DE LEIDSE BIOSCOPEN HUIBERS 60-jarig bestaan van aannemersbedrijf B. Huurman ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 7 Eerste paal voor groots project aan Boerhaavelaan is geslagen „Universitaire woongemeenschap vele moderne voorzieningen krijgt Vanmorgen is in het grasland aan het eind van de Boerhaavelaan te Lei den de eerste paal geslagen voor een project, dat waarlijk Amerikaanse allure heeft. De „universitaire woon wijk" zal over twee jaar 140 nieuwe woningen aan de woongelegenheid te Leiden toevoegen, het zal een woon gemeenschap voor de staf van het academisch ziekenhuis, of voor ande re wetenschappelijke centra te Lei den worden. In deze woonwijk (ad ilA miljoen) zullen dus hoogleraren en afgestuurde assistenten komen wonen. Zij kunnen beschikken over vele moderne gemakken. Wij noemen onder meer een res- taurant-cafétaria ónder de zeven ver diepingen hoge torenflat, enige zelf bedieningszaken, waar van alles te koop is, een crèche, die de kinderen ruime speelgelegenheid biedt met zandbak en piasvijver, een centrale wasserij, een centrale dienstbode voorziening, die het mogelijk maakt de hulpen in de huishouding per uur aan te nemen, een centrale TV-aan- sluiting, een zomertuin op het dak van de flat (ook bij de andere woon blokken wil men daktuinen aanleg gen) enige doktersvertrekken, waarin de dokter zijn spreekuur kan hou den en tevens een praktijkruimte, die gehuurd kan worden door de be woners van het blok. Met het slaan van deze eerste paal werd een begin gemaakt van het plan, dat reeds lang gekoesterd is door de medische faculteit van de Leidse universiteit. De assistenten be schikken niet over de woonruimte, die zij nodig hebben. Men wil een einde maken aan de tijd, waarin een assistent zijn proefschrift in een woonboot moet voltooien. De honderdveertig woningen, waar van naar men hoopt de eerste een gezinswoning aan het eind van het volgend jaar zal betrokken kunnen worden, zullen geen abnormale hoge huren vragen. Men kan reeds twee kamerfats aanbieden tegen een huur van 66 per maand, waarbij men nog rekenen moet de aanlegkosten van de verwarming, die 16.50 per maand zullen bedragen. In deze woongemeenschap is echter voor „elck wat wils". Er zijn ook een gezinswoningen, luxueuze woonruim ten (7 kamers), die een huurprijs van 232 per maand vragen. Eerste paal. De eerste paal werd vanmorgen on der grote belangstelling door de bur gemeester van Leiden in de grond ge heid. Bij de plechtigheid waren o.m. aan wezig, de voorzitter van de stichting Universitaire woonwijk prof. dr. PI. A. E. van Dishoeck, de burgemeester, wethouder A. J. Jongeleen, ir. D. Lem, hoofd van de dienst gemeente werken, mr. E. Bool, gemeentesecre taris, vele vertegenwoordigers van de medische faculteit en raadsleden. Prof. Van Dishoeck hield een rede, waarin de voorgeschiedenis en het doel van deze woonwijk werden ge memoreerd. Hij bracht dank aan ve len: aan wethouder Jongeleen, mr. Verduyn, chef afdeling openbare werken, de heer Hartigh, hoofd grondbedrijf. De heer Jansen, hoofd van de afde ling volkshuisvesting, prof. Kreuk niet, die het project economisch be oordeeld had, en aan de architect de heer Groosman. Nadat de burgemeester de rood-wit blauw beschilderde paal waarop ook de sleutels van het stadswapen preikten enige meters diep in de grond had geslagen, spraken nog prof. dr M. C. Colenbrander, namens de MUZIEK- EN DECLAMATIE AVOND R.K. LYCEUM. Donderdagavond werd in de tot op de laatste plaats bezette cantine