Scherp Stijlvolle herdenkingssamenkomst te Alphen aan den Rijn Wijziging van ambtenarensalarissen met geringe weerstand aanvaard ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 75 jaar „Somsom" Drukke receptie en kononderscheidingen In de stemmig versierde Nederl. Hervormde kerk aan de Julia na straat te Alphen a. d. Rijn heeft de directie van N. Sarosom N.V. met een kleine duizend genodigden, medewerkers, gemeentebesturen en vooral haar bijna 650 werknemers, vrijdagmorgen het 75-jarig bestaan herdacht van haar uitgeverij ten behoeve van de gemeente-administratie, schoolbestu ren en het bedrijfsleven, te Alphen a. d. Rijn. Onder de genodigden bevonden zich namens het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn burgemeester Z. Bruins Slot, zijn wethouders A. J. Dekker en J. v. d. Berg en de ge meentesecretaris, de heer A. Veen- huysen, allen met hun dames. Voorts gaven acte de presence, mr. S. J. Fookema Andrea uit Leiden met zijn echtgenote. Mr. Fockema Andrea is de auteur van de jubileumuitgave van N. Samsom N. V., onder de titel „Een mensenleven in Nederland". Voorts waren vele raadsleden en hoofdambtenaren van secretarieën tegenwoordig. Ook mevr. G. C. Samsom-v. Doorn, echtgenote van wijlen de heer J. B. Samsom, zoon van de stichter van het bedrijf, wijlen de heer Nicolaas Sam som was aanwezig. Een treffende artistieke inleiding tot de stemmige en waardevolle her- denkingssamenkomst vormde de medewerking van het algemeen be kende vioolkwartet van Bouw Lem it es uit Amsterdam, dat in samenspel van Bouw Lemkes, diens echtgenote mevr. Jeanne Lemkes-Vos, beiden viool, Wim ten Have, alt-viool en de cellist Anne Bijlsma aan een vier. tal melodieuze werken met toewij ding, gracieus en bekwaam een voor treffelijke vertolking gaf. De heer C. v. d. Griend, secretaris van de directie, sprak namens de directie 'n hartelijk welkomstwoord, tot het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn, dat wel op bijzondere wyze met de jubilerende onderneming is verbonden. De heer N. Samsom, de onlangs afgetreden oudste-directeur, die nu optreedt als gedelegeerd commissaris van de N. V. sprak de herdenkings rede uit, die tintelde van dankbaar heid, jegens een ieder, die ook maar op de geringste wijze zijn aandeel in de ontwikkeling en groei van het be drijf heeft bijgedragen, maar op de eerste plaats jegens God, die de ga ven, kracht en gezondheid aan deze mensen en de leiding heeft willen schenken. Om de sterke banden tussen het gemeentebestuur en het uitgevers bedrijf tot uitdrukking te laten ko men, ook ten aanschouwe van de burgerij, bood de heer Samsom het gemeentebestuur een gebrandschil derd raam aan voor de trouwzaal van het raadhuis, vervaardigd door de kunstenaar Max Nauta. Dit deed de heer Samsom op symbolische wij ze door de aanbieding van een tekening van het raam, dat een voor stelling geeft van de bruiloft te Kana, waar Christus het water in wijn ver andert. In het teken van diezelfde goedheid wilde spr. ook het jubileum zien, dat hij en de zijnen als onder nemers vieren. De heer J. C. Duin, voorzitter van de personeelscommissie vertolkte in een goed samengestelde toespraak de gevoelens van dankbaarheid en er kentelijkheid van het personeel, van hoog tot laag. De heer Duin dankte namens het personeel voor het ontvangen jubi leumgeschenk en bood de directie namens het personeel een bronzen plaquette aan met een afbeelding van wijlen de heer Nicolaas Samsom, de stichter, en voorts een mozaïek voorstellende het Samsom-schip, uit