Een blik door het WERELDRUIM ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 we mej. Maureen Davis bezig op de zelfde wijze de radio-activiteit van fosfor te meten, erwijl John Glet- tins op de achtergrond radio-activi teit van isotopen meet. 2. Slecht weer je zou nog geen hond de straat opsturen. Maar met deze honden-paraplu houdt u de trouwe viervoeter droog. 1. In verband met uitbreiding van het werk en wegens grote vraag naar de artikelen die er worden afgele verd is een aantal nieuwe gebouwen opgericht bij het radio-chemische cenrum van de autoriteit voor kern energie van het Verenigde Konink rijk te Amersham in het Engelse graafschap Buckinghamshire. De bo venste foto laat zien hoe mej. Sheila Morrison in een van de nieuwe af delingen van het centrum, veilig achter een muur van dikke loden blokken door middel van „mechani sche handen" met radio-actief mate riaal werkt Op de onderste foto zien 3. Deze violist kan met recht zeggen, dat hij voor het Metropolitain Opera in New York speelt Hij staat dan ook in weer en wind voor het ge bouw om met zijn viool een kleine verdienste bijeen te garen, onver schillig voor de tonelen aan de an dere zijde van de muren. 4. Vinnige wind„Honds"-koud 5. Een Afrikaanse „radiotelegrafist" in do Belgische Congo aan het werk. Het moge nog zo primitief zijn, de bruikbaarheid van de tam-tam is al vele malen bewezen; zelfs zijn er gevallen bekend, dat de moderne techniek het tegen de holle boom stam heeft moeten afleggen 6. „Tex" Martin is naar alle waar schijnlijkheid de grootste cowboy van het (niet meer zo) wilde Westen; hij meet tenminste bijna 2,30 meter en is daardoor in staat allerlei din gen te doen, waartoe iemand met normale lengte niet in staat zou zijn. Zo stapte hij in de stad Indianopolis rustig over een ruime maat race-wa gen heen, hetgeen, zoals de foto laat zien, letterlijk en figuurlijk, nogal wat opzien baarde. 7. Zoals ieder jaar werd ook in 1957 in het Olympia-stadion te Berlijn een groots politie sportfeest gehouden. Het bracht ongetwijfeld spannende 1 momenten. Deze foto: een zevental trainende politiemannen tijdens een halsbrekende stunt op een motor rijwiel. 8. „Brutus" de Deense dog, had al zo veel hengelaarsverhalen gehoord, dat hij om een tastbaar bewijs vroeg, toen zijn kleine baas over z'n vangst vertelde. De VA jaar oude Mark kwam toen met zijn vis op de prop pen en Brutus gaapte van bewonde ring.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 13