van het R.K. Lyceum St. Bonaventura een Muziek- en Declamatieavond gehou den die een groot succes geworden is. Pater Gelauf O.F.M. dankte in zijn openingswoord de vele belangstellen den, die ondanks het slechte weer naar deze avond gekomen waren en sprak de hoop uit dat deze toch zo belangrijke avonden steeds meer de belangstelling mogen genieten, waarna hij het woord gaf aan Hans van Zijl, die op originele wijze de nummers van het programma aan kondigde. Als eerste declameerde Kees Doove op zeer geestige manier een stukje van Bomans, waarna de nog zeer jeugdige p. Wurzer een gave vertol king gaf van de Sonatine van Lud- wig van Beethoven. Na een door een goede mimiek be geleide voordracht van Hans van Zijl speelde Truus Kaspers van het Agnes Lyceum op talentvolle wijze een Noc turne van Chopin, waarmee zij een luid applaus oogstte Paul Simonis gaf een duidelijke uitleg van de beteke nis van het vitalisme in de letterkun de en droeg het gedicht „Vrees" van de tot deze stroming behorende dich ter H. Marsman voor. Na een vertolking van de Nocturne van Chopin door de talentvolle Kees Pinxteren Werden enige goede decla maties en pianowerken ten beste ge geven waarbij wij als hoogtepunten de voordracht „Het leven gaat ver der" van Simon Carmiggelt door Kees* Doove en het uitstekend uitgevoerde 2de deel van de Romanza van Wolf gang Amadeus Mozart door Truus Kaspers mogen noemen. Tot slot speelde de over een goede techniek beschikkende Kees Pinxte ren het Menuet Antique van Maurice Ravel en het Toccata van T. Gargiulo, hetgeen hij zo goed deed dat het pu bliek net zo lang klapte tot hij twee toegiften, de Sonate van Scarlatti en de Roemeense Volksdans van Bela Bartok had gegeven. Een tevreden en dankbaar publiek verliet daarna de zaal. medische faculteit en mr. Kaptijn, voorzitter van de wetenschappelijke staf. Het 2-jarige dochtertje van prof. Van Dishoeck: Ewine Fl#ur, bood de burgemeester, namens de stichting het boek „De kunst van het wonen" aan. Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboarteaankondiginnen (Advertentie) Met geld van patroons aan de zwier Na arrestatie weer terug naar Leiden Een 16-jarige en een 18-jarige loop jongen uit Leiden hadden grootse plannen opgevat en wilden met het geld van hun werkgever naar Duits land gaan om daar een avontuurlijk leventje te leiden. Dinsdag moest de jongste van de twee voor zijn baas 1000 naar de bank brengen. Onder weg kwaim hij zijn makker tegen, die juist voor zijn patroon 29 had ont vangen. Zij deden het geld bij elkaar en vonden het zonde om naar hun werk terug te gaan. De knapen, die op weg waren naar Duitsland, zwier ven eerst een tijdje rond in Limburg. Hierna kwam de politie aaq de weet, dat zij nogal grof met geld omspron gen in een Nijmeegs café. Na een onderzoek volgde arrestatie van het tweetal waarbij de oudste jongen verzet pleegde. Ze werden op trans port naar Leiden gesteld. Van het geld was nog 700 over. Grote belangstelling op receptie Ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van het aannemersbedrijf B. J. Huurman, hield de heer Huur man tevens raadslid een in de bouw en aannemerswereld algemeen be kend en geacht figuur, gistermiddag in het Prytaneum en receptie, waar honderden hem en zijn echtgenote gelukwensen kwamen aanbieden. Te midden van een grote bloemenpracht boden hier o.m- felicitaties aan de burgemeester, jhr. mr. F. H. v. Kin schot, de wethouders Jongeleen, Van Schaik en Van der Kwaak, de ge meente-secretaris