gerust met drie masten, die de drie terreinen van de onderneming sym boliseren: gemeenteadiministratie, on derwijs en ondernemingen, naar het ontwerp van de eigen grafische kun stenaar, de heer Holleman. Nadat het dubbel maninenkwartet van Alphen a. d. Rijn, merendeels samengesteld uit personeelsleden, onder leiding van de heer D. v. Vliet een drietal liederen op welgeslaagde wijze ten gehore had gebracht, sprak burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen a. d. Rijn woorden van ge lukwens, mede namens 't gemeente bestuur en de burgery'. De burge meester erkende de bijzondere ban den tussen de jubilerende uitgeverij en het gemeentebestuur en aan vaardde met groot genoegen het ge brandschilderde raam voor de trouw, zaal van het gemeentehuis. De burgemeester wilde de waar dering van de g.-meente jegens de onderneming uitdrukken en ver leende aan de nu oudste directeur, de heer W. Samsom de ere-penning van de gemeente in zilver. Na de toespraken sprak de heer W. Samsom een dankwoord tot de ganse schare, zoals hij het uitdrukte, voor de zeer mooie geschenken ter herinnering aangeboden, de harte lijke toespraken en besloot met het wijze les: „Aan Gods zegen is alles gelegen POTLOOD en GEEST Oplossing no. 536. Horizontaal: 1. passer, 5. bij, 6. Da, 7. als, 9. pen, 10. oor, 11. abeel, 13. ere, 15. aar, 17. kap, 19. ar, 21. Aa, 22. panter. Verticaal: 1. pijl, 2.si, 3. Ede, 4, rank, 5. bal, 8. sober, 9. preek, 12. kaap, 14. Spa, 16- ara, 18. Aar, 20. Ot. DE RECEPTIE Tijdens de receptie die vrijdag middag in het met bloemen en plan ten rijk versierde centrale gebouw ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de uitgeverij N. Samsom N. V. voor de gemeente-administratie, on derwijszaken en het bedrijfsleven te Alphen a. d. Rijn onder enorme be langstelling, uit binnen- en buiten land (er waren ruim 700 personen geweest) werd gehouden heeft mr. F. R. Mijnlleff, wrn. secretaris gene raal van het ministerie van binnen landse zaken vijf koninklijke onder scheidingen uitgereikt. De heren B. Batelaan (binder) en G. van 't Wout (expediteur) ont vingen de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau; de heren J. G. Hoogteyling (chef abonnementen) en J. C. Os kam (chef retouren) Itregen een zelfde onderscheiding in zilver. Zij allen waren onlangs 40 jaar aan het bedrijf verbonden. Ook de directie werd gewaardeerd door de benoeming van de heer N. Samsom, tot voor kort de oudste directeur, thans gedelegeerd com missaris van de N. V. tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer N. Samsom dankte, na mens de onderscheiden werknemers voor de onderscheiding en zei ervan, dit te willen zien als een erkenning van het bedrijf. Onder de talrijke belangstellenden zagen wy o.m. de Commissaris van de Koningin mr. J. Klaasesz, de ohef van het kabinet van de Commissaris mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen, secretaris van de provincie Zuid- Holland mr. F. A. Helmstrijd, de secretaris generaal van het departe ment van Onderwijs dr. J. H. Wesse. lings. Voorts kwamen hun gelukwensen aanbieden oud-deken L. H. M. Nieuwenhuizen, emeritus pastoor J. C. H. M. Schiphorst, deken E. A. M. Paap, allen van Alphen a. d. Rijn en frater Willibrordus van Loos-broek, muziek docent aan het R K. Insti tuut „St. Nicolaas" en redacteur van „Noot en Melodie", te Oss. Behalve burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen a. d. Rijn, die met de wethouders A. J. Dekker, J. v. d. Berg en C. M. Deerenberg zijn ge lukwensen kwam aanbieden, waren er zeer vele burgemeesters met col lege-leden aanwezig. Vele directies van bedrijven, on dernemingen en inrichtingen, zowel uit Alphen a. d. Rijn als van elders uit het land, en vertegenwoordigers van school- en rijksinstanties, gaven acte de presence. Ook mr. J. "Koudijs, hoofd-inspec- teur van gemeentefinanciën in het land kwam van zijn belangstelling blijk geven, evenals vele predikan ten, doktoren, notarissen, architecten en justitiële vertegenwoordigers. 