goed als nieuw bontjasje (Toscaans lam) maat 40/42 75. Hoge Rijndijk 210, Leiden g Kapster gevraagd. Uit stekend k. watergolven. P. Boef, Schoolstr. 44. Voor schoten, tel. 2386. Verkoop bij Executie Op donderdag 7 november 1957 des voormiddags te 9 uur zullen in het pand Da Costastraat no. te Leiden enige Meubila:re- en Textielgoederen in het openbaar worden ■verkocht. De verkoop geschiedt bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meest biedende en tegen gerede betaling. met de A. VAN VLIET Lammermarkt 5 te Leiden. tg Gevraagd een r.k. huis houdster van middelb. leeftijd tegen half nov. of later bij: Th. W. Straathof. Rijpwetering. g Verhuur zonder chaut feur 4-5 6 oers All risk verzekering De zaak mei de erootsi mogelijke ser vice. billiike' tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van t Hnftstraat 11 Leiden tel 22300 g Opel Rekord L957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio, en Morris Minor Alléén nieuw materiaal billiik ta rief. Stipdonk. Hoogl Kerkgrachl 30 tel 31608 g Met slecht weer heel droog zitten, ook uw vrouw en uw kind, kan met een scootmobiel. Zo'n scootmobiel gaat U dan toch ook weer kopen bii: Valk a.d. H. Schouw, Voorschoten. Mevr. Komor zoekt net eis|e voor dag en nacht in gezin met 6 kleine kinderen 5 schoolgaand. Goed loon. Werkster aanwezig. Tev- lingerhorstlaan 17. Wasse naar, tel. 9224. g Kinderrijwielen f 25. goedkoper Door aankoop van enorme partij kinder- riiwielen. jongen? en meisjes met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 1 56 alleen con tant. Pa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden; Kerkstr. 48, Noordwijk: Zeeweg 1 Katwijk/Zee. g Dames! Voor betere permanent. Het Kappers- huis. Geen warmte op het hoofd Permanent 5 of 7 gld. Wassen, watergolven met Tonic een groot succes voor iedere dame. Be spreekt vroegtijdig. Heren bezoekt de kapoer voor lastig haar. Het Kapoers- huis. Apothekersdiik 8. tel. 26218. g Haard, gaskachel, bu- reau-ministre. grote en kleine ialoeziekasten, elec- trische wasmachine zware eiken tafels, boekenkast, grote Empire mahonie spiegel, Mechels dressoir en bureau, open haard. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261. g Meisje. Voor de huis houding vragen wij een meisje voor de dag. Snij ders. Hoge Rijndijk 114. Leiden. g Aangeboden; groot zon nig bovenhuis, bevattende 6 kamers, douchecel en ruime schuur. Gevraagd kleiner heel huls in cen trum stad. Br. onder no. 5760 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3