mr. J. Bool, de heer J. G. J. Verheij v. Wijk, voor zitter van het departement Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, raadsleden van de fracties van de Prot. Chr., de P.v.d.A., de V.V.D. en de K.V.P., ir. J. J. G. van Hoek, vice voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, ir. A. v. Driel en mr. Ph. J. "de Ruyter de Wildt tevens in zijn kwaliteit van president-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente van Oegstgeest, ir. D. Y. Lem, directeur van de Dienst van gemeentewerken, ir. Th. K. J. Koch, stadsarchitect, de heer F. Verstegen gemeente-ontvan ger en voorts een deputatie van het hoofdbestuur en de afdeling Leiden van de Ned. Aannerperspatroonsbond, de Leidse Bond van Grond- en Huis eigenaren, de Ned. Bond van Bouw ondernemers, de Ned. Chr. Aanne- mersbond, de heer C. Brilman, direc teur van de Ambachtsschool, ds. D. J. Vossers, praeses van de Centrale kerkeraad der Leidse Hervormde Ge meente, de oud-burgemeester van Rijnsaterwoude, de heer Bakhuizen, de heer De Reen, gemeente-secreta ris van deze gemeente, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, de heer C. F. E. Kiers, oud-hoofdingenieur directeur van de Prov. Dienst voor Wederopbouw en Volkshuisvesting, tal van zakenrelaties, vooraanstaande figuren uit de bouwwereld, architec- TONEELAVOND KAB. ST. PETRUS EN ST. LODEWIJK De K.A.B.-wijk „St. Petrus en St. Lodewijk" otfent zondag a.s. het win- terprogramma. De r.k. toneelvereni ging „Vondel" zal opvoeren „Patsy", blijspel in drie bedrijven. Na afloop is er gezellig samenzijn onder leiding van Henny Boes. De dansmuziek zal verzorgd worden' door de „The Rhythme Club" o.l.v. Theo Wisse. De avond wordt gegeven in de grote zaal van „Den Burcht", aanvang 8 uur. Plaatsbespreken zondag 3 nov. van 11—1 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij de volgende adressen: C. J. van Leeuwen, Langebrug 79. P. Schouten, Mulderstr. 2; P. Kramers, Lange Raamsteeg 63 (hoek Garen- markt); W. J. Lut, Gerrit v. d. Laan straat 18; H. P. L. de Ridder, Lam- menschansweg 76; mevr. Kerstens, Leliestraat 6. ten en vele vrienden van de familie Huurman. Hulde van personeel. Aan deze receptie ging een huldi ging door het personeel vooraf. Door van de procuratiehouder, de heer F. A. v. d. Scheer, werden gelukwensen aangeboden. De heer Tran der Scheer, die uitweidde over de grote omvang, welke het bedrijf had genomen, stel de in het licht, dat de heer Huurman steeds een goede kijk op de toekomst heeft gehad. Teneinde hiervan ook in de toekomst zeker te zijn, bood de heer Van der Scheer do heer Huur man een symbolisch geschenk aan: een verrekijker. Gc'ijktijdig werd mevr. Huurman verrast met een zil veren schaal, opgemaakt met bon bons. De heer Huurman, met beide geschenken zeer ingenomen, dankte hiervoor met een kort woord. Amusement in de Doelenkazerne Donderdagavond werd in de can tine van de Doelenkazerne voor de eerste maal in dit winterseizoen een ontspanningsavond verzorgd voor de militairen die in Leiden zijn gele gerd. Onder auspiciën van de Dienst Welzijnszorg werd een gevarieerd programma voor het voetlicht ge bracht, waarmee men op ruime wijze wat amusement betreft aan zijn trek ken is gekomen. In bonte verschei denheid traden ensembles en solis ten op waarvan de vijf Allround Stars de rij openden met animeren de schlagers en tunes. Ria Kuyken, die haar sporen op dit gebied reeds dubbel en dwars heeft verdiend, had veel succes met haar cabaretliedjes, vooral het Fran se chanson