40-JARI JUBILEUM B. HOFENK. Vrijdag herdacht de heer B. Hofenk met een gezellige receptie in hotel ,,'s Molenaarsbrug" te Alphen a. d. Rijn, de dag waarop hij 40 jaar gele den werd verbonden aan de Schelp kalkbranderijen v. h. J. W. Clant en zoon n.v. en tevens de dag waarop hij 29 jaar geleden werd belast met het directeurschap van de N.V. De receptie werd door zeer velen uit industriële kringen en cliënten bijgewoond, zomede van de zijde van de patroonsbonden en vele plaatselij ke verenigingen, corporaties e.d. waarvan de jubilaris in zakelijk en ander verband een niet onbelangrijk deel uitmaakt, hetzij als bestuurslid, hetzij als adviserend lid. Burgemeester Z. Bruins Slot en de wethouders A. J. Dekker, J. v. d. Berg, C. M. Deerenberg en de ge meentesecretaris de heer A. Veen- huysen woonden de huldiging bij. De burgemeester zelf sprak mede namens de gemeente enkele woorden, waarmede hij de verdiensten van de jubilaris voor het algemeen belang schetste en hem gelukwenste met zijn geslaagd leven alp industrieel en or ganisator. Namens de Vereniging van hande laren in bouwmaterialen in Neder land werd he* woord gevoerd door de heren v. d. Venne, voorz. en W. Tesser, secr. Zij boden als stoffelijk blijk van waardering voor de rol die de heer Hofenk in deze kringen steeds heeft gespeeld, de gedenkpenning met bijbehorende oorkonde dezer vereniging aan. Jhr. r. J Stoop, oud notaris sprak als president-commissaris der n.v. mede namens de commissaris waar derende woorden en bood een gouden horloge met dito ketting aan. Namens het personeel werd de ju bilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen, gelukge wenst door de gepensioneerde werk nemer der n.v., de heer N. Oudshoorn. Ook hij bood een nuttig en tevens fraai geschenk aan. Velen volgden dit voorbeeld in woord en daad uit de kring van fa brikanten, handelaren, architecten enz. Er waren onder hen delegaties van het rayon LeidenAlphen van de vereniging van handelaren in bouw materialen, van schelgkalkfabrikan ten, van de vereniging ter beharti ging van de samenwerking in het bouwbedrijf, de Ned. Aannemers pa troonsbond, van het Nut en de Nuts- stichting, de Wilhelminavereniging en de Chr. Oranjevereniging en voorts toonden belangstelling enkele burge meesters van de omliggende gemeen ten. De Werkgeversvereniging, commis sarissen, aandeelhouders en aandeel- houdsters van de n.v. en nog zeer ve len kwamen de heer Hofenk en zijn familie gelukwensen en deden hun sympathieke woorden vergezeld gaan van geschenken, bloemstukken e.d. Des avonds bood de directie het Nieuws van Alphense bouwpastoor Je kan zien dat het op het einde van de maand is, want er zijn geen giro's bijgekomen. Alla het kan ook niet altyd voor de wind gaan. Uit het goede Lange- raar kwam nog een enveloppe met 3.50 erin. De gevers ken ik goed als vrienden uit mijn kapelaans-tijd daar. Van officieuse zijde weet ik dat de noodkerk met februari a.s. zal staan. Gisteren voor het eerst de vier he ren van de bouwcommissie bij me gehad ter vergadering. Een historisch moment in de ge schiedenis van de nieuwe parochie van Pius X. Het is een prettig gevoel vier man nen naast je te hebben die delen in de vele zorgen. De speldjesactie heeft goed opge bracht en de dames hebben als be zorgde moeders gedacht aan de nieu we pastoor ,die ook nog een eetser vies moet hebben. Over een paar maanden eet ik uit mijn eigen aard- appelenschaal. Ook dat bezorgt me dus geen hoofd brekens meer, want ondertussen heb ik ook een huishoudster aangenomen Met januari zal mijn adres zijn: van Brakelstraat 30, Alphen a. d. Rijn. Ik zit dan dicht bij de noodkerk. A. GROEN, bouwpastoor, Paradijslaan 6, Alphen a. d. Rijn Giro 27.51.28. personeel, medewerkers en hun huis genoten een gezellige bijeenkomst aan. Nieuw raadslid. Mevr. M. Hout- man-v. d. Schee, die voor de oorlog reeds korte tijd lid van de gemeente raad is geweest, heeft besloten haar benoeming tot lid van de raad, in de vacature van de heer G. Nijman, te aanvaarden. Zij is lid van de PvdA. Geslaagd. De heer H. A. Groe- neveld, ambtenaar bij het geweste lijk arbeidsbureau alhier is geslaagd voor het diploma maatschappelijk werk. Volleybal. PSVA heeft de derde competitiewedstrijd gespeeld tegen LUSV gewonnen met 3—1. De set standen zijn 1510, 157, 1215, 185. De wedstrijd LUSV 2 (Leiden) PSVA 2 (Alphen) werd een overwin ning met 31 voor de Leidse studen ten. Lening R.K. Kerkbestuur volte- kend. Van de Nederlandsche Cre- dietbank N.V. kantoor Alphen a. d. Rijn vernemen wij, dat de afgifte van 6 tienjarige obligaties ten laste van het R.K. Kerkbestuur van de H. Boni- facius te Alphen a. d. Rijn is stop gezet, aangezien het gehele beoogde bedrag in nog geen twee weken tijds werd voltekend. Het betreft een obligatie-lening van 100.000, bestemd voor de mo dernisering van het St. Josephpen- sion. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr.- Muskens en dr. A. v. d. Bijl. D.O.S.R. Het programma voor zondag vermeldt DOSR 2Rooden- burg 3, 2.30 uur; DOSR (A)—Sint- Bernardus (A). Zaterdagmiddag 3.30 uur DOSR (a)—Wet. Boys (a) en eveneens te 3.30 uur Alph. Boys (b) —DOSR (b). BOSKOOP DODEIJJK VERKEERSONGEVAL Donderdagavond, omstreeks kwart over zeven, reed de 24-jarige brom fietser C. B. uit Waddinxveen over de Zijdeweg en tussen de overweg en café „De Viersprong" gekomen, reed hij tegen de vrachtwagen van de expediteur S. De heer B. liep hier bij zware verwondingen op en werd naar een ziekenhuis overgebracht, alwaar hij kort na aankomst over leed. De bromfiets werd zwaar be schadigd. B. was gehuwd. De ronde van Boskoop Heden middag om 4 uur zal de Ronde van Boskoop worden gelopen welke wordt georganiseerd door de Boskoopse atletiekvereniging „A.V. '47". Het parcours is uitgezet over de Rozen- laan, Reijerskoop, Valkenburgerlaan, Biezen en Rozenlaan waar ook de finish is. Het eerst starten de junio ren B voor één ronde van 1300 meter waarbij B. Zwijnenburg (Nurmi) startnummer 79 de beste, kansen heeft. Vervolgens de A junioren, eveneens voor één ronde waarbij B. v. d. End (AAV '36) startnummer 67, P. C. Bakhuijzen (AV '47) start nummer 61 en A. J. P. v. d. Pol (Tem po) no. 69 elkaar de zege wel zullen betwisten. Bij de C en D klassers welke 3 ronden moeten lopen, dus ongeveer 3900 meter, starten als favorieten o.a J. Koster (Kieviten) no. 23; C. H. Petersen (Gouda 30); N. Schouten (Donk) no. 29; A. Faay (Donk) no. 48; R. Verkade (AAV '36) no. 47; A. En- develd (AV '47) no. 39 en P. Selier (Holland). In de A klasse gaat aller belangstelling