ligt haar bijzonder goed. Trombonist en klarinettist van de Allround Stars roemden daarna als om strijd de kwaliteiten van het Amerikaanse en Italiaanse lied. Het duo Salberti bracht gedeelten uit de Amerikaanse musical „Oklahoma" en liet zich door stoornissen van binnen en buiten de zaal niet afleiden. Na de pauze deed het duo de Weense romantiek alle eer aan. Ook op maandag 25 november belooft het een buitengewoon gezellige avond te worden, dan zullen nl. de Haagse Operettezangers in de Doelenkazerne een opvoering geven van de beken de operette „lm weissen Rössl". MEISJE VIEL VAN TRAPLEUNING De 7-jarige Berthilde Meeuwker, wonende aan de Breestr. 117, houdt er liefhebberij op na. Zij het dan ook een vrij gevaarlijke! Dit meisje heeft nl. de gewoonte om zich iedere dagvoegden. 40-jarig jubileum J, W* Henny Als directeur van het „Leldsch Dagblad" De heer J. W. Henny herdenkt op vrijdag 8 november zijn 40-jarig ju bileum als directeur van de N.V. Leidsch Dagblad. Behalve deze functie, bekleedde de heer Henny gedurende vele jaren het voorzitterschap van de Neder landse Dagbladpers, de vereniging van dagblad-directeuren. Bij zijn af treden werd hij tot ere-voorzitter be noemd. Ook in het stedelijk organisatie leven neemt hij een vooraanstaande plaats in. Vele jaren was hij voor zitter van de districtscommissie en van afd. Leiden van de Federatie van Boekdrukkerspatroons, voorzitter van de commissie van beheer van de Kweekschool voor Zeevaart, voorzit ter van de sociëteit „Amicitia", voor zitter (en later ere-voorzitter) van de Leidse IJsclub, van de Leidse Atle- tiekkring, de Leidse Mixed Hockey club, A.S.C., de Schermclub A.E.W. en de Noordwijkse Golfclub (waar van thans ere-voorzitter), en be stuurslid van het departement Leiden der Ned. Mij voor Nijverheid en Han del. Bij het 25-jarig bestaan van de N.D.P. werd de heer Henny benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. De Belgische regering be noemde hem tot officier in de Kroon orde van België. De heer Henny heeft zich tijdens zijn directoraat doen kennen als een krachtige, vooruitstrevende persoon lijkheid die in het bedrijf en het or ganisatie-leven de leiding met succes op zich kon nemen. De samenwerking tussen hem en de N.V. „De Leidsche Courant" is steeds VoortreffeUjk geweest. De heer Henny bleek altijd tot samenwerking bereid, hetgeen in 't byzonder tot uiting kwam in 1927, toen het gebouw van de Leidse Courant uitbrandde. Maar ook in de jaren daarna tot op de dag van heden stelde hij zich open voor daadwerkelijke samenwerking en een goede verstandhouding. Op de jubileum-dag is er des mid dags tussen 3 en 5 uur in de „Beu- kenhof" te Oegstgeest gelegenheid de sympathieke jubilaris geluk te wen- sen. KON. ONDERSCHEIDING VOOR H. DE VROEDE. Vrijdag herdacht de heer H. de Vroede, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, afd. Elektriciteit, de dag waarop hij voor 40 jaar aan de Lichtfabrieken verbonden vyerd. Doch voor aan de Lichtfabrieken gelegen heid was, de jubilaris te complimen teren, had onze burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot hem de ere medaille in zilver van de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeeld. Na deze plechtigheid begaf de heer De Vroede zich naar de directieka mer van de Lichtfabrieken, waar de directeur, de heer ir Y. Ykema hem als eerste in waarderende bewoor dingen toesprak. Spr. wees er op dat de heer De Vroede zich door zijn ak- tiviteit en bekwaamheid tot een ge waardeerde