vanzelfsprekend uit naar de Boskoopse crack Jan Ver geer. Verwacht wordt dat J. A. Smits en A. Kortekaas er alles op zullen zetten het hem zo moeilijk mogelijk te maken. Voorts lopen in deze klasse mede Th. Stolk (Gouda) G. Bese- mer (AAC) L. H. v. d. Vos (Holland) en C. Buitelaar (Olympia). De organisatoren verwachten voor deze ronde grote belangstelling. DE KAAG Aan de oplettendheid van een Leids politieman was het te danken dat, in combinatie met de Rijkspoli tie van Oegstgeest, de Kaag en Ab- benes, binnen 12 uur een serie dief stallen tot klaarheid werd gebracht. In de nacht van 29 op 30 oktober zag namelijk een surveillerend poli tieman te Leiden twee jongemannen lopen die zich wat verdacht gedroe gen. Hij bracht hen over naar het bureau en belde daar enige politie posten buiten de stad. In de avond van 29 oktober was echter te Oegst geest een personenauto ontvreemd. De twee jongemannen werden toen naar Oegstgeest overgebracht, al waar zij bij de Rijkspolitie weldra moesten toegeven met die auto een ritje naar Amsterdam te hebben willen maken. Onder Abbenes lieten zij echter de auto in de steek omdat de ben zine op was. Al wandelend bereik ten zij de Kaag. Wellicht hongerig geworden van hun avontuur stalen zij bij een melkboer enige flessen vla en melk en bij een café een roei boot om daarmede naar Leiden te varen. De tocht over de Kagerplassen was hen wellicht te avontuurlijk om dat een stevige bries flinke golven maakte. Zij zochten daarom maar gauw hun toevlucht op de vaste wal. Het lopen naar Leiden lokte hen ook al niet aan, waarop zij te Abbe nes een herenfiets stalen om daar mede sneller Leiden te bereiken. On der Warmond kregen zij echter aan die fiets pech, waarop als dank, dat nuttige vervoermiddel in een sloot werd gegooid. Te voet ondernamen zij verder de tocht naar Leiden, al waar de politie hen inrekende. Door snelle onderlinge berichtge ving van de politie werd al spoedig het gehele avontuur duidelijk met gevolg dat de avontuurlijke jongelui thans voorlopig de tijd krijgen om daarover na te denken. NIEUWKOOP Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: J. G. VroonhofG. Bos 10; D. v. d. LaanA. A. Rui ter man YzVz\ J. SchuurmanA. van Ginkel 1—0; P. J. de Rooy—Th. J. F. Teiinissen 0—1; A. v. GinkelJ. G. Vroonhof 10. Tentoonstelling „Kolibri". De Nieuwkoopse vereniging van vogel vrienden „De Kolibri" houdt in de grote zaal van paviljoen Tijsterman een tentoonstelling. Gisteravond om 7 uur opende de Bondsvoorzitter, de heer J. Noordzij de tentoonstelling, waarin hij de pas opgerichte en nog kleine afdeling, die nu reeds zulk een uitgebreide tentoonstelling durf de houden, ten voorbeeld stelde aan grotere afdelingen. Hij hoopte dat de afdeling een grote bloei tegemoet mag gaan. De heer C. J. v. LeeuWen, plaat selijk voorzitter sprak hierop een dankwoord uit. De grote zaal was herschapen in eén Avifauna in het klein. Langs de wanden stonden de kooien met de kleurige parkieten, kanaries, goulds, rijstvogeltjes en nog andere soorten, die ofschoon in vreemde omgeving GEM. AANKONDIGING Volgende week zullen alle Leidse kinderen, geboren in 1955, opnieuw tegen kinderverlamming kunnen worden ingeënt. Zoals bekend bestaat de volledige inenting uit drie inspui tingen, waarvan de eerste ronde be gin oktober is geweest. Oproepingen zijn verzonden voor: a. kinderen, die door ziekte of ande re oorzaak, in de eerste ronde niet konden verschijnen; deze krijgen de le inspuiting; b. kinderen, die begin oktober hun eerste inspuiting kregen, deze krijgen de 2e inspuiting. De zittingen worden gehouden op: Maandag, 4 november van 912 en 1416 uur; dinsdag, 5 november van 912 en 1416 uur; woensdag 6 november van 912 en 1416 uur; donderdag, 7 november van 910 uur, in het gebouw van de G. G. G. D., Nieuwe Mare 13a. De oproepingskaart(en) moet (en) in ieder geval worden meegebracht. Voor hen, die op de voor hen aan gegeven oproepingstijd verhinderd zijn, zal bovendien nog gelegenheid worden gegeven op: zaterdag, 9 no vember van 911 uur. toch af en toe zich van hun beste zyde lieten horen. In de zaal waren ook enkele at- trakties opgesteld om de gezellig heid te verhogen en de onkosten te dekken. Ook hedenavond na 7 uur is de tentoonstelling te bezichtigen. Aan allen die van vogels houden, kunnen we een bezoek aanbevelen. De vogels werden gekeurd door de heren v. d. Woezik uit Den Haag en J. Broekhuizen uit Alphen a. d. Rijn. Uitslagen: zangkanaries van eigen kweek: le pr. W. Verlooy, Nieuw koop; 2e pr. H. Mulder, idem. Vrije klas zangkanari'es; le en 2e pr. W. Verlooy, alhier. Kleurkanaries: le pr. C. J. van Leeuwen, alhier; 2e pr. A. M. Spring- veld, Amsterdam. Eigen kweek kleurkanaries: le pr. C. Maarseveen, Noorden; 2e pr. de zelfde. Eigen kweek grasparkieten: le pr. J. J. Hoogeveen; 2e pr. dezelfde. Vrije klas grasparkieten: le en 2e pr. J. J. Hoogeveen, Noorden. Vrije klas grote parkieten: le pr. J. J. Hoogeveen, Noorden. Spitsstaart amandines: le pr. P. Verkade, Alphen; 2e pr. C. J. van Leeuwen, Nieuwkoop. Bastaarden: le pr. kanarie x sijs C. J. v. Leeuwen. Rijstvogels; le pr. en wisselbeker C. J. v. Leeuwen. Diamantduifjes: le pr. H. Mulder, Nieuwkoop. Zebravinken: le pr. W. Tijsterman, Nieuwkoop. Gemeenteraad van Leimuiden Er komt een vuilnisauto In voltallige zitting kwam de Raad dezer gemeente donderdavond ten Raadhuize in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga, die na lezing van de notulen door de secre taris mededeling deed van enige goedkeuringsbesluiten van G. S. Daaronder was ook goedkeuring van de aankoop van een nieuwe vracht auto voor de vuilnisophaaldienst. Ged. Staten waren van oordeel de nieuwe burgemeesters ambtswoning niet in de gemeente te doen verrij zen de hiertoe ingediende begrotings wijziging werd ingetrokken. Op voorstel van B. en W. werden de vergoedingen vastgesteld voor de besturen der Bijzondere Scholen over het jaar 1956. Op advies van Ged. Staten werd de jaarwedde van de secretaris met 660.verhoogd. De andere ambte naren ontvangen geen verhoging. De heer P. L. Noordermeer vond dit een grote onbillijkheid. Hij werd bijge staan door de heer B. Loosbroek. De voorzitter wees beide heren er op, dat in de laatste jaren de topsalaris sen ten achter zijn gebleven, waar door een tekort aan leidinggevend personeel is ontstaan. De heren W. Vonk en Jac. de Rijk waren van me ning, dat by een tekort aan top figuren hogere salarieëring gewenst is. Bij mondelinge stemming werd besloten Gedep. Staten te berichten dat de Raad, met 5 stemmen vóór, verzoekt ook de lager gesalarieerde ambtenaren salarisverhoging te ge ven. De ambtenaren van de Burgelijke Stand zullen ook een salarisverho ging ontvangen. Op voorstel van B. en W. werd be sloten om het perceel bouwterrein groot 2460 ca., in de voorgaande ver gadering aan de heer C. J. Hooger- vorst aangeboden voor 5800. thans over te dragen voor 6300. daar anders Ged. Staten de verkoop ongedaan maken. De heer Hooger- vorst is bereid dit bedrag te betalen, ofschoon het raadslid, de heer W. Vonk, deze