kracht had gemaakt en een mooie staat van dienst achter de rug heeft. De directeur wenste hem hartelijk geluk met zijn hoge onder scheiding en zijn jubileum, voegde aan zijn woorden tevens de oorkon de en de gratificatie van het gemeen tebestuur toe en sprak de wens uit, dat de heer De Vroede met dezelfde ambitie de resterende jaren het be drijf zal mogen dienen. Ook de andere woordvoerders spraken zich in waarderende zin uit tot de jubilaris, terwijl de vertegen woordigers van de Personeelsvereni ging een geschenk namens het ge hele personeel aan hun wensen toe- m van de 5.50 meter lange trapleuning in de ouderlijke woning naar bene den te laten glijden. Ook gisteravond omstreeks 6 uur suisde Berthilde weer naar omlaag. Op een gegeven ogenblik verloor zij echter haar evenwicht en kwam met haar hoofd op de marmeren vloer in de gang terecht. Het kind liep een hersen schudding op en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. In de kantine waren inmiddels de personeelsleden van de afdeling, waar de heer De Vroede werkte, bij eengekomen en ook hier mocht hij vele hartelijke woorden en enige at tenties in ontvangst nemen. Voor al deze bewijzen van sympa thie dankte de heer De Vroede ten slotte alle sprekers waarbij hij de hoop uitsprak dat de goede geest en uitstekende samenwerking onder de collega's bestendigd moge blijven. Casino. „Zwei blaue Augen". Medelijden is het zwaarste lijden voor de invalide. Dikwijls ontneemt het de persoonlijke vrijheid van hem of haar, die toch al voortdurend met zichzelf moet vechten. Medelijden van haar pleegmoeder dreigde het blinde meisje Christiana bijna in de armen te drijven van een geweten loze boef, die niets voor haar voelt. Het blinde toeval komt de blinde echter tegemoet. Wanneer niet een jonge ingenieur haar op het nipper tje had tegengehouden, zou ze zeker verongelukt zijn. De twee vatten ge negenheid voor elkaar op, maar dan blijkt, dat die genegenheid nooit iets meer zal kunnen worden. De jonge man komt uit de gevangenis en zal zich moeten rehabiliteren. De pleeg moeder vertelt het „nieuws" aan haar vertrouweling, de pretendent. Uit jalouzie tracht deze tussen de twee geliefden te komen. Het komt averecht uit. De man moet uitwij ken naar het buitenland en het ge schil tussen de ingenieur en de pleegmoeder wordt bijgelegd in het ziekenhuis, waarheen het meisje is gegaan om door operatief ingrijpen genezing te verkrijgen. Natuurlijk slaagt de operatie en Christiana's grootste geluk is dan, dat haar aan gebedene er precies zó uitziet als ze, zich gedacht had. Duitse gevoeligheid en Engelse perfectie maakten een warme, men selijke film voor personen van 14 jaar en ouder. Rex. In deze tijd van hernieuw de belangstelling voor ruimte-vaart en interplanetair verkeer komt de film „Het monster van Venus" ver tellen wat er gebeurt als men na een bezoek met een raket op de pla neet Venus een „jonkie" meebrengt. Dat blijkt een wezen te zijn, dat in de aardse omstandigheden opgroeit tot monsterlijke afmetingen en aller lei wandaden bedrijft. Tenslotte wordt het monster in het Colosseum te Rome afgemaakt met vlammen werpers. Een echte griezelfilm voor personen boven 14 jaar. Lido heeft de „Nachten van Ca- biria" geprolongeerd. Deze film is gereserveerd voor volwassenen. Luxor heeft de grote film „Oorlog en vrede" op het programma aange houden. Toegang boven 14 jaar. Trianon. „De familie Trapp" is een Oostenrijkse film welke buiten gewoon charmant is, maar met het werkelijke