handeling zeer onbillijk vond. Gezondheid. Op voorstel van B. en W. ver leende de Raad aan de heer J. Oos- termann een crediet van ƒ50.om dat het Rijk dan 100.subsidie geeft in de sanitaire verbetering in zijn woonhuis. Met het tochtvrijmaken van de tij delijke woning van de burgemeester was de Raad het niet geheel eens. Op de eerste plaats dient de huis- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 2 November 1857. Leyden. Door den Gemeen teraad alhier is in zijn laatste vergadering besloten de vleesch- hal met 1 Mei 1858 op te hef fen en dat locaal ten behoeve der policie in te rigten. Londen. Bij de opvoering van het toneelstuk N ena S ahib of de Vrouwenbeul heeft de acteur die de rol van Nena- Sahib vervulde, het zeer kwaad te verantwoorden gehad. Het publiek wierp hem alle moge lijke voorwerpen naar het hoofd. Zelfs bij het verlaten van de schouwburg moest de „vrouwen beul" nog menige onaangename bejegening verduren. RECHTSZAKEN Praktizijnskantoor van TH. J. VAN DER HEIJDEN Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie eigenaar deze verbetering te treffen, was de mening van de Raad, maar als die huiseigenaar hiertoe niet be reid is dan zullen wij, aldus de Raad, gedwongen zijn tesamen met de ge meenten Nieuwveen en Rijnsater- woude deze verbeteringen te doen aanbrengen. Tenslotte zijn wij genoodzaakt die maatregelen te treffen, opdat (zich richtend tot de voorzitter) wij. aldus de Raad, uw gezondheid en die van de uwen niet in gevaar mogen bren gen. De begroting 1957 werd op enige punten gewijzigd, waardoor de post onvoorzien verhoogd werd met 2700.en gebracht op 10300. De politieverordening werd op voor stel van B. en W. met de ontheffings mogelijkheid hinderlijke voorwerpen op. aan- of over de openbare weg aan te brengen aangevuld. Dit in ver band met o.a. plaatsing van auto maten. •In de rondvraag informeerde de heer B. Loosbroek naar de vorde ringen, die gemaakt waren in ver band met de aankoop van bouw terreinen voor de woningbouw. De voorzitter deelde hem mede. dat reeds besprekingen met de eigena ren zijn gevoerd en thans op de ver eiste rapporten wordt gewacht. De heer P. L. Noordermeer, spre kend als lid van de Woonruimtewet- commissie, drong aan op spoedige af wikkelingen bij de woning-toewijzin gen. Op een vlottere behandeling in zake deze kwestie wordt al het' mo gelijke gedaan, aldus de voorzitter. De heer W. Vonk deelde tenslotte mede, dat de openbare weg in Vrieze- koop-zuidzijde belemmerd wordt door een bos in een bocht van de weg, hetgeen de verkeers-onveilig- heid verhoogt. Ook hieraan zal de nodige aandacht worden bested, al dus de voorziter. waarna hij deze openbare zitting sloot. LANGERAAR AltiorZaterdag: Altior a ad- spiranten—SJZ a adsp., 3.30 uur; Stompwijkse Boys A-adsp.Altior B-adsp., 3.30 uur. Vertrek om kwart over twee bij C. Lek. Zondag: Wet. BoysAltior, 2.30 uur; Altior 2Al phense Boys 2, 2.30 uur; Lugdunum 7—Altior 3, 12 uur; Altior 4Wet. Boys 3, 2.30 uur; Altior A-jun.Al phense Boys A-jun. 12.15 uur; Wet. Boys B-jun.Altior B-jun. 12 uur. Altior 1 vertrekt naar Oude Wete ring per fiets am 1.30 uur vanaf het parochiehuis. Altior 3 vertrekt om 11 uur by C. Lek. Altior B-jun. ver trek om 11 uur per fiets vanaf het parochiehuis. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. recht mevr. E. C. de Boer- Houben te Amersfoort en de heer F. O. van der Dussen te Domburg. Geslaagd voor het doet. examen sociologie de heer C. Boekestijn te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „The relationships between electro- encephalographic and psychological data in normal adults", de heer P. F. Werre, geboren en wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „The isolating value of spe cific song patterns in two sibling species of grasshoppers", de heer A. C. Perdeck, geboren te Almelo en thans wonende te Leiden. Geslaagd voor het doet. examen culturele antropologie de heer G. H. A. v. d. Schuyt te Stadskanaal. Geslaagd voor de akte K IV (plant- en dierkunde m.o.) mej. C. J. M. Bruggeman te Den Helder en mej. C. Loeber te Leiden. Geslaagd voor het doet. examen recht de heren F. F. Bienfait te Amsterdam en J. A. Roggeveen te Den Haag. Geslaagd voor het cand.-examen Franse taal- en letterkunde de heer B. D. v. d. Mark te Leiden. Geslaagd voor het cand.-examen geschiedenis mej. Th. M. Berg te-_ Leiden en de heren W. A. Mees te" Den Haag en H. B. Th. Schot te Leiden (cum laude). Geslaagd voor het semi-artsex. de heren J. Andeweg te Klaaswaal en B. E. A. Lim te Leiden. Geslaagd voor het arts-examen mej. E. M. de Bruijn te Rotterdam, mevr. A. M. J. Bobbert-Dolk te Leiden en de heren C. H. Gips te Noordwijk aan Zee en D. Weitzner (U.S.A.). Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen is benoemd aan de rijks universiteit te Leiden, gerekend van 1 oktober 1957, in vaste dienst tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de experimentele histologie dr. A. Schaberg, thans in tijdelijke dienst. ZILVEREN JUBILEUM C. II. STEENWINKEL. Vandaag herdacht de heer C. H. Steenwinkel, chef van de afdeling Textielbedrij ven, lederwarenindus- trie en kledingbedrijven van het Gem. Arbeidsbureau, het feit. dat hij voor 25 jaar in overheidsdienst trad. De jubilaris, die in 1932 bij de ar beidsbemiddeling van de gemeente Lisse geplaatst werd, ging in 1941 in gelyke functie in 's Rijksdienst over. Sinds 1951 is hij aan het Gew. Ar beidsbureau alhier verbonden. JONGENS OP HET SLECHTE PAD. diefstallen opgehelderd. Aan de oplettendheid van 'n Leid se politieman is het te danken, dat een serie diefstallen tot klaarheid kon worden gebracht. In de nacht van 29 op 30 oktober zag namelijk een surveillerend poli tieman te Leiden twee jongemannen lopen, die zich wat verdacht gedroe gen. Hij bracht hen over naar het bureau en belde daar enige politie posten buiten de stad. In de avond van 29 oktober was echter te Oegst geest een volkswagenbusje ont vreemd. De twee jongemannen wer den toen naar Oegstgeest overge bracht, alwaar zij bij de Rijkspolitie weldra moesten toegeven met die auto een ritje naar Amsterdam te hebben willen maken. Op de auto weg onder Lisse lieten zij echter de auto in de steek omdat de benzine op was. Wandelend bereikten zij de Kaag. Wellicht hongerig geworden van hun avontuur, stalen zy bij een melkboer enige flessen vla en melk en bij een café een roeiboot om daar mede naar Leiden te varen. De tocht over de Kagerplassen was té avon tuurlijk. daar een stevige bries flinke golven maakte. Zij zochten daarom maar weer hun toevlucht op de vas te wal. Het lopen naar leiden lokte de jongens ook al niet aan, waarop zij te Abbenes een herenfiets stalen om daarmede sneller Leiden te be reiken. Onder Warmond kregen zij echter pech, waarop het rijwiel in een sloot werd gegooid. Te voet on dernamen zij verder de tocht naar Leiden, alwaar de politie hen inre kende. De politie heeft bovendien nog een derde jongen, die bij de autodiefstal betrokken was, in Leiden kunnen aanhouden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2