leven weinig overeen komst heeft. Het begint al met een wonderlijke non in een wonderlijk klooster. Wat zoudt u zeggen van een kloosterzuster, die over de trap leuning naar beneden glijdt? Het klooster zelf is trouwens al niet min der vreemd, want het „leent" één der zusters, en nog wel een aantrekke lijke jonge zuster, uit aan een we duwnaar met zeven kinderen om daar als gouvernante op te treden. Wanneer u weet, dat deze weduw naar een baron is en vroeger duik boot-kapitein is geweest, en u ziet hoe de kloosterzuster (in een modern japonnetje) het vinden kan met de kinderen, is het niet moeilijk te ra den, dat het nonnetje van moeder overste „opdracht" krijgt om met de baron te trouwen. De baron komt echter in moeilijkheden en het is weer de gewezen kloosterzuster, die voor uitkomst zorgt. Zij leerde het hele gezin nl. zingen en vindt zelfs in Amerika een enthousiast onthaal met haar zingende familie Trapp. Het is inderdaad een onwezenlijke geschiedenis, maar overigens is het een verhaal, dat alle kritiek ont wapent door een innemende arge loosheid. Bovendien zingen de kin deren uitstekend, het is een lust ze te horen. Iedereen kan er plezier aan beleven. Boevenpak gepakt. Verdacht van inbraak in het can. tinelokaal op het LFC-terrein aan de Bosh-uizerkade, heeft de Leidse po litie aangehouden een 27-jarige fa brieksarbeider en een 21-jarige los werkman, beiden afkomstig uit Lei den. Misschien brengt deze arresta tie lioht in een aantal andere in- braakjes, die in de afgelopen weken in Leiden zijn gepleegd. Onvoorzichtige jongen aangere den. Toen hij zonder op het verkeer te letten van het trottoir, de rijbaan opliep, wend gistermiddag om half vier een achtjarige jongen ,uit Lei den voor de HBS op de Hoge Rijn dijk door een personen auto aange reden. Met een gapende wond aan het achterhoofd werd de jongen in het Acad. Ziekenhuis opgenomen. Van Gogh-tentoonstelling in Lakenhal. In het Stedelijk Museum „De La kenhal" zal op vrijdag, 8 november a.s. een tentoonstelling geopend wor den, gewijd aan Vincent van Gogh. Voor deze expositie heeft de muse umdirectie de beschikking gekregen over 50 schilderijen en 30 tekenin gen uit de verzameling van ir. V. W. van Gogh te Laren. Na een inleiding door ir. V W. van Gogh zal de bur gemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, des middags om vier uur de opening van de tentoonstelling verrichten. Waar zijn step en fietsje? De redactie kreeg een brief van een verontwaardigde moeder, wo nend aam de Voldcrgraoht, en na het lezen vam de brief, deelt zij haar ver ontwaardiging. Mevr. Tuurenhouts driejarige zoontje is nu in een week tijd zijn driewielig fietsje en een auto-step kwijtgeraakt. Het onfor tuinlijke mannetje speelde braaf met zijn vriendjes, waarvan er echter één bewezen heeft, dat hij die naam vriendje niet verdient Op gegeven moment immers was het fietsje ver dwenen, en hiermede herhaalde zich de geschiedenis van de verdwenen auto-step, die ook spoorloos is. Natuurlijk huilt de kleuter om zijn speelgoed, maar mevr. Tuurenhout beschikt niet over een onuitputte lijke beurs, die haar in staat stelt weer duur speelgoed'te kopen. Nu doet zij een beroep op onze re dactie, die op haar beurt weer een beroep, doet op de moeder(s) van de kleine, die met onrechtmatig bezit thuis is gekomen. „Dat moet hen toch opgevallen zijn", zegt mevr- Tuurenhoudt, en wy zegeen het met haar. Het adres is: mevr. .T. Tuurenhout, Voldersgracht 24, Leiden. Leidse Agenda ZATERDAG 2 NOVEMBER. Litteris Sacrum. „Ninotchka" Leid se Schouwburg, 8 uur nam. „Accelerando" Jubileumuitvoering. De Burcht, 8 uur nam. Hippocrates-herdenking. Borstbeeld Hippocrates, Tuin Acad. Ziekenhuis, 2.15 uur nam. Veglo. Cabaret-Revue. St. Anto- niusclubhuis, 8 uur nam. K.A.B. afd. Leiden. Avond-requiem mis. Parochiekerk Herensingel, 9 uur nam. ZONDAG 3 NOVEMBER. Toneelgroep „Vondel". Patsy, blij spel in drie bedrijven. Den Burcht, 8 uur nam. H. Mis met uitleg voor niet-katho- lieken. St. Lidwinahuis, Zoeter w. Singel 34, 9 uur v.m. Jeugdtoneel Chr. Hofland. „De Ge laarsde Kat", Leidse Schouwburg, 2.30 uur nam. MAANDAG 4 NOVEMBER. K. O. .,Die Zauberflöte" Salz- turger Marionettentheater. Leidse Schouwburg,. 8 uur nam. Alma Materkoor. Herdenking Hon gaarse vrijheidsstrijd. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. N.R.K.M. „Wrijfpunten in de hui dige politiek", causerie door de heer W. M. A. Peeters te Baarn. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. Ned. Kath. Grafische Bond. Bij eenkomst Soc.-Econ. Studieclub. Central, Breestraat, 8 uur nam. Gemeenteraad. Stadhuis, 2 uur nam. DINSDAG 5 NOVEMBER. „St. Eloy". Adviesavond. Gebouw v. Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 7.308 uur nam. K. O. „Die Fledermaus". Salz- burger Marionettentheater. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Oudheidkundige lezingen. Prof. dr H. T. Waterbolk over de C-14 metho de voor oudheidkundig onderzoek. Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur nam. „Oud Leiden". Viering elfde lus trum. Lezing over he* Leidse mu ziekleven, door dr Chr. C. Vlam. „De Lakenhal", 8 uur nam. Alg. Ned. Bond v. gepensioneerden Ledenvergadering. Foyer Stadsge hoorzaal, half drie nam. Zondagdlenst der Huisartsen te Leiden. A.s. weekend, 2 en 3 no vember, zal de dienst worden waar genomen door: dr. Van Alphen, Pie- terse, Laihr, Postel, Den Haan. Doktersdienst Oegstgeest. F. W. N. Hugenholtz, J. Hiugenholtz. DIENST DER APOTHEKEN Zaterdag 2 november zijn geopend is middags, 's-avonds en 's-nachts voor het klaarmaken van spoed re cepten: Apotheek Boekwijt Bree straat 74, tol. 20552; Apotheek Haven Haven 18, teL 20085; Apotheek Oegst geest Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag zijn geopend Apotheek Haven; Apotheek Oegstgeest van 's-morgens 8 uur tot 's-avonds 12 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Robert Christoffel zn van J. C. Bink en V. M. D. de Wit. Hen- drikus zn van J. C. Bink en V. M. D. de Wit. Johan Gerard zn van G. T. J. Kemperman en M. Kroonenburg. Johannes Jacobus zn van D. Bink en W. van der Reijden. Caroline Fran- cisca Maria dr van L. J. J. Roozen en E. M. van Rhijn. Bouwe zn van B. Kuijt en D. A. de Jager. Marianne Jolanda Everdina dr van H. van Rossen en E. E. Loers. Wilhelmina Bastiana Trijntje dr van B. Wesseling en W. van Beelen. Irene Jacqueline Jeannette dr van A. J. Marijt en W. C. Velzel. Catharina Antonia Maria dr van W. P. van Boheemen en A. M. G. Mooren. Johannes Cornelis zn van A. B. van Buuren en M. E. Jacobs. Josepha Maria Theresia dr van H. C. Neijenhuis en W. E. M. Mom. Ali- da Hendrina dr van A. van Duijn en L. Herbert. Catharina Johanna dr van F. A. Kriek en S. Beij. Henriëtte Elisabeth dr van J. J. de Heijden en P. C. van Goozen. Pieter Klaas zn van G. J. Huis en H. A. Café. Bou- dien Elisabeth dr van H. A. Bicker Caarten en B. Haentjens. Bart. zn van H. Kindt en B. W. Jonkers. Jo hannes zn van J. C. Vogel en A. A. van Egmond. Johanna Elisabeth Hen- drika dr van H. P. van der Voort en E. Flipphi. Arend Jan Willem zn van J. van Essen en A. Wiegersma. Cor nelis zn van K. van Klaveren en J. de Moojj. Joyce Renée dr van M. W. Koppenol en M. J. Vakkers. Theodo- rus Willibrordus Maria zn van B. C. Duivenvoorden en M. C. A. Kouwen- hoven. Petrus Wilhelmus Maria zn van M. C. M. Vink en J. C. Turk. Anna Antonia dr van F. J. Colla en A. van der Erf. Wilhelmus zn van W. K. Groen en C. J, Pijnakker. Maartje Carolina dr van A. Verdoes en W. van der Plas. Bernardus Aloy- sius zn van C. F. de Roo en J. M. Duivenvoorde. Overleden: M. J. van Ewijk 22 jr, zoon. J. A. J. Wellen 79 jr. man. G. W. J. Nieuwenburg 57 jr, man. M. C. de Beer 68 jr, echtgenote van W. P. Asmus. J. Zwaan 55 jr, man. Gehuwd: A. A. van Dijk en J. van Wel. E. M. J. Jaspers en T. W. Schra- der. F. C. Haverman en M. A. E. van t Hoff. J. Kalkhoven en M. Beij. H. Pijpers en W. Post. M. J. J. Kop en M. Plasmeijer. C. van der Klaauw crq, M. Koet. H. Chaudron en A. M'. Ti Buskop. J. van der Luit en C. A. van Dam. D. Smit en J. I. Pels. S. Muli der en P. van Gelder. F. van Kou- wenhove en H. W. Kuilenberg. J, Parmentier en J. A. R. v. d. Burgh: Ondertrouwd: W. Molenaar en B. Speksnijder. S. Broers en G. S. M> Beij. J. Blokland en J. Steenbergen. J. T. de Boer en H. M. G. de Jeu. J: van der Pluijm en J. S. Min. B. A. Vork en E. J. Wijtenburg. E. Ham en W. Choufour. L. J. B. Guldemond en C. D, M. Hoogkamer. A. F. Hockx en W. C. Doeswijk. W. F. J. Klein- smiede en A. C. Kleinjan. G. B. Salm en W. Scheffer. J. Wiebes en M. A. van Oort. J. van Eijgen en W. Harte- velt. M. Overdorp en A. Ruwaard. G. P. Hendriksen en A. J. M. v. Went. Laatste Berichten KINDEREN IN OOST-BERLIJN OP ALLERHEILIGEN NIET NAAR DE KERK. Op verschillende scholen in Oost- Beriijn hebben leraren de kinderen dit jaar verboden om op Allerheili gen des morgens de school te verzui men om de II. Mis bij te wonen. Hoewel Allerheiligen in Oost-Ber- i lijn geen officiële teestdag is, werd in 1955 bij verordening deze dag voor de katholieke bevolking als zondag erkend. Hierbij werd verklaard, dat kinderen in de gelegenheid zoo den worden gesteld, op Allerheiligen naar de kerk te gaan. De verordening is nog steeds van kracht en in verband hiermee is in alle kerken uitdrukkelijk gewezen op ae plicht, deze dag als zondag té vieren. Goed ingelichte kringen ne men aan, dat de betreffende leraren hebben gehandeld in opdracht van het „Centraal Comité". Marktberichten LEIDEN, 1 nov. Vee. Aanvoer 30 melkkoeien, 180 vette koeien, 113 vare koeien, 27 graskalveren, 28 vet te kalveren, 34 nuchtere kalveren, 65 vette schapen, 95 fokschapen, 1799 vette lammeren, 24 zeugen, 126 schrammen, 296 biggen, 8 geiten. To taal 2.825. Notering, melkkoeien 850 1050; vette koeien, sch. gew. 2.50 2.95; vare koeien 600800; gras- kalveren sch. gew. 2.252.80; vette kalveren, lev. gew. f 2.00—2.80; nuch tere kalveren, lev. gew. 1.40—1.60; schapen f 80105; fokschapen 80— 125; vette lammeren/ 75105; drach tige zeugen 225—325: schrammen 50—90; biggen 2838. Handel: voor melkkoeien en vare koeien stil, vette koeien matig, gras kalveren rustig, vette kalveren vlug, nuchtere kalveren matig, vette scha pen en vette lammeren stug, fokscha pen stil, zeugen, schrammen en big gen stil. Kaas. Aanvoer Goudse par tijen. Geen notering. LEEUWARDEN 1 nov. Kaas. Gouda volvet 1.911.92; Edammer 40 plus 1.721.74; broodkaas 40 plus 1.731.75. Stemming redelijk.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3